Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Domek numer 18

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Augustine Edgcumbe

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 188
C. szczególne : zmieniający się kolor brwi | dresiki i bluzy z kapturem | okrągłe kolczyki w uszach | szkocki akcent | pachnie super kosmetykami czarodidasa
Dodatkowo : metmorfomag
Galeony : 178
  Liczba postów : 406
https://www.czarodzieje.org/t21305-augustine-edgcumbe#688941
https://www.czarodzieje.org/t21354-august#690461
https://www.czarodzieje.org/t21307-augustine-edgcumbe#688946
Domek numer 18 QzgSDG8
Moderator
Domek numer 18 Empty


PisanieDomek numer 18 Empty Domek numer 18  Domek numer 18 EmptyPon 25 Lip 2022 - 18:50;
Domki są nieduże, drewniane i jednoizbowe, choć dzielone ściankami, to nie mają drzwi, nie licząc tych wejściowych. Mieszczą się w nich piętrowe łóżka, niewielki stolik z dwoma krzesłami i jedna szafa, choć wewnątrz powiększana zaklęciem, tak by wszyscy w niej zmieścili swoje rzeczy. Całość oświetla żyrandol, na którym znajdują się magicznie zapalane świeczki, by je zapalić lub zgasić – wystarczy klasnąć.
Łazienka jest skromna i naprawdę niewielka, oddzielona małą drewnianą ścianką, która bardziej przypomina zwykły parawan. Znajduje się tam drewniana balia, zaczarowana tak, że woda dostosowuje się temperaturą do korzystającego, i oczywiście toaleta, tak samo drewniana.

Lokatorzy:

1. Britney Johnson
2. Scarlett Norwood
3. Jamie Norwood
4. Boyd Callahan

______________________

I Dont Smile Because My Life Is Perfect
Am i grumpy? I might be. But I think maybe sometimes it's misinterpreted.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mina Hawthorne

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : rozsiane po ciele tatuaże, kolczyk w nosie, na środkowym palcu prawej ręki zawsze nosi pierścień Atlantów
Dodatkowo : Wężoustość
Galeony : 32
  Liczba postów : 46
https://www.czarodzieje.org/t21049-wilhelmina-hawthorne#676337
https://www.czarodzieje.org/t21573-mina#701344
https://www.czarodzieje.org/t21033-wilhelmina-hawthorne#675877
Domek numer 18 QzgSDG8
Gracz
Domek numer 18 Empty


PisanieDomek numer 18 Empty Re: Domek numer 18  Domek numer 18 EmptyWto 2 Sie 2022 - 16:35;

Pierwszy raz żałowała tego, że nie zaopatrzyła się w kociołek i inne utensylia do tworzenia eliksirów. Przynajmniej dzięki temu mogłaby nieco poeksperymentować z robieniem różnego rodzaju wywarów z rosnących w pobliżu roślin. Teraz mogła jedynie ograniczyć się do nauki teorii i korzystania z książek, które nadesłała jej babka.
Przez jakiś czas siedziała u siebie w domku, przeglądając jedną z publikacji o eliksirowarstwie, ale nie znalazła w nim wszystkich informacji, które byłyby jej potrzebne i z tego względu postanowiła poszukać rady kogoś kto znałby się na temacie nieco bardziej niż ona. Dlatego też postanowiła odwiedzić Norwoodów, a w szczególności Jamiego. Ten akurat był bardziej ogarnięty w tej dziedzinie.
- Hej, Jamie. Masz nieco czasu? - zagadnęła, gdy tylko zapukała do drzwi domku i zorientowała się, że chłopak faktycznie jest na miejscu. - Mam pytanie. Pomógłbyś mi z eliksirami? Zastanawia mnie kwestia stosowania zamienników w eliksirowarstwie.
Siadła na jednym z łóżek i odłożyła na bok magazyn poświęcony warzeniu eliksirów i jedną z książek, którą dostała od babki.
- Słyszałam, że niektórzy starają się stworzyć eliksiry w pełni roślinne, aby ograniczyć wykorzystanie zwierząt ze względu na niehumanitarne warunki pozyskiwania składników i tym podobne, ale efekty podobnych eksperymentów są dosyć kiepskie... Co ty o tym myślisz?
Może i na sam początek było to dosyć trudne zagadnienie, ale czemu od razu nie uderzyć w mocne tony? Później mogą zacząć się głowić nad szczegółami i poszczególnymi przykładami. Wpierw chciała mieć bardziej ogólne rozeznanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Jamie Norwood

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 24
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 191 cm
Dodatkowo : Półwil
Galeony : 57
  Liczba postów : 49
https://www.czarodzieje.org/t21547-jamie-norwood#699534
https://www.czarodzieje.org/t21553-torcik#699779
https://www.czarodzieje.org/t21551-jamie-norwood
Domek numer 18 QzgSDG8
Gracz
Domek numer 18 Empty


PisanieDomek numer 18 Empty Re: Domek numer 18  Domek numer 18 EmptySro 3 Sie 2022 - 22:31;

Cześć, miło cię widzieć, jasne, wejdź i rozgość się - dokładnie te słowa, podszyte ironią, rozbrzmiewały w myślach Jamiego, gdy tylko Mina weszła do domku i rozsiadła się na jednym z łóżek. Być może wygarnąłby jej to wejście jak do siebie, gdy zamierzał akurat wychodzić, gdyby nie słowa dziewczyny. W jednej chwili doszedł do wniosku, że może wyjść z domku później, że to może wyjdzie mu nawet na dobre, skoro i tak próbował wyjść od godziny, walcząc z atakami lęku.
- Zamienniki do eliksirów? - spytał, marszcząc brwi, gdy tylko próbował zrozumieć, o co dziewczynie chodziło. Nie musiał jednak długo czekać, aby usłyszeć dalszy ciąg i aż zaśmiał się krótko. Roślinne zamienniki dla odzwierzęcych składników? To brzmiało jak szaleństwo! A jednak zastanawiał się nad tym, co mówiła, co inni próbowali zrobić, żeby zaraz pokręcić głową, siadając obok Miny, sięgając po magazyn, który odłożyła na bok, jakby chciał znaleźć się nim odpowiedzi na zadane pytanie.
- Jeśli chcą narzekać na niehumanitarne pozyskiwanie, to niech spalą sklep Fairwynów, ale tego nie zrobią, bo pewnie połowa z nich ma od nich różdżki - mruknął, zamykając w końcu magazyn, wyraźnie zastanawiając się wciąż nad zadanym pytaniem, kręcąc w końcu głową.
- Wydaje mi się, że nie ma co mówić o zamiennikach w tym wypadku. Przykładowo jeśli trzeba użyć skrzydła nietoperza, to czym to zamienisz i czym będziesz się kierować, wybierając zamienniki? Jeśli z powodu krwi, to użyjesz brzytwotrawy? Dla białka, skoro mięso, użyjesz mleka sojowego? A dla skórzanego efektu kwiat różanecznika? Jak dla mnie w pełni roślinne eliksiry to po prostu nowe eliksiry, które mogą mieć podobne działanie do tych, które znamy. Nie uzyskasz jednak eliksiru wielosokowego z włoskami iactusa zamiast skrzydeł much siatkoskrzydłych - stwierdził w końcu, unosząc lekko brwi, jakby chciał zapytać, co ona o tym sądzi, jednocześnie mając nadzieję, że nie zdążyła wypić niczego podobnego.
- Zanim zamieniłoby się odzwierzęcy składnik, należałoby zastanowić się, dlaczego został użyty. Co z niego ma tak naprawdę wpływ na działanie eliksiru i wtedy poszukać czegoś podobnego pośród roślin - zauważył, sięgając do swoich rzeczy, aby wyjąć notes z zamiarem notowania wszystkiego, na co mogą wpaść, chcąc wypróbować to, gdy tylko będą mieć znów dostęp do kociołków.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mina Hawthorne

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : rozsiane po ciele tatuaże, kolczyk w nosie, na środkowym palcu prawej ręki zawsze nosi pierścień Atlantów
Dodatkowo : Wężoustość
Galeony : 32
  Liczba postów : 46
https://www.czarodzieje.org/t21049-wilhelmina-hawthorne#676337
https://www.czarodzieje.org/t21573-mina#701344
https://www.czarodzieje.org/t21033-wilhelmina-hawthorne#675877
Domek numer 18 QzgSDG8
Gracz
Domek numer 18 Empty


PisanieDomek numer 18 Empty Re: Domek numer 18  Domek numer 18 EmptySob 6 Sie 2022 - 0:08;

Znali się chyba już wystarczająco długo, aby mogła po prostu zignorować niektóre punkty etykiety czy też zwykłej kultury. Zresztą była teraz za bardzo pochłonięta dręczącą ją kwestią związaną z eliksirami. Plus skoro Jamie jednak nie wygonił jej z domku od razu to raczej nie miał żadnych konkretnych planów. Inaczej pewnie by jej o tym powiedział i tyle byłoby z uroczej pogawędki na temat eliksirowarstwa.
Przytaknęła jeszcze, gdy tylko starszy Ślizgon dopytał ją o to czy na pewno chodziło jej o poruszenie tej jednej konkretnej kwestii, a następnie czekała na jego reakcję. W sumie mogła się spodziewać po nim podobnej reakcji, na którą tylko czekała i trzeba było przyznać, że jego pierwszy punkt był bardzo celny.
- Też tak uważam. Chociaż bardziej przemawia do mnie argument mówiący o łatwiejszym dostępnie do składników i ewentualnym zmniejszeniu kosztów ich pozyskania. Uprawa roślin jest z reguły mniej kosztowna niż utrzymanie zwierząt i łatwiej z nich pozyskać składniki.
Co prawda to też nie było tak, że można było sobie zasadzić cokolwiek, gdziekolwiek i tylko od czasu do czasu podlewać. Akurat w dziedzinie zielarstwa była dużo bardziej obeznana, także przez to, że była to dziedzina, w której specjalizowała się jej rodzina i od dziecka obserwowała to jak cały ród dbał o należące do nich tereny pełne wszelkiego rodzaju zarówno magicznych jak i mugolskich roślin.
- Myślę, że bardziej kierowałabym się tutaj właściwościami, które miałby dany składnik. Chyba po prostu o wiele lepiej wypada tutaj kwestia stosowania zamienników z tej samej kategorii. Przykładowo wymienianie melisy na walerianę i odwrotnie przy tworzeniu eliksirów o działaniu uspokajającym - wytłumaczyła, zastanawiając się jeszcze nad słowami Norwooda. - Cóż, ciekawi mnie jakie faktycznie mogłyby być konsekwencje stosowania takich praktyk. Czy po prostu osłabiałoby działanie eliksirów czy też zmieniało je jakoś i powodowało skutki uboczne.
Na pewno z chęcią sama by się o tym przekonała, ale chyba jej eksperymenty będą musiały nieco poczekać przez brak odpowiednich narzędzi. Plus musiałaby wpierw obmyślić od czego właściwie chciałaby zacząć i co osiągnąć swoimi działaniami.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Domek numer 18 QzgSDG8
Domek numer 18 Empty


PisanieDomek numer 18 Empty Re: Domek numer 18  Domek numer 18 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Domek numer 18

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Domek numer 18 JHTDsR7 :: 
Avalon
 :: 
Ellan Vannin
 :: 
Domki
-