Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Orion P. O. Shercliffe
Orion P. O. Shercliffe

Dorosły czarodziej
Wiek : 28
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 180
C. szczególne : Liczne tatuaże, kolczyki, rozległa blizna na lewym boku w kształcie przypominającym słońce
Galeony : 5
  Liczba postów : 63
https://www.czarodzieje.org/t22082-orion-p-o-shercliffe#723695
https://www.czarodzieje.org/t22084-skrzynka-pocztowa-oposa#723701
https://www.czarodzieje.org/t22083-orion-p-o-shercliffe-kuferek?nid=1#723699
Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne QzgSDG8




Gracz




Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty


PisanieZagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne  Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne EmptyPon 10 Kwi 2023 - 16:25;


Zagraniczne
stworzenia magiczne


Główny spis Wielkiej Brytanii, Irlandii, Walii oraz Szkocji znajduje się:


Stworzenia magiczne znajdujące się w poniższym spisie są stworzeniami uznawanymi za egzotyczne. Oznacza to, że tereny Wielkiej Brytanii nie są ich terenami naturalnymi i raczej nie można spotkać ich tutaj na wolności. Nie ma też absolutnie nic dziwnego w tym, że większość tych zwierząt nie jest w ogóle znana tutejszym Czarodziejom, jeśli Ci nie mieli okazji odwiedzić danego państwa bądź nie interesują się szczególnie Opieką Nad Magicznymi Stworzeniami.

Jeśli chcesz przygarnąć któreś z zagranicznych zwierząt, koniecznie sprawdź tutaj czy jest to możliwe i jakie są do tego wymagania.

Przy klasyfikacji stworzeń zagranicznych również obowiązuje podział wprowadzony przez Urząd Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami, który umożliwia rozpoznanie jakie zagrożenie stwarzają dane stworzenia magiczne:

Bardzo niebezpieczne – znany morderca czarodziejów, nie nadaje się do udomowienia ani tresury.
Niebezpieczne – zwierzę groźne, wymaga specjalistycznej wiedzy, czarodziej - specjalista może sobie poradzić.
Groźne – odpowiedni czarodziej powinien dać sobie radę.
Niegroźne – niegroźne, może być udomowione.
Neutralne – nudne.

Stworzenia antropoidalne, czyli takie, które posiadają cechy ludzkie, zostały podzielone na następujące kategorie:

Inteligentne – o poziomie inteligencji bardzo zbliżonym do ludzi, najczęściej dotyczy istot magicznych, czyli wg. Ministerstwa Magii, stworzeń obdarzonych inteligencją wystarczającą do zrozumienia praw magicznej społeczności i do współodpowiedzialności przy ustaleniu tych praw.
Rozumne – przejawiające ślady inteligencji, jednak nie dorównują ani trochę ludziom.
Nierozumne – prymitywne, kierujące się wyłącznie zwierzęcym instynktem.
Komunikatywne – można się porozumieć w mniej lub bardziej skomplikowany sposób, zazwyczaj stworzenia te władają chociaż częściowo mową ludzką.
Średnio komunikatywne – z odpowiednim podejściem można częściowo się porozumieć, często niezbędna jest znajomość  języka, którego używa stworzenie lub umiejętność interpretowania jego zachowań / gestów / dźwięków.
Niekomunikatywne – nie ma możliwości nawiązania nici porozumienia, ponieważ stworzenie albo jest zbyt prymitywne, albo przejawia większe zainteresowanie chęcią mordu niż kulturalną konwersacją.


Temat do zgłaszania nowych, magicznych propozycji










Ostatnio zmieniony przez Orion P. O. Shercliffe dnia Pią 14 Kwi 2023 - 20:38, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down


Orion P. O. Shercliffe
Orion P. O. Shercliffe

Dorosły czarodziej
Wiek : 28
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 180
C. szczególne : Liczne tatuaże, kolczyki, rozległa blizna na lewym boku w kształcie przypominającym słońce
Galeony : 5
  Liczba postów : 63
https://www.czarodzieje.org/t22082-orion-p-o-shercliffe#723695
https://www.czarodzieje.org/t22084-skrzynka-pocztowa-oposa#723701
https://www.czarodzieje.org/t22083-orion-p-o-shercliffe-kuferek?nid=1#723699
Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne QzgSDG8




Gracz




Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty


PisanieZagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty Re: Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne  Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne EmptyPon 10 Kwi 2023 - 16:26;




Azja


Lądowe

Azhi
Perska nazwa smoka - te lokalne są wyjątkowo upiorne i wrogie, przez tysiąclecia doczekując się miana symboli wszelkiego zła. Mają ciemnoczerwone łuski, a temperatura ich płomieni dorównuje jedynie ich agresji. Jeśli traficie jednak na jakiegoś związanego łańcuchami i zamkniętego gdzieś pod górą, uważajcie - nieostrożnym uwolnieniem tej istoty możecie przypadkowo spowodować koniec świata.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Bliski wschód

Dao  
Kuzyni ifrytów i dżinów, te patronują jednak elementom ziemi oraz błota. Wiodą powolne, spokojne życie głęboko w trzewiach jaskiń, strzegąc często ogromnych skarbów i naturalnych żył drogich metali. Jeśli ktoś jednak przybędzie do ich domeny w pokojowych zamiarach, nie musi się niczego bać - po zabawieniu gospodarza odrobiną filozoficznej dysputy, być może opuści nawet jego progi obsypany złotem i klejnotami.
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne, Komunikatywne  
Występowanie: Bliski wschód, jaskinie

Demimoz
Przypomina pozbawioną ogona małpę, o wielkich, czarnych oczach. Całe ciała demimozów pokryte są delikatnymi, srebrzystymi włoskami. Występują na Dalekim Wschodzie. Bardzo ciężko jest spotkać demimozy, gdyż w obliczu zagrożenia, potrafią stać się niewidzialne. Demimozy są roślinożerne.
Z włosów demimozów przędzie się peleryny-niewidki. Jednak z powodu jego nietypowego mechanizmu obronnego, potrafią go wytropić tylko specjalnie przeszkoleni czarodzieje.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Daleki Wschód

Feniks
Piękny, szkarłatny ptak o wielkości łabędzia. Feniksy mają złote ogony, szpony i dzioby. Feniksy są nieśmiertelne, gdyż kiedy się zestarzeją, giną w wytworzonych przez siebie płomieniach, a potem się z nich odradzają jako pisklęta. Są łagodnymi, roślinożernymi stworzeniami. Żywią się wyłącznie ziołami, posiadają też zdolność teleportacji. Magiczna pieśń feniksa, wzmacnia odwagę tych o czystym sercu, i sprawia, że do serc osób złych wkrada się strach. Łzy feniksa mają bardzo silne właściwości lecznicze. Feniksy są bardzo silne, mogą przenosić wielkie ciężary.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Szczyty gór, Egipt, Indie, Chiny
Wymaga podania.

Hafis
Wygląda jak lew z orlimi skrzydłami, choć jest znacznie większy od przeciętnego kotowatego. Mieszka w pustynnych jaskiniach i prowadzi życie samotnika, jedynie łącząc się w pary w okresie godowym, który przypada raz w życiu Hafisa. Ich populacja nie jest z tego względu liczna i mówi się, że jest to gatunek chroniony, jednakże nikt o zdrowych zmysłach nie odebrałby życia temu zwierzęciu. Krąży legenda, że każdy kto kiedykolwiek to uczynił postradał zmysły. Szalenie inteligentne zwierzę, choć równie szalenie niebezpieczne.
Kategoria: Niebezpieczne, Inteligentne
Występowanie: Bliski wschód, pustynne jaskinie

Huma
Olbrzymi ptak o szarym upierzeniu, przewyższający rozmiarami nawet roka. Według legendy nigdy on nie ląduje, a znalezienie się w cieniu jego skrzydeł przynosi niesamowite szczęście. W dzisiejszych czasach jednak jedynie pierwszej części tej opowieści został udowodniony fałsz - odnaleziono bowiem gniazd Hum na najwyższych, niedostępnych szczytach górskich.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Bliski wschód, najwyższe szczyty

Ifryty  
Duchy ognia i gorąca, zamieszkujące spalone żarem pustynie i kaniony. Te dzikie osobniki są złośliwe i często zdarza im się atakować niczego niespodziewających się podróżnych, jednak zdarzają się też takie mieszkające pośród ludzi, gdzie zachowują one charakterystyczną dla dżinów dumę oraz nutkę wredoty.
Kategoria: Niebezpieczne, Inteligentne, Komunikatywne
Występowanie: Bliski wschód, tereny pustynne

Iglica
Wąż przypominający wyglądem kobrę królewską, jednakże jego największą bronią nie jest jad a kolce, które wysuwają się w momencie ataku i są w stanie porazić ofiarę ładunkiem elektrycznym. Iglica występuje w azjatyckich górach i na pustyniach, ponieważ jej największym wrogiem jest woda. Wystarczy jej niewielka ilość, by prąd uaktywnił się i poraził właściciela kolców.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Azjatyckie góry, pustynie

Kobra tygrysia
Niebezpieczny, jadowity wąż zamieszkujący pustynie, pustkowia i ruiny. Żywi się drobnymi ssakami, głównie gryzoniami. Charakteryzuje się rdzawo-rudym umaszczeniem w czarne pasy, skąd jej nazwa. Dorosłe osobniki mogą osiągać długość do 3 metrów. Jest jadowita, ale nie jad jest u niej najniebezpieczniejszy, a oczy. Samym spojrzeniem potrafi zahipnotyzować swoją ofiarę i sprawić, że ta będzie stać nieruchomo jak sparaliżowana czy wręcz spetryfikowana. W tym czasie kobra jest w stanie dotkliwie ukąsić i to w wielu miejscach, bowiem ma lekkiego zeza. Kategoria: Groźne
Występowanie: Bliski wschód, tereny pustynne

Pappary
Papugopodobne stworzenia. W przeciwieństwie do mugolskich papug, te potrafią doskonale gadać, mają różne charaktery, hobby i upodobania. Każdy ma zazwyczaj jedną dominującą cechę oraz jedno główne zainteresowanie, nie są też raczej mądrzejsze od ludzi, szczególnie w dziedzinach, które nie są ich najważniejszymi.
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne, Komunikatywne
Występowanie: Bliski wschód, dżungle

Peri
Kuzyni chochlików. Mniej skorzy do destrukcji niż ich kornwalijskie odpowiedniki, mieszkają też często w miastach i w pobliżu ludzi. Ich ulubioną formą spędzania czasu jest robienie psikusów - w większości niegroźnych - czarodziejom.
Kategoria: Niegroźne  
Występowanie: Bliski wschód

Reem
Bardzo rzadkie, olbrzymie woły o złotej sierści. Ich krew ma niesamowite właściwości, a jej wypicie daje niezwykłą siłę, lecz trudności wiążące się z jej zdobyciem, sprawiają, że rzadko można znaleźć ją na wolnym rynku.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: dzikie tereny Ameryki Północnej oraz Dalekiego Wschodu

Shahbaz
Większe od orła ptaki o czerwono-złotym upierzeniu. Z powodu ich szlachetnego, acz dumnego zachowania są one traktowane jako symbol władzy królewskiej. Gniazda wiją najczęściej w górach, jednak wśród bogatych mieszkańców Miasta w Chmurach istnieje moda na utrzymywanie gniazd shahbazów w najwyższych punktach ich rezydencji, dlatego można często spotkać je także w tej metropolii.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Bliski wschód

Shahmaran    
Spotykane jedynie w najlepiej ukrytych dolinach i ciepłych jaskiniach, stworzenia te przypominają połączenie ogromnego węża oraz kobiety. Wężowa głowa na jednym końcu, kobieca na drugim - mimo dość groteskowego i nawet przyprawiającego o dreszcze wyglądu, nie są one groźne - przynajmniej nie bezpośrednio. Shahmarany są inteligentne i znają ludzką mowę, przede wszystkim parają się jednak sztuką uzdrawiania oraz warzenia leczniczych eliksirów. Zdradzone osobniki potrafią przygotować jednak śmiertelne trucizny.
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne, Komunikatywne  
Występowanie: Bliski wschód, jaskinie

Sila  
Odmiana wili charakterystyczna dla terenów Bliskiego Wschodu. W przeciwieństwie do swoich europejskich kuzynek, te osobniki przez większość czasu wyglądają jak obrzydliwe wiedźmy, przyjmując postać zgrabnych kobiet jedynie w celu uwiedzenia jakichś zagubionych w dziczy mężczyzn. Strzeżcie się więc kusicielek mieszkających samotnie na pustyni!
Kategoria: Groźne, Inteligentne, Komunikatywne  
Występowanie: Bliski wschód, tereny pustynne

Sumsar
Magiczna papuga występująca w lasach Ameryki Południowej oraz Azji. Samce są czarne jak noc z wyjątkiem czerwonych brzuchów i części skrzydeł, mają ostre zęby oraz nie zaatakują niesprowokowane, np. przez śmiałków szukających krwistoczerwonych piór tych ptaków w ich gniazdach do wzmacniania trucizn. Samice natomiast różnią się tym, że stanowią znaczne zagrożenie dla nieuważnych podróżników, którzy nocą zapuszczają się w las. Stadne ptaki potrafią zabić nieuważnego czarodzieja w przeciągu kilku sekund za pomocy ostrych jak żyletki zębów i szponów.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Ameryka Południowa, Azja

Śmiercioplaga
Zwierzę, które po bliższym przyjrzeniu składa się z wielu małych, kulistych części tworzących jedną całość, mogącą przybrać formę dowolnej istoty. Nie przejmuje jednak jej siły ani pełnej aparycji; bardziej przypomina chodzący cień. Próby jego zbadania są wyjątkowo uciążliwe dla magizoologów ze względu na możliwość bardzo szybkiej ucieczki stworzenia i ukrycia się w ciemne, pozbawione światła miejsca. Jego dotyk powoduje zarażenie się Plagrio - chorobą, której objawami jest gnicie naruszonego wcześniej fragmentu ciała, promieniujące wraz z czasem. Rzadko kiedy jednak odnotowano przypadki zarażenia się tą chorobą - jeżeli nie mają ku temu sposobności.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Ameryka Południowa, bliski wschód

Śmierciotula
Rzadko spotykane stworzenie z wyglądu przypominające czarną pelerynę grubości około pół cala, nocą sunie po ziemi. Jedynym znanym czarodziejom zaklęciem odpędzającym śmierciotulę jest Patronus. Nie da się ustalić liczby ofiar śmierciotuli, gdyż atakuje śpiących czarodziejów i spożywa swą ofiarę w jej własnym łóżku. Nie pozostawia po sobie ani swoim posiłku żadnych śladów. Z racji tego, że atakowani są śpiący – nie są w stanie rzucić odpowiedniego zaklęcia. Jedyny czarodziej, który przeżył atak śmierciotuli, Flavius Belby, trafił z tej racji na jedną z kart sławnych czarodziejów i czarownic.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: lasy tropikalne

Wielki nawałnik burzowy
Olbrzymi magiczny ptak, którego ubarwienie jest głównie ciemne z białymi piórami od wewnątrz. Używany jest do transportu uczniów do Szkoły Magii Mahoutokoro w Japonii. Dzieci w wieku od siedmiu do jedenastu lat latają na nawałnikach burzowych od i do domu każdego dnia.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Japonia

Yeti
Stwory są wielką tajemnicą dla mugoli, lecz dla czarodziejów – mniejszą. Podejrzewa się, że są spokrewnieni z trollem, lecz nikomu nie udało się zbliżyć do nich na tyle, żeby przeprowadzić dokładniejsze badania. Osiągają nawet 15 stóp wzrostu i całe ich ciała są porośnięte, gęstymi, śnieżnobiałymi włosami. Boją się jednak ognia, przez co mogą być odparte przez wprawnych czarodziejów.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Tybet

Zouwu
Jest to potężne - porównywane wielkością do słonia - kotokształtne zwierzę, o pasiastym ciele, postrzępionej grzywie, czterech wygiętych w górę kłach, długich ostrych pazurach i nieproporcjonalnie długim, nastroszonym i wielobarwnym ogonie. Zouwu są niesamowicie szybkie i wytrwałe, potrafią podróżować półtora tysiąca kilometrów dziennie. Pomimo groźnego wyglądu, są dość łagodne, choć spłoszone lub zdenerwowane mogą dostać ataku szału, podczas którego są niebezpieczne dla sporego otoczenia. Ważnym jest również zapewnienie im ruchu, ponieważ jego brak prowadzi do frustracji i niekontrolowanego wyładowania energii.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Daleki wschód, głównie Chiny

Żmijoptak
Upierzone i uskrzydlone dwunogie ptaki o wężowatym ciele, mogące osiągnąć nawet 15 stóp długości. Żywią się głównie szczurami i ptakami, lecz zdarzało się, że porywały małpy. Są agresywne wobec wszystkich, którzy chcą się do nich zbliżyć szczególnie kiedy bronią swoich jaj, których skorupki zrobione są z najczystszego i najdelikatniejszego srebra, co przyciąga uwagę chciwych czarodziejów. Potrafią przystosować się do miejsca, w jakim się znajdują dzięki umiejętności powiększania i pomniejszania swojego ciała.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Daleki Wschód oraz Indie



Wodne

Kappa (wodnik)
Japońskie demony wodne. Zamieszkują leśne sadzawki, gdzie atakują ludzi próbując udusić ich swoimi płetwiastymi łapami. Żywią się tylko i wyłącznie ludzką krwią.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Japonia

Meduzy Aurelia
na Malediwach można znaleźć przepiękne gatunki magicznych meduz świecących błękitnym blaskiem, które wieczorami niczym upadłe gwiazdy rozświetlają okoliczne plaże. Należy jednak uważać bo chociaż piękne bywają także zabójcze. Wyróżnić można dwa podgatunki tych stworzeń tak do siebie podobne, że tylko wprawny magiizoolog jest w stanie je od siebie rozróżnić.
Aurelia Hydrozoa - bezpieczna rasa o prostych parzydełkach. Jej toksyny nie robią krzywdy, choć dłuższa ekspozycja na nie potrafi wywołać nieprzyjemne podrażnienie skóry. Śluz tej razy używany jest jako tajny składnik lokalnej zupy rybnej.
Aurelia Scyphozoa - niepozorny zabójca. Różni się od swojego bezpiecznego kuzyna jednym parzydełkiem o falistej strukturze. Toksyny tej meduzy  wywołują koszmarne, wielodniowe halucynacje. Ofiara zatruwa się w męczarniach, by ostatecznie umrzeć. Lokalni uzdrowiciele potrafią zatrzymać klątwę, choć skutki zatrucia ofiarą odczuwa już do końca swoich dni.
Kategoria: zależnie od gatunku Niegroźne (hydrozoa), Bardzo niebezpieczne (scyphozoa)
Występowanie: Malediwy

Ramora
Srebrne ryby, żyjące w Oceanie Indyjskim. Posiadają silne magiczne moce, potrafią zakotwiczać statki i są opiekunkami żeglarzy. Są wysoko cenione przez Międzynarodową Konfederację Czarodziejów, ustanowiono dla ich bezpieczeństwa wiele praw.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Ocean Indyjski




Ostatnio zmieniony przez Orion P. O. Shercliffe dnia Sro 12 Kwi 2023 - 0:09, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down


Orion P. O. Shercliffe
Orion P. O. Shercliffe

Dorosły czarodziej
Wiek : 28
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 180
C. szczególne : Liczne tatuaże, kolczyki, rozległa blizna na lewym boku w kształcie przypominającym słońce
Galeony : 5
  Liczba postów : 63
https://www.czarodzieje.org/t22082-orion-p-o-shercliffe#723695
https://www.czarodzieje.org/t22084-skrzynka-pocztowa-oposa#723701
https://www.czarodzieje.org/t22083-orion-p-o-shercliffe-kuferek?nid=1#723699
Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne QzgSDG8




Gracz




Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty


PisanieZagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty Re: Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne  Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne EmptyPon 10 Kwi 2023 - 16:26;




Afryka


Lądowe

Buchorożec
Duże, szare stworzenie afrykańskie, obdarzone olbrzymią siłą. Osiągają ciężar jednej tony i z daleka można je pomylić z nosorożcami. Mają grubą skórę, która odbija większość czarów i uroków, duży ostry róg na nosie i długi ogon, z wyglądu przypominający linę. Rodzą na raz tylko jedno młode. Róg buchorożca może przeciąć wszystko, od skóry po metal, i zawiera śmiertelnie niebezpieczny płyn, który wstrzyknięty w cokolwiek powoduje, że to coś wybucha. Populacja buchorożców nie jest duża, ponieważ podczas sezonu godowego walczące samce doprowadzają się wzajemnie do eksplozji. Buchorożce są traktowane przez afrykańskich czarodziejów z niezwykłą ostrożnością. Ich rogi, ogony i wybuchowy jad są wykorzystywane do sporządzania eliksirów.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Afryka

Cienioskrzydły
Ptak drapieżny przypominający dużego sępa, najchętniej poluje na duże ssaki np. ammity. Jego ostry dziób jest w stanie przebić nawet grubą metalową blachę, natomiast pazury wbijają się w ciało niczym nóż w masło. Zwierzę lata dość wolno, ale kiedy dopadnie swoją ofiarę, zabija ją w ułamku sekundy. Głodny ptak atakuje praktycznie wszystko co się rusza i jest znany z zabijania czarodziejów w krajach południowo- i wschodnioafrykańskich.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Afryka

Dirikrak
Pulchne nieloty o puszystych piórach. Znane ze szczególnego sposobu ucieczek przed niebezpieczeństwem. Wykorzystując zdolność teleportacji, znika wśród kłębiących się piór i pojawia się w innym miejscu. Mugole znali już w przeszłości dirikraki, lecz znali je pod nazwą dodo. Nie mieli oczywiście pojęcia, że dirikraki umieją znikać – uważają, ze wytępili je przez nadmierne polowania. Wydaje się, że ten fakt uświadomił im niebezpieczeństwo bezmyślnego zabijania zwierząt, w związku z czym Międzynarodowa Konfederacja Czarodziejów, stwierdziła, że nie ma sensu mówić im, że dirikrak wcale nie wyginął.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Głównie rdzenny Maurtius

Dumbader
Znany również jako "wielkibłąd", jest dużym afrykańskim ssakiem lądowym wizualnie bardzo przypominającym jednogarbnego wielbłąda. Obie nazwy nawiązują do znikomej inteligencji stworzenia - dumbadery określane są jako zwyczajnie głupie (a przy tym bardzo pocieszne!). Są liczną grupą zwierząt zamieszkujących pustynie, nie boją się ludzi i są przez nich chętnie wykorzystywane. Bardzo wytrzymałe i przystosowane do trudnych warunków, są świetnymi wierzchowcami. Potrafią udźwignąć ogromne ciężary, bardzo szybko biegają i nie potrzebują wcale wiele wody. Co ciekawe, dają dużo kwaśnego w smaku mleka, które w małych ilościach świetnie zaspokaja pragnienie. W przypadku spożycia większej ilości, należy spodziewać się efektów podobnych do upojenia alkoholowego. Krew dumbaderów powszechnie uważana jest za truciznę (dzięki czemu wielkibłędy nie mają problemu z pożeraniem swojego ulubionego przysmaku - niebezpiecznej rośliny Shida), ale tajemniczo przyrządzona przez tubylców stanowi rzadkie lekarstwo na wszelkie obrażenia.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Afryka

Dżin
Magiczne stworzenie występujące w okolicach Wybrzeża Kości Słoniowej. Potrafiły synchronicznie tańczyć na powierzchni jeziora. Były wykorzystywane przez narodową drużynę quidditcha Wybrzeża Kości Słoniowej jako maskotka na Mistrzostwach Świata w Quidditchu w 2014 roku.
Kategoria: Neutralne
Występowanie: Wybrzeże Kości Słoniowej

Feniks
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Szczyty gór, Egipt, Indie, Chiny
Wymaga podania.

Kumkumbatia
Najpopularniejszym szkodnikiem Afryki jest właśnie pustynna żaba. Małe stworzenie chętnie wyleguje się na słońcu, lubując się w cieple. Prawdziwie uaktywnia się dopiero wtedy, kiedy temperatury spadają - wyrusza na łowy, w poszukiwaniu bliżej nieokreślonych przysmaków... i towarzystwa. Kumkumbatie uwielbiają pieszczoty, przez co całymi chmarami lgną do ludzi. Niestety, znane są z tego, że pożerają wszystko, co tylko znajdą - nie mają problemu z przegryzieniem się przez materiał namiotu, ani spustoszeniem pól uprawnych. Ich największą słabością są słodycze, którymi to łatwo odciągnąć uwagę od cenniejszych przedmiotów znajdujących się na drodze kumkumbatii. W Afryce powszechnym powiedzeniem jest "głodny jak żaba".
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Afryka

Mbaya Mbu
Afrykańskie komary o długich odnóżach spotkać można jedynie w nocy. Za dnia chowają się gdzie tylko mogą, nie znosząc lejącego się z nieba żaru. Te owady nie mają w zwyczaju gryzienia ludzi - a przynajmniej nie w ten oczywisty sposób. Mbaya Mbu rozcinają skórę i wchodzą pod nią. Zagnieżdżenie się takiego stworzenia uniemożliwia zaleczenie utworzonych przez nie ranek, grozi wdaniem się różnych infekcji i zarażeniem niebezpiecznymi chorobami. Komarów najłatwiej pozbyć się ciepłem, które nie tylko je wygania, ale również rani i, z czasem, zabija. Najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z zagnieżdżonym Mbaya Mbu jest wypalenie go.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Afryka

Nundu
Najgroźniejsze stworzenie na świecie. Wschodnioafrykański, gigantyczny, brązowo czarny lampart, który potrafi mimo swych rozmiarów poruszać się bezszelestnie. Jego oddech sprowadza zarazę, mogącą zabić całą wioskę. Niewiele o nim wiadomo, bo nigdy nie został pokonany przez grupę liczącą mniej niż stu czarodziei.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: wschodnia Afryka

Onyo
Czarodziejskie afrykańskie stworzenia psowate, wyglądem przypominają fenki pustynne. Jedyną różnicą jest to, że magiczne zwierzęta mają jeszcze większe uszy, o lepszym słuchu. Z racji tego, że można onyo oswoić, zwykle wykorzystywane są w afrykańskich wioskach do ochrony - alarmują o nadciągającym zagrożeniu. Bardzo lojalne, zwykle słuchają tylko jednej osoby, swojego właściciela. Nie mają problemu z zaatakowaniem napastnika i pomimo niedużych wielkości, mogą poszczycić się ostrym uzębieniem.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Afryka

Pappary
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne, Komunikatywne
Występowanie: Bliski wschód, dżungle

Sasabonsam
Wampirze istoty żyjące w Nigerii. Naoczni świadkowie twierdzą, że jest to wampir lub ogr, posiada żelazne zęby i ostre pazury. Ich ukąszenia nie pozostawiają trwałych powikłań, jednak są podobno bardzo bolesne i rzadko kiedy kończą się ocaleniem życia. Do powalenia sasabonsam często potrzeba co najmniej dwóch dorosłych czarodziejów.  
Kategoria: Niebezpieczne, Inteligentne, Średnio komunikatywne
Występowanie: Nigeria

Serket
Żyjący na pustyniach Afryki Środkowej, jest wyjątkowo uporczywym pajęczakiem – przypomina tym samym ogromnego, wielkościowo podobnego do człowieka skorpiona, który ma możliwość zastosowania swojego telsona w celu wstrzyknięcia niezwykle obciążającego organizm jadu do ciała człowieka. Ta część jego odwłoku jest najbardziej pożądanym przez przemytników przedmiotem, który wykorzystywany jest zazwyczaj do uwarzenia czarnomagicznych eliksirów. Nie bywa aż nadto agresywny, aczkolwiek odpowiednio sprowokowany może stać się trudnym do pozbycia przeciwnikiem. Bywały przypadki udomowienia tychże stworzeń, aczkolwiek ze względu na zbyt spore ryzyko, tylko nieliczni odważyli się podejść do nich bliżej niż na odległość paru metrów. Ukłucie powoduje chorobę zwaną Klątwą Serketa.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: pustynie Afryki Środkowej

Sfinks
Stworzenie mające ludzką głowę i tułów lwa. Od ponad tysiąca lat były wykorzystywane przez czarownice i czarodziejów do pilnowania kosztowności i tajnych skrytek. Sfinksy są bardzo inteligentne i kochają zagadki oraz rebusy. Zazwyczaj są niebezpieczne tylko wtedy, gdy coś zagraża temu, czego pilnują.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Egipt

Shahmaran    
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne, Komunikatywne  
Występowanie: Bliski wschód, jaskinie

Sila  
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Groźne, Inteligentne, Komunikatywne  
Występowanie: Bliski wschód, tereny pustynne

Śmierciotula
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: lasy tropikalne

Świergotnik
Ptaki o wyjątkowo jaskrawym upierzeniu; spotyka się pomarańczowe, różowe, żółte oraz cytrynowo - zielone. Ptaki te są od dawna dostarczycielami luksusowych piór. Składają przepiękne, nakrapiane jajka, ach śpiew, z początku miły dla ucha – po pewnym czasie sprawia, że słuchający zaczyna świrować. Z tego też powodu, na sprzedawane świergotniki rzuca się zaklęcie uciszające i należy je co miesiąc odnawiać. Na ich posiadanie potrzebna jest licencja, bo wymagają specjalnej opieki.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Afryka

Tebo
Guźce popielatego koloru, mogą stawać się niewidzialne, co sprawia, że bardzo trudno przed nimi uciec czy go złapać. Są nadzwyczaj niebezpieczne. Ich skóra jest wysoko cenionym surowcem na ubrania i ochraniacze.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Zair i Kongo

Widłowąż
Trójgłowy wąż o długości ok. 6 – 7 stóp. Widłowęże pochodzą z Burkina Faso, są pomarańczowego koloru w czarne pasy, przez co łatwo go zauważyć i właśnie dlatego Ministerstwo Magii z Burkina Faso przeznaczyło część lasów, wyłącznie do ich dyspozycji. Mimo że nie należą do agresywnych zwierząt, były swego czasu bardzo popularne wśród czarnoksiężników ze względu na swój imponujący i budzący respekt wygląd. Składają jaja otworem gębowym i są to jedyne znane stworzenia magiczne, zachowujące się w ten sposób. Jaja są bardzo cenne, bowiem używa się ich do eliksirów poprawiających sprawność umysłową. Handel jajami i dorosłymi osobnikami tego stworzenia wręcz kwitnie na czarnym rynku, już od kilku wieków.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Afryka

Yumbo
Kuzyn skrzata domowego. Są to złośliwe stworzenia mające tendencję do kradzieży żywności czarodziejom, którzy je źle traktują. Posiadają moc magiczną, z której mogą bezróżdżkowo korzystać i mogą się teleportować.
Kategoria: Neutralne, Inteligentne, Komunikatywne
Występowanie: Afryka



Wodne

Ammit
Bestia występująca na północy Afryki, przez tubylców określana Pożeraczem. Nim czarodzieje z Qahir al-Falak zdołali zapanować nad populacją ammitów, mugole z tamtych rejonów otoczyli je pomniejszą czcią, przypisując im rolę strażnika podziemi oraz egzekutora wyroków nad duszami ludzkimi. W tamtych czasach bowiem stworzenia te były niezwykle liczne, zamieszkujące wszelkie zbiorniki wodne i terroryzujące mieszkańców, czym zapracowały sobie na opinię istot piekielnych. Ministerstwo Magii zdecydowało się na ostrą kontrolę gatunku oraz polowania zmniejszające liczebność ammitów, uznając je za zbyt niebezpieczne dla innych zwierząt i mugoli.
Swoim wyglądem przypomina ociężałego hipopotama. Tylne łapy są masywne, muskularne i zakończone płaskimi, tępymi pazurami. Główną broń zaś stanowią potężne szpony przednich łap oraz kły. Łeb zwierzęcia przypomina bowiem paszczekę krokodyla, najeżoną zębiskami. Nie mają w zwyczaju przeżuwać pożywienia, rozszarpując jedynie ciało ofiary na części wielkościowo odpowiednie do przełknięcia.
Gatunek ten charakteryzuje się znacznym dymorfizmem płciowym. Samice są większe, masywniejsze i agresywniejsze. Ich skóra jest twarda, z daleka łudząco przypominająca łuski, szyje zaś zdobią gęste grzywy. Nie tolerują towarzystwa innych samic, walcząc zaciekle o terytorium i pożywienie. Samce są mniejsze, smuklejsze oraz posiadają mniej okazałą grzywę. Przednie łapy, pierś i kawałek brzucha samców zdobią cętki, nieobecne u samic. Męskie osobniki są też łagodniejsze, czasem łączą się w niewielkie stada, współpracując na polowaniach. Znane są przypadki udomowienia samców ammitów, co nigdy nie udało się z żadną samicą.
Różdżki z rdzeniem z kła ammit pożądane są wśród afrykańskich czarodziejów jako rzekomo najlepsze do opcm.
Kategoria: Niebezpieczne dla samców, Bardzo niebezpieczne dla samic
Występowanie: północna Afryka

Ramora
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Ocean Indyjski



Ostatnio zmieniony przez Orion P. O. Shercliffe dnia Wto 11 Kwi 2023 - 23:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Orion P. O. Shercliffe
Orion P. O. Shercliffe

Dorosły czarodziej
Wiek : 28
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 180
C. szczególne : Liczne tatuaże, kolczyki, rozległa blizna na lewym boku w kształcie przypominającym słońce
Galeony : 5
  Liczba postów : 63
https://www.czarodzieje.org/t22082-orion-p-o-shercliffe#723695
https://www.czarodzieje.org/t22084-skrzynka-pocztowa-oposa#723701
https://www.czarodzieje.org/t22083-orion-p-o-shercliffe-kuferek?nid=1#723699
Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne QzgSDG8




Gracz




Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty


PisanieZagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty Re: Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne  Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne EmptyPon 10 Kwi 2023 - 16:26;




Europa


Lądowe

Bahanka
Podobnie jak elf, z którymi bahanka jest często mylona, wygląda jak malutki człowieczek. Jednak w odróżnieniu od elfa całe jej ciało jest pokryte grubym, czarnym włosem. Ma też dwie pary rąk i nóg. Skrzydła bahanki są grube, zaokrąglone i błyszczące, zbliżone wyglądem do skrzydeł żuka. Posiada ona również dwa rzędy ostrych, jadowitych zębów (w razie ugryzienia trzeba zażyć antidotum), nic więc dziwnego, że czarodzieje uważają je za szkodniki. Składają do 500 jaj naraz i zakopują je. Larwy wykluwają się po 2 – 3 tygodniach. Do pozbycia się ich, czyli debahanizacji, używa się płynu "Bahanocyd".
Kategoria: Groźne
Występowanie: Północna Europa i Ameryka

Bemben
mniejsze, słabsze, ale też o wiele potulniejsze kuzynostwo trolli. Mocno zaokrąglone brzuchy i pałąkowate, cienkie kończyny pokryte są brudnoniebieską skórą. Często mieszkają w ziemnych, wykopanych przez siebie jamach. Gatunek ten charakteryzuje się sporym strachem przed wodą, dlatego też bembeny samodzielnie lub grupowo starają się tworzyć prowizoryczne przeprawy i mosty nad rzekami.
Kategoria: Średnio komunikatywne
Występowanie: Avalon


Bjarndýrakóngur
Niedźwiedzi król Islandii. Stworzenie jest wyjątkowo majestatyczne oraz większe od niedźwiedzia polarnego; posiada zabarwione na czerwono policzki i bursztynowy róg. Posiadają dar mowy oraz mimo swoich rozmiarów, nie stanowią większego zagrożenia – o ile oczywiście nie zostaną sprowokowane w celu samoobrony.
Kategoria: Niebezpieczne, Komunikatywne
Występowanie: Islandia

Bobo
Gatunek gnoma oryginalnie występujący na terenie Polski, lecz dziś już na całym świecie. Bobo odróżnia od pospolitego gnoma przede wszystkim o wiele wyższy iloraz inteligencji, zdolność mowy oraz fakt, że istoty te noszą ubrania. Są bardzo złośliwe, ale również bardzo mądre, wiec jeśli odpowiednimi argumentami (często jest to jedzenie) przekona się je do współpracy, mogą one stać wyjątkowo pomocnymi sprzymierzeńcami. Bobo często żyją w grupach, niekiedy można to nawet nazwać cywilizacją, dlatego rozjuszone atakują całym stadem.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Europa, głównie Polska

Bodak
kuzyn bogina, którego od swojego krewniaka dzieli jednak parę różnic. Zamiast przyjmowania formy największego strachu czarodzieja naprzeciwko, bodak wygląda jak niska, mniej więcej metrowa, istota humanoidalna o wielkich łapskach i płaskiej twarzy bez nosa. Nie są też, jak boginy, niegroźne - porywają one bowiem dzieci i zostawiają na leśnych bezdrożach.
Kategoria: Niebezpieczne, Niekomunikatywne, Nierozumne
Występowanie: Avalon

Centaur
Istota posiadająca ludzki tułów, ramiona i głowę, reszta zaś to ciało konia. Występuje we wszystkich spotykanych u koni maściach. Centaury najprawdopodobniej wywodzą się z Grecji, lecz obecnie można je spotkać w całej Europie, największe odnotowane stado zamieszkuje Zakazany Las. Cechują się wysoką inteligencją, są biegłe w uzdrawianiu, łucznictwie, astronomii i wróżeniu z gwiazd, płomieni lub dymu. Centaury są niezwykle waleczne i honorowe, uważają się za lepszych od innych, dlatego też rzadko pomagają ludziom, co byłoby równoznaczne z usługiwaniem im. Są bardzo wrażliwe, sprowokowane często atakują. Pomimo spełniania kryteriów, odmówiły uzyskania przyznawanego przez Ministerstwo Magii statusu istot i nigdy nie zwróciły się o jakąkolwiek pomoc do Biura Łączności z Centaurami, do tej pory widnieją w spisie jako stworzenia.
Kategoria: Niebezpieczne, Inteligentne, Komunikatywne
Miejsce pochodzenia: Grecja

Ciche Demony
Wyglądają one jak latające równomiernie płatki śniegu i znane są z wykradania ludzkich myśli. Latają całymi grupami. Jeśli nie jest się pod działaniem specjalnego zaklęcia, potwory „kradną” wspomnienia. Głównie zamieszkują północne zimne tereny, bo jedyne co im straszne to światło oraz ciepło, jeśli więc zima jest wyjątkowo dotkliwa, mogą zaatakować całe miasteczko. Myśli, uczucia i wspomnienia, które kradną można odzyskać, jeśli w odpowiednim czasie powstrzyma się demona, jednak wymaga to wiele ćwiczeń umysłu i stosowania eliksirów wspomagających myślenie. Przy zbyt dużym ataku ludzie są znani z pytania o to „gdzie są moje myśli” oraz bieganiu w ich poszukiwaniu.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Skandynawia

Chimera
Bardzo rzadko spotykany grecki potwór o głowie lwa, tułowiu kozy oraz ogonie smoka. Są złośliwe i krwiożercze, chimery są niezwykle niebezpiecznie. Znany jest tylko jeden przypadek pokonania jej, a czarodziej któremu się udał ten wyczyn, wyczerpany walką spadł z pegaza i zginął na miejscu.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Miejsce pochodzenia: Grecja

Chorbotek
Stworzenie przypominające mięsisty, różowy grzyb porośnięty rzadką, sztywną szczeciną. Chorbotki wywodzą się ze Skandynawii, ale w tej chwili występują już w całej północnej Europie. Rozmnażają się bardzo szybko i w ciągu kilku dni może pokryć średnich rozmiarów ogród. Chorbotek wciska w ziemię muskularne macki w poszukiwaniu swoich ulubionych dżdżownic. Jest najlepszym przysmakiem gnomów, poza tym nie zarejestrowano żadnego zastosowania.
Kategoria: Neutralne
Występowanie: Rdzenna Skandynawia oraz północna Europa

Cydrąż
żywiące się jabłkami oraz cydrem, długie, rozumne węże. Nie są one niebezpieczne, ale za to niezwykle ciekawskie. Według podań skóra tych stworzeń stanowi doskonałą ochronę przed substancjami żrącymi, ranami ciętymi, kłutymi i ogniem, ale nikt nigdy tego nie udowodnił, ponieważ stworzenia te nie występują poza Avalonem. Jako ciekawostkę można uznać fakt, że cydrąże łatwo nawiązują relacje z innymi stworzeniami, a także znoszą jaja, które swym kształtem przypominają śnieżnobiałe jabłka.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Avalon

Erkling
Stworzenia bardzo podobne do elfów. Pochodzą z Schwarzwaldu w Niemczech. Mają trzy stopy wzrostu, więc są większe nawet od gnomów. Wydają z siebie piskliwy chichot, którym próbują odciągnąć dzieci od opiekunów, aby je następnie zjeść. Niemieckie Ministerstwo Magii, wprowadziło ścisły nadzór nad populacją erklingów, dzięki czemu znacznie spadła liczba zabójstw dokonywanych na dzieciach. Erklingi lubią grać na flecie i strzelać z wymyślonej przez siebie rurki ślinowej. Są także Erklingi bawarskie.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Schwarzwald w Niemczech, Bawaria

Faun
ludzie o nogach i rogach kozłów. W przeciwieństwie do starożytnych, greckich odpowiedników, satyrów, avalońskie fauny mają głównie szare lub siwe włosy, zarówno na głowie, jak i na nogach. Tak samo lubią jednak dziką zabawę oraz duże ilości alkoholu.
Kategoria: Inteligentne
Występowanie: Avalon

Ferni
Magiczny odpowiednik renifera, z tą różnicą że między porożem posiadają również róg, zupełnie jak u jednorożca. Rozumieją co się do nich mówi i jeśli są w dobrym nastroju z łatwością wykonają daną komendę. Jeżeli jednak czymś zostaną zdenerwowane, będą nieposłuszne i uparte. Z ich udziałem organizowane są wyścigi magicznych rydwanów, podczas igrzysk czarodziejów w Laponii.
Na obszarach, w których występują, bardzo popularne są ich hodowle.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Finlandia, Grenlandia

Garboróg
Duże, szarofioletowe stworzenie, z garbem na grzbiecie i dwoma ostrymi rogami. Garborogi są bardzo agresywne. Czasami można spotkać górskiego trolla, jadącego wierzchem na garborogu, ale jeszcze częściej widuje się trolle, pokryte ranami i bliznami po ataku tego zwierzęcia. Sproszkowany róg garboroga jest składnikiem wielu eliksirów, ale jest on bardzo drogi, z powodu trudności, na jakie napotyka się, przy próbie jego zdobycia. Jedną z przyczyn tej sytuacji jest fakt, że skóra garboroga jest grubsza nawet od smoczej, co daje mu znakomitą odporność na zaklęcia i uroki.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Górzyste regiony Europy

Gdziekon
stworzenie przypomina gekona, z tą jednak różnicą, że jego ogon oraz otaczające głowę czułki pokryte są kryształkami, których wielkość zwiększa się wraz z wiekiem. Zapewniają mu one możliwość teleportacji na krótkie dystanse - kiedy zwierzątko się czegoś przestraszy, ucieka, pomagając sobie magią. Im jest starszy, tym większe odległości może pokonać jednym skokiem… z wiekiem jednak coraz częściej zdarza im się teleportacyjna czkawka. Są towarzyskie, w dawnych czasach druidzi hodowali je na swój użytek i za ich pomocą przesyłali sobie wiadomości.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Avalon

Giwal Biały
Z wyglądu przypomina z wyglądu dużą jaszczurkę zwinkę z tym, że o białej barwie skóry. Oprócz tego ma czerwone ślepia, ostre kiełki i język z rozdwojoną końcówką, zaś jego ogon zwieńczony jest ostrym jak brzytwa kolcem. W zimowej aurze jest niewidoczny dzięki swojemu ubarwieniu. Często kręci się przy ludzkich domostwach. Żywi się głównie gnomami ogrodowymi, ale też – w razie czego – nie pogardzi bahankami. Niepokojone atakują gryząc i raniąc ogonem – rany, choć niewielkie, są bardzo bolesne. Po ugodzeniu kolcem giwal odrzuca ogon, który – tak jak u jego mugolskich krewniaków – po pewnym czasie odrasta. Pozbawiony ogona giwal nadal może bronić się zębami.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Skandynawia i wyższe partie gór Europy

Gryf
Głowa i przednie łapy są olbrzymiego orła, a tylne łapy lwa. Tak jak sfinksy, gryfy często używane są przez czarodziejów do pilnowania skarbów. Mają bardzo gwałtowną naturę, znane są nieliczne przypadki obłaskawiania ich przez czarodziejów. Żywią się surowym mięsem.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Grecja

Huldrekall
Istota przypominająca przystojnego mężczyznę. Jedyne co różni go od typowego człowieka, to ogon (lisi lub byczy) oraz wydrążone plecy, nadające jego torsowi wygląd spróchniałego pnia. Huldrekalle są dość pokojowo nastawione. Jeśli traktowane z szacunkiem, chętnie pomagają ludziom: pilnują ognisk, naprowadzają na właściwą ścieżkę, ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Należy jednak uważać, aby nie poddać się ich zalotom. Uwodzicielskie, nie ograniczają się tylko do kobiet, chętnie namawiając na stosunek także mężczyzn. Jeśli ktoś wpadnie w ich sidła, może mieć poważny problem się uwolnić. Najczęściej umiera się z wyczerpania, acz jeśli uda się zaspokoić huldrekalla, ten pozwala odejść w pokoju. Ze związku z człowiekiem rodzi się ludzkie dziecko. Znane są przypadki, gdy zabrane na kobierzec małżeński huldrekalle gubiły ogony i stawały się ludźmi.
Kategoria: humanoidalne, Inteligentne
Występowanie: Skandynawia

Hraun
Stwór, jakiego ciało ocieka lawą. Powstaje w podziemnych jeziorach i złożach magmowych, nie przyjmując jednak konkretnego kształtu. Czasem mocniej przypomina byka, czasem konia lub jelenia. Acz zawsze jest masywny, rozlewający się, tracący swoje kontury. Podpala i topi większość rzeczy, których się dotknie, zostawiając za sobą ścieżkę ognia i płynnego kamienia. Trawiony ogniem własnej magmy poszukuje zimna, dąży więc do wydostania się spod ziemi. Nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla ludzi, jest na tyle wolny, iż uciec przed nim nie sprawia problemu. Groźny staje się dopiero, kiedy połączy się z jokullem. Jego lawa zaczyna stygnąć, formując nową istotę, a w czasie tego procesu stworzenie bucha energią, niszcząc i zabijając, co tylko znajdzie. Potem opada i zastyga, tracąc ciepło. Staje się obsydianowymi zwłokami - umiera, odnalazłszy spokój.
Kategoria: Niegroźne gdy sam, Bardzo niebezpieczne gdy połączony z jokullem
Występowanie: Islandia

Jokull
Bestia zrodzona w jaskiniach pod lodowcami. Zwinna i szybka, ale przy tym zgoła krucha. Swym wyglądem przypomina wygłodzonego, karykaturalnego kundla, dorastającego do dwóch metrów w kłębie, w całości z lodu. Z jego pyska skapuje przezroczysta substancja, jaka umie zamrozić wszystko, z czym wejdzie w kontakt. Nie interesują go ludzie. Rodzi się i żyje tylko po to, aby odnaleźć swoje przeciwieństwo - ogień. Kończy więc w wulkanach i kopalniach, gdzie czasem odnajduje hrauna. Gdy połączą się, ich ciała zlewają się w jedno. W momencie formowania się nowej istoty, wulkaniczny stwór jest agresywny i pełen energii. Rzuca się, atakuje wszystko, co tylko może. A potem opada i zastyga, tracąc ciepło. Stając się niczym ponad kupę obsydianu. Umiera, odnalazłszy spokój.
Kategoria: Niegroźne gdy sam, Bardzo niebezpieczne gdy połączony z hraunem
Występowanie: Islandia

Jormungand
Rasa węży, występująca tylko na północy Europy. Niektóre osobniki potrafią osiągać do 13 metrów długości, są jednak powolne i ociężałe. Aby odnaleźć pożywienie w niegościnnej Skandynawii, wykształciły zdolność zamiany w lisa polarnego - znacznie szybszego, mniejszego i bardziej zwinnego. Niektóre bestie pozostają w tej puchatej postaci także zimą czy nocami, aby nie tracić ciepła. Nie umieją jednak polować jako czworonogi, zawsze wówczas wracając do ciała ogromnego węża. Muszą również pozostać w gadziej formie minimum trzy dni po pożarciu ofiary, zanim jej nie strawią. Nie są agresywne, ale znane są przypadki polowań na ludzi.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Skandynawia

Kaczka dziwaczka
wyglądają jak zwykłe kaczki, ale w przeciwieństwie do nich nie przepadają za zbiornikami wodnymi i zamiast nich wybierają suchy ląd. Poruszają się tyłem, a zamiast kwakać, beczą jak kozy. Posiadają naturalną umiejętność posługiwania się transmutacją, potrafią zmieniać swój kształt w zależności od potrzeby – kiedy są zmuszone do ucieczki, zamieniają się w wyjątkowo szybkie zające. Ich mięso jest bardzo cenione, bo w zależności od przygotowania, może mieć różny smak: im dłużej się je piecze, tym bardziej przypomina mięso królika.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Avalon

Kokatris
przodek wiwerny, wyglądem różni się od niej ptasią głową, przypominającą kruka. Zamieszkuje lasy Baloru, będąc ich strażnikiem. Nie zionie ogniem, lecz pluje żrącą wydzieliną, która stopi nawet najgrubszą stal. Jedna kropla wystarczy, by spowodować wielkie szkody, pradawni czarodzieje niegdyś używali jej jako składnik eliksirów, aż uznali, że liczba ofiar przewyższa jej zalety.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Avalon

Kołkogonek
Demony te przypominają karłowate prosiaki z długimi nogami, serdelkowatymi ogonami oraz wąskimi czarnymi oczami. Gdy kołkogonek wkrada się do chlewa, sprawia, że gospodarzy dręczy zła passa. Kołkogonki są bardzo szybkie i trudne do schwytania, ale jeśli przepędzi go za granice gospodarstwa przez całkowicie białego psa, nigdy już tam nie powróci. Urząd Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami (Sekcja Szkodników) trzyma w tym celu tuzin ogarów albinosów.
Kategoria: Groźne
Występowanie: rolnicze rejony Europy, Rosji i Ameryki

Kuling
gatunek magicznych owiec, jedne z pierwszych w Wielkiej Brytanii, pomagali hodować je druidzi jeszcze w średniowieczu. Nie występują nigdzie indziej. Umieją nakładać na siebie zaklęcie kameleona, gdy czują zagrożenie. Baran – przywódca stada jest znany ze swoich białych rogów, które są cechą wrodzoną i pozostałe zwierzęta zwyczajnie to akceptują. Samiec alfa pojawia się po śmierci poprzedniego, rogi odpowiedniego jagnięcia zmieniają kolor. Ich wełna ma właściwości pochłaniające obrażenia.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Avalon

Lelek wróżebnik
Chude, ponure, przypominające małe i niedożywione sępy ptaki o zielonokawo - czarnym upierzeniu. Są wyjątkowo nieśmiałe. Gnieżdżą się w jeżynach i innych ciernistych krzewach. Żywią się dużymi owadami i elfami. Latają wyłącznie podczas silnego deszczu, a przy lepszej pogodzie pozostają w swoich gniazdach o kształcie łzy. Lelek wydaje charakterystyczne niskie, drżące dźwięki. Uważano kiedyś, że wróżą one śmierć. W związku z powyższym, czarodzieje omijali gniazda lelka, w obawie usłyszenia tego rozdzierającego serce krzyku. Ostatnie badania dowiodły, że lelek śpiewa wyłącznie przed nadciągającym deszczem. I od tej pory, lelki wróżebniki stały się modnymi zwierzątkami domowymi, które mają przepowiadać pogodę, chociaż w zimie nieustannie jęczą. Pióra lelka nie nadają się do pisania, bo odpychają atrament.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Wielka Brytania, Irlandia, rejony północnej Europy

Lømen
Przypominające dużego chomika białe gryzonie, które charakteryzują się bardzo dużymi rogami na głowie jak na tak niewielkie stworzenie. Jest niegroźne i żywi się głównie korzonkami oraz magicznymi roślinami. W razie niebezpieczeństw zamienia się w wielką kulkę, przypominającą śniegową, jednak przy podniesieniu okazuje się być puchaty i przyjemny w dotyku. Wielu Norwegów hoduje te zwierzęta jako domowe przez ich uroczy wygląd, pomimo ich nienaturalnie śmierdzących gazów.
Kategoria: Neutralne
Występowanie: Skandynawia

Mantykora
Bardzo niebezpieczne stworzenie. Ma głowę człowieka, ciało lwa i ogon skorpiona. Jest tak samo niebezpieczna jak chimera, i równie rzadka. Podobno cicho nuci, gdy pożera swoją ofiarę. Skóra mantykory odbija większość zaklęć i uroków, a ukłucie jej żądłem, powoduje natychmiastową śmierć.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Grecja

Memortek
Malutki, niebieski, cętkowany ptaszek. Żywi się małymi owadami, jego szczególną cechą jest to, że przez całe swoje życie jest niemy, a tuż przed śmiercią wydaje wszystkie głosy, które za życia usłyszał w odwrotnej kolejności. Jego piórka wchodzą w skład veritaserum i eliksirów wspomagających pamięć.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Północna Europa oraz Ameryka

Mimik
Zmiennokształtny stwór, jaki przybiera postać niepozornych posążków, drzew, czasem nagrobków, porzuconych skrzyń czy wozów. Jedyna zasada, by przyjęta forma nie różniła się znacząco rozmiarem od ciała mimika. A choć młode nie są większe niż dłoń, dorosłe potrafią być ogromne. Wabią często podróżnych perspektywą zdobycia skarbów, jedzenia lub schronienia. Czekają nieruchomo, aż nieświadoma ofiara podejdzie na tyle blisko, by móc rzucić się i ją pożreć.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Skandynawia

Minotaur
Minotaury są urodzonymi wojownikami. Są większe oraz cięższe od człowieka i to czyni z nich żywe tarany. Górna część ciała zbliżona jest do ludzkiej. Ma bardzo szerokie barki i umięśnioną klatkę piersiową. Dolna również jest do niej podobna, jednak nogi zakończone są parzystymi kopytami. Całe ich ciało pokryte jest krótką, ale za to gęstą sierścią, której kolory to zazwyczaj brąz i czerń. Głowa przypomina łeb byka. Zakończona jest ostrymi, długimi rogami.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Grecja

Moccus
zwierzę przypominające dzika, jedna posiada białe umaszczenie i srebrne kły. Mówi się, że są to zwierzęcy przewodnicy, którzy znajdują zbłąkane dusze i odprowadzają je tam, gdzie być powinny. Udokumentowanych zostało wielu przypadków, w których te stworzenia ratowały również zagubionych wędrowców z ich lasów. Moccusy są znakiem ostoją i bezpieczeństwa, a także często utożsamiane są z dobrym, prawdziwym liderem.
Kategoria: Niegroźne  
Występowanie: Avalon

Nimfy
Boginie natury i żywiołów. Każda rasa ma podległą konkretną dziedzinę, której służy. Są więcej niż metamorfogami - potrafią całkowicie zmieniać kształt, zarówno na istotę ożywioną, jak i dowolny nieożywiony element natury. Mieszkańcy Avalonu szanują Nimfy i raczej każdy zgodnie potwierdzi, że lepiej nie zachodzić im za skórę. Nie jest tajemnicą, że często wdają się w relacje z panami i faunami.
•  Najady - Nimfy wodne, sprawujące pieczę nad tym żywiołem. Zazwyczaj mieszkają w pobliżu zbiorników wodnych w niewielkich domkach utkanych z tataraku. W ludzkiej postaci mają srebrzyste, lejące się i przede wszystkim niesamowicie długie włosy, a ich głos przywodzi na myśl szum morskich fal. Mistrzynie transmutacji i eliksirów.
•  Driady - Nimfy leśne. Opiekują się przede wszystkim lasami i każdym ich elementem. Zazwyczaj mieszkają na drzewach w gniazdach budowanych na wzór ptasich. W ludzkiej postaci można poznać je po wysuszonej i pociemniałej jak kora skórze oraz dużych, miodowych oczach. Driady ze wszystkich nimf są najbardziej uzdolnione artystycznie, a ich potrawy to największe rarytasy w całym Avalonie.
•  Oready -  Nimfy górskie. Strażniczki szczytów kamiennych wąwozów, a także lokalnej fauny i flory. Zamieszkują jaskinie opuszczone przez smoki, co często wiąże się z tym, że można tam znaleźć jakieś skarby. W ludzkiej postaci wyróżniają się szarawym odcieniem skóry i krótkimi włosami, przypominającymi górskie porosty. Ich oczy mają głęboki, fioletowy kolor. Ekspertki od starożytnych run i zaklęć obronnych.
•  Lejmoniady - Nimfy łąkowe. Najłagodniejsze i najczęściej spotykane nimfy, które chętnie wskazują drogę zagubionym duszom. Zamieszkują niewielkie szałasy, które można poznać po utkanych między gałęziami kwiatach avalońskiej jabłoni. W ludzkiej postaci mają złociste włosy i białe oczy. Specjalizują się w zielarstwie i uzdrawianiu, a ich głos przypomina ptasi trel.
Kategoria: Inteligentne
Występowanie: Avalon

Pegazorożec
spełnienie marzeń każdego malucha, czyli epickie połączenie pegaza i jednorożca. Magiczni badacze dalej nie mają pojęcia, w jaki sposób dochodzi do tej niespotykanej, występującej tylko w niewielkich ilościach w Avalonie krzyżówki. Pegazorożce roztaczają wokół siebie niezwykły urok, dzięki któremu wszyscy na ich widok wpadają w zachwyt, a często również osłupienie - co jest bardzo niefortunne, bowiem te koniowate są tragicznie nieskoordynowane i należy się trzymać od nich na dystans, by przypadkiem nie zostać zdeptanym, ugryzionym czy uderzonym masywnym skrzydłem.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Avalon

Pogrebin
Rosyjski demon, osiągający najwyżej stopę wzrostu, ma włochate ciało i podobne do gnomów, nieproporcjonalnie wielką głowę. Pogrebiny ciągnie do ludzi, kryją się w ich cieniu, a kiedy "właściciel" cienia się odwróci, kulą się i przypominają kamień. Jeśli demon będzie podążał za jednym człowiekiem przez wiele godzin, jego ofiarę w końcu ogarnie uczucie zniechęcenia, i pogrąży się w depresji. Jeśli taka ofiara się zatrzyma, opadnie na kolana i zacznie marudzić nad bezsensownością swego życia – pogrebin rzuci się na niego i będzie chciał go pożreć. Łatwo jednak się go pozbyć prostymi zaklęciami czy urokami, można też mu dać porządnego kopniaka.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Rosja

Pooka
gatunek zielonoskórych skrzatów. Inteligentne i złośliwe, uwielbiają psocić. Ubierają się w czarne kubraki z dwoma kieszeniami – w jednej trzymają prawdziwe, w drugiej fałszywe złoto. Samo ich pojawienie zwiastuje podobno szczęście lub pecha.
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne
Występowanie: Avalon

Puchatka biała
mają postać dużych (prawie wielkości pięści), białych, puchatych ciem. Można nazwać je bardzo dalekimi kuzynkami wróżek, bo podobnie jak one produkują pyłek, który różni się jednak właściwościami. Pozyskiwany od tych zwierząt proszek ma właściwości usypiające, w bardzo niewielkich ilościach – uspokajające. Żeby działał, należy zebrać go w nocy, uprzednio kusząc stworzenie źródłem światła.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Avalon

Świnks
północnoeuropejski kuzyn sfinksa, jednakowoż o wiele mniej inteligentny, co poniekąd było jedną z przyczyn jego wymarcia poza Avalonem. Przypominające skrzydlatego dzika zwierzę chroni zakopanych „leśnych skarbów” - żołędzi i kasztanów, choć czasem również zdarzy się tam jakaś błyskotka lub nasiono rzadkiej rośliny). Niechętnie prowadzi do swojego „skarbca” osoby, które odpowiedzą na ich wychrumkaną, dziecinnie prostą zagadkę.
Kategoria: Niegroźne, Rozumne, Komunikatywne
Występowanie: Avalon

Trzygłowy pies
Olbrzymie zwierzę, które wygląda i zachowuje się jak zwykły pies z tą różnicą, że posiada trzy głowy. Nie wiadomo, czy każdy łeb spełnia inną funkcję, jak to jest w przypadku widłowęży. Potwierdzona jest tylko ich słabość względem muzyki. Nawet najbardziej agresywny trzygłowy pies zapadnie w sen, słysząc jakikolwiek instrument.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Grecja

Urðarköttur
Zwany także kotem ghulem, pod wieloma względami nie różni się zbytnio od zwykłych przedstawicieli kotów domowych, pomijając zaszczepioną od narodzin brutalność. Osiąga rozmiary dorosłego wilka. Najgorsze osobniki zakopują się w ziemi, najchętniej na cmentarzu, gdzie następnie odpoczywają przez około trzy lata, by zamieszkać na skalistych zboczach, atakując pobliską zwierzynę. Posiada ostre kły, a poprzez spojrzenie objawia swoją potęgę, będąc bardzo trudnym do pokonania przeciwnikiem. Zaklęcia, o ile działają, to mają na niego znikomy wpływ; można go pokonać tylko poprzez naboje wykonane ze srebra.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Islandia

Wampir
Stworzenia pochodzenia ludzkiego, o ostrych kłach do wgryzania się w szyje i osuszania z krwi swoich ofiar, blado-sinej skórze i ciemnych, podkrążonych oczach. Podobnie jak wilkołaki lubią mieszkać w swoich własnych krainach. Przemiana w wampira następuje po ugryzieniu przez jednego z osobników; słabsi ukąszeni umierają, a mocni stają się wampirami, przemiana może trwać długi okres czasu. Powszechnie znana jest ich awersja do czosnku. Wampiry nie mogą funkcjonować w świetle słonecznym, wychodzą dopiero po zmroku, by się pożywić. Głównym składnikiem ich diety jest krew, preferowanie ludzka. Podobno Miodowe Królestwo ma w swoim asortymencie lizaki o smaku krwi, stworzone najprawdopodobniej z myślą o wampirach, jednak nie wiadomo, jakie wyniki sprzedaży osiągnął ten produkt. Wampiry mają bardzo duże problemy z kontrolowaniem swoich instynktów, dlatego nie mogą przebywać zbyt długo w towarzystwie ludzi. Wampiry żyją znacznie dłużej od ludzi, przeciętnie około 120 lat. Szczególnie znanym wampirem był Amarilo Lestoat, autor książki „Monologi z wampirem”, które doprowadzają czytelnika do wyczerpania z nudów i stania się wtedy łatwą oraz Blodwyn Bludd, zwany również Wampirem z Dolin, który zanim zabijał swoją ofiarę, śpiewał jej swoim donośnym barytonem.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne, Rozumne, Komunikatywne
Miejsce pochodzenia: Rumunia

Wielkiórka
magiczne wiewiórki, które mogą zmieniać swój rozmiar - zwykle robią to wtedy, kiedy są wystraszone albo rozzłoszczone, ale czasem też na pokaz. W swojej największej postaci osiągają wymiary dużego psa (np. wilczura), a w najmniejszej większego owada (np. motyla). Wielkiórki są uznawane za uosobienie chaosu - to psotniki, które uwielbiają ściągać na siebie uwagę. Potrafią wspinać się po każdej powierzchni, a ich niezwykle twarde zęby są w stanie przegryźć absolutnie każdy, nawet zaczarowany obiekt. Nie są agresywne, chociaż zaatakowane potrafią obronić się zębami i pazurami. Lubią kraść i chować różne przedmioty, ale ich przychylność dość łatwo sobie zapewnić dokarmianiem ich orzechami i owocami - tylko trzeba pamiętać, że kiedy wielkiórka się zwiększa, to jej żołądek również, więc należy przygotować więcej jedzenia!
Kategoria: Groźne
Występowanie: Avalon

Wojsiłka
Puchate stworki przypominające do złudzenia wiewiórki, z tym, że pokryte są czarnym futrem i kręcą się głównie u podnóży gór, gdzie wykopują sobie norki. Żywią się głównie ciemiernikami i kwiatami jaśminu nagokwiatowego. Gdy ktoś zauważy wojsiłkę, ta automatycznie zmienia kolor swojego futerka na biel i próbuje wtopić się w tło. Podobno ujrzenie czarnej wojsiłki przynosi szczęście. Są to potulne zwierzątka, jednak szybkie i zwinne, dlatego ciężko jest zauważyć. Wojsiłki są gatunkiem będącym pod ścisłą ochroną.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Alpy

Żądlak
agresywne osy wielkości małych psów. Bardzo terytorialne i bardzo niebezpieczne. Swoje gniazda wielkości i w kształcie sporych igloo budują ze specjalnego, cennego wosku, który przejawia naturalne zdolności lewitacji – ich gniazda także unoszą się parę metrów nad ziemią. Ukąszenia żądlaków nie tylko są bolesne i zostawiają ślad czerwonych plam, ale też zapewniają dotkliwe dolegliwości - powodują całkowite zaczerwienienie białek oczu, znacząco obniżają odporność i wywołują nieprzyjemne halucynacje. Na każdego jad działa nieco inaczej, jest jednak szczególnie groźny dla dzieci i drobniejszych stworzeń - już jedno ukąszenie może mieć bardzo silny efekt. Śmiertelna ilość jadu to u osoby dorosłej ok. 4 ukąszenia. Jedyne znane antidotum to napar z pyłku wydzielanego przez skrzydła avalońskich wróżek.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Avalon


Wodne

Błotoryj
Przypomina psa. Zamieszkuje moczary Europy i obu Ameryk. Kiedy się nie rusza, przypomina kłodę drewna, ale po uważnym przyjrzeniu się, można zauważyć płetwiaste łapy i bardzo ostre zęby. Błotoryj pływa i pełza po moczarach. Żywi się głównie małymi ssakami, ale może również poważnie poranić nogi pieszych przechodzących przez bagno, w którym zamieszkuje. Jego ulubionym smakołykiem jest jednak mandragora.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Moczary Europy i obu Ameryk

Cete
Podobne do wieloryba magiczne stworzenie. Różni się tym, że mogą przybierać kolory zorzy polarnej i są niewidoczne dla mugoli. Zamieszkują północne morze i oceany. W kilku wioskach, blisko których zamieszkują można słyszeć bardzo delikatną melodię, którą wytwarzają. Jest bardzo uspokajająca i przyjemna dla ucha, cicha jak szmer powietrza. Chociaż trudno przy nich o kompletną ciszę, wytwarzają specyficzny rodzaj magii, który uspokaja czarodziejskie dusze. Martwe bądź w zamknięciu całkowicie tracą te właściwości.
Kategoria: Neutralne
Występowanie: Skandynawia

Ciamarnica
Stworzenie, które ma ciało długości ok. 10 cali, które wyposażone jest w otwór gębowy i woreczek z jadem. Jad ten jest używany do obrony przed drapieżnikami. Trytony używają ciamarnic jako broni, natomiast czarodzieje wykorzystują jej jad, do sporządzania eliksirów. Podlega to jednak ścisłej kontroli Ministerstwa.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Dno Morza Północnego

Hipokampus
Stworzenie będące skrzyżowaniami koni i olbrzymich ryb. Hipokampusy składają duże jaja o półprzeźroczystej skorupce, można przez nie jeszcze zobaczyć kijanki.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Grecja, Morze Śródziemne, wybrzeża Szkocji

Hrökkáll
Wyjątkowo podstępne stworzenie przypominające węgorza morskiego. Ich ciało pokrywają żelazne łuski oraz ostre jak brzytwa płetwy, zaś wielkościowo nie odstają od zwykłych węgorzy. Zamieszkują zazwyczaj stawy, zanieczyszczone zbiorniki wodne, natomiast w wyjątkowych przypadkach – rzeki. Poprzez wydzielanie korozyjnej trucizny może zagrzebywać się na dłuższy czas w ziemi; oczekując w bezruchu na nieuważną ofiarę, by następnie ją zaatakować.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Skandynawia

Kelpie
Demony wodne, które mogą zmieniać kształt, najczęściej jednak ukazują się w postaci koni z wiechą sitowia zamiast grzywy. Gdy tylko ktoś go dosiądzie, nurkuje z nim na dno jeziora lub rzeki, gdzie go zjada. Największa kelpie na świecie zamieszkuje jezioro Loch Ness w Szkocji. Okaz ten najczęściej przybiera kształt węża morskiego.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Irlandia, Wielka Brytania

Langustnik Ladaco
Są bardzo podobne do homarów, lecz pod żadnym pozorem nie powinno się ich zjadać. Spożycie ich mięsa powoduje wysoką gorączkę oraz zielone zabarwienie twarzy. Langustnik osiąga dwanaście cali i jest jasnoszary w ciemnozielone plamki. Żywi się małymi skorupiakami, ale nie pogardzi mniejszą zdobyczą. Ukąszenie langustnika wywołuje bardzo nietypowy skutek uboczny, mianowicie, ofiara ma wyjątkowego pecha.
Kategoria: Groźne
Występowanie: skaliste wybrzeża Europy

Nøkken
Istota magiczna podobna do Wodnika, zamieszkująca jeziora, rzeki, bajora i stawy. Nøkken jest zmiennokształtny: potrafi przybrać formę pięknej kobiety, przystojnego mężczyzny, ale także niekształtnego potwora o jasnych, wielkich ślepiach i splątanych włosach. Jest bardzo niebezpieczny i przebiegły. Legendy głoszą, że znaczna większość tajemniczych utonięć to właśnie jego sprawka. Jest wszystkożerny, więc nie wzgardzi też mięsem większego ssaka. Jego nazwa w staronordyckim brzmi Nykr, co z kolei wywodzi się od pragermańskiego nikwus oznaczającego kąpać/myć.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Skandynawia

Nykur
Krewniak brytyjskiej kelpie. Wodny koń o szarym umaszczeniu oraz uszach i kopytach zwróconych w przeciwną stronę niż u zwykłego konia. Pojawia się na brzegu oceanu lub jeziora i wabi nieostrożnych przechodniów, którzy czują ogromną pokusę, by dosiąść pięknego zwierzęcia. Kiedy jednak to robią, nie ma już dla nich ratunku - ciało nykurów jest bardzo lepkie i nie można z nich zsiąść, a zdradliwe bestie wciągają swoje ofiary pod wodę i topią. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nykura jest głośne wykrzyczenie jego imienia.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Islandia

Ryba husk
Gatunek morskiego kręgowca, który w związku z dietą ubogą w fosfor buduje swój szkielet nie z hydroksyapatytu, a antarktykitu - heksahydratu chlorku wapnia. Związek ten w temperaturze powyżej zera rozpuszcza się, co wykorzystali kucharze. W wyniku obróbki cieplnej, wszystkie ości tej ryby znikają, a mięso robi się miękkie i łagodne w smaku. Niestety jest ona trudna do złowienia i żyje tylko w lodowatych wodach Morza Północnego. Niemniej ma niewielkie wymagania hodowlane, więc na terenie Islandii powstają już pierwsze zbiorniki dedykowane rozmnażaniu tych ryb.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: wody Morza Północnego

Skeljaskrímsli
Hipopotam przypominający niedźwiedzia, który na swoich plecach posiada bardzo wiele niebieskich łusek, służących do obrony przed agresywnymi osobnikami. Łapy zakończone są ostrymi, granatowymi pazurami wykorzystywanymi przez Skeljaskrímsli do trzymania się kamieni na dnie morza, gdy nadchodzi sztorm. Nie zaobserwowano dotychczas ataków tych stworzeń na ludzi.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Islandia

Wila
Kobieta, a właściwie widmo kobiety, która hipnotyzuje swoim zjawiskowym wyglądem i eterycznością. Wile zasiedlają lasy, jeziora, góry i obłoki, potrafią dowolnie zmieniać postać. W formie zwierzęcej mogą ukazać się jako łabędzie, konie, sokoły, węże albo wilki, najbardziej jednak kuszące i niebezpieczne są pod postacią pięknych młodych kobiet o długich, spływających na ramiona złocistych lub srebrzystych włosach, ubranych w mgliste szaty i pląsających w blasku księżyca. Młodzi mężczyźni, którzy ulegną ich urokowi, zupełnie tracą rozum – są otępiali, często zapominają jeść, pić lub spać. Jeśli ktoś będzie miał pecha i napotka tańczące wile, będzie musiał przyłączyć się do nich i tańczyć, dopóki nie padnie z wycieńczenia. Ten, kto wkroczy w elfi krąg koło wydeptanej trawy, w którym zabawiały się wile, już nigdy nie zazna szczęścia. Choć wile potrafią być dobre dla ludzi i dzielić się swoją wiedzą medyczną i profetyczną, są to dość gwałtowne niewiasty. Nie znoszą, kiedy się je okłamuje albo oszukuje i potrafią zsyłać okropne kary, szczególnie na tych, którzy nie dotrzymają obietnicy. Wile niejednokrotnie łączyły się z ludźmi, ustatkowywały się i wychowywały dzieci, najwyraźniej bez szkody dla własnego gatunku. Ich dzieci ze związków z ludźmi dziedziczą pewne ich cechy, w tym zjawiskową aparycję, umiejętność manipulowania, a także niekiedy zdolności artystyczne.
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne, Komunikatywne
Miejsce pochodzenia: Skandynawia

Żółwie mandagami
znane są pod wieloma nazwami i pełnią bardzo ważne funkcje w wielu malediwskich legendach. Istnieją 3 podgatunki:
 •  Mandagami olbrzymie - gigantyczne stworzenia, których istnienie do niedawna wcale nie było takie pewne. Miały nosić na swoich grzbietach całe wyspy i ciągnąć je na dno oceanu wraz ze swoją śmiercią… i te opowieści niewiele różnią się od prawdy! Mandagami olbrzymie mogą na swoich skorupach utrzymywać kompletne ekosystemy i nie są zbyt ruchliwe, wobec czego przez większość czasu znajdują się w tym samym miejscu, przypominając wyspy. Nie są wybredne jedzeniowo i połykają wszystko, co wpłynie do ich niemal zawsze otwartych podwodnych paszczy - dlatego miejscowi ostrzegają, by nie nurkować przy nieznanych sobie wyspach!
 •  Mandagamirany - żółwie wodne o zróżnicowanych rozmiarach - od typowych poduszek, po całe autobusy. Są bardzo inteligentne i doskonale rozumieją ludzką mowę, niezależnie od używanego języku. Pomocne i ciekawskie, pływają pod samą powierzchnią wody,  potrzebują bowiem się wynurzać dla nabrania oddechu. Na Malediwach stanowią główny środek transportu pomiędzy wyspami - może nie pływają na wielkie odległości, ale uwielbiają pomagać ludziom. Spożywany przez nie pokarm nie jest nikomu znany, a legendy głoszą, że mandagamirany pobierają trochę energii życiowej od każdego, kto przepłynie się na ich grzbiecie. Na ich skorupach widnieje sporo wypustek, dzięki którym można na nich wygodnie siedzieć lub nawet stać.
 •  Mandagami lądowe - najmniejsi kuzyni typowych dla Malediw żółwi, którzy panicznie boją się wody. Mandagami lądowe są przeuroczymi stworzeniami o różnych rozmiarach i znane są jako typowe szkodniki, bowiem odżywiają się absolutnie wszystkim, czym tylko dadzą radę. Są wolne, ale tylko dopóki nie znajdą jakiegoś celu (jedzenia!). Ich skorupy świecą w ciemności, a barwa tego światła często zależy od ostatniego posiłku - nie są szczególnie dyskretnymi złodziejaszkami, ale za to bardzo upartymi. Ich ugryzienia nie są groźne, jednak jeśli przegryzą skórę, to mogą spowodować u swojej “ofiary” krótkotrwałe napady śmiechu i fale potu, który lepi się dużo bardziej od normalnego.
Kategoria: zależnie od gatunku Niegroźne (lądowe oraz mandagamirany), Inteligentne (mandagamirany), Niebezpieczne (olbrzymie)
Występowanie: Malediwy



Ostatnio zmieniony przez Orion P. O. Shercliffe dnia Sro 12 Kwi 2023 - 0:14, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down


Orion P. O. Shercliffe
Orion P. O. Shercliffe

Dorosły czarodziej
Wiek : 28
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 180
C. szczególne : Liczne tatuaże, kolczyki, rozległa blizna na lewym boku w kształcie przypominającym słońce
Galeony : 5
  Liczba postów : 63
https://www.czarodzieje.org/t22082-orion-p-o-shercliffe#723695
https://www.czarodzieje.org/t22084-skrzynka-pocztowa-oposa#723701
https://www.czarodzieje.org/t22083-orion-p-o-shercliffe-kuferek?nid=1#723699
Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne QzgSDG8




Gracz




Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty


PisanieZagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty Re: Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne  Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne EmptyPon 10 Kwi 2023 - 16:27;




AUSTRALIA I OCEANIA


Lądowe

Śmierciotula
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: lasy tropikalne

Żądlibąk
Mały owad, wyjątkowo trudny do schwytania. Wysuszone żądła żądlibąków są wykorzystywane jako składniki niektórych eliksirów. Ma około pól cala długości i jest koloru szafirowego. Lata z tak dużą prędkością, że mugole bardzo rzadko go zauważają, a i samym czarodziejom sprawia to pewne trudności. Nietrudno go im jednak znaleźć, gdy zostaną użądleni. Żądlibąk ma skrzydła na czubku głowy, macha nimi bardzo szybko. Sprawia, że podczas lotu kręci się wokół własnej osi. U dołu jego ciała znajduje się długie, cienkie żądło. Użądlenie najpierw wywołuje zawroty głowy, a chwilę potem – lewitację. Młodzi czarodzieje i czarodziejki łapią żądlibąki, aby cieszyć się ich skutkami ubocznymi. Zbyt częste użądlenia mogą sprawić, że ofiara będzie się unosić nad ziemią nawet kilka dni. W przypadku silnej reakcji alergicznej – może dojść do stałej lewitacji. Krążą plotki, że są używane do produkcji tak lubianych przez młode pokolenie musów-świstusów.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Australia



Wodne

Ramora
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Ocean Indyjski

Ognisty krab
Nazwa jest myląca, ponieważ to stworzenie z wyglądu przypomina żółwia. Na Fidżi, która jest jego ojczyzną, część wybrzeża została zamieniona w rezerwat krabów, w celu ich ochrony nie tylko przed mugolami, których mogłyby skusić ich cenne, usiane diamentami skorupy, ale również przed pozbawionymi skrupułów czarodziejami, którzy wykorzystują te skorupy do wykonywania bardzo cennych kociołków. Poza tym krab ma własny mechanizm obrony: atakowany, wystrzeliwuje z tylnego końca płomienie. Ogniste kraby eksportuje się jako zwierzęta domowe, ale wymagana jest na nie specjalna licencja.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Fidżi


Powrót do góry Go down


Orion P. O. Shercliffe
Orion P. O. Shercliffe

Dorosły czarodziej
Wiek : 28
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 180
C. szczególne : Liczne tatuaże, kolczyki, rozległa blizna na lewym boku w kształcie przypominającym słońce
Galeony : 5
  Liczba postów : 63
https://www.czarodzieje.org/t22082-orion-p-o-shercliffe#723695
https://www.czarodzieje.org/t22084-skrzynka-pocztowa-oposa#723701
https://www.czarodzieje.org/t22083-orion-p-o-shercliffe-kuferek?nid=1#723699
Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne QzgSDG8




Gracz




Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty


PisanieZagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty Re: Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne  Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne EmptyPon 10 Kwi 2023 - 16:27;




ARKTYKA I ANTARKTYDA


Lądowe

Fomisie polarne
Są to masywnych rozmiarów zwierzęta magiczne, które większość czasu spędzają w wodzie - po zanurzeniu przekształcają swoje ciało tak, by przypominać foki, na powierzchni zaś wyglądają jak niedźwiedzie polarne. To niesamowicie inteligentne stworzenia, które przez swoje rozmiary mogą budzić postrach, jednak w rzeczywistości mają dość łagodne przysposobienie. Fomisie potrafią być bardzo lojalne i lubią ludzi, którym chętnie pomagają w polowaniach; Smoczy Ludzie wykorzystują je również jako wierzchowce, w zamian za co otaczają je swoją ochroną. Zabicie fomisia uznawane jest za jedną z największych zbrodni, a po ich naturalnej śmierci nakazane jest użycie każdej części ciała, by nic się nie zmarnowało. Ślina fomisiów ma działanie rozgrzewające i lecznicze, więc ich ugryzienia - choć mogą dotkliwie skrzywdzić - doskonale się leczą.
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne  
Występowanie: Antarktyda

Glacialis inauditum
Gatunek lodowego ptaka, który uważany jest za legendę. Wyglądem przypomina śnieżnobiałego orła o wydłużonej szyi i trzech, długich piórach na głowie. Opowieści głoszą, że spotkać można go jedynie w samym środku bieguna, a jego przeraźliwy krzyk, bo nie przypomina to nic innego, zwiastuje niechybną śmierć. Nie wiadomo nic o jego magicznych właściwościach, pióra glacialis inauditum rozpadają się niemal od razu po zetknięciu z jakąkolwiek powierzchnią.
Kategoria: Groźne  
Występowanie: Antarktyda

Kryształowiec lodowy
Niegdyś sądzono, że te ryby pokryte są kryształami lodu i właśnie dlatego tak je nazwano, okazało się jednak, że porastają je najprawdziwsze kamienie, które, choć w Wielkiej Brytanii byłyby niezwykle cenne, na biegunie niewiele znaczą. Mięso tych ryb jest trujące, bo w ciągu zaledwie kilku minut zupełnie zamraża przełyk i żołądek. Już samo dotknięcie ich brzucha, który jako jedyny nie jest obrośnięty kryształami, powoduje dotkliwe odmrożenia. Mimo to kryształowce są gatunkiem hodowanym dla ozdoby i w tej roli doskonale się sprawdzają.
Kategoria: Groźne
Występowanie: wody arktyczne

Lodowy okrutny
Lokalny gatunek smoka, uznawany za jeden z najstarszych; przez większość badaczy określany jako wymarły. Lodowe okrutne to smoki, które potrafią zmieniać swoje rozmiary, przez co raz wyglądają jak białe jaszczurki, a innym razem zakrywają rozpiętością skrzydeł całe niebo. Niezależnie od rozmiarów, uderzenia ich skrzydeł wytwarzają wibracje, które odczuwane są jak łagodne trzęsienia ziemi - dzięki temu wiadomo kiedy bestia się zbliża. Smoki te są wyjątkowo krwiożercze, atakują co tylko znajdzie się w zasięgu ich wzroku i mają tendencję do bawienia się swoim jedzeniem. Podobno mają zdolności przywoływania największych koszmarów swoich ofiar i wzbudzania w nich nieludzkiego lęku. Lodowe okrutne nie zieją ogniem, ale ich oddech znacząco obniża temperaturę.
Fomisie polarne - Są to
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Antarktyda

Magiczne pingwiny
Podobno jest tak wiele gatunków, że nie sposób ich zliczyć, ale zazwyczaj najłatwiej spotkać trzech przedstawicieli największych grup. Warto wspomnieć, że można tutaj spotkać również zupełnie niemagiczne pingwiny, które wyglądają niesamowicie podobnie!
Psingwiny - Najmniejszy (sięgający kolana) gatunek głupiutkich zwierząt, które zdają się nieco przypominać brytyjskie gnomy. Psingwiny absolutnie uwielbiają duże stworzenia (w tym ludzi) i uznają je za swoich obrońców, bowiem same są raczej nieporadne. Często chodzą stadami po kilka-kilkanaście osobników, uroczo popiskują i plączą się pod nogami każdemu, kto wpadnie im w oko. Smoczy Ludzie kategorycznie zabraniają dokarmiania ich, bowiem psingwiny nie przepadają za zimnem i najchętniej wpakowałyby się prosto do lodowca mieszkalnego - tam jednak narobiłyby za wiele szkód!
Kategoria: Niegroźne  
Smocze pingwiny - Największy z tutejszych gatunków, przerastający nawet pingwiny cesarskie, mając zwykle półtora metra wzrostu. Smocze pingwiny to niesamowicie dumne stworzenia, które można obrazić czasem samym podejściem zbyt blisko, albo krzywym spojrzeniem. Ich główną strategią obrony jest… zianie ogniem! Na szczęście dość łatwo można przewidzieć taki atak, bowiem czarne dzioby smoczych pingwinów zmieniają kolor na czerwony bądź pomarańczowy, nim ptak splunie strumieniem ognia.
Kategoria:Niebezpieczne  
Śmigacze - Niesamowicie szybkie pingwiny, które rzadko kiedy można spotkać po prostu chodzące. Większość czasu pływają, bądź śmigają na swoich brzuszkach po lodzie. Mają okropnie ostre dzioby i byle dotknięcie ich może spowodować głębokie rany, które rozprowadzają po ciele fale chłodu. Śmigacze nie są szczególnie agresywne, ale są bardzo opiekuńcze w stosunku do młodych - nie tylko swojego gatunku! Nigdy nie skrzywdzą dzieci i będą bronić każdego, kto wyda im się wystarczająco “mniejszy”.
Kategoria:Niebezpieczne  
Występowanie: Antarktyda

Niedźwiedź Szablozębny
Prehistoryczny kuzyn klasycznych niedźwiedzi polarnych, o którego istnieniu mało kto wie. Dorosłe stworzenia mają do 7 metrów długości i do 4 metrów w kłębie, a wielkie kły od których wzięły swoją nazwę, dorownują rozmiarami tym u morsów. Używają ich jednak nie do zabijania ofiar, a do walki między sobą. Na co dzień są leniwe i spokojne. Niesprowokowane nie zwrócą na ciebie uwagi.
Kategoria: Niegroźne, Inteligentne  
Występowanie: Antarktyda - Wnętrze Ziemi

Nocne marki
Stworzenia, które wyglądają jak pająki zrobione z lodu. Kiedy po nim biegną słuchać niepokojące stukanie po powierzchn. Stukanie to magicznie usypia ofiary nocnych markówi. Najczęściej żerują w nocy. Kiedy ofiara śpi, oblepia ją lodową pajęczyną, na którą nie działa magia. Te bardzo niebezpieczne zwierzęta polują na znacznie większe od siebie ofiary. Same są mniej więcej jak przedramię dorosłego mężczyzny. Są niezwykle szybkie i trudno je złapać. Dlatego jeśli usłyszysz na Antarktydzie charakterystyczne stukanie - musisz wiedzieć, że nie będzie to żadna dziewczyna w szpilkach. Lepiej uciekaj gdzie pieprz rośnie.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Antarktyda, bardzo lodowe miejsca

Olifanty morskie
Krewniacy słoni morskich, różniący się od nich kilkoma kwestiami. Po pierwsze - mienią się wszystkimi kolorami tęczy gdy pływają. Po drugie - sprawiają, że woda oraz powietrze wokół nich jest ciepłe. Po trzecie - ich kły mają magiczne właściwości. Głównie dlatego są już na wyginięciu. Proszek z ich kłów może leczyć rany oraz ponoć niektóre poważne choroby, ale nadal nie znamy tego szczegółów. Olifanty mogą same oddać swoje kły tym którym uważają za godnych tego. Wtedy jego posiadacz może czytać w myślach osoby, którą dźgnie kłem. A przynajmniej tak brzmi legenda - tak naprawdę wystarczy dotknąć nim drugą osobę.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Antarktyda, Arktyka

Wszy lodowe
Podobno biorą się ze zbyt dużej ilości magii nałożonej na lód. Jeśli masz wesz lodową we włosach, zaczynają one gwałtownie siwieć. Nawet dzień po ugryzieniu. Niezwykle swędzi głowa, Twoje myśli są wiecznie skołowane i trudno Ci się skupić na jednej rzeczy. Smoczy Ludzie bez problemu pomogą Ci to uleczyć, a do tego są na to odporni - nie to co przyjezdni. Jednak siwe włosy - zostają Ci co najmniej na miesiąc. Nie możesz ich przefarbować w żaden mugolski sposób; a także nie działa metamorfomagia, eliksiry czy magia.
Kategoria:  Neutralne
Występowanie: lodowe miejsca z dużą ilością magii



Wodne

Bubol
Najczęściej występująca na Antarktydzie ryba, charakterystyczne jest dla niej to, że tworzy wokół siebie bańkę ciepłego powietrza i to w niej głównie się porusza. Ich mięso jest bardzo popularne w kuchni Smoczych Ludzi, niestety jego minusem jest to, że ma niezwykle dużo ości.
Kategoria: Niegroźne  
Występowanie: Antarktyda

Migotki latające
Małe, srebrne, bardzo błyszczące i wyjątkowo ruchliwe rybki. Kiedy w wodzie natkną się na niebezpieczeństwo, potrafią wyskoczyć ponad jej powierzchnię (o ile nie jest zamarznięta, oczywiście) i przelecieć nad nią nawet kilka metrów, stąd ich nazwa. Ze względu na niewielki rozmiar w kuchni używa się ich przede wszystkim do przygotowywania zup. Ponieważ trudno je złapać, a ich mięso jest niezwykle smaczne, są szczególnie cenione przez Smoczych Ludzi.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: wody arktyczne

Roztopiec
Ryba zamieszkująca biegun południowy, jest tak nazywana ze względu na generowane przez nią ciepło. W miejscu, w którym pojawia się ławica roztopców woda staje się przyjemnie ciepła. Ich populacja nie jest duża i dodatkowo zabrania się ich hodowania, by nie wpłynąć na proces topnienia lodowców, który i tak można już zaobserwować. Ich mięso jest wyjątkowo ciepłe nawet po ubiciu, a zjedzone, rozgrzewa na długie godziny, dlatego też jest bardzo pożądanym składnikiem wielu potraw.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Antarktyda

Zamrozy
Magiczny gatunek meduz, który jest spotykany wyłącznie na biegunach, są niezwykle niebezpieczne i w wodach całkowicie niewidoczne za dnia, nocą świecą lekką białą poświatą. Zetknięcie z ich długimi ramionami powoduje natychmiastowe zamrożenie, tak silne, że już niewiele pozostaje.
Kategoria: Groźne  
Występowanie: Biegun północy i południowy


Powrót do góry Go down


Orion P. O. Shercliffe
Orion P. O. Shercliffe

Dorosły czarodziej
Wiek : 28
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 180
C. szczególne : Liczne tatuaże, kolczyki, rozległa blizna na lewym boku w kształcie przypominającym słońce
Galeony : 5
  Liczba postów : 63
https://www.czarodzieje.org/t22082-orion-p-o-shercliffe#723695
https://www.czarodzieje.org/t22084-skrzynka-pocztowa-oposa#723701
https://www.czarodzieje.org/t22083-orion-p-o-shercliffe-kuferek?nid=1#723699
Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne QzgSDG8




Gracz




Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty


PisanieZagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty Re: Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne  Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne EmptyPon 10 Kwi 2023 - 16:28;




Ameryka północna
i południowa


Lądowe

Aksamitnik Ica
Rasa wielkich pająków pierwszy raz odkrytych w Ameryce Południowej na terenach Brazylii i Peru. Są jednak znacznie mniejsze od akromantul i w odróżnieniu od nich dużo bardziej płochliwe, stawiając na pierwszym miejscu ucieczkę, atakując w ostateczności. Ich tłów ma kolor ciemnej zieleni, przez co bardzo dobrze maskują się w dżungli, charakteryzują się wydatnymi kądziołkami przędnymi.
Istnieje kilka hodowli X na świecie, gdyż ich przędza, a także odpowiednio zebrane pajęczyny, mają doskonałe właściwości utrzymywania temperatur. Tworzy się z nich luksusową pościel ale i termiczne koce wykorzystywane w pracy ratowników medycznych.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Ameryka Południowa

Atotolin
Smukłe ptaszysko o długiej szyi, przypominające nieco kolorowego (czerwono-niebieskiego lub żółtego) łabędzia z nastroszonymi piórami. Zamieszkuje okolice zbiorników wodnych i zwykle jest nastawiony pokojowo, jednak jeśli wyczuje zagrożenie - wydaje z siebie śpiewne okrzyki, które mają ogłupiający efekt. W związku z tym atotolin może spowodować katastroficzne zatonięcia. Jego mięso jest niezwykle smaczne, a ponadto atotolin jest wyjątkowo ceniony przy wróżeniu z wnętrzności.
Kategoria:  Groźne
Występowanie: Ameryka Południowa

Bahanka
Patrz wyżej: Europa
Kategoria: Groźne
Występowanie: Północna Europa i Ameryka

Błotoryj
Patrz wyżej: Europa
Kategoria: Groźne
Występowanie: Moczary Europy i obu Ameryk

Caipora
Małe, futrzane magiczne duszki, które są bardzo złośliwe. Naturalnie występują w południowoamerykańskich lasach deszczowych strefy równikowej. Caipory przychodzą pod osłoną nocy do szkoły magii Soletrar,  aby pilnować uczniów i stworzeń, które mieszkają w lesie. Ich skłonność do psot jest uciążliwa dla zwykłego, szkolnego życia, więc można traktować je jak bardziej upierdliwą odmianę Poltergeista.
Kategoria: Neutralne
Występowanie: Lasy deszczowe Ameryki Południowej, Brazylia

Culebrón
Nietypowe stworzenie, wydające się być połączeniem krowy (głowa) i anakondy (ciało). Są niezwykle żarłoczne, a przede wszystkim uwielbiają smak kamieni szlachetnych, złota i innych cennych błyskotek, w związku z czym kojarzone są właśnie z bogactwem. Najchętniej atakują wielkie domostwa. Ponoć zabicie ich przynosi pecha, za to trzymanie ich jako "pupili" ma zapewnić zwiększenie bogactwa. Culebróny nie są szczególnie groźne, bo nie mają negatywnego nastawienia do ludzi i nie lubią atakować żywych istot - potrafią za to dokonać poważnych zniszczeń, jeśli są głodne.
Kategoria:  Groźne
Występowanie: Ameryka Południowa

Curupira
Rudowłose karły, ochraniające wszystkie magiczne stworzenia, jeżeli myślą, że są poszkodowane przez ludzi. Ich stopy są skierowane do tyłu, by zmylić łowców, by śledzili je w złym kierunku. Zaatakują każdego kłusownika, gdy poczują, że zabierają więcej z ich lasów, niż to konieczne.
Kategoria: Neutralne,Rozumne, Średnio komunikatywne
Występowanie: Brazylia

Dzulum
Zamieszkujący głównie tereny Meksyku, wielki jaguar o szarej cętkowanej sierści. Jest znacznie masywniejszy od swoich niemagicznych krewniaków. Większość czasu spędza w odosobnieniu, polując w nocy na dowolną zwierzynę - czasem jednak osiedla się w okolicy niewielkich miasteczek, które następnie terorryzuje. Dzulum potrafi przenikać przez różne bariery, np. ściany, a ponadto jest odporny na wiele zaklęć. Budzi taki postrach, że zaatakowani mieszkańcy zwykle zaczynają składać na obrzeżu miasta ofiary, którymi mogą obłaskawić dzuluma i tym samym zniechęcić go do panoszenia się po domostwach.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Meksyk

Etortal
Stworzenie spokrewnione z feniksami i salamandrami. Występuje głównie w lasach deszczowych Ameryki Południowej. Posiada głowę ognistego ptaka oraz ciało sporej jaszczurki. Z charakteru jest wyjątkowo łagodnym zwierzęciem – nie atakuje bez powodu, bardzo często odnotowano natomiast przypadki pomocy innym gatunkom, w tym również ludziom. Kiedy osiągnie wiek około stu lat, stanowi jedność z naturą – zastyga w bezruchu, by następnie zapuścić korzenie oraz stać się żyjącym drzewem, którego liście mają silne działanie uzdrawiające. Obecnie rzadko występuje, ze względu na szkodliwą działalność mugoli w zakresie naturalnej flory i fauny klimatu równikowego.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Ameryka Południowa

Jackalope
Jest to stworzenie uderzająco podobne do mugolskiego zająca bądź królika, jednak w przeciwieństwie do niego posiada rogi, zwykle przypominające kształtem to występujące u młodych jelonków. Mleko ich samic ma właściwości lecznicze, jest składnikiem wielu eliksirów. Potrafią imitować ludzki głos i czasem pomagają błądzącym podróżnym odnaleźć drogę, jednak są dość płochliwe.
Kategoria: Niegroźne, Rozumne, Niekomunikatywne
Miejsce pochodzenia: Ameryka Północna

Kołkogonek
Patrz wyżej: Europa
Kategoria: Groźne
Występowanie: rolnicze rejony Europy, Rosji i Ameryki

Kozłag
Kozłag to rogate stworzenie, podobne do żaby, o czerwonych, jaśniejących ślepiach i długich kłach. Wzrostem dorównuje dorosłemu psu. Rogi kozłaga mają ogromną moc magiczną. Proszek z nich sprawiał, że człowiek staje się odporny na skutki wypicia nadmiernej ilości alkoholu, a także może obyć się bez snu przez siedem dni i nocy. Kozłagi żywią się głównie lunaballami. Ze względu na ich częste pojawianie się na mugolskich farmach ich populacje zostały przeniesione do chronionych rezerwatów.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Ameryka Północna

Memortek
Patrz wyżej: Europa
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Północna Europa oraz Ameryka

Natationis
Z wyglądu przypominają przerośnięte bobry, wielkości kucyków szetlandzkich. Ich futro ma kolor patyny, ciemniejącej do brudnej zieleni, kiedy są pod wodą - bardzo dobrze się w niej maskują. W XIV wieku przetrzebione nielegalnymi polowaniami, ze względu na wysoką jakość i twardość ich ogonów, z których ówcześni czarodzieje robili elementy zbroi ochronnych. Ogony natationisów są niesamowicie wytrzymałe i chronią przed nawet najsprytniejszymi klątwami,  teraz jednak stworzenia te są pod ścisłą ochroną, a niecertyfikowane posiadanie składników odzwierzęcych ich pochodzenia jest karane wysoką grzywną.
W ostatnim dwudziestoleciu w ramach propagowania ochrony zagrożonych gatunków Kanady, tamtejsze Ministerstwo podzieliło się kilkunastoma sztukami natationisów z różnymi rezerwatami na całym świecie, by wspomóc ich rozmnażanie i hodowlę.
Kategoria: Niegroźne
Miejsce pochodzenia: Kanada
Występowanie: cały świat

Przyczajacz
Gatunek, powstały w wyniku przypadkowego skrzyżowania demimoza i ghula. Przyczajacz posiada zdolność stawania się niewidzialnym, podobnie jak jego przodek demimoz. Jest również stworzeniem zmiennokształtnym, co pomaga mu w ukrywaniu się w najmniej oczekiwanych miejscach. Atakuje niemal wyłącznie ludzi. Ci, którzy przeżyli jego atak, opisują go jak wysokiego, chudego niedźwiedzia o srebrnym futrze.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: USA

Ptak gromu (Thunderbird)
Ogromny ptak, podobny do orła, którego rozpiętość skrzydeł dochodzi do pięciu metrów. Przemieszcza się z prędkością błyskawicy, według niektórych potrafi ciskać piorunami, ale do dzisiaj badaczom nie udało się stwierdzić, czy to prawda, gdyż stworzenia te najchętniej opuszczają swoje gniazda w czasie burzy. Jedynie człowiek o dobrym i odważnym sercu może się do niego zbliżyć, a według podań Indian, nawet dosiąść. W mózgu ptaka gromu znajduje się bezcenny orli kamień, który ma moc przywracania umarłych do życia, jednak zdobycie go jest właściwie niemożliwe - osoba, która ośmieli się zabić ptaka gromu, zostanie na wieki przeklęta.
Kategoria: Niebezpieczne
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone, Kanada, Alpy

Pukwudgie
Pukwudgie są dalekimi, amerykańskimi krewniakami europejskich goblinów. Są niskiego wzrostu, posiadają szarą skórę i duże uszy. Na plecach ma kolce jak jeżozwierz. Potrafią się teleportować. Często chodzą z łukiem i posługują się zatrutymi strzałami. Są raczej przyjaźnie nastawione do ludzi. Na ich cześć został nazwany jeden z domów Ilvermory. Stworzenia te również na stałe zamieszkują te placówkę.
Kategoria:Groźne, Inteligentne, Komunikatywne
Występowanie: Ameryka Północna

Reem
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: dzikie tereny Ameryki Północnej oraz Dalekiego Wschodu

Rogaty Wąż
Istnieje kilka różnych gatunków rogatych węży, które można spotkać na całym świecie; wielkie okazy na Dalekim Wschodzie, a najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa żyje w Ameryce Północnej. Wśród nich istnieje najsłynniejsza i najcenniejsza odmiana węża z klejnotem w czole. Uważa się, że klejnot tego gatunku daje moc niewidzialności i zdolność latania, przez co narażony jest na kłusownictwo. Cenny jest również róg węża, używany do wytwarzanie rdzeni różdżek. W przeszłości węże żyły też w Europie, ale obecnie uważa się je za gatunek wymarły na tym terenie - wytępiony przez czarodziejów poszukujących rzadkich składników.
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: głównie Ameryka Północna

Sumsar
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Ameryka Południowa, Azja

Śmiercioplaga
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Niebezpieczne
Występowanie: Ameryka Południowa, Bliski wschód

Śmierciotula
Patrz wyżej: Azja
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: lasy tropikalne

Unilama
Daleka krewna jednorożca zamieszkująca Amerykę Środkową i Południową. Jak sama nazwa wskazuje jest to lama z jednym rogiem wyrastającym z czoła. W przeciwieństwie do swojego bardziej znanego kuzyna, jest wyjątkowo łagodnym i raczej nieśmiałym stworzeniem. Powszechnie hodowana ze względu na wyjątkowo miękką i jedwabistą sierść wykorzystaną do produkcji wysokiej jakości konfekcji czarodziejskiej.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Ameryka Środkowa i Południowa

Wampus
Kotowaty zamieszkujący w Appalachy. Rozmiarami i wyglądem przypomina pumę albo kuguara. Potrafi chodzić na tylnych łapach, jest bardzo szybki, a jego żółte oczy mają zdolność hipnotyzowania ofiar. Ich włos wykorzystywany jest w produkcji różdżek.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne
Występowanie: Ameryka Północna

Zombie
Nieumarły duch. Można go rozpoznać po szarawej skórze i zapachu zgnilizny, który wokół siebie roztaczają. Charakteryzuje ich również niekontrolowany głód żywego ciała. Mimo, że zombie są podobne do Inferiusów, to w istocie zupełnie inne stworzenia.
Kategoria: Bardzo niebezpieczne, Nierozumne, Niekomunikatywne
Występowanie: południowa część Stanów Zjednoczonych




Wodne

Jeżanka
Ryby pokryte kolcami, żyjące w Oceanie Atlantyckim. Mówi się, że pierwsza ławica jeżanek, została stworzona przez czarodziejów w XIX wieku, z zemsty na mugolskich rybakach. Podobno obrazili oni grupę czarodziejów-żeglarzy. Od tamtej pory, w tym miejscu oceanu, rybacy znajdują porwane przez jeżanki sieci.
Kategoria: Groźne
Występowanie: Ocean Atlantycki (okolice Brazylii)

Sirenil
Ryba w naturze występująca jedyne w Morzu Sargassowym, na Bahamach. Jest sporych rozmiarów i ma charakterystyczny fioletowo-żółty wzór na łuskach. Trudna w poławianiu, ponieważ wykształciła umiejętność przenikania przez zarzucane sieci. Hodowana w celach kulinarnych, ze względu na cenę, dostępna jedynie w luksusowych lokalach. Źle przyrządzona sprawia, że konsument transmutuje się w rybę w bardzo bolesny sposób.
Dania z Sirenila uważane są za szczyt wykwintności, jak dobry kawior czy białe trufle.
Kategoria: Niegroźne
Występowanie: Morze Sargassowe (Bahamy)





Ostatnio zmieniony przez Orion P. O. Shercliffe dnia Wto 11 Kwi 2023 - 23:12, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne QzgSDG8








Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty


PisanieZagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty Re: Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne  Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne Empty;

Powrót do góry Go down
 

Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Zagraniczne Zwierzęta i Stworzenia Magiczne MGJ6B65 :: 
wprowadzenie
 :: 
spisy fabularne
-