Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta profesora Scrivenshafta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 2 Previous  1, 2
AutorWiadomość


Mikel Scrivenshaft
Mikel Scrivenshaft

Nauczyciel
Wiek : 61
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 175cm
Galeony : 14
  Liczba postów : 75
https://www.czarodzieje.org/t21887-poczta-profesora-scrivenshafta#717362
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Specjalny
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptySro Sty 25 2023, 19:03;

First topic message reminder :

***
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Valerie Lloyd
Valerie Lloyd

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 172 cm
C. szczególne : blizna na łuku brwiowym
Galeony : 409
  Liczba postów : 509
https://www.czarodzieje.org/t22001-valerie-lloyd
https://www.czarodzieje.org/t22003-poczta-val
https://www.czarodzieje.org/t22002-valerie-lloyd
https://www.czarodzieje.org/t22007-valerie-llyod-dziennik
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyNie Wrz 24 2023, 13:45;

Szanowny Panie Profesorze,

Choć siatkówka nie jest mi obca, przyznam szczerze, że do tej pory nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak nazywają się poszczególne pozycje. Jest ich 5.
Libero - to osoba, która ma za zadanie przyjmować zagrywki. Nie może atakować, ponieważ jego zadaniem jest wyłącznie gra obronna. W celu odróżnienia go od reszty drużyny ma on na sobie koszulkę innego koloru. Jak wiadomo siatkówka to drużynowy sport, ale umiejętności libero mają duże znaczenie dla powodzenia całego meczu.
Atakujący - to do niego kieruje się większość piłek, jego rolą jest zdobywanie punktów i kontratakowanie. Największą przeszkodą, która stoi na jego drodze są oczywiście bloki.
Rozgrywający - ma za zadanie wystawiać piłki atakującemu, środkowemu i przyjmującemu. Oczywiście najpierw musi przejąć ją od libero. To od jego decyzji podejmowanych w ułamku sekundy w dużej mierze zależy przebieg akcji.
Środkowy - odpowiedzialny jest za blokowanie ataków przeciwnika. Ze względu na specyfikę, często środkowymi są osoby szczególnie wysokie.
Przyjmujący - to pozycja, która charakteryzuje się zarówno ofensywą, jak i defensywą. Jego zadanie polega na odbieraniu piłki po zagrywce i obrona. Może atakować, ale jedynie ze skrzydła lub głębi pola.
Ufna, że wyczerpałam temat
Pozdrawiam serdecznie
Valerie Lloyd
Powrót do góry Go down


Gabriel A. Gaughan
Gabriel A. Gaughan

Student Gryffindor
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 180 cm
C. szczególne : silny szkocki akcent | czarny sygnet na małym palcu prawej dłoni
Galeony : 22
  Liczba postów : 100
https://www.czarodzieje.org/t22544-gabriel-aeron-gaughan
https://www.czarodzieje.org/t22549-poczta-gabriela-gaughana#748718
https://www.czarodzieje.org/t22545-gabriel-a-gaughan
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyPon Wrz 25 2023, 22:39;
 


Szanowny Panie Profesorze,

List ten jest odpowiedzią na zadane zadanie domowe.

W siatkówce wyróżniamy 5 następujący pozycji:

Atakujący – zawodnik, który ma przede wszystkim zdobywać punkty dla drużyny, kończy akcje, przebijając piłkę na stronę przeciwnika. Najczęściej stosuje najbardziej agresywny rodzaj zagrywek. Ciąży na nim największa presja i musi dobrze wykorzystać podania od pozostałych graczy.

Przyjmujący – zadaniem zawodnika na tej pozycji jest głównie przyjmowanie piłki i tzw. wystawianie jej pozostałym członkom drużyny. Atakować może zarówno z środka boiska, jak i ze skrzydła. Ma za zadanie również bronić pola przy pomocy bloku.

Libero – zawodnik, który gra na defensywnej pozycji, bez stosowania bloków, zazwyczaj porusza się po środku swojego pola, nie po bokach. Głównie przyjmuje podania i wystawia je pozostałym członkom swojej drużyny. Ubrany w koszulkę w innym kolorze, najczęściej zawodnik o najniższym wzroście.

Środkowy –  gracz, znajdujący się najbliżej siatki, odpowiedzialny jest głównie za stosowanie bloku, czyli przebicia piłki. Drugim, równie ważnym, zadaniem zawodnika na tej pozycji jest atak na środku siatki.

Rozgrywający – gracz, który przeważnie znajduje się w środku akcji, ma za zadanie podejmować szybkie decyzje o tym, komu podać piłkę, często stosuje zmyłki i uniki, by zmylić przeciwnika, np. puste wyskoki bez dotknięcia piłki dłonią.
Z wyrazami szacunku,
Gabriel A. Gaughan
Gryffindor, I rok studiów
 
Powrót do góry Go down


Lockie I. Swansea
Lockie I. Swansea

Student Slytherin
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 192
C. szczególne : zawsze długi rękaw i jakiś elegancki golfik, zapach cytrusowo-drzewny, piżmowy, ziemisty, mówi z akcentem
Galeony : 2156
  Liczba postów : 1502
https://www.czarodzieje.org/t22245-lachlan-innocent-swansea#731964
https://www.czarodzieje.org/t22255-jakko-sowa-locka#732448
https://www.czarodzieje.org/t22244-lockie-i-swansea-kuferek
https://www.czarodzieje.org/t22717-l-i-swansea-dziennik#764926
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyCzw Sty 11 2024, 23:15;
   

   
Profesorze Scrivenshaft,


Jedną z fascynujących dziedzin, która może zostać wykorzystana do tworzenia magicznej sztuki, jest dziedzina eliksirów. Nie jestem z niej orłem, ale szanuje i doceniam eliksirowarstwo. Eliksiry oferują nieskończone możliwości dla artystów dążących do wyrażania swojej kreatywności w unikalny sposób.

Wyobraźmy sobie na przykład stworzenie płynnej kompozycji, która na płótnie tworzy dynamicznie zmieniające się obrazy. Używając specjalnych eliksirów, które reagują na zmiany temperatury, światła, a nawet emocji obserwatora, artysta mógłby tworzyć dzieła, które żyją własnym życiem i stale ewoluują. Takie interaktywne płótna mogłyby odzwierciedlać emocjonalny stan widza lub zmieniać się w zależności od pory dnia czy sezonu.

Innym przykładem jest wykorzystanie eliksirów do tworzenia trójwymiarowych instalacji. Poprzez zastosowanie eliksirów powiększających lub zmniejszających, artysta mógłby stworzyć dzieła, które zmieniają swój rozmiar i kształt. Takie dzieło mogłoby zapewniać zupełnie różne doznania w zależności od odległości i kąta, z jakiego jest obserwowane.

Eliksiry mogą być również wykorzystane do tworzenia żywych rzeźb roślinnych, gdzie rośliny pod wpływem eliksiru poruszają się, kwitną lub zmieniają kolory w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne, takie jak dotyk, dźwięk czy światło. To połączenie zielarstwa i sztuki stwarza możliwość stworzenia nie tylko estetycznie pięknych, ale i interaktywnych instalacji.
   

   
Lockie Swansea
   

   
Powrót do góry Go down


Helen 'Hex' O. Eastwood
Helen 'Hex' O. Eastwood

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : V
Wiek : 16
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 176 cm
C. szczególne : Piegi | Tatuaż | Krzaczaste brwi | Blizny | Kwadratowa szczęka | Umięśniona sylwetka
Galeony : 192
  Liczba postów : 263
https://www.czarodzieje.org/t22641-helen-octavia-eastwood#756965
https://www.czarodzieje.org/t22647-caine#757321
https://www.czarodzieje.org/t22643-helen-octavia-eastwood#757186
https://www.czarodzieje.org/t22676-helen-octavia-eastwood-dzienn
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyWto Sty 16 2024, 18:33;


Profesorze Scrivenshaft,


Jako że głównie interesuję się rzeźbieniem różnego rodzaju praktycznych przedmiotów z drewna to o tym pomyślałam najpierw, ale później dodawałam liście do swojego zielnika i uznałam, że to o nim napiszę. Nie jestem pewna czy zaliczy to pan jako sztukę, ale dla mnie właśnie tym jest. Tworzenie zielników to proces zbierania, przygotowywania i układania liści lubi innych fragmentów roślin w estetyczny sposób, mający na celu zachowanie ich formy i piękna. Można tutaj wyrazić dużo kreatywności poprzez dobór gatunków, ich rozmieszczenie, a także wybór oprawy czy dodatkowych elementów ozdobnych. W rezultacie zielniki mogą nie tylko służyć celom naukowym, ale również stanowić wyjątkowe dzieła artystyczne. Przesyłam zdjęcie swojego, co roku robię inny: zdjęcie jest nieruchome.
Chodzi mi oczywiście o wykorzystanie zielarstwa. To dla mnie całkiem ciekawa przestrzeń do tworzenia sztuki, a w procesie delikatnego odcinania liści lub kwiatów, zabezpieczenia ich i suszenia często sięgam po zaklęcia, aby mieć pewność, że wszystko będzie dobrze zrobione. Czary pozwalają bardzo utrwalić jakość liści, a wtedy każdy taki malutki zielony kawałek staje się swoistym dziełem. Uwielbiam zarówno wykorzystywać mugolskie rośliny, jak i te magiczne: dyptam, korzennik lekarski, chmurnik, dymnicę. W sumie zielarstwo to wtedy dla mnie nie tylko miła nauka o naturze, ale też dzięki tworzeniu tych zielników również niezwykły obraz pełnego przekroju pór roku czy uchwycenie, jak rozwijają się dane rośliny, jeśli zbieram ich liście w każdej fazie rozwoju.


 
Helen O. Eastwood


Powrót do góry Go down


Morgan A. Davies
Morgan A. Davies

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 162
C. szczególne : skórzany plecak, nieodłączne bransoletki
Dodatkowo : Animagia (wiewiórka pospolita)
Galeony : 1604
  Liczba postów : 3452
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyCzw Sty 18 2024, 19:27;


Szanowny Profesorze Scrivenshaft,

zwracam się w temacie pracy domowej z Działalności Artystycznej.

Moją domyślną dziedziną magii, którą stosuję nie tylko do rzeźbienia, ale i na co dzień niemal od początku mojej hogwarckiej edukacji jest transmutacja. Jej największą zaletą w ramach kreatywnych zajęć jest to, jak ściśle współpracuje z wyobraźnią, jak, z odrobiną wprawy, umożliwia osiąganie każdej wizji i stworzonego w głowie projektu za kilkoma machnięciami różdżką. Jej poważną wadę stanowi natomiast rzecz, o której przekonaliśmy się na ostatniej lekcji i co uwypukla się przy niemal każdej okazji wymagającej pracy manualnej - nawet zręcznym i uzdolnionym plastycznie dłoniom odbiera z czasem wprawę i potrzebne do przelewania wyobraźni w rzeczywistość pewność i tempo działania.
Czy zatem warto szkolić się z transmutacji i dążyć do perfekcji w posługiwaniu się nią, by ruchami różdżki tworzyć wspaniałe rzeźby, wyśnione obrazy, czy kształtować wokół siebie pożądaną rzeczywistość nawet jeżeli odbywałoby się to poniekąd kosztem zdolności do dokonywania tychże bez pomocy magii, nakładem własnych mięśni i godzin? Choć wybór wydaje się być dość oczywisty, jak w każdym przypadku wysługiwania się potęgą magii, osobiście próbuję osiągnąć w tym pewien niedościgniony złoty środek.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Morgan A. Davies
Gryffindor, II rok studencki
Powrót do góry Go down


Kate Milburn
Kate Milburn

Student Gryffindor
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 173
C. szczególne : karminowe usta, nosi pierścień uznania
Galeony : 748
  Liczba postów : 840
https://www.czarodzieje.org/t22617-kate-milburn#754903
https://www.czarodzieje.org/t22619-poczta-kate#755024
https://www.czarodzieje.org/t22618-kate-milburn#754964
https://www.czarodzieje.org/t22650-kate-milburn-dziennik#757550
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyCzw Sty 18 2024, 22:37;

Profesorze Scrivenshaft,

W odpowiedzi na zadane przez Pana profesora zadanie domowe, chciałabym odnieść się do wykorzystywania elementów odzwierzęcych w sztuce. Pomijając już fakt, jak popularne stało się używanie zwierzęcych printów lub tekstyliów mających doskonale udawać sposób rozmieszczenia na zwierzęcym ciele kształtów i kolorów w modzie, mamy całą gamę pozyskiwanych od zwierząt atrybutów, które mogą przysłużyć się stworzeniu dzieła sztuki.
W rzeźbie można pomóc sobie poprzez doczepienie lub doklejenie do gliny, drewna, czy innego głównego nośnika artystycznej ekspresji, pochodzących od zwierząt elementów, by nadać jej realizmu i wzmocnić wizualne oraz sensoryczne walory. Chociażby pióra, na co dzień gubione przez rozliczne ptaki, mogą przysłużyć się do ozdoby wykwintnej sukni czy nadania skrzydłom rzeźby hipogryfa autentyzmu. Do podobnych zadań świetnie sprawdzą się również łuski smoka, które dodatkowo mogą usprawnić trwałość dzieła ze względu na swoją własną wytrzymałość.
Nie tylko w rzeźbie pióra, pancerze, skrzydełka czy łuski będą się sprawdzać - mogą mieć one również świetne zastosowanie w sztuce kolażu.
Z poważaniem,
Kate Milburn, VIII, Gryffindor
Powrót do góry Go down


Lockie I. Swansea
Lockie I. Swansea

Student Slytherin
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 23
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 192
C. szczególne : zawsze długi rękaw i jakiś elegancki golfik, zapach cytrusowo-drzewny, piżmowy, ziemisty, mówi z akcentem
Galeony : 2156
  Liczba postów : 1502
https://www.czarodzieje.org/t22245-lachlan-innocent-swansea#731964
https://www.czarodzieje.org/t22255-jakko-sowa-locka#732448
https://www.czarodzieje.org/t22244-lockie-i-swansea-kuferek
https://www.czarodzieje.org/t22717-l-i-swansea-dziennik#764926
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyPią Sty 26 2024, 17:19;

Profesorze Scrivenshaft

Anna Boleyn jest tajemniczą i wpływową postacią z historii świata zarówno czarodziejskiego jak i mugolskiego. Jej losy są głęboko związane z magią. Była ona osobą o wyjątkowych zdolnościach magicznych, używającą swojej wiedzy i talentów do zdobywania wpływów na dworze królewskim.
W świecie czarodziejów Anne Boleyn jest znana głównie jako mistrzyni zaklęć i eliksirów, a jej inteligencja i charyzma czyniły ją postacią, z którą wielu czarodziejów chciałoby się związać. Wiadomo jednak, że jej małżeństwo z angielskim królem Henrykiem VIII było częścią większej gry politycznej o wpływy w różnych frakcjach magicznego świata tamtego wieku, a jej upadek był finałem wielu intryg i konfliktów na wyższych szczeblach magicznego świata.
Anne Boleyn była, jak teraz wiemy, fałszywie oskarżona o praktykowanie czarnej magii, co przyczyniło się do jej tragicznego końca. Jej egzekucja była wynikiem napięć między mugolskim a magicznym światem, a także niepisanym ostrzeżeniem dla innych czarodziejów o niebezpieczeństwach związanych ze zbyt bliskimi związkami z mugolami.
Dla mugoli Anne Boleyn jest postacią historyczną, drugą żoną HHenryka VIII i matką Elżbiety I. Jej historia jest opowieścią pełną intryg, miłości i zdrad o tragicznym końcu - została ona bowiem ścięta pod zarzutem knowań i czarownictwa. My, jako czarodzieje, wiemy, że pespektywa Boleyn była zgoła inna. Postrzegamy ją jako jedną z nas, kobietę o wielkiej mocy i talencie, której historia została wypaczona przez mugolską histografię. Jej życie i upadek były wynikiem konfliktów wewnątrz magicznej socjety jej czasów, a jej interakcja z mugolami jedynie postawiła kropkę nad i.
Takie porównanie pozwala zauważyć, jak różne mogą być perspektywy na tę samą osobę w zależności od kontekstu kulturowego i posiadanej wiedzy. Dla mugoli Anne Boleyn jest tragiczną postacią historyczną, podczas gdy dla czarodziejów to wybitna i wpływowa czarodziejka, której prawdziwa historia i osiągnięcia oraz próby politycznych ruchów pozostają po dziś dzień źle rozumiane przez mugolski świat.

Lockie Swansea

Powrót do góry Go down


Cleopatra I. Seaver
Cleopatra I. Seaver

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 178 cm
C. szczególne : Egipska uroda | tatuaże | krótkie włosy | złote oczy | biżuteria - naszyjnik ze złotym zniczem
Galeony : 99
  Liczba postów : 383
https://www.czarodzieje.org/t22484-cleopatra-ifrith-seaver#746111
https://www.czarodzieje.org/t22540-poczta-cleopatry#748319
https://www.czarodzieje.org/t22485-cleopatra-ifrith-seaver#746155
https://www.czarodzieje.org/t22567-cleopatra-i-seaver-dziennik#7
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptySob Sty 27 2024, 17:22;

1

Szanowny Profesorze Scrivenshaft,


Kirke to postać wzbudzająca zainteresowanie ze względu na swój tajemniczy charakter i potężne umiejętności magiczne. Była cenioną czarodziejką, a zwłaszcza znakomitą transmutatorką. Jej zdolności obejmowały również wróżbiarstwo, eliksiry lecznicze oraz kontrolę nad niektórymi elementami natury.
Wśród magicznych źródeł Kirke jest często wspominana jako jedna z najbardziej renomowanych postaci w dziedzinie alchemii i zielarstwa. Jest wiedza na temat magicznych ziół i substancji była bezcenna. Chociaż chyba najmocniej zasłynęła ze zdolności w zakresie transmutacji, bo zdobyła tym uznanie społeczności czarodziejów, a także rozgłos wśród mugoli. Jednak dla nich, Kirke pozostaje postacią z mitologii i literatury. To córka boga Heliosa i nimfy Perseis. W mitach greckich miała ona magiczne zdolności, które obejmowały przemianę ludzi w zwierzęta poprzez zaklęcia, a także umiejętność przywracania im ludzkiej formy. Opowieści o niej przekazywane przez mugoli kształtują jej wizerunek jako postaci tajemniczej, niemożliwej do zrozumienia dla zwykłych ludzi. W ich wyobrażeniu, jej potężne umiejętności magiczne są źródłem strachu, a jej wyspa staje się miejscem zatopionym w niebezpieczeństwie. Mugole postrzegają Kirke jako postać baśniową, a jej mocne powiązania z przyrodą przekładają na wizję potężnej czarodziejki.

Cleopatra I. Seaver
Powrót do góry Go down


Helen 'Hex' O. Eastwood
Helen 'Hex' O. Eastwood

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : V
Wiek : 16
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 176 cm
C. szczególne : Piegi | Tatuaż | Krzaczaste brwi | Blizny | Kwadratowa szczęka | Umięśniona sylwetka
Galeony : 192
  Liczba postów : 263
https://www.czarodzieje.org/t22641-helen-octavia-eastwood#756965
https://www.czarodzieje.org/t22647-caine#757321
https://www.czarodzieje.org/t22643-helen-octavia-eastwood#757186
https://www.czarodzieje.org/t22676-helen-octavia-eastwood-dzienn
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyCzw Lut 01 2024, 23:07;


Profesorze Scrivenshaft,


Potwór z Loch Ness, szeroko znany w magicznym świecie, jest w rzeczywistości ukrytym kelpie, mitycznym stworzeniem z wyglądem wodnego konia, posiadającym zdolność przybierania postaci potężnego potwora. W świecie czarodziejów, ta istota jest czasem uważana za strażnika tajemniczego jeziora, posiadającego magiczną moc i powodującego niepokój wśród zakazanych terenów. Czarodzieje szanują kelpie za jego nadprzyrodzone umiejętności i widzą go jako element bogatej historii szkockich legend.
Z perspektywy mugoli, potwór z Loch Ness wzbudza zainteresowanie i fascynację jako tajemnicze stworzenie, które zdobi liczne opowieści i legendarne podania. Przez wiele lat, Ministerstwo Magii utrzymywało w tajemnicy prawdziwą tożsamość kelpie, co sprawia, że dla mugoli Loch Ness nadal pozostaje zagadkowym obszarem, w którym można znaleźć potencjalnego olbrzymiego prehistorycznego stwora. Różnice w postrzeganiu potwora z Loch Ness między światem mugoli a czarodziejów ukazują, jak magiczne stworzenia skrywają swoje prawdziwe oblicze przed zwykłym społeczeństwem, pozostając jednocześnie ważnym elementem legend i folkloru obu światów.


Helen O. Eastwood


Powrót do góry Go down


Kate Milburn
Kate Milburn

Student Gryffindor
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 173
C. szczególne : karminowe usta, nosi pierścień uznania
Galeony : 748
  Liczba postów : 840
https://www.czarodzieje.org/t22617-kate-milburn#754903
https://www.czarodzieje.org/t22619-poczta-kate#755024
https://www.czarodzieje.org/t22618-kate-milburn#754964
https://www.czarodzieje.org/t22650-kate-milburn-dziennik#757550
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyPią Lut 02 2024, 21:57;

Profesorze Scrivenshaft,

W odpowiedzi na zadaną pracę domową, przesyłam swój esej.
W mugolskim świecie "potwór z Loch Ness" jest kryptydą, czyli hipotetycznie istniejącym zwierzęciem, które nie zostało potwierdzone przez zoologów, a wciąż jest przedmiotem badań kryptozoologów. Potwór według podań świadków pojawiał się jako podłużny lub trójkątny grzbiet nad powierzchnią jeziora, czasem jako szereg garbów, a wielokrotnie opisywany był jako ciemnoskóry stwór z jedno lub dwugarbnym grzbietem oraz długą szyją zakończoną paszczą. Najbardziej popularnymi teoriami próbującymi wyjaśnić naturę pochodzenia Potwora są te przyrównujące go do plejozaurów, fok lub węgorzy.
W rzeczywistości wiemy, że jezioro było zamieszkiwane przez największego przedstawiciela gatunku kelpii. Kelpie jako stworzenia zmiennokształtne potrafiły przybierać różne formy. Najczęściej były to konie z wiechami sitowia w miejscu grzywy, aczkolwiek ta konkretna kelpia najczęściej przybierała postać węża morskiego.
Kate Milburn, VIII, Gryffindor
Powrót do góry Go down


Ced Savage
Ced Savage

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 187 cm
Galeony : 183
  Liczba postów : 218
https://www.czarodzieje.org/t22745-ced-savage#767083
https://www.czarodzieje.org/t22757-szara#767227
https://www.czarodzieje.org/t22746-ced-savage#767086
https://www.czarodzieje.org/t22850-ced-savage-dziennik#768897
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 EmptyNie Lut 04 2024, 16:34;

Porównanie wiedzy mugoli z realnym wizerunkiem Morgany Le Fay

Morgana Le Fay, stanowiąca temat tej pracy, w kulturze mugolskiej jest jedną z najbardziej znanych wiedź wszechczasównaj, gdzie wśród czarodziei, chociaż uchodzi za bardzo potężną wiedźmę, dorównującą swoją potęgą najbardziej znanym czarnoksiężnikom – określanie jej najbardziej znaną i najwyraźniej zapisaną w historii czarodziejskiej ikoną, mija się z prawdą. Morgana, wbrew wierzeniom osób niemagicznych, obok bohatej znajomości czarnej, mrocznej magii, pałała się też bogato magią białą – jak uzdrowicielstwo, czy transmutacja, o czym świadczy fakt, że potrafiła zmieniać się w ptaka. A chociaż w historii zapisała się jako arcywróg Merlina, te relacje, dla czarodziei są znacznie mocniej zbudowane i mniej lapidarnie, jednoznacznie przedstawione. Ich konflikt mógł być znacznie mniej zero-jedynkowy, niż wydaje się to mugolom.
Ced Savage,
VII klasa, Hufflepuff


Powrót do góry Go down


Sponsored content

Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QzgSDG8
Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty


PisaniePoczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty Re: Poczta profesora Scrivenshafta  Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta profesora Scrivenshafta

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta profesora Scrivenshafta - Page 2 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-