Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Zakład miotlarski „Scopa”

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorWiadomość


Rasheed Sharker

Nauczyciel
Wiek : 25
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 191cm
C. szczególne : Wysoki wzrost, blizny: trzy linie oplatające jego prawą dłoń
Dodatkowo : Wężoustość, legilimencja i oklumencja
Galeony : 2609
  Liczba postów : 2939
https://www.czarodzieje.org/t7093-rasheed-sharker
https://www.czarodzieje.org/t7096-callisto
https://www.czarodzieje.org/t7094-rekinowe-relacje
https://www.czarodzieje.org/t7190-rasheed-sharker
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty


PisanieZakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty Zakład miotlarski „Scopa”   Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 EmptySob Sie 16 2014, 13:48;

First topic message reminder :


Zaklad miotlarski „Scopa”


Zakład miotlarski „Scopa” jest jednym z tych miejsc, w którym zdecydowanie liczy się wartość Twojego portfela. Produkuje się tutaj niemalże wyłącznie na zamówienie, wyjątkiem jest Markowy Sprzęt do Quidditcha, który stale zaopatrywany jest w popularne rodzaje mioteł, pochodzących właśnie od „Scopa”. Właściciel zakładu jest bardzo energicznym i żwawym czterdziestolatkiem, który z miłą chęcią zapoznaje laików z technikami produkcji mioteł, jeśli tylko uiści się, na jego korzyść oczywiście, odpowiednią opłatę.

Dostępny asortyment:
► Kafel
► Pałka
► Tłuczek
► Złoty Znicz
► Rękawice sportowe ze skórki cielęcej – 50g
► Magiczna koszulka quidditchowa – 60g
► Gogle quidditchowe – 80g
► Kask quidditchowy (ochraniacz na głowę) - 40g

Miotły:
► Miotły użytkowe (+2 pkt do Gier Miotlarskich) - 100g
► Miotły sportowe lat XX-tych (+4 pkt do Gier Miotlarskich) - 200g

► Błyskawica (+6 pkt do Gier Miotlarskich) - 600g
► Piorun VII (+6 pkt do Gier Miotlarskich) - 600g
► Nimbus 2015 (+6 pkt do Gier Miotlarskich) - 600g

Szczegóły dotyczące dostępnych modeli mioteł znajdziesz w spisie.

Rozliczeń dokonuj w tym temacie.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Julia Brooks

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 170
C. szczególne : Ciemna grzywka, tatuaże, oburęczność, zapach lawendy
Galeony : 533
  Liczba postów : 2185
https://www.czarodzieje.org/t19470-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19475-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19471-julia-brooks#576533
https://www.czarodzieje.org/t19697-julia-brooks-dziennik#589978
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty


PisanieZakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty Re: Zakład miotlarski „Scopa”   Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 EmptyNie Gru 13 2020, 22:03;

TEORIA

kostka 3 (wcześniej było 4, co uwzględniono w poście)

Po wielu tygodniach dyskusji, planowania i pochłaniania kolejnych książek, w końcu nadszedł ten dzień. W „Scopie” ogłoszono rozpoczęcie kursu dla przyszłych twórców mioteł, tak więc Brooks uiściła opłatę za siebie i przyjaciółkę, zjadła pożywne śniadanie, wypiła kubek mocnej kawy i zjawiła się pod zakładem, w którym przez chwilę pracowała jako sprzedawca. Zanim weszła do Sali, w której miały odbywać się zajęcia, przywitała się z właścicielem, przekartkowała kilka nowych wydań ulubionych czasopism i spaliła papierosa przed wejściem. Kiedy zegar wybił godzinę dziesiątą, weszła do środka, zajęła miejsce obok @Arleigh Armstrong, wyjęła zeszyt i długopis i skupiła się na słowach opuszczających usta wykładowcy. I od razu została sprowadzona na ziemię. Książki i własne doświadczenie zdawały się kompletnie niczym, przy zawiłościach serwowanych jej przez mężczyznę o poważnej twarzy i sztywnym karku. Rodzaje drewna, wpływ lakieru na aerodynamikę, wpływ długości podnóżka na balans miotły. Choć bardzo się starała spamiętać wszystkie te niuanse, w pewnym momencie wszystko zlało jej się w jedną całość i już nie wiedziała, o czym tak naprawdę mowa.
- Zabij mnie, Armstrong. Szybko i bezboleśnie, błagam – wyszeptała do przyjaciółki. Co też ją podkusiło, żeby w wolną sobotę dobrowolnie poddawać się takim torturom? Ona powinna teraz latać, a nie słuchać o opcjonalnej grubości trzonka. Choć wciąż dzielnie notowała, jej umysł już dawno przestał pracować, jak należy. Gdy więc wykładowca spytał się ją , czym się różni witka leszczynowa od sosnowej,  bąknęła tylko, że „eeee, rodzajem użytego drewna”. Może i miała rację, ale nie była to odpowiedź, która satysfakcjonowała mężczyznę. No cóż, może kolejny wykład będzie ciekawszy.

***

Kolejny wykład był ciekawszy.  Właściwie, to przez całą długość jego trwania, Krukonka śmigała długopisem, praktycznie nie odrywając go od papieru. Dziś się uczyli o różnicach między konkretnymi rodzajami mioteł.

- Gdyby porównać miotły brytyjskie z bułgarskimi, pierwszą rzeczą, na którą zwrócilibyście uwagę, jest ich waga. Miotły bułgarskie są znacznie cięższe od naszych. Są przez to mniej zwrotne i nieco wolniejsze, ale za to cechuje je naprawdę wyjątkowy balans i odporność na urazy mechaniczne. Skąd te różnice? Cóż, drodzy państwo. Jest to podyktowane przede wszystkim charakterystyką samej ligi bułgarskiej, która jest brutalniejsza i bardziej fizyczna od naszej ligi.

- Kiedyś zagram w lidze bułgarskiej – obiecała sobie. – I pokażę im, że nie trzeba latać na drzewie, żeby wymiatać.

Wykładowca ponownie zaczął przepytywanie klasy, a gdy padło na Julkę, ta bez problemu odpowiedziała na pytanie kontrolne. Tym razem odpowiedziała poprawnie, a to oznaczało, że wkrótce będzie mogła przejść do praktyki!

***

praktyka

kostka 2 - po czterech poprawkach i po rozwaleniu kawałka drewna :')

Per aspera ad astra – przez ciernie do gwiazd. W przypadku Brooks nie była to droga przez ciernie, a przez kambodżańskie pole minowe. Po litrze wódki. I z opaską na oczach. Powiedzieć, że jej nie szło, to tak, jak nie powiedzieć nic. Miała wrażenie, że obrabiana przez nią miotełka psuła się od samego tylko patrzenia na nią. Najpierw nie poradziła sobie z drewnem. Może to nieuwaga, a może sztywne palce od codziennego zaciskania ich na pałce, ale kawałek dębu po tym, jak wzięła go w obroty, nadawał się jedynie do wyrzucenia. Jakby tego mało, to musiała za niego zapłacić. Prawdziwym koszmarem okazały się jednak witki. W takich momentach naprawdę doceniała to, co robił poczciwy Zora. Każda próba umiejscowienia ich w obręczy zajmowała jej długie godziny i kończyła się w ten sam sposób – fiaskiem. Nawet nie była w stanie zliczyć, kiedy jej się to w końcu udało. W końcu jednak wszystko poszło tak, jak należy. Choć po tak wyboistej drodze do celu, nie odczuwa

***

egzamin

kostka 2

O dziwo, zwieńczenie tej gównianej drogi przez mękę, było znacznie bardziej pozytywne, niż się spodziewała. Pytania nie były trudne, ale nie byłaby sobą, gdyby czegoś nie poplątała. Braki w wiedzy maskowała laniem wody godnym polityków. Była już pogodzona z myślą, że czeka ją kolejna powtórka z rozrywki, ale nie tym razem. Tym razem kostki niebiosa były dla niej łaskawe i ostatecznie egzamin udało jej się zdać. BUT AT WHAT COST. Salę egzaminacyjną opuściła z lżejszym sercem i mocnym postanowieniem, że nigdy w życiu nie pozwoli się Szkotce namówić na takie tortury. Przy takiej ilości poprawek, nauki, poprawek, nauki, poprawek, nauki, poprawek, nauki, poprawek i nauki, obrywanie tłuczkiem po czapce zdawało się czymś wyjątkowo przyjemnym.

/zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Arleigh Armstrong

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 170
Galeony : 111
  Liczba postów : 944
https://www.czarodzieje.org/t19680-arleigh-armstrong
https://www.czarodzieje.org/t19687-kilt
https://www.czarodzieje.org/t19681-arleigh-armstrong#589345
https://www.czarodzieje.org/t19720-arleigh-armstrong-dziennik
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty


PisanieZakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty Re: Zakład miotlarski „Scopa”   Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 EmptyPon Gru 14 2020, 09:44;

TEORIA: 1, przerzut na 5
Teorii bała się najmniej, bo czymże różniła się ona od zwykłego, szkolnego egzaminu? Poprzedniego wieczora postanowiła, że powtórzy sobie najważniejsze rozdziały z podręcznika do poduszki i dopiero, kiedy wstało słońce, zorientowało się, że trochę przynietoperzyła. Jakże wciągająca może być dobra lektura! Ubrała się pośpiesznie i chociaż wszystkie sygnały jakie wysyłał jej organizm zachęcały ją do snu, aportowała się do Hogs, odnalazła budynek Scope'a i zajęła miejsce w sali wykładowej na długo przed wszystkimi.

Było, no cóż, dość nudno. Na pierwszym wykładzie spięła się nawet w prowadzącym, który dostrzegł chyba jej słabnące z każdą chwilą zainteresowanie, ale ze słabo skrywanym rozbawieniem dostrzegła, że Brooks miała podobny problem. Na szczęście kolejne zajęcia był już dużo ciekawsze i tym razem udało jej się nie zasnąć nad notatkami.

PRAKTYKA: 5
Tej akurat obawiała się nieco bardziej, ale po kilku minutach stwierdziła, że ma do miotlarstwa  talent i dobrą rękę. Drewno wydawało się jej słuchać i usłużnie naginać pod ruchami palców, różdżki i osprzętu. Witki układały się zgodnie z jej życzeniem, a podnóżki po prostu kliknęły i zaskoczyły. Gdyby mogła, to już miotłę ćwiczebną wzięłaby ze sobą do domu, taka była z niej zadowolona.

EGZAMIN: Nieparzysta, 6
Doczekała w końcu egzaminu, który - dzięki porządkowi alfabetycznemu - miała zdawać pierwsza. Pytania, które usłyszała, nieco zbiły ją z pantałyku, ale na szczęście w porę przypomniała sobie kilka niuansów, z których wyrzeźbiła jako-taką, wystarczającą odpowiedź. Co się zaś tyczy części praktycznej? Czy naprawdę trzeba się powtarzać? Miała do miotlarstwa talent i dobrą rękę. I dała temu wyraz także w trakcie egzaminu.

z|t
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sophie Sinclair

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 172 cm
Galeony : 180
  Liczba postów : 719
https://www.czarodzieje.org/t18692-sophie-sinclair#534986
https://www.czarodzieje.org/t18769-poczta-sophie#538251
https://www.czarodzieje.org/t18710-relacje-sophie#535349
https://www.czarodzieje.org/t18691-sophie-sinclair#534984
https://www.czarodzieje.org/t18698-sophie-sinclair-dziennik
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty


PisanieZakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty Re: Zakład miotlarski „Scopa”   Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 EmptyWto Lut 02 2021, 11:32;

Długo (dużo więcej niż potrzeba) zastanawiam się nad tym jaką miotłę sobie kupić, a trzeba przyznać, że wbrew pozorom pracowanie w tym miejscu wcale nie pomaga. Niemal każdego dnia dyskutuję z przychodzącymi tu ludźmi na temat zalet i wad różnych modeli i chociaż teoretycznie powinno mi to pomóc w wyborze, to jest wręcz przeciwnie. Jestem w stanie doradzić innym, jednak ze mną samą jest trudniej. Po pracy głaszczę każdy z 3 modeli mioteł nad którymi się zastanawiam (najnowszy Nimbus, Błyskawica i nowy Piorun - wiadomo), właściciel nawet pozwola mi się na nich przelecieć, żeby łatwiej było mi podjąć decyzję. Kusi mnie to, że Piorun jest taką nowością, a równocześnie w Błyskawicy widzię klasykę. Nie trzeba  ej nadawać kolejnych numerów, jak w przypadku Nimbusów, żeby wciąż była uważana za jedną z najlepszych mioteł. Ostatecznie to mnie przekonuje - nie przeszkadza mi nawet, że Scopa nie sprowadza nowszego modelu Błyskawicy Doskonałej, bo ta doskonałość wcale nie jest mi potrzebna. Podoba mi się czarny kolor miotły, dzięki czemu wydaje się bardzo elegancka, również złoty grawer z moim imieniem i zapewnieniem, że nikt poza mną nie będzie mógł jej używać jest czymś, co całkowicie mnie zadowala. Tak więc daję całe trzysta galeonów, używając swojego świątecznego prezentu, czyli bonu zniżkowego, przy okazji też kupując quiddichowe gogle. Patrząc na to jaka ostatnio była pogoda, nie wątpię, że mogą się przydać, a wolę jednak mieć swoje niż za każdym razem korzystać z tych drużynowych.

zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 QzgSDG8
Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty


PisanieZakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty Re: Zakład miotlarski „Scopa”   Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Zakład miotlarski „Scopa”

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 5 z 5Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Zakład miotlarski „Scopa” - Page 5 JHTDsR7 :: 
hogsmeade
-