Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta Nory Blanc

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość


Nora Blanc
Nora Blanc

Nauczyciel
Dodatkowo : hipnoza
Galeony : 158
  Liczba postów : 429
http://czarodzieje.forumpolish.com/t10959-poczta-nory-blanc
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyNie 14 Cze 2015 - 21:47;

First topic message reminder :

***
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Skyler Schuester
Skyler Schuester

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 23
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 179 i PÓŁ!
C. szczególne : Ciepłe spojrzenie, zapach cynamonu i Błękitnych Gryfów/mugolskich fajek; łatwy do wywołania uśmiech; czasem da się wypatrzeć malinkę czy dwie (jedna to tatuaż przy obojczyku); ciepły, niski głos i raczej spokojne tempo mówienia, tatuaże (dziennik); pierścionek zaręczynowy
Galeony : 1521
  Liczba postów : 2519
https://www.czarodzieje.org/t17504-skyler-schuester#491351
https://www.czarodzieje.org/t17509-blue-sky#491410
https://www.czarodzieje.org/t17506-skyler-schuester#491388
https://www.czarodzieje.org/t18314-skyler-schuester-dziennik#521
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptySob 31 Paź 2020 - 22:21;


Szanowna Pani Profesor,

Tak jak istnieje wiele rodzajów zatruć, tak istnieją też różnorodne sposoby walki z nimi i wypisanie wszelkich znanych czarodziejom metod wymagałoby nie tylko wszechstronnej wiedzy z wielu dziedzin, ale i  skompresowania wiedzy, która już została opublikowana w takich publikacjach jak np. 132 rośliny toksyczne i ich antidota[1] lub Wybuchający kociołek: Wszystkie oblicza bezoaru[2], więc jest to materiał który, nawet gdyby ograniczyć się jedynie do zakresu wiedzy z eliksowarstwa, wystarczyłby na obronę profesury. Z tego względu postanowiłem zdecydować się na dokładniejsze opisanie eliksiru, który zapewne zostanie wybrany przez wielu uczniów, jednak dla mnie jest on szczególnie bliski przez wzgląd na wieloletnią pracę w gastronomii. W wypadku rozpoznania jakiegokolwiek zatrucia u znajomej osoby z pewnością sięgnąłbym po szybkie przygotowanie eliksiru po-zatruciowego.
Za jego wykorzystaniem, niezalenie od konkretnego powodu zatrucia, przemawia nie tylko łatwość i szybkość jego wykonania, ale i brak powikłań w wypadku błędnej diagnozy, gdy okazuje się, że nasz pacjent jedynie symuluje. Eliksir ten przyrządza się na bazie łagodnych, łatwodostępnych składników, które nie obciążają organizmu, co ostatecznie potwierdził Glover Hipworth[3] w 1899 roku. Obecnie najczęściej można spotkać się z przepisem, którego bazą stanowi napar z czystka i mięty pieprzowej w proporcjach 1:1, jednak mało kto wie o tym, że jeszcze do roku 1850[4] rozróżniano trzy eliksiry po-zatuciowe w zależności od proporcji tych ziół w bazie i jeśli nie potrzebujemy uniwersalnego działania wywaru, można przygotować go konkretnie na niwelacje mdłości (baza na mięcie pieprzowej) lub na biegunkę (baza z czystka). W wypadku zatruć alkoholem lub przewlekłych objawach zatrucia, warto poza eliksirem po-zatruciowym włączyć także kuracje eliksirem regenerującym.

[1] Miranda Goshawk, 132 rośliny toksyczne i ich antidota, Londyn 1980.
[2] Paracelsus, Wszystkie oblicza bezoaru, [w:] Wybuchający kociołek, Cambridge 1503.
[3] Glover Hipworth, Atoksyczny, [w:] Kto chce żyć wiecznie, Londyn 1899.
[4]Laverne De Montmorency, Zabójcza moc miłości w płynie, Londyn 1850, s. 5.

Skyler Schuester
Hufflepuff II stopień III rok


Powrót do góry Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message


Maximilian Felix Solberg
Maximilian Felix Solberg

Student Slytherin
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : leworęczność, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu,tatuaż fiolki z syreną i sroką na lewym przedramieniu, Telepatyczne połączenie z Brewerem
Galeony : 4273
  Liczba postów : 11915
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyNie 1 Lis 2020 - 13:06;

Szanowna Profesor Blanc

Zadana przez Panią praca może być zrozumiana z wielu stron. Istnieje mnóstwo rodzajów zatruć, a z każdym z nich poradziłbym sobie zapewne w inny sposób.
Jako osoba wychowana w społeczeństwie mugolskim, znam wiele "domowych sposobów" na różnego rodzaju zatrucia pokarmowe takie jak użycie konkretnych ziół czy naparów. Do tego też dochodzi powszechnie znane wszystkim zatrucie alkoholowe, na które jednym z lepszych sposobów jest podanie delikwentowi płynów, glukozy oraz uzupełnienie jego witamin i elektrolitów.
Ja jednak chciałbym skupić się na zatruciach w wyniku trucizn znanych w świecie magicznym. Oczywistym wyborem będą eliksiry takie jak po-zatruciowy, czy regenerujący. Pierwszy z nich działa jako antidotum na problemy żołądkowe oraz zapobiega nudnościom czy wymiotom. Jest dość prosty do zrobienia i opiera się na rdeście ptasim oraz czystku - znanych również mugolom roślinach. Eliksir regenerujący z kolei pomaga organizmowi dojść do siebie po zatruciach popularnymi truciznami. Jest także wiele popularnych i powszechnie stosowanych antidotów, które powinno się podać w przypadku zatrucia jednak jako osoba, która dość mocno interesuje się światem eliksirów nie mogę pominąć najnowszej nowinki, która niedawno pojawiła się na rynku.
Jeszcze niedawno, gdybym zauważył objawy zatrucia Morsmothis, najsilniejszą znaną nam trucizną, zapewne kopałbym tej osobie grób i modlił za jej duszę. Dzisiaj jednak pojawił się Ferveret Sanguis, który podany niedługo po zażyciu trucizny może zapobiec zgonowi ofiary. Jest to przełom w świecie antidotów, na jaki od dawna czekano i bez wahania wykorzystałbym właśnie ten eliksir, by pomóc komuś, kto przejawiałby objawy zatrucia Morsmorthis.
Maximilian Felix Solberg, Slytherin VII rok

______________________ 
I thought that I could walk away easily
But here I am, falling down on my knees
Powrót do góry Go down


Ignacy Mościcki
Ignacy Mościcki

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 24
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 180cm
C. szczególne : Blizna na prawym policzku sięgająca do podbródka oraz oczy, które wyglądają jakby były lekko podbite
Galeony : 417
  Liczba postów : 692
https://www.czarodzieje.org/t19336-ignacy-moscicki
https://www.czarodzieje.org/t19357-ignacy
https://www.czarodzieje.org/t19338-ignacy-moscicki#571456
https://www.czarodzieje.org/t19360-ignacy-moscicki-dziennik#5719
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPon 2 Lis 2020 - 19:00;

Szanowna Pani Profesor, ,

Przesyłam pracę domową z lekcji Magii Leczniczej.
Pozdrawiam,
Ignacy Mościcki


[Magia Lecznicza] Praca Domowa – Zatrucia

Mawia się, że medycyna to nauka oparta na niepewności, ale także swego rodzaju sztuka prawdopodobieństwa. Trudno jest mi nie zgodzić z tym stwierdzeniem, nawet jeśli odniesie się ją do medycyny czarodziejów, a nie mugolskiego odpowiednika tejże. Z uwagi na moje dosyć małe doświadczenie, jeśli chodzi o stosowanie magii leczniczej w praktyce, nie jestem w stanie odnieść się do wyszukanych formułek, które mogłyby zostać wykorzystane przez wprawnego specjalistę.

Zamiast tego chciałbym przedstawić kilka różnych opcji, które wziąłbym pod uwagę, przed sięgnięciem po magię, o której nie mam zbyt dużej wiedzy. Na samym początku chciałbym wspomnieć o tym, że przy objawach różnego rodzaju zatrucia można się posłużyć różnego rodzaju naturalnymi naparami roślinnymi, które niejednokrotnie mogą przynieść potrzebną ulgę organizmowi poszkodowanego. Jeśli zaś okaże się, że sytuacja jest dużo poważniejsza i wymaga opinii specjalisty, po prostu zdecydowałbym się na wezwanie takowej osoby, aby nie ryzykować wywołania niepotrzebnego uszczerbku na zdrowiu przez nieważne działania z mojej strony.

W ostateczności, gdybym nie miał już innej opcji, nie wykluczałbym sięgnięcia po mikstury, które mogą pomóc. Mam tutaj na myśli przede wszystkim po-zatruciowy, jak i regeneracyjny. Według wielu opinii może się on w tego typu przypadkach okazać prawdziwym zbawieniem.

Podsumowując, wydaje mi się, że pomimo tego, że nie mam zbyt dużej wiedzy na temat magii leczniczej, udało mi się przedstawić rozwiązania, które mogłyby zostać wcielone w życie w przypadku pomagania osoby walczącej z różnego rodzaju zatruciami.


Z wyrazami szacunku,
Ignacy Mościcki, Hufflepuff rok IX


Ostatnio zmieniony przez Ignacy Mościcki dnia Pią 6 Lis 2020 - 20:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Lara Burke
Lara Burke

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 23
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175 cm
C. szczególne : Kolczyk w nosie, oraz obok dolnej wargi, bardzo jasne włosy często ma przy sobie swojego nieśmiałka. Powoli wraca na właściwe tory
Galeony : 201
  Liczba postów : 586
https://www.czarodzieje.org/t18343-lara-burke#521843
https://www.czarodzieje.org/t18362-listy-lary#522823
https://www.czarodzieje.org/t18352-lara-burke#522441
https://www.czarodzieje.org/t18489-lara-burke-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyWto 3 Lis 2020 - 14:55;Szanowna pani profesor,

W przypadku kiedy mowa o roznego rodzaju zatruciach, chyba jednym z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych sposobow na poradzenie sobie z nimi, jest zastosowanie Bezoaru. Jak powszechnie wiadomo, kamien te ma szereg wspanialych wlasciwosci leczniczych, ktore moga zostac odpowiednio wykorzystane w przypadku znacznie ciezszych zatruc (czy to po nieodpowiednio zastosowanym eliksirze, czy zakleciu). Niestety, nalezy pamietac, ze Bezoar nie ma prawa byc uzytym w przypadku bardzo ciezkich ran powierzchownych, jak na przyklad w zetknieciu z jadem bazyliszka. Ponadto, nalezy pamietac, ze bezoar jest dosyc rzadko spotykany w magicznym swiecie i nie zawsze moze byc rozwiazaniem na zadany problem. Dlatego w przypadku zatruc mniejszego kalibru, zalecalabym proste eliksiry, takie jak po-zatruciowy, regenerujacy. W przypadku gorszego samopoczucia badz braku widocznej poprawy po zastosowanych eliksirach, niezwlocznie zalecalabym udanie sie do Munga celem dokladniejszego zdiagnozowania osoby.
Z powazaniem,
Lara Burke, II klasa studencka, Gryffindor
Powrót do góry Go down


Cassian H. Beaumont
Cassian H. Beaumont

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VI
Wiek : 21
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 170
C. szczególne : Średniej wielkości znamię w kształcie krzyża pod okiem; Silny, szkocki akcent
Galeony : 445
  Liczba postów : 415
https://www.czarodzieje.org/t19364-cassian-hector-beaumont
https://www.czarodzieje.org/t19441-poczta-cassiana#574233
https://www.czarodzieje.org/t19421-cassian-hector-beaumont
https://www.czarodzieje.org/t19442-cassian-hector-beaumont-dzien
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyWto 3 Lis 2020 - 16:28;

Szanowna Pani Profesor,


Poniżej zamieszczam swoją pracę domową na temat zatruć i ich leczenia. Mam nadzieję, że spełni ona wymagania, a także będzie stanowiła rzeczową i przyjemną lekturę.  

Przy czymś tak specyficznym jak zatrucia, najważniejszym wydaje się być rozpoznanie tego, co mogłoby spowodować potencjalne powikłania zdrowotne. To właśnie pierwsze chwile tuż po spożyciu trucizny są kluczowe i to one mówią nam najwięcej.  

Zatrucie pokarmowe wydaje się być najbardziej błahym z nich wszystkich, ale nawet ten rodzaj zatruć, będąc kompletnie czy to zignorowanym czy też będąc potraktowanym po macoszemu może prowadzić do skrajnego wycieńczenia organizmu, a w konsekwencji oczywiście do niechybnej śmierci. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się być uwarzenie eliksiru po-zatruciowego, który powinien uśmierzyć niepokojące dolegliwości.  

Jeśli natomiast, sprawa wyglądałaby poważniej i mielibyśmy do czynienia z zatruciem na skutek zażycia eliksirów niezbędne wydawałoby się sporządzenie potrzebnego antidotum. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić, czym właściwie otruto naszego pacjenta, a więc trzeba operować pewnymi ogólnikami. Z pewnością wezwanie kogoś z oddziału magitoksykologicznego wydawałoby się najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, niestety nie zawsze jest czas na to by jedynym z naszych podjętych działań było czekanie. Niewątpliwie najtrafniejszym z rozwiązań wydawałoby się użyć tutaj bezoaru. Stanowi on często trzon wszelkiej maści antidotów, a także jako sam składnik jest świetną odtrutką. Z tak zabezpieczonym pacjentem można już czekać na przybycie kogoś, kto zajmuje się tym fachowo.  

Zatrucia na skutek ukąszenia, czy też mówiąc ogólniej reakcji naszego organizmu na jad jakiegoś stworzenia bądź rośliny to zawsze swego rodzaju igranie z losem. Wiem niestety o nich najmniej, dlatego te najciężej jest mi się tutaj wypowiedzieć. Niemniej jednak udało mi się poszperać trochę w bibliotece, w dziale magii leczniczej. Istnieje pewne zaklęcie, które umożliwia nam oczyszczenie organizmu z trucizny - SUGERVIRUS. Sam proces nie jest zbyt przyjemnym, niemniej jednak mając w perspektywie niechybną śmierć w męczarniach, myślę, że każdy zdecydowałby się na zastosowanie tego zaklęcia. Potem pozostawałoby nam jedynie uleczenie miejsca ukąszenia i ewentualnych objawów okołoukońszeniowych.  

Zatrucia czarno magiczne to zdecydowanie najcięższe w leczeniu zatrucia, które występują. Same zaklęcia nie zawsze daje się uleczyć, a nawet jeśli to na skutek ciężkiego i złożonego zaklęcia VULNERA SANENTUR zawsze pozostają po nich blizny. W tym przypadku niewątpliwie potrzebowalibyśmy jak najszybciej pomocy specjalisty. Jakiekolwiek próby uleczenia, nie znając się na temacie mogłyby się skończyć natychmiastową śmiercią lub czymś znacznie gorszym...  

Z poważaniem,
Cassian Hector Beaumont
VII rok Gryffindor
Powrót do góry Go down


Lucas Sinclair
Lucas Sinclair

Nauczyciel
Wiek : 22
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 183cm
Galeony : 1749
  Liczba postów : 1940
https://www.czarodzieje.org/t18564-lucas-sinclair#529285
https://www.czarodzieje.org/t18598-landryna-lukiego#531203
https://www.czarodzieje.org/t18566-lucas-sinclair#529292
https://www.czarodzieje.org/t18716-lucas-sinclair-dziennik#53577
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyCzw 5 Lis 2020 - 17:29;

Szanowna Profesor Blanc,

w związku z zadaną przez Panią pracą domową, chciałbym opisać sytuację, kiedy miałbym do czynienia z objawami zatrucia u bliskiej mi osoby i to jakbym sobie z nią poradził. Najprawdopodobniej użyłbym eliksiru po-zatruciowego, który niweluje podstawowe objawy tj.: nudności i wymioty. Po jakimś czasie można również dla wzmocnienia i przyspieszenia regeneracji organizmu podać eliksir regeneracyjny. Takie postępowanie można wdrożyć w przypadku zatruć zarówno pokarmowych jak i poeliksirowych. Warto także w razie ciężkiego zatrucia sprawdzić temperaturę za pomocą zaklęcia Caliditas, aby upewnić się w jakim stanie znajduje się chora osoba.
Jeśli chodzi o zatrucia jadem, zastosowałbym zaklęcie Sugervirus, które to jest doskonałe w przypadku ukąszeń stworzeń jadowitych. Działa na zasadzie dosłownego wyssania szkodliwej substancji z ciała poszkodowanego, jednak nie jest czymś przyjemnym dla pacjenta. Można wtedy użyć czaru Fringere, które poprzez zastosowanie chłodzącej powłoki w miejscu rany, da ulgę pacjentowi. Po chwili, kiedy upewnimy się, że cały jad został usunięty z organizmu, można rzucić Episkey, aby zasklepić ranę. Jednak ostatecznie najlepiej byłoby takiej osobie zapewnić profesjonalną opiekę pielęgniarki lub uzdrowiciela, którzy zadbają o nią najlepiej.

Z wyrazami szacunku,  
Lucas Sinclair
IX rok Slytherin
Powrót do góry Go down


Sophie Sinclair
Sophie Sinclair

Absolwent Slytherinu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 172 cm
Galeony : 600
  Liczba postów : 826
https://www.czarodzieje.org/t18692-sophie-sinclair#534986
https://www.czarodzieje.org/t18769-poczta-sophie#538251
https://www.czarodzieje.org/t18691-sophie-sinclair#534984
https://www.czarodzieje.org/t18698-sophie-sinclair-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyCzw 5 Lis 2020 - 17:45;

Pani Blanc,

Niestety jeszcze nie znam się najlepiej na uzdrawianiu, więc dopóki nie nauczę się więcej, to sposoby w jaki mogę zareagować, jeśli ktoś będzie miał objawy zatrucia są dosyć ograniczone. Na pewno gdyby w pobliżu była Pani, pani Whitehorn, mój mądry brat albo kolega Felinus, to wiedziałabym, że mogę zwrócić się o pomoc. W przeciwnym razie... pobiegłabym do Skrzydła Szpitalnego. A gdybym już tak NAPRAWDĘ musiała sobie poradzić sama to...
Obawiam się, że nie ma żadnego zaklęcia, które bym umiała i które by mogło się przydać w takiej sytuacji. Łatwiej byłoby z eliksirami - umiem zrobić po-zatruciowy i regeneracyjny, ale pewnie gdyby był czas na uwarzenie, to byłoby możliwe również przetransportowanie osoby w bezpieczne miejsce, z kompetentną pomocą.

Podsumowując - mam nadzieję, że dopóki nie nauczę się odpowiednich zaklęć, żaden nieszczęśnik nie znajdzie się w takiej sytuacji, gdzie będę jego ostatnią nadzieją na uratowanie życia.

Pozdrawiam,
Sophie Sinclair
Powrót do góry Go down


Bruno O. Tarly
Bruno O. Tarly

Student Gryffindor
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 23
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183,5
C. szczególne : mocno zarysowane kości policzkowe, baran na głowie, typowo brytyjski akcent
Galeony : 1410
  Liczba postów : 1087
https://www.czarodzieje.org/t17773-bruno-o-tarly
https://www.czarodzieje.org/t17828-korespondencja-bruna#501992
https://www.czarodzieje.org/t17803-bruno-o-tarly
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPią 6 Lis 2020 - 1:21;


Szanowna Panno Blanc,


Niniejszy list jest odpowiedzią na zadaną pracę domową.

Pierwsza pomoc w przypadku zatruć nie jest taka prosta i oczywista, jak mogłoby się wydawać. Uważam, że najważniejsze jest prawidłowe rozpoznanie trucizny, bo każda może mieć inny efekt uboczny. W przypadku lekkich zatruć czymś mało szkodliwym często pomocne jest samo sprowokowanie wymiotów. Można to zrobić zarówno bez użycia magii, jak i przy pomocy eliksirów czy zaklęć, jednak ja nie mam takich zaawansowanych zdolności, więc... zdecydowałbym się na ten pierwszy, niemagiczny sposób.
Dość dobrym pomysłem w przypadku lekkich zatruć jest użycie eliksiru Po-Zatruciowego. Jest on stosunkowo prosty do wykonania, wystarczy zdobyć rdest ptasi, miętę pieprzową i czystek. Można też ten eliksir po prostu kupić, jest tani i powszechnie dostępny. Pomoże on na większość zatruć pokarmowych. Aby wzmocnić jego działanie i kurację, można wspomóc się też eliksirem Regenerującym.
Czasami jednak wymioty na nic się zdadzą, bo trucizna tkwi w kończynach, żyłach lub po prostu jest zbyt niebezpieczna, by dodatkowo podrażniać nią przełyk po raz drugi. Czasami też wspomniane eliksiry są zbyt słabe i niewystarczające. Wtedy pomocne okazać może się zaklęcie Sugervirus. To trudne zaklęcie, niestety niedostępne dla mnie, ale myślę, że mimo wszystko warto o nim wspomnieć. Ponoć o ile jest to skuteczny urok, to jednak nie jest najprzyjemniejszy dla pacjenta. Podczas "wysysania" trucizny z organizmu można odczuwać ból i dyskomfort. Trzeba jednak wybrać mniejsze zło, szczególnie gdy chodzi o zachowanie zdrowia.
Reasumując: w przypadku jakiegokolwiek zatrucia istotne jest zachowanie zimnej krwi i szybka reakcja. Czasami lepiej nie zgrywać bohatera i zwyczajnie poprosić o pomoc medyka lub uzdrowiciela. To żadna hańba, nie każdy musi znać się na wszystkim. A poskramiając własne ego, możemy uratować komuś życie.

Z wyrazami szacunku,
Bruno O. Tarly

Gryffindor, III rok studiów
Powrót do góry Go down


Violetta Strauss
Violetta Strauss

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos | tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka | na palcu prawej dłoni zawsze obrączka Bruhavena, a nad nią krwawy znak | blizny: na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, na łydce po ugryzieniu inferiusa, w okolicach zregenerowanego lewego ucha
Galeony : 2397
  Liczba postów : 3699
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPią 6 Lis 2020 - 16:23;

Szanowna Pani Profesor Blanc,

przede wszystkim pragnę zaznaczyć, że sposób postępowania w dużej mierze zależy od tego z jakim zatruciem mamy do czynienia. Jest to pierwsza rzecz jaką należy zdeterminować i dzięki niej podjąć się odpowiedniego leczenia.
Osobiście jako osoba o wiele bardziej biegła w dziedzinie zaklęć z pewnością spróbowałabym zastosować Sugervirus. Dzięki temu zaklęciu możliwe jest wyssanie trucizny znajdującej się w ciele chorego. Nie naprawia to jednak szkód, które mogła w tym czasie wyrządzić. W tym celu należałoby zastosować stosowne eliksiry wzmacniające lub regenerujące. W tym celu może być zastosowany chociażby eliksir wiggenowy czy Dictum.
W przypadku znanej trucizny można też zastosować antidotum, które by jej odpowiadało. Najprostszym z nich jest bezoar, który należy wepchnąć ofierze do gardła. Można także podać któreś z bardziej uniwersalnych i silniejszych antidotów jak Antidotum Na Popularne lub Niepopularne Trucizny. Przy zatruciu znajomym środkiem można też zastosować roślinę lub eliksir o działaniu łagodzącym lub niwelującym skutki działania zażytej substancji toksycznej.
Z wyrazami szacunku,
Violetta Strauss
Powrót do góry Go down


Aslan Colton
Aslan Colton

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 189 cm
C. szczególne : rodowy sygnet na palcu, multum durnych tatuaży
Galeony : 1931
  Liczba postów : 1014
https://www.czarodzieje.org/t18403-aslan-colton#524234
https://www.czarodzieje.org/t18431-aslan-colton#525085
https://www.czarodzieje.org/t18426-aslan-colton
https://www.czarodzieje.org/t18721-aslan-colton-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPią 6 Lis 2020 - 18:38;

Szanowna Pani Profesor,

od kilku miesięcy pracuję w szpitalu świętego Munga i z wszelkiego rodzaju zatruciami mam do czynienia niemal codziennie. To, o czym trzeba pamiętać to przede wszystkim zachowanie spokoju i szybkie działanie – wezwanie pomocy lub udzielenie jej samodzielnie.
Takim standardowym krokiem, niezależnie od rodzaju zatrucia, jest precyzyjna ocena stanu chorego i rozpoznanie co mu dokładnie dolega. Należy obserwować jego zachowanie, a także przeprowadzić wywiad, dzięki któremu będziemy w stanie ocenić w wyniku czego nastąpiło zatrucie, co ułatwi proces leczenia. Dodatkowo, warto zadbać o komfort psychiczny zatrutego i w miarę możliwości, zapewnić mu odpowiednie warunki i miejsce, w jakim dojdzie do siebie.
Najprostszym sposobem na pozbycie się niepożądanych efektów zatruć jest podanie eliksiru po-zatruciowego: niweluje on problemy żołądkowe, powstrzymuje wymioty i nudności. Jego plusem jest to, iż może być stosowany w przypadku zatruć spowodowanych różnymi substancjami – alkoholem, pokarmem, eliksirami czy niejadalnymi grzybami. W skład tego eliksiru wchodzi sproszkowany węgiel drzewny, mieszanina mineralna, rdest ptasi, czystek i mięta pieprzowa; dodatkowo jest prosty w wykonaniu. Tuż po nim warto byłoby podać regenerujący – przywraca on równowagę elektrolityczną, dodaje energii, niweluje skutki odwodnienia i wzmacnia organizm. Myślę, że sprawdzi się tutaj również, choć w mniejszym stopniu, eliksir wiggenowy, mający pozytywny wpływ na zdrowie pacjenta w bardzo szerokim zakresie.
Mając do czynienia z zatruciem alkoholowym lub środkami odurzającymi, najlepszym rozwiązaniem będzie eliksir detoksykujący – dictum (księżycowa rosa, ślaz, bezoar). Pozbywa się wszelkich toksyn i substancji narkotycznych, a w zamian dostarcza organizmowi elektrolity i sole, niezbędne do przywrócenia naturalnej równowagi. Warto jednak pamiętać, że efektem ubocznym mogą być nudności czy bóle mięśni i głowy.
Kolejnym znanym antidotum na większość trucizn (nie działa na jad bazyliszka), powodujących zatrucia, jest bezoar. To tak zwany kamień jelitowy, który powstaje w żołądkach np. lam czy kóz. Jego minusem jest zarówno cena, jak i rzadkość występowania.
Warto również wspomnieć o dość złożonym zaklęciu Sugervirus. Z jego pomocą można pozbyć się z organizmu trucizny, aczkolwiek proces ten powoduje spory dyskomfort lub ból. Inną inkantacją, o wiele bardziej zaawansowaną (w zasadzie to tylko wykwalifikowani uzdrowiciele są w stanie jej użyć), jest Vulnera Sanentur. To zaklęcie leczące lub gojące ciężkie rany, spowodowane czarnomagicznymi klątwami lub zadanymi przez magiczne stworzenia. Byłem jednak świadkiem, kiedy w szpitalu było ono (między innymi) używane w przypadku, kiedy do organizmu pacjenta dostał się trujący jad, spowodowany ugryzieniem.
To wszystkie znane mi metody radzenia sobie z zatruciami. Niemniej jednak, zalecałbym natychmiastowe udanie się po pomoc i nierobienie niczego, nie będąc pewnym własnych umiejętności, bo tylko można komuś zaszkodzić.

Pozdrawiam serdecznie,
Aslan Colton
Ravenclaw, rok X
Powrót do góry Go down


Yuuko Kanoe
Yuuko Kanoe

Absolwent Hufflepuffu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze na nadgarstku ma bransoletkę z wiecznych fiołków i drugą czarno-żółtą z zawieszką borsuka
Galeony : 4778
  Liczba postów : 1942
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPią 6 Lis 2020 - 20:04;

Szanowna Pani Profesor Blanc,

przede wszystkim w przypadku zatrucia lub jakiejkolwiek dolegliwości proponowałabym udanie się po poradę magomedyka, który najlepiej mógłby zająć się chorym. Są jednak pewne sposoby dzięki którym samodzielnie można sobie poradzić z objawami zatrucia jeśli nie jest ono zbyt silne lub wymaga niezwykle szybkiej interwencji przed przekazaniem chorego na szpitalny oddział.
W przypadku spożycia trujących substancji najprostszym antidotum jakim moglibyśmy podać jest bezoar, który należy umieścić w gardle zatrutej osoby. Można również przy jego pomocy uwarzyć silniejsze w działaniu Antidotum na Popularne Trucizny. W przypadku niektórych trucizn działające mogłoby się okazać dopiero Antidotum na Niepopularne Trucizny.
Czasem jednak prostym środkiem jest podanie substancji, która neutralizuje działanie zażytej wcześniej trucizny. Przykładem może być chociażby podanie alkoholu etylowego w przypadku zatruć alkoholem metylowym.
W procesie dochodzenia do zdrowia z pewnością przydatne są takie eliksiry jak regenerujący czy po-zatruciowy, które regulują gospodarkę elektrolitową i zapobiegają negatywnym skutkom zatrucia takim jak odwodnienie czy zawroty i bóle głowy. Podobną funkcję spełnia też Dictum, które przede wszystkim wykorzystywane jest do oczyszczania organizmu z toksyn i substancji psychoaktywnych, aby dostarczyć mu w zamian ważnych mikroelementów.
Zaleciłabym także sięgnięcie po herbaty czy napary wykonane z roślin, które mają działanie oczyszczające organizm i detoksykujące. Do takich roślin zaliczyłabym chociażby pokrzywę czy czystek, które wspomagają pracę nerek i działają moczopędnie, przyspieszając proces oczyszczania organizmu z toksyn. Innymi przykładami takich roślin może być łopian, stosowany zarówno w medycynie chińskiej jak i zachodniej, a także przetacznik leśny.
Z wyrazami szacunku,
Yuuko Kanoe
Powrót do góry Go down


Morgan A. Davies
Morgan A. Davies

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 162
C. szczególne : skórzany plecak, nieodłączne bransoletki
Dodatkowo : Animagia (wiewiórka pospolita)
Galeony : 1880
  Liczba postów : 3437
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPią 6 Lis 2020 - 23:52;

Szanowna Pani Profesor,

zwracam się w sprawie pracy domowej z Uzdrawiania.

Najprostszą metodą w walce ze skutkami różnego rodzaju zatruć jest podanie eliksiru po-zatruciowego. Jest on prosty w wykonaniu (choć w moim przypadku to żaden argument), większość z nas posiada niewielkie zapasy tejże mikstury na wszelki wypadek, a i nietrudno jest go otrzymać czy to na terenie szkoły, czy poza nią. Jako stały element apteczki pierwszej pomocy to on jest pierwszą linią walki z przykrymi efektami zatruć. Radzi sobie również z na tyle szeroką gamą trucizn i składników, że trudno jest znaleźć równie skuteczną broń na wspomniane przypadłośći. Jasne - wprawni uzdrowiciele mają skuteczniejsze, precyzyjniejsze, obejmujące więcej składników i silniejsze w działaniu zaklęcia, jednak nawet oni w większości przypadków nie potrzebują decydować się właśnie na nie, kiedy mają pod ręką fiolkę po-zatruciowego. I to właśnie z niego skorzystałabym w pierwszej chwili. A potem i tak poszukałabym pomocy od kogoś bardziej obeznanego w magii leczniczej, czy eliksirach, by skontrolować i zareagować na ewentualne wahania stanu zdrowia ofiary zatrucia.

Z poważaniem,

Morgan Davies
Gryffindor, VII rok

Powrót do góry Go down


Alexander D. Voralberg
Alexander D. Voralberg

Nauczyciel
Wiek : 39
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 198
C. szczególne : wysoki i wychudzony | blady | blizny wokół ust i na twarzy | nienaturalnie białe oczy i mogące wywołać niepokój spojrzenie
Dodatkowo : Bezróżdżkowość
Galeony : 1309
  Liczba postów : 2287
https://www.czarodzieje.org/t17470-alexander-d-voralberg
https://www.czarodzieje.org/t17584-poczta-alexandra#493071
https://www.czarodzieje.org/t17573-alexander-d-voralberg
https://www.czarodzieje.org/t18552-alexander-d-voralberg-dzienni
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyNie 24 Sty 2021 - 22:51;
Szanowna panno Blanc,


Dziękuję za informację. Zajmę się tą sprawą.

pozdrawiam
Alexander D. Voralberg
opiekun domu Ravenclaw


@Nora Blanc
@Felinus Faolán Lowell
Powrót do góry Go down


Sunny O. Saltzman
Sunny O. Saltzman

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 27
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 970
  Liczba postów : 988
https://www.czarodzieje.org/t8601-sunny-oriana-saltzman#242812
https://www.czarodzieje.org/t8622-marudz-az-ci-sie-znudzi#243339
https://www.czarodzieje.org/t8624-sunny-oriana-saltzman#243354
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyCzw 13 Maj 2021 - 23:58;

Szanowna Pani Profesor,

Przesyłam Pani moją Pracę Domową. 

Zabezpieczanie się podczas stosunku seksualnego jest bardzo ważne i nie chroni tylko przed niechcianą ciążą. Jest wiele chorób przenoszonych podczas zbliżenia z drugą osobą. Są mniej groźne jak i takie, które mogą zniszczyć komuś życie. Na pewno nikt w młodym wieku nie chciał by rezygnować ze swoich marzeń czy zdrowia ze względu na brak zabezpieczenia.

Herpevius objawy występują od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Postępowanie choroby jest powolne a objawy z  czasem stają się coraz gorsze. Często dzieje się tak iż osoba zarażona nie jest świadoma tego, że jest nosicielem. Dlatego też środki zapobiegawcze np. prezerwatywy są zalecane. Choroba ta niestety jest nieuleczalna. Jeszcze!
Nitinia jest również chorobą na początku bezobjawową. Po około dwóch tygodniach zarażony orientuje się iż jest chory. Ta choroba jest dość nieprzyjemna a leczenie bardzo ale to bardzo wstydliwe.
Purpura jest chorobą którą można zarazić się podczas stosunku jak i bez tego dlatego zalecam by każdy zwracał uwagę na to by nie używać kosmetyków czy też przyborów do higieny intymnej innej osoby. Objawy przy tej chorobie nie są wcale jednoznaczne gdyś zaburzenie cyklu miesiączkowego u kobiet lub upławy nie muszą od razu równać się z zakażeniem. Jedynym specyficznym objawem tej choroby jest zmiana koloru krwi na purpurowy.
Sylis - tą chorobą można zarazić się na dwa sposoby. Drogą płciową jak i poprzez pocałunek, jeżeli oczywiście nosiciel używał ust w miejscach intymnych podczas stosunku i bakterie pozostały w jamie ustnej. U połowy zarażonych nie występują, żadne objawy. Druga połowa jednak nie ma przyjemnych wspomnień związanych z zakażeniem i leczeniem objawów tejże choroby. Pamiętać trzeba iż ta choroba może doprowadzić do problemów psychicznych.
Zapalenie Ockney'a ta choroba częściej występuje u kobiet a objawy przychodzą po około 3 tygodniach. Nieleczona może doprowadzić do poważnych problemów z płodnością w przyszłości.

To są moje przykłady chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową. Chciała bym by każdy miał świadomość tego jakie konsekwencje można ponieść przez swoją głupotę lub głupotę partnera. Niektóre z tych chorób nie są groźne jedynie przechodzi się je nieprzyjemnie tak jak i leczenie również jest mało przyjemne. Są jednak i takie choroby które prowadzą do utraty zdrowia, pogorszenia stanu psychicznego a w końcu do śmierci. Zabezpieczanie się nie wymaga od nas nie wiadomo czego. Jest to proste i szybkie nikt się przy tym nie przemęczy.

Ps. Odwiedziłam również Czytelnię gdzie zdobyłam wszystkie potrzebne informację do napisania tej pracy domowej.
                             
Z poważaniem,
Sunny O. Saltzman
Powrót do góry Go down


Felinus Faolán Lowell
Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 24
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Na prawej dłoni nosi Sygnet Myrtle Snow i Pochłaniacz Magii. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1973
  Liczba postów : 7412
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPią 14 Maj 2021 - 1:30;

Do profesor Blanc,
nauczyciel Uzdrawiania

Zgodnie z poleceniem, przesyłam referat dotyczący zadanej przez Panią pracy domowej.

Kwestia zajścia w ciążę jest jedną z najczęstszych przyczyn korzystania z zabezpieczeń podczas zbliżenia. Niemniej jednak należy pamiętać o jednej, zasadniczej rzeczy - że rola prezerwatywy nie sprowadza się tylko i wyłącznie do uniknięcia takiej sytuacji. Wbrew pozorom jest ona w stanie zabezpieczyć przed groźnymi chorobami, jakie to noszą nosiciele, kompletnie nie będąc o tym świadomymi. Dlatego właśnie, jeżeli nie posiadamy stałego partnera, ważne jest, aby korzystać z zabezpieczeń, dzięki którym będziemy w stanie uniknąć wiele potencjalnych zagrożeń, wszak nie przy wszystkich pojawiają się objawy lub występują one ze znacznym opóźnieniem.

Pierwszą najbardziej charakterystyczną chorobą jest Herpevius, będący poniekąd nazywany magicznym AIDS. Stanowi on nieuleczalną infekcję, która może być przenoszona zarówno poprzez kontakt płciowy, jak i kontakt z krwią. Rozwija się niezwykle powoli, najdłużej ze wszystkich chorób, jakie są znane czarodziejom. Objawy pojawią się od kilku miesięcy do kilku lat od zakażenia, co powoduje, iż choroba jest niezwykle trudna do zdiagnozowania na samym początku, a zarażony w międzyczasie jest w stanie zarazić innych, kompletnie nie będąc tego świadomym. Pierwsze symptomy powodują znaczny spadek odporności i uciążliwe osłabienie, a wraz z mijającym czasem - w zaawansowanym stadium uniemożliwia rzucanie prostych zaklęć. Lekarstwa na tę chorobę jeszcze nie wynaleziono.

Inną chorobą, która daje objawy dopiero po dwóch tygodniach od zarażenia, jest Nitinia. Długość tutaj, w porównaniu do Herpeviusa, jest znacznie krótsza, niemniej jednak nadal umożliwia potencjalne zakażenie partnera bądź partnerki. Polega ona na wykształceniu się w miejscu intymnym narośli o wściekle pomarańczowej ropie i nieprzyjemnym zapachu. Leczenie polega na stosowaniu zaklęć odkażających i okładów miejscowych z wywaru ze ślazu, co może być dla pacjenta wstydliwym doświadczeniem.

Purpura w przypadku mężczyzn objawia się widocznymi efektami zakażenia, niemniej jednak w przypadku kobiet może przebiegać całkowicie bezobjawowo, co zostało zanotowane w naprawdę wielu przypadkach i przyczynia się do zaklasyfikowania tej choroby jako utajnionej. Sporadycznie zdarzają się ropne upławy, pieczenie okolic intymnych, a także zaburzenia cyklu miesiączkowego połączone z obfitymi krwawieniami podczas okresu. Jednym z kryteriów diagnostycznych jest zmiana barwy krwi na purpurową, od czego, zresztą, wzięła się nazwa tej choroby.

Charakterystyczną pod tym względem chorobą jest Sylis, który to u połowy zarażonych nie daje żadnych widocznych objawów. W postaci utajnionej potrafi doprowadzić jednak do szybkiej degradacji kości oraz stawów, jak również problemów psychicznych połączonych z możliwością uszkodzenia narządu wzrokowego i utraty wzroku. W przypadkach objawowych wyróżnia się na tle innych chorób wenerycznych ropną wysypką o niebieskim zabarwieniu, która początkowo pojawia się w miejscach intymnych. Nieleczona powoduje rozprzestrzenianie się zmian na całe ciało, a leczenie odbywa się poprzez kurację eliksirem wiggenowym, szkiele-wzro (zależnie od uszkodzeń kości), dezynfekcji i wcieraniu w zmienioną skórę eliksiru leczącego czyraki.

Zapalenie Ockney'a, występujące najczęściej u kobiet, jest wysoce zakaźne już we względnie bezobjawowym, początkowym stadium trwającym około dwa tygodnie. Po tym czasie pojawiają się zmiany na ciele pacjenta - białka oczu stają się wysoce przekrwione, a uszy zostają pokryte bolesnymi, rozrastającymi się guzkami. Zmiany pojawiają się również na głowie chorego i mogą przypominać rogi. Nieleczone zapalenie Ockney'a prowadzi natomiast do problemów z płodnością.

Ważne jest zatem zabezpieczanie się podczas seksu, gdyż wiele chorób roznoszonych drogą płciową początkowo nie daje żadnych objawów lub te są niezauważalne. Wiele z nich jest prostych do wyleczenia, inne natomiast pozostają z osobą na całe życie, doprowadzając do jego pogorszenia.
Pozdrawiam,

Felinus Faolán Lowell

Zapomniany linczek: tu


Ostatnio zmieniony przez Felinus Faolán Lowell dnia Nie 16 Maj 2021 - 0:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Maximilian Felix Solberg
Maximilian Felix Solberg

Student Slytherin
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : leworęczność, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu,tatuaż fiolki z syreną i sroką na lewym przedramieniu, Telepatyczne połączenie z Brewerem
Galeony : 4273
  Liczba postów : 11915
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPią 14 Maj 2021 - 15:43;

Droga Profesor Blanc,

Odpowiadając na zadaną przez Panią pracę domową chciałbym opisać poniżej jak ważną rzeczą jest zabezpieczanie się podczas stosunku.
Oczywistością jest kwestia niechcianej ciąży, która to zapewne jest głównym powodem, dla którego ludzie używają antykoncepcji. Ważniejsze jednak od nieplanowanego potomstwa są kwestie chorób przenoszonych drogą płciową i o ile są takie, które można zauważyć od razu i powstrzymać się od potencjalnie niebezpiecznego stosunku o tyle istnieje wiele chorób, które objawów początkowo nie dają. Stosowanie antykoncepcji ma za zadanie zabezpieczyć nas właśnie przed takimi przypadkami, jak chociażby Herpevius. Przykład ten jest dość poważny, bo jest to choroba śmieretlna, ale idealnie pokazuje, jak niebezpieczny może być stosunek bez zachowania odpowiednich środków ostrożności. Choroba ta daje objawy dopiero po kilku miesiącach, choć już od zarażenia chory staje się nosicielem i może przekazywać ją innym. Chcąc więc uniknąć podobnego zagrożenia powinniśmy sięgnąć po odpowiednie środki zapobiegawcze, bądź upewnić się przy pomocy odpowiednich badań, że osoba, z którą decydujemy się na stosunek nie jest niczym zakażona.
 
Maximilian Felix Solberg

Slytherin, VII rok

Post douczający

______________________ 
I thought that I could walk away easily
But here I am, falling down on my knees
Powrót do góry Go down


Drake Lilac
Drake Lilac

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 214 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na palcu pierścień tojadowy - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak, prefekt
Galeony : 546
  Liczba postów : 1989
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPią 14 Maj 2021 - 22:34;

Pani Profesor Blanc

Zabezpieczanie się podczas uprawiania stosunku nie jest czymś obowiązkowym, ale mimo to powinno się robić. Nie chodzi o potencjalne i przypadkowe spłodzenie dziecka, a o choroby na którymi można się zarazić tą drogą. Zwłaszcza że wiele z nich jest początkowo bezobjawowe.
Zdecydowanie najgroźniejszą z tych chorób jest Herpevius. Jego objawy mogą się pojawić od miesiąca do paru lat po zakażeniu. Przejawia się ona spadkiem odporności, bólami głowy, kłopotami z trawieniem i trudnościami w rzuceniu nawet najprostszych zaklęć. Prędzej czy później zakażony umiera, ponieważ choroba jest nieuleczalna.
Kolejną wartą wspomnienia chorobą jest Purpura. U kobiet przebiega ona zazwyczaj bezobjawowo. Mogą je spotkać zaburzenia cyklu miesiączkowego, pieczenie okolic intymnych i obfite krwawienia. U mężczyzn ropnym wyciekiem z cewki moczowej i pieczeniem przy oddawaniu moczu. Wywołuje  też u nich pęcznienie intymnych części ciała i sprawia że krew staje się fioletowa. Ponadto zwiększa popęd płciowy.
Najbardziej utajnioną chorobą jest Sylis, ponieważ widoczne objawy spotykają tylko połowę chorych. Po cichu doprowadza do utraty wzroku, degradacji kości oraz stawów oraz problemów psychicznych. Objawami już widocznymi jest niebieska, bolesna, ropna wysypka w miejscach intymnych, na dłoniach i stopach. Nieleczona może zająć całe ciało. Na szczęście choroba jest dosyć prosta do wyleczenia, kiedy zostanie wykryta.
Warte wspomnienia jest też Zapalenie Ockney'a, które dużo częściej spotyka kobiety. Początkowo pojawia się parcie na pęcherz i ból przy oddawaniu moczu. Poważniejsze objawy pojawiają się już po dwóch tygodniach od zarażenia się, jednak zarazić można się już wcześniej. Po trzech tygodniach od zarażenia białka oczy stają się przekrwione, uszy zaczynają pokrywać bolesne guzki, a na głowie może wyrosnąć coś na kształt rogów. Nieleczona wywołuje problemy z płodnością.
Te choroby są główną przyczyną, dla których powinno się zabezpieczać przed stosunkiem nawet jeśli druga osoba nie przejawia żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na to że jest na coś chora.
Drake Lilac

https://www.czarodzieje.org/t37p806-czytelnia#639819
Powrót do góry Go down


Ruby Maguire
Ruby Maguire

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 160
C. szczególne : golden retriever energy | irlandzki akcent | duże oczy | zapach cytrusów
Dodatkowo : kapitanka drużyny Gryfonów
Galeony : 582
  Liczba postów : 1565
https://www.czarodzieje.org/t20263-ruby-echna-maguire
https://www.czarodzieje.org/t20265-poczta-ruby#632863
https://www.czarodzieje.org/t20264-ruby-echna-maguire
https://www.czarodzieje.org/t20266-ruby-maguire-dziennik#632872
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyWto 18 Maj 2021 - 12:19;

Post jest tutaj.

Sz. P. Prof. Blanc

Pomijam kwestię zapobiegania ciąży, co chyba jest głównym powodem, dla którego ludzie się zabezpieczają w trakcie stosunku, nikt przecież nie chce wpaść. Stosowanie jednak mechanicznych form zabezpieczeń, które opierają swoje działanie na stworzeniu fizycznej bariery, takich jak prezerwatywy, albo kapturki naszyjkowe i błony dopochwowe – chociaż one mają mniejszą skuteczność niż prezerwatywy – pozwala na uchronienie się przed zarażeniami chorobami przenoszonymi drogą płciową.
× Nitinia → Choroba jest z początku bezobjawowa, co sprawia, że przed i w trakcie stosunku nie można mieć pojęcia o tym, że nasz partner/partnerka są zarażeni, właściwie, że my jesteśmy też nie możemy wiedzieć. Rozwija się dopiero po dwóch tygodniach od zarażenia, co dla osób bardzo aktywnych seksualnie jest całkiem długim czasem, zwiększającym ryzyko przeniesienia tej choroby na innych.
× Herpvius → Szczególnie paskudna choroba wirusowa, z racji tego, że jest zwyczajnie nieuleczalna, więc zarażenie nią wydaje się być podwójnie tragiczne. Rozwija się wolno, objawy mogą pojawić się w czasie od kilku miesięcy do nawet lat od zakażenia!! Objawia się znaczącym spadkiem odporności, a także uciążliwym osłabieniem, nawracającymi bólami głowy, problemami z trawieniem i uszkodzeniami rdzenia magicznego, w końcu może też dojść do niezdolności rzucania prostych zaklęć.
× Sylis → Choroba bakteryjna, przenoszona droga płciową, ale nie tylko – jeśli bakterie będą obecne w gardle, może do zarażenia dojść także poprzez pocałunek i dlatego przy kontaktach oralnych również powinno się korzystać z mechanicznych zabezpieczeń. U połowy zarażonych sylis nie daje żadnych objawów, ale nawet w postaci bezobjawowej może prowadzić do magicznej, przyspieszonej degradacji kości oraz stawów, rozlicznych problemów psychicznych oraz trwałej utraty wzroku.
Chciałabym także napisać, że poza stosowaniem zabezpieczeń, każdy aktywny seksualnie czarodziej powinien się także regularnie badać pod kątem wszelkich chorób przenoszonych drogą płciową. Pozwoli to na zachowanie bezpieczeństwa nie tylko naszego, ale także innych osób.

Z wyrazami szacunku,

Ruby Maguire,

Gryffindor, rok VI
Powrót do góry Go down


Mulan Huang
Mulan Huang

Student Gryffindor
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : niewielki tatuaż z przodu lewego barku, zmieniający kolor poruszający się tatuaż chińskiego smoka na niemal całe plecy, runa jera na lewym boku na wysokości żeber, ślad po zaklęciu Agere na prawym przedramieniu, często zmienia kolor włosów oraz korzysta z magicznych i barwiących soczewek
Galeony : 1171
  Liczba postów : 1408
https://www.czarodzieje.org/t20227-mulan-huang#630198
https://www.czarodzieje.org/t20246-lacze-lan
https://www.czarodzieje.org/t20228-mulan-huang#630207
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptySro 19 Maj 2021 - 23:42;


Szanowna Pani Profesor Blanc,


rzec mogę jedynie tyle, iż zabezpieczanie się w trakcie stosunku to rzecz niezwykle ważna choć niestety wielu ludziom w młodym, ale i starszym wieku zdarza się o niej zapominać naprawdę aż zbyt często. Wielu ludzi pyta mnie o to samo: ale po co to robić? Po co tyle tego zachodu w momencie miłosnego (lub też czysto cielesnego) uniesienia, które według wielu najlepsze jest jako wynik czystej improwizacji i pójścia z flowem.
Dla mnie odpowiedź jest oczywista, gdyż nigdy nie można być w stu procentach pewnym tego czy nasz potencjalny partner jest na pewno zdrowy. Problem polega na tym, że zbyt wiele chorób wenerycznych pozostaje w uśpieniu lub rozwija się w pierwszych stadiach bezobjawowo, ale zapewnia przy tym swoją pełną transmisję umożliwiając zarażenie w czasie seksu bez zabezpieczenia. Smutne, acz prawdziwe.
Mało tego nawet jeśli pacjent przejdzie już odpowiednią kurację i sam nie choruje na jedną z magicznych czy też mugolskich wener to jednak wciąż może być jej nosicielem i jeszcze przez długi czas po ozdrowieniu zarażać innych w czasie stosunku. Dlatego warto zawsze pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu.
Z poważaniem, Mulan Huang
Powrót do góry Go down


Yuuko Kanoe
Yuuko Kanoe

Absolwent Hufflepuffu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze na nadgarstku ma bransoletkę z wiecznych fiołków i drugą czarno-żółtą z zawieszką borsuka
Galeony : 4778
  Liczba postów : 1942
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyCzw 20 Maj 2021 - 1:08;Szanowna Pani Blanc,


Z pewnością zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie się w trakcie stosunku jest niezwykle istotne. Głównie ze względu na to, że wiele chorób wenerycznych może się rozwijać bezobjawowo i wciąż być przenoszonych w czasie zbliżenia. Warto wspomnieć chociażby o fakcie, że niektóre z nich w zasadzie nie objawiają się niczym szczególnym, co mogłoby zaalarmować potencjalnego partnera. Purpura w przypadku kobiet rzadko, kiedy się objawia. Nawet w takim przypadku są one jednak nosicielkami choroby i mogą ją przekazywać dalej. Inne choroby takie jak Zapalenie Ockneya czy Nitinia pozostają utajone przez okres około dwóch tygodni, chociaż dalej możliwe jest przekazanie ich dalej w czasie stosunku.
Z pewnością najgroźniejszą z chorób tego typu jest Herpevirus, który rozwija się niezwykle powolnie i potrafi nie manifestować swojej obecności w organizmie zarażonego nawet przez długi czas, a jej skutki są naprawdę dewastujące.
W przypadku jakiejkolwiek choroby wenerycznej należy uważać również po tym jak pacjent podda się kuracji to wciąż może być jej nosicielem. Z tego względu zalecana jest albo wstrzemięźliwość lub użycie odpowiedniego zabezpieczenia.
Z wyrazami szacunku,
Yuuko Kanoe


Post: czytelnia
Powrót do góry Go down


Aslan Colton
Aslan Colton

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 189 cm
C. szczególne : rodowy sygnet na palcu, multum durnych tatuaży
Galeony : 1931
  Liczba postów : 1014
https://www.czarodzieje.org/t18403-aslan-colton#524234
https://www.czarodzieje.org/t18431-aslan-colton#525085
https://www.czarodzieje.org/t18426-aslan-colton
https://www.czarodzieje.org/t18721-aslan-colton-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyCzw 20 Maj 2021 - 1:46;

Szanowna Pani Profesor,

piszę w związku zadaną pracą domową.
Brak zabezpieczenia podczas stosunku to wbrew pozorom dosyć często występujące zjawisko, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Sprawa jest na tyle poważna, ponieważ grozi to nie tylko niechcianą ciążą, ale i możliwością zarażenia się chorobą weneryczną lub wirusową, które przenoszą się drogą płciową.
Najgroźniejszą z nich jest Herpevius, który może objawić się nawet do kilku lat - nosiciel wobec tego nie będzie świadomy, iż jest chory, a wciąż może zarażać. Póki co nie wynaleziono jeszcze na nią odpowiednich eliksirów czy zaklęcia, a objawy są naprawdę nieprzyjemne - osłabienie, brak energii, niska odporność, częste migreny czy problemy z układem trawiennym. Do tego dochodzą problemy ze spadkiem magicznej mocy i stopniowa niemożność rzucania zaklęć.
Powszechnie występującą chorobą jest również Nitinia. Dopiero po około dwóch tygodni są widoczne objawy zarażenia nią i chociaż leczenie nie należy do skomplikowanych, pierwsze dni są niezwykle bolesne - w miejscu intymnym pojawia się narośl, wydzielająca ropę o nieprzyjemnym zapachu. Osoby zarażone odczuwają mocny dyskomfort, na szczęście w przeciągu dwóch tygodni dochodzą do siebie.
Purpura z kolei jest bardziej uciążliwa dla mężczyzn - pojawia się ropny wyciek z cewki moczowej, występuje ból podczas oddawania moczu, a także pieczenie oraz swędzenie; czasem objawem jest także zmiana koloru włosów łonowych na czerwonych. U kobiet zazwyczaj przebiega bezobjawowo, natomiast jeśli te są to w postaci zaburzenia cyklu miesiączkowego, obfitego krwawienia, ropnych upławów czy uczucia pieczenia. Bakteria, która jest odpowiedzialna za Purpurę, barwi krew chorego na kolor fioletowy, a także zwiększa jego popęd płciowy.
Jeśli chodzi o Sylis, leczenie go nie wymaga zbyt dużej wiedzy czy zaangażowania - wystarczy przez około siedem dni stosować maść dezynfekującą w zakażonych miejscach (jamie ustnej lub okolicach intymnych) oraz eliksir wiggenowy, a w bardziej drastycznych przypadkach szkiele-wzro, co zależy od poziomu uszkodzenia kości. Skutkami tej choroby jest szybki proces niszczenia stawów oraz kości, zaburzenia pracy układu nerwowego, prowadzące do przeróżnych chorób o podłożu psychicznych, trwała utrata wzroku i niebieska wysypka, wypełniona ropą, pojawiająca się na narządach płciowych, dłoniach oraz stopach.
Zapalenie Ockney'a, czyli choroba bakteryjna, o wiele częściej jest nieprzyjemna w skutkach dla kobiet aniżeli mężczyzn. Odczuwają one parcie na pęcherz, pieczenie i swędzenie miejsc intymnych, ból podczas oddawania moczu. Po trzech tygodniach u osoby chorej pojawiają się bolesne guzy na uszach, rozrastające się (sprawiają wtedy wrażenie rogów) i powodujące problemy ze słuchem. Zaobserwować także można przekrwione białka. Ignorowanie objawów może doprowadzić do problemów z płodnością w przyszłości.
Każda z tych chorób jest niebezpieczna i bolesna. Przed wenerami uchronić nas może tylko i wyłącznie zabezpieczanie się w trakcie stosunku, ostrożność oraz regularne badanie się pod ich kątem na specjalistycznych oddziałach. W przypadku zauważenia jakiegokolwiek niepokojącego symptomu, należy niezwłocznie oddać się w ręce uzdrowiciela. Wiele osób ignoruje objawy z powodu wstydu, tym samym pozwalając chorobie się rozwijać i dokładając sobie bólu.
I to właśnie ze względów bezpieczeństwa własnego oraz naszego partnera stosowanie środków ostrożności w czasie seksu jest niezbędne.

Pozdrawiam serdecznie,
Aslan Colton
Ravenclaw, rok X


post w czytelni
Powrót do góry Go down


Irvette de Guise
Irvette de Guise

Absolwent Slytherinu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem, krwawa obrączka na palcu
Dodatkowo : Hipnoza
Galeony : 668
  Liczba postów : 2706
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyCzw 20 Maj 2021 - 11:17;

Szanowna Profesor Blanc,

 Antykoncepcja w magicznym świecie wydaje się być w większości rozwiązywana przy pomocy stosowanych przez kobiety eliksirów bądź ewentualnym wywarem poronnym, gdy te zapobiegawcze nie zadziałają. Trzeba jednak pamiętać, że choć przyjęcie eliksiru może uchronić nad przed niechcianym rodzicielstwem, o tyle już nie zabezpieczy nas przed innymi problemami, jakie mogą pojawić się podczas stosunku bez zabezpieczenia.
Choroby przenoszone drogą płciową są powszechnie znane, a jednak wiele młodych ludzi dość lekceważąco podchodzi do tematu. Czy to brak edukacji, czy zbyt lekkie podejście do życia, należy jednak wziąć pod uwagę, że taka infekcja może mieć poważne konsekwencje dla nas i dla partnera. Nieświadomi zakażenia możemy przenieść chorobę na drugą osobę, bądź sami zostać w ten sposób zarażeni. Nie mamy w końcu pewności z kim dana osoba miała intymne stosunki wcześniej. Abstrahując od ekstremalnych przypadków jakim jest Herpevius mamy szereg chorób wenerycznych, które potrafią być nieprzyjemne w skutkach. Nikt z nas chyba nie chce zwalić na siebie świądu, pieczenia, czy zapalenia pęcherza, a nawet częściowej utraty słuchu. Dlatego warto stosować antykoncepcję i regularnie badać się pod tym kątem.

Irvette de Guise

Slytherin, VIII rok

Link do posta

______________________ 
A star becomes a sun, under the pressure of darkness.
Powrót do góry Go down


Skyler Schuester
Skyler Schuester

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 23
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 179 i PÓŁ!
C. szczególne : Ciepłe spojrzenie, zapach cynamonu i Błękitnych Gryfów/mugolskich fajek; łatwy do wywołania uśmiech; czasem da się wypatrzeć malinkę czy dwie (jedna to tatuaż przy obojczyku); ciepły, niski głos i raczej spokojne tempo mówienia, tatuaże (dziennik); pierścionek zaręczynowy
Galeony : 1521
  Liczba postów : 2519
https://www.czarodzieje.org/t17504-skyler-schuester#491351
https://www.czarodzieje.org/t17509-blue-sky#491410
https://www.czarodzieje.org/t17506-skyler-schuester#491388
https://www.czarodzieje.org/t18314-skyler-schuester-dziennik#521
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyCzw 20 Maj 2021 - 19:35;


Szanowna Pani Profesor,

Zabezpieczanie się podczas stosunku z drugą osobą, nawet jeżeli nie wykazuje żadnych objawów chorobowych, jest istotne przede wszystkim dlatego, że nie wszystkie choroby przenoszone drogą płciową są widoczne zewnętrznie i w porę rozpoznawane. Zabezpieczenie prezerwatywami warto wprowadzać w życie nawet wtedy, gdy mamy stałego i zaufanego partnera seksualnego, ponieważ niektóre choroby weneryczne przenoszone są również na inne sposoby, np. poprzez korzystanie ze wspólnej łazienki czy nawet pobyt na basenie.
Za przykład może posłużyć chociażby mugolska chlamydia lub magiczna nitinia. Obie te choroby mogą przebiegać bezobjawowo nawet do dwóch tygodni po zarażeniu, a nieleczone prowadzić do poważnych i nieodwracalnych powikłań zdrowotnych.
Innym zestawem chorób, których objawy mogą nie być początkowo widoczne, jest mugolski AIDS i magiczny Herpevius. Obie te choroby przenoszone są nie tylko drogą płciową, ale również poprzez krew, więc nawet posiadając stałego partnera seksualnego, możemy przez brak prezerwatywy zarazić go lub siebie którąś z tych chorób. Na szczęście w tym wypadku ryzyko nieświadomego zarażenia jest niezwykle niskie - wciąż jednak istnieje, a powikłania obu chorób mogą prowadzić do silnego wyniszczenia organizmu, a w przypadku braku leczenia nawet do śmierci.

Skyler Schuester
Hufflepuff II stopień III rok
Link do posta w czytelni
Powrót do góry Go down


Wiktor Krawczyk
Wiktor Krawczyk

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Mańkut, Rude włosy, centymetrowa blizna na udzie w kształcie smoka. Na policzkach i nosie ma piegi, które według rodzeństwa dodają mu uroku. Amulet Uroborosa zawsze na szyji +1 ONMS
Galeony : 1072
  Liczba postów : 740
https://www.czarodzieje.org/t18845-wiktor-iwan-krawczyk
https://www.czarodzieje.org/t19010-irys-wik#547591
https://www.czarodzieje.org/t18897-wiktor-iwan-krawczyk#543748
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyPon 5 Wrz 2022 - 12:30;

Szanowna Pani Profesor,

Sprzątając zbrojownie natknąłem się na Pańską książke chce ją zwrócić poprostu o tak.
WIKTOR K
PUCHON
Powrót do góry Go down


Ruby Maguire
Ruby Maguire

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 160
C. szczególne : golden retriever energy | irlandzki akcent | duże oczy | zapach cytrusów
Dodatkowo : kapitanka drużyny Gryfonów
Galeony : 582
  Liczba postów : 1565
https://www.czarodzieje.org/t20263-ruby-echna-maguire
https://www.czarodzieje.org/t20265-poczta-ruby#632863
https://www.czarodzieje.org/t20264-ruby-echna-maguire
https://www.czarodzieje.org/t20266-ruby-maguire-dziennik#632872
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 EmptyNie 16 Paź 2022 - 19:47;


Szanowna Pani Profesor,

Przesyłam pracę domową z uzdrawiania na temat zaklęć użytych przy krwotokach:

tuus claudere varices → zaklęcie to nie tamuje co prawda całkowicie krwotoku, ale je spowalnia (jeśli różdżka jest przyłożona do rany), myślę, że to może być przydatne zaklęcie dla kogoś kto niekoniecznie dobrze się czuje w zaklęciach uzdrawiających, a nie chce, żeby ktoś się wykrwawił, więc można go użyć, kiedy czekamy na uzdrowiciela.

vulnerra ferre → zaklęcie wyczarowuje bandaż; może i czarodzieje mają lepsze zaklęcia do tamowania krwotoków, ale zawsze uważam, że najczęściej przydaje się improwizacja, a to zaklęcie nie jest trudne i szybko może przyjść na myśl, a jak wsadzimy bandaż w ranę, to krwotok zostanie spowolniony; ponad to, może nam posłużyć jako opaska uciskowa, kiedy trzeba ją założyć.

haemorrhagia iturus → myślę, że to takie standardowe zaklęcie, po prostu tamujące każdy krwotok, nie jestem jednak pewna, czy zadziała przy krwotokach wewnętrznych, więc zastosowanie bym dała przy tych zewnętrznych.

interior depletura → to zaklęcie tamuje krwotoki wewnętrzne właśnie, ale uważam, że użycie jego powinno być poprzedzone jakimś innym zaklęciem, który nam powie, że taki krwotok jest, np. flumine sanguinis. Czy użycie jego, kiedy nie wiemy czy w ogóle jakiś wewnętrzny krwotok ma miejsce może wyrządzisz szkody?

vulnera arcuatum → to zaklęcie zasklepia głębokie rany, no a skoro krwotoki przy takich powstają, to i tamuje krwotok!

Ruby Maguire,

Gryffindor, rok VIII
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta Nory Blanc

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 5Strona 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta Nory Blanc - Page 3 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-