Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Biuletyn Proroka Codziennego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 2 Previous  1, 2
AutorWiadomość


avatar

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 25
Czystość Krwi : 50%
Dodatkowo : Nagrobek
Galeony : 107
  Liczba postów : 88
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10281-psychosis-blythe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10292-skrzynka-rodiona#284366
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10291-dam-ci-psychotropy#284362
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10293-psychosis-blythe#284368
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyCzw Lip 30 2015, 18:08;

First topic message reminder :


Biuletyn Proroka Codziennego


Biuletyn informacyjny to nic innego jak ulotki wydawane przez Redakcję Proroka Codziennego, które zawierają skrót wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Może znaleźć się w nich zwykła plotka z Nokturna czy drobne problemy prosto z Ministerstwa Magii, a nawet tak poważna informacja, jak śmierć zasłużonego dla świata czarodzieja. Wszystko jest możliwe w świecie, gdzie nie zawsze można czuć się bezpiecznie.
Miejcie na uwadze, że w ulotkach mogą się też pojawić wpisy dotyczące bezpośrednio Waszych postaci. Prorok czuwa!


Jak to działa?

Raz na jakiś czas Mistrz Gry umieści w tym temacie ulotkę, która może zawrzeć ostrzeżenie przed nadciągającym eventem lub innym wydarzeniem losowym dotyczącym specyficznej grupy czarodziei i czarownic. Nie każde zdarzenie musi być jednak koniecznie "widoczne" w fabule. Co poniektóre wzmianki będą po prostu informować o tym co dzieje się w tak zwanym wielkim świecie.


Czy mogę dodać własną ulotkę?

Przewidujemy możliwość brania udziału w składaniu ulotek. Jeśli posiadasz pomysł, który może zostać w niej zawarty, wystarczy, że napiszesz na PW do Mistrza Gry zostawiając tam odpowiednią informację. Twój pomysł na pewno zostanie wzięty pod uwagę przy składaniu kolejnego wydania, choć może zostać poddany pewnym zmianom.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31471
  Liczba postów : 73506
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPon Gru 14 2020, 11:55;

14/12Liga Quidditcha -
podsumowanie rundy jesiennej

Top 4
Wydawałoby się, że na wiosnę konkurować będą ze sobą już tylko cztery ekipy, które kończą bieżącą rundę z zauważalną przewagą nad resztą stawki. Listopadowe wyniki pokazały jednak, jak wiele do przepracowania mają ekipy liderujących Os z Wimbourne oraz Pustułek z Kenmare. Jeżeli myślą o utrzymaniu się na szczycie, lepiej żeby nie zapadały teraz w sen zimowy, bo konkurencja wyjątkowo zajadle szczerzy kły. Zresztą tuż za plecami czyhają drapieżne Harpie z Holyhead, których głośną i kluczową postacią staje się Julia Brooks. Widzieliście, co wyprawiała w meczu z Tajfunami? Te 3 punkty to niemal wyłącznie jej zasługa. I coś mi podpowiada, że takich spotkań będzie więcej, kiedy tylko reszta dziewczyn będzie w słabszej dyspozycji.

Peleton
Tuż za liderami mamy bardzo liczną i jeszcze bardziej zróżnicowaną grupę, w której niektórzy, wydawałoby się, znaleźli się dość przypadkiem, a inni pracowali na pozycję w środku tabeli równo i stabilnie przez całą rundę. W gazie zdecydowanie są Armaty z Chudley i wydawałoby się, że zimowa przerwa mogłaby im zaszkodzić. Kiedy jednak widzę Arthemisa Vereya w takiej formie, nie potrafię sobie wyobrazić, by pozwolił na jakieś rozluźnienie w szatni. Widział już całkiem sporo w swojej karierze, a i my wielokrotnie przekonaliśmy się, jak ten facet znosi presję. Nie mam wątpliwości, że i na wiosnę będziemy mogli go podziwiać. A wysiłki jego kolegów będzie się przynajmniej dało oglądać...

Na dwoje... Sroczka wróżyła?
Drużyna z Montrose ma za sobą chyba największą historię wzlotów i upadków tej rundy. Kiedy we wrześniu ujrzeliśmy trio Strauss-Fitzgerald-Edgcumbe łapaliśmy się za głowy z zachwytu nad potencjałem świeżych nabytków Srok. Później zarządowi zabrakło zaufania do młodych, którzy nie byli w stanie wykazać się w poniesionych w październiku porażkach. Wreszcie listopad dał im szansę na kolejną próbę podbicia tabeli ligowej oraz serc kibiców i... przed wiosną czujemy niedosyt. W spotkaniu ze Strzałami z Appleby było blisko. Bardzo blisko, ale przesądziły braki w obronie, których ścigająca młodzież nie była w stanie nadrobić. Sroki są największą zagadką bieżącego sezonu. Czy ich wiosenna forma również będzie niespodzianką?

Zimowy test
Bardzo trudno będzie przewidzieć, co ujrzymy na boiskach za trzy miesiące, bo choć tabela mówi swoje, dyspozycje drużyn mogą nam się całkowicie wywrócić do góry nogami. Czy wahająca się forma Os i Pustułek ustabilizuje się, a liderzy ugruntują swoje pozycje? I czy Fillin Ó Cealláchain ostatecznie pokona w tym sezonie zniczową niemoc zamiast jedynie stanowić tło dla Boyda Callahana? Czy w zółto-czarnych trykotach drużyny z Wimbourne ujrzymy na wiosnę kogoś z rozkwitającej w szatni młodzieży? Mam sporo pytań. Ale czuję, że już nadchodzący okres przygotowawczy przyniesie wiele odpowiedzi jeszcze zanim pojawią się pierwsze marcowe rozstrzygnięcia. Nie traćmy czujności.

Podsumowanie rezultatów:

Tajfuny z Tutshill 120 - 130 Harpie z Holyhead
Jastrzębie z Falmouth 80 - 40 Chluba Portree
Katapulty z Caerphilly 100 - 160 Armaty z Chudley
Nietoperze z Ballycastle 100 - 40 Zjednoczeni z Puddlemere
Osy z Wimbourne 170 - 120 Wędrowcy z Wigtown
Pustułki z Kenmare 130 - 90 Tajfuny z Tutshill
Sroki z Montrose 70 - 80 Strzały z Appleby
Harpie z Holyhead 120 - 90 Nietoperze z Ballycastle
Jastrzębie z Falmouth 80 - 50 Katapulty z Caerphilly
Chluba Portree 170 - 140 Osy z Wimbourne
Armaty z Chudley 230 - 130 Pustułki z Kenmare
Zjednoczeni z Puddlemere 40 - 140 Sroki z Montrose
Wędrowcy z Wigtown 40 - 130 Strzały z Appleby


Pióra Lewisa Irvinga


Pełną tabelę znajdziecie: tutaj.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31471
  Liczba postów : 73506
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPią Lut 12 2021, 19:21;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 12.02.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JM2OvLM

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 KQ4R6Xo

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 W1vmisi

W skrócie:


 • na ulicy Pokątnej w Londynie do 12.03 kupno wszystkich eliksirów i składników do nich jest tańsze o 10% dla osób ze statusem krwi 75% i wyżej • do 12.03 we wszystkich wątkach kostkowych z trytonami i syrenami nie można korzystać z efektów kostek • do 05.03 zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na temat Magicznego Gotowania o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 40 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - zapłatę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba, która zgłosi się po nią w odpowiednim temacie. Znajdujący się w Norwegii czarodzieje podejmować się prac dorywczych mogą dopiero po 21.02. • do 10.03 w pokoju numer siedem w Dziurawym Kotle czeka potrzebujący pomocy czarodziej. Za napisanie posta o długości 2000 znaków można otrzymać nagrodę w wysokości 20 galeonów za każde 10 punktów z Uzdrawiania lub Eliksirów (dziedziny te łączą się), maksymalnie 60.
  Praca niedostępna • odgnomienia potrzebuje podwórko przy opuszczonym domu w Dolinie Godryka. Do końca lutego można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody. Zapłatę znajdziecie jednak na jednym z ogrodowych stolików po wykonaniu zadania - razem z ciepłym, parującym jeszcze obiadem.
  Praca niedostępna • przy bocznej alejce w Dolinie Godryka znajduje się domostwo, na którego tyłach jest rzeczona szopa na narzędzia. Przy posiadaniu minimum 15 punktów z Zaklęć w kuferku oraz po napisaniu posta na 1.500 znaków można, po odpowiednim zaczarowaniu przybudówki, odebrać tam 30 galeonów do końca lutego.
  Praca niedostępna • w "Jedynej Takiej" knajpie czeka domorosły hodowca gryfów - udzielenie mu odpowiedniej porady (lub wybicie tego pomysłu z głowy) zaowocuje zapłatą w wysokości 40 galeonów przy napisaniu posta na co najmniej 2000 znaków. Do 10.03.
  Praca niedostępna • Pod Trzema Różdżkami na zainteresowaną ogłoszeniem pannę (lub panią) czeka dwudziestodwuletni, elegancko i bogato ubrany młodzieniec. Po napisaniu posta na 2500 znaków, zapłaci on 20 galeonów za każde posiadane 10 punktów z Działalności Artystycznej. Do końca lutego.
  Praca niedostępna

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Nie Mar 14 2021, 15:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31471
  Liczba postów : 73506
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie Mar 14 2021, 15:46;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 13.03.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 OX1iJ0a

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 FKHuThW

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 HWQ40Yq

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 ZhLKyMd

W skrócie:


 • Porozumienie opuszcza KC; IRL opuszcza SLM. Nowa partia zostanie niedługo oficjalnie zarejestrowana przez Ministerstwo. • W marcu ruszą polityczne wiece, na które gorąco zapraszamy. Napisanie na jednym z nich co najmniej trzech postów równać się będzie otrzymaniem punktu do dowolnej, kuferkowej umiejętności. • do 05.04 zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na temat polityki o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • osoby zainteresowane obecnym na stronie 3. ogłoszeniem matrymonialnym proszone są o kontakt z redakcją, która poda adres czarodzieja, który notkę w gazecie umieścił. • pełna odezwa Borisa Zagumova, zamieszczona w Proroku na stronie 5., brzmi następująco:
  Zwracam się w tej odezwie do wszystkich Czytelników oraz do tych, którym zostaną powiadomieni o powyższym artykule, by przypomnieć, że przekazywanie wiadomości na temat wszelkich podejrzanych zachowań Waszych sąsiadów oraz znajomych, które mogą mieć destruktywny w skutkach efekt, to nie tylko przysługa wyświadczona społeczności czarodziejskiej oraz mugolskiej, lecz także najwyższa forma dojrzałości obywatelskiej. Działając razem stać nas na więcej. W swoim imieniu chciałbym życzyć wszystkim spokojnego powrotu do szkoły i pracy • w salonie piękności w Dolinie Godryka przyjmuje Madame Cheveu. Jest ona specjalistką przede wszystkim w usuwaniu blizn. Naprawienie pojedynczej, niewielkiej lub średniej wielkości szramy kosztuje 20 galeonów, blizn na całej kończynie lub jednej dużej - 50 galeonów, zaś na całym torsie - 120 galeonów.
  Madame Cheveu niedostępna • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - nagrodę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba. W rozliczeniach i upomnieniach prosimy o wspomnieniu, że wykonane zostało zadanie z Proroka Codziennego. • do 10.04 w Menażerii u Nanuka w Hogsmeade po napisaniu posta na co najmniej 1.000 znaków można zgłosić się o jednego z pięciu pufków pigmejskich - za darmo!
  Pufki dostępne 0/5 • pomoc kucharska potrzebna jest w cukierni Euklideusa w Londynie, na odbywającym się tam przyjęciu urodzinowym. Do 10.04 można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody za każde 5 punktów umiejętności Magicznego Gotowania, maksymalnie 80 galeonów.
  Praca niedostępna • przy pubie Zimowym w Hogsmeade rozłożył się niewielki straganik, skupujący używane różdżki. Za każdy, zdobyty przez postać przed początkiem marca i nieuszkodzony magiczny kijek siedzący tam czarodziej jest w stanie zapłacić 40 galeonów po napisaniu posta na co najmniej 500 znaków.
  Kupiec niedostępny • W rezerwacie w Dolinie Godryka o stawienie się są proszeni wszyscy chętni zainteresowani pomocą w renowacji tamy. Post "zbiórkowy" napisać można do 31.03, pierwszego kwietnia zaś pojawi się post Mistrza Gry z dalszymi instrukcjami (jednopostówka).
  Podstawą wynagrodzenia jest 20 galeonów za każde 10 punktów w Zaklęciach, maksymalnie 100 galeonów.
  Zbiórka niedostępna


______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31471
  Liczba postów : 73506
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPią Kwi 16 2021, 18:33;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 16.04.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 6JPM45h

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QNYwDw1

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 XAdJ2ac

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 SA7xfR4

W skrócie:


 • do piątego maja zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na tematy okołomuzyczne o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • osoby zainteresowane obecnym na stronie 3. ogłoszeniem o korepetycjach z miotlarstwa proszone są o kontakt z redakcją, która poda adres czarownicy, która notkę w gazecie umieściła. • pełne zasady Wiosennej Loterii Proroka Codziennego można znaleźć w tym temacie. • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - nagrodę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba. W rozliczeniach i upomnieniach prosimy o wspomnieniu, że wykonane zostało zadanie z Proroka Codziennego. • w barze w Dolinie Godryka spotkać się można z czarodziejem - właścicielem tajemniczego, pokrytego runami znaleziska. Za pomoc - i napisanie posta na co najmniej 2 000 znaków - można otrzymać tyle galeonów, ile ma się punktów z HMiR, maksymalnie 70.
  Praca dostępna do 10 maja. • do 10.05 w domu na ulicy Tojadowej osoby biegłe we wróżbiarstwie i astronomii mogą porozmawiać ze 'zmartwioną matką' na temat nietypowego zachowania jej córki. Zapłata - 20 galeonów za każde 10 punktów z wróżbiarstwa, maksymalnie 80. Wymagana długość posta - 2 000 znaków.
  Praca dostępna • pomoc zielarska potrzebna jest właścicielce sklepu spożywczego w Hogsmeade! Do 10.05 można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody za każde 10 punktów umiejętności Zielarstwa, maksymalnie 80.
  Praca dostępna • w Centrum Affara - Magiczne urządzenia & instrumenty do 10 maja można zakupić świstokliki za pół ceny - tak więc ten w jedną stronę kosztuje zaledwie 15 galeonów, obustronny zaś - 25.
  Promocja dostępna do 10.05

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Biuletyn Proroka Codziennego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MGJ6B65 :: 
Aktualnosci
-