Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Retrospekcje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Lunarie S. Deceiver

Student Gryffindor
Rok Nauki : III
Wiek : 29
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 256
Dodatkowo : hipnoza
  Liczba postów : 816
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2228-lunarie-s-deceiver
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2230-lunarie-s-deceiver
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2229-lsd-kokaina-heroina-lsd
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7745-lunarie-s-deceiver#215456
Retrospekcje QzgSDG8
Gracz
Retrospekcje Empty


PisanieRetrospekcje Empty Retrospekcje  Retrospekcje EmptyCzw 26 Gru 2013 - 21:53;

Myślodsiewnie


Dział Myślodsiewnie służy do przeprowadzania wątków z przeszłości - retrospekcji. Jeśli masz ochotę wrócić na chwilę do czasów, kiedy Twoja postać miała jedenaście lat, nadać głębię dopiero co ustalonej w relacjach przyjaźni albo cofnąć się do momentu, gdy życie Twojej postaci wyglądało zupełnie inaczej – wystarczy, że założysz nowy temat zawierający w nazwie imiona występujących w wątku bohaterów i krótkie hasło przewodnie wątku. Natomiast w pierwszym poście, nim zaczniesz rozgrywkę, powinieneś użyć kodu znajdującego się na końcu tego posta. Retrospekcje mają charakter personalny, służą do nadawania nowego wymiaru znajomości postaci, pogłębienia i zacieśnienia pozornie płytkich więzów, ustalanych w relacjach. Ukazują zmiany charakteru Waszych postaci, dynamikę ich życia. Są też tworzone z czysto sentymentalnych pobudek.

Jak to wygląda w praktyce? Przykładowo Mary Sue i Gary Stue chcą rozegrać wątek, w którym ich postacie poznały się w pierwszej klasie. W tym celu zakładają nowy temat w subforum Myślodsiewnie. W tytule tematu zamieszczają "Mary Sue i Gary Stue - pierwszy dzień szkoły", zaś w pierwszym poście wklejają kod, który znajdą na dole tego tematu. Teraz mogą już tam pisać swój wątek, który rozegrał się parę lat wcześniej, klasycznie wymieniając posty!

Zasady:
1. Można prowadzić tylko jedną Retrospekcję naraz. Nie dotyczy multikont oraz retrospekcji masowych.
2. Wątek pozostanie otwarty przez miesiąc, chyba że gracze zakończą wątek wcześniej.
3. Retrospekcje można przeprowadzać nieaktywnymi już postaciami. Nie liczy się to jako post fabularny utrzymujący rangę postaci, jest to bowiem przeszłość.
4. Należy respektować relatywne zmniejszanie się mocy i umiejętności postaci wraz z jej wiekiem.
5. Zabrania się prób drastycznych zmian teraźniejszości, na przykład przypomnienie sobie gwałtu sprzed sześciu lat dzięki jakiemuś zaklęciu lub eliksirowi. Dozwolone będzie to w wyjątkowych przypadkach.


Wspomniane wcześniej retrospekcje masowe są tematami, które będą powstawać raz na jakiś czas i będzie mógł w nich brać udział każdy, kto znajdował się w danym roku w danym miejscu. Jeśli będzie to wątek : „Pierwszy dzień w Hogwarcie, 2007 r.”, mogą udzielać się w nim wszyscy gracze, których postacie znajdowały się wówczas w szkole. Dla niektórych będzie to moment zakładania Tiary Przydziału, dla innych rozpoczęcie drugiego roku.

Poza normalnymi rozgrywkami, tworzone będą też segmenty tematyczne, które należy oznakować specjalnym tagiem, np. [Pierwszy pocałunek]. Będą brać udział w konkursie, z którego gracze za pomocą sondy wyłonią najlepszy wątek, a jego twórcy zostaną nagrodzeni.


Retrospekcje

Osoby: wpisz (co najmniej dwójka graczy)
Miejsce rozgrywki: wpisz
Rok rozgrywki: wpisz
Okoliczności: wpisz (krótkie streszczenie wątku, który się odbędzie, może być fragment postu ustalającego relacje graczy, fragment historii, etc)


Kod:
<center><div class="retrotab">
<div class="retroinfo">Retrospekcje</div>
<retroinfo>Osoby:</retroinfo> wpisz (co najmniej dwójka graczy)
<retroinfo>Miejsce rozgrywki:</retroinfo> wpisz
<retroinfo>Rok rozgrywki:</retroinfo> wpisz
<retroinfo>Okoliczności:</retroinfo> wpisz (krótkie streszczenie wątku, który się odbędzie, może być fragment postu ustalającego relacje graczy, fragment historii, etc)
</div></center>
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Retrospekcje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Retrospekcje QCuY7ok :: 
retrospekcje
-