Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Różdżki Fairwynów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorWiadomość


Zilya Fyodorova
Zilya Fyodorova

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 26
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 2714
  Liczba postów : 1932
https://www.czarodzieje.org/t8036-zilya-nikolaevna-fyodorova
https://www.czarodzieje.org/t8071-syberyjska-sowka#225017
https://www.czarodzieje.org/t8067-zilya-fyodorova
Różdżki Fairwynów - Page 9 QzgSDG8
Administrator
Różdżki Fairwynów - Page 9 Empty


PisanieRóżdżki Fairwynów - Page 9 Empty Różdżki Fairwynów  Różdżki Fairwynów - Page 9 EmptyPią Maj 20 2016, 14:25;

First topic message reminder :


Różdżki Fairwynów

Sklep różdżkarski od pokoleń należący do rodziny Fairwynów budzi mieszane uczucia. Z jednej strony, produkują oni znacznie silniejsze różdżki, niż popularny w Wielkiej Brytanii Ollivander. Ich rdzenie dają przewagę przede wszystkim w pojedynkach. Szybsze działanie, mocniejsze zaklęcia. Dla wielu te atuty są na tyle kuszące, że postanawiają wydać swe galeony i zaopatrzyć się w ten cenny przedmiot. Dla drugiej części społeczeństwa te różdżki są źródłem licznych sporów. Ich duża moc wynika z rodzaju rdzeni używanych do ich wytwarzania. Są nimi części ciała, których pozyskanie wymaga zabicia zwierzęcia. Fairwynów zwykle interesują nie włosy, ale serca.. Jak się bowiem okazuje, poświęcone życie zwierzęcia daje czarodziejowi znaczącą przewagę. Nie każdy jednak chce z tego korzystać.

W sklepie znajduje się wiele długich pomieszczeń, wypchanych różdżkami. Niektóre mają rdzenie z tropikalnych krajów, inne pochodzą z Wysp Brytyjskich. Ciężko jednak znaleźć powtarzające się rdzenie, a każdy z nich daje podobną, zwiększoną siłę. Sprzedawcy w tym sklepie to najczęściej członkowie rodu Fairywynów lub osoby bezpośrednio z nimi zaprzyjaźnione. Do tego rodzinnego biznesu rzadko kiedy wpuszczany jest ktoś z zewnątrz. Rodzina pieczołowicie dba o zachowanie tajników różdżkarstwa wyłącznie dla siebie.

Każda różdżka w tym sklepie kosztuje 200 galeonów. Kiedy postać zakupi tutaj różdżkę, wpisuje ją w kuferku, w nawiasie obok wpisując (+5) z danej dziedziny. To jaką dziedzinę wspomaga dana różdżka zależy od rodzaju rdzenia.

Członkowie rodu mają możliwość zakupienia różdżki za pół ceny.


- Język żmijoptaka
- Kieł wilkołaka
- Kopyto pegaza
- Krew jednorożca
- Krew wili
- Krew syreny
- Ogon gryfa
- Ogon widłowęża
- Oko feniksa
- Oko szyszymory
- Róg dwurożca
- Róg minotaura
- Serce buchorożca
- Serce bystroducha
- Serce hipogryfa
- Serce testrala
- Żądło mantrykory


(kupujesz tylko określony rdzeń, bo to on jest charakterystyczny i inny w tych różdżkach. Długość oraz drewno możesz klasycznie wylosować w temacie z różdżkami lub skomponować wedle własnego uznania) Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat rdzeni, bonusów punktowych, które dają i innych cech wybranej różdżki.

UWAGA! Nie ma możliwości nabywania różdżek drogą listowną, należy dokonać zakupu osobiście!
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Marla O'Donnell
Marla O'Donnell

Student Gryffindor
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : szeroki uśmiech, koścista sylwetka, bardzo ekspresyjny sposób bycia, irlandzki akcent, często wplata kolorowe apaszki we włosy
Dodatkowo : Prefektka naczelna
Galeony : 3114
  Liczba postów : 1715
https://www.czarodzieje.org/t20424-marla-o-donnell#646655
https://www.czarodzieje.org/t20478-marla-o-donnell#647470
https://www.czarodzieje.org/t20470-marla-o-donnell#647414
https://www.czarodzieje.org/t20875-marla-o-donnell
Różdżki Fairwynów - Page 9 QzgSDG8
Moderator
Różdżki Fairwynów - Page 9 Empty


PisanieRóżdżki Fairwynów - Page 9 Empty Re: Różdżki Fairwynów  Różdżki Fairwynów - Page 9 EmptyPon Lut 19 2024, 12:03;

- Taki zielarz ma na pewno dużą wiedzę, ale myślę, że i tak z doborem poradzimy sobie same. W końcu też mam z tym do czynienia na co dzień. Ale możesz to później ewentualnie skonsultować i upewnić się, żeby nie marnować składników, a projekt był w stu procentach dopracowany - stwierdziła, szukając jednocześnie książek, które Fairwyn polecił jej do dokształcenia się, gdy awansowała ze sprzedawcy na twórcę różdżek. W końcu znalazła odpowiednie pozycje i położyła je na stoliku obok, jednym ruchem różdżki pozbywając się kurzu i pyłu. - Nic dziwnego, to nie jest rdzeń nastawiony na walkę. Jest dobry w zaklęciach, ale nie wymierzonych przeciwko komuś - wyjaśniła krótko, choć w zasadzie wyglądało na to, że Victoria doskonale znała swoją różdżkę i wiedziała w jakich momentach może na nią liczyć. - Transmutacja jest trudną dziedziną, a więc i rdzeń musi być dość solidny - przyznała, wymieniając Brandon od razu te, które mieli dostępne na wyłączność. Doskonale rozumiała jednak, że dziewczyna nie jest co do nich szczególnie przekonana i wolała wybrać coś bardziej klasycznego - może słabszego w działaniu, ale jednocześnie łatwiejszego do wkomponowania w pierścienie, które chodziły jej po głowie. - Łuska chimery jest fenomenalna! To bardzo kapryśny rdzeń, ale jesteś na tyle zdeterminowana i opanowana, że jest duża szansa, że będzie ci dobrze służył - snuła przemyślenia, czując się w tych tematach bardzo pewnie. - Okej, więc mamy już pierwsze ustalenia z rdzeniem. Czas na drewno? - uśmiechnęła się, otwierając wolumin na odpowiednim rozdziale, przeglądając pobieżnie opisy. - Moją pierwszą myślą był cedr, który wydobywa potencjał z czarodzieja, a poniekąd o to nam chodzi, prawda? Grab też brzmi całkiem okej, spójrz - dobry do wytwórstwa, dostosowuje się do właściciela i preferuje czarodziejów utalentowanych, z pasją. O, albo jałowiec. Jałowcowe różdżki z reguły są bardzo silne, wspierają kreatywność i transmutację. Kasztan jest też ciekawy, ponieważ sam w sobie nie ma zbyt wiele właściwości, ale w połączeniu z dobrym rdzeniem czy w rękach kogoś o dużym potencjale, jest w stanie podbić ich moc. Co o tym myślisz? Kasztan i łuska chimery. Zerknij jeszcze na olchę, sosnę i wierzbę - podsunęłą Vicks książkę, żeby sama mogła ocenić i przetrawić natłok informacji, którymi ją zarzuciła.

______________________live simply, bloom wildly
Powrót do góry Go down


Victoria Brandon
Victoria Brandon

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168
C. szczególne : Piegi na całej twarzy
Dodatkowo : Prefektka naczelna
Galeony : 4694
  Liczba postów : 2461
https://www.czarodzieje.org/t18197-victoria-brandon#517279
https://www.czarodzieje.org/t18201-poczta-brandonowny#517591
https://www.czarodzieje.org/t18199-victoria-brandon#517482
https://www.czarodzieje.org/t18306-victoria-brandon-dziennik
Różdżki Fairwynów - Page 9 QzgSDG8
Moderator
Różdżki Fairwynów - Page 9 Empty


PisanieRóżdżki Fairwynów - Page 9 Empty Re: Różdżki Fairwynów  Różdżki Fairwynów - Page 9 EmptyCzw Lut 22 2024, 21:15;

Victoria uśmiechnęła się lekko, zapewniając Marlę, że zdawała sobie sprawę z jej kompetencji. Nie umniejszała jej, skoro jednak rozmawiały o zielarzach, to faktycznie warto było z nimi pomówić, ewentualnie z innym twórcą, który byłby w stanie pokazać jej również różnego rodzaju drewno, żeby miała pełną świadomość tego, do czego podchodziła. A było to niewątpliwie trudne, więc nie mogła tego robić bez większego zastanowienia. Zgodziła się również w sprawie swojej obecnej różdżki, dodając, że pomagała jej w pracy, ale kiedy wymagała od niej czegoś innego, faktycznie miała z tym pewien problem, odnosząc wrażenie, że momentami walczyła sama ze sobą.
- Dlatego próbuję znaleźć kombinację, która naprawdę będzie wspierała moją pracę – dodała w formie wyjaśnienia, obawiając się jednocześnie, że faktycznie sięgnięcie po rdzenie Fairwynów było na razie zbyt szalone. Nie zamierzała się jednak poddawać, skoro już zaczęła pracę, więc nie wykluczała, że pewnego dnia faktycznie spróbuje zmienić to, co tworzyła, ulepszy to albo zrobi coś całkowicie nowego, coś, co byłoby jeszcze lepsze od obecnych wyborów. Uśmiechnęła się ponownie, gdy Marla pochwaliła jej wybór, a później z zaciekawieniem zaczęła przysłuchiwać się wskazaniom, dotyczącym drewna, zagryzając delikatnie wargę.
- Spodziewałam się, że wybór rdzenia będzie trudniejszy, ale drewno… Powiedz mi, one wchodzą w jakieś szczególne reakcje między sobą? Może okazać się, że łuska, dajmy na to, nie toleruje grabu? Bo brzmi naprawdę ciekawie. Z drugiej strony, muszę też wybrać drewno, które będzie stosunkowo twarde, żebym nie rozbiła pierścieni przy pierwszej okazji. Kasztan też brzmi intrygująco, bo mógłby faktycznie pomóc w wydobyciu wszystkiego, czego potrzebuję… Ale najpierw, jak jest z tymi zależnościami między rdzeniami a drewnem? – zapytała, sięgając po podane książki, przyglądając się wskazanym przez Marlę rodzajom drzewa, marszcząc wyraźnie brwi, łamiąc sobie nad tym głowę, próbując dokonać takiego zestawienia, jakie okazałoby się pożądane. Wiedziała, czego potrzebowała, a jednocześnie wiedziała, że w pełni nie określi tego w tej chwili, bo zwyczajnie nie wiedziała, co osiągnie, gdy uda się jej porozumieć z tworzoną różdżką. Bo nadal było to coś podobnego, ostatecznie stabilizator spełniał jej wymogi, więc nie mógł leżeć źle na jej palcach, nie mógł się buntować.

______________________

they can see the flame that's in her eyes

Nobody knows that she's a lonely girl


Powrót do góry Go down


Marla O'Donnell
Marla O'Donnell

Student Gryffindor
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : szeroki uśmiech, koścista sylwetka, bardzo ekspresyjny sposób bycia, irlandzki akcent, często wplata kolorowe apaszki we włosy
Dodatkowo : Prefektka naczelna
Galeony : 3114
  Liczba postów : 1715
https://www.czarodzieje.org/t20424-marla-o-donnell#646655
https://www.czarodzieje.org/t20478-marla-o-donnell#647470
https://www.czarodzieje.org/t20470-marla-o-donnell#647414
https://www.czarodzieje.org/t20875-marla-o-donnell
Różdżki Fairwynów - Page 9 QzgSDG8
Moderator
Różdżki Fairwynów - Page 9 Empty


PisanieRóżdżki Fairwynów - Page 9 Empty Re: Różdżki Fairwynów  Różdżki Fairwynów - Page 9 EmptySro Kwi 03 2024, 15:48;

- Na szczęście rynek jest teraz obfity i jest dużo opcji - zaznaczyła od razu, żeby Krukonka nie przejmowała się, że jej poszukiwania będą trwały Merlin wie ile. - Zawsze jest też opcja poszukania gdzieś dalej, sama masz avaloński rdzeń, więc wiesz, że się sprawdza. Powoli napływają do nas azjatyckie drewna i rdzenie, ale póki co ludzie są jeszcze sceptycznie nastawieni. Ja tam myślę spokojnie ogarniemy coś na miejscu - podzieliła się swoimi przemyśleniami, a potem posłuchała wątpliwości dziewczyny, zbywając je szerokim uśmiechem. - Tak, drewno też ma magiczne właściwości i muszą być one kompatybilne z rdzeniem. Są rdzenie, które na przykład wspomagają czarną magię, a są drewna, które są dobre do uzdrawiania. W połączeniu ze sobą po prostu nie będą działać tak jak powinny, nie wydobędziesz pełni ich potencjału. Albo zwyczajnie przy pierwszej lepszej okazji któreś z nich ulegnie zniszczeniu, tak jakby.. stłamszone przez to drugie - wyjaśniła, miała nadzieję, jak najprościej. - Ale nic się nie martw, jest kilka uniwersalnych materiałów, które może i nie są szczególnie, hm, no wiesz, napakowane specjalnymi właściwościami, ale za to bezpieczne. Albo takie, których moc definiuje zamknięty w nich rdzeń - dodała jeszcze, uspokajając Victorię, że bez problemu odnajdą w końcu bezbłędne połączenie, które w efekcie pozwoli jej stworzyć wymarzone pierścienie. - Jak tak patrzę to ta sosna też będzie dobrym trafem. Doskonała dla twórców, łatwo dostosowuje się do zmian, a więc mamy pewność, że będzie elastyczna i nie pęknie po kilku użyciach, a co najważniejsze skuteczna przy magii niewerbalnej. To pokazuje, że wspiera wewnętrzny potencjał i moc czarodzieja, który z sosnowej różdżki korzysta. Za czymś podobnym się rozglądasz, co? - spojrzała ciepło na Victorię, widząc mętlik w jej głowie. Domyślała się, że podjęcie decyzji jest dla niej trudne, bo Brandon była perfekcjonistką i bardzo pilnowała, aby wszystko, co robi, chociaż ocierało się o definicję ideału. Za to ją podziwiała i bardzo chciała jej pomóc. Szybko dopisała na kartce kombinacje, o których do tej pory rozmawiały, żeby nic im nie umknęło w natłoku rozmyślań. - Wszystko to jest dostępne praktycznie od ręki, nie musisz się przejmować, że będziesz czekała długo na jakiś materiał - powiedziała, podkreślając, że nie musi decydować już teraz, natychmiast.

______________________live simply, bloom wildly
Powrót do góry Go down


Victoria Brandon
Victoria Brandon

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168
C. szczególne : Piegi na całej twarzy
Dodatkowo : Prefektka naczelna
Galeony : 4694
  Liczba postów : 2461
https://www.czarodzieje.org/t18197-victoria-brandon#517279
https://www.czarodzieje.org/t18201-poczta-brandonowny#517591
https://www.czarodzieje.org/t18199-victoria-brandon#517482
https://www.czarodzieje.org/t18306-victoria-brandon-dziennik
Różdżki Fairwynów - Page 9 QzgSDG8
Moderator
Różdżki Fairwynów - Page 9 Empty


PisanieRóżdżki Fairwynów - Page 9 Empty Re: Różdżki Fairwynów  Różdżki Fairwynów - Page 9 EmptyCzw Kwi 04 2024, 20:47;

- Sprawdzałaś je? – zapytała z zaciekawieniem, bo mimo wszystko nowości były jej zdaniem zawsze godne tego, by na nie spojrzeć. Była tym typem człowieka, który się do nich palił, który zwyczajnie musiał wiedzieć wszystko, bo inaczej czuł się ograniczany, inaczej czuł się w dużej mierze spętany i to wcale jej się nie podobało. Obecnie jednak wiedziała, że nie powinna się aż tak rozdrabniać, że nie powinna szukać odpowiedzi tam, gdzie ich nie było, chociaż nie umiała się powstrzymać. Widać było, że była zaciekawiona tym, co usłyszała, każdą uwagą Marli, w której zapadała się coraz bardziej, tworząc w głowie kombinacje, rozbijając je, znowu wiążąc, tylko po to, by ponownie zmienić je w coś bezkształtnego. Bawiła się tym, a jednocześnie czuła, że nieznacznie się w tym gubi, próbując znaleźć coś, co byłoby dla niej idealne. Natłok wyjaśnień i możliwości był jednak chwilowo zbyt wielki, by faktycznie mogła zdecydować co dalej już w tej chwili. Była pewna, że będzie musiała zostawić to na później, że będzie musiała spojrzeć raz jeszcze we wszystkie notatki, by podjąć decyzję, by wybrać te warianty, jakie jej zdaniem najbardziej będą jej odpowiadały. To wszystko nie było tak proste, by po prostu mogła skinąć dłonią i mieć dosłownie wszystko, po co chciała sięgnąć. Marla również zdawała sobie z tego sprawę, bo chociaż podawała jej różne możliwości, każdą z nich zapisywała, żeby można było do tego wrócić bez najmniejszego nawet problemu.
- Dobrze, będę musiała to przemyśleć. Powiedz mi teraz, jak dokładnie umieszcza się rdzeń w różdżce, jeśli możesz. Bo wydaje mi się, że to nie jest takie proste i że jest kilka opcji? Może każdy twórca wypracowuje własny sposób? – zapytała, spoglądając z zaciekawieniem na dziewczynę, licząc na to, że dowie się czegoś więcej, że usłyszy jeszcze coś, co pomoże jej stworzyć pierścienie dokładnie takimi, jak sobie życzyła, takimi, jak widziała je we własnej wyobraźni. Nie przyjmowała w tym zakresie porażek, nie zamierzała ich tolerować, a skoro już wzięła się do pracy, to zwyczajnie zamierzała wszystko doprowadzić do końca.

______________________

they can see the flame that's in her eyes

Nobody knows that she's a lonely girl


Powrót do góry Go down


Sponsored content

Różdżki Fairwynów - Page 9 QzgSDG8
Różdżki Fairwynów - Page 9 Empty


PisanieRóżdżki Fairwynów - Page 9 Empty Re: Różdżki Fairwynów  Różdżki Fairwynów - Page 9 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Różdżki Fairwynów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 9 z 9Strona 9 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Różdżki Fairwynów - Page 9 JHTDsR7 :: 
Dolina Godryka
 :: 
Centrum miasteczka
-