Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Kółka pozalekcyjne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Moderator
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptyPon Maj 04 2020, 19:54;Kółka pozalekcyjne


Aktywni uczniowie i studenci w Hogwarcie chętnie angażują się w kółka pozalekcyjne, na których można doszlifować swoje umiejętności w wielu różnych dziedzinach. Brak ścisłego nadzoru nauczycieli sprawia, że w grupach panuje przyjazna atmosfera i nikt nie narzeka na brak zabawy. Comiesięczne zadania i okazjonalne spotkania z pewnością zapobiegną nudzie!


Informacje i zasady kółek


1. Przewodniczącym lub zastępcą kółka może zostać osoba posiadająca co najmniej 10 punktów z wybranej dziedziny.
2. Każdy pracownik szkoły może zostać opiekunem dowolnego kółka. Do jego obowiązków należeć będzie luźny nadzór działalności uczniów i studentów, wsparcie fabularne, możliwość organizowania spotkań bądź proponowania zadań. Punkty kuferkowe nie są liczone przy naborze. Jeśli opiekun kółka nie będzie się udzielał fabularnie przez okres 2 miesięcy, zostanie automatycznie usunięty ze stanowiska. Dłuższe nieobecności nie będą usprawiedliwieniem; w razie wyjątkowych sytuacji możecie zgłaszać to moderatorowi odpowiedzialnemu za kółka. By wrócić na stanowisko, wystarczy zrobić spotkanie i zgłosić to poniżej, o ile stanowisko nie jest już zajęte. Opiekunem można być tylko jednej grupy. Jeśli jesteś opiekunem kółka, druga Twoja postać nie może być jej przewodniczącym.
3. Nie ma ograniczenia odnośnie ilości kółek, do których może należeć jedna postać, jednak w danym miesiącu można uzyskać punkty za tylko dwa z nich.
4. Można organizować dwa spotkania kółka miesięcznie - jest to odpowiedzialność opiekuna oraz przewodniczącego, który powinien zrobić co najmniej jedno spotkanie, oraz wiceprzewodniczącego, który może zorganizować koło w zamian za przewodniczącego, co jednocześnie prowadzi do podniesienia jego rangi w hierarchii koła. Zachęcamy też do współpracy przewodniczącego z zastępcą.
5. Jeśli chcesz zostać przewodniczącym lub zastępcą koła (nawet jeśli ktoś inny jest już na tej pozycji), wystarczy zorganizować własne spotkanie oraz zgłosić to poniżej. Gdy pozostałe osoby zajmujące się kołem nie wykazują aktywności fabularnej i zainteresowania prowadzeniem spotkań, każde kolejne spotkanie bez ich udziału ma wpływ na członków. Dzięki temu, można ubiegać się o rolę zastępcy lub nawet przewodniczącego, przejmując ich obowiązki i tym samym powodując zmiany w zarządzie. Dla przykładu, w takim wypadku członek kółka po jednym zorganizowanym spotkaniu może zostać zastępcą.
6. Każdy uczestnik spotkania, który napisze na nim minimum 2 posty, zostanie nagrodzony 1 punktem kuferkowym i 10 punktami dla domu; organizator otrzyma nagrodę w wysokości 2 punktów kuferkowych i 20 punktów dla domu. Rozdaniem nagród uczestnikom za spotkanie zajmuje się organizator. Jednak, by samemu dostać punkty kuferkowe zgłasza się on w tym temacie. Swoje punkty dla domu rozlicza razem z innymi uczestnikami, samodzielnie.
7. Informacje o spotkaniu należy umieścić w temacie ze szkolnymi ogłoszeniami.
8. Aby dostać punkt z comiesięcznych zadań, należy napisać standardowy wątek (co najmniej 5 postów, minimum 5 linijek na osobę), bądź rozpisać samonaukę na 3000 znaków (chyba, że w zadaniu napisano inaczej). Dodatkowo za wykonanie zadania otrzymujecie 10 pkt dla naszego domu. Od 1 marca 2021, możecie dostać punkty kuferkowe za max. 2 wybrane kółka. Resztę zadań macie prawo wykonać, jednak dostaniecie za nie jedynie punkty dla domu. Jeśli zrobicie więcej zadań niż 2, zaznaczcie w poście za co chcecie dostać punkty.
9. Przy nauki nowych zaklęć na kółku, należy je później dawać do kuferka wraz z punktami za spotkanie, jeśli zaklęcia są ponad poziomem punktów uczniów. Nie można dawać ich również więcej niż dwóch oraz progi nauczanego zaklęcia nie mogą być zbyt wysokie.
10. Przy stanowisku opiekuna kółka pojawiła się postać pół - fabularna, którą możecie traktować jako współprowadzącego. Oznacza to, że każdy kto chce może wziąć opiekuna i poprowadzić nim fabularnie zajęcia. Taka lekcja wlicza się do dwóch możliwych spotkań w miesiącu. Jeśli osoba prowadząca kółko nie ma nieobecności i aktywnie prowadzi swoje lekcje, prosimy o upewnienie się, czy nie będzie organizować go samodzielnie, bądź zadać pytanie do moderacji. Zgłoszenie nieobecności przez opiekuna kółka w odpowiednim temacie, automatycznie pozwala na prowadzenie kółka przez postać pół - fabularną.
11. Wykonane zadanie należy zgłaszać poniżej według podanego kodu.
12. Kółka mogą być organizowane w dowolnym miejscu w szkole. Mamy mnóstwo lokalizacji w Hogwarcie i prosimy, by spotkania nie były robione w klasach od danych przedmiotów, co może utrudniać tworzenie lekcji. Polecamy korzystanie z założonych już Sal Klubowych, bądź tworzenie nowych, jeśli jeszcze ich nie ma w spisie lokacji.

DODATKOWO: Wszelkie pytania należy kierować do @Huxley Williams, w razie jego nieobecności każdy moderator i mistrz gry służy pomocą.
Twórca: @Dina Harlow.Kod do zgłoszeń/Rozliczeń


Zgłoszenia:

Kod:
<zg>Imię i Nazwisko:</zg> wpisz
<zg>Kółko:</zg> wpisz
<zg>Zgłoszenie na pozycję:</zg>członek/ jeśli zgłaszasz się na pozycję napisz na jaką oraz wklej podlinkowane spotkanie z tego miesiąca

Rozliczenia:

Kod:
<zg>Imię i nazwisko:</zg>
<zg>Nazwa kółka:</zg>
<zg>Zdobyta umiejętność:</zg>
<zg>Link:</zg> [url=LINK]link do rozegranego zadania/zorganizowanego koła[/url]

Kod na inne rzeczy (dla moderacji):
Kod:

<zg>UWAGA! </zg>W tej lokacji na okres październik/listopad musisz rzucić kostką kiedy tu jesteś, ze względu na wykonane tu zadanie na kółka przez WPISZIMIE.

<zg>Zmiana wyglądu lokacji:</zg>

[spoiler=Rzuć kostką k6 na efekt]

[/spoiler]Ostatnio zmieniony przez Melusine O. Pennifold dnia Sro Maj 06 2020, 17:36, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Moderator
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Re: Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptyPon Maj 04 2020, 19:55;


Klub Magicznych Wyzwań
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Zaklęcia i OPCM oraz Transmutacja.

ZADANIE NA październik (Transmutacja):
Tylko jednopostówka
Tak jak w poprzednim roku czeka was zmiana pomieszczeń w Hogwarcie na takie zdecydowanie bardziej przerażające! Wasze ozdoby będą pokazywać się co roku w październiku oraz listopadzie co będzie napisane w temacie posta. Możecie ozdabiać szkolne korytarze, krużganki, dziedzińce, pokoje gdzie przebywają uczniowie. Jednak nie mogą być to normalne klasy, sale klubowe bądź miejsca w których już są kostki. Musicie napisać jak klimatycznie ubieracie pomieszczenie, a do tego napisać kostki (co najmniej k6) jaka halloweenowa przygoda może się wydarzyć w waszej lokacji. Pamiętajcie, że nie może być zbyt wiele strat, bądź bonusów, to tylko czysta zabawa. Post oraz kostki muszą mieć co najmniej określoną przez regulamin długość. Pamiętajcie, że macie zakaz tworzenia rzeczy z metalu!

Opiekun fabularny:
Perpetua Whitehorn

Opiekun półfabularny:
Ursulla Bennett

Przewodniczący:
Zephaniah van Wieren

Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Alise L. Argent
Jewgienij Ilja Krawczyk
Cali Reagan
Charlie O. Rowle
Darren Shaw
Drake Lilac
Hunter O. L. Dear
Irvette de Guise
Jessica Smith
Julia Brooks
Lucas Sinclair
Dante Godwin
Murphy M. Murray
Mulan Huang
Narcyz Bez
Olivia Callahan
Percival d'Este
Robin Doppler
Violetta Strauss
William S. Fitzgerald
Yuuko Kanoe
Zephaniah van Wieren
Stowarzyszenie Miłośników Przyrody
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak ONMS oraz Zielarstwo.

ZADANIE NA październik (zielarstwo):
Październik do doskonały moment na rozkładanie strachów na wróble! Oczywiście takie z dyniami zamiast głowy! Macie wybór. Możecie napisać trzy jednopostówki (każda co najmniej 3000 tysiące znaków) w których ustawiacie strachy na wróble - każdy musi być w innej lokacji na błoniach czy na zewnątrz Hogwartu. Lub wybrać jedną lokację, gdzie przeprowadzicie odpowiedni wątek. Niezależnie którą opcję wybierzesz - rzucasz k6. Liczba oczek, która wylosujesz to ilość pogryzień przez paskudne ptaszory.

Opiekun:
-

Opiekun półfabularny:
Estella Vicario

Przewodniczący:
Irvette de Guise  

Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Aleksandra Krawczyk
Alise L. Argent
Gabrielle Levasseur
Hope U. Griffin
Hunter O. L. Dear
Irvette de Guise
Jessica Smith
Moira Morgana Blake
Lucas Sinclair
Morgan A. Davies
Mulan Huang
Murphy M. Murray
Robin Doppler
Ruth Callahan
Wiktor Krawczyk
Dante Godwin
Yuuko Kanoe
Zephaniah van Wieren
Christina Grim
Christian Hastings
Jenna Hastings
Koło Realizacji Twórczych
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Działalność Artystyczna oraz Magiczne Gotowanie.

Zadanie na październik (Działalność Artystyczna):
Nieszczególnie oryginalnie - musicie dzisiaj rzeźbić dynie. Będą one unosić się nad uczniami w Wielkiej Sali. Wydrążcie je odpowiednimi zaklęciami, ozdóbcie oryginalnie oraz... napiszcie co wasza dynia może zrobić innemu uczniowie! Macie dwie opcje - napisać jednopostówkę, a w innym temacie napuścić dynię - psikusa na inną osobę, lub przeprowadzić wątek, w którym od razu dynia wykonuje na drugiej osobie jakąś diabelską sztuczkę. Pamiętajcie, że każda dynia może mieć tylko jeden popisowy psikus! Dodatkowo jeśli napiszecie co najmniej 3 wątki w którym wasza dynia atakuje innego ucznia - być może stanie się ona waszym kuferkowym przedmiotem.

Opiekun:
Ezra T. Clarke

Opiekun półfabularny:
Howard Forester

Przewodniczący:
-

Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Alise L. Argent
Aurora N. Taylor
Cali Reagan
Flora Martell
Moira Morgana Blake
Hope U. Griffin
Irvette de Guise
Doireann Sheenani
Cassandra Walker
Narcyz Bez
Ruth Callahan
Robin Doppler
Yuuko Kanoe
Hariel Whitelight
Laboratorium Medyczne
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Uzdrawianie oraz Eliksiry.

Zadanie na październik (eliksiry):
Tylko wątek.
Może inne kółka bawią się w przyjemne rzeczy na halloween - ale nie wy. Klątwy opanowywały zamek i tylko wy możecie uchronić przed nimi szkołę! A przynajmniej tak najwyraźniej twierdzi profesor Sanford. Waszym celem jest wybranie dowolnej klątwy i przygotowanie eliksiru, który waszym zdaniem będzie mógł złagodzić odpowiednio jej skutki. Następnie musicie spróbować go, by sprawdzić czy mieliście rację oraz opisać wasze wyniki. Na wszystko to wystarczy jeden wątek o długości zgodnej z regulaminem.

Opiekun:
Felinus Faolán Lowell

Opiekun półfabularny:
Alexa Sanford

Przewodniczący:
Lucas Sinclair

Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Aleksandra Krawczyk
Boyd Callahan
Alise L. Argent
Aurora N. Taylor
Cali Reagan
Drake Lilac
Flora Martell
Christina Grim
Hunter O. L. Dear
Julia Brooks
Dante Godwin
Mulan Huang
Olivia Callahan
Percival d'Este
Robin Doppler
Sophie Sinclair
Violetta Strauss
Wiktor Krawczyk
William S. Fitzgerald
Yuuko Kanoe
Caesar U. Badcock
Zephaniah van Wieren
IKE - Inicjatywa Kulturowo-Ezoteryczna
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Wróżbiarstwo/Astronomia oraz Historia Magii i Runy.

Zadanie na październik (Wróżbiarstwo/Astronomia):
W październiku waszym zadaniem jest sprawdzenie pewnych mugolskich wróżb, które często są podczas listopadowych świąt. Dlatego macie próbować lać wosk, układać buty do drzwi, rzucać obierkami jabłka, chować karteczki pod poduszkę... Co tylko przyjdzie wam do głowy! Musicie zawrzeć to w wątku (co najmniej po 4 posty), bądź odpowiedniej jednopostówce (2.500 tys. znakow). Następnie wysłać list na minimum 500 znaków z opisem wróżb oraz ewentualnymi zdarzeniami, które na to wpłynęły na pocztę Darryla Kersey'a.

Opiekun:
-

Opiekun półfabularny:
Darryl Kersey

Przewodniczący:
-

Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Freddie Moses
Moira Morgana Blake
Hope U. Griffin
Irvette de Guise
Jessica Smith
Lucas Sinclair
Percival d'Este
Robin Doppler
Sophie Sinclair
Violetta Strauss
Yuuko Kanoe
Jewgienij Ilja KrawczykOstatnio zmieniony przez Melusine O. Pennifold dnia Wto Maj 05 2020, 21:23, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Kółka pozalekcyjne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Kółka pozalekcyjne QCuY7ok :: 
rozwoj postaci
 :: 
gry i kluby
-