Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Kalendarium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Bell Rodwick

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 27
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7785-bell-rodwick#216614
http://dzika-mafia.blog.onet.pl/
Kalendarium QzgSDG8
Gracz
Kalendarium Empty


PisanieKalendarium Empty Kalendarium  Kalendarium EmptySro 2 Wrz 2015 - 21:52;
Kalendarium


Oto spis najważniejszych wydarzeń na Czarodziejach, który pomoże ci połapać się w naszym świecie. Każdego roku na forum jest wprowadzana nowa fabuła, ich krótkie opisy możesz znaleźć poniżej. Niektóre z tych wydarzeń miały duży wpływ na magiczny świat (np. Lunarni), dlatego, jeśli chcesz, możesz uwzględnić je w dziejach swojej postaci i przyjąć, że również brała w nich udział.


rok szkolny 2021/2022

fabuła ogólna Tajemna magia!
puchar domów -
puchar Quidditcha -
ferie zimowe -
wakacje -


rok szkolny 2020/2021

fabuła ogólna Zawirowania polityczne
puchar domów - Ravenclaw
puchar Quidditcha - Ravenclaw
ferie zimowe - Norwegia
wakacje - Arabia


rok szkolny 2019/2020

fabuła ogólna Zmiany polityczne
puchar domów - Slytherin
puchar Quidditcha - Ravenclaw
ferie zimowe - Mont Blanc
wakacje - Luizjana


rok szkolny 2018/2019

fabuła ogólna Zakłócenia magii - ciąg dalszy
puchar domów - Ravenclaw
puchar Quidditcha - Gryffindor
ferie zimowe - Islandia
wakacje - Sahara


rok szkolny 2017/2018

fabuła ogólna Zakłócenia magii
puchar domów - Gryffindor
puchar Quidditcha - Ravenclaw
wakacje - Meksyk


rok szkolny 2016/2017

fabuła ogólna (przerwana) Mistrzostwa w Quidditchu
opis fabuły:
Ten rok minął pod znakiem Quidditcha. W Wielkiej Brytanii miały miejsce Klubowe Mistrzostwa Świata w Quidditchu, w których wzięło udział jedenaście drużyn (m.in. fabularne - Nietoperze z Ballycastle, Osy z Wimbourne i Sroki z Montrose). Rozgrywki wiązały się z przyjazdem do Wielkiej Brytanii wielu graczy z innych państw. Niesamowita atmosfera związana z rozgrywkami udzieliła się również osobom, które na co dzień nie wykazywały szczególnego zainteresowania miotłami. Niestety Mistrzostwa zostały przerwane z powodu wypadku, który miał miejsce podczas meczu Srok z Osami. Więcej informacji tutaj.
fabuła dorosłych Dolina Godryka i trzy rody
opis fabuły:
Dolina Godryka po wielu latach walki z plagą akromantul stała się znowu zdatna do zamieszkania. Wiadomość ta wywołała ogromne zamieszanie w społeczności brytyjskich czarodziejów. Korzystając z niskich cen domów czarodzieje masowo zaczęli się sprowadzać do jedynej, z wyjątkiem Hogsmeade, całkowicie magicznej miejscowości. W ciągu ostatniego roku miasteczko znowu zaczęło tętnić życiem. Dolina na powrót stała się centrum życia społeczeństwa czarodziejów, gdyż wśród osadników znalazły się trzy znaczące rody - Lanceleyowie, Fairwynowie i Shercliffowie.
ferie zimowe - Grenlandia
puchar domów - Ravenclaw
puchar Quidditcha - Gryffindor
wakacje - Grecja
opis wakacji:
W tym roku uczniowie i opiekunowie spędzili wakacje w Grecji, mieszkając w hostelu Gates na malowniczej wyspie Lefkó. Uczniowie mogli poznawać naturę, korzystać z pięknej pogody i spróbować unikalnej, śródziemnomorskiej kuchni. Dzięki sąsiedztwu wyspy Agrios wycieczkowicze mieli szansę obcować z historią antycznej Grecji. Nie zabrakło również szansy do rywalizacji - podczas wyjazdu odbyły się dwa mecze Quidditcha i wyścigi rydwanów.


rok szkolny 2015/2016

fabuła uczniów - Salem
opis fabuły:
Do Hogwartu przyjechali uczniowie ze spalonego tajemniczo Salem. Od początku przyjezdni i miejscowi nie darzyli się pozytywnymi relacjami, dodatkowo rywaliowali w quidditchu i domowych punktach. Część salemczyków należała do bractwa Wands&Skulls, gromadzącego wpływowe osoby z USA. Poza tym związani byli oni z czarną magią, posiadając czarnomagiczne artefakty. Podczas swojej obecność wykręcili parę numerów, m.in. tworząc aluzję pożaru podczas Nocy Duchów i zwerbowali do ugrupowania kilku hogwartczyków. Na koniec roku znaczna część wyjechała, kontynuując naukę w Ilvermory, niektórzy jednak postanowili zostać w Hogwarcie.
ferie zimowe - Góry Skaliste
puchar domów - Ravenclaw
puchar Quidditcha - Płonące Miotły (Salem)
wakacje - Kolumbia
opis wakacji:
Uczniowie spędzili miesiąc w Kolumbii, mieszkając w domkach na skraju dżungli. Mogli poznawać naturę, jaki i opalać się na pięknych plażach i spacerować po pobliskim miasteczku. Została zorganizowana wycieczka do dżungli, gdzie uczestnicy nocowali w hamakach, przeprawiali się przez magiczne bagna i odwiedzili ukrytą wioskę plemienia Yagua.


rok szkolny 2014/2015

fabuła uczniów - Złoty Sfinks
opis fabuły:
W roku 2014 do Hogwartu znowu przyjechali zdolni uczniowie ze szkół na całym świecie, tym razem biorący udział w projekcie Złoty Sfinks. Uczestnicy przydzieleni byli do czterech grup: Mane, Austri, Vesper i Noctis. Każda z nich specjalizowała się innej dziedzinie magii. Członkowie grup brali udział w zadaniach, konkurując między sobą przez cały rok, wykazując się wiedzą, zdolnościami magicznymi, opanowaniem, cierpliwością i skupieniem, często w bardzo trudnych warunkach. Ostatni etap był obserwowany przez uczniów z całego Hogwartu, gdzie zostało wyłonionych czterech zwycięzców, każdy z innej grupy:
Mane - Enzo Halvorsen
Austri - L. Taeheon Earl
Vesper - Eiv C. Henley
Noctis - Ettore Halvorsen
ferie zimowe - Syberia
opis ferii:
Uczniowie jechali pociągiem na ferie, oczywiście nikt nie wiedział co jest ich celem podróży. W pewnym momencie pojazd się wykoleił i wszyscy wylądowali na Syberii. Nikt nie wiedział (i nie wie do dzisiaj) czy wszystko to zostało zaplanowane. Okazało się, że w miejscu w którym się znaleźli, magia szalała i nie dało się teleportować. Całe szczęście była tam wioska w której uczniowie mogli się zatrzymać, chociaż większość nocy spędzili w rozbitym pociągu. Czekali na ratunek aż do końca ferii.
puchar domów - Ravenclaw
puchar Quidditcha - Ravenclaw
wakacje - Atlantyda
opis wakacji:
Wakacje rozpoczęły się na wielkim statku, którym dowodził kapitan - duch. Rejs trwał bardzo długo i kiedy już wszystkim wydawało się, że nie mają żadnego konkretnego celu podróży, a statek po prostu zatrzyma się na morzu Śródziemnym... zanurkowali. I znaleźli się w legendarnej Atlantydzie.


rok szkolny 2013/2014

fabuła uczniów - Lunarni + Mistrzostwa Juniorów w Quidditchu
opis fabuły:
Nad światem magii zbierały się czarne chmury. Pomimo sielanki związanej z przyjazdem uczniów z sąsiednich szkół nic nie wydawało się być takie samo. Myślałeś, że już zawsze będzie dobrze, a świat będzie przyjemnym zakątkiem? Profesor Odell nie żyła, a ugrupowanie Lunarnych wydawało się wciąż rosnąć w siłę i zaczynać kontrolować nie tylko Hogwart. Do Argenych zaczęło przystępować coraz to więcej osób. Miejsce owego przywódcy zajął lubiany profesor, Marco Ramirez.

Tymczasem szkoła miała gościć reprezentantów Quiddicha z Kanady (szkoła Riverside) oraz Australii (Red Rock). Trzy drużyny: Znikacze z Hogwartu, Ogniste Kraby z Red Rock i Reemy z Riverside miały wziąć udział w międzyszkolnych rozgrywkach o złoty puchar owej dyscypliny czarodziejskiego sportu. Na ten czas zostały zawieszone międzyszkolne drużyny, a najlepsi gracze dołączyli do Znikaczy. Poza zwykłymi meczami odbywały się również nielegalne wyścigi i pojedynki Bludgera. Każda drużyna zagrała z każdą. Złoty Puchar powędrował do Reemów, drugie zaś miejsce zajęły Znikacze.

Chociaż gracze mogli przez ten czas zapomnieć o sytuacji pomiędzy Argenami i Lunarymi, wciąż toczyły się pomiędzy nimi pojedynki. W końcu, Marco Ramirez miał wystarczającą grupę, aby móc przeciwstawić się Lunarnym. Ostateczny pojedynek odbył się w siedzibie Sheraziego w Hogsmeade, a "zła" strona została pokonana. Ich przywódca został zabity, natomiast jego poplecznicy dostali szansę złożenia Wieczystej Przysięgi, w której obiecali, że nikomu nie zdradzą co zaszło oraz nie będą próbowali kontynuować tego, co zaczął Sherazi.
wprowadzenie kuferków - styczeń 2014
ferie zimowe - Kanada
puchar domów - Slytherin
wakacje - Indie


rok szkolny 2012/2013

fabuła uczniów - Lunarni
opis fabuły:
Od paru już lat czarodzieje mogli słyszeć o pojedynczych atakach wilkołaków, zdających się grasować bez względu na fazę księżyca. W roku 2012 nagłówki gazet coraz częściej pisały o owych tajemniczych wypadkach. Kto spodziewałby się, że osoba za nie odpowiedzialna znajduje się w, teoretycznie bezpiecznym, Hogwarcie?
Ci którzy zdawali sobie sprawę z tego co się dzieje, podzielili się na dwie frakcje. Jedni wspierali żądnego krwi nauczyciela Sherazi, zwąc się Lunarnymi, drudzy chcieli z nimi walczyć w ugrupowaniu Argenów, prowadzonych przez vice-dyrektor, Abriendę Odell.

Przez większą część roku ugrupowania skupiały się na zdobywaniu magicznych artefaktów, które miały pomóc im w wygranej. Lunarni rekrutowali coraz to nowe osoby, część z nich zamieniając w wilkołaki, potrafiące kontrolować swoje przemiany i stawać się krwiożerczymi bestiami nie tylko podczas pełni. Głównym celem profesora Sherazi było zgromadzenie u swego boku ludzi wyjątkowych, zdolnych, o specjalnych talentach. Nie miał oporów z mordowaniem tych, którzy mu się sprzeciwiali - kilkoro uczniów zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok szkolny skończył się tragicznie dla tej "dobrej" strony, kiedy zabito profesor Odell. Wydawało się, że Lunarni przejmą Hogwart, a potem i cały magiczny świat.
puchar domów - Slytherin
wakacje - Japonia


rok szkolny 2011/2012

fabuła uczniów - Iterius
opis fabuły:
Program Iterius to trzyletni program studentów z całego świata. W roku 2011 przyjechali do Hogwartu jako do drugiej szkoły, gdzie spędzili rok. Każdy ze studentów pochodził z innego kraju. Mówiło się, że jest to program dla najlepszych, jednak nie jedna osoba załapała się tylko za sprawą jakiegoś przekrętu wygranej w konkursie, bądź dzięki dobremu nazwisku.. Studenci należeli do różnych grup ze względu na region pochodzenia i w tym podziale wykonywali zadania, za które otrzymywali punkty.
wprowadzenie wizbooka - kwiecień 2012
ferie zimowe - Słowacja
puchar domów - Gryffindor
wakacje - Egipt


rok szkolny 2010/2011

fabuła uczniów - Turniej Trójmagiczny
opis fabuły:
Do Hogwartu przyjechali uczniowie czterech znanych szkół. Każdy z nich był inny, oraz przedstawiał inne zakątki świata, Francję, Stany Zjednoczone, Rosję oraz Meksyk. Jednakże to nie wszystko, bowiem tak naprawdę zostali wyznaczeni przez swoje szkoły jako potencjalni uczestnicy do Turnieju Trójmagicznego.

Uczestnicy wzięli udział w trzech zadaniach. Odbywały się one kolejno: na Sekretnej Wyspie, w Hogsmeade oraz w Św. Mungu. Każdy musiał się wykazać wiedzą, zdolnościami magicznymi oraz umiejętnością trzeźwego myślenia w niecodziennych sytuacjach. Zwycięzca otrzymał 1000 galeonów. Wyniki Turniej prezentowały się w następujący sposób:
1 miejsce: Beauxbatons (Joel Garcon)
2 miejsce: Hogwart (Effie Fontaine)
3 miejsce: Durmstrang (Grigori Orlov)
4 miejsce: Salem (Thomas Kennedy)
5 miejsce: Tequala (Manuel Rosado)
wprowadzenie studiów - październik 2010
opis:

Wraz z możliwością studiowania Hogwart magicznie się powiększył. Pojawiło się Skrzydło Studenckie (obecnie Skrzydło Zachodnie) w którym, tak jak obecnie, mieściły się cztery dodatkowe piętra.

Na początku, studenci byli oddzielną grupą i nie należeli do żadnego z domów. Podzieleni byli na cztery widziały zgodne z ich specjalizacją i w takim też podziale zamieszkiwali dormitoria ukryte w Skrzydle Szpitalnym. Uczyli się przedmiotów, które były głównie rozszerzeniem tych zwyczajnych, mieli jednak też możliwość wyboru zajęć artystycznych (teatr, malarstwo, muzyka), jak i innych nowości, np: Magia Lecznicza, Tajniki Tarota, Magia Żywiołów.

W pewnym momencie, kiedy tworzenie studentów stało się bardzo popularne, zaczęto przydzielać ich do domów tak jak uczniów. Zrezygnowano też z rozszerzonych przedmiotów, a studenci od tej pory uczęszczają na lekcje razem z uczniami.
pierwsza tajna korespondencja - marzec 2011
puchar domów - Ravenclaw
wakacje - Nowa Zelandia


rok szkolny 2009/2010

start forum - 9 października 2009
przenosiny forum - czerwiec 2010, Czarodzieje zostały przeniesione z fora.pl na obecny adres
puchar domów - Ravenclaw
wakacje - Malediwy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Fillin Ó Cealláchain

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175
C. szczególne : czarne, wąskie ubrania; mocny irlandzki akcent; prawie udany tatuaż na szyi, nad karkiem : all four boyd;
Galeony : 551
  Liczba postów : 1581
https://www.czarodzieje.org/t16446-fillin-o-ceallachain#452046
https://www.czarodzieje.org/t17983-fillin#510202
https://www.czarodzieje.org/t16447-w-moim-domu-straszy#452099
https://www.czarodzieje.org/t16445-fillin-o-ceallachain#452029
https://www.czarodzieje.org/t18350-fillin-o-ceallachain-dziennik
Kalendarium QzgSDG8
Moderator
Kalendarium Empty


PisanieKalendarium Empty Re: Kalendarium  Kalendarium EmptyNie 21 Cze 2020 - 21:30;Kalendarium wydarzeń w świecie magii1948 – Po latach konfliktach mugolskich i magicznych, stabilizacja polityczna.

1962 – Wybrany pierwszy mugolak na Ministra Magii - Nobby Leach. Pierwsze zwycięstwo partii promugolskiej.

1968 – Tajemnicza śmierć Lecha; obwinianie partii Czystej Krwi o zabójstwo; nic nie udowodnione.

1969 – Marsz Praw Charłaków — marsz grupy popierającej zwiększenie praw charłaków. Krwawe zamieszki między charłakami, a czarodziejami czystej krwi.

1970 – Pierwsza Wojna Czarodziejów — konflikt czarodziejów i śmierciożerców wywołany przez Lorda Voldemorta.

Lata 70 – Irlandzcy, Szkoccy, Walijscy czarodzieje tworzą Ruch Wyzwolenia, wykorzystując chaos w kraju próbują utworzyć oddzielny system władzy. Wojna domowa czarodziejów we wszystkich regionach.

31 października 1981 – Koniec wojny po ataku w Dolinie Godryka.

1982 – Dolina Godryka nachodzi plaga akromantul, wyludnienie miejscowości aż do 2016r.

1985 – Przewrót Irlandzki odłam zwolenników Wolnej Irlandii wyjawia IRA istnienie czarodziejów. Wiele aresztów czarodziejów  w Dublinie, masowe czyszczenie pamięci mugolom.

1995 – Druga Wojna Czarodziejów.

2005 – Szkocja ponownie  próbuje stworzyć własne Ministerstwo. Zamiast tego utworzenie Rady Królestw, w której głos mają przedstawiciele wszystkich części Królestwa, włącznie z Walią i Irlandią.

2012-2014 – Konflikt z Lunarnymi, wilkołakami pragnącymi przejąć władzę.

2014 – Po przegłosowaniu Referendum Niepodległościowego w mugolskiej Szkocji,  Strajk Szkocki - latające samochody nad Edynburgiem; ponowne masowe czyszczenie pamięci mugolom.

16 grudnia 2018 – Dymisja Alexa Kingstona, byłego Ministra Magii.

27 grudnia 2018 – Zaprzysiężenie nowego Ministra Magii Kennetha Floyda.

czerwiec 2020 – Tajemnicza śmierć Kennetha Floyda.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Kalendarium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Kalendarium MGJ6B65 :: 
wprowadzenie
 :: 
Spisy organizacyjne
-