Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Półfabularni pracownicy MM i św Munga

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Elijah J. Swansea
Elijah J. Swansea

Absolwent Ravenclawu
Wiek : 24
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 183 cm
C. szczególne : znamię na karku odporne na metamorfo; okulary do czytania, na szyi drewniana zawieszka w kształcie aparatu fotograficznego. Na prawym przedramieniu wielka i paskudna blizna, ukrywana metamorfomagią i ubraniami
Dodatkowo : metamorfomagia
Galeony : 3556
  Liczba postów : 3212
https://www.czarodzieje.org/t16927-elijah-julian-swansea#471679
https://www.czarodzieje.org/t16932-jeczybula#471794
https://www.czarodzieje.org/t16919-elijah-j-swansea
https://www.czarodzieje.org/t18741-elijah-j-swansea-dziennik#537
Półfabularni pracownicy MM i św Munga QzgSDG8
Gracz
Półfabularni pracownicy MM i św Munga Empty


PisaniePółfabularni pracownicy MM i św Munga Empty Półfabularni pracownicy MM i św Munga  Półfabularni pracownicy MM i św Munga EmptySob 1 Kwi 2023 - 14:15;


NPC na ważnych stanowiskach


Poniższa lista przedstawia wysoko postawionych pracowników Ministerstwa Magii i szpitala św Munga – szefów departamentów i biur, dyrektorów, uzdrowicieli dyżurnych. Są to w pewnym sensie postaci półfabularne, z tą jednak różnicą, że grać nimi mogą tylko Mistrzowie Gry i nie posiadają one oddzielnych kont. Ich zadaniem jest obejmowanie ważnych stanowisk w sytuacjach, kiedy nie ma na nich postaci fabularnych (czyli tych prowadzonych przez graczy). Kiedy na danym stanowisku pojawia się postać fabularna, uznajemy, że zajęła ona miejsce NPC.

Nie dajemy Wam możliwości bezpośredniego grania tymi postaciami, ale oczywiście możecie je uwzględniać w swoich ingerencjach, prywatnych rozmowach itd (nawet prowadzić z nimi dialogi, czemu nie) – dokładnie po to powstały! Mają ubarwić, ułatwić i umilić Wam pracę na niższych stanowiskach oraz pobyt w szpitalu jako pacjent. Politycy są oczywiście znani w środowisku magicznym, zupełnie jak politycy w mugolskim świecie, dlatego plotkowanie o nich, obarczanie ich winą za sytuację na świecie czy trzymanie ich strony jest jak najbardziej naturalne, a nawet wskazane!Ministerstwo Magii


Declan Ó Briain

Minister Magii

Nikt nie spodziewał się, że Ministrem Magii zostanie ktokolwiek z partii IRL - Irlandzkiego Ruchu Ludowego. A jednak po śmierci poprzedniego Ministra i brudnej walki o władzę: skrajnej lewicy i prawicy, to on okazał się być wyborem czarodziejów w Wielkiej Brytanii. Declan Ó Briain nie trafił tu jednak przypadkiem, swoją niesamowitą charyzmą, nieustępliwym charakterem oraz (powiedzmy sobie wprost) głośnymi krzykami, porwał za sobą tych szarych, zwykłych czarodziejów o najniższej randze społecznej, o których głosy nikt inny nie walczył. No i Irlandczyków. Obecnie radzi sobie całkiem nieźle, chociaż nie wszystkim pasuje gloryfikacja irlandzkich biznesów.

Wizerunek: Paul AndersonChervil Yaxley

Naczelny Mag Wizengamotu
Sędzia nad sędziami, postać, której kartoteka nie ma nawet najmniejszej skazy. Czystokrwisty, ze znamitego rodu, do cna konserwatywny. W pracy bardzo pewny siebie, konkretny i nieugięty, na najcięższe wyroki skazuje zawsze z tą samą nieodgadnioną miną. Prywatnie kolekcjoner przedmiotów magicznych, podobno jest posiadaczem ostatniego zmieniacza czasu. Mawia się, że swoją posadę „kupił” za pieniądze rodziny, ale oczywiście nigdy głośno – nie ma w Ministerstwie Czarodzieja, który nie bałby się mu podpaść.

Wizerunek: Peter CapaldiDean Cassidy

Szef Biura Aurorów
Irlandczyk. Katolik. Patriota. A przy tym aż nieprzyzwoicie inteligentny furiat, zdolny wybuchnąć w ułamku sekundy i równie szybko się uspokoić. W życiu posługuje się własnym kodeksem honorowym, w którym cel uświęca środki. Gotów się ubrudzić, byle osiągnąć zamierzony rezultat. A że ktoś po drodze przy tym ucierpi? Takie jest życie. Jako szefa cechuje go surowość, cięty język i poprzeczka zawieszona tak wysoko, jak tylko się da. Jednocześnie jest przy tym sprawiedliwy, docenia u pracowników przejmowanie inicjatywy, a kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie Cię bronił własną piersią i poruszy niebo i ziemię, byle Ci pomóc.

Wizerunek: Andrew ScottNaiameyi Alrandwe

Szefowa departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów
Pochodzi z Atlantydy i mimo że w Anglii przebywa już od kilku lat, wciąż ma mocny trytoński akcent. Miała zaledwie 29 lat, kiedy urzędujący przed nią Matthew Tintwistle pod koniec 2022 r. odszedł na emeryturę i zajęła jego miejsce. Jest ambitna, ze skłonnościami do pracoholizmu i choć wygląda na delikatną, nie da sobie w kaszę dmuchać. Musiała wyrobić silny charakter, bo ze względu na młody wiek i jeszcze młodszy, a przy tym atrakcyjny wygląd bez przerwy podważano jej kompetencje. Jest rzeczowa, ale dobroduszna, niezawodna w znajdowaniu kompromisów, by współpraca z innymi nacjami przebiegała jak najsprawniej.

Wizerunek: Kelsey — (nieznany)Isadora Thorne

Szefowa departamentu Tajemnic
Jedna z najbarwniejszych postaci w całym Ministerstwie Magii, na tle tłumu urzędników wyróżnia się niepowtarzalnym stylem i nieco zwariowanym spojrzeniem. Uznana wróżbitka, poświęciła Departamentowi Tajemnic całe swoje życie i podobno nieco jej przez to odbiło. Od swoich pracowników wymaga kreatywności, ale i całkowitego oddania sprawie. Mimo że łatwo utrzymać z nią przyjazne kontakty, często trzeba przez nią zostawać po godzinach.
Każdy z naszyjników, którymi regularnie się obwiesza, ma jakieś zastosowanie, ale to zna tylko sama Isadora.

Wizerunek: Iris ApfelAlbert Fladbury

Szef departamentu Magicznych Wypadków i Katastrof
Na co dzień wydaje się nieco niezdarny i nieporadny, często z głową w chmurach, ale wygląd, jak to często bywa, jest niezwykle mylący. Albert doskonale zna się na zaklęciach i swego czasu był niezawodny podczas pracy w terenie. Teraz ze względu na stanowisko częściej przesiaduje w biurze, ale i tak bywa często wzywany do co bardziej wymagających przypadków.

Wizerunek: Cory PetersonHelena Kirkby

Szefowa Biura Bezpieczeństwa i Dezinformacji
Helena jest jedną ze starszych pracownic Ministerstwa Magii. Z jej oczu, mimiki i postury bije babcine wręcz ciepło, sprawia wrażenie osoby łagodnej i ugodowej. Nic bardziej mylnego. W pracy jest niezwykle profesjonalna i skuteczna. Mawia się, że na swoje stanowisko doszła po trupach, chociaż nikt nigdy nie znalazł na to dowodu. Doskonale zna swoje obowiązki i jest w stanie zrobić absolutnie wszystko, by je wypełnić. Jakakolwiek niesubordynacja nie wchodzi więc w grę.
Od czasu do czasu po Ministerstwie chodzą plotki, że pani Kirkby nie przepada za mugolami i to dlatego tak chętnie czyści im pamięć. Jaka jest prawda, nie wie nikt, bo i nikt nie odważył się zapytać.
Mimo wieku wciąż świetnie się trzyma i ani myśli o emeryturze.

Wizerunek: Charlotte RamplingLuke Warmsley

Szefo Departamentu Transportu Magicznego
Cechuje go bardzo duże poczucie humoru. Jego rodzina wywodzi się z goblinów, sam ma jednak mieszane geny, wobec czego ma więcej ludzkich cech i ok. 140 cm wzrostu. Zwykł żartować, że zajął się w życiu transportem magicznym, bo własne nogi ma zdecydowanie za krótkie, by mogły go ponieść na znaczące odległości. Ogromny fan motoryzacji i wyścigów miotlarskich. Jest przy tym niedościgniony w teleportacji, zwłaszcza w tzw. „miganiu” przydatnym przy pojedynkach.

Wizerunek: Leigh GillClaude Baxter

Szef Departamentu Magicznych Gier i Sportów
Pochodzi z Kanady, gdzie od lat żyła niewielka linia Baxterów i to właśnie tam zrobił swoją (ogromną) karierę sportową. W latach młodości był zawodowym graczem w kanadyjskiej reprezentacji magicznego hokeja, ma na koncie liczne sukcesy i gdyby tylko umiał usiedzieć na miejscu, mógłby wieść spokojne życie za pieniądze zarobione na sporcie i sporadyczne reklamy. Do Wielkiej Brytanii przyjechał za dość późno poznaną żoną i tak już został, chociaż planował wrócić do Kanady. Jednak podobno Ministerstwo dołożyło wiele starań, by zatrudnić Baxtera, uznawszy, że świeże spojrzenie hokeisty zamiast kolejnego gracza Quidditcha z pewnością dobrze zrobi deparatamentowi! Faktycznie, mężczyzna jest bardzo energiczny, pełen pomysłów i mimo że swoje stanowisko piastuje dopiero od 2022 roku, zdążył już wprowadzić wiele znaczących zmian i z pewnością nie spoczął jeszcze na laurach. To odrobinę uciszyło plotki o rodowym nepotyzmie brytyjskiego rodu, który chciał koniecznie zatrzymać Claude'a w Anglii.

Wizerunek: Idris ElbaVesper Shercliffe

Szef Departamentu Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami
Był świetnie zapowiadającym się, świeżo upieczonym prawnikiem, kiedy zaatakował go pozbawiony kontroli wilkołak, odwracając jego życie do góry nogami. Przez lata pracował w rodzinnym rezerwacie, by w końcu na nowo spróbować swoich sił w Ministerstwie Magii. Zyskał nową misję, która przyświeca mu we wszystkim, co robi – walkę o równe prawa dla wilkołaków. Włożył niewiarygodne pokłady ciężkiej pracy w to, by w ogóle zechciano go zatrudnić i mozolnie wspinał się po ścieżkach kariery, by ostatecznie w kwietniu 2023 roku zająć posadę szefa departamentu, co było wydarzeniem, które z pewnością zapisze się na kartach historii czarodziejów. Jest to pierwszy przypadek, gdy zarażona likantropią osoba piastuje tak ważną posadę i wielu niewątpliwie życzy mu, by (z pomocą lub bez) powinęła mu się noga.

Wizerunek: Travis Van WinkleBlaze Hawthorn

Szef Biura Wyszukiwania i Oswajania Smoków
Blaze pod maską urzędnika to naprawdę dobra dusza i ogromny miłośnik smoków. Posiada ogromną wiedzę na temat tego gatunku, czas studiów spędził w Rumunii, gdzie skończył też swoją pracę dyplomową. Są momenty, że brak mu asertywności, przez co bywa kukiełką w rękach swoich przełożonych, ale nawet jeśli nie zawsze potrafi zdobyć się na bezpośredni sprzeciw i postawić na swoim, stara się dążyć do tego, by ostatecznie wszystkie jego działania poprawiały smoczą jakość życia.


Szpital św. Munga


Katarin Pottinger

Dyrektorka Szpitala św. Munga
Niegdyś sławna na cały świat specjalistka z zakresu zatruć eliksiralnych i roślinnych, teraz obejmuje główne stanowisko, zarządzając całym szpitalem. Jest uosobieniem powiedzenia „mieć głowę na karku”. Już samą postawą – nieco sztywną, bezwzględnie wyprostowaną – wzbudza szacunek w swoich rozmówcach. Podobno nikt nigdy nie słyszał, by zdarzyło jej się podnieść głos.
Jej wiek to około 90 lat i choć odbija się to na jej twarzy, jest pełna energii i świetnie się trzyma. Chodzą plotki, jakoby Katarin wykradła Flammelowi recepturę na kamień filozoficzny, jednak sama zainteresowana nigdy nie skomentowała doniesień.

Wizerunek: Daphne SelfeRosetta Lanceley

Magiterapeutka muzyczna
Była świetnie zapowiadającą się harfistką i wszyscy wróżyli jej sukcesy na muzycznym polu, ale ją od zawsze znacznie bardziej ciągnęło do medycyny, aż w końcu zdecydowała się porzucić scenę na rzecz pracy w gabinecie muzykoterapii w szpitalu św. Munga. Jeśli przechodząc korytarzem na parterze, usłyszysz kojące dźwięki harfy, możesz mieć pewność, że to Rose Lanceley oddaje się swojej pracy i pasji jednocześnie.

Wizerunek: Josephine CroftNicholas Cribbe

Magirehabilitant
Na szpitalnych korytarzach wyróżnia się przede wszystkim posturą – jest wysoki na ponad dwa metry i do tego postawny, a wszystko to za sprawą domieszki krwi olbrzymów płynącej w jego żyłach. Sprawia wrażenie, jakby mógł zgnieść co delikatniejszych pacjentów jedną dłonią, ale nie ma się czego bać – potrafi być niezwykle delikatny i precyzyjny, a wrodzona siła jest tylko dodatkowym atutem w sytuacjach, w których zwykli czarodzieje musieliby sięgnąć po różdżkę.

Wizerunek: Leo TopalovGrace Pocklington

Magipsychiatrka
Poświeciła hipnozie połowę swojego życia. Temat zainteresował ją jeszcze w szkole, szczegółowo opisała medyczne korzyści płynące z hipnozy w swojej pracy dyplomowej i jednocześnie opanowała tę niełatwą sztukę z jawnym zamiarem używania jej za drzwiami gabinetu magipsychiatrycznego. Hipnoza jako sztuka nie cieszy się popularnością i ma raczej złą sławę, ale Grace bardzo silnie walczy z tym wizerunkiem, przy jej użyciu odnosząc liczne sukcesy w leczeniu pacjentów ze schorzeniami psychicznymi.

Wizerunek: Zooey DeschanelAxel Batty

Uzdrowiciel dyżurny - wypadki przedmiotowe
Choć sprawia wrażenie gbura i dupka gotowego sprzedać Cię za czapkę śliwek, to są to jedynie pozory. W rzeczywistości Ax to mężczyzna o gołębim sercu i nawet dekady w Mungu nie sprawiły, że stał się nieczuły i cyniczny. Każdego pacjenta traktuje z należytym szacunkiem. Kocha swoją pracę. Może to dlatego spędza w niej niemal całe dnie? Wygląda na wiecznie zmęczonego i prawdopodobnie właśnie tak jest, a kubek z dyptamowym smakoszem stał się dla niego równie niezbędny, co różdżka.

Wizerunek: Michael ShannonHugh Montgomery

Uzdrowiciel dyżurny - urazy magizoologiczne
Z początku planował zostać magizoologiem i nawet tuż po skończeniu studiów wyruszył w podróż w poszukiwaniu całkiem nowych okazów magicznych stworzeń. Dotarł aż na Daleki Wschód, gdzie uległ wypadkowi wskutek spotkania z dzikim zouwu i trafił do czarodziejów zajmujących się niekonwencjonalnymi metodami leczenia. Właśnie wtedy odkrył pasję do leczenia i tuż po powrocie na Wyspy Brytyjskie przebranżowił się, łącząc zarówno wiedzę o magicznych stworzeniach, jak i magię leczniczą, często wzbogaconą o niekonwencjonalne praktyki Dalekiego Wschodu. Jest ekscentrycznym i czasem można odnieść wrażenie, że nieustraszonym, czarodziejem.

Wizerunek: Bradley CooperShana Heartling

Uzdrowicielka dyżurna - zakażenia magiczne
Pracoholiczka jakich mało, spędza w szpitalu znacznie więcej czasu, niż poza nim. Był czas, że wcale go nie opuszczała, ale kiedy sprawa wyszła na jaw, dostała odgórny nakaz odpoczynku. Ambitna, z ogromną wiedzą i doświadczeniem w leczeniu chorób zakaźnych. Oddała tej pracy całe swoje życie, rezygnując na jej rzecz z jakichkolwiek romansów, nie mówiąc nawet o próbie założenia rodziny.

Wizerunek: Julianna MarguliesEmmett Smallflower

Uzdrowiciel dyżurny - zatrucia eliksiralne i roślinne
Znawca eliksirów, pasjonat hodowli niebezpiecznych roślin. W pracy uzdrowiciela najbardziej lubi pieniądze i nie jest to dla nikogo sekret. Jest arogancki i brak mu cierpliwości. Pech chciał, że jest inteligentny i diablo dobry w tym co robi, dlatego nawet mimo kiepskiego kontaktu z pacjentami jest dla szpitala cennym nabytkiem. Chodzą plotki, jakoby był uzależniony od strzępku leśnego, mogą to być jednak podszepty ludzi mu nieprzychylnych – jest ich przecież całkiem duże grono.
Blake Marshall

Uzdrowiciel dyżurny - urazy pozaklęciowe
Amerykanin japońskiego pochodzenia. Pokochał Wielką Brytanię, zwłaszcza Londyn, w którym postanowił zamieszkać. Doskonały uzdrowiciel na oddziale urazów pozaklęciowych, nic więc dziwnego, że bardzo szybko wspiął się po szczeblach kariery, budząc tym samym niechęć i zazdrość w tych, którym się to nie udało. Małomówny i spokojny, wykonuje swoją pracę w zupełnym skupieniu nawet przy najbanalniejszych przypadkach, rozluźniając się dopiero po zakończeniu zmiany i wyjściu ze szpitala.

Wizerunek: Daniel Dae


Powrót do góry Go down
 

Półfabularni pracownicy MM i św Munga

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Półfabularni pracownicy MM i św Munga MGJ6B65 :: 
wprowadzenie
 :: 
Spisy organizacyjne
-