OGÓLNE:1. Przewodniczącym lub zastępcą przewodniczącego danego kółka może zostać osoba posiadająca co najmniej 10 punktów z przypisanej do niego dziedziny.
2. Każdy pracownik szkoły może zostać opiekunem dowolnego kółka. Do jego obowiązków należeć będzie luźny nadzór działalności uczniów i studentów, wsparcie fabularne, możliwość organizowania spotkań bądź proponowania zadań. Punkty kuferkowe nie są liczone przy naborze. Jeśli opiekun kółka nie będzie się udzielał fabularnie przez okres 2 miesięcy, zostanie automatycznie usunięty ze stanowiska. Dłuższe nieobecności nie będą usprawiedliwieniem; w razie wyjątkowych sytuacji możecie zgłaszać to moderatorowi odpowiedzialnemu za kółka. By wrócić na stanowisko, wystarczy zrobić spotkanie i zgłosić to poniżej, o ile stanowisko nie jest już zajęte.
Można być opiekunem tylko jednego kółka. Jeśli jesteś opiekunem kółka, druga Twoja postać nie może być jej przewodniczącym.
Od 10.10.23 może być dwóch opiekunów kółka, jeśli jeden to nauczyciel fabularny (nie dwóch asystentów) i obydwoje uczą różnych dziedzin.
3. Jeśli chcesz zostać przewodniczącym lub zastępcą koła (nawet jeśli ktoś inny jest już na tej pozycji), wystarczy zorganizować własne spotkanie oraz zgłosić to poniżej. Gdy pozostałe osoby zajmujące się kołem nie wykazują aktywności fabularnej i zainteresowania prowadzeniem spotkań, każde kolejne spotkanie bez ich udziału ma wpływ na członków. Dzięki temu, można ubiegać się o rolę zastępcy lub nawet przewodniczącego, przejmując ich obowiązki i tym samym powodując zmiany w zarządzie. Dla przykładu, w takim wypadku członek kółka po jednym zorganizowanym spotkaniu może zostać zastępcą.
4. Nie ma ograniczenia odnośnie ilości kółek, do których może należeć jedna postać.
ZADANIA:1. W jednym kwartale można uzyskać punkty do kuferka za wykonanie zadań z
tylko dwóch kółek. W przypadku, gdy zrobicie więcej zadań, dostaniecie za nie tylko punkty dla domu.
2. Aby dostać jeden punkt z fabularnych zadań, należy napisać wątek (co najmniej 5 postów, minimum 5 linijek na osobę) bądź rozpisać samonaukę na 3000 znaków (chyba, że w zadaniu napisano inaczej). Aby dostać dwa punkty z fabularnych zadań należy rozpisać standardowy wątek (co najmniej 6 postów, długość minimum do końca avatara).
Uwaga! Tylko z jednego kółka możesz dostać aż 2 punkty do kuferka. 3. Za wykonanie każdego zadania otrzymujecie po 10 pkt dla domu. Czasami w niektórych zadaniach jest możliwość zdobycia dodatkowych punktów dla domu, więc nie zapomnijcie uwzględnić tego przy rozliczeniach.
4. Wykonane zadanie należy zgłaszać w tym temacie według podanego kodu; w przypadku zgłaszania wykonania większej ilości zadań prosimy, aby były one umieszczone zbiorczo w
jednym poście. Ponadto, nie można rozliczać się za kogoś tj. każdy, kto wykona zadanie, musi wstawić tu post z odpowiednim kodem z postaci, której dotyczy rozliczenie, w przeciwnym razie nie będzie ono brane pod uwagę.
5. Rozliczenie przez moderatora punktów dla domu oraz punktów do kuferka następuje po zakończeniu danego kwartału.
SPOTKANIA:1. Można organizować dwa spotkania kółka miesięcznie - jest to odpowiedzialność opiekuna oraz przewodniczącego, który powinien zrobić co najmniej jedno spotkanie, oraz wiceprzewodniczącego, który może zorganizować koło w zamian za przewodniczącego, co jednocześnie prowadzi do podniesienia jego rangi w hierarchii koła. Zachęcamy też do współpracy przewodniczącego z zastępcą.
2. Każdy uczestnik spotkania, który napisze na nim minimum 2 posty, zostanie nagrodzony 1 punktem kuferkowym i 10 punktami dla domu; przy napisaniu na nim minimum 5 postów może dostać 2 punkty kuferkowe. Organizator zawsze otrzyma nagrodę w wysokości 2 punktów kuferkowych i 20 punktów dla domu.
3. Rozdaniem nagród
uczestnikom za spotkanie zajmuje się organizator. Przewodniczący, aby dostać punkty kuferkowe za zorganizowanie spotkania, zgłasza się w tym temacie. Swoje punkty dla domu rozlicza razem z innymi uczestnikami. Z kolei opiekun fabularny za organizację koła zgłasza się po należne punkty do tematu z
upomnieniami.
4. Opiekun koła, który bierze udział w spotkaniu, ale nie jest jednocześnie jego organizatorem, nie może otrzymać za to punktów. Może z kolei rozliczyć to jako wątek w pracy (pod warunkiem spełnienia pozostałych zasad obowiązujących w rozliczaniu wątków pracowniczych). Natomiast pozostali nauczyciele czy asystenci, którzy biorą udział w spotkaniu koła, nie otrzymają za to ani punktów ani nie mogą rozliczyć tego jako aktywność w pracy.
5. Informacje o spotkaniu należy umieścić w
temacie ze szkolnymi ogłoszeniami.
6. Kółka mogą być organizowane w dowolnym miejscu w szkole. Mamy mnóstwo lokalizacji w Hogwarcie i prosimy, by spotkania
nie były robione w klasach od danych przedmiotów, co może utrudniać tworzenie lekcji. Polecamy korzystanie z założonych już Sal Klubowych, bądź tworzenie nowych, jeśli jeszcze ich nie ma w spisie lokacji.
7. Przy nauce nowych zaklęć na kółku, należy je później dawać do kuferka wraz z punktami za spotkanie, jeśli zaklęcia są ponad poziomem punktów uczniów. Nie można dawać ich również więcej niż dwóch, a progi nauczanego zaklęcia nie mogą być zbyt wysokie.
8. Przy stanowisku opiekuna kółka pojawiła się
postać półfabularna, którą możecie traktować jako współprowadzącego. Oznacza to, że każdy kto chce, może wziąć opiekuna i poprowadzić nim fabularnie zajęcia. Takie spotkanie wlicza się do dwóch dopuszczalnych spotkań w miesiącu. Jeśli osoba prowadząca kółko nie ma nieobecności i
aktywnie prowadzi swoje lekcje, prosimy o upewnienie się, czy nie będzie organizować go samodzielnie, bądź zadać pytanie do moderacji.
Zgłoszenie nieobecności przez opiekuna kółka w odpowiednim temacie, automatycznie pozwala na prowadzenie kółka przez opiekuna półfabularnego.