Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Kółka pozalekcyjne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Gracz
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptyPon Maj 04 2020, 19:54;Kółka pozalekcyjne


Aktywni uczniowie i studenci w Hogwarcie chętnie angażują się w kółka pozalekcyjne, na których można doszlifować swoje umiejętności w wielu różnych dziedzinach. Brak ścisłego nadzoru nauczycieli sprawia, że w grupach panuje przyjazna atmosfera i nikt nie narzeka na brak zabawy. Comiesięczne zadania i okazjonalne spotkania z pewnością zapobiegną nudzie!


Informacje i zasady kółek


1. Przewodniczącym lub zastępcą kółka może zostać osoba posiadająca co najmniej 10 punktów z wybranej dziedziny.
2. Każdy pracownik szkoły może zostać opiekunem dowolnego kółka. Do jego obowiązków należeć będzie luźny nadzór działalności uczniów i studentów, wsparcie fabularne, możliwość organizowania spotkań bądź proponowania zadań. Punkty kuferkowe nie są liczone przy naborze. Jeśli opiekun kółka nie będzie się udzielał fabularnie przez okres 2 miesięcy, zostanie automatycznie usunięty ze stanowiska. Dłuższe nieobecności nie będą usprawiedliwieniem; w razie wyjątkowych sytuacji możecie zgłaszać to moderatorowi odpowiedzialnemu za kółka. By wrócić na stanowisko, wystarczy zrobić spotkanie i zgłosić to poniżej, o ile stanowisko nie jest już zajęte. Opiekunem można być tylko jednej grupy. Jeśli jesteś opiekunem kółka, druga Twoja postać nie może być jej przewodniczącym.
3. Nie ma ograniczenia odnośnie ilości kółek, do których może należeć jedna postać, jednak w danym miesiącu można uzyskać punkty za tylko dwa z nich.
4. Można organizować dwa spotkania kółka miesięcznie - jest to odpowiedzialność opiekuna oraz przewodniczącego, który powinien zrobić co najmniej jedno spotkanie, oraz wiceprzewodniczącego, który może zorganizować koło w zamian za przewodniczącego, co jednocześnie prowadzi do podniesienia jego rangi w hierarchii koła. Zachęcamy też do współpracy przewodniczącego z zastępcą.
5. Jeśli chcesz zostać przewodniczącym lub zastępcą koła (nawet jeśli ktoś inny jest już na tej pozycji), wystarczy zorganizować własne spotkanie oraz zgłosić to poniżej. Gdy pozostałe osoby zajmujące się kołem nie wykazują aktywności fabularnej i zainteresowania prowadzeniem spotkań, każde kolejne spotkanie bez ich udziału ma wpływ na członków. Dzięki temu, można ubiegać się o rolę zastępcy lub nawet przewodniczącego, przejmując ich obowiązki i tym samym powodując zmiany w zarządzie. Dla przykładu, w takim wypadku członek kółka po jednym zorganizowanym spotkaniu może zostać zastępcą.
6. Każdy uczestnik spotkania, który napisze na nim minimum 2 posty, zostanie nagrodzony 1 punktem kuferkowym i 10 punktami dla domu; organizator otrzyma nagrodę w wysokości 2 punktów kuferkowych i 20 punktów dla domu. Rozdaniem nagród uczestnikom za spotkanie zajmuje się organizator. Jednak, by samemu dostać punkty kuferkowe zgłasza się on w tym temacie. Swoje punkty dla domu rozlicza razem z innymi uczestnikami, samodzielnie.
7. Informacje o spotkaniu należy umieścić w temacie ze szkolnymi ogłoszeniami.
8. Aby dostać punkt z comiesięcznych zadań, należy napisać standardowy wątek (co najmniej 5 postów, minimum 5 linijek na osobę), bądź rozpisać samonaukę na 3000 znaków (chyba, że w zadaniu napisano inaczej). Dodatkowo za wykonanie zadania otrzymujecie 10 pkt dla naszego domu. Od 1 marca 2021, możecie dostać punkty kuferkowe za max. 2 wybrane kółka. Resztę zadań macie prawo wykonać, jednak dostaniecie za nie jedynie punkty dla domu. Jeśli zrobicie więcej zadań niż 2, zaznaczcie w poście za co chcecie dostać punkty.
9. Przy nauki nowych zaklęć na kółku, należy je później dawać do kuferka wraz z punktami za spotkanie, jeśli zaklęcia są ponad poziomem punktów uczniów. Nie można dawać ich również więcej niż dwóch oraz progi nauczanego zaklęcia nie mogą być zbyt wysokie.
10. Przy stanowisku opiekuna kółka pojawiła się postać pół - fabularna, którą możecie traktować jako współprowadzącego. Oznacza to, że każdy kto chce może wziąć opiekuna i poprowadzić nim fabularnie zajęcia. Taka lekcja wlicza się do dwóch możliwych spotkań w miesiącu. Jeśli osoba prowadząca kółko nie ma nieobecności i aktywnie prowadzi swoje lekcje, prosimy o upewnienie się, czy nie będzie organizować go samodzielnie, bądź zadać pytanie do moderacji. Zgłoszenie nieobecności przez opiekuna kółka w odpowiednim temacie, automatycznie pozwala na prowadzenie kółka przez postać pół - fabularną.
11. Wykonane zadanie należy zgłaszać poniżej według podanego kodu.
12. Kółka mogą być organizowane w dowolnym miejscu w szkole. Mamy mnóstwo lokalizacji w Hogwarcie i prosimy, by spotkania nie były robione w klasach od danych przedmiotów, co może utrudniać tworzenie lekcji. Polecamy korzystanie z założonych już Sal Klubowych, bądź tworzenie nowych, jeśli jeszcze ich nie ma w spisie lokacji.

DODATKOWO: Wszelkie pytania należy kierować do @Huxley Williams, w razie jego nieobecności każdy moderator i mistrz gry służy pomocą.
Twórca: @Dina Harlow.Kod do zgłoszeń/Rozliczeń


Zgłoszenia:

Kod:
<zg>Imię i Nazwisko:</zg> wpisz
<zg>Kółko:</zg> wpisz
<zg>Zgłoszenie na pozycję:</zg>członek/ jeśli zgłaszasz się na pozycję napisz na jaką oraz wklej podlinkowane spotkanie z tego miesiąca

Rozliczenia:

Kod:
<zg>Imię i nazwisko:</zg>
<zg>Nazwa kółka:</zg>
<zg>Zdobyta umiejętność:</zg>
<zg>Link:</zg> [url=LINK]link do rozegranego zadania/zorganizowanego koła[/url]

Ostatnio zmieniony przez Melusine O. Pennifold dnia Sro Maj 06 2020, 17:36, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Gracz
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Re: Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptyPon Maj 04 2020, 19:55;


Klub Magicznych Wyzwań
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Zaklęcia i OPCM oraz Transmutacja.

Zadanie na kwiecień (zaklęcia)
Kiedy na niebie nie ma księżyca okazuje się, że w świecie czarodziejskim jest cała masa niebezpieczeństw, o których nie myślimy na co dzień. Jezioro bardzo uprzykrza życie uczniom i trudno jest podejść do tego zbiornika wodnego. Waszym zadaniem jest rozstawić wokół niego dowolne zaklęcia defensywne, by spadła liczba ugryzień langustnika ladaco oraz zmniejszyć próby porwania kelpie. Pamiętajcie, by rzucić kostką według  preludium końca na langustnika bądź kelpię; wasz wątek lub jednopostówka musi być w obrębie hogwardzkiego jeziora.

Opiekun fabularny:
Shaylee Harper

Opiekun półfabularny:
Ursulla Bennett

Przewodniczący:
Drake Lilac

Zastępca przewodniczącego:
Percival d'Este

Członkowie:
Darren Shaw
Drake Lilac
Irvette de Guise
Julia Brooks
Larkin J. Swansea
Leighton J. Swansea
Marla O'Donnell
Murphy M. Murray
Mulan Huang
Narcyz Bez
Robin Doppler
Violetta Strauss
William S. Fitzgerald
Yuuko Kanoe
Stowarzyszenie Miłośników Przyrody
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak ONMS oraz Zielarstwo.

Zadanie na kwiecień (ONMS)
Najgorsze jest to, że lunaballe są chore. Biedne zwierzęta usypiają w najróżniejszych miejscach i mogą zostać zaatakowane przez niebezpieczne stworzenia! W Hogwarcie już Ajax wraz z Leonardo pracują nad lecznicą dla pięknych lunaballi, ale najpierw należy przyprowadzić je z najróżniejszych miejsc. Leonardo przekonał dyrektorkę, że na ten czas możecie również iść do zakazanego lasu szukać lunaballi. Warunek jest taki, że musicie być pełnoletni i co najmniej jedna osoba wykonująca zadanie potrafi patronusa (jeśli idziecie do ZL, musicie napisać wątek). Pamiętajcie, że niektóre lokalizacje są zmienione przez langustniki, czasem zaś można spotkać dementory. Zerknijcie do preludium końca.

Opiekun:
Christopher Walsh

Opiekun półfabularny:
Estella Vicario

Przewodniczący:
Irvette de Guise  

Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Mina Hawthorne
Drake Lilac
Christina Grim
Doireann Sheenani
Esme Cecil
Hope U. Griffin
Irvette de Guise
Marla O'Donnell
Moira Morgana Blake
Morgan A. Davies
Mulan Huang
Murphy M. Murray
Robin Doppler
Vinícius Marlow
Wiktor Krawczyk
Yuuko Kanoe

Koło Realizacji Twórczych
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Działalność Artystyczna oraz Magiczne Gotowanie. Sala Realizacji Twórczych.

ZADANIE NA kwiecień (Magiczne Gotowanie):
Okazuje się, że nie tylko ludzie cierpią przez brak księżyca. Niektórym zwierzętom magicznym przez tereny zalewowe, brakuje odpowiedniego pożywienia. Przez nagły brak niektórych naturalnych składników, na Realizacjach Twórczych musicie stworzyć jedzenie dla dowolnego zwierzęcia (niegroźnego), które często można spotkać w okolicach Hogwartu, a potem musicie nakarmić. Pamiętajcie, że w zależności od tego gdzie będzie wasze miejsce karmienia, musicie działać według informacji z preludium końca. Jeśli jesteście pełnoletni i co najmniej jedna osoba wykonująca zadanie potrafi patronusa, możecie iść karmić zwierzęta w Zakazanym Lesie.

Konieczność przeprowadzenia jednego wątku lub dwóch jednopostówek.

Opiekun:
Ezra T. Clarke

Opiekun półfabularny:
Howard Forester

Przewodniczący:
-

Zastępca przewodniczącego:
Mererid Tew

Członkowie:
Archie N. Darling
Aurora N. Taylor
Doireann Sheenani
Drake Lilac
Freya Grönlund
Hariel Whitelight
Hope U. Griffin
Irvette de Guise
Larkin J. Swansea
Leighton J. Swansea
Mererid Tew
Marla O'Donnell
Moira Morgana Blake
Narcyz Bez
Robin Doppler
Yuuko Kanoe
Laboratorium Medyczne
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Uzdrawianie oraz Eliksiry.

Zadanie na kwiecień (Uzdrawianie)
Okazuje się, że znaczna część uczniów ma bardzo duże problemy z zaśnięciem albo cierpi na chroniczne zmęczenie. Niestety okazuje się, że większość medyków jest najzwyczajniej w świecie bezradnych w tej kwestii. Jest jednak kilka eliksirów czy zaklęć, które mogą dać jakąś pomoc chociaż na chwilę. Waszym zadaniem jest pomóc pięknej Perpetui oraz Williamsowi, bo zwyczajnie nie radzą sobie z plagą, która ogarnia wszystkich.
Waszym zadaniem jest wątek, w którym pomagacie osobie, która cierpli z powodu księżyca. Przez Czarną Magię, wilowatość itp. Jeśli nie znajdziecie kogoś takiego - poprowadźcie wątek gdzie razem z drugą osobą warzycie eliksiry lub w inny sposób pomagacie profesorowi czy pielęgniarce.
Wymagany wątek.

Opiekun:


Opiekun półfabularny:
Alexa Sanford

Przewodniczący:


Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Aurora N. Taylor
Christina Grim
Drake Lilac
Emrys A. R. Landevale
Julia Brooks
Mina Hawthorne
Larkin J. Swansea
Marla O'Donnell
Mulan Huang
Robin Doppler
Vinícius Marlow
Violetta Strauss
Wiktor Krawczyk
William S. Fitzgerald
Yuuko Kanoe
IKE - Inicjatywa Kulturowo-Ezoteryczna
Zadania w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Wróżbiarstwo/Astronomia oraz Historia Magii i Runy.

ZADANIE NA kwiecień (Historia Magii i Runy):
Okazuje się, że powróciły klątwy które atakują niektórych czarodziejów! Jest to pierwszy ewenement w historii, że atakują one taką rzeszę magów. Jest to moment historyczny i z pewnością należy go opisać. Wasze zadanie to rzucić w temacie z klątwami trzy różne klątwy. Opisać ich działanie oraz możliwe przeciwdziałanie. Do tego musicie założyć, że jedna z wyrzuconych klątw dotyczy was na tą jednopostówkę lub jeden wątek .

Opiekun:
-

Opiekun półfabularny:
Darryl Kersey

Przewodniczący:
-

Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Emrys A. R. Landevale
Hope U. Griffin
Irvette de Guise
Leighton J. Swansea
Robin Doppler
Violetta Strauss
Yuuko KanoeOstatnio zmieniony przez Melusine O. Pennifold dnia Wto Maj 05 2020, 21:23, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Kółka pozalekcyjne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Kółka pozalekcyjne QCuY7ok :: 
rozwoj postaci
 :: 
gry i kluby
-