Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Jak używać kostek?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Laila Howett
Laila Howett

Student Hufflepuff
Rok Nauki : I
Wiek : 27
Czystość Krwi : 50%
Dodatkowo : animag (irbis), teleportacja
Galeony : 0
  Liczba postów : 1637
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5138-laila-howett
http://czarodzieje.my-rpg.com/t5141-laikowe-papierki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7169-laila-howett#204311
Jak używać kostek? QzgSDG8
Gracz
Jak używać kostek? Empty


PisanieJak używać kostek? Empty Jak używać kostek?  Jak używać kostek? EmptyPon 22 Lip 2013 - 14:50;Jak używać kości?Na początku kostki mogą się wydawać dziwne i nieprzyjazne, ale szybko przekonasz się, że to nic strasznego. W tym poradniku dowiesz się jak krok po kroku wykonać rzut kością, a także czym jest przerzut i co kryje się pod nazwami poszczególnych typów kostek.Instrukcja

1. Wybierz odpowiedni temat do rzutu:

  • „Kostki” – służy do większości rzutów, np. w lokacjach, na lekcjach, eventach itd.
  • „Losowanie rdzeni, drewna i długości różdżki” – tu na początku przygody z forum losujemy swoją różdżkę
  • „Kostki - gry miotlarskie” – używane przy wszelkiego rodzaju miotlarskich oficjalnych eventach: meczach, rozgrywkach bludgera itd.
  • „Kostki - hazard” – oficjalne, ale też prywatne rozgrywki gier karcianych i planszowych, np. dureń, gargulki, theria, krwawy baron.
  • „Kostki - pojedynki” – kiedy z kimś się pojedynkujemy.
  • „Losowania na egzaminy i oceny” – przydatne na koniec roku oraz dla postaci dorosłych, które w retrospekcji rozgrywają swoje owutemy.

2. Na dole strony kliknij „odpis”, który przeniesie Cię do edycji nowego posta.
Obrazek:
3.Wpisz treść posta, nawet pomimo rzutu kośćmi nie można wysłać go pustego. Treść powinna jednoznacznie wskazywać, czego dotyczy rzut, np „Kurs na barmana, etap I”.
4. Rozwiń zakładkę kości.
Obrazek:
5. Wybierz odpowiedni typ kości (najczęściej jest to kość k6).
Obrazek:
6. Jeśli potrzebujesz więcej niż 1 kości, możesz zwiększyć ich ilość, wpisując ją w okienko. Możesz też dodać kolejny rzut, klikając plusik na białym tle.
Obrazek:
7. Możesz wysłać posta, zostaniesz automatycznie przekierowany do swojego posta (czasem zdarza się, że wynik przeskakuje na kolejną stronę).
*8. Czasem zdarza się, że po otwarciu okna odpowiedzi drugi gracz rzuci kośćmi przed nami. Wtedy pojawia się okienko z ostrzeżeniem, że w międzyczasie pojawiła się nowa odpowiedź. Należy wtedy kliknąć „modify” i na nowo ustawić kości według swoich potrzeb, bo niestety wracają do stanu zerowego. Jeśli wyślesz posta bez modyfikacji, kości się nie wylosują.

Pamiętaj, że w większości przypadków należy podlinkować swój rzut w poście fabularnym lovePrzerzuty

Na Czarodziejach mechanika np. lekcji bardzo często oparta jest na tzw. przerzutach. Jeśli masz możliwość przerzutu (np. dzięki punktom z kuferka, wszystko zależy od zasad ustalonych przez autora kostek), możesz rzucić kością jeszcze raz jeśli jesteś niezadowolony z pierwszego wyniku. Jeśli dysponujesz większą ilością przerzutów, możesz tą samą kością rzucić kilka razy (chyba że zasady danego wydarzenia mówią inaczej).
Krótko mówiąc – przerzut to po prostu ponowny rzut kościąRodzaje kości

Kość „k6”: klasyczna kostka 6-ścienna, daje wynik od 1 do 6.

Kość „k100”: kość 100-ścienna, daje wynik od 1 do 100.

Litera: losuje literę od A do J, wyłączając polskie znaki. Jest to jednocześnie kość 10-ścienna!

Eliksir: losuje spośród tych eliksirów: bujnego owłosienia, euforii, postarzający, amortencja, Gregory'ego, spokoju, felix felicis, ridikuskus, veritaserum, bełkoczący napój

Tarot: zawiera 22 karty tarota: 0. Głupiec, 1. Mag, 2. Kapłanka, 3. Cesarzowa, 4. Cesarz, 5. Kapłan, 6. Kochankowie, 7. Rydwan, 8. Moc, 9. Pustelnik, 10. Koło fortuny, 11. Sprawiedliwość, 12. Wisielec, 13. Śmierć, 14. Umiarkowanie, 15. Diabeł, 16. Wieża, 17. Gwiazda, 18. Księżyc, 19. Słońce, 20. Sąd ostateczny, 21. Świat

Rdzenie, drewna i długości: Potrzebne do losowania różdżek; opcje tych kości pokrywają się z drewnami i rdzeniami opisanymi w tym temacie.
Powrót do góry Go down
 

Jak używać kostek?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Jak używać kostek? KQ4EsqR :: 
losowania
-