Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Źródło Nimueh

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Ruby Maguire

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 160
C. szczególne : irlandzki akcent | duże oczy | zapach cytrusów
Galeony : 247
  Liczba postów : 849
https://www.czarodzieje.org/t20263-ruby-echna-maguire
https://www.czarodzieje.org/t20265-poczta-ruby#632863
https://www.czarodzieje.org/t20264-ruby-echna-maguire
https://www.czarodzieje.org/t20266-ruby-maguire-dziennik#632872
Źródło Nimueh QzgSDG8
Moderator
Źródło Nimueh Empty


PisanieŹródło Nimueh Empty Źródło Nimueh  Źródło Nimueh EmptyPon Lip 04 2022, 23:18;


Źródło Nimueh


UWAGA: tego miejsca nie da się bezpośrednio odnaleźć, można się tu dostać za sprawą innych lokacji!

Wiesz kim była Nimueh? Znasz opowieści o najwyższej kapłance Starej Religii, o kimś, kto odegrał wielką rolę w dawnej magicznej Brytanii? To miejsce sprawia, że jeżą się włoski na karku, chcesz stąd uciec, a jednocześnie magia przyciąga Cię do niewielkiego źródła na środku prastarych ruin. Każdy czarodziej podświadomie zdaje sobie sprawę, że właśnie tutaj narodziła się magia, że tu pierwsi czarodzieje wypowiadali zaklęcia, zaklinali królestwa. Na ruinach widać stare runy, opowiadające o rytuale nieśmiertelności, choć nie ma nic wspólnego z horkruksami. Jeśli posiadasz min. 20pkt ze Starożytnych Run, możesz je odczytać, jednak rytuał pozostaje niedokończony i niezupełnie zrozumiały.

Podchodzisz do źródła, jeśli posiadasz cechę słaba psycha nie jesteś w stanie się powstrzymać, zaglądasz do małej, kamiennej fontanny, jakby w nadziei, że zobaczysz tam coś prawdziwego. Widzisz jednak tylko swoje odbicie, niemrawo się do Ciebie uśmiechające.

Na kamiennym brzegu fontanny pojawiają się dwa pełne wody kielichy – przeznaczenie jest jasne, trzeba wypić ich zawartość. Jeden jest srebrny i zawiera prastarą truciznę, drugi złoty, który leczy z wszelkich dolegliwości. Nie macie jednak o tym pojęcia. Z tego miejsca nie ma ucieczki, żeby się wydostać, należy wypić wodę z kielichów!

Musicie wybrać, która osoba chwyta za jaki kielich. Wypicie ze srebrnego powoduje u czarodzieja głęboką śpiączkę. Po wypiciu z kielichów, teleportujecie się z powrotem do mglistej bramy, jeden z Was czuje jak jego siły witalne znacznie się poprawiły, wszelkie fizyczne dolegliwości zniknęły, natomiast drugi, cóż śpi.

Żeby odczynić skutki trucizny, wypitej ze srebrnego kielicha, należy udać się do Lasów Baloru i odnaleźć kwiat Mortaeusa, z którego sporządzona została trucizna i podać jego płatki osobie otrutej. W przeciwnym razie, trucizna spowoduje powolną i bolesną śmierć.

______________________

Be brave to stand for what you believe in even if you stand alone.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Źródło Nimueh

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Źródło Nimueh JHTDsR7 :: 
Avalon
-