Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Sklep ze starociami

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Archibald Blythe
Archibald Blythe

Nauczyciel
Wiek : 43
Czystość Krwi : 50%
Dodatkowo : zaklęcia bezróżdżkowe, opiekun Gryffindoru
Galeony : 5563
  Liczba postów : 1474
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5994-archibald-jeremiah-blythe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5998-archibaldowa-poczta#170933
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7372-archibald-blythe#207289
Sklep ze starociami QzgSDG8
Gracz
Sklep ze starociami Empty


PisanieSklep ze starociami Empty Sklep ze starociami  Sklep ze starociami EmptySob 19 Wrz 2015 - 15:24;


Starocie

Pozostałość po mugolach, którzy do niedawna zamieszkiwali Dolinę. Obecnie nikt w nim nie pracuje, a wszystkie przedmioty stoją nieruszone na półkach. Lokal ten jest klimatyczny już od wejścia. Stare dzwonki ledwo pobrzękują, kiedy uchylasz drzwi, a przeciąg wywołuje chwilową melodię spod innych lekkich elementów. Sufit kołysze się lekko - to wszystkie modele i ażurowe ozdoby. Stare zegary tykają lekko po lewej stronie, naprzeciwko wielkich, ozdobnych szaf. Ich wskazówki są chyba jedynymi nie zakurzonymi rzeczami, jakie się tu znajdują.
Odnajdziesz tu głównie mugolskie starocie i antyki, ale jeśli dobrze poszukasz, możesz tu również znaleźć jakiś magiczny przedmiot, raczej rodzaju użytkowego. Najczęściej są to popularne w latach czterdziestych fotele kamuflujące - jeśli przesiedziało się na takim trzy godziny, zaczynało się w niego wrastać.
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32432
  Liczba postów : 102331
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Sklep ze starociami QzgSDG8
Specjalny
Sklep ze starociami Empty


PisanieSklep ze starociami Empty Re: Sklep ze starociami  Sklep ze starociami EmptyPią 23 Lut 2018 - 10:31;

Wydawać by się mogło, że mieszkańcy Doliny zdążyli już przeszukać każdy kąt porzuconego przez mugoli sklepu ze starociami i na zakurzonych półkach nie pozostało nic godnego uwagi. Być może @Aurora Therrathiél również nie zainteresowałaby się niepozornym lokalem, gdyby nie niedogodność w postaci dzikiego i rosłego psidwaka na jej drodze. Stworzenie krążyło po ulicy z cichym powarkiwaniem. Aurora słusznie domyśliła się, że zdezorientowanie psidwaka wynikać mogło z zakłóceń magicznych i lepiej go nie drażnić. Weszła więc do lokalu, w którym była już @Sapphire Sparks. Gdyby kobiety chciały zabrać coś ze sklepu, nikt im by w tym nie przeszkodził. Wśród wszystkich staroci wzrok przykuwał dosyć nowoczesny fałszoskop. Mógł on jednak należeć tylko do jednej z nich...

______________________

Sklep ze starociami Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Aurora Therrathiel
Aurora Therrathiel

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 28
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 170
C. szczególne : Znamię w kształcie listka na barku, tęczówki zlewające się ze źrenicami
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 747
  Liczba postów : 819
https://www.czarodzieje.org/t15543-aurora-therrathiel#417307
https://www.czarodzieje.org/t15571-necessitas#418867
https://www.czarodzieje.org/t15522-aurora-hestia-therrathiel#416768
Sklep ze starociami QzgSDG8
Gracz
Sklep ze starociami Empty


PisanieSklep ze starociami Empty Re: Sklep ze starociami  Sklep ze starociami EmptySob 24 Lut 2018 - 21:43;

Trudno ukryć, że nigdy nie byłam specjalistką od opieki nad magicznymi stworzeniami i chociaż znałam dobrze teorię to praktyka była dla mnie zdecydowanie bardziej skomplikowana, więc spotkanie ze zdziczałym psidwakiem podczas zwykłego na pewno nie należało do najmilszych - nie za bardzo wiedziałam jak w tej sytuacji się zachować, więc chcąc uniknąć konfrontacji z nieobliczalnym zwierzęciem schroniłam się w starym, mugolskim sklepie ze starociami. Wiedziałam, że stworzenie zaraz ucieknie, więc wolałam schronić się na moment w ustronnym miejscu niż korzystać z (jakże ryzykownej ze względu na zaburzenia magii) teleportacji.
Ku mojemu zdziwieniu w jednym z zakamarków sklepu stała kobieta.
- Dzień dobry - rzuciłam krótko, tak jak nakazywały zasady grzeczności. Dopiero po chwili dotarło do mnie, że już widziałam tę postać, i to na dodatek nie raz - @Sapphire Sparks nauczała transmutacji, gdy byłam jeszcze na studiach. Była zaledwie kilka lat starsza ode mnie i wspominałam jej zajęcia dość dobrze, aczkolwiek nie przypuszczałam, żeby kobieta mnie pamiętała - od tego czasu dość mocno się zmieniłam, więc zdecydowałam się nie dodawać do mojego powitania nic więcej.
Nagle dostrzegłam piękny, nowoczesny fałszoskop - trudno ukryć, że miałam słabość do takich cacek i z racji braku konsekwencji chętnie bym go przygarnęła, szczególnie biorąc pod uwagę, że tego typu fałszoskopy nie należały do najtańszych. Miałam jednak świadomość, że stojąca nieopodal kobieta również go widzi i najprawdopodobniej dostrzegła go przede mną - nie zamierzałam wdawać się w kłótnię, ale mimo wszystko miałam chrapkę na ten przedmiot, zaczęłam się więc zastanawiać jak odwrócić uwagę kobiety albo przynajmniej delikatnie przekonać ją, że ona nie potrzebuje tego narzędzia. Mimo że wciąż mogło się okazać, że Sapphire wcale go nie chce (co w moim mniemaniu było mało prawdopodobne - miałam już wielokrotnie do czynienia z podobnymi sytuacjami podczas zdobywania artefaktów dla ojca i znałam ludzką chciwość) to rozwinęłam w swojej głowie kilka scenariuszy, które mogły mi pomóc w tejże sytuacji.
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Sklep ze starociami QzgSDG8
Sklep ze starociami Empty


PisanieSklep ze starociami Empty Re: Sklep ze starociami  Sklep ze starociami Empty;

Powrót do góry Go down
 

Sklep ze starociami

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Sklep ze starociami JHTDsR7 :: 
Dolina Godryka
 :: 
Centrum miasteczka
-