Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Estella Vicario

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorWiadomość


Estella Vicario
Estella Vicario

Nauczyciel
Wiek : 43
Dodatkowo : Teleportacja
Galeony : 223
  Liczba postów : 531
http://czarodzieje.forumpolish.com/t3548-estella-vicario#108434
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Specjalny
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptyPią 27 Sty - 20:33;

First topic message reminder :

***
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Arleigh Armstrong
Arleigh Armstrong

Student Ravenclaw
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 170
Galeony : 231
  Liczba postów : 968
https://www.czarodzieje.org/t19680-arleigh-armstrong
https://www.czarodzieje.org/t19687-kilt
https://www.czarodzieje.org/t19681-arleigh-armstrong#589345
https://www.czarodzieje.org/t19720-arleigh-armstrong-dziennik
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptyPon 9 Lis - 14:07;

Szanowna Pani Profesor,

Uniwersalną rośliną, wykorzystywaną w sporządzaniu wielu odmiennych mikstur, jest lawenda. Pięknie pachnąca i wykorzystywana na wszelkie sposoby, zarówno przez czarodziejów, jak i mugoli, stanowi ważny składnik niektórych mikstur.

Po pierwsze, bez lawendy nie uwarzymy Eliksiru Gregory'ego - otumaniającego, niebezpiecznego, którym można wpłynąć na osobę i zmanipulować ją, wzbudzając jej zaufanie. Należy do niego dodać dobrze zmieloną, lub silnie rozdrobnioną część kwiatu lawendy.

Po drugie, lawenda jest ważnym składnikiem eliksiru słodkiego snu. W jego przypadku należy wrzucić do kociołka całe gałązki lawendy, a po odpowiednim czasie należy je odcedzić. Domyślam się, że kluczowe jest tutaj nasycenie eliksiru esencją lawendy, nie zaś bezpośrednie dodanie jej do składu cieczy.|

Po trzecie, lawenda jest wykorzystywana w wielu pośrednich obszarach, także w dziedzinach magicznych. Stanowi lubiany przez wróżbitów składnik olejów i kadzideł, który pomaga im wprowadzić się w trans. Zaczarowane woreczki z lawendą, które widziałam kiedyś na ulicy Pokątnej, miały rzekomo odstraszać Boginy. Wydaje mi się, że lawenda kryje w sobie wiele tajemnic, choć wydaje się tak zwyczajna.
Z wyrazami szacunku,
Arleigh Armstrong,
Ravenclaw, VIII r.
Powrót do góry Go down


Lucas Sinclair
Lucas Sinclair

Nauczyciel
Wiek : 23
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 183cm
Galeony : 1749
  Liczba postów : 1940
https://www.czarodzieje.org/t18564-lucas-sinclair#529285
https://www.czarodzieje.org/t18598-landryna-lukiego#531203
https://www.czarodzieje.org/t18566-lucas-sinclair#529292
https://www.czarodzieje.org/t18716-lucas-sinclair-dziennik#53577
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptySro 11 Lis - 16:12;

Szanowna Profesor Vicario,

ten list jest odpowiedzią na zadaną przez Panią pracę domową z zielarstwa, w której poprosiła Pani aby opisać wybraną roślinę, której różne części mogą posłużyć do różnych eliksirów, o zupełnie innym działaniu. W mojej opinii taką właśnie rośliną jest asfodelus i to właśnie jego chciałbym opisać.
Asfodelus (łac. Asphodelus ramosus) jest znany również jako złotogłów, asfodel, złotowłos i jest śródziemnomorską rośliną z rodziny liliowatych; ma wąskie, białe lub żółte kwiaty, a jego historia sięga czasów średniowiecza (był sadzony na cmentarzach, jako pokarm dla zmarłych).
Jeśli chodzi o zastosowanie asfodelus jest jednym z głównych składników wszystkim znanego eliksiru wiggenowego. Jest to wywar regenerujący zdrowie i wystarczy niewielka jego porcja nałożona na uszkodzone ciało aby uleczyć nawet ciężkie rany. Do uwarzenia tego eliksiru potrzeba bulwy asfodelusa. Natomiast inną częścią tej rośliny, którą wykorzystuje się do stworzenia bardzo niebezpiecznej magicznej substancji, jest jej korzeń. Wywar Żywej Śmierci, którego składnikiem jest właśnie korzeń asfodelusa w przeciwieństwie do wspomnianego eliksiru leczniczego, jakim jest eliksir wiggenowy, powoduje głęboką śpiączkę osoby, która go wypije. Dla kogoś kto widzi to z boku, może się wydawać, że spowodował on natychmiastową śmierć, jednak tak nie jest, mimo zwodniczej nazwy mikstury. Mimo wszystko Wywar Żywej Śmierci niewątpliwie szkodzi osobie, która go zażyje, natomiast eliksir wiggenowy pomaga. Choć mają wspólny składnik, którym jest asfodeus.
Zupełnie innym zastosowaniem tejże rośliny jest także dodanie jej do eliksiru typowo medycznego, używanego przez uzdrowicieli w klinikach. Mowa tutaj o Necessitudo, który to jest używany do sprawdzania pokrewieństwa pomiędzy osobami, na podstawie barwy płynu po dodaniu do niego krwi lub włosa. Jest to także zupełnie odmienne działanie w stosunku do dwóch powyżej opisanych. Do sporządzenia tej mikstury potrzebne są liście asfodeusa.

Z wyrazami szacunku,
Lucas Sinclair
IX rok Slytherin
Powrót do góry Go down


Cassian H. Beaumont
Cassian H. Beaumont

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VI
Wiek : 21
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 170
C. szczególne : Średniej wielkości znamię w kształcie krzyża pod okiem; Silny, szkocki akcent
Galeony : 445
  Liczba postów : 415
https://www.czarodzieje.org/t19364-cassian-hector-beaumont
https://www.czarodzieje.org/t19441-poczta-cassiana#574233
https://www.czarodzieje.org/t19421-cassian-hector-beaumont
https://www.czarodzieje.org/t19442-cassian-hector-beaumont-dzien
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptySro 11 Lis - 17:08;

Szanowna Pani Profesor!

W związku z zadaną przez Panią pracą domową chciałem przybliżyć trochę sylwetkę niezwykłej rośliny jaką chociażby jest Mandragora. Roślina ta znana jest człowiekowi od czasów zamierzchłych i zawsze była kojarzona ze swoimi specyficznymi właściwościami. W antycznej Grecji nalewki z mandragory stosowano w celu zapobiegania depresji i stanom lękowym, była tedy rośliną silnie spowinowaconą z medycyną, a jej działanie osiągało wręcz mistyczny kaliber. Dopiero średniowiecze przyniosło dość silną laicyzację i zakonotowanie powiązania rośliny z szatanem. Mawiano, że jest owocem nasienia wisielców i często to właśnie pod szubienicami wyrastała. Z czasem zaczęła tracić na popularności - być może to ze względu na to, że kiedyś stosowano ja do produkcji, zapewne bardzo prymitywnego, eliksiru miłości. W obecnej formie ani Afrodisia ani Amortencja nie posiadają w swoim składzie żadnej z części mandragory. Jej krzyk bywa zabójczy, do tego stopnia, że nawet sadzonka przez samo ogłuszenie może wydawać się groźna. Używa się chyba każdej możliwej części tej rośliny.  

Liście Mandragory - stanowią nieodzowny składnik eliksiru animagicznego, Żuty przez miesiąc liść, a w konsekwencji finalnie dodany do zawartości mikstury usprawnia pierwszą przemianę.  

Korzeń Mandragory - wykorzystywany jest przy wielu eliksirach leczniczych tak w surowej jak i duszonej formie, między innymi eliksir na porost kości Szkiele-Wzro.  

Jagody Mandragory - stanową jej jadalny aspekt. Złote, niewielkie jagody przypominające niewielkie jabłuszka. To za ten aspekt najbardziej poważali ja zawsze mugole.  Mam nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu udało mi się przedstawić złożoność Mandragory, oraz pokazać, że w istocie cała roślina jest w stanie przysłużyć się człowiekowi.
Z poważaniem,
Cassian Hecotr Beaumont
Gryffindor VII rok
Powrót do góry Go down


Hunter O. L. Dear
Hunter O. L. Dear

Student Slytherin
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 22
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 191cm
Galeony : 2009
  Liczba postów : 788
https://www.czarodzieje.org/t19794-hunter-ossian-lewis-dear#599888
https://www.czarodzieje.org/t19804-sowa-huntera#600487
https://www.czarodzieje.org/t19795-hunter-o-l-dear#599914
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptySro 11 Lis - 17:14;


Szanowna Pani Profesor,

w odpowiedzi na zadaną przez Panią pracę domową z zielarstwa chciałbym opisać jedną z roślin, która moim zdaniem przejawia odmienne zastosowanie w różnych eliksirach, stosowanych przez czarodziejów.
Tą rośliną jest waleriana (kozłek lekarski). Jednym z wielu eliksirów, których waleriana jest głównym składnikiem jest eliksir spokoju, a także Słodkiego Snu. Działanie tego ostatniego jest wszystkim doskonale znane i oczywiste, a jeśli chodzi o eliksir spokoju: wykorzystuje się także wyciąg z kłącza waleriany i ma on w tym przypadku właściwości uspokajające, niwelujące stany lękowe i łagodzące niepokój. Sam stosuję od czasu do czasu ten wywar, ze względu na sporadyczne ataki lęku przed ciasnymi, zamkniętymi pomieszczeniami.
Innym przykładem wywaru, do którego uwarzenia stosuje się kozłek lekarski, jednak w innej postaci (nie w formie wyciągu z kłącza a wywaru z suszonej rośliny) jest eliksir migrenowy. Uśmierza od dolegliwości bólowe, niweluje światłowstręt i zaburzenia błędnika. Z kolei pozyskanie soku z fasoli korzenia waleriany jest konieczne do uwarzenia niezwykle groźnego eliksiru, zwanego Wywarem Żywej Śmierci. Powoduje on głęboką śpiączkę, która dla niedoświadczonego czarodzieja może wydawać się śmiercią (stąd też jego nazwa).
Jak widać kozłek lekarski ma dość szerokie zastosowanie jeśli chodzi o eliksirowarstwo i działanie wywarów wyżej opisanych, jest w niektórych przypadkach bardzo odmienne. Dlatego należy uważać których części roślin używa się do swoich celów.

Z wyrazami szacunku,
Hunter O. L. Dear
Powrót do góry Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message


Sophie Sinclair
Sophie Sinclair

Absolwent Slytherinu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 172 cm
Galeony : 600
  Liczba postów : 826
https://www.czarodzieje.org/t18692-sophie-sinclair#534986
https://www.czarodzieje.org/t18769-poczta-sophie#538251
https://www.czarodzieje.org/t18691-sophie-sinclair#534984
https://www.czarodzieje.org/t18698-sophie-sinclair-dziennik
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptySro 11 Lis - 23:38;

Pani  profesor,

Składnikiem roślinnym, jaki chcę opisać w ramach pracy domowej jest szałwia lekarska. Jak sugeruje jej nazwa, jest rośliną lecznicą, bez żadnych dodatków może służyć jako lekarstwo na różne dolegliwości. Można robić z niej napar (pomaga np. przy dolegliwościach związanych z miesiączką czy problemach z trawieniem) albo maść - podobno dobrze działa na różne choroby skórne a nawet opóźnia powstawianie zmarszczek. Takie właściwości są możliwe do wykorzystywania nawet przez mugoli, natomiast wśród czarodziejów często używa się jej jako roślin ochronnej - podobno broni przed czarnoksiężnikami.
Liście oraz kwiaty to części szałwii, jakich się używa - jedne i drugie najpierw poddaje się suszeniu, jednak w eliksirach wykorzystuje się głównie liście. Nie jest ciężka do pozyskania, ponieważ rośnie na łąkach, co oznacza, że powinna być możliwa to znalezienie na przykład na hogwarckich błoniach. Liście najlepiej zbierać od wiosny do jesieni, natomiast kwiaty można znaleźć od czerwca do sierpnia, ponieważ jest to okres, kiedy szałwia kwitnie.
Wykorzystywana jest w takich eliksirach jak: eliksir menstruacyjny - bardzo pomocny kiedy zażywany podczas menstruacji, działa jak środek przeciwbólowy i rozkurczowy (identyczne zastosowanie jak u mugoli, chociaż czarodziejski wywar podobno działa lepiej); eliksir exsceratio - po jego podaniu można sprawdzić czy na osobę rzucono klątwę, świadczą o tym usta zmieniające kolor na czarny; eliksir dormitionis - usypia, jednak nie wymaga podania doustnego a rozpylenia, im większe jego natężenie na danej przestrzeni, tym mocniejszy będzie efekt - w najsłabszej wersji prowadzi jedynie do ospałości.
 
Pozdrawiam,
Sophie Sinclair
Powrót do góry Go down


Violetta Strauss
Violetta Strauss

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos | tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka | na palcu prawej dłoni zawsze obrączka Bruhavena, a nad nią krwawy znak | blizny: na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, na łydce po ugryzieniu inferiusa, w okolicach zregenerowanego lewego ucha
Galeony : 2397
  Liczba postów : 3699
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptyPon 1 Lut - 18:34;


Szanowna Pani Profesor Vicario,


na osobnej rolce pergaminu przesyłam rozwiązanie zadania domowego.
Z poważaniem,
Violetta Strauss
Powrót do góry Go down


Yuuko Kanoe
Yuuko Kanoe

Absolwent Hufflepuffu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze na nadgarstku ma bransoletkę z wiecznych fiołków i drugą czarno-żółtą z zawieszką borsuka
Galeony : 4778
  Liczba postów : 1942
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptyPon 1 Lut - 18:47;Szanowna Pani Profesor Vicario,


na osobnej rolce pergaminu przesyłam Pani rozwiązanie ostatniego zadania domowego.
Z wyrazami szacunku,
Yuuko Kanoe
Powrót do góry Go down


Felinus Faolán Lowell
Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 24
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Na prawej dłoni nosi Sygnet Myrtle Snow i Pochłaniacz Magii. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1973
  Liczba postów : 7412
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptyPią 26 Mar - 1:54;

Do profesor Vicario,
nauczyciel zielarstwa

Zgodnie z poleceniem, podsyłam Pani krótką charakterystykę zebranych przeze mnie roślin w związku z pełnieniem działalności w Stowarzyszeniu Miłośników Przyrody na miesiąc marzec roku 2021.

W moim koszyczku nie znalazło się zbyt wiele roślin, które można byłoby z powodzeniem wykorzystać do zwykłych eliksirów. Skupiłem się głównie na tym, co było mi znane, w związku z czym większość kwiatów będzie miała zastosowanie stricte podlegające medycynie.

Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to asfodelus - roślina z rodziny liliowatych, której zastosowania może nie są do końca opisane, ale polegają głównie na byciu substancją pozwalającą na wprowadzanie i odczytywanie zmian zachodzących w organizmie. Po dłuższym przestudiowaniu tej rośliny doszedłem do wniosków, iż jedyne jej zastosowanie to są w sumie eliksiry: wiggenowe, hematografowe, wywar żywej śmierci i necessitudo. W zewnętrznym działaniu eliksiry z głównym składnikiem asfodelusa odczytują pewne składniki, natomiast w doustnym, dożylnym i domięśniowym... przyczyniają się do wprowadzenia ich do organizmu.

Drugą z nich jest natomiast rumianek lekarski, który częściowo jest podobny do stokrotki, niemniej jednak znacząco się od niej różni chociażby w zastosowaniu. Zbudowany jest z kielichów wzniesionych ku górze, które znajdują się na silnie rozgałęzionych pędach. Płatki kwiatu są natomiast białe. Rumianek posiada zastosowanie głównie pod względem leczniczym (czyszczący rany, łagodzący, choć nie można mu odmówić roli w naparach usypiających i relaksujących.

Trzecią z nich, dość nietypową w tym całym zestawieniu, jest dymnica - roślina silnie przypominająca żyto, wręcz trudna do rozróżnienia, niemniej jednak, po zakończeniu dojrzewania kolor ziarenek zmienia się na ciemno brązowy. Służą one głównie jako słodki dodatek do różnych potraw, wszak można jeść je na surowo. Dodatkowo wykazują ciekawą właściwość w postaci wytwarzania ogromnej ilości dymu w wyniku poddania działaniu temperatury (w tym przypadku ognia).

Czwartą z nich jest dyptam - roślina z rodziny rutowatych, która charakteryzuje się różowymi płatkami w obrębie kielicha. Jej owoce natomiast wydzielają specyficzną, silną woń balsamiczną, w związku z czym znajduje zastosowanie w kosmetykach i kremach dla kobiet, jak również eliksirach.

Ostatnią z nich jest natomiast krwawe ziele, którego nazwa może odstraszać, niemniej jednak nic bardziej mylnego - co prawda roślina charakteryzuje się brunatno-krwistą barwą, ale posiada tak naprawdę właściwości przeciwbólowe. Suszony kwiatostan posiada również właściwości uspokajające, relaksujące i przeciwbólowe (eliksir migrenowy i spokoju). Sporadycznie wykorzystywany jego jako remedium na zbyt duże ciśnienie śródgałkowe.
Pozdrawiam,

Felinus Faolán Lowell
Powrót do góry Go down


Irvette de Guise
Irvette de Guise

Absolwent Slytherinu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem, krwawa obrączka na palcu
Dodatkowo : Hipnoza
Galeony : 1096
  Liczba postów : 2801
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptyPią 26 Mar - 12:14;

Szanowna Profesor Vicario,

Poniżej zamieszczam wymagany przez Panią raport dotyczący zebranych przeze mnie roślin w ramach zadania postawionego przed członkami Stowarzyszenia Miłośników Przyrody w marcu 2021 roku.

Pierwszą zebraną przeze mnie rośliną był Asfodelus. Jest on bardzo popularnym składnikiem wielu eliksirów (głównie leczniczych), wśród których znajdziemy eliksir wiggenowy, czy hematografowy. Asfodelus jest rośliną przede wszystkim śródziemnomorską z rodziny liliowatych a jej wygląd charakteryzują wąskie liście oraz białe lub żółte kwiaty.

Kolejnym okazem w moim koszyku był Derolean. Jest to przepiękna ozdobna roślina o wonnych kwiatach, które przybierają barwy od białych, przez różowe i odcienie czerwieni. Jest ona naturalna dla krajów śródziemnomorskich i południowoazjatyckich. Niestety, tak jak piękna jest także niebezpieczna. O ile sama jej uprawa, czy dotyk rośliny nie jest groźny, tak jej spożycie powoduje mdłości, wymioty, brak czucia w ustach, a do trzech godzin później nawet i zgon. Historycznie wykorzystywano więc ją do samobójstw, choć na szczęście ta metoda odbierania sobie życia nie jest już tak popularna jak kiedyś.

Trzecią rośliną, jaką udało mi się zebrać był języcznik migocący. Z wyglądu niewiele różni się on od zwykłej paproci jednak posiada on bardzo drobny pyłek, unoszący się nad sadzonką w charakterystycznych spiralach. Właściwości języcznika są głównie wykorzystywane w magicznym przemyśle kosmetycznym, a w szczególności w wielu eliksirach odmładzających. Niestety ta piękna roślina rzadko jest spotykana już w swoim środowisku naturalnym.

Czwartą rośliną w moim koszyczku okazało się być krwawe ziele. Spektrum możliwości tej rośliny jest ogromne, choć głównie czarodzieje znają je jako środek uśmierzający ból i składnik eliksirów leczniczych, szczególnie tych uspokajających i przeciwbólowych. Posiada brunatno-krwistą barwę, której to zawdzięcza swoją dość odstraszającą nazwę.

Ostatnim, co zebrałam w ramach zadania były kwiaty różecznika. Te delikatne, przypominające różę płatki przede wszystkim służą naszej magicznej społeczności jako przepiękna ozdoba domów i ogrodów. Można spotkać naprawdę wiele kolorów tej rośliny, choć ja wybrałam te o odcieniach fioletu. Z nieco jednak bardziej przydatnych zastosowań, kwiaty różecznika używają farmaceuci i uzdrowiciele do łagodzenia objawów poparzeń.
Z wyrazami szacunku,
Irvette de Guise

______________________ 
A star becomes a sun, under the pressure of darkness.
Powrót do góry Go down


Yuuko Kanoe
Yuuko Kanoe

Absolwent Hufflepuffu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze na nadgarstku ma bransoletkę z wiecznych fiołków i drugą czarno-żółtą z zawieszką borsuka
Galeony : 4778
  Liczba postów : 1942
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 EmptySro 31 Mar - 23:59;


      


   
Szanowna Pani Profesor Vicario,


   
Roślinami, które wybrałam z naszej szkolnej cieplarni w ramach zadania są między innymi:

Glicynia błyskawiczna – ta kwitnąca we wczesnej wiośnie roślina z pewnością wygląda niezwykle pięknie, ale jest dosyć niebezpieczna ze względu na to, że potrzebuje ona energii elektrycznej przez co stale ściąga pioruny w miejsce, w którym rośnie. Używana jest głównie jako składnik eliksirów energetyzujących, ale stosowana jest także jako substancja narkotyzująca.
Kwiat różecznika – delikatny kwiat jest stosowany w maściach na oparzenia. Podobno ostatni jego płatek można zastosować w eliksirze dającym podobne do legilimencji zdolności, ale jest to jedynie mit.
Asfodelus – podobny do lilii kwiat, który przede wszystkim nadaje się do warzenia Wywaru Żywej Śmierci oraz eliksiru wiggenowego.
Derolean – piękna roślina, która jest niezwykle niebezpieczna. Powoduje wymioty i brak czucia w okolicy ust. Jej smak jest na tyle gorzki, że skutecznie zniechęca do jedzenia jej nawet gumochłony.
Języcznik Migocący – na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła paproć, ale wyróżnia ją od niej zdecydowanie drobny pyłek, który nad nią wiruje. Stanowi znany składnik magicznych kosmetyków o działaniu odmładzającym.
   
Z wyrazami szacunku,
Yuuko Kanoe
   
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Estella Vicario - Page 5 QzgSDG8
Estella Vicario - Page 5 Empty


PisanieEstella Vicario - Page 5 Empty Re: Estella Vicario  Estella Vicario - Page 5 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Estella Vicario

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 5 z 5Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Estella Vicario - Page 5 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-