Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Biuletyn Proroka Codziennego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość


Psychosis Blythe
avatar

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 28
Czystość Krwi : 50%
Dodatkowo : Nagrobek
Galeony : 107
  Liczba postów : 88
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10281-psychosis-blythe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10292-skrzynka-rodiona#284366
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10293-psychosis-blythe#284368
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyCzw 30 Lip 2015 - 18:08;

First topic message reminder :


Biuletyn Proroka Codziennego


Biuletyn informacyjny to nic innego jak ulotki wydawane przez Redakcję Proroka Codziennego, które zawierają skrót wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Może znaleźć się w nich zwykła plotka z Nokturna czy drobne problemy prosto z Ministerstwa Magii, a nawet tak poważna informacja, jak śmierć zasłużonego dla świata czarodzieja. Wszystko jest możliwe w świecie, gdzie nie zawsze można czuć się bezpiecznie.
Miejcie na uwadze, że w ulotkach mogą się też pojawić wpisy dotyczące bezpośrednio Waszych postaci. Prorok czuwa!


Jak to działa?

Raz na jakiś czas Mistrz Gry umieści w tym temacie ulotkę, która może zawrzeć ostrzeżenie przed nadciągającym eventem lub innym wydarzeniem losowym dotyczącym specyficznej grupy czarodziei i czarownic. Nie każde zdarzenie musi być jednak koniecznie "widoczne" w fabule. Co poniektóre wzmianki będą po prostu informować o tym co dzieje się w tak zwanym wielkim świecie.


Czy mogę dodać własną ulotkę?

Przewidujemy możliwość brania udziału w składaniu ulotek. Jeśli posiadasz pomysł, który może zostać w niej zawarty, wystarczy, że napiszesz na PW do Mistrza Gry zostawiając tam odpowiednią informację. Twój pomysł na pewno zostanie wzięty pod uwagę przy składaniu kolejnego wydania, choć może zostać poddany pewnym zmianom.


Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPon 14 Gru 2020 - 11:55;

14/12Liga Quidditcha -
podsumowanie rundy jesiennej

Top 4
Wydawałoby się, że na wiosnę konkurować będą ze sobą już tylko cztery ekipy, które kończą bieżącą rundę z zauważalną przewagą nad resztą stawki. Listopadowe wyniki pokazały jednak, jak wiele do przepracowania mają ekipy liderujących Os z Wimbourne oraz Pustułek z Kenmare. Jeżeli myślą o utrzymaniu się na szczycie, lepiej żeby nie zapadały teraz w sen zimowy, bo konkurencja wyjątkowo zajadle szczerzy kły. Zresztą tuż za plecami czyhają drapieżne Harpie z Holyhead, których głośną i kluczową postacią staje się Julia Brooks. Widzieliście, co wyprawiała w meczu z Tajfunami? Te 3 punkty to niemal wyłącznie jej zasługa. I coś mi podpowiada, że takich spotkań będzie więcej, kiedy tylko reszta dziewczyn będzie w słabszej dyspozycji.

Peleton
Tuż za liderami mamy bardzo liczną i jeszcze bardziej zróżnicowaną grupę, w której niektórzy, wydawałoby się, znaleźli się dość przypadkiem, a inni pracowali na pozycję w środku tabeli równo i stabilnie przez całą rundę. W gazie zdecydowanie są Armaty z Chudley i wydawałoby się, że zimowa przerwa mogłaby im zaszkodzić. Kiedy jednak widzę Arthemisa Vereya w takiej formie, nie potrafię sobie wyobrazić, by pozwolił na jakieś rozluźnienie w szatni. Widział już całkiem sporo w swojej karierze, a i my wielokrotnie przekonaliśmy się, jak ten facet znosi presję. Nie mam wątpliwości, że i na wiosnę będziemy mogli go podziwiać. A wysiłki jego kolegów będzie się przynajmniej dało oglądać...

Na dwoje... Sroczka wróżyła?
Drużyna z Montrose ma za sobą chyba największą historię wzlotów i upadków tej rundy. Kiedy we wrześniu ujrzeliśmy trio Strauss-Fitzgerald-Edgcumbe łapaliśmy się za głowy z zachwytu nad potencjałem świeżych nabytków Srok. Później zarządowi zabrakło zaufania do młodych, którzy nie byli w stanie wykazać się w poniesionych w październiku porażkach. Wreszcie listopad dał im szansę na kolejną próbę podbicia tabeli ligowej oraz serc kibiców i... przed wiosną czujemy niedosyt. W spotkaniu ze Strzałami z Appleby było blisko. Bardzo blisko, ale przesądziły braki w obronie, których ścigająca młodzież nie była w stanie nadrobić. Sroki są największą zagadką bieżącego sezonu. Czy ich wiosenna forma również będzie niespodzianką?

Zimowy test
Bardzo trudno będzie przewidzieć, co ujrzymy na boiskach za trzy miesiące, bo choć tabela mówi swoje, dyspozycje drużyn mogą nam się całkowicie wywrócić do góry nogami. Czy wahająca się forma Os i Pustułek ustabilizuje się, a liderzy ugruntują swoje pozycje? I czy Fillin Ó Cealláchain ostatecznie pokona w tym sezonie zniczową niemoc zamiast jedynie stanowić tło dla Boyda Callahana? Czy w zółto-czarnych trykotach drużyny z Wimbourne ujrzymy na wiosnę kogoś z rozkwitającej w szatni młodzieży? Mam sporo pytań. Ale czuję, że już nadchodzący okres przygotowawczy przyniesie wiele odpowiedzi jeszcze zanim pojawią się pierwsze marcowe rozstrzygnięcia. Nie traćmy czujności.

Podsumowanie rezultatów:

Tajfuny z Tutshill 120 - 130 Harpie z Holyhead
Jastrzębie z Falmouth 80 - 40 Chluba Portree
Katapulty z Caerphilly 100 - 160 Armaty z Chudley
Nietoperze z Ballycastle 100 - 40 Zjednoczeni z Puddlemere
Osy z Wimbourne 170 - 120 Wędrowcy z Wigtown
Pustułki z Kenmare 130 - 90 Tajfuny z Tutshill
Sroki z Montrose 70 - 80 Strzały z Appleby
Harpie z Holyhead 120 - 90 Nietoperze z Ballycastle
Jastrzębie z Falmouth 80 - 50 Katapulty z Caerphilly
Chluba Portree 170 - 140 Osy z Wimbourne
Armaty z Chudley 230 - 130 Pustułki z Kenmare
Zjednoczeni z Puddlemere 40 - 140 Sroki z Montrose
Wędrowcy z Wigtown 40 - 130 Strzały z Appleby


Pióra Lewisa Irvinga


Pełną tabelę znajdziecie: tutaj.
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPią 12 Lut 2021 - 19:21;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 12.02.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JM2OvLM

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 KQ4R6Xo

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 W1vmisi

W skrócie:


 • na ulicy Pokątnej w Londynie do 12.03 kupno wszystkich eliksirów i składników do nich jest tańsze o 10% dla osób ze statusem krwi 75% i wyżej • do 12.03 we wszystkich wątkach kostkowych z trytonami i syrenami nie można korzystać z efektów kostek • do 05.03 zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na temat Magicznego Gotowania o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 40 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - zapłatę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba, która zgłosi się po nią w odpowiednim temacie. Znajdujący się w Norwegii czarodzieje podejmować się prac dorywczych mogą dopiero po 21.02. • do 10.03 w pokoju numer siedem w Dziurawym Kotle czeka potrzebujący pomocy czarodziej. Za napisanie posta o długości 2000 znaków można otrzymać nagrodę w wysokości 20 galeonów za każde 10 punktów z Uzdrawiania lub Eliksirów (dziedziny te łączą się), maksymalnie 60.
  Praca niedostępna • odgnomienia potrzebuje podwórko przy opuszczonym domu w Dolinie Godryka. Do końca lutego można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody. Zapłatę znajdziecie jednak na jednym z ogrodowych stolików po wykonaniu zadania - razem z ciepłym, parującym jeszcze obiadem.
  Praca niedostępna • przy bocznej alejce w Dolinie Godryka znajduje się domostwo, na którego tyłach jest rzeczona szopa na narzędzia. Przy posiadaniu minimum 15 punktów z Zaklęć w kuferku oraz po napisaniu posta na 1.500 znaków można, po odpowiednim zaczarowaniu przybudówki, odebrać tam 30 galeonów do końca lutego.
  Praca niedostępna • w "Jedynej Takiej" knajpie czeka domorosły hodowca gryfów - udzielenie mu odpowiedniej porady (lub wybicie tego pomysłu z głowy) zaowocuje zapłatą w wysokości 40 galeonów przy napisaniu posta na co najmniej 2000 znaków. Do 10.03.
  Praca niedostępna • Pod Trzema Różdżkami na zainteresowaną ogłoszeniem pannę (lub panią) czeka dwudziestodwuletni, elegancko i bogato ubrany młodzieniec. Po napisaniu posta na 2500 znaków, zapłaci on 20 galeonów za każde posiadane 10 punktów z Działalności Artystycznej. Do końca lutego.
  Praca niedostępna

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500


Ostatnio zmieniony przez Mistrz Gry dnia Nie 14 Mar 2021 - 15:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie 14 Mar 2021 - 15:46;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 13.03.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 OX1iJ0a

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 FKHuThW

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 HWQ40Yq

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 ZhLKyMd

W skrócie:


 • Porozumienie opuszcza KC; IRL opuszcza SLM. Nowa partia zostanie niedługo oficjalnie zarejestrowana przez Ministerstwo. • W marcu ruszą polityczne wiece, na które gorąco zapraszamy. Napisanie na jednym z nich co najmniej trzech postów równać się będzie otrzymaniem punktu do dowolnej, kuferkowej umiejętności. • do 05.04 zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na temat polityki o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • osoby zainteresowane obecnym na stronie 3. ogłoszeniem matrymonialnym proszone są o kontakt z redakcją, która poda adres czarodzieja, który notkę w gazecie umieścił. • pełna odezwa Borisa Zagumova, zamieszczona w Proroku na stronie 5., brzmi następująco:
  Zwracam się w tej odezwie do wszystkich Czytelników oraz do tych, którym zostaną powiadomieni o powyższym artykule, by przypomnieć, że przekazywanie wiadomości na temat wszelkich podejrzanych zachowań Waszych sąsiadów oraz znajomych, które mogą mieć destruktywny w skutkach efekt, to nie tylko przysługa wyświadczona społeczności czarodziejskiej oraz mugolskiej, lecz także najwyższa forma dojrzałości obywatelskiej. Działając razem stać nas na więcej. W swoim imieniu chciałbym życzyć wszystkim spokojnego powrotu do szkoły i pracy • w salonie piękności w Dolinie Godryka przyjmuje Madame Cheveu. Jest ona specjalistką przede wszystkim w usuwaniu blizn. Naprawienie pojedynczej, niewielkiej lub średniej wielkości szramy kosztuje 20 galeonów, blizn na całej kończynie lub jednej dużej - 50 galeonów, zaś na całym torsie - 120 galeonów.
  Madame Cheveu niedostępna • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - nagrodę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba. W rozliczeniach i upomnieniach prosimy o wspomnieniu, że wykonane zostało zadanie z Proroka Codziennego. • do 10.04 w Menażerii u Nanuka w Hogsmeade po napisaniu posta na co najmniej 1.000 znaków można zgłosić się o jednego z pięciu pufków pigmejskich - za darmo!
  Pufki dostępne 0/5 • pomoc kucharska potrzebna jest w cukierni Euklideusa w Londynie, na odbywającym się tam przyjęciu urodzinowym. Do 10.04 można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody za każde 5 punktów umiejętności Magicznego Gotowania, maksymalnie 80 galeonów.
  Praca niedostępna • przy pubie Zimowym w Hogsmeade rozłożył się niewielki straganik, skupujący używane różdżki. Za każdy, zdobyty przez postać przed początkiem marca i nieuszkodzony magiczny kijek siedzący tam czarodziej jest w stanie zapłacić 40 galeonów po napisaniu posta na co najmniej 500 znaków.
  Kupiec niedostępny • W rezerwacie w Dolinie Godryka o stawienie się są proszeni wszyscy chętni zainteresowani pomocą w renowacji tamy. Post "zbiórkowy" napisać można do 31.03, pierwszego kwietnia zaś pojawi się post Mistrza Gry z dalszymi instrukcjami (jednopostówka).
  Podstawą wynagrodzenia jest 20 galeonów za każde 10 punktów w Zaklęciach, maksymalnie 100 galeonów.
  Zbiórka niedostępna


______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPią 16 Kwi 2021 - 18:33;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 16.04.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 6JPM45h

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QNYwDw1

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 XAdJ2ac

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 SA7xfR4

W skrócie:


 • do piątego maja zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na tematy okołomuzyczne o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • osoby zainteresowane obecnym na stronie 3. ogłoszeniem o korepetycjach z miotlarstwa proszone są o kontakt z redakcją, która poda adres czarownicy, która notkę w gazecie umieściła. • pełne zasady Wiosennej Loterii Proroka Codziennego można znaleźć w tym temacie. • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - nagrodę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba. W rozliczeniach i upomnieniach prosimy o wspomnieniu, że wykonane zostało zadanie z Proroka Codziennego. • w barze w Dolinie Godryka spotkać się można z czarodziejem - właścicielem tajemniczego, pokrytego runami znaleziska. Za pomoc - i napisanie posta na co najmniej 2 000 znaków - można otrzymać tyle galeonów, ile ma się punktów z HMiR, maksymalnie 70.
  Praca dostępna do 10 maja. • do 10.05 w domu na ulicy Tojadowej osoby biegłe we wróżbiarstwie i astronomii mogą porozmawiać ze 'zmartwioną matką' na temat nietypowego zachowania jej córki. Zapłata - 20 galeonów za każde 10 punktów z wróżbiarstwa, maksymalnie 80. Wymagana długość posta - 2 000 znaków.
  Praca niedostępna • pomoc zielarska potrzebna jest właścicielce sklepu spożywczego w Hogsmeade! Do 10.05 można napisać tam post o długości 1500 znaków i odebrać za to 20 galeonów nagrody za każde 10 punktów umiejętności Zielarstwa, maksymalnie 80.
  Praca dostępna • w Centrum Affara - Magiczne urządzenia & instrumenty do 10 maja można zakupić świstokliki za pół ceny - tak więc ten w jedną stronę kosztuje zaledwie 15 galeonów, obustronny zaś - 25.
  Promocja dostępna do 10.05

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPon 9 Sie 2021 - 18:05;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 10.08.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MOjqszG

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 U3Ds8L8


Christoff Tailor
Człowiek wielu talentów
Christoff Tailor zapisał się na kartach historii muzycznej jako wybitny piosenkarz z barytonową barwą głosu i pogodnym nastawieniem do życia. Trudno o inny scenariusz głównie ze względu na stworzone przez niego utwory w okresie szczytu potęgi Lorda Voldemorta. Każde skomponowane przez niego dzieło było istną perełką przywracania wiary w ludzkość i lepsze jutro, stanowiąc poniekąd nadzieję dla osób walczących w imię dobra. Ludzie wówczas cenili tę możliwość, kiedy na każdym rogu mogło czyhać niebezpieczeństwo - powrót do lat młodzieńczych i czasów, gdy czarodzieje nie tracili z dnia na dzień życia i nie musieli walczyć o przetrwanie, był iście podbudowujący.

Tworzenie muzyki w tamtym okresie pozostawało kwestią niezwykle ryzykowną i znajdującą się pod znakiem zapytania ze względu na panujące wówczas warunki. Trudno było o nowy, sprawny sprzęt. Przeciwnicy Mrocznego Pana, którzy jawnie popierali idee Harry'ego, sprowadzali na siebie ogrom nieszczęść. Ten los nie spotkał jednak Tailora, który, poprzez własny upór i determinację, nadal śpiewał i tworzył kolejne piosenki, wiedząc doskonale, iż może być światłem w tunelu, gdzie panuje ciemność. Te nie pojawiły się jednak w Czarodziejskiej Rozgłośni Radiowej, a zamiast tego stały się dość często puszczane w audycjach Potterwarty, prowadzonej wówczas przez Jordana Lee. Wynikało to głównie z przejęcia czarodziejskiej stacji radiowej z centralą stacji w Hogsmeade przez śmierciożerców i szmalcowników, która dość szybko podzieliła los Proroka Codziennego. Kiedy informacje ucichały i zbliżał się koniec dnia, artysta, poprzez własne utwory, czasami nawet bez głębszego sensu w tworzonych tekstach, zagrzewał serca do walki, a te złamane - naprawiał.
Po zakończeniu Drugiej Wojny Czarodziejów Christoff Tailor wydał płytę wraz z utworami, które były nadawane w tajnej, czarodziejskiej stacji. Ich jakość została poprawiona, a do dzisiaj są sprzedawane w wielu egzemplarzach na całym świecie. Cena premierowych albumów sięga kilkuset galeonów na prowadzonych w Londynie aukcjach z udziałem jego licznych fanów.

Sławny artysta, mimo późnego wieku, nadal występował na wielu koncertach. Bez wątpienia stał się jedną z najpopularniejszych osób w historii czarodziejskiego dorobku muzycznego; grób Christoffa w Dolinie Godryka jest obecnie miejscem, gdzie, zarówno starsi jak i młodsi, mogą mu oddać hołd. Jego śmierć, mimo że bolesna dla nas wszystkich, jest tym samym rozpoczęciem nowego rejsu w życiu, jakie to prowadzimy.
Felinus Faolán Lowell


W skrócie:


 • serdecznie dziękujemy @Felinus Faolán Lowell za nadesłanie swojego artykułu na adres redakcji - przypominamy także, że wynagrodzeniem jest 50 galeonów oraz kuferkowy punkt. Z racji wakacyjnego, okrojonego dość wydania, w tym miesiącu nie ma możliwości przesłania własnych artykułów (chyba że pro bono i za wpis do CV). • w tym miesiącu ogłoszeń drobnych w Proroku Codziennym nie ma - zamiast martwić się zgubionymi uszami dalekiego zasięgu czarownicy spod Kentu lepiej pilnujcie, żeby broda się wam nie zsunęła z buźki. • wzrok was nie myli - 30 sierpnia o godzinie 23.59 ostatecznie zostanie zamknięta kwestia wyborów w czarodziejskiej Wielkiej Brytanii. W tym temacie możecie oddać swój głos. Nastąpi także niewielka zmiana zasad - oddać głosy będą mogły także postacie niezapisane do żadnej partii.
  Uwaga: z powodu pojawienia się nowej partii, głosy wszystkich nieaktywnych postaci nie będą uwzględniane. • w redakcji Proroka Codziennego do 10 września odebrać można jedną dawkę pyłu z chochlików kornwalijskich po napisaniu posta na co najmniej 2.000 znaków. Nie zadawajcie jednak lepiej zbyt niewygodnych pytań.
  Osoby znajdujące się na wakacjach muszą poczekać do fabularnego powrotu. • Lancaster Jones - miejcie oczy i uszy szeroko otwarte na temat tego jegomościa, i to wcale nie dlatego że prawdopodobnie wasza babcia przyłapie go na podkopywaniu azalii w jej ogródku podczas poszukiwań perłowych wykałaczek Williama Gladstone'a. Mężczyzna znany jest bowiem z zachęcania mieszkańców okolicy do współpracy podczas jego wykopalisk, być może więc niedługo to wy będziecie mieli szansę mieć przylepione do czoła serduszko z napisem "Dzielny pacjent Archeolog"?

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie 29 Sie 2021 - 20:55;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 31.08.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Mx11Ok1

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 I3A7TGZ

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Xprsf2p

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 VA8GVWH

W skrócie:


 • choć mamy dopiero 29 sierpnia, z praktycznych powodów wydanie Proroka z dnia 31. ukazuje się już dziś. Traktujcie to jako drobny wgląd w przyszłość. • do piątego października zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na tematy okołoedukacyjne o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami. • partia PIWKO zwyciężyła w sierpniowych wyborach - o kolejnych ruchach politycznych nowego Ministra Magii będziecie mogli przeczytać w nowych numerach Proroka, jednak zakończenie głosowania oznacza także koniec - bardziej lub dla niektórych mniej szczęśliwy - koniec ogólnoforumowej fabuły spod znaku politycznej zawieruchy. • dyrektor Gareth Hampson opuszcza fotel opiekuna i zarządcy Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Z tego miejsca życzymy mu szczęścia i spokoju podczas pielęgnowania jego roślinnych przyjaciół. • koniec jednej fabuły oznacza także początek kolejnej - 1. września uruchomione zostaną zapisy na event, podczas którego dowiecie się, jakiego to odkrycia dokonał pan Lancaster w sercu walijskich lasów. • niżej wymienione ogłoszenia działają na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy" - nagrodę za każde z nich otrzyma więc tylko jedna osoba (oprócz zadania z plakatami). W rozliczeniach i upomnieniach prosimy o wspomnieniu, że wykonane zostało zadanie z Proroka Codziennego. • w parku w Hogsmeade, w dowolnym temacie, można próbować odnaleźć zagubioną zaczarowaną patelnię. Wystarczy post na 1500 znaków by otrzymać nagrodę w wysokości 40 galeonów.
  Praca dostępna do 10 października. • na bulwarze w Dolinie Godryka można pomóc przy ściąganiu plakatów wyborczych. Post na 1000 znaków równa się 30 galeonom nagrody. Zadanie to jest dostępne dla każdego czarodzieja jednokrotnie, jednak wykonać może je dowolna ilość osób.
  Praca niedostępna • w jednym z domów przy ulicy Tojadowej w Londynie zagnieździły się wyjątkowo wredne bahanki. Można napisać tam post na 2000 znaków, by otrzymać 50 galeonów nagrody. Dodatkowo można rzucić kością k6 - wszystkie wyniki oprócz jedynki oznaczają także otrzymanie jednej puszki Bahanocydu.
  Praca niedostępna


Ostatnio zmieniony przez Darren Shaw dnia Pią 15 Paź 2021 - 13:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPią 17 Wrz 2021 - 23:28;

Prorok Codzienny
WRZEŚNIOWE WYDANIE SPECJALNE


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JpIWokb
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPią 15 Paź 2021 - 16:13;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 09.10.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 YPwhe2n

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 RsLw4RY

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JNcrQoa

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 2kNRIVvCzym jest magia?

Magia. Coś, czym każdy czarodziej posługuje się w większym lub mniejszym stopniu, wydobywając z własnej sygnatury pełny potencjał, ażeby móc przekładać ją na wykorzystanie zaklęć najróżniejszego rodzaju. Czym ona tak naprawdę jest? Zdawać by się mogło, że czymś naturalnym, ale już od początku istnienia ludzkości i osób posługujących się nią, pozostawało to pewnego rodzaju zagwozdką. Nic dziwnego, skoro to właśnie dzięki niej można przyczynić się do zmian, jakie normalnie - czysto mechanicznie - nie byłyby możliwe.
Samo słowo magia odnosi się do łac. magus, przez gr. μάγος (mágos), które wywodzi się natomiast ze staroperskiego maguš. Posiada onno korzenie w praindoeuropejskim megʰ- (móc). Jak się okazuje, perskie słowo mogło prowadzić także do starochińskiego *Mγag (mag, szaman). Podążając tą ścieżką, docieramy do chaldejskiego maghdim, (mądrość i filozofia). Magia to zatem nic innego, jak zdolność do kreowania rzeczywistości wedle woli czarodzieja.
Na przestrzeni lat magia była postrzegana jako dar połączony z wiedzą i mocą - na tyle potężną, że wzbudzała ona postrach i przyczyniała się do skrywania społeczności przed niemagicznymi. Możliwość zapanowania nad nią wiązała się nie tylko z koniecznością akceptacji posiadanej mocy, ale także zdobywaniem informacji, co było znacznie utrudnione między XV a XVII wiekiem (procesy o czary).
W całej historii powstał podział według magicznej trójki: Fudulusa, Stasińskiego i Flame'a. Pierwszy z nich jest najprostszy, ponieważ opiera się na podział magii na magię białą (dobrą) i czarną (złą). Jak się okazało, ten podział nie był dokładny, w związku z czym Stasiński rozszerzył podział Fudulusa, gdzie magia biała uległa rozgałęzieniu na ognia, wiatru, wody, ziemi oraz zwyczajną, natomiast czarna - na uroki i klątwy. Ostatni podział przyczynił się do otrzymania przez Eomunda Flame'a (1781-1901 r.), nagrody Złotego Wynalazcy. Wedle jego odkrycia magia dzieli się na: zaklęcia: zwykłe, przeciwzaklęcia, zaklęcia niewybaczalne, zaklęcia potężne, zaklęcia OPCM, uroki, przeciwuroki i klątwy.
Tamte podziały zostały jednak porzucone i obecnie obowiązuje współczesny podział polegający na podziale magii na zaklęcia niewybaczalne, zwykłe (stałe, pomocne, waleczne), OPCM i przeciwzaklęcia (uzdrawiające, cofające). W ciągu wielu lat magia nadal nie została w pełni jednak zbadana - ponieważ jest czymś płynnym, co ulega zmianie i nie stoi w jednym miejscu. Możliwe zatem, że wiele wieków, jak nie tysiącleci, zajmie nam jej pełne opisanie.
Felinus Faolán Lowell

W skrócie:


 • choć mamy już 15 października, z przyczyn technicznych (i fabularnych) dostępne jest wydanie Proroka z dnia 9.10. • do dziesiątego listopada zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania w prywatnych wiadomościach do @Darren Shaw artykułów na tematy okołoklątwowe o długości maksymalnie 2500 znaków, minimalnie 1500. Wybrana trójka zostanie nagrodzona 50 galeonami oraz punktem do kuferka, wszyscy pozostali - 20 monetami.
  W tym miesiącu mamy przyjemność czytać tekst nadesłany przez @Felinus Faolán Lowell - nagrody mkną już na Twoje konto! • Tekst @Robin Doppler nagrodzony Srebrnym Pisklakiem - nagrodą dla młodych dziennikarzy - możecie przeczytać tutaj. • podobnie jak niegdyś, do Doliny Godryka zawitała ponownie madame Cheveu. Naprawienie pojedynczej, niewielkiej lub średniej wielkości szramy kosztuje 20 galeonów, blizn na całej kończynie lub jednej dużej - 50 galeonów, zaś na całym torsie - 120 galeonów. Światowej klasy specjalistka jest w stanie usuwać też blizny czarnomagiczne - śpieszcie się, bowiem Madame przyjmuje zaledwie do 10 listopada.
  Madame Cheveu dostępna do 10 listopada. • w księgarni Esy i Floresy trwa spotkanie z autorką bestsellera dotyczącego irlandzkiej fauny, Theresą Broomhaven. Za 25 galeonów możecie zakupić tam egzemplarz "Z różdżką wśród leprokonusów" gwarantujący jeden punkt do ONMS.
  Spotkanie dostępne do 10 listopada.
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyWto 14 Gru 2021 - 20:00;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 15.12.2021


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 HecLkgV

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 BRJuqXG

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 OdsMExz
 

W skrócie:


 • dla graczy dostępny staje się Camelot i otwarte w nim Muzeum Historii Czarodziejskiej - miłej zabawy (i miłej nauki)!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptySro 23 Mar 2022 - 10:00;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 30.03.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 SJyEMIF

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 CTIKIC7

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 AHyYtpH
 

W skrócie:

 • więcej informacji na temat artykułu z pierwszej strony w tym temacie
Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptySro 11 Maj 2022 - 21:14;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 11.05.2022 

W skrócie:

 • Przypominamy o fabularnych efektach dotyczących braku księżyca na niebie - zapoznać się z nimi można w tym temacie! • Zachęcamy również do zapisywania się na ostatni fabularny event, który rusza w tą niedzielę (15 maja). Do tego czasu także można rozpoczynać nowe poszukiwania, więc podwójnie uważajcie na tą datę. • Na kolejnych stronach pojawiła się też wzmianka, że podobno - ale tylko podobno - na fanów quidditcha może czekać nie lada gratka, i to jeszcze w maju!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPon 20 Cze 2022 - 19:12;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 21.06.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 YnXkqGs

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 NmWhByF

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 13fFlQ3

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 XaX4yzv

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 0fGLTaN

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 0J3JaBa

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 0k62sYm

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MH6giEx

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 UEKSxkZ
 

W skrócie:

 • Oczywiście, po zwycięstwie na Szczycie Buchorożca, znikają wszelkie efekty związane z Preludium końca, a księżyc z powrotem świeci nad Brytanią. • Dzisiejsze wydanie poświęcone jest uczestnikom wyprawy - nie zabrakło jednak paru słów na temat coraz silniejszych podejrzeń niektórych czarodziejów, wróżbitów oraz jasnowidzów, że z morskich mgieł wynurzy się niedługo kolejna niespodzianka! • To nie ostatni Prorok Codzienny przed wakacjami! Bądźcie czujni - by zaprenumerować czarodziejską gazetę wystarczy jeden sykl miesięcznie!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptySro 29 Cze 2022 - 19:13;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 30.06.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Jmh8GrG

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 SMVek1R

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 NrU21IC
 

W skrócie:

 • Wymienione na pierwszej stronie osoby, w uznaniu zasług - przede wszystkim za czynny udział w całorocznej fabule - otrzymują zupełnie nową odznakę, działającą zarówno mechanicznie, jak i fabularnie. Jest nią oczywiście Order Merlina III Klasy.

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptySro 31 Sie 2022 - 21:15;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 31.08.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 KzGpbNV

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MNcgJrD

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MVBQRO7

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 LRMDGhn
   

W skrócie:

 • Jak sami dobrze wiecie - Przyjezdni pojawiają się w Hogwarcie! Redakcja Proroka Codziennego wita ich równie ciepło, co cała reszta brytyjskiej społeczności czarodziejów! • Osoby, które we wrześniu zdecydują się na napisanie samonauki z Historii Magii mogą dodatkowo zgłosić się o jednorazowy punkt z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami! • W Borginie i Burkesie nie tylko pojawiły się nowe kostki na przedmioty trudne do zdobycia, ale do końca września na wszystkie artykuły w tymże sklepie zniżka wynosi 20 galeonów! • Wraca Loteria Proroka Codziennego, tym razem w japońsko-meksykańskiej - lub meksykańsko-japońskiej - edycji! Więcej w tym temacie! • Nowym mistrzem świata w quidditchu została Irlandia! Gratulujemy wszystkim kibicom drużyny z Zielonej Wyspy - oto tabela podsumowująca wyniki wszystkich drużyn w trakcie całego turnieju.

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie 20 Lis 2022 - 19:59;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 21.11.2022


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 D5s5mG5

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 9GjXEKq

   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Pożaru w rezerwacie Shercliffe'ów - chętnych do pomocy zapraszamy do tego tematu! • Ujawnienia informacji na temat serii kradzieży pod osłoną Nocy Duchów w Hogsmeade • ...oraz zalecenie ostrożności w kontaktach z magicznymi stworzeniami • Zapraszamy do lektury!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie 12 Lut 2023 - 11:58;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 12.02.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 HDS5TzO

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 715Sqvl

   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Wzrastającej aktywności smoków - dokładnie obserwowanej już od jakiegoś czasu, teraz jednak wzmagającej się jeszcze bardziej, • oraz o pojawiających się tu i ówdzie młodych - lub nawet jajach! - smoków. Zalecana jest wszelka ostrożność oraz natychmiastowy kontakt z Departamentem Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami! • Zapraszamy do lektury!

Powrót do góry Go down


Darren Shaw
Darren Shaw

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi
Galeony : 3011
  Liczba postów : 3049
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie 16 Kwi 2023 - 20:17;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 09.04.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 JV3aimk

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 D3aucWj

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 9fefL83

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 BayM0lG

   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Problemów w wielu miejscach - od pożarów w Londynie czy Hogsmeade, po problemy z dziką zwierzyną, która ucieka w popłochu z lasów opanowanych przez ziejące ogniem gady[/url]! • Głosów na temat rozwiązania problemów ze smokami - od tych mówiących o koniecznej siłowej eradykacji problemu, po te według których istnieje rozwiązanie nienaruszające witalnej części ekosystemu, jaką jest obecność smoków. • ...oraz plotki na temat nienaturalnej ilości problemów spadających na osoby, które na Antarktydzie weszły razem ze Smoczymi Ludźmi do pewnej jaskini... • Zapraszamy do lektury!

Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyCzw 1 Cze 2023 - 21:17;

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 LM6jUEq

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Yh44Lcf

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 XImfyOB

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 U315s88

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 BRW1WHQ

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 PVaAXhw

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie 11 Cze 2023 - 18:46;

wydanie specjalne


Krwawe rozwiązania to nie rozwiązania

Gdyby strach kazał nam zabijać wszystko, co nas niepokoi, świat wokół nas byłby pusty. Nie wspominając o tym, że cały ekosystem mógłby legnąć w gruzach, bo niemożliwe jest zapomnienie o tym, że dosłownie wszystko, co istnieje, jest ze sobą nierozerwalnie połączone. Dawniej toczyliśmy już wojny ze smokami, mordowaliśmy je, próbowaliśmy wykorzystywać dla własnych korzyści, ale nigdy nie przyniosło to niczego dobrego, stawiając nas, czarodziejów, w miejscu, w którym nie powinniśmy się nigdy znaleźć. Wszystkie te doświadczenia nie nauczyły nas jednak, że historia lubi się powtarzać, nie wskazały nam, że trzeba podejmować inne kroki, jeśli marzy się o zmianie otaczającego nas świata, jeśli marzy się o tym, by wyplenić z niego strach.
Nikt z nas nie wie, co stanie się, jeśli zabijemy tak potężnego smoka. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy nie wyzwoli to ostatecznie większej złości i agresji w pozostałych przedstawicielach gatunku. Musimy jednak brać pod uwagę również taką ewentualność. Nikt bowiem nie powiedział, że poruszenie tak cennej jednostki nie doprowadzi do furii całego roju. A rojem w tym wypadku będą smoki żyjące na całym świecie. Również te, które wciąż przebywają na wolności i nie są w żaden sposób kontrolowane.
Pożary i ataki budzą strach, lecz trzeba pamiętać, że niesienie śmierci może doprowadzić do jeszcze większej fali zniszczeń, do uderzenia, którego nie spodziewa się żaden czarodziej. Spętanie tak potężnego smoka nie będzie z całą pewnością łatwe, jednakże przez stulecia było możliwe. I o tym należy niewątpliwie pamiętać, gdy gorące serce próbuje nas skłonić do pochopnych decyzji.


Pióra Fredericka Shercliffe'a

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPon 19 Cze 2023 - 20:42;

wydanie specjalne


Czas na Ostateczne Rozwiązanie

W naszym magicznym świecie zawrzało. Avaloński Starszy Smok, stwór pełen siły i mocy, bez litości szarga naszą codzienność. Czy nadszedł czas na najtrudniejszą decyzję - zabicie bestii?

Podjęcie niektórych decyzji wymaga od nas niezwykłej odwagi. Dziś, spoglądając w oczy Avalońskiego Starszego Smoka, tej przerażającej, starożytnej bestii, musimy podjąć właśnie taką decyzję - ostateczną, niewygodną, nieodwracalną. Dzień po dniu, nasze domy, rodziny i cała czarodziejska społeczność stają w obliczu nieustających, niszczycielskich ataków. Czy nie próbowaliśmy już wszystkiego? Uwięzienie smoka okazało się bezowocne, a czas, jak na złość, płynie nieubłaganie i na naszą niekorzyść, pchając nas w kierunku nieuniknionego.

Bezpieczeństwo - to słowo, które powinno być dla nas priorytetem, wydaje się uciekać z naszych rąk w każdym momencie, gdy smok unosi się nad naszymi głowami. Ile jeszcze musimy stracić, aby zrozumieć, że Avaloński Starszy Smok to nie tylko zagrożenie, ale realne, śmiertelne niebezpieczeństwo, które bezlitośnie niszczy wszystko, co kochamy? Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, zanim zrozumiemy, że granice naszej tolerancji już dawno zostały przekroczone?!

Nie możemy zapomnieć o tych, którzy twierdzą, że uwięzienie smoka jest lepszą, bardziej humanitarną opcją. Ich argument opiera się na wierze w to, że każde życie ma wartość, a smok jest częścią naszego świata i historii. Czy nie stajemy się równie okrutni, decydując o śmierci tej starożytnej bestii? Jednak argument ten upada, gdy spojrzymy na skalę zniszczeń, jakie Avaloński Starszy Smok przynosi naszej społeczności. Czy jedno życie smoka jest więcej warte niż tysiące ludzkich istnień, które giną w jego ognistym gniewie? Czy wartość historyczna i symboliczna tej bestii przeważa nad bezpieczeństwem i spokojem naszych rodzin? Czy możemy pozwolić sobie na luksus współistnienia z tak potężnym i nieprzewidywalnym stworem? Uwięzienie smoka nie jest trwałym rozwiązaniem. Każde uwięzienie niesie ze sobą ryzyko ucieczki, o czym zdążyłam się przekonać na własnej skórze. A każda ucieczka oznacza kolejny atak, kolejne zniszczenia, kolejne straty i łzy. Nie możemy pozwolić, aby ten cykl się powtarzał. Nasze bezpieczeństwo, nasze życie, są zbyt cenne, aby ryzykować je na podstawie niestabilnych, niepewnych rozwiązań.

Nadszedł czas, kiedy musimy zdecydowanie pokazać, że nie jesteśmy bezbronni w obliczu tego olbrzymiego zagrożenia. Teraz, kiedy mierzymy się z tym, co najgorsze, musimy podjąć decyzję: my albo on. Czy pragniemy stać się popiołem pod stopami potężnego smoka, czy też mamy odwagę dokonać trudnego, ale koniecznego wyboru? Ci naiwni, którzy wciąż mają złudzenia, wkrótce przekonają się o tym w najstraszniejszy możliwy sposób. To nie jest czas na półśrodki. To jest czas na odwagę, zdecydowanie i  działanie.  Musimy stanąć twarzą w twarz z tym monstrum i powiedzieć dość! Dla naszego spokoju, dla naszego przetrwania, dla przyszłych pokoleń. Nadszedł czas, by Avaloński Starszy Smok odszedł w niebyt.


Pióra Julii Brooks

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPon 31 Lip 2023 - 20:21;

wydanie specjalne


Zabicie smoka – wyjście z zagrożenia czy globalna katastrofa

Wiele czarodziejów rozważa, czy powinno się zabić czy uratować smoka, jednak ta debata jest zbyt uszczuplona. Powinniśmy bowiem wziąć w niej pod uwagę cały ekosystem i jego wpływ na nasze życia.

Różnorodność biologiczna to dosłownie sieć życia. Łączy wszystko ze sobą. W miarę dodawania gatunków zwierząt i roślin do listy zagrożonych gatunków zmniejsza się różnorodność biologiczna, co zagraża zdrowiu i środkom utrzymania czarodziejom, a także środowisku i gospodarce. Każdy aspekt życia nakłada się na siebie.

Wpływ na środowisko
Ekosystemy są starannie zrównoważone z hierarchią ofiar i drapieżników, która utrzymuje populacje w ryzach. Gdy gatunki wymierają, są usuwane z łańcucha pokarmowego. Zwierzęta, które zjadały niedawno wymarłe gatunki, muszą znaleźć nowe źródła pożywienia lub umrzeć z głodu. Z kolei w przypadku wymarcia gatunku na górze hierarchii…
Może to uszkodzić populacje innych roślin lub zwierząt. Co więcej, jeśli drapieżnik wyginie, populacja jego ofiary może się rozmnażać, zaburzając równowagę lokalnych ekosystemów.
Zdarzenie wymierania ma falujący wpływ na inne populacje. Może to spowodować wyginięcie innego gatunku, ponieważ kolejne gatunki przystosowały się do ich obecności.
Następną kwestią jest zdrowie środowiskowe. Jeśli zapylacze wyginą, zdrowie roślin spadnie. Niektóre organizmy, takie jak krewetki z Zatoki Perskiej, dbają o toksyczne substancje, które chronią inne gatunki – w tym czarodziejów. Jeśli znikną, niebezpieczne substancje mogą stać się bardziej rozpowszechnione. Czy wiemy dokładnie, jaki smoki mają wpływ na mikroekosystem? Niestety nie, ale wiemy, że zaburzenie równowagi w najwyższym punkcie piramidy bezsprzecznie doprowadzi do zaburzeń w tych niższych szczeblach i tak wpływając na mikroekosystem.

Wpływ na czarodziejów
To nieuniknione, że czarodzieje dzielą ekosystem z zagrożonymi gatunkami. Oznacza to, że gdy populacja gatunku zmaleje, nasze życie ulegnie zmianie. Można to obserwować na wielu przykładach, kiedy żubry amerykańskie zaczęły znikać, ludzie, którzy polegali na nich w zakresie pożywienia lub futra w celu ogrzewania lub handlu, ucierpieli i musieli polegać na innych źródłach pożywienia i dochodów.
Ponadto niektóre zwierzęta działają jako bufor dla chorób. Gdyby jeden z tych gatunków był zagrożony, czarodziej byłby bardziej narażony na tę chorobę. Inne rośliny i zwierzęta są źródłem pożywienia dla nas, więc bez nich wzrasta niedobór żywności.
Bez niezbędnych zasobów do przetrwania zagrażamy przetrwaniu czarodziejskiego życia, przyczyniając się do utraty różnorodności biologicznej na całym świecie.
Wielu może nie brać pod uwagę wyginięcia roślin, gdy dobrostan zwierząt jest szerzej nagłaśniany. Jednak zmniejszona populacja roślin i zapylanie mogą zrujnować plony i możliwości wykorzystania roślin w zielarstwie i eliksirowarzeniu. Może to z kolei zapobiec kolejnemu monumentalnemu odkryciu na świecie w znalezieniu lekarstwa na choroby, z którymi wciąż walczymy i zmagamy się ze znalezieniem antidotum na nie.
Zagrozi również tym, którzy pracują w branżach, które opierają się na różnorodności biologicznej. Weźmy pod uwagę różdżkarzy. Kiedy uszczuplą się populacje zapewniające składniki na różdżki, może to zagrozić źródłom ich wytwarzania.

Bez ochrony zagrożonych gatunków świat byłby zagrożony poważnymi szkodami i problemami. Im więcej gatunków wymiera, tym mniejsza jest różnorodność biologiczna na świecie. Gatunki zagrożone obejmują wszystkie żywe istoty — zwierzęta i rośliny. Ucząc się o zagrożonych gatunkach i wspierając wysiłki na rzecz ich ochrony, pomagamy planecie i samym sobie.
I musimy pomóc i smokom.


Pióra Harmony Seaver

______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie 20 Sie 2023 - 17:28;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 20.08.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 McG7szw

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 NAZnY2N

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 TH1CIFJ

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 BHpVY0L

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 IMOwxGE

   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Problemów Avalonu, który ponownie został spowity mgłami. Nikt nie może się tam dostać, nawet wysłannicy Ministerstwa Magii mieli z tym problemy. • Protestach, jakie mają wciąż miejsce pośród czarodziejskiej społeczności i zaostrzającym się konflikcie pomiędzy zwolennikami uratowania przedwiecznego smoka i ich przeciwnikami. • Plotce na temat szykowanej na Avalon wyprawie, w której mają rzekomo wziąć udział wybitni znawcy smoków oraz magicznych stworzeń. • Kilku ciekawych informacji z miotlarskiego świata, który na pewno zainteresują wszystkich fanów podniebnych sportów! • W Arts & Gifts mamy zniżkę 3 smoki w cenie 2. Możesz je kupić w promocyjnej cenie jeśli napiszesz w sklepie posta na co najmniej 1000 znaków oraz wstawisz na wizbooka zdjęcie ze swojego zakupu lub zamieścisz krótki wpis o tym co zakupiłeś, dodając #onlylittledragons. • W Londynie grasuje szajka Kugucharów z Pokątnej Street. Jeśli przebywasz w Londynie możesz rzucić kostką. Jeśli wyrzucisz 6 - zgłoś się ingerencję do MG. • Zapraszamy do lektury!


______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32428
  Liczba postów : 102296
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyPią 1 Wrz 2023 - 17:54;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 01.09.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Alvy3bG

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 WfYttRh

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 2jHqVFa

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 3pSklSb

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 1DokoKy

   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Smoków, które opuściły Wyspy i skierowały się na Avalon. W rezerwatach pozostały jedynie młode osobniki niezdolne do podjęcia tej drogi. • Wyprawy na Avalon, której przygotowanie powierzono Vesperowi Shercliffowi, Blaze'owi Hawthorn i Franklinowi Fairwynowi. Śmiałkowie chętni do pomocy, powinni zacząć przygotowania do drogi. • Magicznych stworzeń, które panoszą się po Wyspach. Uwaga! Na każdego czarodzieja czekają tu drobne zadania:
  Jeśli napiszecie wątek na minimum cztery posty albo jednopostówkę na minimum 1 500 znaków, macie szansę na zdobycie następujących składników eliksirów: 1. kolce szpiczaka, 2. pióro memortka, 3. żądło żądlibąka, 4. rogate ślimaki, 5. krew salamandry, 6. czułki szczuroszczeta. Rzućcie kostką k6, żeby przekonać się, co zdobyliście! Członkowie Rodu Dear mogą zdobyć aż dwa składniki!
  Jeśli napiszecie wątek na minimum cztery posty albo jednopostówkę na minimum 1 500 znaków, macie szansę na zdobycie nieśmiałka albo lunaballi, pod warunkiem że spełnicie podstawowe wymagania dotyczące punktów opieki nad zwierzętami. Możecie wybrać tylko jedno zwierzę i koniecznie rzućcie k6 na jego zdobycie, gdzie wynik parzysty oznacza sukces, a nieparzysty porażkę. Członkowie Rodu Shercliffe nie muszą rzucać kostką! • Kilku ciekawostek ze świata mioteł, szykujcie się na nadchodzącą Ligę! • Oraz mniej i więcej plotek. • Zapraszamy do lektury!


______________________

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Frederick Shercliffe
Frederick Shercliffe

Dorosły czarodziej
Wiek : 27
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 189
Dodatkowo : Animagia
Galeony : 1404
  Liczba postów : 537
https://www.czarodzieje.org/t21919-frederick-shercliffe#718423
https://www.czarodzieje.org/t21926-alchiba#718462
https://www.czarodzieje.org/t21921-frederick-shercliffe#718425
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Moderator
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyNie 17 Wrz 2023 - 12:12;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 17.09.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 FqvuO4C

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 XGlogTr

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 ZwB0JzF

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 CsgLhpO


   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Wyprawy na Avalon, która ma wyruszyć już w najbliższy piątek! • Meczu charytatywnego, który ma być wydarzeniem poświęconym również tym, którzy ucierpieli w czasie smoczych ataków. • Licznych informacji z miotlarskiego świata! • Oraz drobnostek, o których każdy wiedzieć powinien. • Zapraszamy do lektury!


@Gryffindor  @Ravenclaw  @Hufflepuff  @Slytherin  @Dorosły

______________________

I'm real
and the pretender
I have my flaws
I make mistakes
But I'm myself
I'm not ashamed
Powrót do góry Go down


Victoria Brandon
Victoria Brandon

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168
C. szczególne : Piegi na całej twarzy
Dodatkowo : Prefektka naczelna
Galeony : 4694
  Liczba postów : 2461
https://www.czarodzieje.org/t18197-victoria-brandon#517279
https://www.czarodzieje.org/t18201-poczta-brandonowny#517591
https://www.czarodzieje.org/t18199-victoria-brandon#517482
https://www.czarodzieje.org/t18306-victoria-brandon-dziennik
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Moderator
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptySob 30 Wrz 2023 - 14:29;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 01.10.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 TxnTixm

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 V1unGIA

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 8uE8xuS

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Cd9PgDH


   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informację na temat: • Zakończenia wyprawy na Avalon i jej konsekwencji, a także gali na cześć śmiałków, którzy walczyli w obronie całego czarodziejskiego świata. • Meczu charytatywnego, który odbędzie się 8 października i będzie szansą do uczczenia tych, którzy walczyli ze Starszym Smokiem aż do samego końca. • Interesujących informacji ze świata miotlarskiego. • Oraz ogłoszeń drobnych, aczkolwiek równie istotnych! • Zapraszamy do lektury!


@Gryffindor  @Ravenclaw  @Hufflepuff  @Slytherin  @Dorosły

______________________

they can see the flame that's in her eyes

Nobody knows that she's a lonely girl


Powrót do góry Go down


Christopher Walsh
Christopher Walsh

Nauczyciel
Wiek : 35
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 183
C. szczególne : Blizna u dołu brzucha oraz niewielka blizna na ręce, blizny na piersi po jadzie akromantuli, ciemnogranatowe blizny na lewym ramieniu; obrączka z czarno-zielonej muszli; runa agliz na lewym nadgarstku
Galeony : 4685
  Liczba postów : 2250
https://www.czarodzieje.org/t18076-christopher-o-connor#514253
https://www.czarodzieje.org/t18088-poczta-chrisa#514438
https://www.czarodzieje.org/t18079-christopher-o-connor#514252
https://www.czarodzieje.org/t18310-christopher-o-connor-dziennik
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Moderator
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 EmptyWto 31 Paź 2023 - 20:32;

Prorok Codzienny
Wydanie z dnia 31.10.2023


Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 VCv7LTl

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Y7ZBzlq

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 LOynsvV

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 REv8NNb


   

W skrócie:

 • Nowy Prorok Codzienny przynosi informacje na temat: • Zabawy z okazji Nocy Duchów w Hogsmeade. • Wyników meczu charytatywnego i uzbieranych pieniędzy na pokrycie szkód wyrządzonych przez smoki. • Interesujących informacji ze świata miotlarskiego. • Oraz ogłoszeń drobnych, które mogą zainteresować nie tylko kucharzy, ale również miłośników sztuki, a także eliksirów! • Zapraszamy do lektury!


@Gryffindor  @Ravenclaw  @Hufflepuff  @Slytherin  @Dorosły

______________________

After all these years
you still don't know
The things
that make you
beautiful
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 QzgSDG8
Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty


PisanieBiuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty Re: Biuletyn Proroka Codziennego  Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Biuletyn Proroka Codziennego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 3Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Biuletyn Proroka Codziennego - Page 2 MGJ6B65 :: 
Aktualnosci
-