Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Regulamin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Effie Fontaine
Effie Fontaine

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 30
Czystość Krwi : 100%
Dodatkowo : pół wila
Galeony : 4381
  Liczba postów : 2482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t24-effie-fontaine
http://czarodzieje.forumpolish.com/t253-effie-fontaine
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7168-effie-fontaine#204310
http://czarodzieje.forumpolish.com/forum
Regulamin QzgSDG8
Administrator
Regulamin Empty


PisanieRegulamin Empty Regulamin  Regulamin EmptyCzw 10 Cze 2010 - 11:50;Regulamin Ogólny


1. Post fabularny powinien mieć minimum 5 linijek długości, piszemy je w trzeciej lub pierwszej osobie liczby pojedynczej, nie używamy emotikon. Na koniec wątku piszemy pod postem "zt" (zmiana tematu), żeby kolejne osoby wiedziały, że naszej postaci już tam nie ma. Po dziesięciu dniach nie pisania, wątek się przedawnia, a tym samym można uznać, że temat jest wolny.
2. Przed założeniem nowego tematu sprawdzamy czy taki już nie istnieje. Pierwszy post powinien zawierać opis, ewentualnie zdjęcie danego miejsca oraz być zbudowany w specjalnym wzorze. Zastanówmy się także, czy takie miejsce rzeczywiście znajdowało się, bądź mogło być w danej okolicy. Wszystkie utworzone lokacje należy zgłosić w odpowiednim temacie.
3. Nie obrażamy innych użytkowników, wyjątkiem jest tu gra fabularna, gdzie nie wszystkie postacie muszą być dla siebie miłe i żyć w zgodzie.
4. Jeśli nie ma takiej potrzeby, staramy się nie pisać postu pod postem, tylko edytować poprzedni.
5. Reklamować inne fora można jedynie w przeznaczonych do tego tematach, bądź też poprzez zamieszczenie linku we własnym profilu. Tym samym zabrania się jakiegokolwiek umieszczania linków do innych forów na czacie, bądź wysyłania ich zaproszeń przez wiadomości.
6. Należy pamiętać, iż informacje podawane na czacie nie mogą być znane przez nasze postacie - czat nie wiąże się z fabułą.
7. Po przeczytaniu regulaminu należy zapoznać się ze wskazówkami.
8. W postach graczy prosimy nie korzystać z kolorów niestandardowych, takich jak np. zieleń czy pomarańcz, ze względu na to, że są one zarezerwowane na dopiski robione przez moderatorów. W treści postów fabularnych nie należy też stosować czcionek innych niż domyślna, jeśli ich użycie nie wpływa pozytywnie na czytelność posta i nie ma wyraźnej ku temu potrzeby.
9. Moderacja zastrzega sobie prawo do sprawdzania nowej Karty Postaci w ciągu 48 godzin od poinformowania o jej gotowości (za pomocą posta pod KP) - w tym odstępie czasowym powinien pojawić się akcept bądź ewentualny komentarz. W przypadku konieczności naniesienia kolejnych poprawek pojawia się kolejne 48 godzin dla moderacji do sprawdzenia, trwa to dalej aż do skutku.
Regulamin Postaci


1. Nick musi składać się z fikcyjnego imienia oraz nazwiska. Konta o innych nickach będą po pewnym czasie kasowane.
2. W przypadku chęci stworzenia postaci ze specjalnymi zdolnościami, należy zapoznać się z zasadami i opisami genetyk Zabronione jest tworzenie stworzeń nadnaturalnych niezawartych w spisie. Prosimy także, by nie tworzyć postaci wszechwiedzących, bądź jakkolwiek przesadnie wyidealizowanych. Nie akceptujemy również postaci powiązanych w jakikolwiek sposób z bohaterami książek J. K. Rowling.
3. Obowiązkowy rozmiar avataru to 200 na 320px. Należy także zachować umiar w  podpisach. Avatar, który konieczny jest u każdego użytkownika, musi być zdjęciem zgodnym z wyglądem i wiekiem naszej postaci. W przypadku zdecydowania się na starszy wizerunek, należy zwrócić szczególną uwagę na adekwatność avataru do wieku postaci, gdyż w przypadku widocznej rozbieżności, moderator ma obowiązek usunąć go z forum, informując o tym w prywatnej wiadomości. Nie wolno powielać wizerunków zawartych w spisie wyglądów. Raz wybrany wizerunek można zmienić za odpowiednia opłatą. Dokładne zasady znajdują się w odpowiednim temacie. Avatar nie może być wyzywający, zawierać treści erotycznych i nawiązań seksualnych.
4. Trzy postacie można posiadać bez żadnych wymagań postowych. Każdą kolejną można założyć/przywrócić pod warunkiem, że na wszystkich aktywnych kontach będzie 200-250 postów (dokładna wymagana liczba zależy od proporcji postów fabularnych do tych napisanych w offtopie).
Wyjątek 1: gracz chce przywrócić postać posiadającą min. 300 postów i tylko jedno z jego kont nie spełnia wymagań.
Wyjątek 2:  postać jest przywrócona na czas meczu Quidditcha. W takim wypadku przywracany jest tylko kuferek postaci, a po meczu ranga zostaje ponownie zdjęta (bez zgłoszenia).
5. Wszystkie aktywne multikonta muszą być wpisywane w profilu postaci (imieniem i nazwiskiem). Niewpisane multikonta (we wszystkie aktywne konta oraz przywracane/akceptowane) nie będą sprawdzane przez administrację, ani nie będą miały przywracanych rang.
6. W przypadku ponad miesięcznej nieobecności (bez jej zgłoszenia) lub braku fabularnego posta przez dwa miesiące, postaci zostanie zdjęta ranga, a karta zostanie przeniesiona do archiwum. Jeśli ktoś w dalszym ciągu chce grać danym bohaterem, wystarczy przywrócić rangę. Jeśli od przywrócenia postaci upłyną dwa tygodnie, a nie zostanie nią napisany żaden post fabularny (listów oraz postów w retrospekcjach nie uznaje się za posty fabularny), postać ponownie traci rangę.
7. Rangi postaciom nieaktywnym zdejmowane są najpóźniej w pierwszy i trzeci weekend miesiąca. Wizerunek postaci jest tak długo zajęty, aż postać dostanie rangę nieaktywnej - do tego czasu rezerwacja tego samego wizerunku jest niemożliwa. W przypadku gdy nowy gracz chce zarezerwować wizerunek postaci, która nie powinna mieć już rangi, zamiast czekać do dnia zdejmowania rang, może zwrócić się do moderatora z prośbą o wcześniejsze zdjęcie.
8. Galeony między swoimi postaciami można przelewać jedynie w przypadku zmiany wizerunku jednej z nich.
9. Uczniowie i studenci nie mogą posiadać ujemnego stanu konta. Wyjątkiem od tej reguły jest opłata za zamianę wizerunku lub opłata za powtarzanie roku przez studentów.
10. Osoby niestosujące się do powyższych zasad tworzenia poprawnych postaci (w tym także ze zbyt krótkimi kartami postaci, lub splagiatowanymi) nie będą akceptowane.
Regulamin Fabularny


1. Stosujemy się do zasad świata opisanego w Harrym Potterze. Należy m. in. pamiętać, że na terenie szkoły nie działa teleportacja, świstokliki, ani żadne mugolskie urządzenia elektryczne. Istnieje także prawo Gampa, co za tym idzie nie można wyczarować jedzenia, ani picia z niczego. Zaczynając pisać w danym temacie warto czytać pierwszy post, opisujący dane miejsce i pamiętać, że np w lochach nie ma okien.
2. Jeżeli nasza postać używa jakiegoś zaklęcia należy napisać jego formułę. Jednakże należy pamiętać, iż uczeń jest w stanie użyć jedynie uroków odpowiednich dla jego poziomu wypisanego w spisie zaklęć. Inne nie będą dawały po prostu żadnego efektu. To samo dotyczy eliksirów, natomiast by posiadać pewne wyjątkowe przedmioty magiczne należy napisać podanie. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi spisami.
3. Samodzielnie teleportować mogą się jedynie osoby które ukończyły siedemnaście lat i mają tę zdolność wpisaną w kuferku. W tym celu muszą zdać egzamin na teleportację.
4. Fabuły dla postaci można prowadzić w kilku miejscach jednocześnie. Jednakże powinno się uwzględnić, że w owych lokacjach akcja dzieje się o innych porach, czy w różnych dniach. Możliwe jest granie w większej liczbie wątków pod warunkiem, że żaden z nich nie będzie zaniedbywany.
5. W miejscu publicznym takim jak między innymi pub, herbaciarnia, kawiarnia etc mogą pisać więcej niż dwie osoby, które prowadzą tam aktualnie wątek. We wszystkich wątkach może ingerować Mistrz Gry.
6. W wątku, bądź poście gdzie znajdują się treści erotyczne należy na początku napisać oznaczenie +18. Należy jednak unikać zbyt wulgarnego języka, gdyż wciąż dostęp do wątków mają osoby niepełnoletnie.
7. Rejestracja na forum jest równoznaczna akceptacji brania udziału w ogólnoforumowych fabułach, które ogłaszane i opisywane są w subforum Aktualności. Ogólnoforumowe fabuły dotyczą wszystkich i w ich przypadku zawsze możliwe jest występowanie ingerencji Mistrza Gry, niezależnie od posiadanych zgód w kuferku.
8. Posty nieregulaminowe - puste z dopiskiem "uzupełnię" itp. są na forum niedozwolone - będą skutkować natychmiastowym usunięciem.
9. Zignorowanie postu Mistrza Gry wiąże się będzie z uszczupleniem budżetu waszej postaci o 50%. Jako zignorowanie uznajemy brak reakcji przez dwa tygodnie lub (w przypadku eventów) w określonym przez Mistrza Gry terminie.
10. Rzut na wejście do lokacji trudno dostępnej i zakup przedmiotów trudnych do zdobycia można wykonywać maksymalnie raz dziennie.
11. Na wszystkie multikonta można obejmować maksymalnie dwie różne fabularne funkcje (prefekt, opiekun, kapitan), jedno multikonto może mieć tylko jedną funkcję. Moderacja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian, w oparciu na aktywność aktualnego posiadacza funkcji i innych chętnych.

Regulamin Chatboxa


1. Nie obrażamy innych użytkowników, wszelkie prywatne konflikty należy przenieść na inne komunikatory.
2. Nie rozciągamy chatboxa dużymi obrazkami. Staramy się również nie wstawiać długich linków i ścian tekstu. Nie piszemy wszystkich wypowiedzi wielkimi literami.
3. Notoryczne używanie wulgaryzmów czy dosadne poruszanie tematu seksu jest zabronione.
4. Nagminne prowadzenie rozmów na tematy związane z erotyką nie jest mile widziane. Przypadki nadużyć będą rozpatrywane przed moderację indywidualnie.
5. Do innych graczy należy odnosić się z szacunkiem - obowiązuje całkowity zakaz obrażania, wyzywania i prowokowania do kłótni - dbamy o atmosferę na chatboxie.
6. Moderator chatboxa (osoba z @ przy nicku) może upomnieć (wyrzucić z chatboxa) w przypadku łamania punktów regulaminu. Trzykrotne upomnienie skutkuje banem na cały dzień, a jeśli dalej będzie się powtarzać, osoba może zostać zbanowana na stałe.
7. Ostrzeżenia na chatboxie mogą działać wstecz, a więc moderatorzy widząc w archiwum łamane reguły wciąż mają prawo zareagować (nawet po upływie kilku godzin).
---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------Zarejestrowanie się na forum jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.


Każde złamanie regulaminu czy jakikolwiek plagiat, będą karane osobnym ostrzeżeniem.

Pięć ostrzeżeń = ban.


Założycielami forum są:

Effie Fontaine
Bell Rodwick

W razie problemów można się zgłaszać do osób wymienionych w spisie administratorów i moderatorów (najlepiej tych aktywnych przez ostatnie 24h), bądź osób oznaczonych znakiem @ na czacie.


Ostatnia aktualizacja - 18.11.2021
Powrót do góry Go down
 

Regulamin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Regulamin MGJ6B65 :: 
wprowadzenie
 :: 
Zasady i porady
-