Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Kartki do atlasu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Atlas M. O. Rosa

Nauczyciel
Wiek : 27
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 198
C. szczególne : czar wili rozdawany na lewo i prawo, ogromne zainteresowanie każdym rozmówcą
Dodatkowo : Półwil
Galeony : 814
  Liczba postów : 324
https://www.czarodzieje.org/t21769-atlas-malte-otto-rosa#711050
https://www.czarodzieje.org/t21773-kartki-do-atlasu#711160
https://www.czarodzieje.org/t21770-atlas-m-o-rosa#711053
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptySob Lis 05 2022, 00:05;

* * *
list:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Eugene 'Jinx' Queen

Student Gryffindor
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 173
C. szczególne : Przekłute uszy; czasem noszony kolczyk w nosie; drobne tatuaże; pomalowane paznokcie; bardzo ekspresyjny sposób bycia; krwawy znak
Galeony : 41
  Liczba postów : 316
https://www.czarodzieje.org/t20861-eugene-queen
https://www.czarodzieje.org/t21285-bless
https://www.czarodzieje.org/t21141-eugene-queen-kuferek
https://www.czarodzieje.org/t21427-eugene-jinx-queen-dziennik
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPon Lis 28 2022, 15:18;

Profesorze Rosa,


zacznę od tego, że nie za bardzo lubię słowo "tresura". Skoro uznajemy, że nie wypada w ten sposób mówić o ludziach (np. dzieciach), to określenie jest degradujące. Więc nie, nie uważam, że powinniśmy tresować zwierzęta, ale zgodzę się, że warto je trenować (np. do sportów), szkolić (w sztuczkach), a przede wszystkim wychowywać.
Szkolenie rozszerza repertuar zachowań. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że zwierzę zachowa się tak, jak tego oczekujemy, nawet w sytuacjach, których nie przewidzimy. No bo jak takiego psa nie uczymy przywoływania, to nie ma co się dziwić, że jak wyskoczy przed nim jackalope, to za nim pobiegnie, skoro pościg będzie dla niego samonagradzający. A jak będzie wiedział, że powrót do właściciela może oznaczać jeszcze fajniejszą nagrodę, to jest szansa, że to właśnie wybierze. No a chodzi o bezpieczeństwo. Warto też szkolić, żeby zwierzak wiedział, czego od niego oczekujemy i w sumie dla samej zabawy  rozwoju więzi, bo imo np. psy ogólnie lubią się uczyć i wykonywanie komend może sprawiać im radość.


Eugene Queen,

Gryffindor, VIII klasa


Do listu z pracą domową dołączony jest złożony pergamin z notką "normalnie chodziłem na onms dla zwierząt, ale teraz będę też dla Pana".
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Marla O'Donnell

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : szeroki uśmiech, roziskrzone spojrzenie, głośny śmiech, koścista sylwetka, bardzo ekspresyjny sposób bycia, wyraźnie zarysowane kości policzkowe, irlandzki akcent, często wplata kolorowe apaszki we włosy
Dodatkowo : Prefektka, pół wila w oczach Paytona
Galeony : 1700
  Liczba postów : 970
https://www.czarodzieje.org/t20424-marla-o-donnell#646655
https://www.czarodzieje.org/t20478-marla-o-donnell#647470
https://www.czarodzieje.org/t20470-marla-o-donnell#647414
https://www.czarodzieje.org/t20875-marla-o-donnell
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPon Lis 28 2022, 22:37;

Szanowny Panie Profesorze,

poniżej zamieszczam odpowiedź na zadaną pracę domową.

Trenowanie zwierząt ma przede wszystkim jedną ważną funkcję – zapewnienie im bezpieczeństwa. W momencie, gdy stworzenie będące pod naszą opieką, zna chociażby taką komendę jak „do mnie” albo „zostaw”, możemy być spokojniejsi, że w razie ewentualnych kłopotów po prostu do nas wróci albo porzuci coś, co może mu zaszkodzić, a to bardzo ważne!
Każde zwierzę potrzebuje stymulacji umysłowej – większej lub mniejszej. Nauka nowych komend czy sztuczek to wyzwanie, które pobudza mózg. Dlatego warto stawiać przed pupilem kolejne okazje do rozwiązywania problemów, które sprawiają, że jego mózg starzeje się wolniej, gdyż ciągle pracuje.
Dodatkowo podczas treningu można nawiązać ze stworzeniem fajną relację, która jest korzystna dla obu stron. Bo uważam, że przygarniając jakieś stworzenie należy je traktować jak członka rodziny, poświęcać swój czas i budować więzi pełne zaufania i szacunku.
No i kolejna sprawa – szkolenie może być świetną formą zabawy. W trakcie jego trwania dowiadujemy się wielu rzeczy o zwierzaku, stopniowo poznajemy to, co lubi, a za czym nie przepada, zachęcamy go do kreatywnego podejścia do napotykanych trudności oraz obserwujemy w różnych nietypowych sytuacjach, dzięki czemu mamy o wiele obszerniejszą analizę jego zachowania i charakteru.
Celowo w swojej pracy unikałam słowa tresura, które jest w mojej opinii nacechowane negatywnie – przecież zwierzę powinno być przyjacielem, a nie obiektem, który należy podporządkować czy też nauczyć ślepego posłuszeństwa. I reasumując powyższe argumenty - szkolenie jest ważne i potrzebne pod wieloma względami, o ile jest robione z głową i co najważniejsze - miłością.
Marla O’Donnell


Ostatnio zmieniony przez Marla O'Donnell dnia Wto Lis 29 2022, 00:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mulan Huang

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : niewielki tatuaż z przodu lewego barku, często zmienia kolor włosów oraz korzysta z magicznych i barwiących soczewek
Galeony : 518
  Liczba postów : 774
https://www.czarodzieje.org/t20227-mulan-huang#630198
https://www.czarodzieje.org/t20246-lacze-lan
https://www.czarodzieje.org/t20247-mulan#631275
https://www.czarodzieje.org/t20228-mulan-huang#630207
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPon Lis 28 2022, 23:43;


Szanowny Profesorze Rosa,


dzięki swojemu doświadczeniu w pracy tresera magicznych stworzeń mogę stwierdzić z całą pewnością, że tresura, jeśli odpowiednio przeprowadzona, jest niezwykle pożytecznym procesem, który może przyczynić się do nawiązania lepszej więzi i współpracy z pupilem. Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że celem tresury jest nie stworzenie magicznego chowańca, który będzie tylko i wyłącznie wypełniał nasze komendy, a wybudowanie wzajemnego zaufania i szacunku, które pozwala na lepsze zrozumienie się i wypełnienie prostych poleceń.
Dzięki prostej tresurze można również zadbać o wspólne bezpieczeństwo: właściciela, zwierzęcia i osób trzecich. Można przy jej użyciu chociażby wyzbyć się nieodpowiednich nawyków, które mogą być szkodliwe, dla zwierzęcia lub potencjalnie niebezpieczne. Dobry treser nie nadużywa swojego autorytetu i potrafi odnaleźć równowagę pomiędzy szkoleniem, a zabawą, aby móc przyczynić się do zadowolenia płynącego ze wspólnych sesji u obu stron biorących udział w całym procesie. Wszystko zależy od tego jak przebiega tresura oraz jaki jest jej cel, który niestety często może wypaczyć oryginalne znaczenie całego procederu. Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest dla Pana satysfakcjonująca.
Pozdrawiam,
Mulan Huang
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bee May Valentine

Student Hufflepuff
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 18
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 177cm
C. szczególne : Słodki zapach - miód, kwiaty i owoce;
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 346
  Liczba postów : 243
https://www.czarodzieje.org/t21751-to-bee-or-not-to-bee
https://www.czarodzieje.org/t21754-walentynki-bee#709960
https://www.czarodzieje.org/t21752-bee-may-valentine-kuferek#709882
Kartki do atlasu QzgSDG8
Moderator
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyWto Lis 29 2022, 17:07;


Szanowny Panie Profesorze,

nie mam wcale szczególnie dużego doświadczenia w opiece nad zwierzętami, zwłaszcza tymi magicznymi - prawdopodobnie najwięcej wiem o zupełnie zwyczajnych koniach. Tresura zawsze wydawała mi się czymś oczywistym, ja też przez swoje małe doświadczenie nie jestem szczególnie ufny w stosunku do obcych zwierząt, znaczy raczej podchodzę do nich z szacunkiem i dystansem. Zdecydowanie lepiej się czuję jeśli wiem, że psidwak znajomego jest wytresowany i nie powinien mnie skrzywdzić.
Wydaje mi się, że odpowiednio przeprowadzony trening dla zwierząt może być dla nich bardzo dobry - ciężko mi sobie wyobrazić, że uczenie prostych komend mogłoby być dla nich krzywdzące, o ile oczywiście nie robi się tego poprzez jakieś kary albo inne okropne systemy. Normalne treningi mogą jednak zająć im trochę czasu, pomóc im rozwinąć swoje umiejętności (widziałem, jak kuguchar bez problemu otwiera szuflady, w których ma przysmaki - a to dlatego, że został nauczony otwierania sobie drzwiczek, by móc wychodzić do ogrodu!). Mogą być też pomocne w sytuacjach, w których ktoś się tymi stworzeniami opiekuje - przykładowo czytałem, że w ośrodku ratunkowym dla hipokampusów, zwierzęta te uczone są różnych "sztuczek", ale one nie mają tylko na celu zachwycanie turystów, którzy mogą wpłacać datki na rozwój placówki; prawdziwy powód jest taki, że poprzez obroty w wodzie, wyskakiwanie na brzeg czy otwieranie pyska, opiekunowie mogą kontrolować stan zdrowia leczonych podopiecznych. W takich sytuacjach wydaje mi się, że tresowanie jest jak najbardziej w porządku.

Beethoven May Valentine

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sophie Oh

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 157
Galeony : 38
  Liczba postów : 52
https://www.czarodzieje.org/t21823-sophie-oh?nid=2#713594
https://www.czarodzieje.org/t21824-sophie#713597
https://www.czarodzieje.org/t21825-oh-no-sophie#713598
https://www.czarodzieje.org/t21822-sophie-oh
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPon Gru 19 2022, 19:07;

Profesorze Rosa

Przesyłam pracę domową.
1. Żabert
2. Nieśmiałek
3. Ciamarnica
4. Garboróg
5. Atotoliny i Świergotniki

Żaberty występują obecnie na całym świecie, ale wywodzą się południowych terenów Stanów Zjednoczonych. Są zwierzętami nadrzewnymi, uznawanymi za niegroźne, chociaż posiadają małe rogi i ostre zęby, którymi rozszarpują swoje ofiary w celu konsumpcji. Żywią się małymi ptakami i jaszczurkami. Gładka skóra żaberta pokryta jest cętkami, a pomiędzy palcami posiada żabią błonę.

Uszanowanie  

Sophie Oh.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Student Gryffindor
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 211 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na palcu pierścień tojadowy - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak, prefekt naczelny
Galeony : 275
  Liczba postów : 1798
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPią Gru 23 2022, 19:31;

Szanowny Profesorze Rosa

Teksty opisują:
1. Żabert
2. Nieśmiałek
3. Ciamarnica
4. Garboróg
5. Świergotnik

Zdecydowałem się też na opisanie stworzenia jakim jest Garboróg. Domem tego wspaniałego stworzenia są europejskie góry, jednak należy zachować przy nich szczególną ostrożność, ponieważ te potężne, szaro-fioletowe stworzenia są niezwykle agresywne oraz są w stanie z łatwością zabić człowieka swoją masą oraz dwoma rogami. Pomimo że czasem trole je ujeżdżają, to znacznie częściej noszą rany zadane przez Garborogi. Warto wspomnieć że skóra tych zwierząt ma ogromną odporność na magię, a ich nazwa pochodzi między innymi od znajdującego się na ich plecach garbu.
Drake Lilac
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Listonosz

Galeony : 3880
  Liczba postów : 3329
Kartki do atlasu QzgSDG8
Specjalny
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPią Gru 23 2022, 19:58;Wesołych świąt dla najpiękniejszej poznanej mi syreny.

Wesołych świąt,
Hux!

Dolaczony podarunek:

łańcuch scamandera, bransoletka z ruszającymi się płetwami
O przedmiotach mozna przeczytac wiecej w spisach.Sądzę, że zasłużyłeś na nagrodę już na tamtych warsztatach w MM! Mam nadzieję, że te skromne podarunki umilą Ci dzień.

Wesołych Świąt, Atlasie
Życzy Ariadne

Dolaczony podarunek:

Krzyż Dilys (+2 do OPCM).
Woreczek ze skóry wsiąkiewki.
O przedmiotach mozna przeczytac wiecej w spisach.Wesołych świąt, Panie Profesorze! Niech Pan się nie zdziwi po otwarciu pudełka… Pomyślałem po prostu, że możemy wspólnie podarować go granianom.
Olivier Dear

Dolaczony podarunek:

Piłka-zabawka dla skrzydlatych koni
O przedmiotach mozna przeczytac wiecej w spisach.Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź w sprawie mojego świnksa.

Longwei

Dolaczony podarunek:

figurka smoka - chinski ogniomiot
O przedmiotach mozna przeczytac wiecej w spisach.od zauroczonego studenta

Dolaczony podarunek:

Rękawice ze skóry węża morskiego, potwornie przytulaśna przytulanka (dementor)
O przedmiotach mozna przeczytac wiecej w spisach.Choć nie znamy się ani długo, ani blisko, mogę z śmiało przyznać, że jesteś jedną z ciekawszych osób, które poznałem. Nie śmiałem jednak przywłaszczyć sobie jednego z lusterek - to Tobie pozostawiam decyzję, kogo dalej obdarujesz tym niewątpliwym przywilejem rozmowy z Tobą bez względu na odległość. Wesołych Świąt, Atlasie.

Dolaczony podarunek:

Komplet lusterek dwukierunkowych, figurka smoka Antypodzkiego Opalookiego, wyjec po otwarciu wyśpiewujący "Holly Jolly Christmas"
O przedmiotach mozna przeczytac wiecej w spisach.Oby święta w Wielkiej Brytanii Ci się podobały.
- Salem Latif

Dolaczony podarunek:

Perfumy z nutą amortencji, wiecznie modny szalik
O przedmiotach mozna przeczytac wiecej w spisach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Goldwyn O. O. Dear

Student Slytherin
Rok Nauki : I
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 177 cm
Galeony : 200
  Liczba postów : 58
https://www.czarodzieje.org/t21807-goldwyn-o-o-dear#713155
https://www.czarodzieje.org/t21815-goldwyn-o-o-dear#713376
https://www.czarodzieje.org/t21816-goldwyn-o-o-dear#713377
https://www.czarodzieje.org/t21808-goldwyn-o-o-dear#713157
https://www.czarodzieje.org/t21846-goldwyn-o-o-dear#714434
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPon Gru 26 2022, 18:47;Szanowny Panie Profesorze,

Przesyłam odpowiedzi do testu wysłanego w ramach pracy domowej:

1) Żabert
2) Nieśmiałek
3) Ciamarnica
4) Garboróg
5) Świergotnik

Stworzeniem, które postanowiłem opisać szerzej jest Nieśmiałek, przede wszystkim dlatego, że uważam iż jest on niedoceniany. Wyglądem rzeczywiście przypomina on patyczaka lub malutką, mierzącą zaledwie 8 cali, sadzonkę rośliny, a jego niepozorna aparycja i klasyfikacja według Ministerstwa Magii (XX) sprawiają, że często zapominamy o roli, jaką pełni on w czarodziejskim świecie. Nieśmiałki pilnują wszak niezwykle istotnych dla ekosystemu drzew, chociażby wiggenowych, których drewno wykorzystywane jest nie tylko do wytwarzania różdżek, ale również przyrządzania wielu, pożytecznych eliksirów. Co do zasady Nieśmiałki są pokojowo nastawione do świata i ludzi, wręcz nieśmiałe – jak sama nazwa zresztą wskazuje – ale stają się agresywne, kiedy ktoś zaatakuje chronione przez nie drzewo. Niby składają się jedynie z kory, gałązek i pary drobniutkich, brązowych oczek, ale ich długie spiczaste palce pozwalają skutecznie bronić się przed niebezpieczeństwami. Poza wydłubywaniem przeciwnikom gałek ocznych (dość brutalne, przyzna Pan?) służą między innymi do wyżerania z drewna szkodliwych dla rozwoju flory korników oraz innych pasożytów. Najczęściej można te stworzenia spotkać w zachodniej Anglii, południowych Niemczech, jak również w niektórych lasach skandynawskich. Myślę jednak, że warto byłoby pomyśleć nad ich hodowlą w innych zielonych rejonach, a przynajmniej wdrożyć procedury, które zapewniłby temu wspaniałemu gatunkowi zwierząt należną im ochronę. W końcu bez nich i bez osłanianych przez nie drzew, świat byłby dużo okrutniejszym miejscem.

z wyrazami szacunku,
Goldwyn O. O. Dear
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Longwei Huang

Absolwent Hufflepuffu
Wiek : 25
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 177cm
C. szczególne : skórzane rękawiczki, których nie zdejmuje, a pod nimi krwawa obrączka na serdecznym prawym palcu, imię Aleksandra na wnętrzu lewej dłoni (do sierpnia 2023), łagodny uśmiech, blizny na łydce i na plecach
Galeony : 974
  Liczba postów : 560
https://www.czarodzieje.org/t20234-longwei-huang#630705
https://www.czarodzieje.org/t20253-poczta-longweia#631638
https://www.czarodzieje.org/t20251-longwei-huang#631542
https://www.czarodzieje.org/t21405-longwei-huang-dziennik#693068
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPią Gru 30 2022, 09:54;


Atlas,

Cieszę się, że spodobał ci się prezent. Czułem, że powinienem bardziej odwdzięczyć się za pomoc i dodać trochę radości do twoich świąt.
Nie, chiński ogniomiot nie jest moim ulubionym gatunkiem, choć można powiedzieć, że przez pochodzenie mam do niego sentyment. Uwielbiam antypodzkiego opalookiego, choć może jest to wywołane jego statusem zagrożonego gatunku. Trudno mi tak naprawdę wybrać jeden ulubiony rodzaj, kocham wszystkie smoki.

Jestem jak najbardziej chętny na wspólną kawę. Jeśli masz trochę czasu, możemy wybrać się jeszcze przed nowym rokiem.Huang Longwei
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Salem Latif

Nauczyciel
Wiek : 28
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 190cm
C. szczególne : Zapach kadzideł, ślady farb na dłoniach, bardzo dużo pierścionków
Galeony : 309
  Liczba postów : 306
https://www.czarodzieje.org/t20282-salem-omar-usama-latif#634668
https://www.czarodzieje.org/t20303-bitaqa-sowa-salema#637187
https://www.czarodzieje.org/t20281-salem-latif-kuferek
https://www.czarodzieje.org/t20306-salem-latif-dziennik#637474
Kartki do atlasu QzgSDG8
Moderator
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPią Gru 30 2022, 12:55;

Atlas,

nie przestanę.
W snach też można wyczytać przyszłość.
Wybierasz się na bal sylwestrowy?  
Salem Latif

______________________


When everything you touch
Turns to gold...

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Mary Horvath

Nauczyciel
Wiek : 34
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 167
Galeony : 92
  Liczba postów : 48
https://www.czarodzieje.org/t21847-marie-horvathova#714484
https://www.czarodzieje.org/t21854-panna-horvath?nid=9#716285
https://www.czarodzieje.org/t21848-mary-horvath?nid=1#714481
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyWto Sty 03 2023, 17:27;

Rosa,

cała przyjemność po mojej stronie.
Marie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Huxley Williams

Nauczyciel
Wiek : 44
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 183
C. szczególne : biegające po ciele tatuaże, w pracy przykryte długimi rękawami, chociaż wychodzą na ręce i czasem na szyję | tatuaż "P" na zakolu, pojawia się gdy Perpetua jest obok | tlenione włosy | pojedynczy kolczyk szeherezady w uchu
Galeony : 1882
  Liczba postów : 1334
https://www.czarodzieje.org/t19615-huxley-butcher-williams#583118
https://www.czarodzieje.org/t19619-rzeznik#583498
https://www.czarodzieje.org/t19620-butcher-s-victims#583499
https://www.czarodzieje.org/t19616-huxley-butcher-williams#583130
https://www.czarodzieje.org/t19753-huxley-butcher-dziennik#59438
Kartki do atlasu QzgSDG8
Moderator
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyPią Sty 20 2023, 11:56;


Atlas,

Mamy mały problem z sowami. Stoimy sobie na środku korytarzu i nie mam pojęcia co mam z nimi zrobić żeby ich nie zranić. Jakieś pomysły? Patronus może cię zaprowadzić do nas.*Urocza kapibara mówiąca zmęczonym głosem Huxa znajduje Atlasa i przebiera nóżkami, by zaprowadzić go tu.

______________________

 Courage is not living without fear
Courage is being scared to death and doing the right thing anyway

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Jamie Norwood

Student Slytherin
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 24
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 191 cm
Dodatkowo : Półwil
Galeony : 468
  Liczba postów : 324
https://www.czarodzieje.org/t21547-jamie-norwood#699534
https://www.czarodzieje.org/t21553-torcik#699779
https://www.czarodzieje.org/t21551-jamie-norwood
Kartki do atlasu QzgSDG8
Gracz
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu EmptyWto Sty 24 2023, 23:06;


Szanowny ProfesorzeLeucrotty przypominają w pewien sposób hybrydy - posiadają zad jelenia, tułów lwa oraz głowę borsuka. Podobno nie posiadają zębów, a w ich miejscu mają kości, którymi mogą wszystko miażdżyć.
Magiczne stworzenia są dla mnie wolnością. To przy nich najczęściej możemy być sobą, nie musimy przejmować się dziwnymi konwenansami. Kierują się instynktem, nie zakłamują własnej rzeczywistości, nie udają, że są kimś innym. Ludzie powinni uczyć się od zwierząt, czarodzieje od magicznych stworzeń. Nie jedno ma własne zdolności, ale nie używa ich przez kaprys, jak my używamy zaklęć. Magiczne stworzenia są tym, co powinno się chronić i od czego powinniśmy się uczyć.
Nie wiem, czy moja odpowiedź nie jest zbyt chaotyczna, ale sądzę, że ze wszystkich nauczycieli, to właśnie Pan jest w stanie mnie zrozumieć.

Jamie Norwood
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Sponsored content

Kartki do atlasu QzgSDG8
Kartki do atlasu Empty


PisanieKartki do atlasu Empty Re: Kartki do atlasu   Kartki do atlasu Empty;

Powrót do góry Go down
 

Kartki do atlasu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Kartki do atlasu QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-