Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Rzeźba "Biała magia"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4
AutorWiadomość


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32596
  Liczba postów : 104650
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Rzeźba "Biała magia" - Page 4 QzgSDG8
Specjalny
Rzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty


PisanieRzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty Rzeźba "Biała magia"  Rzeźba "Biała magia" - Page 4 EmptySro Wrz 18 2019, 11:08;

First topic message reminder :


Rzeźba "Biała magia"

Idąc jedną z większych ulic w Hogsmeade można trafić na rzeźbę nazwaną przez rdzennych mieszkańców "Białą magią". Przedstawia on dziewczynkę niesioną strumieniem magii ku wielkości jako iż będąc dziećmi, mamy w sobie najczystsze dobro. Przychodząc tu, należy okazać bezwzględny szacunek rzeźbie, chodzą bowiem pogłoski, że jeśli ktoś odważy się ją naruszyć bądź splugawić ją czarną magią, zniesie na siebie potężną klątwę, którą będą cierpieć nawet potomkowie winowajcy. Legendy mawiają, iż osoby o najczystszym sercu odnajdą tu ukojenie.
Uwaga. Jeśli Twoja postać para się czarną magią (posiada w kuferku więcej niż 5 pkt z tej dziedziny) i postanowi podejść do rzeźby - przez cały czas pobytu w tej lokacji czuje niepokój i dyskomfort.

Aby dowiedzieć co się wydarzyło, rzuć kostką. Uwaga! Możesz rzucić kostką wyłącznie jeden raz! W każdym następnym wątku, który tu rozpoczniesz, kości oraz płynące z nich straty/korzyści już Ci nie przysługują!

Spoiler:______________________

Rzeźba "Biała magia" - Page 4 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Laurent I. A. Rise
Laurent I. A. Rise

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VI
Wiek : 16
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 1.70 m
C. szczególne : mało ekspresyjna mimika twarzy
Dodatkowo : Wężousty
Galeony : 60
  Liczba postów : 77
https://www.czarodzieje.org/t23032-laurent-i-a-rise
https://www.czarodzieje.org/t23038-poczta-laurenta
https://www.czarodzieje.org/t23033-laurent-i-a-rise
https://www.czarodzieje.org/t23039-laurent-i-a-rise-dziennik#784
Rzeźba "Biała magia" - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Rzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty


PisanieRzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty Re: Rzeźba "Biała magia"  Rzeźba "Biała magia" - Page 4 EmptyWto Lip 02 2024, 17:31;

Zazwyczaj nie śmiałem się z żartów, sam też nie miałem dużych ambicji, aby zostać komikiem. Moja twarz nigdy nic nie wyrażała, chyba że totalną obojętność. Dlatego wiedziałem, że jeśli nie zareaguje, zostanę odebrany całkiem poważnie, ale nie obchodziło mnie to. Bo czemu miałbym żartować, co prawda sam nie uciekałem się do przemocy, ponieważ uważałem to za totalnie bezsensowne, wolałem unikać bójek, czasami jednak zachowywałem się lekkomyślnie. Wróciłem do wspomnienia przed kilku miesięcy, które dotyczyło Aoife, sprowokowałem ją do pojedynku na środku szkolnego korytarza.
Przytaknąłem Veronice, miała racje. Też nie lubiłem, kiedy ktoś mącił mi w głowie za pomocą magii. Robił coś z moimi emocjami, zaglądał w myśli czy gdzieś tam... gdzie nie powinien. Spoglądałem na rzeźbę, ale też co jakiś czas na nią w złocie, słuchając jej precyzyjnych wyjaśnień, jak chciała mi to wszystko zobrazować. Nie czułem tego. Chyba dlatego, że moja obojętność wobec wszystkich ludzi sprawiała, we mnie jakąś taką neutralność.
- Zapewne nie. - Powiedziałem ostrożnie, wiedząc o, co jej chodzi, biorąc to na głowę, emocjonalnie byłem upośledzony, tak więc nie starłem się nawet postawić na jej miejscu. Nie rozumiałem, kiedy inni ludzie mówili mi, że brakuje mi empatii. Co to właściwe była ta empatia? Wchodzenie w czyjeś buty i użalanie się nad ich losem?
- To prawda, ciężko mi uwierzyć. - Skomentowałem to tak otwarcie, prawda była taka, że mogła nie być "tą od bójek", ja po prostu nie wierzyłem ludziom na słowo. Poza tym nie znałem jej tak dobrze, a po drugie, nawet jeślibym znał to pewnie i tak bym kwestionował każde jej zdanie. - Po prostu trafiasz na nieodpowiednich ludzi, w nieodpowiednim czasie. - W moim głosie nie było słychać żadnych negatywnych dźwięków, stwierdziłem coś oczywistego, mogłem też sobie z niej właśnie żartować, albo uznałem, że przyjmie moje zdanie za prawdę, może prowokacje, chociaż moim zdaniem stwierdzenie tej oczywistości było oczywiste.

@Veronica H. Seaver
Powrót do góry Go down


Veronica H. Seaver
Veronica H. Seaver

Student Ravenclaw
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 160 cm
Galeony : 382
  Liczba postów : 668
https://www.czarodzieje.org/t22481-veronica-h-seaver#746026
https://www.czarodzieje.org/t22491-poczta-verki#746343
https://www.czarodzieje.org/t22482-veronica-h-seaver#746035
https://www.czarodzieje.org/t22781-veronica-h-seaver-dziennik
Rzeźba "Biała magia" - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Rzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty


PisanieRzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty Re: Rzeźba "Biała magia"  Rzeźba "Biała magia" - Page 4 EmptySro Lip 10 2024, 11:03;

Nie wiedziała, co powinna o nim myśleć. To, że niejako potwierdził się fakt, że w istocie nie żartował, co nieco ją zmroziło, bo jak powiedział wcześniej - wydrapać oczy? Owszem, Veronica nie pałała sympatią do Lily i fantazjach nieraz wymierzyła jej liścia, ale przecież to tylko głupie, niespełnialne myśli. Każdy czasem takie ma, ale większość osób ich nie realizuje i nigdy nie zamierza. W końcu żyjemy w społeczeństwie, czy coś.
- Zapewne? - Postanowiła trochę się z nim podroczyć, może po to, żeby wybadać kim jest. Może poczuła się trochę zaintrygowana jego osobą, ale nie do końca w pozytywny sposób. Starała się to jednak ukryć na wszelkie możliwe sposoby, po jej twarzy przemknął uśmiech, może trochę nerwowy, może trochę cyniczny. Gdyby była sobą, pewnie drążyłaby temat, zapytała wprost skąd ta zachowawczość i dziwne usposobienie. Bo z tego, co zdążyła na jego temat zauważyć - normalny to on nie był, a przynajmniej takie sprawiał wrażenie. Może zyskiwał przy bliższym poznaniu, ale nie była do końca pewna, czy ma ochotę na jakieś głębokie rozmowy o życiu akurat z kimś takim.
- Smutne - odpowiedziała, tym razem już nie kryjąc ironii. Jej spojrzenie odrobinę złagodniało, gdy zrozumiała, że niejako stara się znaleźć wytłumaczenie dla rzeczy, które jej się przytrafiają. Ale z drugiej strony kto wie, czy to nie jest jakiś podstęp? W Veronice kryło się dużo przekornej złośliwości, toteż pozwoliła sobie rezolutnie zauważyć… - A widzisz, to śmieszne, bo dzisiaj trafiłam na ciebie. Mam nadzieję, że nie mam do czynienia ani z jednym, ani z drugim.
Zabrzmiała trochę ostro, może zupełnie niepotrzebnie, toteż po prostu westchnęła. Przez krótką chwilę milczała, a potem dodała, już nieco pokorniej.
- Mogę zapytać chociaż, jak się nazywasz? Bo jakoś mi umknęło.

#nacechowany: drzemie we mnie zwierzę (zachowanie)

______________________what time is it?
summertime!


Powrót do góry Go down


Sponsored content

Rzeźba "Biała magia" - Page 4 QzgSDG8
Rzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty


PisanieRzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty Re: Rzeźba "Biała magia"  Rzeźba "Biała magia" - Page 4 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Rzeźba "Biała magia"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 4Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Rzeźba "Biała magia" - Page 4 JHTDsR7 :: 
hogsmeade
-