Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Sala Mózgów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Charlie Watson

Student Gryffindor
Rok Nauki : III
Wiek : 26
Czystość Krwi : 0%
Galeony : 325
  Liczba postów : 297
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7384-charlene-watson
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7386-wendy
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7385-nibylandia
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7387-charlie-watson
Sala Mózgów QzgSDG8
Gracz
Sala Mózgów Empty


PisanieSala Mózgów Empty Sala Mózgów  Sala Mózgów EmptyWto Kwi 08 2014, 20:02;


Sala Mózgów
Dość jasne pomieszczenie, którego centralne miejsce zajmuje prostopadłościenne akwarium, wypełnione zielonkawą breją, w której pływają mózgi. Są one wysoce agresywne i posiadają zdolność poruszania się, tak samo jak instynktu obronnego, dlatego też atakują każdego, kto próbuje ich dotknąć lub wyciągnąć z akwarium. W tej Sali doświadczeni badacze zajmują się studiowaniem wszelkich myśli oraz pokrewnych, za które odpowiedzialny jest mózg.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31554
  Liczba postów : 76559
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Sala Mózgów QzgSDG8
Specjalny
Sala Mózgów Empty


PisanieSala Mózgów Empty Re: Sala Mózgów  Sala Mózgów EmptyCzw Maj 30 2019, 19:32;

Praca Niewymowych osnuta była kurtyną tajemnicy - sami aplikujący na to stanowisko do końca nie mogli wiedzieć, z czym przyjdzie im się mierzyć w pracy po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury. Ta wielka niewiadoma nie odpychała jednak młodych ludzi. Ciekawość była bowiem siłą niezwykle potężną, a pewne było, że Niewymowni jako jedni z nielicznych mieli dostęp do tajnych pomieszczeń znajdujących się w podziemiach Ministerstwa Magii. @Scorpius A. Dear nie był może najświeższym nabytkiem Departamentu Tajemnic, ale jednym z tych, którzy nie zostali jeszcze w pełni sprawdzeni w praktyce. Teraz miał jednak szansę się wykazać, ponieważ oddelegowany został do badań prowadzonych w Sali Mózgów.

Scorpius, Twoim zadaniem jest znalezienie sposobu na wyciągnięcie jednego mózgu z akwarium. Pamiętaj, że jesteś obserwowany przez współpracowników, którzy będą analizować reakcje mózgu na Twoje działania. Nie możesz go w żaden sposób uszkodzić. Uważaj również, żebyś sam nie został zraniony, ponieważ mózgi są bardzo agresywne - wszystko zależy tylko od Ciebie.
Możesz używać wszelkich zaklęć i przedmiotów, które posiadasz. Jeżeli dobrze Ci pójdzie będziesz dopuszczony do konkretniejszych badań.

______________________

Sala Mózgów Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Scorpius A. Dear

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 28
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 180 cm
Galeony : 527
  Liczba postów : 297
https://www.czarodzieje.org/t14052-scorpius-alex-dear#37145
https://www.czarodzieje.org/t14058-scorpius-alex-dear
https://www.czarodzieje.org/t14057-witam-z-otwartymi-ramionami
https://www.czarodzieje.org/t14056-scorpius-a-dear
Sala Mózgów QzgSDG8
Gracz
Sala Mózgów Empty


PisanieSala Mózgów Empty Re: Sala Mózgów  Sala Mózgów EmptyWto Cze 11 2019, 18:33;

Siedział przy biurku, porządkując papiery związane z Departamentem Tajemnic, od czasu do czasu popijając wodę z pucharu. Choć praca ta wydawała się być nużąca, Scorpius, odkąd przestał traktować tę posadę jak przymus, nie tracił zapału. Niegdyś przychodził w to miejsce z niezadowoloną miną, w nieodpowiednim stroju; w trakcie pracy zdecydowanie zbyt często robił sobie przerwy na papierosa oraz nie trzymał się harmonogramu, spóźniając się niemal codziennie. Gdyby nie jego ojciec, nawet na chwilę nie zagrzałby miejsca na tym stanowisku. Wraz z upływem czasu, zdążył zmienić zdanie na temat paru spraw, zaczął akceptować wady i doceniać zalety, dzięki czemu stał się zupełnie innym pracownikiem. Nadal był zdania, że dużo bardziej nadawałby się do innej pracy, na przykład takiej, która byłaby jakkolwiek powiązana z Quidditchem. Mimo wszystko, życie to nie bajka, a Dear miał już dwadzieścia sześć, a nie siedemnaście lat, więc ze wszystkimi przeciwnościami zwyczajnie musiał się pogodzić.
Starannie segregował stos dokumentów, podczas gdy w pewnym momencie szef departamentu zwrócił się do niego z prośbą. Szkot, niemal pewien tego, że zostanie poproszony o pozostanie dziś dłużej w pracy, nie ukrywał swojego zaskoczenia, kiedy otrzymał polecenie odseparowania jednego z mózgów od całej reszty.
W Sali Mózgów był do tej pory zaledwie raz; nigdy wcześniej nie był dopuszczony do brania udziału w konkretniejszych badaniach. Pamiętał, że ogromny pojemnik z zielonkawą mazią i agresywnymi narządami zrobił na nim wrażenie. Wychodząc z ciemnego gabinetu, dopił ostatni łyk wody z pucharu, który postanowił zabrać ze sobą.
Początkowo nie miał pomysłu, jak się za to zabrać. Stojąc w dobrze oświetlonej Sali Mózgów, obserwował akwarium, w lewej ręce trzymając szklany puchar, a w prawej różdżkę. Wiedział, że jeśli misja się powiedzie, ma szansę na więcej zadań praktycznych w przyszłości, co automatycznie wykluczało wielogodzinne siedzenie przy biurku. Niepewien słuszności swoich działań, odstawił puchar na ziemię, w odległości kilku stóp od akwarium i miejsca, w którym stał uprzednio. Odpiął jeden guzik czarnej koszuli, następnie podwinął jej rękawy i przejechał dłonią po włosach, starając się ich nie zepsuć. Nie chciał przesadnie przedłużać całego przedsięwzięcia, zważywszy na to, że obserwowali go współpracownicy departamentu.
- Alveo - powiedział zdecydowanym głosem, kierując różdżkę ku pucharowi, który udało mu się transmutować w szklany pojemnik o kształcie walca, którego jedną z podstaw można było otwierać i zamykać. Ręcznie otworzył wieczko pustego pojemnika, po czym, ze szklaną pokrywą w dłoni, odsunął się na bezpieczną odległość. Teraz czekała na niego najtrudniejsza część - wydostanie jednego z mózgów z dużego akwarium i przetransportowanie go do pojemnika, który w rzeczywistości był szklanym pucharem. Różdżkę skierował na jeden z narządów, po czym wypowiedział ciche:
- Wingardium Leviosa. - Mózg uniósł się do góry, po czym Dear zaczął kierować różdzkę po łuku - od czubka akwarium, skąd wyłowił pożądany organ, kończąc na pudełku o kształcie walca. Mózg nieustannie się dygotał, zaburzając jego zaklęcie; w pewnym momencie nawet zdawałoby się, że Scorp spieprzył swoje zadanie; ręka drgnęła mu tak gwałtownie, że spodziewał się szukać roztrzaskanych elementów na podłodze. Na szczęście, Szkotowi udało się dostarczyć mózg do wyznaczonego przez siebie miejsca, bez narażania swojego zdrowia. Na koniec, zabarykadował kontener, przy użyciu szklanego wieczka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Sala Mózgów QzgSDG8
Sala Mózgów Empty


PisanieSala Mózgów Empty Re: Sala Mózgów  Sala Mózgów Empty;

Powrót do góry Go down
 

Sala Mózgów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Sala Mózgów JHTDsR7 :: 
londyn
 :: 
ministerstwo magii
 :: 
Podziemia
-