Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Riley Fairwyn
Riley Fairwyn

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 25
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185cm
C. szczególne : cała górna lewa strona mojego ciała jest poparzona - ukrywam to za pomocą metamorfomagii; liczne blizny na dłoniach; blizna po dziobie bystroducha przebiegająca przez całą szerokość pleców
Dodatkowo : metamorfomagia, prefekt naczelny
Galeony : 4204
  Liczba postów : 1697
https://www.czarodzieje.org/t15093-riley-t-fairwyn
https://www.czarodzieje.org/t15161-maverick
https://www.czarodzieje.org/t15098-riley-fairwyn
https://www.czarodzieje.org/t18289-riley-fairwyn-dziennik
Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni QzgSDG8




Gracz




Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty


PisanieRóżdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni  Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni EmptyNie Maj 03 2020, 17:18;




Różdżki


O różdżkach słów kilka

Różdżka to podstawowy element wyposażenia czarodzieja. Za jej pomocą mag jest w stanie skupiać strumień swojej mocy i uwalniać go pod postacią zaklęć. Samo wykonanie tego magicznego przedmiotu to jedna z najstarszych sztuk w magicznym świecie. Każda różdżka sama wybiera swojego właściciela, dlatego rzucanie zaklęć niedopasowaną różdżką jest wysoce nieskuteczne. Różdżki naturalnie nawiązują więź ze swoim właścicielem. Im dłużej jest się z różdżką w odpowiednich „relacjach”, tym mniej jest ona kapryśna i lepiej dopasowuje efekty rzucanych zaklęć do charakteru maga. Różdżka posiadająca jednego właściciela nierzadko odmówi współpracy innemu czarodziejowi. Wyjątek stanowi sytuacja, w której czarodziej zostanie rozbrojony, umrze lub dobrowolnie przekaże swoją różdżkę drugiemu. Wówczas różdżka zazwyczaj potrafi się dostosować do nowego czarodzieja, chociaż wpływ na skuteczność rzucanych zaklęć wciąż ma materiał, z którego została stworzona, rdzeń oraz długość. Zawsze najlepsze efekty da czarowanie różdżką dobraną idealnie do konkretnej osoby.
Ze względu na zróżnicowanie talentu magicznego, różdżki są tworzone z różnych rodzajów drewna, mają różną elastyczność, inną długość oraz specyficzny rdzeń. Każda kombinacja odpowiada pewnej zdolności, do której różdżka jest szczególnie sprawna jak zaklęcia, transmutacja bądź inne.

★  Na Czarodziejach pierwszą różdżkę można wylosować w przeznaczonym do tego temacie lub wybrać ją na podstawie poniższych opisów. Jeżeli chcesz, by twoja różdżka dawała punkty do kuferka, musisz fabularnie zakupić nową.
★ Każdy czarodziej ma jedną rękę magiczną. Osoba praworęczna będzie miała moc w prawej, leworęczna w lewej, nawet jeśli postać jest oburęczna, jedna ręka jest dominująca i to nią czaruje. W przypadku niesprawności ręki z mocą, postać może nauczyć się władać drugą, jednak wymaga to dłuższego czas nauki. Pierwsze zaklęcia nie mogą wychodzić zbyt dobrze i przejście do pełnej sprawności (przy ćwiczeniach) powinna trwać co najmniej pół roku. Bez względu na punkty w kuferku postać na początku potrafi rzucać jedynie zaklęcia wczesnoszkolne i z czasem założyć, że z powrotem osiąga swój następny poziom. Postacie nie mogą czarować raz jedną raz drugą ręką.
★ Protezami nie można rzucać zaklęć. Wyjątkiem są czarnomagiczne, stworzone przez kogoś. Nie są jednak legalne i osoba, która stworzyła taką rękę, może mieć pewną władzę nad czyjąś ręką.


Długość

Różdżki z reguły mają od 9 do 14 cali, jednakże najkrótsza sprzedana przez Ollivandera miała 7 cali, najdłuższa ponad 18. Długość różdżki w dużej mierze jest zależna od wzrostu oraz postury właściciela. Twórca podczas dobierania różdżki zwraca uwagę również na obwód nadgarstka, długość od końca palca wskazującego po zgięcie łokcia, szerokość dłoni. Spory wpływ na wielkość różdżki ma wewnętrzny potencjał czarodzieja. Obiecujących magów często wybierają dłuższe różdżki, a krótsze pasują najczęściej do czarodziejów, których charaktery jeszcze się rozwijają. Nie jest to jednak regułą i różdżka powinna być w dużej mierze wygodna do użytkowania dla korzystającego z niej czarodzieja.


Elastyczność

Różdżki można podzielić na elastyczne lub sztywne. Zazwyczaj stopień elastyczności różdżki jest odzwierciedleniem charakteru właściciela w zakresie jego gotowości do zmian oraz stopnia umiejętności przystosowania się do życiowych sytuacji. Wpływ na preferencje dotyczące elastyczności może mieć także doświadczenie życiowe oraz styl magii czarodzieja. Twórca podczas tworzenia różdżki może nieznacznie wpłynąć na ostateczny stopień elastyczności drewna, lecz zazwyczaj ta wartość jest silnie powiązana z rodzajem używanego drewna oraz rdzeniem - te bardziej delikatne powinny zostać zamknięte w sztywnym drewnie z uwagi na wyższe ryzyko uszkodzenia.

Powrót do góry Go down


Riley Fairwyn
Riley Fairwyn

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 25
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185cm
C. szczególne : cała górna lewa strona mojego ciała jest poparzona - ukrywam to za pomocą metamorfomagii; liczne blizny na dłoniach; blizna po dziobie bystroducha przebiegająca przez całą szerokość pleców
Dodatkowo : metamorfomagia, prefekt naczelny
Galeony : 4204
  Liczba postów : 1697
https://www.czarodzieje.org/t15093-riley-t-fairwyn
https://www.czarodzieje.org/t15161-maverick
https://www.czarodzieje.org/t15098-riley-fairwyn
https://www.czarodzieje.org/t18289-riley-fairwyn-dziennik
Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni QzgSDG8




Gracz




Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty


PisanieRóżdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty Re: Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni  Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni EmptyNie Maj 03 2020, 17:19;




Drewno

„Powłoka” dla rdzenia przewodząca magiczną moc, tworzona tradycyjnie z drewna różdżkowego. Drzewo czy krzew nadający się na stworzenie z niego różdżki rozpoznaje się przede wszystkim po obecności nieśmiałków, które są opiekunami takich roślin. Odpowiednio dobrane drewno różdżkowe ma duże znaczenie w procesie tworzenia różdżki. Każdy surowiec jest unikatowy i ma swoje charakterystyczne cechy, odpowiednie dla danego rodzaju czarodzieja. Nie oznacza to jednak, że szybko poddający się emocjom czarodziej nie odnajdzie się we współpracy z miłorzębem, który jest idealnym rdzeniem dla ludzi opanowanych, a raczej, iż pełnie mocy i stabilności w rzucaniu zaklęć uzyska zdecydowanie szybciej, wiążąc się z innym rodzajem drewna, lepiej dobranym do jego charakteru oraz upodobań. Dobrze dobrana różdżka jest mniej kapryśna i rzucane nią czary dają znacznie lepsze efekty, niż w przypadku przypadkowych kombinacji, zdarzających się podczas kupowania różdżek „na ślepo”, bez konsultacji z wykwalifikowanym twórcą różdżek.


Rodzaje drewna różdżkowego

Uwaga! Poniższe opisy są jedynie sugestią (zwłaszcza pod kątem wspieranych umiejętności). Liczymy, że znajdziecie zdrowy rozsądek w dopasowywaniu drewna do rdzenia i dobieranie różdżki będzie po prostu dobrą zabawą.

- Akacja - Ten rodzaj drewna jest wyjątkowo plastyczny i układny. Trudno jest znaleźć człowieka, który nie odnajdzie się we współpracy z różdżką wykonaną z akacji. Jednocześnie jest to drewno, które potrzebuje nawiązania bardzo głębokiej więzi z czarodziejem, aby właściwie wspomagać jego zdolności i pomóc mu osiągnąć wyżyny umiejętności. Jego moc definiuje zamknięty w nim rdzeń.

- Angielski dąb - Różdżki z angielskiego dębu mają większą, niż inne tendencję do samowolnego działania. Odpowiednio związane z czarodziejem, potrafią strzelać iskrami czy wzmacniać działanie niektórych zaklęć, zwłaszcza tych używanych przy zielarstwie i opiece nad magicznymi stworzeniami.

- Berberys - To bardzo wymagające drewno, które potrzebuje stanowczego właściciela. Berberys potrafi być wyjątkowo kapryśny i uparty oraz odmawiać wykonywania poleceń. Opanowany będzie niezwykle lojalny i posłuży wyłącznie swojemu pierwszemu właścicielowi. Idealny do zaklęć i uroków.

- Brzoza - Różdżki brzozowe są niezwykle niezależne i nie przywiązują się do swoich właścicieli, dzięki czemu są zdolne do nieustannego dopasowywania się do każdej ręki. Dzięki temu, że są niezwykle kruche, są wrażliwe na uszkodzenia, ale też często bogato zdobione z uwagi na łatwość rzeźbienia w tym rodzaju drewna. Bardzo dobrze sprawdzają się w pojedynkach czarodziejów, lecz ten rodzaj aktywności już niejeden raz kompletnie zniszczył brzozową różdżkę.

- Buk - Drewno to jest rzadko wykorzystywane podczas tworzenia różdżek, z uwagi na trudność w dopasowaniu buku do odpowiedniego czarodzieja. Należycie dobrana bukowa różdżka działa bardzo subtelnie i zwykle nie charakteryzuje się nadzwyczajną mocą, a dobrana niepoprawnie nie będzie miała wystarczająco dużej mocy, aby rzucać bardziej zaawansowane zaklęcia. Jednakże w połączeniu z rdzeniami pochodzącymi od latających stworzeń, buk potrafi wspaniale wspomagać zaklęcia uzdrawiające.

- Cedr - Dopasowuje się idealnie do czarodziei lojalnych i o silnym charakterze. Pomaga wydobyć potencjał z właściciela i stanowi wspaniałe wsparcie podczas pojedynków, gdyż działa wręcz intuicyjnie, maksymalnie zmniejszając czas reakcji. Nie radzi sobie zbyt dobrze w zaklęciach gospodarczych.

- Cis - Drewno bardzo rzadko wykorzystywane w różdżkarstwie, głównie z uwagi na swoją mroczną reputację. Zaciekłe w pojedynkach i bardzo skuteczne podczas rzucania skomplikowanych, nierzadko czarnomagicznych klątw. Jednocześnie cisowa różdżka pasuje do bardzo szerokiego spektrum ludzi, nierzadko do tych o czystym sercu. Pochowana wraz z właścicielem kiełkuje i pilnuje grobu czarodzieja, któremu służyła.

- Cyprys - Najczęściej wybiera ludzi śmiałych i odważnych, skłonnych do poświęceń w krytycznych sytuacjach. Wspaniale radzi sobie z obroną przed czarną magią, ale ma tendencję do stawiania okazjonalnego oporu w przypadku eliksirów.  

- Czarny orzech - Niełatwy do opanowania i wymagający względem czarodzieja. Wymaga od właściciela absolutnej uczciwości, w przeciwnym wypadku traci moc i odmawia rzucania większości zaklęć. Dobrana do odpowiedniego czarodzieja jest nadzwyczaj lojalna i wspaniale sprawdza się w transmutacji.

- Czerwony dąb - Różdżki z czerwonego dębu są niezaprzeczalnie jednymi z piękniejszych. Wybierają czarodziei bystrych i zdolnych, ale przede wszystkim poszukują takich o czystym sercu oraz dobrych dla innych. Potrzebują nieustannych wyzwań, dobrze wspomagają podczas testowania nowych zaklęć. Odmówią współpracy w przypadku wykazywania się egoizmem.

- Dąb - Dość powszechne drewno, często wybierane przez aspirujących wróżbitów. Doskonale sprawdza się jako różdżka jasnowidza, pomaga odkrywać wyższe płaszczyzny zrozumienia i świadomości. Podczas pojedynków oraz w innych sytuacjach stresowych potrafi być niecelna.

- Dereń - Ekscentryczna, figlarna i niezwykle hałaśliwa. Różdżka z dereni wspaniale pasuje do dowcipnisiów oraz poszukiwaczy przygód, przy których odznaczyć się może niezwykłą pomysłowością w przypadku efektów rzucanych zaklęć. Dobrze radzi sobie z każdym rodzajem magii, lecz odmawia wykonywania większości zaklęć niewerbalnych.

- Dziki bez - Różdżki z dzikiego bzu są bardzo uparte i takich też czarodziei poszukują. Wspaniale dopasowują się do ręki i genialnie radzą sobie podczas magicznego gotowania, zaklęć gospodarczych oraz warzenia eliksirów. Jeżeli ich właściciel wykazuje się niezdecydowaniem, różdżka z dzikiego bzu bywa nieprzewidywalna. Potrafi strzelać iskrami i parzyć właściciela w dłoń, ale z uwagi na swoją lojalność potrafi również ostrzegać przed bliskością magii.

- Eukaliptus - Bardzo plastyczne drewno, odporne na wysokie temperatury. Wykazuje niezwykłą skuteczność podczas wykorzystywania go do korzystania z magii żywiołów. Zaskakująco często wybiera pasjonatów run, podróżników i miłośników gwiazd. Różdżka z eukaliptusa może być kapryśna.

- Głóg - Zaskakuje i intryguje oraz dokładnie takiego szuka właściciela. Trudny do opanowania, niekiedy niecelny. Nieumiejętnie rzucone zaklęcia potrafi odbić rykoszetem we właściciela. Zarazem bardzo skuteczny w magii leczniczej oraz podczas rzucania uroków.

- Grab - Różdżka z grabu bardzo szybko dostosowuje się do swojego właściciela i wspomaga jego styl czarowania. Używana przez innego czarodzieja całkowicie się blokuje i nie pozwala rzucić nawet najprostszego czaru. Grabowe różdżki wybierają ludzi utalentowanych i z pasją tak silną, że niekiedy można nazwać ją już obsesją - dzięki czemu zaskakująco często trafiają do ludzi pałających się wytwórstwem i działalnością artystyczną. Odmawiają działania sprzecznego z kodeksem honorowym właściciela.

- Grusza - Najczęściej wybiera właściciela odznaczającego się serdecznością, mądrością bądź hojnością i wspaniale wzmacnia u niego te cechy. Jej posiadacze często są też popularni bądź szanowani. Różdżka z gruszy służy bardzo długo z uwagi na swoją odporność na czynniki zewnętrzne. Najlepiej współgra z różnymi włosami magicznych stworzeń w formie rdzeni i wówczas cudownie wspiera działania w zakresie astronomii.
 
- Heban - Doskonale współgra z odważnymi czarodziejami, którzy potrafią być sobą i nie ulegają pod wpływem innych ludzi. Różdżka z hebanu ceni sobie ruch, działanie i postęp, dzięki czemu bardzo często hebanowe różdżki mają aspirujący fani miotlarstwa. Potrafi być niezwykle zbuntowana w przypadku wykorzystywania jej podczas zielarstwa.

- Hikora (Orzech biały) - Poszukuje czarodziei wytrwałych, którzy śmiało dążą do zamierzonego celu pomimo trudności. Doskonale sprawdza się też we współpracy z ludźmi o stałym charakterze, którzy nie lubią zmian. Cudowna do pracy nad starożytnymi runami i niezbyt skuteczna podczas transmutacji.

- Jabłoń - Dość rzadkie, jabłoniowe różdżki dopasowują się idealnie do czarodziejów o wysokim uroku osobistym i niezachwianej moralności. Odmawiają rzucania zaklęć czarnomagicznych oraz potrafią być kapryśne w przypadku wszelkich zaklęć, jakie mogą skrzywdzić drugiego człowieka (chociaż nie w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia). Nierzadko posiadacze tych różdżek są poliglotami i z łatwością opanowują języki innych istot oraz świetnie radzą sobie w opiece nad magicznymi stworzeniami.
 
- Jałowiec - Niepopularne drewno, bardzo wrażliwe na wilgoć i wodę, które są najczęstszymi powodami ich zniszczenia. Jałowcowe różdżki wykazują ogromną moc magiczną, lecz tylko w rękach odpowiedniego czarodzieja. Doskonale dopasowuje się do ludzi kreatywnych, a także fanów transmutacji, którym to będzie służyć niezwykle lojalnie. Całkiem niezła do magii niewerbalnej. Odmawia współpracy w cudzych rękach i służy wyłącznie właścicielowi.

- Jarzębina - Pasuje doskonale do człowieka o czystym sercu i odmawia współpracy czarnoksiężnikom. Tą różdżką wyczarowuje się niezwykle silne i trudne do złamania zaklęcia obronne.

- Jawor - Współpracuje chętnie z czarodziejem żądnym przygód i poszukującym wiedzy oraz coraz to nowych wrażeń. Bardzo efektywna w przypadku nauki nowych zaklęć, lecz potrafi tracić moc, gdy jej właściciel zbyt długo pozostaje w stagnacji. Nie radzi sobie z eliksirami, chyba że są to eksperymentalne formuły, bądź nowe przepisy, których jeszcze nie poznała.

- Jesion - Różdżki z jesionu są uparte i potrzebują czarodzieja, który będzie w stanie nad nimi zapanować. Jednocześnie cenią sobie odwagę, ale i inteligencję i to te dwie cechy najlepiej wspierają. Jesionowe różdżki posiadało bardzo wielu historyków magicznych. Istnieje przesąd, że różdżki te nie powinny być przekazywane do innych rąk, ponieważ tracą swą moc.

- Jodła - Pasuje do większości czarodziejów, aczkolwiek będzie najlepiej służyła osobie skupionej, posiadającej silną wolę. Kompletnie traci moc, gdy zostanie przekazana innemu czarodziejowi. Pochowana ze swoim właścicielem strzeże jego grobu. Znakomita do transmutacji, lecz jednocześnie odmówi współpracy przy warzeniu eliksirów.

- Kalina - Narowista, nieposłuszna i nieprzewidywalna. Różdżki z kaliny są niezwykle specyficzne i doskonale pasują do osoby o silnym charakterze, które będą w stanie ją zdominować. Świetna do zaklęć i uroków, ale zupełnie nieprzydatna do transmutacji, dająca podczas takich czarów prawdziwie szalone efekty.

- Kasztan - Niezwykle uległe drewno, dopasowujące się całkiem nieźle do każdego czarodzieja. Jego właściwości różnicuje zamknięty w nim rdzeń oraz charakter właściciela. Z uwagi na swoją plastyczność nie wykazuje szczególnej mocy, opierając się raczej na naturalnym potencjale magicznym właściciela oraz czerpiąc ją z zamkniętego w niej rdzenia.

- Klon - Klonowe różdżki wybierają wielbicieli natury, badaczy przyrody i tych, którzy lubują się w podróżach. Lubią przygody, zmiany otoczenia, wzmacniają ambicję oraz lojalność. Służą wiernie, gdy są właściwie dobrane, w przeciwnym wypadku jakość zaklęć pozostawia wiele do życzenia. Idealna do zielarstwa.

- Krzew różany - Wybiera ludzi ceniących piękno bądź o wyjątkowej aparycji. Doskonale współgra z rdzeniami pochodzącymi od wil i różdżka, która powstanie z takiego połączenia jest naprawdę przepiękna, chociaż skłonna do poddawania się kaprysom. Lojalna, uparta, wspomaga działania związane ze zwierzętami. Szybko niszczeje, więc trzeba o nią bardzo dbać.

- Leszczyna - Specyficzny rodzaj drewna, niezwykle wyczulony na stan emocjonalny czarodzieja. Może być nieco nieprzewidywalna, a nawet niebezpieczna, gdyż magazynuje negatywne emocje i potrafi niekontrolowanie uwalniać je w najmniej oczekiwanym momencie (na przykład wyczarowując ogień podczas próby lewitowania). Prawdziwie rozkwita przy szczęśliwym właścicielu i wówczas nie ma drugiej tak posłusznej, oddanej różdżki jak leszczynowa. Kompletnie bezużyteczna po śmierci pierwotnego właściciela. Różdżki te mają także zdolność do rozpoznawania źródeł wody, także tych podziemnych.

- Lipa - Ten rodzaj drewna jest wyczulony na relacje międzyludzkie. Niezwykle przywiązuje się do ludzi, którzy opanowali zdolność łatwego nawiązywania kontaktów, mają wielu znajomych i przyjaciół. Doskonale służy czarodziejom o otwartym umyśle i cudownie wspomaga w magicznym gotowaniu oraz eliksirach.

- Mahoń - Poręczny, ugodowy i plastyczny, wrażliwy na cierpienie. Mahoń to drewno uniwersalne, które bardzo dobrze działa niemalże z każdym rdzeniem. Odmawia współpracy wyłącznie Fairwynom z uwagi na to, że odrzuca każdy rdzeń, który został okupiony cierpieniem zwierzęcia. Najlepszy do opieki nad magicznymi stworzeniami.

- Miłorząb - Dopasowuje się do czarodziejów spokojnych i cierpliwych, nierzadko o wysoko rozwiniętej empatii. Im bardziej opanowany jest właściciel, tym wyraźniej rozkwita przy nim miłorzębowa różdżka i tym mocniejsza staje się ich więź. Doskonała do uzdrawiania, przeszkadza podczas wróżbiarstwa.

- Modrzew - Z modrzewia powstają bardzo urodziwe i potężne różdżki. Dopasowanie do nich czarodzieja nie jest jednak prostą sprawą. Jest to drewno niezwykle wymagające, które w przypadku złego dopasowania będzie blokowało magiczną moc czarodzieja i wręcz żerowało na jego umiejętnościach oraz potencjale. Nie ma jednak drugiego takiego drewna, które tak dobrze wszczepiałoby właścicielowi odwagę i potęgowało jego ufność.

- Olcha - Doskonała do magii niewerbalnej, różdżka z olchy wybiera czarodziejów o dużej mocy magicznej. Z łatwością dopasowuje się do wybranego człowieka i zazwyczaj służy mu bez najmniejszych problemów. Nie sprawdza się w pojedynkach. W sytuacjach stresowych ma tendencję do pudłowania.  

- Osika -  Bardzo cenione drewno wśród środowiska różdżkarskiego, z uwagi na jego podobieństwo do kości słoniowej i zapisany na kartach historii wybitny potencjał magiczny. W osiemnastowiecznym Klubie Pojedynków klubowicze posiadali tylko różdżki wykonane z osiki. Osika wybiera czarodziejów zdecydowanych, zazwyczaj świetnie radzących sobie w pojedynkach. Z uwagi na swoją waleczną naturę, odmawia posłuszeństwa w zaklęciach uzdrawiających.

- Orzech włoski - Głównymi posiadaczami orzechowych różdżek są kobiety oraz opiekunowie domów lub ludzi, gdyż drewno to od wieków uważane jest za wspomagające płodność oraz urodzaj. Nie ma drugiej tak skutecznej różdżki, jeśli chodzi o zaklęcia gospodarcze. Wspomaga odkrywanie ukrytej mądrości, dzięki czemu wspaniale radzi sobie z wróżbiarstwem.

- Ostrokrzew - Stosunkowo rzadkie drewno, uważane za ochronne. Wspaniale sprawdza się jako towarzysz czarodziejów zapalczywych lub gniewnych, wspomaga wyciszenie ich emocji. Często wybiera właściciela, który angażuje się w poszukiwanie czegoś niebezpiecznego lub duchowego. Są to także różdżki mające dużą skłonność do zmiany właściwości zależnie od rdzenia. Niechętnie współpracują z rdzeniem z piór.

- Palma - Różdżki z palmy poszukują czarodziejów zakochanych w adrenalinie. Doskonale odnajdują się w sytuacjach stresowych, a najbardziej cenią ludzi, którzy rywalizują. Dlatego są idealnym wyborem dla pojedynkujących się, a także… miotlarzy. Wspomagają skupienie i pewność działania.

- Sekwoja - Jedno z najpopularniejszych rodzajów drewna. Uważa się, że różdżki z sekwoi przynoszą szczęście i chronią przed czarną magią. W rzeczywistości, to sama sekwoja najchętniej wybiera czarodzieja posiadającego dużą intuicję, który wspaniale radzi sobie sytuacjach kryzysowych. Wspiera moralność właściciela, pomaga mu dostrzegać dobre strony w każdym zdarzeniu. Kompletnie nie nadaje się do transmutacji i potrafi być nieprzewidywalna podczas rzucania takich zaklęć.  

- Sosna - Wybiera indywidualistę, bądź osobę o reputacji samotnika, intrygującego lub tajemniczego. Doskonale sprawdza się w rękach twórcy, często magicznego rzemieślnika. Łatwo dostosowuje się do zmian czy nowych czarów i  współpracuje nieźle nawet z kilkoma osobami jednocześnie, nie tylko z właścicielem. Idealna do magii niewerbalnej. Wspomaga ostrożność, dzięki czemu wśród czarodziejów panuje przekonanie, że sosnowa różdżka wydłuża życie właściciela i nie pozwala mu umrzeć młodo.

- Śliwa - Smukła i dystyngowana. Śliwowa różdżka doskonale odnajdzie się w rękach marzyciela, miłośnika kuchni, wielkiego twórcy. Wspaniała do eliksirów, wspomaga intuicję i nie sprzeciwia się niemoralnym decyzjom. Nieszczególnie dobra do zaklęć, zdarza jej się grymasić.

- Świerk - Zdolna do ekstrawaganckich czarów i samodzielnego działania, różdżka ze świerku wymaga twardej ręki, aby uniknąć wypadków spowodowanych jej nieproszonym działaniem. Najlepiej pasuje do czarodziejów o wysokim poczuciu humoru, ale także śmiałych i stanowczych. Odpowiednio dobrana jest lojalnym pomocnikiem.

- Tarnina - Rzadko wybierana, dość wybredna na etapie dopasowywania. Poszukuje czarodziejów o wojowniczym charakterze. Jest lojalna i pomocna, a jej powiązanie z właścicielem doskonale umacniają wspólne przeżycia. Dobra do czarnej magii, jak i do obrony przed nią, dzięki czemu często jest spotykana u aurorów.  

- Topola - Łagodna i skłonna do poświęceń. Różdżki z topoli wybierają czarodziejów z wyraźną misją moralną. Mają jednolitą moc, charakteryzują się siłą i spójnością. Dobra do wszystkiego, lecz jednocześnie nie będzie w niczym wybitna. W przypadku zagrożenia życia właściciela może przyjąć na siebie czar i ochronić go, lecz wówczas rozpada się na dwie części.

- Wawrzyn - Wybiera czarodzieja aktywnego, nierzadko będącego w ciągłym ruchu bądź ambitnego. Nie toleruje lenistwa u swojego właściciela, potrafi być wtedy kapryśna i nawet złośliwa. Powszechnie uważa się, że taką różdżką nie można nikogo skrzywdzić, lecz niejednokrotnie okazywało się, że wawrzyn wykazywał potężną, niekiedy nawet śmiertelną moc.

- Wiąz - Najczęściej trafia w ręce staromodnych czarodziejów, wyznawców wyższości czystej krwi, bądź tych, którzy sami pochodzą z rodów, które dbają o jej zachowanie. Rzadko zawodzi, jest bardzo posłuszna i dokładna, lecz potrafi zawzięcie odmawiać posłuszeństwa każdemu czarodziejowi, który jest mniej, niż półkrwi.

- Wierzba - Wspaniała do uzdrawiania oraz magii niewerbalnej. Różdżka z wierzby poszukuje czarodzieja o dużym potencjale magicznym i wówczas stabilizuje go, rzadko poddając się kaprysom. Dopasuje się do większości czarodziejów, chociaż zdecydowanie chętniej będzie współpracować z osobą współczującą, chętną do pomocy drugiemu człowiekowi.

- Winorośl - Niewykorzystywane dość często w wytwórstwie różdżek z uwagi na sporą trudność w dopasowaniu ich do czarodzieja. Zdarza się, że różdżki z winorośli ukazują niezwykłe efekty już przy wejściu odpowiedniego czarodzieja do pomieszczenia, w którym znajduje się różdżka. Są też bardzo wrażliwe na punkcie zmiany właściciela i w obcych dłoniach stają się kompletnie bezużyteczne. Podejrzewa się, że te różdżki poszukują spokojnego, wycofanego właściciela, chociaż zdarzało się też, iż posiadali je żartownisie. We właścicielu wzmacniają roztropność, a ich moc głównie definiuje głównie zamknięty w nich rdzeń.

- Wiśnia - Różdżki z wiśni są rzadkie i niezwykle wybredne co do czarodzieja. Poszukują osoby, która wykazuje się wyjątkowym opanowaniem, siłą umysłu, wewnętrzną mądrością, gdyż te cechy nieco równoważą kapryśność wiśniowego drewna. Potrafi sprawiać problemy, zwłaszcza podczas korzystania z zaklęć z zakresu magii żywiołów, a niedopasowana staje się prawdziwym utrapieniem dla właściciela, gdyż okazjonalnie odbija rykoszetem rzucane czary. To drewno jest dość popularne w japońskiej szkole Mahoutokoro, gdzie studenci posiadający różdżki z wiśni mają w społeczeństwie specjalny prestiż.  

Powrót do góry Go down


Riley Fairwyn
Riley Fairwyn

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 25
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185cm
C. szczególne : cała górna lewa strona mojego ciała jest poparzona - ukrywam to za pomocą metamorfomagii; liczne blizny na dłoniach; blizna po dziobie bystroducha przebiegająca przez całą szerokość pleców
Dodatkowo : metamorfomagia, prefekt naczelny
Galeony : 4204
  Liczba postów : 1697
https://www.czarodzieje.org/t15093-riley-t-fairwyn
https://www.czarodzieje.org/t15161-maverick
https://www.czarodzieje.org/t15098-riley-fairwyn
https://www.czarodzieje.org/t18289-riley-fairwyn-dziennik
Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni QzgSDG8




Gracz




Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty


PisanieRóżdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty Re: Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni  Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni EmptyNie Maj 03 2020, 17:19;




Rdzeń

„Serce” różdżki, źródło jej mocy zamknięte wewnątrz drewna. Każdy rdzeń różdżkowy pozyskiwany jest od magicznego zwierzęcia, a większość z nich (na przykład włosy czy łuski) w sposób nieinwazyjny, nieingerujący w życie czy zdrowie stworzenia. Są jednak twórcy, którzy za dodatkową moc są skłonni do takich poświęceń. Każdy rdzeń nadaje różdżce indywidualnego charakteru zwierzęcia, od którego pochodzi i niezwykle ważne jest przemyślane parowanie go z drewnem oraz przyszłym właścicielem. Źle dobrany rdzeń może całkowicie blokować różdżkę bądź sprawiać, że jej moc zostanie nienależycie ukierunkowana - na przykład, podczas próby wyczarowania wody wywoła się wybuch. Nie bez znaczenia jest tutaj również genetyka. Niejednokrotnie okazywało się, że potomkowie wil dobrze odnajdują się we współpracy z różdżkami posiadającymi włos z głowy wili. Jeżeli jest to znajoma wila - na przykład babka - nierzadko tacy czarodzieje osiągają wysoki poziom porozumienia ze swoją różdżką i są w stanie bardzo wyśrubować czas reakcji rdzenia przy próbie rzucania zaklęć.


Rodzaje rdzeni różdżkowych

Uwaga! Poniższe opisy są jedynie sugestią (zwłaszcza pod kątem wspieranych umiejętności). Liczymy, że znajdziecie zdrowy rozsądek w dopasowywaniu drewna do rdzenia i dobieranie różdżki będzie po prostu dobrą zabawą.

- Kieł widłowęża - Bardzo rzadki rdzeń, stosowany głównie przez różdżkarzy starej daty. Różdżki z kłem widłowęża wybierają najczęściej czystokrwistych czarodziejów o stonowanym charakterze, chociaż nie jest to regułą. Wzmacniają we właścicielu cierpliwość oraz determinację, a także świetnie służą jako różdżka eliksirowara. Wykazują specyficzne i bardzo trwałe połączenie z czarodziejem obdarzonym darem wężoustości.

- Krew salamandry - Trudny do opanowania rdzeń, wybierający najczęściej czarodziejów o gwałtownym usposobieniu, buntowniczych lub walecznych. Potrafi psocić, zwłaszcza już, gdy właściciel różdżki jest wyjątkowo pewny siebie. Idealna do magii żywiołów. Po kilku latach pod wpływem rdzenia staje się krucha i coraz bardziej delikatna.

- Łuska chimery - Rzadko spotykany rdzeń, który sprawia, że różdżka staje się narowista i uparta. Poszukuje czarodzieja o silnym charakterze, bądź takiego, który będzie w stanie opanować ją za pomocą własnego spokoju i cierpliwości. Wtedy staje się bezsprzecznie lojalna i idealnie podkreśla uzdolnienia czarodzieja w dziedzinie transmutacji. Mówi się, że jest to idealny rdzeń dla metamorfomaga i nie da się ukryć, że to właśnie czarodziejowi obdarzonemu tym darem najlepiej leży w dłoni.

- Łuska syreny / trytona - Specyficzny rdzeń, który nadaje różdżce charakterystycznego, błękitnego blasku. Najlepiej pasuje do czarodzieja o magnetycznej osobowości, o dużej charyzmie lub talencie oratorskim. Dobrze sprawdza się w rękach hipnotyzerów bądź legilimentów i wspiera ich skupienie. Wspomaga korzyści płynące z dobranego drewna, może odmawiać wyczarowania ognia. Łuska syreny najczęściej wybiera mężczyzn, a łuska trytona preferuje kobiety.

- Łuska fushigigoi - Łagodny, delikatny, a przede wszystkim piękny... ten rdzeń zdaje się wyrywać z różdżki, by wyjść na wierzch. Niezależnie od drewna, różdżka z łuską fushigigoi wydaje z siebie zawsze delikatny i bardzo ładny blask. Jest idealna dla osób kreatywnych - zarówno dla tych, którzy lubią być w centrum uwagi, jak i nie. Wspiera głównie w Działalności Artystycznej, ale kojarzona jest też z niestandardowymi pomysłami, przypada do gustu artystom i wynalazcom. Rdzeń charakterystyczny dla czarodziejów w Azji.

- Łuska wodnika kappa - Bardzo trwały rdzeń, który utwardza konstrukcję. Idealny dla osób raczej samodzielnych, ambitnych, wytrwałych. Nie sprawdzi się w rękach kogoś, kto nie ma na siebie pomysłu. Łuska wodnika kappa doskonale radzi sobie przy pojedynkach - zarówno przy ofensywie, jak i defensywie. Ponoć różdżki z tym rdzeniem wytwarzają drobne wibracje i mogą za ich pomocą ostrzegać o nadchodzącym zagrożeniu. Rdzeń charakterystyczny dla czarodziejów w Azji.

- Wąsy kuguchara - Dość popularny rdzeń. Rzadko wybiera starszych czarodziejów, a w przypadku młodszych często jest składnikiem ich pierwszej różdżki. Doskonale pasuje do czarodzieja, który chodzi własnymi ścieżkami, bądź nie jest skłonny do podporządkowywania się nakazom i zakazom. Różdżki z wąsami kuguchara są dość hałaśliwe i dość szybko wymagają delikatnej naprawy, gdyż rdzeń ten ma tendencję do okazjonalnych spadków mocy wraz z upływem lat. Wspierają w dziedzinie opieki nad magicznymi stworzeniami.

- Włos akromantuli - Nieprzewidywalny rdzeń, mogący działać samodzielnie. W przypadku zagrożenia życia właściciela potrafi przejąć na siebie zaklęcie i złamać różdżkę na pół. Czasami nieoczekiwanie strzela iskrami, a zamiast wyczarować kwiaty, może obdarzyć właściciela garścią żuków. Wspomaga odwagę i pomysłowość. Świetnie posłuży miłośnikowi eliksirów.

- Włos centaura - Tajemnicza, cicha i nienachalna. Różdżka z włosem centaura nigdy nie działa nieproszona. Jest łagodna, delikatna, chociaż niezbyt lojalna. Dostosuje się do każdego czarodzieja, chociaż preferuje ludzi tajemniczych i wycofanych. Najlepiej działa w ręku miłośnika gwiazd, bądź wróżbiarstwa. Idealna dla jasnowidza.

- Włos demimoza - Bardzo silny rdzeń, poszukujący czarodzieja o wątpliwym kręgosłupie moralnym. Doskonały dla czarnoksiężnika, wynalazcy, miłośnika eksperymentalnych eliksirów. Wzmacnia u właściciela odwagę, ceni postępowość. Dobrany odpowiednio służy wiernie, chociaż dość krótko. Różdżka z włosem demimoza potrzebuje naprawy co kilka lat, gdyż ten rdzeń, chociaż ewidentnie potężny, dość szybko wyczerpuje swoją moc. Odmówi rzucenia większości zaklęć uzdrawiających.

- Włos kudłonia - Dopasowuje się najlepiej do czarodzieja z pasją, bądź zacięciem, głównie do zielarstwa. Doskonały również do zaklęć gospodarczych. Rdzeń z włosa kudłonia jest bardzo łagodny i wierny, chociaż potrzebuje sporo czasu, aby osiągnąć pełnię swojej mocy.

- Włos kwintopeda - Trudny do opanowania, działający samodzielnie rdzeń. Ma tendencję do wykazywania złośliwości względem posiadacza. Okazjonalnie parzy w dłoń, odmawia współpracy, bądź zamiast ognia wyczarowuje wodę. Bardzo rzadko wybierany, ale jednocześnie niezwykle silny. Doskonały do rzucania uroków oraz zaklęć ochronnych. Ułoży się i uspokoi wyłącznie dopasowany do czarodzieja o silnym, dominującym charakterze, ale nawet wtedy mogą zdarzyć mu się pewne wyskoki.

- Włos reema - Stabilny i zaskakująco trwały rdzeń poszukujący czarodzieja o solidnym kręgosłupie moralnym bądź ambitnego i zdecydowanego. Wpływa pozytywnie na determinację oraz okazjonalnie ostrzega przed bliskością magii. Bardzo dobry do zielarstwa oraz eliksirów.  

- Włos sfinksa - Stosunkowo rzadki rdzeń, który idealnie dopasuje się do czarodzieja ciekawego otaczającego go świata. Wspiera u niego ostrożność oraz ambicję. Odmówi współpracy osobie leniwej i bezmyślnie odważnej. Najlepiej radzi sobie z uzdrawianiem.

- Włos szyszymory - Hałaśliwy i nietrwały rdzeń, chociaż bardzo ugodowy oraz łagodny. Pasuje do większości czarodziejów i wspaniale wydobywa z nich ukryty potencjał. Najlepiej sprawdza się w opiece nad magicznymi stworzeniami, a jednocześnie nie jest ograniczający. Niestety rdzeń wymaga kosztownej wymiany co kilka lat.

- Włos z głowy wili - Różdżki tworzone z tym rdzeniem są zazwyczaj bardzo piękne, dokładnie tak jak stworzenie, od którego pozyskano włos. Charakteryzują się jednak dwoistą naturą i sporą kapryśnością oraz gwałtownością, objawiającą się naczęściej podczas zdenerwowania właściciela. Pomimo swoich wad, włosy z głowy wili wspierają pod kątem uzdrawiania, bądź opieki nad magicznymi stworzeniami.

- Włos z grzywy kelpie -  Uparty, chociaż lojalny rdzeń. Sprzeciwi się działaniu, które nie będzie zgodne z przekonaniami właściciela, a jednocześnie będzie pasował do większości czarodziejów. Świetny do obrony przed czarną magią, a zarazem całkiem niezły również w czarnej magii. Z upływem lat zmniejsza odporność różdżki na uszkodzenia mechaniczne i sprawia, że drewno staje się niezwykle kruche.

- Włos z ogona jednorożca - Spójny, stabilny, wierny to najważniejsze cechy rdzenia pochodzącego od jednorożca. Rzadko się waha oraz blokuje, wyjątkiem jest chęć wykorzystywania jej do czarnej magii, gdyż wówczas zupełnie odmawia współpracy. Jest lojalna, a jednocześnie może odmawiać współpracy w rękach innego czarodzieja. Wadą tego rdzenia jest dość niska wytrzymałość, co może być jednak zrekompensowane przez dobrane odpowiednio drewno. Zdarza się, że włosy jednorożca zamknięte w różdżce obumierają i muszą zostać poddane wymianie. Wspomaga korzyści płynące z dobranego drewna.

- Włos z ogona testrala - Bardzo rzadki rdzeń. Nawet dopasowany do czarodzieja, nierzadko jest przez potencjalnego właściciela odrzucany z uwagi na złą sławę, jaką cieszą się te zwierzęta. Czarodzieje uważają, że zobaczenie testrala przynosi pecha, więc jeśli decydują się na różdżkę z tym rdzeniem, najczęściej łączą go z drewnem z sekwoi, które ich zdaniem go równoważy. Rdzeń ten znakomicie sprawdza się w rękach podróżników, poszukiwaczy przygód i łamaczy klątw.

- Włos dzuluma - Doskonały do pojedynków, sprawdzający się głównie w ofensywie. Różdżka z tym rdzeniem może być porywcza i znane są przypadki, gdy działała sama z siebie. Nie radzi sobie najlepiej z delikatnymi i precyzyjnymi zaklęciami, ma tendencję do zwiększania siły we wszystkim, co robi. Wspaniała do obrony przed czarną magią i samej w sobie czarnej magii, dużo gorzej wychodzi jej np. uzdrawianie. Rdzeń charakterystyczny dla czarodziejów Ameryki Środkowej i Południowej.

- Włókno z serca bystroducha - Niezwykle trudny do opanowania rdzeń, bardzo wrażliwy na najmniejsze zmiany w samopoczuciu właściciela różdżki. Zyskuje dodatkową moc, gdy czarodzieja opanowuje gniew, ale w smutku niemalże uniemożliwia mu rzucanie zaklęć. Świetny do pojedynkowania się i żarliwie oddany w każdym sporze.

- Włókno z serca hipogryfa - Łagodny, dumny, lojalny, a jednak kapryśny, gdy czarodziej działa na przekór swoim przekonaniom i odmawia wówczas współpracy. Najlepiej sprawuje się w rękach odważnego właściciela, posiadającego misję, chcącego nieść dobro. Nieźle radzi sobie z uzdrawianiem oraz wspomaga astronomów.

- Włókno z serca smoka - Potężny rdzeń, zdolny do ekstrawaganckiej magii. Potrzebuje czarodzieja o dominującym charakterze, w innym wypadku może być nieposłuszna. Różdżki z tym rdzeniem zawsze są silnie związane z pierwszym właścicielem i są skłonne służyć innemu wyłącznie, gdy zostanie on pokonany w pojedynku. Szybko dopasowuje się do wybranego czarodzieja, lecz jednocześnie jest temperamentna i zdarza jej się niekontrolowanie uwalniać energię (i na przykład wypalić dziurę w kieszeni spodni czy nawet wzniecić mały pożar). Odpowiednia do czarnej magii.

- Włókno z serca widłowęża - Bardzo rzadki rdzeń, stosowany głównie przez różdżkarzy starej daty. Różdżki z kłem widłowęża wybierają najczęściej czystokrwistych czarodziejów o stonowanym charakterze, chociaż nie jest to regułą. Wzmacniają we właścicielu cierpliwość oraz determinację, a także świetnie służą jako różdżka opiekuna magicznych stworzeń lub zielarza. Wykazują specyficzne i bardzo trwałe połączenie z czarodziejem obdarzonym darem wężoustości.

- Pióro feniksa - Stosunkowo rzadko wykorzystywany przy wytwórstwie rdzeń. Różdżki z piórem feniksa są trudne do oswojenia oraz personalizacji. Potrafią być wybitnie wybredne względem wybierania czarodzieja, dlatego często spędzają długie miesiące w magazynie różdżkarza, zanim zostaną sprzedane. Wykazują mnóstwo własnej inicjatywy i zdarza się, że działają z własnej woli, czasem wbrew właścicielowi. Kiedy zapracuje się na ich lojalność, będą wiernymi towarzyszami przygód. Bardzo odporne. Rzadko zdarza się, aby ten rdzeń trzeba było naprawiać czy wymieniać. Wspomaga korzyści płynące z dobranego drewna.

- Pióro lelka wróżebnika - Rdzeń ten pasuje do  różnych czarodziejów i większości rodzajów drewna, aczkolwiek najczęściej wybiera ludzi kreatywnych, nierzadko marzycieli bądź odkrywców. Wspaniale wspiera każdego wytwórcę. Dobrze współpracuje z pasjonatami wróżbiarstwa. Wraz z upływem lat różdżka z tym rdzeniem zaczyna stawać się coraz bardziej krucha i podatna na uszkodzenia mechaniczne.

- Pióro pegaza - Pasuje głównie do kobiet o czystym sercu, woli życia i determinacji, ale chętnie współpracuje z każdym czarodziejem, który potrafi współczuć, bądź pragnie nieść pomoc. Bardzo popularny we francuskich szkołach, gdzie uznaje się go za symbol witalności oraz walki o większe dobro. Łagodny we współpracy, zazwyczaj nie zaskakuje właściciela żadnymi niepożądanymi efektami, aczkolwiek zupełnie odmawia współpracy podczas prób rzucenia zaklęć czarnomagicznych. Nie pozwoli skrzywdzić dziecka, bądź zwierzęcia, a podczas takiej próby oparzy właściciela w dłoń. Dobry do zaklęć i eliksirów.

- Pióro znikacza - Niezwykle szybka w reagowaniu, zapalczywa i uparta. Różdżka z piórem znikacza może stanowić nie lada wyzwanie dla osób o niskiej tolerancji na stres. Kiedy jej właściciel się denerwuje, taka różdżka zaczyna działać samodzielnie (strzela iskrami, nieproszona wyczarowuje wodę). Jednocześnie wspomaga spostrzegawczość oraz chętniej pracuje z pasjonatami wróżbiarstwa, bądź astronomii.

- Pióro z ogona gromoptaka - Różdżka z tym rdzeniem jest hałaśliwa i nieco porywcza. Ma tendencję do parzenia w palce, gdy właściciela ponoszą silne emocje. Jednocześnie pomaga wydobywać z czarodzieja jego wewnętrzny potencjał. Wspomaga korzyści płynące z dobranego drewna.

- Pióro żmijoptaka - Rdzeń z pióra żmijoptaka wycisza różdżkę oraz sprawia, że jest bardzo posłuszna, a jednocześnie blokuje u niej wszelkie próby wykazywania własnej inicjatywy. Przekazywana z rąk do rąk traci moc oraz ma tendencję do zacierania zdobień wytłoczonych w drewnie. Dobra do transmutacji, doskonała w rękach animaga. Dość odporna.

- Róg atotolina - Różdżka z tym rdzeniem jest bardzo wodoodporna, poza tym zwykle należy do smuklejszych i nie przepada za szczególnie dziwnymi rzeźbieniami. Doskonale dopasowuje się przy zmianach właściciela, uznawana jest za prawdziwie rodzinną różdżkę i najlepiej sprawia się właśnie w rękach kogoś, komu zależy na jego bliskich. Świetna do wróżbiarstwa, wspiera też korzyści płynące z drewna. Rdzeń charakterystyczny dla czarodziejów Ameryki Środkowej i Południowej.

- Popiół popiełka - Najlepiej sprawdzi się w dłoniach czarodzieja o zaczepnym charakterze, żartownisia bądź hedonisty. Najlepiej współpracuje z mężczyznami, aczkolwiek zdarzały się kobiety, które wspaniale czarowały różdżkami z popiołem popiełka. Pod wpływem czasu drewno z tym rdzeniem zaczyna stawać się kruche i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wspomaga korzyści płynące z dobranego drewna.

- Róg jackalope - Nieco kapryśny rdzeń, który w zależności od dnia potrafi wspaniale współpracować i wyczarowywać silne bariery magiczne oraz uporczywe uroki, a kolejnego ma problem ze zmienieniem myszy w puchar. Potrzebuje dużo wspólnych przeżyć, praktyki i cierpliwości, aby dobrze służyć i stać się niezwykle lojalną różdżką. Wspomaga korzyści płynące z dobranego drewna.

- Róg unilamy - Rdzeń wspaniały dla tych, którzy lubią być na świeżym powietrzu. Kojarzony najbardziej z lekkoduchami i imprezowiczami, w rzeczywistości dopasowuje się do każdego. Różdżki z tym rdzeniem są jednak bardzo lojalne i przekazanie ich nowemu właścicielowi musi przebiegać dobrowolnie, w przeciwnym wypadku będą odmawiały współpracy. Doskonały do magicznego gotowania i zaklęć użytkowych, sprawdzi się jednak właściwie we wszystkim. Rdzeń charakterystyczny dla czarodziejów Ameryki Środkowej i Południowej.

- Róg culebróna - Niegdyś bardzo rzadko spotykany rdzeń, kojarzony z prawdziwymi bogaczami i szczęściarzami - teraz pojawia się znacznie częściej. Różdżka z tym rdzeniem ma tendencję do zmieniania swojej temperatury w zależności do temperamentu właściciela, doskonale go też wyczuwa... co nie zmienia faktu, że doskonale radzi sobie zarówno z porywczymi, jak i spokojnymi czarodziejami. Świetna dla osób z rozwiniętą intuicją, dla poszukiwaczy i tych, którzy mają dużo szczęścia, albo po prostu go potrzebują! Dodatkowo wspiera pasjonatów starożytnych run i historii magii. Rdzeń charakterystyczny dla czarodziejów Ameryki Środkowej i Południowej.

- Szpon gryfa - Wytrzymały rdzeń o dużej mocy magicznej. Potrafi być nieprzewidywalny podczas pojedynków i czasami zdarza się, że odwraca działanie rzucanego zaklęcia (na przykład zamiast bariery, wyczaruje błyskawicę i poślę ją w stronę przeciwnika). Jednocześnie jest to dość lojalny rdzeń, który źle znosi przekazywanie go z rąk do rąk i ma wtedy tendencję do utraty mocy. Dobrze posłuży miłośnikowi zielarstwa.

- Szpon hipogryfa - Idealnie współpracuje z czarodziejem zdeterminowanym, pewnym swoich działań i o silnej woli walki. Wymagająca, figlarna i nieprzewidywalna. Różdżka z tym rdzeniem potrafi zaskakiwać efektami rzucanych zaklęć, zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Zdominowana silnym charakterem służy długo, wiernie i wyłącznie właścicielowi. Wspaniale sprawdza się w rękach pasjonatów run i historii magii.

- Szpon mantykory - Nieco nieprzewidywalny rdzeń, któremu zdarza się tracić moc w zależności od aktualnej fazy księżyca. Im bliżej pełni, tym ma większą moc, dzięki czemu doskonale sprawdza się u czarodziejów zarażonych klątwą likantropii, z którymi to czuje szczególną więź. Trwały i lojalny. Wspomaga korzyści płynące z dobranego drewna.  


Avalońskie rdzenie

W Jaskini Czterech Pór Roku czarodzieje mogą zdobyć rdzeń różdżki pochodzący z Avalonu, dający większą siłę niż zwyczajne. Jedynie różdżki Fairwynów przynoszą więcej korzyści, jednak ich rdzenie zdobywane są od zwierząt siłą. Ich odpowiedniki z Wyspy Jabłoni charakteryzują się tym, że są bardzo rzadkie, ale też podczas konstrukcji nie zostało skrzywdzone żadne stworzenie.

Avalońska różdżka jest rzadka, więc możecie zdobyć tylko jedną na postać. Różdżka dodaje +4 do danego przedmiotu, w zależności od rdzenia. Ich maksymalna długość to 11 cali, są krótsze niż zwykłe różdżki, by nie wykorzystywać zbyt wiele magicznego drzewa. Drzewa, których można użyć do stworzenia różdżki to te, które możecie znaleźć w sadzie: leszczyna, jabłoń, dąb, jesion.

By stworzyć różdżkę, po zdobyciu rdzenia należy zanieść ją do zawodowego różdżkarza i zapłacić tam 200 galeonów.  

- Włoc Moccusa - dobrowolnie przekazany od tego dzika włos, dla wszystkich, którzy są dobrymi opiekunami, są pełni cierpliwości lub… mają świetną orientację w terenie.
Bonus: Zaklęcia lub Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami

- Pióro Kaczki Dziwaczki - pióro jest doskonałe dla metamorfomagów oraz dobrych transmutatorów, wręcz doskonale kształtują się w ich dłoniach. Dodatkowo dla każdego kto jest świetnym aktorem! A może kłamcą? Albo po prostu artystą.
Bonus: Działalność Artystyczna lub Transmutacja

- Łuska Oillipheista - jest to zdecydowanie najbardziej rzadki ze wszystkich rdzeni, bo smok z pewnością nie dzieliłby się dobrowolnie, ale raz na jakiś czas może ktoś znaleźć pojedynczą łuskę. Wzmacnia ona dziką i niebezpieczną magię.
Bonus: Czarna Magia

- Włos Driady - piękne driady od czasu do czasu przekazują coś od siebie do różdżek. Ich rdzeń wybiera zazwyczaj osoby, które są bystre, ambitne bądź też często zwyczajnie próżne. Ponieważ cenią wiedzę, różdżki wspomagają mocno osoby o dużej wiedzy teoretycznej w dwóch najważniejszych dla nich dziedzinach.
Bonus: Zielarstwo lub Historia Magii

- Wełna Kulingów - ich wełna ma mnóstwo zastosowań, więc oczywiście, że również nadaje się do różdżek! Ponieważ żyją one w stadach, często ich rdzeń jest sprawniejszy wśród wszystkich, którzy są otwarci oraz towarzyscy. Świetnie odnajduje się w rękach osób empatycznych i wyrozumiałych.
Bonus: Uzdrawianie lub Magiczne Gotowanie

- Róg Fauna - ktoś by mógł powiedzieć, że z pewnością żaden faun nie oddałby dobrowolnie swojego rogu! I jest to w zasadzie prawda. Jednak ponieważ są to istoty szalone, często odurzone alkoholem, a czasem uczestniczące w zakładach, fauny często nie mają pełnych rogów, a lekko ukruszone. Odnajdują się idealnie w rękach osób o tych samych cechach. Ich rdzeń jest oporny przy osobach cichych i skromnych
Bonus: Eliksiry lub Wróżbiarstwo

Powrót do góry Go down


Riley Fairwyn
Riley Fairwyn

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 25
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185cm
C. szczególne : cała górna lewa strona mojego ciała jest poparzona - ukrywam to za pomocą metamorfomagii; liczne blizny na dłoniach; blizna po dziobie bystroducha przebiegająca przez całą szerokość pleców
Dodatkowo : metamorfomagia, prefekt naczelny
Galeony : 4204
  Liczba postów : 1697
https://www.czarodzieje.org/t15093-riley-t-fairwyn
https://www.czarodzieje.org/t15161-maverick
https://www.czarodzieje.org/t15098-riley-fairwyn
https://www.czarodzieje.org/t18289-riley-fairwyn-dziennik
Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni QzgSDG8




Gracz




Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty


PisanieRóżdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty Re: Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni  Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni EmptyNie Maj 03 2020, 17:19;




Rdzenie Fairwynów

Rdzenie Fairwynów posiadają większy, niż normalnie potencjał magiczny. Ich różdżki działają szybciej i dają lepsze efekty, niż w przypadku standardowych rdzeni używanych przez większość twórców różdżek. Rdzeniami charakterystycznymi dla tej rodziny są wszelakie części zwierząt, których odebranie wiązało się z pozbawieniem ofiary życia. Nic więc dziwnego, że w ich ofercie można znaleźć pełen przekrój makabrycznych ingrediencji od języka żmijoptaka, przez krew wili i serce hipogryfa. Badania, które prowadzili różdżkarze z tej rodziny, wyraźnie wskazują, że poświęcone życie zwierzęcia nadaje różdżce i zarazem czarodziejowi niezwykłą moc.

Mechanicznie: posiadanie różdżki stworzonej przez Fairwynów dodaje +5 punktów do wskazanej statystyki kuferkowej (punktów nie wolno rozdzielać, zawsze przydziela się wszystkie do jednej statystyki).
Osobom, które kupiły różdżkę przed 04.05.2020r, niezależnie od rdzenia różdżka dalej dodaje +5 punktów do Zaklęć i OPCM.


Rdzenie wykorzystywane przez Fairwynów

UWAGA, WAŻNE! Poniższe rdzenie wymagały poświęcenia życia stworzenia, aby mogły zostać częścią różdżki, wobec czego są pozbawione wad, jakie zostały opisane w przypadku „łagodnych” wersji tych samych rdzeni, opisanych powyżej. Względem opisów rozpatrujemy je analogicznie, tzn. język żmijoptaka = pióro żmijoptaka, z tym że język nie ma tendencji do utraty mocy. W przypadku kłopotów z interpretacją opisów najlepiej pisać do twórcy opisów z tego tematu (@Riley Fairwyn) lub dowolnego moderatora z prośbą o pomoc.
W przypadku rdzeni, które nie posiadają swoich odpowiedników, rozpatrujemy ich opisy następująco: kieł wilkołaka = wąsy kuguchara, róg dwurożca = szpon hipogryfa, róg minotaura = włos reema, serce buchorożca = włos z grzywy kelpie.

Poniższe rdzenie dają bonus do wskazanej obok statystyki.

- Język żmijoptaka - transmutacja
- Kieł wilkołaka - opieka nad magicznymi stworzeniami;
- Kopyto pegaza - eliksiry lub zielarstwo;
- Krew jednorożca -  uzdrawianie;
- Krew wili - uzdrawianie;
- Krew syreny - zaklęcia i obrona przed czarną magią  lub działalność artystyczna;
- Ogon gryfa - wróżbiarstwo i astronomia  lub magiczne gotowanie;
- Ogon widłowęża - zielarstwo;
- Oko feniksa - transmutacja;
- Oko szyszymory - opieka nad magicznymi stworzeniami;
- Róg dwurożca - historia magii i starożytne runy;
- Róg minotaura - eliksiry;
- Serce buchorożca - zaklęcia i obrona przed czarną magią lub czarna magia;
- Serce bystroducha - działalność artystyczna;
- Serce hipogryfa - wróżbiarstwo i astronomia;
- Serce testrala - magiczne gotowanie;
- Żądło mantykory - czarna magia lub historia magii i starożytne runy.

Powrót do góry Go down


Sponsored content

Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni QzgSDG8








Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty


PisanieRóżdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty Re: Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni  Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni Empty;

Powrót do góry Go down
 

Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Różdżki - rodzaje i właściwości drewna oraz rdzeni MGJ6B65 :: 
wprowadzenie
 :: 
spisy fabularne
-