Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Magic Royal Theatre

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość


Sapphire Sparks
Sapphire Sparks

Nauczyciel
Wiek : 34
Czystość Krwi : 100%
Dodatkowo : Legilimencja i Oklumencja,
Galeony : 1224
  Liczba postów : 450
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7286-sapphire-t-sparks
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7290-pisz-mi-dobrze
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7598-sapphire-sparks#212191
Magic Royal Theatre - Page 3 QzgSDG8




Gracz




Magic Royal Theatre - Page 3 Empty


PisanieMagic Royal Theatre - Page 3 Empty Magic Royal Theatre  Magic Royal Theatre - Page 3 EmptyWto Mar 11 2014, 21:55;

First topic message reminder :


Magic Royal Theatre


Budynek teatru wzniesiono w latach 1823-1834. Jego budowa jest utrzymana w stylu eklektycznym z przewagą renesansowych wstawek. Nie na tym jednak młodzi artyści powinni się skupić, wszak w tym miejscu gromadzą się najwybitniejsze gwiazdy sceny teatralnej w świecie magicznym. Możecie tu spotkać divę teatralną Madamme Cece oraz Monsieur Zozo. Jest to para genialnych aktorów, którzy z rozkoszą pod swe skrzydła przyjmują nowe, świeże talenty.
Klimat głównej sceny oraz widowni jest utrzymany w karmazynowych odcieniach, a co za tym idzie możemy tu poczuć atmosferę niczym z najlepszych kabaretowych desek. Nie mylcie jednak tego miejsca z byle podrzędnym teatrem, wszak na deskach Magic Royal Theatre nie każdy ma możliwość zagrać, a ci którzy znaleźli się pod skrzydłami obecnych właścicieli tego miejsca, muszą wiedzieć, że dostali niesamowitą szansę od losu. I lepiej żeby pamiętali iż wspomagacze magiczne wcale nie są mile widziane, natomiast wszelkiej maści metamorfomadzy oraz wile – jak najbardziej, chociaż należy pamiętać, że nikt nikogo nie dyskryminuje, bo prawdziwy magiczny talent aktorski rodzi się w głębi nas.
Przy wielu przedstawieniach widzowie może doświadczyć magicznych rzeczy, takich jak chociażby zmiana pogody, w zależności od odgrywającej się sceny. Ewentualnie może odbyć spotkanie z małymi ptaszkami, które z rozkoszą będą latać pomiędzy widzami, co jakiś czas smagając ich swoimi skrzydełkami, próbując skutecznie przeszkadzać w sztuce.







Kurs - artysta muzyczny


Kiedykolwiek zastanawiałeś się jakie to uczucie wystąpić przed przepełnioną widownią? Masz smykałkę do instrumentów, pięknie śpiewasz albo tańczysz? Może po prostu kochasz sztuki teatralne i chcesz spróbować sił na prawdziwej scenie? Ten kurs z pewnością jest właśnie dla ciebie! Oferuje profesjonalne przygotowania dla wszystkich zainteresowanych bardziej muzycznymi aspektami działalności artystycznej. Wykształcisz się zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym, może nawet poznasz kilka sław! Zobaczysz jak wygląda praca w teatrze, poznasz sekrety znanych wykonawców i ostatecznie przekonasz się, czy obrałeś odpowiednią ścieżkę.

Wymagania:
• Kurs płatny: 80G (zapłać)
• Każda poprawa: 5G
• Do podejścia należy posiadać min. 10pkt z Działalności Artystycznej
• Ukończenie szkoły magicznej
Ukończenie kursu:
• Po ukończeniu kursu po certyfikat zgłoś się w tym temacie.
• Nagroda: +4pkt do działalności artystycznej

Część teoretyczna

Czas na sprawdzenie twojej wiedzy z zakresu podstaw historii teatru, muzyki i tańca. Dostajesz potrzebne materiały i tylko kilka dni na przygotowanie, bowiem podchodząc do kursu powinieneś coś już wiedzieć. Na egzaminie otrzymujesz pytania otwarte, nie zdajesz się na los, a w dodatku jesteś solidnie pilnowany.

Kości:

Część praktyczna

Praktyka nie jest taka prosta. Po kilkunastu ćwiczeniach zakrawających o różne zdolności... Zostajesz wrzucony na głęboką wodę, bo wypychają cię na scenę! Czujesz reflektor mocno rażący w oczy i duszący zapach kurzu. Gdzieś z cienia wygląda na ciebie kilka znanych postaci - reżyser często wystawiający sztuki w tym teatrze, młoda tancerka i starszy mężczyzna, którego głos możesz kojarzyć z radia. Dostajesz proste polecenie: zaprezentuj się. Zatańcz, zaśpiewaj, opowiedz dowcip - co tylko chcesz! A jeśli brak ci instrumentów, to wystarczy poprosić.

Kości:

Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


William Carter
William Carter

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 40
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 195
C. szczególne : Dziary
Galeony : 395
  Liczba postów : 92
https://www.czarodzieje.org/t22893-william-carter#773427
https://www.czarodzieje.org/t22915-skrytka-pocztowa-williama-cartera#775587
https://www.czarodzieje.org/t22892-william-carter#773426
Magic Royal Theatre - Page 3 QzgSDG8




Gracz




Magic Royal Theatre - Page 3 Empty


PisanieMagic Royal Theatre - Page 3 Empty Re: Magic Royal Theatre  Magic Royal Theatre - Page 3 EmptySro Mar 27 2024, 08:57;

Etap 1: 3
Etap 2: 6, poprawka: 2 (bezpłatna), poprawka 2: 2, poprawka 3: 4

2003

Zbieram zaskórniaki naprawdę długo, ale w końcu udaje mi się iść na kurs artysty muzycznego - choć planuję przede wszystkim karierę aktorską to wiem jak ważna jest muzyka, emisja głosu i ogólnie szerokie spektrum umiejętności w życiu aktora, stąd wiem, że to ważny temat.

Etap 1
Pierwsza część kursu to teoria, co wcale mi nie przeszkadza. Uwielbiam teatr, więc wiedzę mam w małym paluszku, a kilka dni na przygotowanie wykorzystuję na zdobycie teoretycznej wiedzy dotyczącej muzyki i tańca. Mimo pilnowania i pytań otwartych, egzamin wstępny na kurs nie wydaje mi się aż tak zły. Podchodzę optymistycznie, z dużą dozą pewności siebie. I to działa: odpowiadam na wszystkie pytania przed czasem i bez problemu przechodzę tę część kursu.

Etap 2
Praktyka nie jest taka prosta. Spodziewam się wielu godzin ćwiczeń, tymczasem już po kilkunastu minutach wypychają mnie na scenę. Doświadczenie filmowe mnie nie ratuje, bo reflektor, kurz i wpatrujący się we mnie celebryci nie ułatwiają. Mam się zaprezentować, co oczywiście robię, choć z mniejszą gracją niż zazwyczaj. Wczuwam się w rolę tak bardzo, że w końcu się potykam i wpadam na kurtynę, znacząco ją rozrywając. Finalnie, muszę zapłacić za jej naprawę i na dodatek muszę ponownie podejść do kursu.

Kolejna próba nie idzie mi dobrze - staram się, ale komisja ma mnie gdzieś. Taka sytuacja powtarza się aż dwa razy.

Tym razem wiem, że muszę zdać - przygotowuję mój występ wiele dni, łącząc granie na fortepianie z aktorskim skeczem. Jest to strzał w dziesiątkę, szczególnie w połączeniu z moją charyzmą. Urzekam komisję, no i w końcu zdaję.
Powrót do góry Go down


William Carter
William Carter

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 40
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 195
C. szczególne : Dziary
Galeony : 395
  Liczba postów : 92
https://www.czarodzieje.org/t22893-william-carter#773427
https://www.czarodzieje.org/t22915-skrytka-pocztowa-williama-cartera#775587
https://www.czarodzieje.org/t22892-william-carter#773426
Magic Royal Theatre - Page 3 QzgSDG8




Gracz




Magic Royal Theatre - Page 3 Empty


PisanieMagic Royal Theatre - Page 3 Empty Re: Magic Royal Theatre  Magic Royal Theatre - Page 3 EmptyNie Mar 31 2024, 00:02;

Widziadła: C

Nie lubię wychodzić poza mój teatr.

Tam jestem panem. Tam jestem władcą. Tam, cokolwiek by się nie działo, decyduję ja. Grając gdzie indziej, jestem zależny od widzimisi innych. Niegrając gdzie indziej, tracę szansę na rozwój.

W Magic Royal Theatre mam tym razem zagrać tylko jeden spektakl za bajońską kwotę. Zarówno odtwórca głównej roli, jak i jego dwa dublerzy przeżyli poważny wypadek na planie i na kilka tygodni wypadli z obiegu. Ja znam tę sztukę praktycznie na pamięć, bo grałem w niej dziesięć lat wcześniej, więc reżyser zaproponował dublowanie roli.

To duże wyzwanie. Co z tego, że znam tekst, skoro mam tylko kilka dni na próby. Oczywiście, samo wczucie się w rolę, dla kogoś takiego jak ja, nie jest wyzwaniem. Tutaj kluczowe jest jednak wczucie się w relacje na planie, co nie zawsze jest łatwe.

Odtwórczyni głównej roli kobiecej to Cassandra Clarke, jedna z największych gwiazd tego teatru i osoba, która prywatne mnie nie lubi. Być może jest to kwestia tego, że kilkanaście lat wcześnie porównałem ją do goblina, ale nie o tym mowa.

Już po pierwszych godzinach prób, wiem że moim ulubionym zajęciem będzie wkurzanie Cassandry, która wyraźnie mnie nienawidzi, a musi udawać wielką miłość. Oczywiście, ja jestem profesjonalistą i nie mam absolutnie żadnego problemu z obcowaniem z nią, całowaniem jej, czy padaniem na kolana. Ona jednak jest w mojej ocenie osobą podrzedną i nieprofesjoną, co skutkuje waleniem min, na które ja odpowiadam delikatnymi pstryczkami - bolesnymi dla Cassandry i niewidocznymi dla reszty obsady, czy reżysera.

Próby mijają w napiętej atmosferze z jej strony, bo ja w gruncie rzeczy bawię się wybitnie, nawet jeśli mamy problem z dożyciem do spektaklu. Między mną, a aktorką absolutnie nie m chemii, a ona ma wobec mnie duże opory, więc musimy iść totalnie na żywioł.

Całe szczęście, udaje mi się dożyć końca prób i spektaklu, który wypada fenomenalnie. Wprawdzie Cassandra prawie puszcza pawia podczas sceny romantycznej z moim udziałem, ale poza tym jakoś udaje się to wszystko dopiąć, a ja mogę się dalej cieszyć pieniędzmi i moją karierą aktorską. Byle z dala od tej gwiazdy.

/zt x2
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Magic Royal Theatre - Page 3 QzgSDG8








Magic Royal Theatre - Page 3 Empty


PisanieMagic Royal Theatre - Page 3 Empty Re: Magic Royal Theatre  Magic Royal Theatre - Page 3 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Magic Royal Theatre

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Magic Royal Theatre - Page 3 JHTDsR7 :: 
londyn
-