Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Kółka pozalekcyjne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Moderator
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptyPon Maj 04 2020, 19:54;Kółka pozalekcyjne


Aktywni uczniowie i studenci w Hogwarcie chętnie angażują się w kółka pozalekcyjne, na których można doszlifować swoje umiejętności w wielu różnych dziedzinach. Brak ścisłego nadzoru nauczycieli sprawia, że w grupach panuje przyjazna atmosfera i nikt nie narzeka na brak zabawy. Comiesięczne zadania i okazjonalne spotkania z pewnością zapobiegną nudzie!


Informacje i zasady kółek


1. Przewodniczącym lub zastępcą kółka może zostać osoba posiadająca co najmniej 10 punktów z wybranej dziedziny.
2. Każdy pracownik szkoły może zostać opiekunem dowolnego kółka. Do jego obowiązków należeć będzie luźny nadzór działalności uczniów i studentów, wsparcie fabularne, możliwość organizowania spotkań bądź proponowania zadań. Punkty kuferkowe nie są liczone przy naborze. Jeśli opiekun kółka nie będzie się udzielał fabularnie przez okres 2 miesięcy zostanie automatycznie usunięty ze stanowiska. Dłuższe nieobecności nie będą usprawiedliwieniem; w razie wyjątkowych sytuacji możecie zgłaszać to moderatorowi odpowiedzialnemu za kółka. By wrócić na stanowisko wystarczy zrobić spotkanie i zgłosić to poniżej, o ile stanowisko nie jest już zajęte.  Opiekunem można być tylko jednej grupy. Jeśli jesteś opiekunem kółka, druga Twoja postać nie może być jej przewodniczącym.
3. Nie ma ograniczenia odnośnie ilości kółek, do których może należeć jedna postać.
4. Można organizować dwa spotkania kółka miesięcznie - jest to odpowiedzialność opiekuna oraz przewodniczącego, który powinien zrobić co najmniej jedno spotkanie, oraz wiceprzewodniczącego, który może zorganizować koło w zamian za przewodniczącego, co jednocześnie prowadzi do podniesienia jego rangi w hierarchii koła. Zachęcamy też do współpracy przewodniczącego z zastępcą.
5. Jeśli chcesz zostać przewodniczącym lub zastępcą koła (nawet jeśli ktoś inny jest już na tej pozycji), wystarczy zorganizować własne spotkanie oraz zgłosić to poniżej. Gdy pozostałe osoby zajmujące się kołem nie wykazują aktywności fabularnej i zainteresowania prowadzeniem spotkań, każde kolejne spotkanie bez ich udziału ma wpływ na członków. Dzięki temu, można ubiegać się o rolę zastępcy lub nawet przewodniczącego, przejmując ich obowiązki i tym samym powodując zmiany w zarządzie. Dla przykładu, w takim wypadku członek kółka po jednym zorganizowanym spotkaniu może zostać zastępcą.
6. Każdy uczestnik spotkania, który napisze na nim minimum 2 posty, zostanie nagrodzony 1 punktem kuferkowym i 10 punktami dla domu; organizator otrzyma nagrodę w wysokości 2 punktów kuferkowych i 20 punktów dla domu. Rozdaniem nagród za spotkanie zajmuje się organizator.
7. Informacje o spotkaniu należy umieścić w temacie ze szkolnymi ogłoszeniami.
8. Aby dostać punkt z comiesięcznych zadań należy napisać standardowy wątek (co najmniej 5 postów, minimum 5 linijek na osobę), bądź rozpisać samonaukę na 3000 znaków (chyba, że w zadaniu napisano inaczej). Dodatkowo za wykonanie zadania otrzymujemy 10 pkt dla naszego domu. Od 1 marca 2021, możecie dostać punkt kuferkowy za dwa wybrane kółka. Resztę zadań macie prawo wykonać, jednak dostaniecie za nie jedynie punkty dla domu. Jeśli zrobicie więcej zadań niż 2, zaznaczcie w poście za co chcecie dostać punkty.
9. Przy nauki nowych zaklęć na kółku, należy je później dawać do kuferka wraz z punktami za spotkanie, jeśli zaklęcia są ponad poziomem punktów uczniów. Nie można dawać ich również więcej niż dwóch oraz progi nauczanego zaklęcia nie mogą być zbyt wysokie.
10. Przy stanowisku opiekuna kółka pojawiła się postać pół - fabularna, którą możecie traktować jako współprowadzącego. Oznacza to, że każdy kto chce może wziąć opiekuna i poprowadzić nim fabularnie zajęcia. Taka lekcja wlicza się do dwóch możliwych spotkań w miesiącu. Jeśli osoba prowadząca kółko nie ma nieobecności i aktywnie prowadzi swoje lekcje, prosimy o upewnienie się czy nie będzie organizować go samodzielnie, bądź zadać pytanie do moderacji. Zgłoszenie nieobecności przez opiekuna kółka w odpowiednim temacie, automatycznie pozwala na prowadzenie kółka przez postać pół - fabularną.
11. Wykonane zadanie należy zgłaszać poniżej według podanego kodu.
DODATKOWO: Wszelkie pytania należy kierować do @Fillin Ó Cealláchain, w razie jego nieobecności każdy moderator i mistrz gry służy pomocą.
Twórca: @Dina Harlow.W tym miesiącu


Celtycka noc nadchodzi wielkimi krokami. I ponownie to magiczne święto, przeplatane mugolskimi motywami, jest oczywiście główną tematyką kółek.Kod do zgłoszeń/Rozliczeń


Zgłoszenia:

Kod:
<zg>Imię i Nazwisko:</zg> wpisz
<zg>Kółko:</zg> wpisz
<zg>Zgłoszenie na pozycję:</zg>członek/ jeśli zgłaszasz się na pozycję napisz na jaką oraz wklej podlinkowane spotkanie z tego miesiąca

Rozliczenia:

Kod:
<zg>Imię i nazwisko:</zg>
<zg>Nazwa kółka:</zg>
<zg>Zdobyta umiejętność:</zg>
<zg>Link:</zg> [url=LINK]link do rozegranego zadania[/url]

Kod na inne rzeczy (dla moderacji):
Kod:

<zg>UWAGA! </zg>W tej lokacji na okres październik/listopad musisz rzucić kostką kiedy tu jesteś, ze względu na wykonane tu zadanie na kółka przez WPISZIMIE.

<zg>Zmiana wyglądu lokacji:</zg>

[spoiler=Rzuć kostką k6 na efekt]

[/spoiler]Ostatnio zmieniony przez Melusine O. Pennifold dnia Sro Maj 06 2020, 17:36, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Moderator
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Re: Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptyPon Maj 04 2020, 19:55;Klub Magicznych Wyzwań

Zadanie w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak zaklęcia/OPCM oraz Transmutacja.

ZADANIE NA kwiecień (transmutacja):
Szkoła zadeklarowała pomoc w dekoracjach związanych z obchodami Celtyckiej Nocy. Nie chcąc naruszać budżetu, członkowie koła postanowili przetransmutować zeszłoroczne wstążki oraz elementy dekoracyjne, nadając im nowego życia. Okazało się również, że jeden z druidów zamówił zły rodzaj kwiatów i bardzo prosi o pomoc w zmienieniu setek róż w te, które odpowiednie będą dla tego ważnego, wiosennego święta.
Pracuj razem z innym członkiem KMW sali klubowej nad transmutacją lub samodzielnie zajmij się prośbą druidów oraz opiekuna koła. Pamiętaj, aby dokładnie zaznaczać, nad czym pracujesz oraz w co chcesz dany przedmiot przekształcić.


Opiekun fabularny:
Caine Shercliffe

Opiekun pół - fabularny:
Ursulla Bennett

Przewodniczący:
Fillin Ó Cealláchain

Zastępca przewodniczącego:
Victoria Brandon

Członkowie:
Alise L. Argent
Irvette de Guise
Aslan Colton
Charlie O. Rowle
Darren Shaw
Elijah J. Swansea
Jessica Smith
Julia Brooks
Keyira Shercliffe
Olivia Callahan
Lucas Sinclair
Hunter O. L. Dear
Maximilian Felix Solberg
Shawn A. McKellen II
Violetta Strauss
William S. Fitzgerald
Yuuko Kanoe
Felinus Faolán Lowell
Cali Reagan
Larkin J. Swansea
Narcyz Bez
Marie R. Moreau
Robin Doppler
Percival d'Este
Zephaniah van Wieren

Stowarzyszenie Miłośników Przyrody

Zadanie w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak ONMS oraz Zielarstwo.

ZADANIE NA kwiecień (ONMS):
W Kwietniu przypada dzień bezpańskich zwierząt, więc opiekun koła postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować w klasie dzień opieki nad tymi, których nikt nie chce. W wyznaczonym dniu klasa została przerobiona na prawdziwe SPA - są tu akcesoria do czesania zwierząt, zabawki, akcesoria do kąpieli oraz ogólnej pielęgnacji. Ze schroniska oraz menażerii przywieziono klatki z nieśmiałkami, psidwakami, puffkami, kugucharami, sowami oraz wężami, które wciąż nie znalazły właściciela.
Waszym zadaniem jest zajęcie się nimi odpowiednio (pielęgnacja, zabawa, poszerzenie wiedzy o wybranym gatunku), a także wrzucenie postu na wizbooka z reklamą wybranego przez was zwierzaka. Możecie robić to w parach z ludźmi z koła lub nawet spoza niego lub samotnie.
Data fabularna: 4 Kwietnia.


Opiekun:
Christopher O'Connor

Opiekun pół - fabularny:
Estella Vicario

Przewodniczący:
Gunnar Ragnarsson  

Zastępca przewodniczącego:
Keyira Shercliffe

Członkowie:
Aleksandra Krawczyk
Alise L. Argent
Hunter O. L. Dear
Aslan Colton
Robin Doppler
Irvette de Guise
Bruno O. Tarly
Felinus Faolán Lowell
Freja Nielsen
Marie R. Moreau
Gabrielle Levasseur
Jessica Smith
Lucas Sinclair
Maximilian Brewer
Maximilian Felix Solberg
Morgan A. Davies
Nancy Williams
Shawn A. McKellen II
Wiktor Krawczyk
Yuuko Kanoe
Zephaniah van Wieren

Koło realizacji twórczych

Zadanie w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Działalność artystyczna oraz Gotowanie.

Zadanie na kwiecień (gotowanie):
Dostaliście wezwanie od opiekuna koła, żeby stawić się w szkolnej kuchni z samego rana! Jak się okazało z okazji Wielkanocy, przypadał dziś dzień magicznego śniadania i waszym zadaniem jest pomoc skrzatom w przygotowaniu pyszności dla całej szkoły! Możecie zasięgać rad od szkolnych kucharzy, stworzyć własny przepis lub posilić się jedną z książek kucharskich — byle było smacznie, jak u mamy! Napisz o wspólnym gotowaniu z innym członkiem klubu, podkreślając, jakie potrawy zostały przez was wybrane oraz sposób ich powstawiania lub samodzielnie zrób coś pysznego! Pamiętaj, żeby zrobić je w duchu Celtyckiej Nocy lub Wielkanocy.
Jeśli umieścisz w zgłoszeniu wykonaniu zadania opis potrawy, najlepiej wraz z efektami, które daje potrawa, Twoja potrawa może zostać użyta do eventu oraz dostaniesz dodatkowe punkty dla domu. Spis potraw dla rozjaśnienia jak powinny wyglądać opis i ewentualne bonusy potrawy.
Data Fabularna: 24 Kwietnia.


Opiekun:
Valeria Albescu

Opiekun pół - fabularny:
Howard Forester

Przewodniczący:
Shawn A. McKellen

Zastępca przewodniczącego:
-

Członkowie:
Alise L. Argent
Bruno O. Tarly
Elijah J. Swansea
Flora Martell
Freja Nielsen
Maximilian Felix Solberg
Larkin J. Swansea
Irvette de Guise
Victoria Brandon
Yuuko Kanoe
Cali Reagan
Narcyz Bez
Felinus Faolán Lowell
Robin Doppler

Laboratorium medyczne

Zadanie w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Uzdrawianie oraz Eliksiry.

Zadanie na kwiecień (eliksiry):
Kwiecień jest pełen dni poświęconych zdrowiu i w tym miesiącu opiekun koła postanowił zająć się najbliższym otoczeniem — skrzydłem szpitalnym. Musicie przygotować spis eliksirów w schowku szkolnym i uzupełnić zapas, poprzez uwarzenie nowych porcji dla szkoły. Odciąży to Profesor Dear oraz Pielęgniarkę, a wam pomoże przećwiczyć przygotowywanie mikstur.
Przygotuj spis używanych w szkole eliksirów, a także uwarz jeden z nich (wybrany ze spisu), korzystając ze szkolnych składników i rozlej go do fiolek, zanosząc do szkolnego skrzydła szpitalnego gotowe porcje.

Opiekun:
Perpetua Whitehorn

Opiekun pół - fabularny:
Alexa Sanford

Przewodniczący:
Maximilian Felix Solberg

Zastępca przewodniczącego:
Felinus Faolán Lowell

Członkowie:
Aleksandra Krawczyk
Alise L. Argent
Aslan Colton
William S. Fitzgerald
Hunter O. L. Dear
Bruno O. Tarly
Elijah J. Swansea
Fillin Ó Cealláchain
Flora Martell
Freja Nielsen
Julia Brooks
Lucas Sinclair
Maximilian Brewer
Larkin J. Swansea
Shawn A. McKellen II
Sophie Sinclair
Violetta Strauss
Wiktor Krawczyk
Yuuko Kanoe
Cali Reagan
Marie R. Moreau
Percival d'Este
Robin Doppler
Zephaniah van Wieren

IKE - Inicjatywa Kulturowo - Ezoteryczna

Zadanie w tym kółku powiązane są z takimi dziedzinami jak Wróżbiarstwo/Astronomia oraz Runy/HM.

Zadanie na kwiecień (Historia Magii):
W tym miesiącu przypada jedno z najważniejszych dla Czarodziejów Świąt, bardzo blisko związana z magią — Celtycka Noc. Adenowi Morrisowi zależy, aby członkowie koła dobrze zapoznali się z tym świętem oraz jego roli w Historii Magii, poprosił więc o przygotowanie tekstu na jego temat i wysłania go na jego sowią pocztę. Dodatkowo zachęca wszystkich, którzy świętowali ją w tamtym roku, by napisali swoje własne doświadczenia z nią  związane. Napisz posta, w którym zabierasz się za pisanie pracy dla Morrisa na ok. 500 znaków oraz referat na ok. 2500 znaków o genezie oraz tradycjach i zwyczajach związanych z Celtycką Nocą.


Opiekun:
Joshua Walsh

Przewodniczący:
Maximilian Brewer

Zastępca przewodniczącego:
Morgan A. Davies

Członkowie:
Aslan Colton
Elijah J. Swansea
Jessica Smith
Lucas Sinclair
Freddie Moses
Sophie Sinclair
Violetta Strauss
Yuuko Kanoe
Percival d'Este
Irvette de Guise
Robin Doppler
Felinus Faolán LowellOstatnio zmieniony przez Melusine O. Pennifold dnia Wto Maj 05 2020, 21:23, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Fillin Ó Cealláchain

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175
C. szczególne : czarne, wąskie ubrania; mocny irlandzki akcent; prawie udany tatuaż na szyi, nad karkiem : all four boyd;
Galeony : 810
  Liczba postów : 1539
https://www.czarodzieje.org/t16446-fillin-o-ceallachain#452046
https://www.czarodzieje.org/t17983-fillin#510202
https://www.czarodzieje.org/t16447-w-moim-domu-straszy#452099
https://www.czarodzieje.org/t16445-fillin-o-ceallachain#452029
https://www.czarodzieje.org/t18350-fillin-o-ceallachain-dziennik
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Moderator
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Re: Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptyWto Mar 16 2021, 02:33;

@Caine Shercliffe  @Perpetua Whitehorn  @Christopher O'Connor  @Valeria Albescu  @Joshua Walsh

W związku z pojawieniem się nowych punktów w regulaminie, od dnia dzisiejszego, macie równy miesiąc (tj.do 16.04) na zorganizowanie spotkania lub innej formy zajęcia dla prowadzonego przez siebie koła. W przypadku braku aktywności w wyznaczonym terminie, tracicie funkcję opiekuna koła.

______________________


Too much of anything is bad, but too much good whiskey is barely enough.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mulan Huang

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : niewielki tatuaż z przodu lewego barku, często zmienia kolor włosów
Galeony : 0
  Liczba postów : 41
https://www.czarodzieje.org/t20227-mulan-huang#630198
https://www.czarodzieje.org/t20246-lacze-lan
https://www.czarodzieje.org/t20247-mulan#631275
https://www.czarodzieje.org/t20228-mulan-huang#630207
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Gracz
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Re: Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptySob Kwi 03 2021, 15:43;

Imię i Nazwisko: Mulan Huang
Kółko: Stowarzyszenie Miłośników Przyrody, Laboratorium Medyczne, Klub Magicznych Wyzwań
Zgłoszenie na pozycję: członek
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Camelia Robbins

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : V
Wiek : 15
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 172
Galeony : 39
  Liczba postów : 88
https://www.czarodzieje.org/t20235-camelia-robbins#631000
https://www.czarodzieje.org/t20239-stefan-robbins#631152
https://www.czarodzieje.org/t20240-relki-camelki#631156
https://www.czarodzieje.org/t20237-camelia-robbins#631005
https://www.czarodzieje.org/t20242-camelia-robbins-dziennik#6311
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Gracz
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Re: Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptySob Kwi 03 2021, 20:04;

Imię i Nazwisko: Camelia Robbins
Kółko: STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW
PRZYRODY KOŁO REALIZACJI TWÓRCZYCH
LABORATORIUM MEDYCZNE
Zgłoszenie na pozycję:członek
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Victoria Brandon

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168
C. szczególne : piegi na całej twarzy
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
Galeony : 864
  Liczba postów : 1135
https://www.czarodzieje.org/t18197-victoria-brandon#517279
https://www.czarodzieje.org/t18201-poczta-brandonowny#517591
https://www.czarodzieje.org/t18202-vicky-i-jej-magiczna-menazeria#517595
https://www.czarodzieje.org/t18199-victoria-brandon#517482
https://www.czarodzieje.org/t18306-victoria-brandon-dziennik
Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Gracz
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Re: Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne EmptyWto Kwi 06 2021, 11:22;

Imię i nazwisko: Victoria Brandon
Nazwa kółka: Klub Magicznych Wyzwań
Zdobyta umiejętność: transmutacja
Link: link do rozegranego zadania

Nazwa kółka: Koło Realizacji Twórczych
Zdobyta umiejętność: magiczne gotowanie
Link: link do rozegranego zadania
Potrawa: Marchewkowe zające:
Niewielkie ciastka w kształcie zajączków, w skład których wchodzi marchewka, orzechy oraz wiórki kokosowe. Całość polana jest kremem ze śmietankowego serka, cukru pudru oraz masła, nadającym potrawie miękkości. Każdy, kto zje przynajmniej jedno takie ciasteczko, może cieszyć się przez kilka minut posiadaniem króliczych uszu, które z całą pewnością żyją własnym życiem.

______________________


if i reach for the sun
it would be shining

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Kółka pozalekcyjne QzgSDG8
Kółka pozalekcyjne Empty


PisanieKółka pozalekcyjne Empty Re: Kółka pozalekcyjne  Kółka pozalekcyjne Empty;

Powrót do góry Go down
 

Kółka pozalekcyjne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Kółka pozalekcyjne QCuY7ok :: 
rozwoj postaci
 :: 
gry i kluby
-