Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Jubiler Huxley

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Mefistofeles E. A. Nox

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 185
C. szczególne : Tatuaże; kolczyki; wilkołacze blizny; bardzo umięśniony; skórzana obroża ze złotym kółkiem;
Galeony : 2136
Dodatkowo : Wilkołak
  Liczba postów : 3400
https://www.czarodzieje.org/t15136-mefistofeles-e-a-nox#403342
https://www.czarodzieje.org/t15139-kind#403356
https://www.czarodzieje.org/t15137-what-does-life-mean-to-me#403353
https://www.czarodzieje.org/t15134-mefistofeles-e-a-nox
https://www.czarodzieje.org/t18387-mefistofeles-e-a-nox-dziennik
Jubiler Huxley QzgSDG8
Moderator
Jubiler Huxley Empty


PisanieJubiler Huxley Empty Jubiler Huxley  Jubiler Huxley EmptyCzw Kwi 16 2020, 21:41;


Jubiler Huxley

Miejsce niezwykle magiczne i luksusowe, zachęca wszystkich błyskotkami wyłożonymi na wystawie. O sklepach jubilerskich Huxley'a słyszał każdy szanujący się członek czarodziejskiej społeczności - można znaleźć tu najlepsze wyroby. Ponoć każdy dobierze tutaj coś dla siebie, co pewnie można zawdzięczać życzliwości pięknych ekspedientek. Wielokrotnie oskarżani o zatrudnianie potomkiń wil i hipnotyzerek, pracownicy Huxley'a dalej magicznie cieszą się doskonałą renomą.
W samym sklepie unosi się przyjemny zapach (czyżby ktoś do kadziła dolał amortencji?), delikatna muzyka nie zagłusza rozmów, a światło wydobywa się prosto z zaczarowanych kryształów porozwieszanych i porozkładanych w strategicznych miejscach.
Pierścionek ze złota / srebra - 19G / 13G
Pierścionek z kamieniem szlachetnym - 28G
Bransoletka ze dowolnego materiału - 23G
Bransoletka z kamieniami szlachetnymi - 35G
Dowolne korale - 42G
Naszyjnik z kamieniem szlachetnym - 58G
Zegarek na rękę - 50G
Dowolny zegar naścienny - 70G
Dowolna zastawa stołowa - 150G
Zestaw spinek do mankietów - 55G
Broszka - 40G
Biżuteryjne ozdoby do włosów - 27G
Specjalne zamówienie - cena nieokreślona
______________________

I'm the story you don't speak of,
I'm the one they call 'the underdog'.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Felix Solberg

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : blizna pod lewym żebrem
Galeony : 534
  Liczba postów : 1564
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Jubiler Huxley QzgSDG8
Gracz
Jubiler Huxley Empty


PisanieJubiler Huxley Empty Re: Jubiler Huxley  Jubiler Huxley EmptyPon Cze 08 2020, 03:10;

Szanowni Państwo

Pragnę zakupić jeden z Pańskich czarnych pierścionków ze szmaragdem. Sakiewce dołączona jest należna kwota. Proszę przesłać biżuterię na adres podany na odwrocie listu.
M.F.Solberg
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Rasmus Vaher

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 181,5 cm
C. szczególne : Wyczuwalny estoński akcent, czasem nieodmienianie w angielskim, blizny na lewej dłoni po zdjęciu klątwy.
Galeony : 30
  Liczba postów : 437
https://www.czarodzieje.org/t18066-rasmus-vaher
https://www.czarodzieje.org/t18770-sowa-rasmusa-kuu#538343
https://www.czarodzieje.org/t18064-rasmus-vaher
Jubiler Huxley QzgSDG8
Gracz
Jubiler Huxley Empty


PisanieJubiler Huxley Empty Re: Jubiler Huxley  Jubiler Huxley EmptySob Cze 20 2020, 00:24;

Szanowni Państwo

Chciałbym zakupić u państwa naszyjnik z tanzanitem. Pieniądze zostały przyczepione do nóżki sowy.
Rasmus Vaher


Zakupuję naszyjnik z kamieniem szlachetnym.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31060
  Liczba postów : 63476
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Jubiler Huxley QzgSDG8
Specjalny
Jubiler Huxley Empty


PisanieJubiler Huxley Empty Re: Jubiler Huxley  Jubiler Huxley EmptyCzw Lip 23 2020, 19:34;


Nikt nie spodziewał się tego dnia takich upałów, a jednak żar zdawał się lać z nieba nieubłaganie, z każdą godziną jedyne zwiększając swoje natężenie. Klienci zaglądali do sklepu tylko na chwilę, szybko uciekając z bardzo prostego powodu - specjalisty zabrakło, więc nie było komu zadbać o odpowiednio delikatne zaklęcia, nieszkodliwie ochładzające temperaturę w lokalu. Jeśli ulica Pokątna stała się patelnią, tak Huxley'a śmiało można było nazwać garnkiem.
Ale nie był to wystarczający powód do rezygnacji, jeśli w grę wchodził shopping przedślubny. Drzwi z hukiem rozwarły się na całą szerokość, gdy do środka wpadło drobniutkie dziewczę z wyraźnym nadmiarem energii - tak, tak, to była ta słodka trzpiotka, z którą ktoś korespondował listownie. Zabójczy akcent, godny panienki ze starych angielskich filmów, wcale nie pozwalał zrozumieć zawiłego szlachcickiego nazwiska, którym rzucała na prawo i ledwo, domagając się zobaczenia zamawianej biżuterii.
- Pierścionek zaręczynowy miał zostać pomniejszony, tak? Macie go już? Powinien już być. Mój kochany oczywiście w ogóle nie pomyślał, a ja przecież- ale gotowy jest? Szybciej, błagam, zestarzejemy się tu wszyscy! - Poganiała od pierwszej sekundy spędzonej w sklepie, jak gdyby gorąco zupełnie na nią nie oddziaływało. Ale z każdą chwilą wydawała się coraz drobniejsza i drobniejsza, a przeczesanie palcami długich czarnych włosów spowodowało ich drastyczne skrócenie. - A obrączki? Proszę przynieść te obrączki! Dziesięć par chciałam, nie- jedenaście! Muszę je porównać sobie na żywo, bo te wszystkie magazyny, te zdjęcia- Merlinku słodziutki, ileż można czekać? A to jest śliczne, czemu nie widziałam w czasopiśmie? - Mirabelle pochyliła się nad ladą, stukając paznokciem w szybę, za którą wystawione były ozdobne pierścienie ze złota. - Czy ja mogę to w końcu pomierzyć? I czy one są w ogóle dostosowane tak, jak sobie zażyczyłam, czy znowu będę musiała czekać wieki na zaczarowanie ich? Żeby pierścionki nie zmieniały rozmiaru wedle właściciela, kto to widział! - Metamorfomagia zmniejszyła dziewczynę jeszcze bardziej, przez co dotąd zwiewna sukienka zaczęła przypominać pozbawiony stelażu namiot; Mirabelle nie przejmowała się tym zupełnie, chcąc już wybrzydzać paskudnie i narzekać na każdy kawałek biżuterii, choćby pasował jak pantofelek na Kopciuszka.

Informacje:
Mirabelle robi w sklepie wyjątkowe zamieszanie, a ty jesteś aktualnie sam. Musisz ją obsłużyć, nie znając jej preferencji i listownych ustaleń.
1. Rzuć dwiema kostkami k6 i zsumuj ich oczka, dzięki czemu otrzymasz ilość obrączek, które Mirabelle zdecydowała się przymierzyć. Na każdą obrączkę musisz dorzucić kostkę k100, liczoną jako procenty. Do 60% włącznie przedmiot uznawany jest za bezpieczny, normalny. Od 61% w górę występują dodatkowe efekty.
Dodatkowe efekty:
61-70% - Ten zestaw obrączek zachwyca Mirabelle do tego stopnia, że udaje ci się uzyskać jej przychylność. Jeśli potrzebujesz, przy kolejnym rzucie możesz odjąć -10%.
71-80% - Pomyliłeś obrączki, czy nie ostrzegłeś Mirabelle o ich magicznych właściwościach? Zmieniają kolor w zależności od nastroju noszącego, co przez klientkę uznane jest za nietaktowne (ze względu na jej metamorfomagię) i kiczowate.
81-90% - Te obrączki nie tylko nie spełniają wyobrażeń panny młodej, ale przy okazji nie są skończone. Nałożona na nie magia, pozwalająca na zmianę odcieni wykorzystanych do dekoracji kryształów, nie została odpowiednio utrwalona - przenoszą efekt na wszystko, czego tylko dotkną. Kolorowe ślady na twoich rękach utrzymają się przez miesiąc, choć będą pojawiać się jedynie w konkretnych sytuacjach: w pobliżu ognia lub intensywnego źródła światła.
91-100% - Mirabelle stwierdza, że musi zobaczyć jak te obrączki wyglądają obok siebie, wobec czego prosi cię o przymierzenie męskiej. Niestety, rozmiar okazuje się nieszczególnie dopasowany, przez co masz problem ze zdjęciem obrączki - jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z magii, która mimo wszystko pozostawia ślady na biżuterii, o które ty będziesz musiał później zadbać.
Nie musisz dokładnie opisywać wszystkich prób, o ile ich efekt na to nie wskazuje. W przypadku powtórek - zmieniaj szczegóły, byle sens (tj. wrażenia Mirabelle) pozostał podobny. Podejście twojej postaci będzie miało wpływ na ewentualne dodatkowe korzyści lub straty.
2. Czyżbyś miał ostatnio serię pracy nad pierścionkami zaręczynowymi? By sprawdzić, czy ten konkretny jest gotowy (i schowany na zapleczu), musisz jakoś poznać  dokładną pisownię jej nazwiska. Możesz spróbować w poście jakoś zbajerować Mirabelle - wtedy ja ocenię (z uwzględnieniem wyników wybierania obrączki), czy Rasmus wystarczająco ją ugłaskał. Niezależnie od tego czy przeliteruje ci nazwisko bez problemu, czy wycedzi je oburzona, przynosisz pierścionek... i starasz się przekonać ją, że jest idealny, prawda?

Pytania, wątpliwości, zażalenia i wyrazy miłości kieruj prosto do @Mefistofeles E. A. Nox.

______________________

Jubiler Huxley Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Jubiler Huxley QzgSDG8
Jubiler Huxley Empty


PisanieJubiler Huxley Empty Re: Jubiler Huxley  Jubiler Huxley Empty;

Powrót do góry Go down
 

Jubiler Huxley

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Jubiler Huxley JHTDsR7 :: 
londyn
 :: 
Ulica Pokatna
-