Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Wyspa Funi-Nidhi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Hope U. Griffin
Hope U. Griffin

Student Gryffindor
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 165 cm
C. szczególne : Piegi na twarzy i ciele. Kilka blizn po szponach na ramionach i jedna na skroni, skrupulatnie zakrywana włosami.
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 544
  Liczba postów : 1331
https://www.czarodzieje.org/t20055-hope-ursula-griffin#617982
https://www.czarodzieje.org/t20074-gobaith#618955
https://www.czarodzieje.org/t20059-hope-u-griffin#618372
https://www.czarodzieje.org/t20191-hope-u-griffin-dziennik
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptyPią Lut 11 2022, 18:21;


Wyspa Funi-Nidhi


Zwana jest również „wyspą snów” – nie bez powodu. Jest naprawdę maleńka, składa się na nią plaża i kilka palmatli, najważniejsze jest jednak to, co znajduje się w wodzie. Dwa hamaki ustawione na palach kołyszą się delikatnie na wietrze. Są osłonięte chroniącym przed skwarem daszkiem z ogromnych liści palmowych i wyglądają na tak wygodne, że nie sposób oprzeć się pokusie. Jeśli przycupniesz na jednym z nich, natychmiast odezwie się w Tobie potrzeba, by się położyć, a kiedy to zrobisz, ukołysany szumem delikatnych fal, zaśniesz jak niemowlę w zaledwie kilka chwil, nawet jeśli na co dzień borykasz się z problemem bezsenności. Nie jest to bynajmniej sen pozbawiony snów, wręcz przeciwnie: w tym miejscu są one gwarantowane… i z całą pewnością niezwykłe. Każdy ze snów, których tu doświadczysz, jest niebywale rzeczywisty, do tego stopnia, że nawet po przebudzeniu nie jesteś pewien, czy to nie wydarzyło się naprawdę.


Jeśli przyszedłeś tutaj z towarzyszem, jedno z Was rzuca kością litery:

Spółgłoska: śpicie obok siebie, ale Wasze sny w żaden sposób się ze sobą nie łączą. Każde z Was rzuca jeszcze jedną kością litery:
Sny:

Samogłoska: spokój i wyjątkowa magia tego miejsca pozwoliła Wam na doświadczenie współśnienia. Możecie rozegrać wspólny sen według własnego uznania, lub otagować tu @Mistrz Gry, który przyjdzie do Was z ingerencją.

Uwaga! Jeśli któreś z Was posiada cechę świetne zewnętrzne oko (wyczulenie), może samodzielnie wybrać samogłoskę (współśnienie) a w przypadku wyboru spółgłoski/śnienia w samotności, przysługuje mu jeden przerzut.
Powrót do góry Go down


Wiktor Krawczyk
Wiktor Krawczyk

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Mańkut, Rude włosy, centymetrowa blizna na udzie w kształcie smoka. Na policzkach i nosie ma piegi, które według rodzeństwa dodają mu uroku. Amulet Uroborosa zawsze na szyji +1 ONMS
Galeony : 357
  Liczba postów : 642
https://www.czarodzieje.org/t18845-wiktor-iwan-krawczyk
https://www.czarodzieje.org/t19010-irys-wik#547591
https://www.czarodzieje.org/t18897-wiktor-iwan-krawczyk#543748
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptyNie Lut 20 2022, 18:43;

https://www.czarodzieje.org/t21219p182-kostki#683698
E

Puchon rozejrzał się uważnie wokół siebie.
Próbował się zdecydować, w którym kierunku należy się udać. Nie mógł powiedzieć, ale trafił w naprawdę dogodne miejsce. Niezbyt gorąco, delikatny wiaterek oraz sporo cienia szum wody.
Dookoła nic tylko woda i woda i dwa hamaki które wypróbował od razu.
Jak ręką odjął szybko zasnął a w dodatku rozwiązał zagadkę z którą Wiktor głowił sie dość długo.
Zapamiętał rudzielec kilka ważnych informacji nawet po przebudzeniu, dziwne olśnienie na Krawczyka spływa i zostaje na kilka minut. Jednak po namyśle zawinął się w do kolejnej wędrówki.

z/t
+
Powrót do góry Go down


Freya Grönlund
Freya Grönlund

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 160 cm
C. szczególne : piegi, piegi wszędzie, a na dokładkę nie najlepszy angielski ze specyficznym, nadbałtyckim akcentem
Galeony : 75
  Liczba postów : 67
https://www.czarodzieje.org/t21104-freya-ilva-gronlund
https://www.czarodzieje.org/t21114-atri-soweczka-do-zadan-specjalnych
https://www.czarodzieje.org/t21117-zawilosci-i-milosci#680000
https://www.czarodzieje.org/t21108-freya-gronlund
https://www.czarodzieje.org/t21116-freya-gronlund-dziennik#67999
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptyPon Lut 28 2022, 01:16;

Samogłoska: E

Czy była choć jedna osoba w szkole, która spodziewałaby się ferii w takim klimacie? Używam słowa klimat celowo, bo pasuje tu wręcz idealnie, wielowymiarowo... Cóż, ja na pewno się nie spodziewałam. Nie spodziewały się też moje równiutko złożone swetry, nie spodziewały się czarty biegowe, nie spodziewały się dwie pary ocieplanych getrów. To, że spakowałam strój kąpielowy, było jedynie moją fanaberią, spontaniczną decyzją, gdy na sekundę przed zamknięciem wieka kufra pomyślałam, że być może będziemy mieszkać w fancy górskim ośrodku z saunami i basenem. W gruncie rzeczy miałam trochę racji — przepych był wszechobecny, Hogwart znów się szarpnął. A woda? Wody też nie brakowało.
Na początku byłam w szoku, myślałam nawet, że to jakiś dowcip lub zwyczajny błąd w zmianie lokacji przy pomocy świstoklika. Ferie bez śniegu? A jednak! Może to celowy zabieg nauczycieli Transmutacji? Craine chciał udowodnić, że nic nie potrafimy, więc teraz będziemy musieli transmutować łyżwy we wrotki? A kombinezony w zwiewne koszulki? Niewykluczone... Miło było jednak zaznać tego wszechobecnego ciepła, na chwilę zapomnieć o brytyjskiej szarudze. Dawno nie widziałam słońca, nie w takiej krasie. I nigdy dotąd nie byłam na Malediwach! Zawsze to jakaś przygoda, prawda?
Eksploracja wysepek była nie tylko przyjemnością, ale i obowiązkiem, ot co! Napawałam się każdą drobnostką co krok, każdy kamień czy muszelka wprawiały mnie w zachwyt. Ale ja już tak mam, łatwo się ekscytuję, gdy otacza mnie tak piękna przyroda. Choć laguny i plaże to nie do końca moje klimaty, to dzisiaj byłam niczym dziecko w lunaparku. Rozkoszowałam się turkusem wody, zatapiałam palce w miękkim, białym piasku. Ciepły, delikatny wiatr omiatał moje włosy, które nabrały rudawych odcieni, a na policzki pełne nowych, niechcianych piegów kapały niewielkie łzy. Spokojnie, to tylko efekt rażących promieni słońca.
—  Tak tu spokojno. — stwierdziłam oczywistą oczywistość, rozglądając się po małej wysepce. Nie widziałam żywej duszy, nawet żadnego zwierzęcia, choć zapewne gdzieś się kryły jakieś stworki, mniej lub bardziej magiczne. — Ty myślisz, że ta wyspa ma jakieś imię? — zapytałam Narcyza, który zgodził się dotrzymać mi towarzystwa w tej niespiesznej przechadzce. Chodziło mi o jej nazwę, oczywiście. Możliwe, że ktoś już o niej wspominał, ale wszystko brzmiało tak dziwnie, egzotycznie i obco.
Zbliżyłam się do brzegu i zapatrzyłam na dwa hamaki zawieszone tuż nad powierzchnią wody. Wyglądały jak ze snu, dosłownie. Bujały się lekko, ale wokół nich woda była niewzburzona, panowała istna flauta. Same zachęcały do tego, żeby się na nie wspiąć i odpocząć chwilę.
Ja ciekawam, czy to aby nie czyjeś prywatne? — kusiły, mocno. Ale Merlin jeden wie, czy nie miał ich na wyłączność jakiś bogacz, który na przykład zabezpieczył je zaklęciem. Przezorny zawsze ubezpieczony, tak mawiają. Z drugiej jednak strony... A, nieważne.

Powrót do góry Go down


Salazar Morales
Salazar Morales

Absolwent Slytherinu
Wiek : 37
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183 cm
C. szczególne : blizny ciągnące się przy lewej nerce i po prawej stronie żeber | niewielkie, krwawe znamię w kształcie krzyża na grzbiecie prawej dłoni | krwawy znak w kształcie obrączki
Galeony : 2527
  Liczba postów : 1716
https://www.czarodzieje.org/t21123-salazar-morales-w-budowie#680537
https://www.czarodzieje.org/t21140-salazar-morales#681116
https://www.czarodzieje.org/t21139-salazar-morales#681115
https://www.czarodzieje.org/t21122-salazar-morales#680529
https://www.czarodzieje.org/t21131-salazar-morales-dziennik#6806
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptySob Maj 27 2023, 01:00;

Wędrówka po rumuńskiej dolinie błysku nie dała namacalnych rezultatów, a w konsekwencji Meksykanin został zmuszony do wcielenia w życie planu awaryjnego. Poprosił Christophera o powrót do Londynu, przekazując mu listę podwładnych, którym można powierzyć poszukiwania, ale przede wszystkim chciał się nimi zająć sam, a malediwska wyspa wydawała się najrozsądniejszym rozwiązaniem, nie tylko w obliczu rozmów prowadzonych z Felixem ostatnimi czasy, ale również w świetle pozostawionych przez niego notatek. Paco cały czas analizował jednak słowa Christophera i to, co Maximilian przekazywał mu na zapleczu Pure Luxa, i… po prostu nie mógł odsunąć od siebie myśli, że jego ukochany planował coś naprawdę złego, brutalnego, nieprzystającego jemu ani całej tej sytuacji. Czuł, że powinien z nim porozmawiać, i to nie tylko z powodu tego, co wydarzyło się pomiędzy nimi.
Powrót do góry Go down


Czarodziejowa Dusza
Czarodziejowa Dusza

Galeony : 646
  Liczba postów : 654
https://www.czarodzieje.org/t10816-czarodziejowa-poczta
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Specjalny
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptySob Maj 27 2023, 01:08;

Wyspa funi nidhi była jej domem i od zawsze dbała o to, by zaglądającym tu poszukiwaczom snu, nie przydarzyła się krzywda. Znała konsekwencje współśnienia i wiedziała, że czasem rzeczywistość, nawet najbardziej bolesna, nie jest tak straszna jak projekcje umysłu, dlatego też uważnie obserwowała każdego, kto tutaj zawitał.
Ostatnio miała jednak pecha i przybyło jej trochę więcej pracy. Właśnie zajmowała się stacjonującymi tutaj żółwiami, opatrując jednego z nich, gdy wyczuła czyjąś obecność.
-Przepraszam, hamaki dzisiaj nieczynne. Prace renowacyjne. - Odpowiedziała uprzejmie, dając znać mężczyźnie, że niepotrzebnie wybierał się w tę drogę. Musiała nałożyć nowe zaklęcia, przygotować mikstury regenerujące i przede wszystkim, zająć się zwierzętami. Całe szczęście udało jej się pozbyć stada Aurelii Scyphozoii, które pojawiły się tu po ostatnim przypływie.


// w role CD wciela się @Irvette de Guise
Powrót do góry Go down


Salazar Morales
Salazar Morales

Absolwent Slytherinu
Wiek : 37
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183 cm
C. szczególne : blizny ciągnące się przy lewej nerce i po prawej stronie żeber | niewielkie, krwawe znamię w kształcie krzyża na grzbiecie prawej dłoni | krwawy znak w kształcie obrączki
Galeony : 2527
  Liczba postów : 1716
https://www.czarodzieje.org/t21123-salazar-morales-w-budowie#680537
https://www.czarodzieje.org/t21140-salazar-morales#681116
https://www.czarodzieje.org/t21139-salazar-morales#681115
https://www.czarodzieje.org/t21122-salazar-morales#680529
https://www.czarodzieje.org/t21131-salazar-morales-dziennik#6806
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptySob Maj 27 2023, 01:21;

Spacerował blisko brzegu, brodząc nogami w płytkiej wodzie, chociaż cały czas rozglądał się wokoło, nie do końca może wierząc, ale nadal starając się trzymać nadziei, że odnajdzie Maximiliana… bo co innego mu pozostało? Potrzebował go, nie darowałby sobie, gdyby ten zrobił sobie krzywdę, zwłaszcza z jego powodu… chociaż teraz zastanawiał się również nad tym czy chłopak nie stwarza zagrożenia dla innych. Dlaczego to wszystko było takie popieprzone?
- Zapłacę każdą cenę za wynajem tej wyspy, bez prac renowacyjnych. – Zasugerował przypadkowo napotkanej kobiecie, próbując oczarować ją swym uśmiechem. Zbliżył się nawet do niej, markując postawę gotową do flirtu, chociaż prędko odstąpił od nieczystych zagrań, postanawiając otwarcie przedstawić sytuację. – Szukam młodego chłopaka, na oko osiemnastoletniego, o latynoskiej urodzie, niezwykle przystojnego, o diabelskim błysku oku… kogoś, w kim można by się od pierwszego wejrzenia zakochać. – Zaczął opisywać Felixa, wieńcząc wypowiedź żartem, mimo że wcale tego nie planował.
Powrót do góry Go down


Czarodziejowa Dusza
Czarodziejowa Dusza

Galeony : 646
  Liczba postów : 654
https://www.czarodzieje.org/t10816-czarodziejowa-poczta
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Specjalny
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptySob Maj 27 2023, 01:34;

Już miała wrócić do żółwia pewna, że rozmowa naturalnie dobiegła końca, gdy okazało się, że mężczyzna wcale nie ma zamiaru sobie pójść.
-Ta wyspa to skarb naszej społeczności. Nie jest na sprzedaż, ani na wynajem. - Odpowiedziała konkretnie, choć nadal uprzejmie, jak na rezydentkę raju przystało. Nie podobał jej się ton tego człowieka, ale nie była osobą zawistną ani agresywną. Stawiała przede wszystkim na dyplomację i uprzejmość, choć nie oznaczało to, że nie potrafiła posługiwać się ofensywną magią, gdy zaszła taka potrzeba.
-Każdy kogoś szuka, proszę pana. A to dość specjalne wymagania. - Pozwoliła sobie się odgryźć, choć po chwili zauważyła w oczach nieznajomego coś, co sprawiło, że zupełnie zmieniła front. -Ze względu na renowację nie przyjmujemy raczej gości, choć ostatnio błąkał się tu jeden chłopak. Nie jestem pewna, czy pasował do tego opisu, ale na pewno był młody. - Powiedziała z lekkim zamyśleniem, zastanawiając się, czy osoba, którą odprawiła wtedy z kwitkiem, mogła być tą samą, której szukał. -Z tego co wiem, nie opuścił wyspy, ale nie mam dokładnych informacji, gdzie się znajduje. Miejsca tu niewiele, jeśli faktycznie gdzieś jest, to raczej nie będzie problemu, żeby go znaleźć. - Dodała jeszcze, gestem ręki wskazując na okolicę, jakby chciała podkreślić, że wyspa naprawdę jest malutka a przeszukanie jej to kwestia maksymalnie kilku godzin.
Powrót do góry Go down


Salazar Morales
Salazar Morales

Absolwent Slytherinu
Wiek : 37
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183 cm
C. szczególne : blizny ciągnące się przy lewej nerce i po prawej stronie żeber | niewielkie, krwawe znamię w kształcie krzyża na grzbiecie prawej dłoni | krwawy znak w kształcie obrączki
Galeony : 2527
  Liczba postów : 1716
https://www.czarodzieje.org/t21123-salazar-morales-w-budowie#680537
https://www.czarodzieje.org/t21140-salazar-morales#681116
https://www.czarodzieje.org/t21139-salazar-morales#681115
https://www.czarodzieje.org/t21122-salazar-morales#680529
https://www.czarodzieje.org/t21131-salazar-morales-dziennik#6806
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptySob Maj 27 2023, 01:45;

Nawet nie zwracał uwagi na żółwie, które równie dobrze mógłby podeptać, gdyby tylko stanęły na jego drodze do celu, ale jednak starał się jak mógł, aby wypaść w rozmowie z nieznajomą korzystnie. Na tyle korzystnie, by ta udzieliła mu niezbędnych informacji. Nie oczekiwał uprzejmości, kurtuazyjnych gestów, ale odpowiedzi, dlatego zmarszczył brwi, kiedy tylko poczuł, że jest przez kobietę zbywany.
- Specjalnie wymagania dla specjalnej osoby. – Próbował ją przekonać nadal, pokazując że nie da tak łatwo za wygraną, a chociaż początkowo wyczuwał bijącą od nieznajomej niechęć, z czasem miał wrażenie, że jego upór rośnie, a jej łagodnieje. – Młody… to na pewno on… mam nadzieję, że to on. – Mruknął w odpowiedzi, łapiąc się na tym, że kompletnie zatonął we wspólnych wspomnieniach. Kurwa, tak bardzo mu go brakowało, nawet jeżeli nie chciał tego na głos przyznać. – Gdzieś jest, jest dla mnie ważny. – Przyznał, niejako w geście wdzięczności za współpracę, której prawdopodobnie nie mógł od lokalnej mieszkanki wymagać. – Rozstałem się z nim, ale martwię o niego… właściwie, to nadal chcę z nim być. Co powinienem mu powiedzieć? – Zapytał nagle nieznajomej, niespodziewanie nawet dla samego siebie, a jednak zależało mu na tym, żeby… sam nie umiał tego nazwać… żeby wszystko było w porządku? Żeby nie spieprzył po raz kolejny czegoś, co zaczynało nabierać sensu?
Powrót do góry Go down


Czarodziejowa Dusza
Czarodziejowa Dusza

Galeony : 646
  Liczba postów : 654
https://www.czarodzieje.org/t10816-czarodziejowa-poczta
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Specjalny
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptySob Maj 27 2023, 02:07;

Cóż ona nie miała zamiaru walczyć z własnym charakterem i zachowywała się zgodnie z własną naturą. Nie działały na nią jego flirciarskie gesty, bo kompletnie nie interesowały ją mężczyźni. Dlatego też nie miała problemu by stawiać sprawę jasno.
-Powiedziałam, co powiedziałam. - Odparła sucho, nie wiedząc, za kogo ten mężczyzna się uważa, ale zdecydowanie nie należał do rady magów z okolicy, co sprawiało, że nie miał tutaj żadnych przywilejów.
Słuchała kolejnych słów, a jej postawa jasno wyrażała współczucie i troskę. Jeśli faktycznie mówili o tym samym chłopaku, sytuacja nieco jej się wyklarowała.
-Nie rozumiem. - Przyznała, gdy ten wyjaśnił jej nieco kontekstu i powód, dla którego szukał nastolatka. Nie chciała go jednak zostawić bez odpowiedzi. -Jeśli naprawdę jesteście dla siebie ważni, odpowiednie słowa same się znajdą. Ważne, żeby wypływały z serca. Rozum wbrew pozorom potrafi płatać figle. - Powiedziała, głaszcząc czule żółwia po pyszczku. Widać było, że ma z nim niesamowitą więź. -Jeśli na Pana czeka, zapewne lokalni ludzie coś wiedzą, choć raczej by to do mnie dotarło. W innym przypadku warto zaufać zwierzętom, mają niesamowitą naturę i empatię. - Poradziła Salazarowi, patrząc mu prosto w oczy, jakby chciała wyczytać, czy jest godzien tak intymnej więzi z lokalną fauną.
Powrót do góry Go down


Salazar Morales
Salazar Morales

Absolwent Slytherinu
Wiek : 37
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183 cm
C. szczególne : blizny ciągnące się przy lewej nerce i po prawej stronie żeber | niewielkie, krwawe znamię w kształcie krzyża na grzbiecie prawej dłoni | krwawy znak w kształcie obrączki
Galeony : 2527
  Liczba postów : 1716
https://www.czarodzieje.org/t21123-salazar-morales-w-budowie#680537
https://www.czarodzieje.org/t21140-salazar-morales#681116
https://www.czarodzieje.org/t21139-salazar-morales#681115
https://www.czarodzieje.org/t21122-salazar-morales#680529
https://www.czarodzieje.org/t21131-salazar-morales-dziennik#6806
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptySob Maj 27 2023, 22:54;

Niezwykle ciekawe spotkanie, dwóch zupełnie przeciwnych sobie charakterów, a jednak tym razem to Meksykanin musiał ustąpić pod naporem oschłego tonu kobiety i jej niebywałego przywiązania do panujących na wyspie reguł. Paco prędko zdał sobie sprawę z tego, że nie zdoła nieznajomej przekupić, dlatego zdecydował się postawić na szczerość, wyjawiając jej zarazem nieco więcej szczegółów dotyczących prowadzonych na szeroką skalę poszukiwań. Potrzebował odpowiedzi, toteż podszedł do mieszkanki Funi-Nidhi zdecydowanie przychylniej, co zresztą chyba zaprocentowało. Wydawało mu się bowiem, że spostrzegł malującą się na twarzy dziewczęcia troskę.
- Czasami ja sam nie rozumiem… – Westchnął ciężko, siląc się jednak na subtelny uśmiech, kiedy zrozumiał, że kobieta wcale nie jest nastawiona do niego wrogo. – Brzmi łatwo, choć w rzeczywistości wcale tak nie jest. Spróbuję. – Nie zignorował rad nieznajomej, acz akurat ta związana z zaufaniem tutejszym zwierzętom wprawiła go w niemałe osłupienie. Nie odmawiał żółwiom naturalności i empatii, ale nie widział jak głaskanie ich skorupy miałoby pomóc mu w odnalezieniu Maximilian. – Nie wiem co to znaczy. Mam podążać za nimi? – Skinieniem głowy wskazał na jednego z powolnych gadów, w międzyczasie rozglądał się już jednak wokoło za znajomą sylwetką ukochanego.
Powrót do góry Go down


Czarodziejowa Dusza
Czarodziejowa Dusza

Galeony : 646
  Liczba postów : 654
https://www.czarodzieje.org/t10816-czarodziejowa-poczta
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Specjalny
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptyNie Maj 28 2023, 11:11;

Zmiana postawy mężczyzny na bardziej szczerą zdecydowanie wpłynęła na jego korzyść. Kobieta zdecydowanie wolała towarzystwo zwierząt właśnie dlatego, że były one pozbawione obłudy, którą wiele ludzi posługiwało się na co dzień.
Czy rozumiała jego podejście? Nadal nie. Wręcz miała wrażenie, że nieznajomy jest w tym bardziej zagubiony niż ona sama, a to przecież on pojawił się tutaj z jasnym celem. A może to czego naprawdę szukał, wcale nie było tak oczywiste....
-Jest prostsze niż się wydaje. - Posłała mu ciepły uśmiech. Dla niej podążanie za sercem było jak oddychanie, ale niestety wiele osób, które znała, nosiło w sobie zbyt wiele obaw i odrzucało głos uczuć na rzecz czegoś, czego kompletnie nie potrafiła już zrozumieć. -Absolutnie. - Zachichotała cicho, bo wydawało jej się to absurdalne. -A na pewno nie za nim. Żółwie nie wychodzą na ląd, a nawet gdyby, zajęłoby to lata, zanim gdziekolwiek byście dotarli. - Wizja mężczyzny podążającego za żółwiem wydała jej się niezwykle zabawna. -Chodziło mi o obserwowanie zachowań tych zwierząt, które są na wyspie. One zawsze wiedzą,
gdzie znajduje się intruz, czy w którym miejscu potrzebna jest pomoc. W razie czego będę tutaj do wieczora, gdyby potrzebował Pan jakiejś rady.
- Wyjaśniła, bo nawet jakby chciała, nie mogła porzucić teraz wszystkiego i pomóc mu w poszukiwaniach. Miała swoje obowiązki, które były dla niej największym priorytetem.
Powrót do góry Go down


Salazar Morales
Salazar Morales

Absolwent Slytherinu
Wiek : 37
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183 cm
C. szczególne : blizny ciągnące się przy lewej nerce i po prawej stronie żeber | niewielkie, krwawe znamię w kształcie krzyża na grzbiecie prawej dłoni | krwawy znak w kształcie obrączki
Galeony : 2527
  Liczba postów : 1716
https://www.czarodzieje.org/t21123-salazar-morales-w-budowie#680537
https://www.czarodzieje.org/t21140-salazar-morales#681116
https://www.czarodzieje.org/t21139-salazar-morales#681115
https://www.czarodzieje.org/t21122-salazar-morales#680529
https://www.czarodzieje.org/t21131-salazar-morales-dziennik#6806
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptyNie Maj 28 2023, 23:38;

Prawdopodobnie nie nazwałby siebie samego obłudnym, ale nie mógł jednocześnie zaprzeczyć temu, że nie zawsze mówił prawdę, manipulował ludźmi zależnie od potrzeb, a i wyjątkowo często na jego twarzy gościł nieszczery uśmiech. Nie był jednak jedynym, który uciekał się do podobnych praktyk. Właściwie wszyscy, z którymi się spotykał po części grali, i to nie ograniczając się do jednej tylko maski. Ludzie już tacy byli, więc może i mieszkanka wyspy miała rację, otaczając się zdecydowanie bardziej naturalnymi i empatycznymi zwierzętami.
Nie wiedział, co kobieta o nim pomyślała, ale rzeczywiście czuł się zagubiony, prawdopodobnie nie mniej niż jego młodszy, ukochany uciekinier. Tak, w pewnym sensie odetchnął ulgą, kiedy dowiedział się, że po Funi-Nidhi kręci się ktoś pasujący do jego rysopisu, ale to nie oznaczało, że przestał obawiać się samej rozmowy z Maximilianem. Nadal nie miał pojęcia jak zacząć, ani co powinien mu powiedzieć. Ciepły uśmiech nieznajomej, o dziwo, podziałał jednak na niego kojąco. – Chciałbym, żeby tak było. Mam nadzieję… – Pokiwał zgodnie, marszcząc brwi w chwili, w której uświadomił sobie, że niepotrzebnie potraktował słowa przypadkowej doradczyni jako głęboką, niezrozumiałą metaforę.
- Może i jestem spostrzegawczy, ale wydaje mi się, że to raczej mnie uznają za większego intruza niż jego. – Zaśmiał się pod nosem, skinieniem głowy dziękując jednak panience za pomoc. – Spróbuję się jakoś z nimi dogadać. – Dodał zaraz, unosząc lekko kącik ust, zanim na dobre pożegnał się z przyjaciółką żółwi, wędrując w głąb niewielkiej wyspy, licząc na rychłe spotkanie z Maximilianem.
Powrót do góry Go down


Czarodziejowa Dusza
Czarodziejowa Dusza

Galeony : 646
  Liczba postów : 654
https://www.czarodzieje.org/t10816-czarodziejowa-poczta
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Specjalny
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptyWto Maj 30 2023, 09:14;

To, że inni zachowywali się podobnie nie usprawiedliwiało mężczyzny w oczach mieszkanki Malediwskiej wyspy. Wręcz przeciwnie sprawiało, że tylko jeszcze bardziej traciła wiarę w ludzkość. Tutaj społeczeństwo żyło i zachowywało się zupełnie inaczej. Oczywiście, były wyjątki, ale mało kto czuł potrzebę manipulacji innymi, w tym kawałku raju na ziemi.
-Za dużo Pan myśli. - Odparła, jednym zdaniem podsumowując wszystko to, co w tej chwili myślała o jego postawie. Może to ona była dziwna, ale zawsze kierowała się sercem i jak dotąd jej to nie zawiodło. Oczywiście, nie uchroniła się przed bólem i rozczarowaniem, ale ostatecznie wyciągała z tych sytuacji wartościowe lekcje, które uważała za idealną szansę do samorozwoju i nauczkę, by nie popełniać ponownie tych samych błędów.
-Wystarczy okazać im szacunek. - Ponownie odparła jednym, celnym zdaniem. Zwierzęta były zdecydowanie mniej skomplikowane od ludzi i jeśli nie zagrażało się im i ich środowisku, nie miały w zwyczaju nastawiać się negatywnie do kogokolwiek. -Trzymam za was kciuki. Niech wyspa dopomoże i przyniesie wam zgodę. - Pozdrowiła go na odchodne, po czym wróciła do opieki nad swoim żółwim przyjacielem w czasie, gdy mężczyzna oddalał się w głąb wyspy.
Idąc przed siebie nie miałeś zbyt dużego wyboru ścieżki. Mogłeś pójść w kierunku niewielkiej osady z drugiej strony plaży, lub zapuścić się między roślinność, która porastała jej środek. W pierwszym przypadku napotkałeś na gwar życia codziennego, choć coś w tym nie do końca było naturalne. Wiele osób zebrało się przed chatą uzdrowiciela, a wśród nich kręciły się osoby, które jak najszybciej chciały nieść pomoc wiedząc, jak bardzo czas działa na ich niekorzyść.
Jeśli natomiast wybrałeś się w stronę środka wyspy naturalny rytm  początkowo zdawał się być niczym nie zakłócony. Wręcz przeciwnie, widziałeś ogromną ilość zwierząt, mniej lub bardziej kolorowych i chętnych do interakcji z jakimkolwiek człowiekiem.
Powrót do góry Go down


Salazar Morales
Salazar Morales

Absolwent Slytherinu
Wiek : 37
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183 cm
C. szczególne : blizny ciągnące się przy lewej nerce i po prawej stronie żeber | niewielkie, krwawe znamię w kształcie krzyża na grzbiecie prawej dłoni | krwawy znak w kształcie obrączki
Galeony : 2527
  Liczba postów : 1716
https://www.czarodzieje.org/t21123-salazar-morales-w-budowie#680537
https://www.czarodzieje.org/t21140-salazar-morales#681116
https://www.czarodzieje.org/t21139-salazar-morales#681115
https://www.czarodzieje.org/t21122-salazar-morales#680529
https://www.czarodzieje.org/t21131-salazar-morales-dziennik#6806
Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Gracz
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi EmptyCzw Cze 01 2023, 21:04;

Nie szukał usprawiedliwienia, chociaż przede wszystkim dlatego, że w ogóle nie miał głowy do zgłębiania moralnych dylematów, kiedy myślenie całkowicie przesłaniały obawy o Maximiliana i związane z nimi wyrzuty sumienia. Tak, czuł się winny, skoro to właśnie po tym nieszczęsnym popołudniu, które spędził z ukochanym, chłopak zniknął bez śladu, pozostawiając po sobie najcenniejsze rzeczy. Wiedział, że nie jest dobrym kandydatem na partnera, ale to nie oznaczało, że nie dbał o kogoś, kto naprawdę przez ten długi czas stał się niebywale dla niego bliski. – Możliwe, ale gdybym nie analizował wszystkiego dokładnie, niewykluczone, że wcale byśmy ze sobą nie rozmawiali. – Wzruszył delikatnie ramionami, pokazując że nie zależy mu na kłótni. Po prostu każdy kij miał dwa końce, a nawet największa wada mogła niegdyś okazać się zaletą i odwrotnie. Meksykaninowi nie potrzeba było jednak wymiany wielu zdań, by zauważyć, że znacząco się od siebie ze znajomą różnili, zarówno światopoglądem, jak i usposobieniem.
- Postaram się ich nie urazić. – Poprzysiągł mieszkance wyspy, przykładając rękę w okolicach serca, acz miał nadzieję, że nie przyjdzie mu mierzyć się z groźniejszymi gatunkami niżeli powolne, dość bezpieczne żółwie. Ostatnie nasze spotkanie na Malediwach raczej dalekie było od zgody. Przeszło Salazarowi przez myśl tuż po pozdrowieniu kobiety. Mimo to uśmiechnął się lekko, skinieniem głowy dziękując za życzenia, zanim wreszcie powędrował w głąb wyspy w poszukiwaniu zaginionego mistrza eliksirów.
Niby Funi-Nidhi nie szczyciła się ogromnym terenem, a i tak nie był pewien, gdzie powinien najpierw się udać. Starał się obserwować zachowanie zwierząt, spostrzec w nim ewentualne nieprawidłowości, ale powiedzmy sobie uczciwie, doktoratu z behawioryzmu tutejszej fauny nie odebrał, a w konsekwencji postanowił najpierw odwiedzić pobliską osadę i wypytać tubylców czy nie widzieli czasem kogoś przypominającego Maximiliana. Nie zdążył jednak nawet przeprowadzić sensownego dochodzenia, kiedy do jego uszu dotarły głośniejsze, niespokojne rozmowy, a przed oczami wyrósł obraz tłoczącego się obok uzdrowicielskiej chaty tłumu. Nie powinno chyba dziwić, że przecisnął się przez niego ramionami, w duchu modląc się aby ofiarą tutejszych gapiów nie okazał się przypadkiem jego ukochany.
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Wyspa Funi-Nidhi QzgSDG8
Wyspa Funi-Nidhi Empty


PisanieWyspa Funi-Nidhi Empty Re: Wyspa Funi-Nidhi  Wyspa Funi-Nidhi Empty;

Powrót do góry Go down
 

Wyspa Funi-Nidhi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Wyspa Funi-Nidhi JHTDsR7 :: 
reszta świata
 :: 
Malediwy
 :: 
Wyspy
-