Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta Nory Blanc

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość


Nora Blanc

Nauczyciel
Dodatkowo : hipnoza
Galeony : 136
  Liczba postów : 300
http://czarodzieje.forumpolish.com/t10959-poczta-nory-blanc
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty14.06.15 21:47;

First topic message reminder :

***
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Skyler Schuester

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 179 i PÓŁ!
C. szczególne : Ciepłe spojrzenie, zapach cynamonu i Błękitnych Gryfów/mugolskich fajek; łatwy do wywołania uśmiech; czasem da się wypatrzeć malinkę czy dwie (jedna to tatuaż przy obojczyku); ciepły, niski głos i raczej spokojne tempo mówienia, tatuaże (dziennik)
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
Galeony : 437
  Liczba postów : 2303
https://www.czarodzieje.org/t17504-skyler-schuester#491351
https://www.czarodzieje.org/t17509-blue-sky#491410
https://www.czarodzieje.org/t17510-skyler-schuester
https://www.czarodzieje.org/t17506-skyler-schuester#491388
https://www.czarodzieje.org/t18314-skyler-schuester-dziennik#521
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty31.10.20 22:21;


Szanowna Pani Profesor,

Tak jak istnieje wiele rodzajów zatruć, tak istnieją też różnorodne sposoby walki z nimi i wypisanie wszelkich znanych czarodziejom metod wymagałoby nie tylko wszechstronnej wiedzy z wielu dziedzin, ale i  skompresowania wiedzy, która już została opublikowana w takich publikacjach jak np. 132 rośliny toksyczne i ich antidota[1] lub Wybuchający kociołek: Wszystkie oblicza bezoaru[2], więc jest to materiał który, nawet gdyby ograniczyć się jedynie do zakresu wiedzy z eliksowarstwa, wystarczyłby na obronę profesury. Z tego względu postanowiłem zdecydować się na dokładniejsze opisanie eliksiru, który zapewne zostanie wybrany przez wielu uczniów, jednak dla mnie jest on szczególnie bliski przez wzgląd na wieloletnią pracę w gastronomii. W wypadku rozpoznania jakiegokolwiek zatrucia u znajomej osoby z pewnością sięgnąłbym po szybkie przygotowanie eliksiru po-zatruciowego.
Za jego wykorzystaniem, niezalenie od konkretnego powodu zatrucia, przemawia nie tylko łatwość i szybkość jego wykonania, ale i brak powikłań w wypadku błędnej diagnozy, gdy okazuje się, że nasz pacjent jedynie symuluje. Eliksir ten przyrządza się na bazie łagodnych, łatwodostępnych składników, które nie obciążają organizmu, co ostatecznie potwierdził Glover Hipworth[3] w 1899 roku. Obecnie najczęściej można spotkać się z przepisem, którego bazą stanowi napar z czystka i mięty pieprzowej w proporcjach 1:1, jednak mało kto wie o tym, że jeszcze do roku 1850[4] rozróżniano trzy eliksiry po-zatuciowe w zależności od proporcji tych ziół w bazie i jeśli nie potrzebujemy uniwersalnego działania wywaru, można przygotować go konkretnie na niwelacje mdłości (baza na mięcie pieprzowej) lub na biegunkę (baza z czystka). W wypadku zatruć alkoholem lub przewlekłych objawach zatrucia, warto poza eliksirem po-zatruciowym włączyć także kuracje eliksirem regenerującym.

[1] Miranda Goshawk, 132 rośliny toksyczne i ich antidota, Londyn 1980.
[2] Paracelsus, Wszystkie oblicza bezoaru, [w:] Wybuchający kociołek, Cambridge 1503.
[3] Glover Hipworth, Atoksyczny, [w:] Kto chce żyć wiecznie, Londyn 1899.
[4]Laverne De Montmorency, Zabójcza moc miłości w płynie, Londyn 1850, s. 5.

Skyler Schuester
Hufflepuff II stopień III rok


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maelynn Breeden

Student Hufflepuff
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 165 cm
C. szczególne : Bardzo często nosi ze sobą pluszowego lisa o imieniu "Malia", miewa napady lękowe i ataki paniki
Galeony : 147
  Liczba postów : 154
https://www.czarodzieje.org/t19754-maelynn-breeden#594818
https://www.czarodzieje.org/t19764-reyna#595583
https://www.czarodzieje.org/t19128-maelynn-breeden#557047
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty01.11.20 11:56;

Szanowna Pani Profesor,

Temat zatruć jest o tyle trudny, że czasami ciężko jest stwierdzić co dokładnie dzieje się poszkodowanemu. Podobnie wyróżniamy wiele typów zatruć, z których prawdopodobnie najczęstsze jest zatrucie pokarmowe, wynikające ze spożycia nieświeżego lub nieznanego pochodzenia pokarmu oraz eliksiru. Osobiście podpięłabym tutaj też przyjęcie zbyt dużej ilości alkoholu. Jeśli u któregoś z uczniów zauważyłabym objawy zatrucia, które wymagałyby mojej interwencji - wymioty, krztuszenie się, duszności, uniemożliwiające poszkodowanemu samodzielne działanie, to zastosowałabym eliksiry po-zatruciowy i regenerujący. Pierwszy zapobiega wyżej wymienionym przypadłościom, usuwając nagromadzone toksyny z żołądka, a drugi dodaje energii i przywraca równowagę w organizmie. Jeśli nie byłabym w posiadaniu tych eliksirów użyłabym zaklęcia kinetosis, by zmniejszyć dokuczliwe mdłości i zaprowadziła poszkodowanego do skrzydła szpitalnego, szpitala św. Munga lub poprosiła o pomoc osobę bardziej wykwalifikowaną. Oprócz zapewnienia osoby poszkodowanej zabrałabym ewentualne resztki pokarmu, eliksiru, by zapobiec kolejnym zatruciom i przyśpieszyć diagnostykę oraz rozpoznanie toksyny.


Z wyrazami szacunku,
Maelynn Breeden, VIII rok Hufflepuff
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Felix Solberg

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : blizna pod lewym żebrem, blizna na lewej ręce, blizna po pazurach na prawym boku, blizna po sidłach na prawej łydce, blizna po uderzeniu na prawej skroni, na linii włosów, leworęczność, dupa nie zaklęciarz, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni
Galeony : 748
  Liczba postów : 5253
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty01.11.20 13:06;

Szanowna Profesor Blanc

Zadana przez Panią praca może być zrozumiana z wielu stron. Istnieje mnóstwo rodzajów zatruć, a z każdym z nich poradziłbym sobie zapewne w inny sposób.
Jako osoba wychowana w społeczeństwie mugolskim, znam wiele "domowych sposobów" na różnego rodzaju zatrucia pokarmowe takie jak użycie konkretnych ziół czy naparów. Do tego też dochodzi powszechnie znane wszystkim zatrucie alkoholowe, na które jednym z lepszych sposobów jest podanie delikwentowi płynów, glukozy oraz uzupełnienie jego witamin i elektrolitów.
Ja jednak chciałbym skupić się na zatruciach w wyniku trucizn znanych w świecie magicznym. Oczywistym wyborem będą eliksiry takie jak po-zatruciowy, czy regenerujący. Pierwszy z nich działa jako antidotum na problemy żołądkowe oraz zapobiega nudnościom czy wymiotom. Jest dość prosty do zrobienia i opiera się na rdeście ptasim oraz czystku - znanych również mugolom roślinach. Eliksir regenerujący z kolei pomaga organizmowi dojść do siebie po zatruciach popularnymi truciznami. Jest także wiele popularnych i powszechnie stosowanych antidotów, które powinno się podać w przypadku zatrucia jednak jako osoba, która dość mocno interesuje się światem eliksirów nie mogę pominąć najnowszej nowinki, która niedawno pojawiła się na rynku.
Jeszcze niedawno, gdybym zauważył objawy zatrucia Morsmothis, najsilniejszą znaną nam trucizną, zapewne kopałbym tej osobie grób i modlił za jej duszę. Dzisiaj jednak pojawił się Ferveret Sanguis, który podany niedługo po zażyciu trucizny może zapobiec zgonowi ofiary. Jest to przełom w świecie antidotów, na jaki od dawna czekano i bez wahania wykorzystałbym właśnie ten eliksir, by pomóc komuś, kto przejawiałby objawy zatrucia Morsmorthis.
Maximilian Felix Solberg, Slytherin VII rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ignacy Mościcki

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 180cm
C. szczególne : Blizna na prawym policzku sięgająca do podbródka oraz oczy, które wyglądają jakby były lekko podbite
Galeony : 413
  Liczba postów : 676
https://www.czarodzieje.org/t19336-ignacy-moscicki
https://www.czarodzieje.org/t19357-ignacy
https://www.czarodzieje.org/t19358-ignas
https://www.czarodzieje.org/t19338-ignacy-moscicki#571456
https://www.czarodzieje.org/t19360-ignacy-moscicki-dziennik#5719
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty02.11.20 19:00;

Szanowna Pani Profesor, ,

Przesyłam pracę domową z lekcji Magii Leczniczej.
Pozdrawiam,
Ignacy Mościcki


[Magia Lecznicza] Praca Domowa – Zatrucia

Mawia się, że medycyna to nauka oparta na niepewności, ale także swego rodzaju sztuka prawdopodobieństwa. Trudno jest mi nie zgodzić z tym stwierdzeniem, nawet jeśli odniesie się ją do medycyny czarodziejów, a nie mugolskiego odpowiednika tejże. Z uwagi na moje dosyć małe doświadczenie, jeśli chodzi o stosowanie magii leczniczej w praktyce, nie jestem w stanie odnieść się do wyszukanych formułek, które mogłyby zostać wykorzystane przez wprawnego specjalistę.

Zamiast tego chciałbym przedstawić kilka różnych opcji, które wziąłbym pod uwagę, przed sięgnięciem po magię, o której nie mam zbyt dużej wiedzy. Na samym początku chciałbym wspomnieć o tym, że przy objawach różnego rodzaju zatrucia można się posłużyć różnego rodzaju naturalnymi naparami roślinnymi, które niejednokrotnie mogą przynieść potrzebną ulgę organizmowi poszkodowanego. Jeśli zaś okaże się, że sytuacja jest dużo poważniejsza i wymaga opinii specjalisty, po prostu zdecydowałbym się na wezwanie takowej osoby, aby nie ryzykować wywołania niepotrzebnego uszczerbku na zdrowiu przez nieważne działania z mojej strony.

W ostateczności, gdybym nie miał już innej opcji, nie wykluczałbym sięgnięcia po mikstury, które mogą pomóc. Mam tutaj na myśli przede wszystkim po-zatruciowy, jak i regeneracyjny. Według wielu opinii może się on w tego typu przypadkach okazać prawdziwym zbawieniem.

Podsumowując, wydaje mi się, że pomimo tego, że nie mam zbyt dużej wiedzy na temat magii leczniczej, udało mi się przedstawić rozwiązania, które mogłyby zostać wcielone w życie w przypadku pomagania osoby walczącej z różnego rodzaju zatruciami.


Z wyrazami szacunku,
Ignacy Mościcki, Hufflepuff rok IX


Ostatnio zmieniony przez Ignacy Mościcki dnia 06.11.20 20:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lara Burke

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175 cm
C. szczególne : Kolczyk w nosie, oraz obok dolnej wargi, bardzo jasne włosy często ma przy sobie swojego nieśmiałka. Powoli wraca na właściwe tory
Galeony : 201
  Liczba postów : 586
https://www.czarodzieje.org/t18343-lara-burke#521843
https://www.czarodzieje.org/t18362-listy-lary#522823
https://www.czarodzieje.org/t18355-lara-i-jej-relacje#522683
https://www.czarodzieje.org/t18352-lara-burke#522441
https://www.czarodzieje.org/t18489-lara-burke-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty03.11.20 14:55;Szanowna pani profesor,

W przypadku kiedy mowa o roznego rodzaju zatruciach, chyba jednym z najprostszych a zarazem najskuteczniejszych sposobow na poradzenie sobie z nimi, jest zastosowanie Bezoaru. Jak powszechnie wiadomo, kamien te ma szereg wspanialych wlasciwosci leczniczych, ktore moga zostac odpowiednio wykorzystane w przypadku znacznie ciezszych zatruc (czy to po nieodpowiednio zastosowanym eliksirze, czy zakleciu). Niestety, nalezy pamietac, ze Bezoar nie ma prawa byc uzytym w przypadku bardzo ciezkich ran powierzchownych, jak na przyklad w zetknieciu z jadem bazyliszka. Ponadto, nalezy pamietac, ze bezoar jest dosyc rzadko spotykany w magicznym swiecie i nie zawsze moze byc rozwiazaniem na zadany problem. Dlatego w przypadku zatruc mniejszego kalibru, zalecalabym proste eliksiry, takie jak po-zatruciowy, regenerujacy. W przypadku gorszego samopoczucia badz braku widocznej poprawy po zastosowanych eliksirach, niezwlocznie zalecalabym udanie sie do Munga celem dokladniejszego zdiagnozowania osoby.
Z powazaniem,
Lara Burke, II klasa studencka, Gryffindor
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Cassian H. Beaumont

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VI
Wiek : 18
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 170
C. szczególne : Średniej wielkości znamię w kształcie krzyża pod okiem; Silny, szkocki akcent
Galeony : 445
  Liczba postów : 415
https://www.czarodzieje.org/t19364-cassian-hector-beaumont
https://www.czarodzieje.org/t19441-poczta-cassiana#574233
https://www.czarodzieje.org/t19439-cassiano
https://www.czarodzieje.org/t19421-cassian-hector-beaumont
https://www.czarodzieje.org/t19442-cassian-hector-beaumont-dzien
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty03.11.20 16:28;

Szanowna Pani Profesor,


Poniżej zamieszczam swoją pracę domową na temat zatruć i ich leczenia. Mam nadzieję, że spełni ona wymagania, a także będzie stanowiła rzeczową i przyjemną lekturę.  

Przy czymś tak specyficznym jak zatrucia, najważniejszym wydaje się być rozpoznanie tego, co mogłoby spowodować potencjalne powikłania zdrowotne. To właśnie pierwsze chwile tuż po spożyciu trucizny są kluczowe i to one mówią nam najwięcej.  

Zatrucie pokarmowe wydaje się być najbardziej błahym z nich wszystkich, ale nawet ten rodzaj zatruć, będąc kompletnie czy to zignorowanym czy też będąc potraktowanym po macoszemu może prowadzić do skrajnego wycieńczenia organizmu, a w konsekwencji oczywiście do niechybnej śmierci. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się być uwarzenie eliksiru po-zatruciowego, który powinien uśmierzyć niepokojące dolegliwości.  

Jeśli natomiast, sprawa wyglądałaby poważniej i mielibyśmy do czynienia z zatruciem na skutek zażycia eliksirów niezbędne wydawałoby się sporządzenie potrzebnego antidotum. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić, czym właściwie otruto naszego pacjenta, a więc trzeba operować pewnymi ogólnikami. Z pewnością wezwanie kogoś z oddziału magitoksykologicznego wydawałoby się najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, niestety nie zawsze jest czas na to by jedynym z naszych podjętych działań było czekanie. Niewątpliwie najtrafniejszym z rozwiązań wydawałoby się użyć tutaj bezoaru. Stanowi on często trzon wszelkiej maści antidotów, a także jako sam składnik jest świetną odtrutką. Z tak zabezpieczonym pacjentem można już czekać na przybycie kogoś, kto zajmuje się tym fachowo.  

Zatrucia na skutek ukąszenia, czy też mówiąc ogólniej reakcji naszego organizmu na jad jakiegoś stworzenia bądź rośliny to zawsze swego rodzaju igranie z losem. Wiem niestety o nich najmniej, dlatego te najciężej jest mi się tutaj wypowiedzieć. Niemniej jednak udało mi się poszperać trochę w bibliotece, w dziale magii leczniczej. Istnieje pewne zaklęcie, które umożliwia nam oczyszczenie organizmu z trucizny - SUGERVIRUS. Sam proces nie jest zbyt przyjemnym, niemniej jednak mając w perspektywie niechybną śmierć w męczarniach, myślę, że każdy zdecydowałby się na zastosowanie tego zaklęcia. Potem pozostawałoby nam jedynie uleczenie miejsca ukąszenia i ewentualnych objawów okołoukońszeniowych.  

Zatrucia czarno magiczne to zdecydowanie najcięższe w leczeniu zatrucia, które występują. Same zaklęcia nie zawsze daje się uleczyć, a nawet jeśli to na skutek ciężkiego i złożonego zaklęcia VULNERA SANENTUR zawsze pozostają po nich blizny. W tym przypadku niewątpliwie potrzebowalibyśmy jak najszybciej pomocy specjalisty. Jakiekolwiek próby uleczenia, nie znając się na temacie mogłyby się skończyć natychmiastową śmiercią lub czymś znacznie gorszym...  

Z poważaniem,
Cassian Hector Beaumont
VII rok Gryffindor
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lucas Sinclair

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 183cm
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
Galeony : 1340
  Liczba postów : 1694
https://www.czarodzieje.org/t18564-lucas-sinclair#529285
https://www.czarodzieje.org/t18598-landryna-lukiego#531203
https://www.czarodzieje.org/t18574-wbijac-do-lucka#529769
https://www.czarodzieje.org/t18566-lucas-sinclair#529292
https://www.czarodzieje.org/t18716-lucas-sinclair-dziennik#53577
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty05.11.20 17:29;

Szanowna Profesor Blanc,

w związku z zadaną przez Panią pracą domową, chciałbym opisać sytuację, kiedy miałbym do czynienia z objawami zatrucia u bliskiej mi osoby i to jakbym sobie z nią poradził. Najprawdopodobniej użyłbym eliksiru po-zatruciowego, który niweluje podstawowe objawy tj.: nudności i wymioty. Po jakimś czasie można również dla wzmocnienia i przyspieszenia regeneracji organizmu podać eliksir regeneracyjny. Takie postępowanie można wdrożyć w przypadku zatruć zarówno pokarmowych jak i poeliksirowych. Warto także w razie ciężkiego zatrucia sprawdzić temperaturę za pomocą zaklęcia Caliditas, aby upewnić się w jakim stanie znajduje się chora osoba.
Jeśli chodzi o zatrucia jadem, zastosowałbym zaklęcie Sugervirus, które to jest doskonałe w przypadku ukąszeń stworzeń jadowitych. Działa na zasadzie dosłownego wyssania szkodliwej substancji z ciała poszkodowanego, jednak nie jest czymś przyjemnym dla pacjenta. Można wtedy użyć czaru Fringere, które poprzez zastosowanie chłodzącej powłoki w miejscu rany, da ulgę pacjentowi. Po chwili, kiedy upewnimy się, że cały jad został usunięty z organizmu, można rzucić Episkey, aby zasklepić ranę. Jednak ostatecznie najlepiej byłoby takiej osobie zapewnić profesjonalną opiekę pielęgniarki lub uzdrowiciela, którzy zadbają o nią najlepiej.

Z wyrazami szacunku,  
Lucas Sinclair
IX rok Slytherin
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sophie Sinclair

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 172 cm
Galeony : 180
  Liczba postów : 719
https://www.czarodzieje.org/t18692-sophie-sinclair#534986
https://www.czarodzieje.org/t18769-poczta-sophie#538251
https://www.czarodzieje.org/t18710-relacje-sophie#535349
https://www.czarodzieje.org/t18691-sophie-sinclair#534984
https://www.czarodzieje.org/t18698-sophie-sinclair-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty05.11.20 17:45;

Pani Blanc,

Niestety jeszcze nie znam się najlepiej na uzdrawianiu, więc dopóki nie nauczę się więcej, to sposoby w jaki mogę zareagować, jeśli ktoś będzie miał objawy zatrucia są dosyć ograniczone. Na pewno gdyby w pobliżu była Pani, pani Whitehorn, mój mądry brat albo kolega Felinus, to wiedziałabym, że mogę zwrócić się o pomoc. W przeciwnym razie... pobiegłabym do Skrzydła Szpitalnego. A gdybym już tak NAPRAWDĘ musiała sobie poradzić sama to...
Obawiam się, że nie ma żadnego zaklęcia, które bym umiała i które by mogło się przydać w takiej sytuacji. Łatwiej byłoby z eliksirami - umiem zrobić po-zatruciowy i regeneracyjny, ale pewnie gdyby był czas na uwarzenie, to byłoby możliwe również przetransportowanie osoby w bezpieczne miejsce, z kompetentną pomocą.

Podsumowując - mam nadzieję, że dopóki nie nauczę się odpowiednich zaklęć, żaden nieszczęśnik nie znajdzie się w takiej sytuacji, gdzie będę jego ostatnią nadzieją na uratowanie życia.

Pozdrawiam,
Sophie Sinclair
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bruno O. Tarly

Student Gryffindor
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183,5
C. szczególne : mocno zarysowane kości policzkowe, baran na głowie, typowo brytyjski akcent
Dodatkowo : prefekt
Galeony : 1097
  Liczba postów : 1045
https://www.czarodzieje.org/t17773-bruno-o-tarly
https://www.czarodzieje.org/t17828-korespondencja-bruna#501992
https://www.czarodzieje.org/t17827-znajomkowie-bruna#501987
https://www.czarodzieje.org/t17803-bruno-o-tarly
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty06.11.20 1:21;


Szanowna Panno Blanc,


Niniejszy list jest odpowiedzią na zadaną pracę domową.

Pierwsza pomoc w przypadku zatruć nie jest taka prosta i oczywista, jak mogłoby się wydawać. Uważam, że najważniejsze jest prawidłowe rozpoznanie trucizny, bo każda może mieć inny efekt uboczny. W przypadku lekkich zatruć czymś mało szkodliwym często pomocne jest samo sprowokowanie wymiotów. Można to zrobić zarówno bez użycia magii, jak i przy pomocy eliksirów czy zaklęć, jednak ja nie mam takich zaawansowanych zdolności, więc... zdecydowałbym się na ten pierwszy, niemagiczny sposób.
Dość dobrym pomysłem w przypadku lekkich zatruć jest użycie eliksiru Po-Zatruciowego. Jest on stosunkowo prosty do wykonania, wystarczy zdobyć rdest ptasi, miętę pieprzową i czystek. Można też ten eliksir po prostu kupić, jest tani i powszechnie dostępny. Pomoże on na większość zatruć pokarmowych. Aby wzmocnić jego działanie i kurację, można wspomóc się też eliksirem Regenerującym.
Czasami jednak wymioty na nic się zdadzą, bo trucizna tkwi w kończynach, żyłach lub po prostu jest zbyt niebezpieczna, by dodatkowo podrażniać nią przełyk po raz drugi. Czasami też wspomniane eliksiry są zbyt słabe i niewystarczające. Wtedy pomocne okazać może się zaklęcie Sugervirus. To trudne zaklęcie, niestety niedostępne dla mnie, ale myślę, że mimo wszystko warto o nim wspomnieć. Ponoć o ile jest to skuteczny urok, to jednak nie jest najprzyjemniejszy dla pacjenta. Podczas "wysysania" trucizny z organizmu można odczuwać ból i dyskomfort. Trzeba jednak wybrać mniejsze zło, szczególnie gdy chodzi o zachowanie zdrowia.
Reasumując: w przypadku jakiegokolwiek zatrucia istotne jest zachowanie zimnej krwi i szybka reakcja. Czasami lepiej nie zgrywać bohatera i zwyczajnie poprosić o pomoc medyka lub uzdrowiciela. To żadna hańba, nie każdy musi znać się na wszystkim. A poskramiając własne ego, możemy uratować komuś życie.

Z wyrazami szacunku,
Bruno O. Tarly

Gryffindor, III rok studiów

______________________

hear me roar
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos, blizny na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, blizna na łydce po ugryzieniu inferiusa, blizny w okolicach zregenerowanego lewego ucha, tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka
Galeony : 664
  Liczba postów : 2947
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty06.11.20 16:23;

Szanowna Pani Profesor Blanc,

przede wszystkim pragnę zaznaczyć, że sposób postępowania w dużej mierze zależy od tego z jakim zatruciem mamy do czynienia. Jest to pierwsza rzecz jaką należy zdeterminować i dzięki niej podjąć się odpowiedniego leczenia.
Osobiście jako osoba o wiele bardziej biegła w dziedzinie zaklęć z pewnością spróbowałabym zastosować Sugervirus. Dzięki temu zaklęciu możliwe jest wyssanie trucizny znajdującej się w ciele chorego. Nie naprawia to jednak szkód, które mogła w tym czasie wyrządzić. W tym celu należałoby zastosować stosowne eliksiry wzmacniające lub regenerujące. W tym celu może być zastosowany chociażby eliksir wiggenowy czy Dictum.
W przypadku znanej trucizny można też zastosować antidotum, które by jej odpowiadało. Najprostszym z nich jest bezoar, który należy wepchnąć ofierze do gardła. Można także podać któreś z bardziej uniwersalnych i silniejszych antidotów jak Antidotum Na Popularne lub Niepopularne Trucizny. Przy zatruciu znajomym środkiem można też zastosować roślinę lub eliksir o działaniu łagodzącym lub niwelującym skutki działania zażytej substancji toksycznej.
Z wyrazami szacunku,
Violetta Strauss
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Aslan Colton

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 189 cm
C. szczególne : rodowy sygnet na palcu, tatuaże
Galeony : 1297
  Liczba postów : 902
https://www.czarodzieje.org/t18403-aslan-colton#524234
https://www.czarodzieje.org/t18431-aslan-colton#525085
https://www.czarodzieje.org/t18430-aslan-chlopiec-ktory-boi-sie-lwow#525074
https://www.czarodzieje.org/t18426-aslan-colton
https://www.czarodzieje.org/t18721-aslan-colton-dziennik
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty06.11.20 18:38;

Szanowna Pani Profesor,

od kilku miesięcy pracuję w szpitalu świętego Munga i z wszelkiego rodzaju zatruciami mam do czynienia niemal codziennie. To, o czym trzeba pamiętać to przede wszystkim zachowanie spokoju i szybkie działanie – wezwanie pomocy lub udzielenie jej samodzielnie.
Takim standardowym krokiem, niezależnie od rodzaju zatrucia, jest precyzyjna ocena stanu chorego i rozpoznanie co mu dokładnie dolega. Należy obserwować jego zachowanie, a także przeprowadzić wywiad, dzięki któremu będziemy w stanie ocenić w wyniku czego nastąpiło zatrucie, co ułatwi proces leczenia. Dodatkowo, warto zadbać o komfort psychiczny zatrutego i w miarę możliwości, zapewnić mu odpowiednie warunki i miejsce, w jakim dojdzie do siebie.
Najprostszym sposobem na pozbycie się niepożądanych efektów zatruć jest podanie eliksiru po-zatruciowego: niweluje on problemy żołądkowe, powstrzymuje wymioty i nudności. Jego plusem jest to, iż może być stosowany w przypadku zatruć spowodowanych różnymi substancjami – alkoholem, pokarmem, eliksirami czy niejadalnymi grzybami. W skład tego eliksiru wchodzi sproszkowany węgiel drzewny, mieszanina mineralna, rdest ptasi, czystek i mięta pieprzowa; dodatkowo jest prosty w wykonaniu. Tuż po nim warto byłoby podać regenerujący – przywraca on równowagę elektrolityczną, dodaje energii, niweluje skutki odwodnienia i wzmacnia organizm. Myślę, że sprawdzi się tutaj również, choć w mniejszym stopniu, eliksir wiggenowy, mający pozytywny wpływ na zdrowie pacjenta w bardzo szerokim zakresie.
Mając do czynienia z zatruciem alkoholowym lub środkami odurzającymi, najlepszym rozwiązaniem będzie eliksir detoksykujący – dictum (księżycowa rosa, ślaz, bezoar). Pozbywa się wszelkich toksyn i substancji narkotycznych, a w zamian dostarcza organizmowi elektrolity i sole, niezbędne do przywrócenia naturalnej równowagi. Warto jednak pamiętać, że efektem ubocznym mogą być nudności czy bóle mięśni i głowy.
Kolejnym znanym antidotum na większość trucizn (nie działa na jad bazyliszka), powodujących zatrucia, jest bezoar. To tak zwany kamień jelitowy, który powstaje w żołądkach np. lam czy kóz. Jego minusem jest zarówno cena, jak i rzadkość występowania.
Warto również wspomnieć o dość złożonym zaklęciu Sugervirus. Z jego pomocą można pozbyć się z organizmu trucizny, aczkolwiek proces ten powoduje spory dyskomfort lub ból. Inną inkantacją, o wiele bardziej zaawansowaną (w zasadzie to tylko wykwalifikowani uzdrowiciele są w stanie jej użyć), jest Vulnera Sanentur. To zaklęcie leczące lub gojące ciężkie rany, spowodowane czarnomagicznymi klątwami lub zadanymi przez magiczne stworzenia. Byłem jednak świadkiem, kiedy w szpitalu było ono (między innymi) używane w przypadku, kiedy do organizmu pacjenta dostał się trujący jad, spowodowany ugryzieniem.
To wszystkie znane mi metody radzenia sobie z zatruciami. Niemniej jednak, zalecałbym natychmiastowe udanie się po pomoc i nierobienie niczego, nie będąc pewnym własnych umiejętności, bo tylko można komuś zaszkodzić.

Pozdrawiam serdecznie,
Aslan Colton
Ravenclaw, rok X
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Yuuko Kanoe

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze nienagannie wyprasowany mundurek z odznaką prefekta
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 3961
  Liczba postów : 1563
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17976-yuu
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty06.11.20 20:04;

Szanowna Pani Profesor Blanc,

przede wszystkim w przypadku zatrucia lub jakiejkolwiek dolegliwości proponowałabym udanie się po poradę magomedyka, który najlepiej mógłby zająć się chorym. Są jednak pewne sposoby dzięki którym samodzielnie można sobie poradzić z objawami zatrucia jeśli nie jest ono zbyt silne lub wymaga niezwykle szybkiej interwencji przed przekazaniem chorego na szpitalny oddział.
W przypadku spożycia trujących substancji najprostszym antidotum jakim moglibyśmy podać jest bezoar, który należy umieścić w gardle zatrutej osoby. Można również przy jego pomocy uwarzyć silniejsze w działaniu Antidotum na Popularne Trucizny. W przypadku niektórych trucizn działające mogłoby się okazać dopiero Antidotum na Niepopularne Trucizny.
Czasem jednak prostym środkiem jest podanie substancji, która neutralizuje działanie zażytej wcześniej trucizny. Przykładem może być chociażby podanie alkoholu etylowego w przypadku zatruć alkoholem metylowym.
W procesie dochodzenia do zdrowia z pewnością przydatne są takie eliksiry jak regenerujący czy po-zatruciowy, które regulują gospodarkę elektrolitową i zapobiegają negatywnym skutkom zatrucia takim jak odwodnienie czy zawroty i bóle głowy. Podobną funkcję spełnia też Dictum, które przede wszystkim wykorzystywane jest do oczyszczania organizmu z toksyn i substancji psychoaktywnych, aby dostarczyć mu w zamian ważnych mikroelementów.
Zaleciłabym także sięgnięcie po herbaty czy napary wykonane z roślin, które mają działanie oczyszczające organizm i detoksykujące. Do takich roślin zaliczyłabym chociażby pokrzywę czy czystek, które wspomagają pracę nerek i działają moczopędnie, przyspieszając proces oczyszczania organizmu z toksyn. Innymi przykładami takich roślin może być łopian, stosowany zarówno w medycynie chińskiej jak i zachodniej, a także przetacznik leśny.
Z wyrazami szacunku,
Yuuko Kanoe
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Morgan A. Davies

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 162
C. szczególne : klątwa zaklęć, skórzany plecak, bransoletka
Dodatkowo : Kapitan drużyny Gryfonów
Galeony : 838
  Liczba postów : 2865
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Moderator
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty06.11.20 23:52;

Szanowna Pani Profesor,

zwracam się w sprawie pracy domowej z Uzdrawiania.

Najprostszą metodą w walce ze skutkami różnego rodzaju zatruć jest podanie eliksiru po-zatruciowego. Jest on prosty w wykonaniu (choć w moim przypadku to żaden argument), większość z nas posiada niewielkie zapasy tejże mikstury na wszelki wypadek, a i nietrudno jest go otrzymać czy to na terenie szkoły, czy poza nią. Jako stały element apteczki pierwszej pomocy to on jest pierwszą linią walki z przykrymi efektami zatruć. Radzi sobie również z na tyle szeroką gamą trucizn i składników, że trudno jest znaleźć równie skuteczną broń na wspomniane przypadłośći. Jasne - wprawni uzdrowiciele mają skuteczniejsze, precyzyjniejsze, obejmujące więcej składników i silniejsze w działaniu zaklęcia, jednak nawet oni w większości przypadków nie potrzebują decydować się właśnie na nie, kiedy mają pod ręką fiolkę po-zatruciowego. I to właśnie z niego skorzystałabym w pierwszej chwili. A potem i tak poszukałabym pomocy od kogoś bardziej obeznanego w magii leczniczej, czy eliksirach, by skontrolować i zareagować na ewentualne wahania stanu zdrowia ofiary zatrucia.

Z poważaniem,

Morgan Davies
Gryffindor, VII rok

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Alexander D. Voralberg

Nauczyciel
Wiek : 35
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 198
C. szczególne : wysoki i szczupłej postury | blizny wokół ust i na twarzy | białe oczy i mogące wywołać niepokój spojrzenie | chodzi w garniturowych spodniach i ciemnych koszulach zamiast szat
Dodatkowo : Bezróżdżkowość
Galeony : 985
  Liczba postów : 1718
https://www.czarodzieje.org/t17470-alexander-d-voralberg
https://www.czarodzieje.org/t17584-poczta-alexandra#493071
https://www.czarodzieje.org/t17590-harem-voralberga#497045
https://www.czarodzieje.org/t17573-alexander-d-voralberg
https://www.czarodzieje.org/t18552-alexander-d-voralberg-dzienni
Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Gracz
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty24.01.21 22:51;
Szanowna panno Blanc,


Dziękuję za informację. Zajmę się tą sprawą.

pozdrawiam
Alexander D. Voralberg
opiekun domu Ravenclaw


@Nora Blanc
@Felinus Faolán Lowell

______________________


Heart of gold that's made of steel
- itself doesn't know how to feel
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Poczta Nory Blanc - Page 3 QzgSDG8
Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty


PisaniePoczta Nory Blanc - Page 3 Empty Re: Poczta Nory Blanc  Poczta Nory Blanc - Page 3 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta Nory Blanc

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta Nory Blanc - Page 3 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-