Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Biuletyn Proroka Codziennego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 2 Previous  1, 2
AutorWiadomość


Psychosis Blythe
avatar

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 27
Czystość Krwi : 50%
Dodatkowo : Nagrobek
Galeony : 107
  Liczba postów : 88
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10281-psychosis-blythe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10292-skrzynka-rodiona#284366
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10291-dam-ci-psychotropy#284362
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10293-psychosis-blythe#284368
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty30.07.15 18:08;

First topic message reminder :


Biuletyn Proroka Codziennego


Biuletyn informacyjny to nic innego jak ulotki wydawane przez Redakcję Proroka Codziennego, które zawierają skrót wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Może znaleźć się w nich zwykła plotka z Nokturna czy drobne problemy prosto z Ministerstwa Magii, a nawet tak poważna informacja, jak śmierć zasłużonego dla świata czarodzieja. Wszystko jest możliwe w świecie, gdzie nie zawsze można czuć się bezpiecznie.
Miejcie na uwadze, że w ulotkach mogą się też pojawić wpisy dotyczące bezpośrednio Waszych postaci. Prorok czuwa!


Jak to działa?

Raz na jakiś czas Mistrz Gry umieści w tym temacie ulotkę, która może zawrzeć ostrzeżenie przed nadciągającym eventem lub innym wydarzeniem losowym dotyczącym specyficznej grupy czarodziei i czarownic. Nie każde zdarzenie musi być jednak koniecznie "widoczne" w fabule. Co poniektóre wzmianki będą po prostu informować o tym co dzieje się w tak zwanym wielkim świecie.


Czy mogę dodać własną ulotkę?

Przewidujemy możliwość brania udziału w składaniu ulotek. Jeśli posiadasz pomysł, który może zostać w niej zawarty, wystarczy, że napiszesz na PW do Mistrza Gry zostawiając tam odpowiednią informację. Twój pomysł na pewno zostanie wzięty pod uwagę przy składaniu kolejnego wydania, choć może zostać poddany pewnym zmianom.


Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31974
  Liczba postów : 92429
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty14.12.20 11:55;

14/12Liga Quidditcha -
podsumowanie rundy jesiennej

Top 4
Wydawałoby się, że na wiosnę konkurować będą ze sobą już tylko cztery ekipy, które kończą bieżącą rundę z zauważalną przewagą nad resztą stawki. Listopadowe wyniki pokazały jednak, jak wiele do przepracowania mają ekipy liderujących Os z Wimbourne oraz Pustułek z Kenmare. Jeżeli myślą o utrzymaniu się na szczycie, lepiej żeby nie zapadały teraz w sen zimowy, bo konkurencja wyjątkowo zajadle szczerzy kły. Zresztą tuż za plecami czyhają drapieżne Harpie z Holyhead, których głośną i kluczową postacią staje się Julia Brooks. Widzieliście, co wyprawiała w meczu z Tajfunami? Te 3 punkty to niemal wyłącznie jej zasługa. I coś mi podpowiada, że takich spotkań będzie więcej, kiedy tylko reszta dziewczyn będzie w słabszej dyspozycji.

Peleton
Tuż za liderami mamy bardzo liczną i jeszcze bardziej zróżnicowaną grupę, w której niektórzy, wydawałoby się, znaleźli się dość przypadkiem, a inni pracowali na pozycję w środku tabeli równo i stabilnie przez całą rundę. W gazie zdecydowanie są Armaty z Chudley i wydawałoby się, że zimowa przerwa mogłaby im zaszkodzić. Kiedy jednak widzę Arthemisa Vereya w takiej formie, nie potrafię sobie wyobrazić, by pozwolił na jakieś rozluźnienie w szatni. Widział już całkiem sporo w swojej karierze, a i my wielokrotnie przekonaliśmy się, jak ten facet znosi presję. Nie mam wątpliwości, że i na wiosnę będziemy mogli go podziwiać. A wysiłki jego kolegów będzie się przynajmniej dało oglądać...

Na dwoje... Sroczka wróżyła?
Drużyna z Montrose ma za sobą chyba największą historię wzlotów i upadków tej rundy. Kiedy we wrześniu ujrzeliśmy trio Strauss-Fitzgerald-Edgcumbe łapaliśmy się za głowy z zachwytu nad potencjałem świeżych nabytków Srok. Później zarządowi zabrakło zaufania do młodych, którzy nie byli w stanie wykazać się w poniesionych w październiku porażkach. Wreszcie listopad dał im szansę na kolejną próbę podbicia tabeli ligowej oraz serc kibiców i... przed wiosną czujemy niedosyt. W spotkaniu ze Strzałami z Appleby było blisko. Bardzo blisko, ale przesądziły braki w obronie, których ścigająca młodzież nie była w stanie nadrobić. Sroki są największą zagadką bieżącego sezonu. Czy ich wiosenna forma również będzie niespodzianką?

Zimowy test
Bardzo trudno będzie przewidzieć, co ujrzymy na boiskach za trzy miesiące, bo choć tabela mówi swoje, dyspozycje drużyn mogą nam się całkowicie wywrócić do góry nogami. Czy wahająca się forma Os i Pustułek ustabilizuje się, a liderzy ugruntują swoje pozycje? I czy Fillin Ó Cealláchain ostatecznie pokona w tym sezonie zniczową niemoc zamiast jedynie stanowić tło dla Boyda Callahana? Czy w zółto-czarnych trykotach drużyny z Wimbourne ujrzymy na wiosnę kogoś z rozkwitającej w szatni młodzieży? Mam sporo pytań. Ale czuję, że już nadchodzący okres przygotowawczy przyniesie wiele odpowiedzi jeszcze zanim pojawią się pierwsze marcowe rozstrzygnięcia. Nie traćmy czujności.

Podsumowanie rezultatów:

Tajfuny z Tutshill 120 - 130 Harpie z Holyhead
Jastrzębie z Falmouth 80 - 40 Chluba Portree
Katapulty z Caerphilly 100 - 160 Armaty z Chudley
Nietoperze z Ballycastle 100 - 40 Zjednoczeni z Puddlemere
Osy z Wimbourne 170 - 120 Wędrowcy z Wigtown
Pustułki z Kenmare 130 - 90 Tajfuny z Tutshill
Sroki z Montrose 70 - 80 Strzały z Appleby
Harpie z Holyhead 120 - 90 Nietoperze z Ballycastle
Jastrzębie z Falmouth 80 - 50 Katapulty z Caerphilly
Chluba Portree 170 - 140 Osy z Wimbourne
Armaty z Chudley 230 - 130 Pustułki z Kenmare
Zjednoczeni z Puddlemere 40 - 140 Sroki z Montrose
Wędrowcy z Wigtown 40 - 130 Strzały z Appleby


Pióra Lewisa Irvinga


Pełną tabelę znajdziecie: tutaj.
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31974
  Liczba postów : 92429
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty12.02.21 19:21;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 12.02.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JM2OvLM

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 KQ4R6Xo

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 W1vmisi

W skrócie:


 • na ulicy Pokątnej w Londynie do 12.03 kupno wszystkich eliksirów i składników do nich jest tańsze o 10% dla osób ze statusem krwi 75% i wyżej • do 12.03 we wszystkich wątkach kostkowych z trytonami i syrenami nie można korzystać z efektów kostek • do 05.03 zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na temat Magicznego Gotowania o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 40 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - zapłatę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba, która zgłosi się po nią w odpowiednim temacie. Znajdujący się w Norwegii czarodzieje podejmować się prac dorywczych mogą dopiero po 21.02. • do 10.03 w pokoju numer siedem w Dziurawym Kotle czeka potrzebujący pomocy czarodziej. Za napisanie posta o długości 2000 znaków można otrzymać nagrodę w wysokości 20 galeonów za każde 10 punktów z Uzdrawiania lub Eliksirów (dziedziny te łączą się), maksymalnie 60.
  Praca niedostępna • odgnomienia potrzebuje podwórko przy opuszczonym domu w Dolinie Godryka. Do końca lutego można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody. Zapłatę znajdziecie jednak na jednym z ogrodowych stolików po wykonaniu zadania - razem z ciepłym, parującym jeszcze obiadem.
  Praca niedostępna • przy bocznej alejce w Dolinie Godryka znajduje się domostwo, na którego tyłach jest rzeczona szopa na narzędzia. Przy posiadaniu minimum 15 punktów z Zaklęć w kuferku oraz po napisaniu posta na 1.500 znaków można, po odpowiednim zaczarowaniu przybudówki, odebrać tam 30 galeonów do końca lutego.
  Praca niedostępna • w "Jedynej Takiej" knajpie czeka domorosły hodowca gryfów - udzielenie mu odpowiedniej porady (lub wybicie tego pomysłu z głowy) zaowocuje zapłatą w wysokości 40 galeonów przy napisaniu posta na co najmniej 2000 znaków. Do 10.03.
  Praca niedostępna • Pod Trzema Różdżkami na zainteresowaną ogłoszeniem pannę (lub panią) czeka dwudziestodwuletni, elegancko i bogato ubrany młodzieniec. Po napisaniu posta na 2500 znaków, zapłaci on 20 galeonów za każde posiadane 10 punktów z Działalności Artystycznej. Do końca lutego.
  Praca niedostępna

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia 14.03.21 15:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31974
  Liczba postów : 92429
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty14.03.21 15:46;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 13.03.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 OX1iJ0a

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 FKHuThW

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 HWQ40Yq

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 ZhLKyMd

W skrócie:


 • Porozumienie opuszcza KC; IRL opuszcza SLM. Nowa partia zostanie niedługo oficjalnie zarejestrowana przez Ministerstwo. • W marcu ruszą polityczne wiece, na które gorąco zapraszamy. Napisanie na jednym z nich co najmniej trzech postów równać się będzie otrzymaniem punktu do dowolnej, kuferkowej umiejętności. • do 05.04 zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na temat polityki o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • osoby zainteresowane obecnym na stronie 3. ogłoszeniem matrymonialnym proszone są o kontakt z redakcją, która poda adres czarodzieja, który notkę w gazecie umieścił. • pełna odezwa Borisa Zagumova, zamieszczona w Proroku na stronie 5., brzmi następująco:
  Zwracam się w tej odezwie do wszystkich Czytelników oraz do tych, którym zostaną powiadomieni o powyższym artykule, by przypomnieć, że przekazywanie wiadomości na temat wszelkich podejrzanych zachowań Waszych sąsiadów oraz znajomych, które mogą mieć destruktywny w skutkach efekt, to nie tylko przysługa wyświadczona społeczności czarodziejskiej oraz mugolskiej, lecz także najwyższa forma dojrzałości obywatelskiej. Działając razem stać nas na więcej. W swoim imieniu chciałbym życzyć wszystkim spokojnego powrotu do szkoły i pracy • w salonie piękności w Dolinie Godryka przyjmuje Madame Cheveu. Jest ona specjalistką przede wszystkim w usuwaniu blizn. Naprawienie pojedynczej, niewielkiej lub średniej wielkości szramy kosztuje 20 galeonów, blizn na całej kończynie lub jednej dużej - 50 galeonów, zaś na całym torsie - 120 galeonów.
  Madame Cheveu niedostępna • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - nagrodę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba. W rozliczeniach i upomnieniach prosimy o wspomnieniu, że wykonane zostało zadanie z Proroka Codziennego. • do 10.04 w Menażerii u Nanuka w Hogsmeade po napisaniu posta na co najmniej 1.000 znaków można zgłosić się o jednego z pięciu pufków pigmejskich - za darmo!
  Pufki dostępne 0/5 • pomoc kucharska potrzebna jest w cukierni Euklideusa w Londynie, na odbywającym się tam przyjęciu urodzinowym. Do 10.04 można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody za każde 5 punktów umiejętności Magicznego Gotowania, maksymalnie 80 galeonów.
  Praca niedostępna • przy pubie Zimowym w Hogsmeade rozłożył się niewielki straganik, skupujący używane różdżki. Za każdy, zdobyty przez postać przed początkiem marca i nieuszkodzony magiczny kijek siedzący tam czarodziej jest w stanie zapłacić 40 galeonów po napisaniu posta na co najmniej 500 znaków.
  Kupiec niedostępny • W rezerwacie w Dolinie Godryka o stawienie się są proszeni wszyscy chętni zainteresowani pomocą w renowacji tamy. Post "zbiórkowy" napisać można do 31.03, pierwszego kwietnia zaś pojawi się post Mistrza Gry z dalszymi instrukcjami (jednopostówka).
  Podstawą wynagrodzenia jest 20 galeonów za każde 10 punktów w Zaklęciach, maksymalnie 100 galeonów.
  Zbiórka niedostępna


______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31974
  Liczba postów : 92429
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty16.04.21 18:33;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 16.04.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 6JPM45h

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QNYwDw1

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 XAdJ2ac

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 SA7xfR4

W skrócie:


 • do piątego maja zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na tematy okołomuzyczne o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • osoby zainteresowane obecnym na stronie 3. ogłoszeniem o korepetycjach z miotlarstwa proszone są o kontakt z redakcją, która poda adres czarownicy, która notkę w gazecie umieściła. • pełne zasady Wiosennej Loterii Proroka Codziennego można znaleźć w tym temacie. • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - nagrodę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba. W rozliczeniach i upomnieniach prosimy o wspomnieniu, że wykonane zostało zadanie z Proroka Codziennego. • w barze w Dolinie Godryka spotkać się można z czarodziejem - właścicielem tajemniczego, pokrytego runami znaleziska. Za pomoc - i napisanie posta na co najmniej 2 000 znaków - można otrzymać tyle galeonów, ile ma się punktów z HMiR, maksymalnie 70.
  Praca dostępna do 10 maja. • do 10.05 w domu na ulicy Tojadowej osoby biegłe we wróżbiarstwie i astronomii mogą porozmawiać ze 'zmartwioną matką' na temat nietypowego zachowania jej córki. Zapłata - 20 galeonów za każde 10 punktów z wróżbiarstwa, maksymalnie 80. Wymagana długość posta - 2 000 znaków.
  Praca niedostępna • pomoc zielarska potrzebna jest właścicielce sklepu spożywczego w Hogsmeade! Do 10.05 można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody za każde 10 punktów umiejętności Zielarstwa, maksymalnie 80.
  Praca dostępna • w Centrum Affara - Magiczne urządzenia & instrumenty do 10 maja można zakupić świstokliki za pół ceny - tak więc ten w jedną stronę kosztuje zaledwie 15 galeonów, obustronny zaś - 25.
  Promocja dostępna do 10.05

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31974
  Liczba postów : 92429
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty09.08.21 18:05;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 10.08.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MOjqszG

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 U3Ds8L8


Christoff Tailor
Człowiek wielu talentów
Christoff Tailor zapisał się na kartach historii muzycznej jako wybitny piosenkarz z barytonową barwą głosu i pogodnym nastawieniem do życia. Trudno o inny scenariusz głównie ze względu na stworzone przez niego utwory w okresie szczytu potęgi Lorda Voldemorta. Każde skomponowane przez niego dzieło było istną perełką przywracania wiary w ludzkość i lepsze jutro, stanowiąc poniekąd nadzieję dla osób walczących w imię dobra. Ludzie wówczas cenili tę możliwość, kiedy na każdym rogu mogło czyhać niebezpieczeństwo - powrót do lat młodzieńczych i czasów, gdy czarodzieje nie tracili z dnia na dzień życia i nie musieli walczyć o przetrwanie, był iście podbudowujący.

Tworzenie muzyki w tamtym okresie pozostawało kwestią niezwykle ryzykowną i znajdującą się pod znakiem zapytania ze względu na panujące wówczas warunki. Trudno było o nowy, sprawny sprzęt. Przeciwnicy Mrocznego Pana, którzy jawnie popierali idee Harry'ego, sprowadzali na siebie ogrom nieszczęść. Ten los nie spotkał jednak Tailora, który, poprzez własny upór i determinację, nadal śpiewał i tworzył kolejne piosenki, wiedząc doskonale, iż może być światłem w tunelu, gdzie panuje ciemność. Te nie pojawiły się jednak w Czarodziejskiej Rozgłośni Radiowej, a zamiast tego stały się dość często puszczane w audycjach Potterwarty, prowadzonej wówczas przez Jordana Lee. Wynikało to głównie z przejęcia czarodziejskiej stacji radiowej z centralą stacji w Hogsmeade przez śmierciożerców i szmalcowników, która dość szybko podzieliła los Proroka Codziennego. Kiedy informacje ucichały i zbliżał się koniec dnia, artysta, poprzez własne utwory, czasami nawet bez głębszego sensu w tworzonych tekstach, zagrzewał serca do walki, a te złamane - naprawiał.
Po zakończeniu Drugiej Wojny Czarodziejów Christoff Tailor wydał płytę wraz z utworami, które były nadawane w tajnej, czarodziejskiej stacji. Ich jakość została poprawiona, a do dzisiaj są sprzedawane w wielu egzemplarzach na całym świecie. Cena premierowych albumów sięga kilkuset galeonów na prowadzonych w Londynie aukcjach z udziałem jego licznych fanów.

Sławny artysta, mimo późnego wieku, nadal występował na wielu koncertach. Bez wątpienia stał się jedną z najpopularniejszych osób w historii czarodziejskiego dorobku muzycznego; grób Christoffa w Dolinie Godryka jest obecnie miejscem, gdzie, zarówno starsi jak i młodsi, mogą mu oddać hołd. Jego śmierć, mimo że bolesna dla nas wszystkich, jest tym samym rozpoczęciem nowego rejsu w życiu, jakie to prowadzimy.
Felinus Faolán Lowell


W skrócie:


 • serdecznie dziękujemy @Felinus Faolán Lowell za nadesłanie swojego artykułu na adres redakcji - przypominamy także, że wynagrodzeniem jest 50 galeonów oraz kuferkowy punkt. Z racji wakacyjnego, okrojonego dość wydania, w tym miesiącu nie ma możliwości przesłania własnych artykułów (chyba że pro bono i za wpis do CV). • w tym miesiącu ogłoszeń drobnych w Proroku Codziennym nie ma - zamiast martwić się zgubionymi uszami dalekiego zasięgu czarownicy spod Kentu lepiej pilnujcie, żeby broda się wam nie zsunęła z buźki. • wzrok was nie myli - 30 sierpnia o godzinie 23.59 ostatecznie zostanie zamknięta kwestia wyborów w czarodziejskiej Wielkiej Brytanii. W tym temacie możecie oddać swój głos. Nastąpi także niewielka zmiana zasad - oddać głosy będą mogły także postacie niezapisane do żadnej partii.
  Uwaga: z powodu pojawienia się nowej partii, głosy wszystkich nieaktywnych postaci nie będą uwzględniane. • w redakcji Proroka Codziennego do 10 września odebrać można jedną dawkę pyłu z chochlików kornwalijskich po napisaniu posta na co najmniej 2.000 znaków. Nie zadawajcie jednak lepiej zbyt niewygodnych pytań.
  Osoby znajdujące się na wakacjach muszą poczekać do fabularnego powrotu. • Lancaster Jones - miejcie oczy i uszy szeroko otwarte na temat tego jegomościa, i to wcale nie dlatego że prawdopodobnie wasza babcia przyłapie go na podkopywaniu azalii w jej ogródku podczas poszukiwań perłowych wykałaczek Williama Gladstone'a. Mężczyzna znany jest bowiem z zachęcania mieszkańców okolicy do współpracy podczas jego wykopalisk, być może więc niedługo to wy będziecie mieli szansę mieć przylepione do czoła serduszko z napisem "Dzielny pacjent Archeolog"?

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty29.08.21 20:55;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 31.08.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Mx11Ok1

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 I3A7TGZ

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Xprsf2p

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 VA8GVWH

W skrócie:


 • choć mamy dopiero 29 sierpnia, z praktycznych powodów wydanie Proroka z dnia 31. ukazuje się już dziś. Traktujcie to jako drobny wgląd w przyszłość. • do piątego października zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na tematy okołoedukacyjne o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • partia PIWKO zwyciężyła w sierpniowych wyborach - o kolejnych ruchach politycznych nowego Ministra Magii będziecie mogli przeczytać w nowych numerach Proroka, jednak zakończenie głosowania oznacza także koniec - bardziej lub dla niektórych mniej szczęśliwy - koniec ogólnoforumowej fabuły spod znaku politycznej zawieruchy. • dyrektor Gareth Hampson opuszcza fotel opiekuna i zarządcy Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Z tego miejsca życzymy mu szczęścia i spokoju podczas pielęgnowania jego roślinnych przyjaciół. • koniec jednej fabuły oznacza także początek kolejnej - 1. września uruchomione zostaną zapisy na event, podczas którego dowiecie się, jakiego to odkrycia dokonał pan Lancaster w sercu walijskich lasów. • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - nagrodę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba (oprócz zadania z plakatami). W rozliczeniach i upomnieniach prosimy o wspomnieniu, że wykonane zostało zadanie z Proroka Codziennego. • w parku w Hogsmeade, w dowolnym temacie, można próbować odnaleźć zagubioną zaczarowaną patelnię. Wystarczy post na 1500 znaków by otrzymać nagrodę w wysokości 40 galeonów.
  Praca dostępna do 10 października. • na bulwarze w Dolinie Godryka można pomóc przy ściąganiu plakatów wyborczych. Post na 1000 znaków równa się 30 galeonom nagrody. Zadanie to jest dostępne dla każdego czarodzieja jednokrotnie, jednak wykonać może je dowolna ilość osób.
  Praca niedostępna • w jednym z domów przy ulicy Tojadowej w Londynie zagnieździły się wyjątkowo wredne bahanki. Można napisać tam post na 2000 znaków, by otrzymać 50 galeonów nagrody. Dodatkowo można rzucić kością k6 - wszystkie wyniki oprócz jedynki oznaczają także otrzymanie jednej puszki Bahanocydu.
  Praca niedostępna


Ostatnio zmieniony przez Darren Shaw dnia 15.10.21 13:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty17.09.21 23:28;

Prorok Codzienny
WRZEŚNIOWE WYDANIE SPECJALNE


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JpIWokb
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty15.10.21 16:13;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 09.10.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 YPwhe2n

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 RsLw4RY

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JNcrQoa

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 2kNRIVvCzym jest magia?

Magia. Coś, czym każdy czarodziej posługuje się w większym lub mniejszym stopniu, wydobywając z własnej sygnatury pełny potencjał, ażeby móc przekładać ją na wykorzystanie zaklęć najróżniejszego rodzaju. Czym ona tak naprawdę jest? Zdawać by się mogło, że czymś naturalnym, ale już od początku istnienia ludzkości i osób posługujących się nią, pozostawało to pewnego rodzaju zagwozdką. Nic dziwnego, skoro to właśnie dzięki niej można przyczynić się do zmian, jakie normalnie - czysto mechanicznie - nie byłyby możliwe.
Samo słowo magia odnosi się do łac. magus, przez gr. μάγος (mágos), które wywodzi się natomiast ze staroperskiego maguš. Posiada onno korzenie w praindoeuropejskim megʰ- (móc). Jak się okazuje, perskie słowo mogło prowadzić także do starochińskiego *Mγag (mag, szaman). Podążając tą ścieżką, docieramy do chaldejskiego maghdim, (mądrość i filozofia). Magia to zatem nic innego, jak zdolność do kreowania rzeczywistości wedle woli czarodzieja.
Na przestrzeni lat magia była postrzegana jako dar połączony z wiedzą i mocą - na tyle potężną, że wzbudzała ona postrach i przyczyniała się do skrywania społeczności przed niemagicznymi. Możliwość zapanowania nad nią wiązała się nie tylko z koniecznością akceptacji posiadanej mocy, ale także zdobywaniem informacji, co było znacznie utrudnione między XV a XVII wiekiem (procesy o czary).
W całej historii powstał podział według magicznej trójki: Fudulusa, Stasińskiego i Flame'a. Pierwszy z nich jest najprostszy, ponieważ opiera się na podział magii na magię białą (dobrą) i czarną (złą). Jak się okazało, ten podział nie był dokładny, w związku z czym Stasiński rozszerzył podział Fudulusa, gdzie magia biała uległa rozgałęzieniu na ognia, wiatru, wody, ziemi oraz zwyczajną, natomiast czarna - na uroki i klątwy. Ostatni podział przyczynił się do otrzymania przez Eomunda Flame'a (1781-1901 r.), nagrody Złotego Wynalazcy. Wedle jego odkrycia magia dzieli się na: zaklęcia: zwykłe, przeciwzaklęcia, zaklęcia niewybaczalne, zaklęcia potężne, zaklęcia OPCM, uroki, przeciwuroki i klątwy.
Tamte podziały zostały jednak porzucone i obecnie obowiązuje współczesny podział polegający na podziale magii na zaklęcia niewybaczalne, zwykłe (stałe, pomocne, waleczne), OPCM i przeciwzaklęcia (uzdrawiające, cofające). W ciągu wielu lat magia nadal nie została w pełni jednak zbadana - ponieważ jest czymś płynnym, co ulega zmianie i nie stoi w jednym miejscu. Możliwe zatem, że wiele wieków, jak nie tysiącleci, zajmie nam jej pełne opisanie.
Felinus Faolán Lowell

W skrócie:


 • choć mamy już 15 października, z przyczyn technicznych (i fabularnych) dostępne jest wydanie Proroka z dnia 9.10. • do dziesiątego listopada zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na tematy okołoklątwowe o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami.
  W tym miesiącu mamy przyjemność czytać tekst nadesłany przez @Felinus Faolán Lowell - nagrody mkną już na Twoje konto! • Tekst @Robin Doppler nagrodzony Srebrnym Pisklakiem - nagrodą dla młodych dziennikarzy - możecie przeczytać tutaj. • podobnie jak niegdyś, do Doliny Godryka zawitała ponownie madame Cheveu. Naprawienie pojedynczej, niewielkiej lub średniej wielkości szramy kosztuje 20 galeonów, blizn na całej kończynie lub jednej dużej - 50 galeonów, zaś na całym torsie - 120 galeonów. Światowej klasy specjalistka jest w stanie usuwać też blizny czarnomagiczne - śpieszcie się, bowiem Madame przyjmuje zaledwie do 10 listopada.
  Madame Cheveu dostępna do 10 listopada. • w księgarni Esy i Floresy trwa spotkanie z autorką bestsellera dotyczącego irlandzkiej fauny, Theresą Broomhaven. Za 25 galeonów możecie zakupić tam egzemplarz "Z różdżką wśród leprokonusów" gwarantujący jeden punkt do ONMS.
  Spotkanie dostępne do 10 listopada.
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty14.12.21 20:00;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 15.12.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 HecLkgV

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 BRJuqXG

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 OdsMExz
 

W skrócie:


 • dla graczy dostępny staje się Camelot i otwarte w nim Muzeum Historii Czarodziejskiej - miłej zabawy (i miłej nauki)!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty23.03.22 10:00;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 30.03.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 SJyEMIF

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 CTIKIC7

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 AHyYtpH
 

W skrócie:

 • więcej informacji na temat artykułu z pierwszej strony w tym temacie
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty11.05.22 21:14;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 11.05.2022 

W skrócie:

 • Przypominamy o fabularnych efektach dotyczących braku księżyca na niebie - zapoznać się z nimi można w tym temacie! • Zachęcamy również do zapisywania się na ostatni fabularny event, który rusza w tą niedzielę (15 maja). Do tego czasu także można rozpoczynać nowe poszukiwania, więc podwójnie uważajcie na tą datę. • Na kolejnych stronach pojawiła się też wzmianka, że podobno - ale tylko podobno - na fanów quidditcha może czekać nie lada gratka, i to jeszcze w maju!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty20.06.22 19:12;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 21.06.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 YnXkqGs

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 NmWhByF

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 13fFlQ3

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 XaX4yzv

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 0fGLTaN

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 0J3JaBa

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 0k62sYm

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MH6giEx

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 UEKSxkZ
 

W skrócie:

 • Oczywiście, po zwycięstwie na Szczycie Buchorożca, znikają wszelkie efekty związane z Preludium końca, a księżyc z powrotem świeci nad Brytanią. • Dzisiejsze wydanie poświęcone jest uczestnikom wyprawy - nie zabrakło jednak paru słów na temat coraz silniejszych podejrzeń niektórych czarodziejów, wróżbitów oraz jasnowidzów, że z morskich mgieł wynurzy się niedługo kolejna niespodzianka! • To nie ostatni Prorok Codzienny przed wakacjami! Bądźcie czujni - by zaprenumerować czarodziejską gazetę wystarczy jeden sykl miesięcznie!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty29.06.22 19:13;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 30.06.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Jmh8GrG

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 SMVek1R

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 NrU21IC
 

W skrócie:

 • Wymienione na pierwszej stronie osoby, w uznaniu zasług - przede wszystkim za czynny udział w całorocznej fabule - otrzymują zupełnie nową odznakę, działającą zarówno mechanicznie, jak i fabularnie. Jest nią oczywiście Order Merlina III Klasy.

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty31.08.22 21:15;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 31.08.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 KzGpbNV

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MNcgJrD

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MVBQRO7

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 LRMDGhn
   

W skrócie:

 • Jak sami dobrze wiecie - Przyjezdni pojawiają się w Hogwarcie! Redakcja Proroka Codziennego wita ich równie ciepło, co cała reszta brytyjskiej społeczności czarodziejów! • Osoby, które we wrześniu zdecydują się na napisanie samonauki z Historii Magii mogą dodatkowo zgłosić się o jednorazowy punkt z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami! • W Borginie i Burkesie nie tylko pojawiły się nowe kostki na przedmioty trudne do zdobycia, ale do końca września na wszystkie artykuły w tymże sklepie zniżka wynosi 20 galeonów! • Wraca Loteria Proroka Codziennego, tym razem w japońsko-meksykańskiej - lub meksykańsko-japońskiej - edycji! Więcej w tym temacie! • Nowym mistrzem świata w quidditchu została Irlandia! Gratulujemy wszystkim kibicom drużyny z Zielonej Wyspy - oto tabela podsumowująca wyniki wszystkich drużyn w trakcie całego turnieju.

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty20.11.22 19:59;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 21.11.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 D5s5mG5

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 9GjXEKq

   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Pożaru w rezerwacie Shercliffe'ów - chętnych do pomocy zapraszamy do tego tematu! • Ujawnienia informacji na temat serii kradzieży pod osłoną Nocy Duchów w Hogsmeade • ...oraz zalecenie ostrożności w kontaktach z magicznymi stworzeniami • Zapraszamy do lektury!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty12.02.23 11:58;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 12.02.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 HDS5TzO

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 715Sqvl

   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Wzrastającej aktywności smoków - dokładnie obserwowanej już od jakiegoś czasu, teraz jednak wzmagającej się jeszcze bardziej, • oraz o pojawiających się tu i ówdzie młodych - lub nawet jajach! - smoków. Zalecana jest wszelka ostrożność oraz natychmiastowy kontakt z Departamentem Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami! • Zapraszamy do lektury!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3008
  Liczba postów : 3042
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty16.04.23 20:17;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 09.04.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JV3aimk

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 D3aucWj

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 9fefL83

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 BayM0lG

   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Problemów w wielu miejscach - od pożarów w Londynie czy Hogsmeade, po problemy z dziką zwierzyną, która ucieka w popłochu z lasów opanowanych przez ziejące ogniem gady[/url]! • Głosów na temat rozwiązania problemów ze smokami - od tych mówiących o koniecznej siłowej eradykacji problemu, po te według których istnieje rozwiązanie nienaruszające witalnej części ekosystemu, jaką jest obecność smoków. • ...oraz plotki na temat nienaturalnej ilości problemów spadających na osoby, które na Antarktydzie weszły razem ze Smoczymi Ludźmi do pewnej jaskini... • Zapraszamy do lektury!

Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31974
  Liczba postów : 92429
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty01.06.23 21:17;

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 LM6jUEq

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Yh44Lcf

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 XImfyOB

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 U315s88

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 BRW1WHQ

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 PVaAXhw

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Biuletyn Proroka Codziennego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MGJ6B65 :: 
Aktualnosci
-