Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Przedmioty czarodziejskie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Curtis Juvinall

Student Slytherin
Rok Nauki : II
Wiek : 24
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 213
  Liczba postów : 492
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6488-curtis-laura-juvinall?highlight=Curtis+Juvinall
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6489-jakub-zjem-twoja-okreznice
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6490-zapraszam-bo-inaczej-john-po-was-przyjdzie
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Gracz
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyCzw Wrz 19 2013, 14:04;


Przedmioty czarodziejskie

Przedmioty w spisie dzielą się na cztery kategorie. Pamiętaj, że jeśli w opisie przedmiotu napisane jest, że starcza ona na daną ilość wątków/użyć, to po tym czasie znika on z twojego kuferka. Przedmioty z eventów to przedmioty, które można było dostać lub kupić podczas eventów na forum - głównie wycieczek.

popularne - przedmioty, które są do zdobycia w niemalże każdym sklepie magicznym, nasza postać może je kupić za mniejszą lub większą sumę galeonów
trudne do zdobycia - to przedmioty, których zdobycie jest trudniejsze. Niektóre z nich można jedynie wygrać w evencie, inne da się kupić w sklepach, o ile dopisze szczęście w kostkach
wymaga podania - to przedmioty których nie da się nigdzie kupić ani zdobyć w evencie; jedyną możliwością jest napisanie podania w podaniach na przedmioty niespotykane.
nie do zdobycia - określają przedmioty o których istnieją rozmaite legendy, w większości występujące tylko w jednym egzemplarzu. Nie można ich posiadać, ponieważ zostały zniszczone albo są własnością historycznych, żyjących jeszcze postaci.


Temat do zgłaszania nowych, magicznych propozycji

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Dexter Vanberg

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 28
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 2342
  Liczba postów : 1898
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2680-dexter-vanberg#91111
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2721-dexterkowe-lisciki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2696-laboratorium-dextera
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7160-dexter-vanberg#204285
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Administrator
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyPią Lis 15 2013, 21:03;
Przedmioty zwykłe


Akromantula
Tylko na szczęście te zabawkowe pająki, wcale nie gryzą, są mięciutkie i słodko piszczą do ciebie, kiedy cieszą się widząc swojego właściciela. Oplatają często swoimi nóżkami, lubią się nimi tulić, więc można z nimi chodzić z przyczepionymi do ręki. Nie są tak okropne, włochate i brązowe, bo mają uroczy, jasnoróżowy kolor. Raz na jakiś czas zaplatają pajęczynkę, która przepięknie pachnie, nie jest klejąca, a spanie na niej to istna magia.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Automat z zabawkami, Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Bezdenna torba/plecak
Damskie i męskie torby o przeróżnych wzorach i kolorach, a także sportowe plecaki, które są znacznie pojemniejsze niż na to wyglądają. Nie czuć dna, a czasami trzeba włożyć do środka całe ramię, by sięgnąć po najmniejsze przedmioty.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara
Cena: 150g/350g
Dodatkowo: Pozwala na użycie w jednym czasie dodatkowych 2/3 przedmiotów z kuferka.

Bombonierka lesera
Zestaw magicznych cukierków. Ich zjedzenie powoduje różne objawy chorobowe umożliwiające „urwanie się” z lekcji. Każdy cukierek ma dwie połówki – jedna wywołuje dolegliwości, zaś druga hamuje je. Każdy zestaw zawiera po dwa wymiotki pomarańczowe, krwotoczki truskawkowe, omdlejki grylażowe, karmelki gorączkowe i bąblówki krwawych..
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 14g

Bzyczek
Niesamowicie milutki w dotyku pluszak, który zawsze roztacza dookoła siebie przyjemny zapach - zupełnie, jak gdyby został spryskany amortencją! Trzymany bzyczek zdaje się aż przyczepiać do ciała, ale nie ma sensu z tym walczyć, ponieważ jego bliskość działa bardzo kojąco i pozwala na uśmierzenie drobnego bólu (np. głowy, obitej części ciała). Co więcej, jego wpływ obejmuje również osoby znajdujące się najbliżej właściciela!
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Automat z zabawkami, Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Chochla odchudzająca (dla opornych)
Jest to łyżka przeznaczona dla osób, którym marzy się zgrabna sylwetka, ale nie radzą sobie z dietą. Za każdym razem, gdy ktoś nabierze zbyt dużą porcję jedzenia, robi się w niej dziura, przez którą posiłek wypada z powrotem na talerz. Łyżka ma też funkcję sprawdzającą, ile kalorii zjadła już dana osoba i jeśli przekroczy limit, nie pozwoli na dalsze jedzenie, pozostawiając otwór.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts, Sklep Dervish i Bagnes
Cena: 35g

Chochlik gadatliwy
Nie jest to żywe stworzenie, a jedynie zaczarowana figurka. Chochlik gadatliwy jest świetnym gadżetem do przechowywania informacji - jeśli zostanie połaskotany po brzuszku, włączy "tryb nagrywania", dzięki któremu bezbłędnie zapamięta krótkie wiadomości. Jego drobna wada polega na tym, że czasem wyłapuje informacje również bez łaskotania, a w dodatku ma tendencję do głośnego powtarzania ich w dowolnym momencie. Chochlik nie lubi zostawać sam, pakuje się do torby/kieszeni właściciela i stanowi doskonałą przypominajkę... o ile nie zostanie nakarmiony zbyt prywatnymi wiadomościami!
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: -
Cena: -
Dodatkowo: Mając przy sobie przypominającego chochlika gadatliwego, każdą jednopostową samunaukę można skrócić o 100 znaków!

Czapka niewidka
Znana jest już z tej serii peleryna. Co wygodniejsi jednak preferują ową czapkę, która pozwala wtopić się w tłum. Czyni Cię kameleonem jednak nie znikasz całkowicie. Ktoś kto długo by się Tobie przyglądał pewnie dostrzegłby że obraz przez Ciebie widoczny jest nieznacznie rozmyty. To właśnie przyczyniło się do częstej demaskacji. Jednak nadal to używany gadżet. 
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Sklep z kapeluszami McHavelocka
Cena: 120g

Dementor
Małe zabawkowe dementorki, nie opuszczają swoich właścicieli ani na krok. A kiedy zamkniesz je same w pokoju, niesamowicie płaczą, tęskniąc za tobą, więc lepiej ich po prostu wyłączyć pod nieobecność, by potem czuć ich niesamowitą wdzięczność, gdy się pojawiasz uruchamiając je. Te zabawki latają nieustannie za właścicielem i co jakiś czas zbliżają się do ciebie i dają uroczego buziaka w policzek. Jednak te pocałunki dementora nie są straszne, wręcz przeciwnie. Przywołują właśnie na chwilę bardzo miłe wspomnienia.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Automat z zabawkami, Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Dźwięk niezgody
Jest to bombka, która po otwarciu powoduje wydobywanie się dźwięków podobnych do jakiejś szarpaniny czy kłótni. Jest nie do zauważenia dla tego, kto szuka źródła hałasu i bezsensu porusza się po budynku czy ulicy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek:  --
Zakup: Sklep Nogginai Bonce'a
Cena: 30g

Fałszywe pióro
Pióro, które naśladuje charakter pisma dowolnej osoby. Jednak żeby podszyć się pod jakiegoś innego czarodzieja należy ukuć go najpierw piórem. Nie ma ono zdolności "zapamiętywania" charakterów pisma, więc może naśladować tylko ostatnio ukutą osobę.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts, Sklep Scrivenshefta
Cena: 40g


Fartuch Madam Puddé
Fartuch ten ma magiczne właściwości, które odpychają wszelkie produkty lecące w stronę czarodzieja, by nie ubrudził się.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek:  --
Zakup: Sklep z ubraniami Gladraga
Cena: 30g

Kalendarzyk
Codziennie, tuż przed północą, pojawi się obok daty wierszyk, opisujący, co przyniósł ci los tego dnia.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep Scrivenshafta, Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 30g

Kamień uśpionego wspomnienia
To pusty kamień szlachetny, który jest w stanie pomieścić i przechować jedno wspomnienie. Dostępne są trzy rodzaje: kyanit (niebieski), cymofan (żółty), spinel (ciemna czerwień), które można zakupić jako wisiorek bądź pierścień. Po wyjęciu wspomnienia ze środka kamień ulega samoistnemu pęknięciu i nie nadaje się do ponownego użytku. Można za połowę ceny ubiegać się o naprawę. Dodatkowo kamień lśni delikatnym blaskiem, kiedy w pobliżu (około 5 metrów) znajduje się "właściciel" wspomnienia.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 35g

Kamyki ukrycia
Gdy rzucisz kamyk u swoich stóp, usłyszysz rozchodzący się dźwięk np. na drugim końcu korytarza.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów, Sklep Noggina i Bounce'a
Cena: 50g

Kompas marzeń
Ten przyrząd mimo niepozornego wyglądu zna najskrytsze ludzkie pragnienia. Nie wskazuje północy, lecz miejsce, w którym znajduje się to, o czym najbardziej marzymy.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Akcesoria Wróżbiarskie u Wróżki Céline
Cena: 60g

Karty z czekoladowych żab
Talia kart, na której znajdują się zasłużeni, wspaniali czarodzieje i czarodziejki. Karty są sprzedawane z Czekoladowymi żabami i kolekcjonuje je większość uczniów z Hogwartu. Łącznie istnieje 101 kart.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: w każdej czekoladowej żabie
Cena: --

Kieszonkowe bagno
Po otwarciu opakowania bagno wylewa się, zajmując dużą powierzchnię i strasznie cuchnie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 20g

Kwintoped
Zabawka, tak jak prawdziwe zwierzę, ma wyjątkowo nisko zawieszony tułów, podobnie jak pięć nóg, z których każda zakończona jest zdeformowaną stopą. Porośnięte są grubą, czerwonobrązową sierścią. Prawdziwe kwintopedy lubią pożerać ludzi. Ta również nie jest idealna i lubi podgryzać swoich właścicieli. Jednak jej ząbki są mięciutkie i uroczo łaskoczą skórę, kiedy to robi, wywołując przyjemne dreszcze. Zaś swoimi pięcioma nogami kwintoped okazuje się być bardzo wprawny w masowaniu twoich zmęczonych plecków , relaksując lepiej niż ktokolwiek inny.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Automat z zabawkami, Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Laleczka voodoo
Szmaciana lalka, najczęściej służąca do uprzykrzania komuś życia. Przedmiot reprezentuje ducha konkretnej osoby, należy więc go wypełnić fragmentami jej ubrań, włosami lub naskórkiem. Wbicie szpilki w lalkę nie może spowodować trwałych obrażeń, jedynym efektem jest doskwierający, lecz nieczyniący realnej szkody ból. Niewielu wie, że laleczka może również pomagać zdobyć czyjąś sympatię - jeśli pokropi się ją perfumami lub obsypie płatkami róż - a nawet szczęście, jeżeli doczepi się do niej goździki, czosnek lub pieniądze.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Borgin i Burkes, The coffin house
Cena: 100g

Lampion wspomnień
Drobiazg, który rozświetli mroki nocy. Wystarczy go zapalić i puścić w powietrze, a w naszej pamięci pojawi się jedno piękne wspomnienie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 50g

Langustnik ladaco
Nieszczególnie ładny pluszak, a może raczej - bardzo niepozorny? W przeciwieństwie do prawdziwego langustnika ladaco, ta homaropodobna zabawka potrafi łaskoczącym szczypnięciem dać prawdziwy zastrzyk szczęścia! Natychmiast poprawia humor i pozwala przynajmniej na chwilę zapomnieć o wszystkich nieprzyjemnościach, jakie spotkały jej właściciela.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Automat z zabawkami, Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Lakier Cazzea
Kupowany głównie przez czarodziejskie stylistki skupiające się na idealnym dobraniu kolorów do kreacji, pozwala na idealne pomalowanie paznokci wyjątkowo odpornym na czynniki zewnętrzne lakierem. Proces ten jest automatyczny - wystarczy delikatnie stuknąć opakowanie przy pomocy różdżki, by magia zaczęła się dziać, a pędzelek nałożył idealną warstwę kosmetyku na płytkę paznokcia. Po wyschnięciu trwającym zaledwie kilkanaście sekund, można zgodnie z własnymi preferencjami zmienić kolor oraz dodać drobne dodatki - wystarczy wówczas zastosować zaklęcie, które nie wymaga inkantacji.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 50g

Lewitujący kapelusz
Ten typowo azjatycki kapelusz od zwykłego nakrycia głowy różni się przede wszystkim tym, że w chwili gdy ktoś założył go na głowę, zaczynał unosić się nad ziemią jakieś trzydzieści centymetrów i tak do momentu, aż ponownie go zdejmie.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Sklep z kapeluszami McHavelocka
Cena: 100g

Lipna różdżka
Lipne różdżki wyglądają jak normalne, ale przy próbie czarowania nimi, przemieniają się w gumowe zabawki.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 10g

Lunaballa
Ma ona gładkie, bladoszare ciało, wyłupiaste okrągłe oczy na czubku głowy i cztery nogi o wielkich płaskich stopach.  Prawdziwe lunaballe podczas pełni wykonują tylnymi nogami skomplikowane tańce. Tym jednak każdej nocy zbiera się na takie harce, wymachują więc dziko swoimi kończynami. Trudno porównać ten widok z czymkolwiek innym. Patrząc na nie zapominasz o swoich problemach, czujesz się jakbyś właśnie wypił za dużo eliksiru spokoju i możesz jedynie z błogim uśmiechem patrząc się na zabawkę. Można to porównać do palenia mugolskiej trawy. Po oglądaniu jej, twój sen przychodzi szybko i jest bardzo słodki.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Automat z zabawkami, Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Lusterka dwukierunkowe
Kiedy dany czarodziej chce porozumieć się z innym także posiadającym lusterko, wypowiada do niego jego imię. Dzięki temu następuje "połączenie" i obie strony mogą ze sobą porozmawiać.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts, Sklep z zabawkami
Cena: 160g za dwie sztuki

Łajnobomba
Magiczna, śmierdząca zabawka do robienia głupich dowcipów.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep Zonka
Cena: 13g

Łapacz snów
Indiański magiczny przedmiot, który nie dopuszcza do nas koszmarów i sprawia, że rano dokładnie pamiętamy, o czym śniliśmy.
Detale:

Magiczne puzzle
Po ułożeniu zmieniają się w obrazek, dopasowują się także do zainteresowań czarodzieja.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts, Sklep z zabawkami
Cena: 50g

Magiczne soczewki
Soczewki są w stanie przybierać najróżniejsze kolory. Codziennie zmieniają kolor, jednakże to nie koniec ich właściwości, bowiem podczas pierwszego użycia soczewki automatycznie się "kalibrują", dostosowując do użytkownika. Następnie wyłapując impulsy i bodźce docierające do mózgu, wpływają na kolor tęczówek, dostosowując je do aktualnego nastroju użytkownika (np. kolor czerwony oznacza gniew, czerń obłęd, zaś błękit spokój, opanowanie). Oczywiście jak można się domyślić, każdy funkcjonuje inaczej, a co za tym idzie bardzo często możliwe są rozbieżności kolorów (w zależności od tego, do kogo właściwie należą). Nie reagują w kontakcie z osobą, która nie jest ich właścicielem. Gama dostępnych kolorów jest ogromna, bowiem każdy model soczewek posiada wystarczająco dużo by ludzkie oko nie było w stanie ich wszystkich rozróżnić.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Drogeria "Nutka Amortencji"
Cena: 35g

Magiczny dziennik
Prosty dziennik w skórzanej oprawie ze wstążką pozwalającą zaznaczyć stronę. Zaklęcie na niego nałożone sprawia, że wszyscy poza właścicielem będą w nim widzieć jedynie puste kartki. Żeby pokazał się tusz należy stuknąć różdżką właściciela o grzbiet trzy razy. Przeczytanie jakiegoś wspomnienia w dzienniku doskonale pozwala je odczuć czytającemu czarodziejowi.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep Scrivenshefta
Cena: 60g

Magiczny flet
Niezwykły przedmiot, dzięki któremu wybrana osoba na pewno o nas pomyśli w danej chwili. Wystarczy przywołać jedno wspomnienie z nią związane i zagrać dowolną melodię. Działa niezależnie od dzielącej was odległości.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara
Cena: 80g

Mantykora
Każdy chyba zna tego zwierzaka, który ma głowę człowieka, ciało lwa i ogon skorpiona. Pierwowzór maskotki jest wyjątkowo niebezpieczny i ponoć cicho nuci, kiedy pożera swoją ofiarę. Jednak te mantykory, faktycznie czasem mruczą mroczne kołysanki, ale dzięki temu właściciel zasypia znacznie szybciej. Ich melodia wydaje się kojąca, powoli ogarnia cię błogi spokój. Ich kołysanki zapewniają też bardzo przyjemne sny, po bezproblemowym zaśnięciu.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: automat z zabawkami, Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Mapa Huncwotów
Czarodziejska mapa, która została niegdyś opracowana przez czterech wybitnych psotników, po dokładnym zbadaniu wszystkich szkolnych zakamarków. Ten, z pozoru, kawałek pergaminu, jest tak naprawdę mapą Hogwartu, na której zaznaczono wszystkie tajemne przejścia a kropki podpisane nazwiskami przedstawiają wszystkich w zamku. Obecnie znajduje się w posiadaniu Harry'ego Pottera.
Detale:
Kategoria: nie do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: --
Cena: --

Maska komiczna
Po nałożeniu jej na twarz natychmiast poprawia się nastrój
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Sklep u Zonka, Arts&Gifts
Cena: 40g

Metamorfamulety
Medale, które zawieszone na szyi, miały zmienić wygląd noszącego czarodzieja. Metamorfamulet miał za zadanie zmieniać wygląd noszącego. W rzeczywistości zmieniały jedynie kolor skóry (na pomarańczowy). Efektem ubocznym noszenia amuletu było także występowanie długich niczym macki kurzajek.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Borgin i Burkes
Cena: 20g

Omnikulary
Magiczna lornetka, która pozwala spowolnić każdą akcję, powtórzyć ją, przyspieszyć.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara, Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 20g

Opaska nasenna
Dzięki tej opasce można zapomnieć, czym jest zmęczenie. Wspomaga ona bowiem sen, sprawiając że nawet krótka drzemka zaowocuje poczuciem pełnego relaksu. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt częste jej stosowanie prowadzi do halucynacji. Opaska nie pomaga również, jeśli chodzi o wygląd; przekrwione, podpuchnięte oczy to norma wśród jej notorycznych użytkowników.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara
Cena: 40g

Parasolka
Parasolka, która nie wymaga trzymania w dłoni, tylko po prostu leci nad tobą, osłaniając od deszczu. Jest wyjątkowo elegancko wykonana i zmienia kolor zależnie od upodobań właściciela.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts, Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 50g

Perfumy z nutą amortencji
Perfumy z delikatną nutą, zdecydowanie bez przesady, ale mimo małej ilości eliksiru bez wątpienia są przydatne.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Drogeria "Nutka Amortencji", Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 50g
Dodatkowo: buteleczka starcza na 10 wątków

Pióro głupca  
Wszystko, co zostanie napisane na papierze, bezboleśnie ląduje na czole użytkującej osoby, jest również bardzo trudne do zmycia.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Sklep Zonka
Cena: 50g

Pióro samoodpowiadające
Pióro to odpowiada automatycznie na zadane pytania. Dobrze sprawdzałoby się na testach i sprawdzianach, jednak w Hogwarcie ich używanie jest zabronione.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 40g

Pióro samosprawdzające
Równolegle z pisaniem sprawdza poprawność tekstu. Wadą produktu jest to, że po pewnym czasie jego moc się wyczerpuje i zaczyna pisać błędnie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 20g

Pióro Scamandra
Pisząc nim, możemy liczyć na odpowiedź, która sama pojawi się na pergaminie. Rzekomo miało służyć do komunikowania się z duchami, jednak mało kto w to wierzy, uznając to za zwykłe pióro, zaczarowane w taki sposób, aby udzielało tajemniczych odpowiedzi na pytania.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts, Sklep Scrivenshefta, The coffin house, Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 35g

Podręczny gramofon - tzw. minigram, muzogram
Zazdrościsz mugolom tego, że mogą nosić ze sobą małe, podręczne odtwarzacze muzyki, której dzięki sznureczkom zwanym słuchawkami słuchają tylko oni? Jeśli tak, z pewnością spodoba Ci się ten mały gramofon, przeważnie wielkością przypominający pięść człowieka. Nie znajdziesz na nim przycisków, wszelkie polecenia trzeba wypowiadać, stukając lekko w niego różdżką. Polecenia są następujące: "Odtwarzaj (nazwa piosenki+zespołu)"; "Stop"; "Odtwarzaj na głos". Dostępne są różne kształty oraz kolory. Każdy podręczny gramofon zna wszystkie piosenki czarodziejskich zespołów, trzeba go tylko czasem uaktualniać, najlepiej raz na pół roku.  
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara
Cena: 110g

Popiełek
Pluszowy wąż, który bardzo chętnie owija się wokół rąk lub szyi właściciela. Oprócz tego, że jest bardzo przyjemny w dotyku i wygląda niesamowicie uroczo, wydziela przyjemne ciepło, wobec czego doskonale ogrzewa w te leniwe, chłodne wieczory!
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Automat z zabawkami, Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Powtarzalny wisielec
To magiczna wersja kultowego wisielca, w którą gra się na tradycyjnych zasadach z tą różnicą, że w Powtarzalnym Wisielcu drewniana figurka sama wchodziła na podest.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts, Sklep Scrivnshefta, Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 30g

Proszek Fiuu
Substancja magiczna dzięki której można porozumiewać się oraz przemieszczać za pomocą sieci Fiuu.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara - Magiczne urządzenia i instrumenty, Sklep Scrivenshafta
Cena: 15g
Dodatkowo: porcja wystarczy na 10 użyć

Proszek natychmiastowej ciemności
Powodował nieprzeniknioną ciemność, która dawała czas np. na ucieczkę przed wrogami.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 14g

Proszek z chochlików kornwalijskich
Proszek umożliwiający latanie przez mniej więcej godzinę. Dawniej sprzedawany w sklepach z zabawkami dla małych czarodziejów, wycofany 1923 roku, gdy trzyletni Rufus Hamilton wyfrunął z domu i został zauważony przez grupę mugoli. Obecnie rzadko spotykany.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: do zdobycia podczas eventów
Cena: --

Przypominajka
Mała, szklana kula. Kiedy jej kolor zmienia się na czerwony oznacza to, że o czymś się zapomniało. Niestety, przedmiot ten nie informuje użytkownika, o czym zapomniał.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts, Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 10g

Rozmach Grubej Damy
Porcelanowa figurka kobiety łudząco podobnej do tej, która strzeże wieży Gryffindoru w Hogwarcie. Podobnie jak Gruba Dama figurka dysponuje "niesamowitym" głosem. Na Twój znak zacznie zatem wrzeszczeć w niebo głosy i nikt nie zorientuje się, że głos wydobywa się z figurki. Doskonale ogłusza.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep u Zonka, Sklep Noggina i Bounce'a
Cena: 40g

Samokurczące się klucze
To klucze autorstwa czarodziejów, którzy chcą zażartować sobie z mugoli. Zaczarowany w ten sposób klucz kurczy się, aż prawie całkowicie znika, przez co mugole są pewni, że taki klucz zgubili.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 30g

Samonagrzewający kubek
wystygająca herbata nie będzie dłużej problemem; kubek ten, sam utrzymuje ciepłą temperaturę. Występuje w wielu zimowych wzorach.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Arts & Gifts
Cena: 15g

Samopiszące pióro
Pióro, które ożywa i notuje usłyszane słowa, gdy jego końcówka zostanie delikatnie zassana. W ten sposób wyciąga esencję potrzebną do pisania. W standardowej wersji jest w stanie zapisywać każde mówione słowo posiadacza jak i osoby, która z nim rozmawia, jednak odpowiednio zaczarowane jest w stanie przekręcać fakty zgodnie z myślą używającego. Do rozpoczęcia pracy potrzebuje jedynie kawałka pergaminu i reaguje na proste polecenia takie jak "wykreśl ostatnie zdanie". Pióro, gdy notuje, zapisuje wszystko charakterem pisma osoby, która zassała jego końcówkę.
Detale:

Smocza zapalniczka
Jeden z najpopularniejszych przedmiotów możliwych do kupienia dla osób palących papierosy. Smocza Zapalniczka, będąca wynalazkiem całkiem nowym oraz świeżym na rynku, wpadła w gust przede wszystkim poprzez elegancki wygląd oraz wyjątkowy mechanizm. Cała magia ukryta jest po otworzeniu przedmiotu poprzez charakterystyczny ruch nadgarstka - z wnętrza pojawia się drobny, magiczny smok, który następnie wykorzystuje skrzydła, by podlecieć do papierosa i tym samym użyć ognia do jego zapalenia. Proces ten jest szybki, zaś po spełnieniu swojego zadania istota wraca do wnętrza zapalniczki, czekając na jej kolejne otwarcie. Całokształt mechanizmu działa nawet pod wpływem silnego wiatru bądź deszczu, a jej zasięg ograniczony jest do trzech metrów.  
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 40g

Szafka Zniknięć
Magiczny obiekt; w świecie czarodziejów pomiędzy dwoma takimi szafkami istniało przejście, które umożliwiało m.in. przenoszenie przedmiotów pomiędzy siostrzanymi meblami. Szafki odbijały prawie wszystkie zaklęcia.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Borgin & Burkes
Cena: 300g

Szpiegowskie soczewki
Zaczarowane soczewki kontaktowe, dzięki którym można widzieć przez niezbyt grube, niezabezpieczone zaklęciami powierzchnie (np. drzwi, szafy, cienkie ściany, warstwy materiału). Długie noszenie ich niestety skutkuje wyjątkowo drażniącym bólem głowy, którego nie da rady wyleczyć magicznie - po kilku godzinach sam przechodzi.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Drogeria "Nutka Amortencji"
Cena: 40g

Syrenia spinka
Ta niezwykła spinka działa jak czepek. Przypięta do głowy w czasie pływania sprawia, że wychodząc, twoje włosy są suche jak nitka.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Drogeria "Nutka Amortencji"
Cena: 90g

Syreni grzebień
Działa on niemalże jak suszarka. Wystarczy przejechać nim raz po włosach, aby wyschły i nabrały pięknego, perłowego połysku.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Drogeria "Nutka Amortencji"
Cena: 80g

Szampon antyalbicowy
Szampon zawierający wyciąg z żabieńca strumykowego. Stosowany raz dziennie przez tydzień w początkowym stadium albicy zwyczajnej chroni przed wejściem choroby w odmianę zieleniejącą
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek:  --
Zakup: Apteka Ziolowy Kociolek
Cena: 30g

Sztylet oszustów
Z wyglądu przypomina zwykły sztylet. Poznać go można po uśmiechniętej twarzy w rękojeści. Osoba, która posłuży się tym sztyletem szybko tego pożałuje. W momencie zetknięcia się noża z ciałem ostrze staje się niematerialne i łaskocze ofiarę.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Sklep Noggin and Bonce
Cena: 80g

Śmierciotula
Kiedy czarodzieje zasypiają w nieostrożnym miejscu, Śmierciotule, które wyglądają jak wielkie czarne płaszcze sunące po ziemi, wchodzą na takiego delikwenta, by skrócić jego męki na tym padole łez. Ta zabawka również okrywa swoich właścicieli, ale nie robi im żadnej krzywdy, wręcz przeciwnie. Spanie pod nią jest niesamowicie przyjemne i nie będziesz chciał nigdy z powrotem normalnej kołdry, szczególnie, że rozciąga dowolnie kiedy chce, niekiedy idealnie dopasowując się do twoich kształtów. Ma podkreśloną głowę niewielkim wzniesieniem i dodane są jej słodkie oczka, dzięki czemu nie wygląda jak ponury, czarny płaszcz.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: automat z zabawkami, Arts&Gifts, Sklep z zabawkami
Cena: 5g

Światełko dźwiękowe
Ukryte w złotej kuleczce. Jeśli obrócisz je kilkakrotnie w palcach zaczyna świszczeć, a później nabiera tajemniczego blasku, które jest w stanie oślepić wszystkich obecnych w pomieszczeniu poza Tobą.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep Noggina i Bonce'a
Cena: 90g

Świstoklik
Magiczny przedmiot, który umożliwia teleportację z miejsca na miejsce każdemu czarodziejowi niezależnie od tego gdzie i kiedy się znajduje. To przedmiot dosyć specyficzny, ponieważ mogą z niego korzystać także niepełnoletni czarodzieje. Świstokliki to najczęściej śmieci mugoli, którzy ich nie wyrzucili.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara - Magiczne urządzenia i instrumenty
Cena: 30g w jedną stronę/ 50g tam i z powrotem

Talaria
Uskrzydlone sandały. Istnieje tylko jedna para.
Detale:
Kategoria: wymaga podania

Tiara
Często noszone, szpiczaste nakrycie głowy czarodziejów. Jest to obowiązkowe nakrycie głowy w Hogwarcie zaliczane do ubioru.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep Madame Malkin
Cena: 20g

Tłumaczki
Niewielkie magiczne słuchawki, które potrafią tłumaczyć obce języki. Przydatne podczas międzynarodowych konferencji, w obcym kraju lub też w szkole, jeśli angielski nie jest twoim pierwszym językiem. Równocześnie z wypowiedzą w obcym języku, w uszach będzie pobrzmiewał ci głos niczym lektor tłumaczący słowa na twój ojczysty język lub ten, który rozumiesz najlepiej.
Detale:

Transmutacyjny psikus
po otwarciu pudełka, rzucony zostaje urok. Druga osoba przemieniona zostaje w zwierzę; nie może się sama odmienić, musi liczyć na pomoc! W przypadku, kiedy się tak nie stanie, efekt będzie się utrzymywał przez równą dobę.

efekt jest losowy, rzuć kością:
1 - pies

2- kot

3 - żaba

4 - wąż

5 - gołąb

6 - szczur
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Sklep Zonka
Cena: 80g

Trytoni amulet
Nieduży przedmiot złożony z plecionki i drobnych muszelek, który zwykle składa się w naszyjnik, bransoletkę lub brelok. Noszenie go pozwala oddychać i mówić po wodą. Należy jednak pamiętać, że zbyt długie przebywanie pod wpływem działania amuletu może przynosić efekty uboczne, takie jak np. wyrastanie łusek na ciele lub utrata głosu ponad powierzchnią wody. Efekty znikają samoistnie wraz z upływem czasu, choć nadużywanie amuletu może sprawić, że staną się permanente.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: -
Zakup: -
Cena: -

Uszy Dalekiego Zasięgu
Dwa przedmioty w kształcie uszu z dwoma sznurkami w kolorze skóry. Umożliwiają podsłuchiwanie, czy też słyszenie dźwięków z dalszych odległości.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów, Sklep "Wszystko po 5 galeonów", Sklep z zabawkami
Cena: 30g

Woreczek ze skóry wsiąkiewki
Sakiewka, do której dostęp ma tylko właściciel.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara
Cena: 50g

Wrzeszczący kalendarz
Przypomina o nadchodzących zdarzeniach, które zostały na jego karty wpisane; głośno i natarczywie. Wspaniały towarzysz zapominalskich.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep Zonka
Cena: 15g
Dodatkowo:  

Zaparzacz
Niewielki kociołek z pokrywka. Do środka wrzucamy zmieloną kawę i wlewamy wodę w odpowiednich proporcjach. Czynnikiem wyróżniającym to naczynie jest fakt, ze niezależnie od długości podgrzewania temperatura wody nigdy nie przekroczy 90 stopni, dzięki czemu kawa nie straci aromatu. Zaklęty jest w taki sposób, by fusy z kawy znikały, a pozostawał sam napar.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Centrum Affara
Cena: 40g

Złota skarbonka
Na pierwszy rzut oka wygląda jak najprawdziwszy złoty znicz, a jednak jeśli w jego pobliżu zostaną wyciągnięte galeony - nieruchomieje i pokazuje skarbonkową szparkę. Choć malutki, w rzeczywistości jest w stanie pomieścić ogromne kwoty... ale należy pamiętać o tym, że złoty znicz nie daje łatwo się złapać, więc raz wrzucone do niego pieniądze zwykle zostają tam na długo.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 100g

Dodatkowo: Posiadanie tej skarbonki sprawia, że każda losowa utrata galeonów (np. z kostek, lokacji) zostaje zmniejszona o połowę. UWAGA! Akcje Mistrza Gry nie muszą podlegać tej zasadzie!

Złoty Znicz - pozytywka
Po dotknięciu go różdżką lata dookoła głowy i nuci melodię niczym pozytywka.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep Scrivenshafta, Arts&Gifts
Cena: 20g

Zestaw do Magicznego Beerponga
Zestaw specjalnych, magicznych kubeczków oraz piłeczek, które nie różnią się wyglądem od piłeczek ping pongowych. Posiadają jednak magiczne właściwości, które sprawiają, ze po wrzuceniu jednej z nich do kubeczka z zestawu, pojawia się w nim dowolny napój alkoholowy (warunkiem jest zaznaczenie, ze dany napój zakupiło się w dniu imprezy). Zestaw do wielokrotnego użytku.
Detale:

Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Magiczne Dowcipy Weasleyów
Cena: 30g

Zestaw Magicznych Krzyżówek
Uwielbiane przede wszystkim przez starsze osoby, wydanie zawierające około dwustu najróżniejszych magicznych krzyżówek, dzięki którym nie będziesz się nudził! Drukowany na miłym w dotyku papierze, nie trzeba używać pióra do jego uzupełniania - wystarczy zwyczajne przyłożenie różdżki oraz wypowiedzenie słowa, które ma zostać wpisane. Równocześnie można bez problemu wymazywać niepasujące odpowiedzi, natomiast na dole automatycznie wpisywane są litery odpowiadające za rozwiązanie całej krzyżówki.
Detale:

Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 30g

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Dexter Vanberg

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 28
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 2342
  Liczba postów : 1898
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2680-dexter-vanberg#91111
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2721-dexterkowe-lisciki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2696-laboratorium-dextera
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7160-dexter-vanberg#204285
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Administrator
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyPią Lis 15 2013, 21:04;
Przedmioty punktowane


Komplet podręczników
Wymagany szczególnie na pierwszym roku nauki w Hogwarcie, komplet podstawowych podręczników do dziedzin magicznych.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1pkt do jednej wybranej i określonej podczas zakupu dziedziny magicznej
Zakup: Księgarnia Esy i Floresy, Księgarnia Bagshot
Cena: 60g

Astronomia

Lunaskop
Przyrząd ułatwiający badanie faz księżyca, w szczególności wykresów z nimi związanymi. Uczniowie średnio radzący sobie z astronomią często postanawiali kupić lunaskop z nadzieją, że ułatwi im on rozwiązywanie prac domowych i przygotowanie do egzaminów.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt astronomia
Zakup: Centrum Affara
Cena: 150g

Teleskop
Przyrząd potrzebny do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie na pięć pierwszych lat nauki astronomii lub nawet siedmiu lat, jeżeli uczeń wybierze ten przedmiot do zdawania przy owutemach. Używają go także astronomii. Teleskopy są częściowo magiczne, ponieważ dosięgają dalej w kosmos niż teleskopy mugolskie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1pkt astronomia (mały) / 2pkt astronomia (za normalny)
Zakup: Centrum Affara
Cena: 60g (mały) / 120g (duży)

Wykres gwiazd
Przyrząd potrzebny do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie na pięć pierwszych lat nauki astronomii lub nawet siedmiu lat, jeżeli uczeń wybierze ten przedmiot do zdawania przy owutemach. Pozwalał na śledzenie ruchów gwiazd i planet.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt astronomia
Zakup: Centrum Affara
Cena: 60g

Działalność artystyczna

Aparat fotograficzny
Przedmiot przeznaczony do robienia zdjęć zarówno w mugolskim, jak i czarodziejskim świecie. Zdjęcia zrobione przez aparaty czarodziejów zawierają ożywione obrazy, które mogą się poruszać.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt dz. artystyczna
Zakup: Centrum Affara, Studio fotograficzne M. Greena
Cena: 200g

Buty do tańca
Wyglądają jak zwykłe buty do tańca, ale idealnie przylegają do stopy właściciela, co sprawia, że są bardzo wygodne. Nie obcierają, zapewniają dodatkową stabilność, a ich czubki są wzmocnione tak, że są odporne na deptanie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt dz. artystyczna
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 80g

Czarodziejskie Kredki
Zestaw kilkunastu kolorów kredek, które nigdy nie ulegają zużyciu. Wprawdzie bardzo łatwo je złamać, przez co można nieodwracalnie zniszczyć rzucone na nie zaklęcie, ale są niezwykle przydatne w życiu każdego artysty. Nie działają jak samonotujące pióra, nie wykonują cudzej woli, lecz kolory są żywe, a obrazy nimi namalowane przez jakiś czas pozostają w ruchu i zamierają po kilku godzinach, jeśli nie zostaną potraktowane odpowiednim narzędziem.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt dz. artystyczna
Zakup: Arts & Gifts, Sklep Scrivenshefta
Cena: 60g

Kolczyk w kształcie maski teatralnej
Po włożeniu go do ucha staje się niewidoczny dla innych. Kiedy aktor na scenie zapomni tekstu, słyszy swoją kwestię wypowiedzianą szeptem. Nikt inny nie jest w stanie tego usłyszeć.  
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt dz. artystyczna
Zakup: Centrum Affara
Cena: 80g


Magiczna kredka
Niezwykle ceniona przez grafików, zmienia kolor zależnie od oczekiwań rysującego.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt dz. artystyczna
Zakup: Sklep Scrivenshafta i Arts & Gifts
Cena: 50g


Magiczny dyktafon
Stosowany przede wszystkim przez dziennikarzy, zdobył popularność poprzez możliwość uwiecznienia rozmowy podczas najróżniejszych wywiadów. Pozwala nagrać dialog - nawet jeśli przedmiot będzie umieszczony w torebce (umożliwiając zapis do sześciu postów), choć jego czułość jest ograniczona do kilku metrów. Urządzenie nie posiada pamięci, zatem każde nowe nagranie wymaga usunięcia starszego. Istnieje możliwość zakłócenia jego działania za pomocą zaklęcia Unda Effligo - stosowanego przede wszystkim w Ministerstwie Magii
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt dz. artystyczna
Zakup: Centrum Affara
Cena:120g


Magiczny mikrofon
Niewielkie urządzenie, wyglądające niemal identycznie co jego mugolski odpowiednik. Do magicznego mikrofonu potrzebna jest jednak różdżka, którą wkłada się w specjalny otwór - to z niej czerpana jest energia. Przedmiot ten działa o wiele lepiej niż zaklęcie Sonorus, ponieważ nie zniekształca w żaden sposób głosu i dopasowuje się do otoczenia, aby dobrać odpowiednie tonacje do warunków. Pozwala także na różne modyfikacje głosu - powstało parę osobnych egzemplarzy działających jedynie ze specjalnymi efektami (np. przekształcaniem głosu na zwierzęcy). Chętnie używany jest przez wszelkich artystów występujących na scenie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt dz. artystyczna
Zakup: Centrum Affara
Cena:120g


Samorysujące pióro
Pióro to w swoim działaniu okazuje się niezwykle podobne do wersji samopiszącej. Po krótkim zassaniu końcówki, pióro umieszczamy na pergaminie, aby zaczęło rysować to, co w danej chwili jest mu dyktowane. Rysunki nie są skomplikowane, a raczej przypominają te, jakimi może poszczycić się niezaawansowane w tej sztuce dziecko. Reaguje nie tylko na słowa, ale również na dźwięki, więc jest przede wszystkim wykorzystywane do szybkiego sporządzania zapisów nutowych.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 pkt dz. artystyczna
Zakup: Arts & Gifts i Sklep Scrivenshafta
Cena: 55g


Zestaw pędzli
Pędzle te na komendę same nasycają się konkretnym kolorem farby.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt dz. artystyczna
Zakup: Arts & Gifts i Sklep Scrivenshafta
Cena: 140g

Zwierciadełko
Lusterko idealnej wielkości, żeby zmieściło się do kobiecej torebki. Po grzecznej prośbie pokaże makijaż idealny, fryzurę odpowiednią do stroju, wzorek na paznokciach - co tylko sobie wymarzysz! Dzięki niemu nigdy nie będziesz mieć problemu z dobraniem dodatków czy innych rzeczy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt dz. artystyczna
Zakup: Centrum Affara
Cena: 140g

Eliksiry

Amulet "kamienia filozoficznego"
Jest to wykonany ze złota, srebra, miedzi, żelaza, cyny, rtęci i ołowiu, czyli siedmiu podstawowych pierwiastków alchemicznych utożsamianych z planetami. Przypomina wyglądem amulet insygniów. Jest to kolejno okrąg, trójkąt, kwadrat, okrąg. Dawniej wierzono, że jest niezbędny do rozwiązania tajemnicy pozyskiwania kamienia filozoficznego. Jest to jednak tylko legenda. Obecnie służy jako ozdoba
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 1 pkt Eliksiry
Zakup: Sklep Noggin and Bonce
Cena: 110 g

Bezoar
Kamień tworzący się w żołądku kozy; chroni przed większością czarodziejskich trucizn.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt eliksiry
Zakup: Apteka Ziołowy Kociołek, Apteka Mr. Mullpeppera
Cena: 150g
Dodatkowe: starcza na sporządzeniem antidotum 5 razy

Fiolka (zwykła)
Służą do przechowywania magicznych ingrediencji, zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego, oraz jako miara podczas warzenia Eliksirów. Magicznie udoskonalone kryształowe fiolki sprawują się bardzo dobrze nawet w transporcie składników ruchomych czy toksycznych.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1pkt zielarstwo lub eliksiry
Zakup: Sklep Dervish i Bagnes
Cena: 60g

Kociołek
Magiczne naczynie do warzenia eliksirów. Żeby uwarzyć eliksir trzeba było wrzucić do kociołka składniki, postawić na wolnym ogniu oraz mieszać według instrukcji.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt eliksiry za cynowy, z mosiądzu, miedziany, składany / +2 pkt z eliksirów za srebrny, złoty, samomieszalny
Zakup: Sklep z eliksirami J. Pippin's, Sklep Dervish i Bagnes
Cena: 80G / 120G

Samoodmierzająca fiolka
Niezależnie od tego, jaką ilość płynów do niej wlejemy, po wyraźnym poleceniu, by wlać podaną ilość danego składnika, fiolka precyzyjnie wykonuje swoje zadanie, całą resztę mieszanki przechowując na dnie. Doskonale odmierza uncje i kwarty, a dodatkowo nadaje się do rozdzielania przypadkowo połączonych ze sobą cieczy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt eliksiry
Zakup: Sklep z eliksirami J. Pippin's
Cena: 85g

Gry miotlarskie

Gogle quidditchowe
Magiczne gogle bardzo ułatwiają latanie i wypatrywanie piłek w deszcze, wiatr czy śnieg. Na stałe jest na nie rzucone zaklęcie Imperwius (odpychające deszczu, również śnieg). Dostosowują się kolorystycznie do stroju osoby, która je nosi, a także do jej kształtu twarzy, będąc dzięki temu bardzo wygodnymi, niemal niewyczuwalnymi podczas noszenia.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy Sprzęt do Quidditcha, Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 80g

Kask quidditchowy (ochraniacz na głowę)
Tak samo jak ochraniacze, wykonany jest z utwardzonej cielęcej skóry. Osłania głowę, zapobiegając najcięższym urazom, które mogą się przecież skończyć nawet śmiercią. Chociaż zasłania uszy, w żaden sposób nie zatrzymuje dźwięków.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy Sprzęt do Quidditcha
Cena: 40g

Kompas miotlarski
Urządzenie mocowane na rączce miotły, które miało zapewniać lepszą orientację w terenie podczas latania. Szczególnie przydatny przy dłuższych podróżach,
jednak nierzadko również używany przez szukających, którzy zamiast na otoczeniu skupiają się w grze na zniczu.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy Sprzęt do Quidditcha
Cena: 80g

Magiczna koszulka quidditchowa
Na niej, z tyłu, pojawia się nazwisko osoby, która ją aktualnie nosi. Można ją także zaczarować - po dotknięciu na nią różdżką i wypowiedzeniu na głos nazwy drużyny, koszulka automatycznie zmienia barwy na barwy tej właśnie drużyny.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy Sprzęt do Quidditcha, Zakład miotlarski "Scopa", Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 60g

Rękawice sportowe z cielęcej skórki
Delikatne w dotyku i przewiewne rękawice, równocześnie wzmocnione zaklęciami, a więć bardzo wytrzymałe. Pomagają utrzymać w ręku miotłę lub pałkę, sprawiając, że ta na pewno się nie wyślizgnie. Wersja dla obrońców jest dodatkowo utwardzana, dzięki czemu gracze nie muszą się martwić wybiciem czy złamaniem palców przy próbie złapania kafla.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy Sprzęt do Quidditcha, Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 50g

Sportowe ochraniacze
Cały zestaw ochraniaczy dla graczy quidditcha. W całości wykonane są z utwardzonej cielęcej skóry. Zawierają nakładki na łydki, kolana, ramiona, piersi, plecy i przedramiona. *kilk* W komplecie wygląda się trochę jak pajac, ale czego nie robi się, żeby po meczu nie leżeć przez tydzień w szpitalu?
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy Sprzęt do Quidditcha
Cena: 60g

Historia magii

Księga „Największe bitwy czarodziejów”
Ta niezwykła, zaczarowana księga nie tylko opisuje, ale i przedstawia największe bitwy czarodziejów. Po otworzeniu jej na odpowiedniej stronie, z kartek wyłaniają się iluzoryczne obrazy walczących postaci, a także ukształtowania terenu czy strategicznych przedmiotów wykorzystanych w boju. W pewnym sensie przypomina to makietę.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 historii magii
Zakup: Księgarnia Esy i Floresy
Cena: 70g

Mapa historyczna
Magiczny zwój, który po wydanym mu poleceniu jest w stanie wskazać mapę wybranego obszaru w dowolnym pożądanym momencie w dziejach, wskazując granice polityczne, czy trwające wojny. Oprócz tego, zaznacza w wybranych punktach najciekawsze wydarzenia, jak duże odkrycia, czy wzmożoną aktywność magii.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +2 historii magii
Zakup: Noggin and Bonce
Cena: 200g

Magiczne gotowanie

Brytfanna Gideona Ratliffa
Mugole mają swoje mikrofalówki i lodówki, a czarodzieje muszą sobie radzić z zaklęciami, które jednak nie zawsze wychodzą przez zakłócenia. Dlatego też Gideon Ratliff, jeden ze słynniejszych czarodziejskich kucharzy postanowił stworzyć brytfannę, która chroni danie, pozostawiając je w odpowiedniej temperaturze. Naczynie samo wyczuwa, czy powinno się nagrzać czy też ochłodzić, pozwalając nie tylko na łatwe przechowywanie, ale również przewożenie pożywienia.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +2 pkt magiczne gotowanie
Zakup: Centrum Affara
Cena: 200g

Garnek na jednej nóżce
Jak nazwa wskazuje, jest to garnek na nóżce. Przedmiot dość popularny, powszechnie używany przy przyrządzaniu potrawy o nazwie skaczący garnek, który znajduje zastosowanie również do wielu innych rzeczy w kuchni. Po rzuceniu na niego zaklęcia „Hitzelius” (0 pkt z Zaklęć) rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur i podskakuje na nóżce, dzięki czemu przygotowywana potrawa nigdy się nie przypala, a wszystkie składniki zostaną dokładnie wymieszane. Należy pamiętać o bezwzględnym nakrywaniu garnka pokrywką, ponieważ w przeciwnym razie obiad znajdzie się nawet na suficie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 pkt magiczne gotowanie
Zakup:  Centrum Affara
Cena: 90g

Magiczna trzepaczka
Miesza ciasta, ubija śmietanę i świetnie radzi sobie z rozbiciem wszelkich grudek. Niezastąpiona podczas przygotowywania skomplikowanych dla mugoli sosów (beszamelu czy holenderskiego). Pozostawiona bez kontroli przestaje działać lub wprost przeciwnie - potrafi ozdobić ściany tym, co aktualnie mieszała.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +1 pkt magiczne gotowanie
Zakup:  Centrum Affara
Cena: 100g

Magiczny nóż samosiekający
Nóż wykonany ze stali meteorytowej, kuty w płomieniach smoczych. Podobna technika wykonania jak w przypadku mieczy. Idealnie wyważony, świetnie leży w dłoni, krojenie jest o wiele przyjemniejsze i sprawniejsze. Bardzo ostry. Mimo swoich cech użytkowych w mugolski sposób jest też podatny na zaklęcia kuchenne - wystarczy stuknąć w niego różdżką, by siekał bez użycia dłoni! Aby korzystać z noża we właściwy sposób wymagane jest skupienie kucharza na wykonywanej przez niego czynności. W innym wypadku nóż albo przestaje pracować, albo sieka w zupełnie niekontrolowany sposób (i nie kroi wcale lub robi z jedzenia papkę).
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 pkt magiczne gotowanie
Zakup: Centrum Affara
Cena: 60g

OneSpellCoffee2018/2017
Ekspres do kawy, który po rzuceniu zaklęcia (nazwa kawy + immisco) przygotowuje nam wymarzony napój (oczywiście po dodaniu wcześniej niezbędnych składników). Smak kawy zależy od modelu, im nowszy, tym lepiej. Istnieją również starsze roczniki, które możemy spotkać w miejscach publicznych z kawą za niewielkie pieniądze. Jej jakość w takim wypadku pozostawia wiele do życzenia.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2 pkt magiczne gotowanie / + 1 pkt magiczne gotowanie
Zakup: Centrum Affara
Cena: 200g/130g

Samomieszająca patelnia
Podrzuca naleśniki i miesza zgodnie z tempem, jaki na początku gotowania narzuci jej kucharz. Paradoksalnie, gdy korzystamy z tej patelni, jeszcze łatwiej możemy przypalić obiad. W końcu, kto pamięta o pilnowaniu, aby nic się nie przypaliło, skoro nie trzeba nic mieszać?
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 pkt magiczne gotowanie
Zakup: Centrum Affara
Cena: 75g

Rękawice kuchenne
Wykonane ze skóry Reema rękawice idealnie nadają się do gotowania. Chronią ręce czarodzieja nawet przed bardzo wysokimi temperaturami, dzięki czemu można z nich również korzystać podczas warzenia eliksirów.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 pkt magiczne gotowanie
Zakup: Sklep z ubraniami Gladraga
Cena: 60g

Waga kuchenna
Waga ta jest idealna dla osób, które nie rozumieją podejścia "na czuja", odmierzając wszystko co do miligrama. Za każdym razem, gdy wysypie się na nią zbyt dużo produktu, nadprogramowe ilości znikają, pozostawiając idealną miarę według przepisu. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie odzyska się już utraconej mąki czy cukru.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 pkt magiczne gotowanie
Zakup: Centrum Affara
Cena: 100g

Zapaska kelnerska
Przedmiot niezbędny nie tylko dla kelnerów. Noszona przez kucharzy instynktownie chroni właściciela przed oparzeniami, wyłapując w locie wszystkie krople jedzenia. Już nigdy nie poparzysz się podczas miksowania zupy krem! Ogromnym, a zarazem jedynym jej mankamentem jest tendencja do zawijania się wokół kończyn, gdy ilość latającego w powietrzu jedzenia zaczyna przewyższać jej możliwości.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 pkt magiczne gotowanie
Zakup: Sklep z ubraniami Gladraga
Cena: 50g

Zwierzęca klepsydra
Z pozoru wygląda jak normalna klepsydra. Jasne drewienko delikatnie rzeźbione. Szklany pojemniczek z przewężeniem, wypełniony białym piaskiem. Chcąc ją użyć, należy głośno powiedzieć, co się gotuje i obrócić. Klepsydra sama dobiera czas do potrawy, a dla urozmaicenia piasek usypuje się w różne zwierzątka, jakich wielkość i rodzaj zależny jest od potrawy. Gotując jajka usypuje się mały lisek, piekąc wołowinę - krówka, itp. Kiedy danie jest gotowe, a zwierzątko całe, zaczyna wydawać z siebie dźwięki zależne od swojego gatunku. Kogut będzie piał, owca beczeć, etc. Jeśli zignorujemy je, a jedzenie zacznie się spalać, zwierzątko będzie nieprzyjemnie piszczeć, aż przyjdziemy i uratujemy to, co z dania zostało.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 pkt magiczne gotowanie
Zakup: Centrum Affara
Cena: 60g

OPCM

Beret uroków
Jest on w stanie pomóc Ci umknąć takim zaklęciom jak np. drętwota, aczkolwiek nie zadziała na zaawansowaną czarną magię. W zależności od woli noszącego może odbić zaklęcie w przeciwnika lub sprawić, że urok się rozpłynie.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +1 pkt OPCM
Zakup: Sklep z kapeluszami McHavelocka, Magiczne dowcipy Weasleyów
Cena: 120g
Dodatkowe: pozwala bronić się przed zaklęciami o wymaganiach 0-5 pkt z zaklęć&opcm

Czujnik tajności
Przedmiot służący jako wykrywacz kłamstw, oszustw i utajeń. Zaczynał buczeć, kiedy ktoś kłamał lub oszukiwał. Kiedyś często używany przez profesorów w szkole, jednak przestano go stosować ze względu na przyznanie uczniom większej ilości praw uczniowskich. Trudno go oszukać.
Detale:

Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +2 pkt OPCM
Zakup: Centrum Affara
Cena: 170g
Dodatkowe: pozwala bronić się przed zaklęciami o wymaganiach 0-5 pkt z zaklęć&opcm

Fałszoskop
Dzieło Edgara Stroulgera, jest rodzajem wykrywacza czarnych charakterów. Przedmiot wygląda jak szklany bączek dla dzieci. Położony sam ustawia się pionowo na spiczastym końcu. Kręci się, święci oraz gwiżdże jak tylko ktoś w pobliżu jest nieuczciwy lub nieuczciwie postąpi
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 1 pkt OPCM
Zakup: Centrum Affara
Cena: 50g

Krzyż Dilys
Mając go przy sobie, możesz być pewien, że żaden poltergeist nie będzie Cię niepokoił, gdyż jeśli tylko go uaktywnisz (dotykając go bezpośrednio dłonią, gdyż krzyż zawsze należy przenosić poprzez materiał), wyrzuca z siebie pojedynczą falę dobrej magii, która przyprawia te złośliwe duchy o fale mdłości. Użycie jest jednak bardzo męczące, dlatego nie powinno się często z tego korzystać.  
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt OPCM
Zakup: Borgin & Burkes, The coffin house
Cena: 90g

Ujawniacz
Przyrząd magiczny wyglądający „jak jaskrawoczerwona gumka do wycierania”. Ujawnia niewidzialne pismo.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 1 pkt OPCM
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 50g

Złote łapki
Magiczny przedmiot, w świecie czarodziejskim uznawany za pozostałość majańskiej magii, dzięki któremu można odkryć imię osoby, której część ciała dotknie kopytka. Może to być niewielki skrawek skóry lub nawet włos – imię graweruje się na chwilę na przedmiocie. Łapki nigdy się nie mylą. 
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +2 OPCM
Zakup: Do wygrania w evencie

ONMS

Amulet Uroborosa  
Amulet ze smokiem, który jest wpisany w okrąg, lub symbol nieskończoności. Jest to w alchemii potężny symbol wiecznego powrotu, odradzania, przemijania i trwania, jednak sam amulet jest tylko biżuterią. Smok ten nieustannie pożera swój ogon, który się odradza.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 1 pkt ONMS
Zakup: Sklep Noggin and Bonce
Cena: 43 g

Bahanocyd
Środek służący do unieszkodliwiania bahanek.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt ONMS
Zakup: Magiczna Menażeria, Menażeria u Nanuka, Zwierzęta Selwynów
Cena: 55g
Dodatkowe: starcza na unieszkodliwienie bahanek 10 razy

Łańcuch Scamandera
Zaczarowany łańcuch nazwany na cześć Newta Scamandera, który przystosowany był do łapania magicznych stworzeń bez względu na ich wielkość. Sam dopasowywał się do wielkości stworzenia, które próbowało się ujarzmić.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt ONMS
Zakup: Magiczna Menażeria, Menażeria u Nanuka, Zwierzęta Selwynów
Cena: 170g

Magiczna Siatka do łapania stworzeń wodnych/lądowych/podniebnych
Specjalna siatka, sprecyzowana w swoich magicznych właściwościach do łapania stworzeń magicznych. Szczególnie przydatna dla łowców. Działa tylko na zwierzęta, do których łapania jest przeznaczona (wodne, lądowe, podniebne). Nie działa na zwierzęta sklasyfikowane przez MM jako zwierzęta groźne i mordercy (XXXX i XXXXX klasyfikacja).
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1pkt ONMS (pamiętaj przy zakupie określić typ siatki)
Zakup: Magiczna Menażeria, Menażeria u Nanuka, Zwierzęta SelwynówCena: 65g

Modele smoków
zaczarowane figurki przedstawiające miniatury prawdziwych smoków. Ruchome i niesamowicie realistyczne.
Dostępne gatunki: walijski zielony, hebrydzki czarny, rumuński długoróg, norweski kolczasty, szwedzki krótkopyski, chiński ogniomiot, antypodzki opalooki, węgierski rogogon, ukraiński spiżobrzuch, peruwiański żmijoząb, portugalski długopysk, kataloński ogniomiot, alpejski lodowy (limitowany, do kupienia na Mont Blanc)
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt ONMS
Zakup: Arts & Gifts, sklep z zabawkami
Cena: 50g

Piłka-zabawka dla skrzydlatych koni
Wygląd zewnętrzny jest niepozorny, ot zwykła gumowa piłeczka z doczepionym dzwoneczkiem. Owy dzwoneczek został zaklęty w taki sposób, żeby słyszały go jedynie zwierzęta z w/w grupy. Dodatkowo przy kontakcie ze śliną ściany piłki wytwarzają zapach ziół i kwiatów. Przedmiot jest bardzo pomocny przy próbie oswajania pegazowatego, jak i podczas zwykłej zabawy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt ONMS
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 50g

Rękawice ze skóry węża morskiego
Śluz naturalnie pokrywający ciała węży morskich, został zaimpregnowany głęboko w skórę, nadając jej właściwości ognioodporne. Jest to zatem obowiązkowe wyposażenie każdego czarodzieja pracującego ze smokami lub feniksami. Wzmocniona skóra chroni także przez kłami i pazurami, jednocześnie zachowując się bardzo naturalnie. Są stosunkowo cienkie, dzięki czemu nie utrudniają pracy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt ONMS
Zakup: Magiczna Menażeria, Menażeria u Nanuka, Zwierzęta Selwynów
Cena: 80g

Starożytne runy

Świetlik
Kształtem przypomina niewielką latarkę i nawet działa podobnie do niej. Zasilana energią magiczną, służy do oświetlania niewielkich powierzchni, ale to nie koniec jej zalet. Po oświetleniu run lub obco brzmiących słów, sprawia, że ukazują się ich przetłumaczone wersje.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 3 pkt runy
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 150g

Zestaw kamieni runicznych
Zestaw zawiera dwadzieścia cztery kamienie z wygrawerowanymi literami alfabetu starszego furtharku. Znacznie ułatwiają zapamiętanie wszystkich znaków, bowiem po ich dotknięciu runa przenosi się nad kamień, a na jej poprzednim miejscu pojawia się podstawowy opis, znaczenie i jej zastosowanie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1p starożytne runy
Zakup: Arts & Gifts
Cena: 55g

Transmutacja

Czarne lustro
Gdy obok lusterka postawimy obiekt, który mamy zamiar transmutować, w odbiciu pokaże się docelowy wygląd celu, o ile spełniamy wymagania rzucenia danego zaklęcia z tej dziedziny. Ułatwia zadanie przede wszystkim osobom z nieco słabszą wyobraźnią.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2 pkt transmutacja
Zakup: Centrum Affara
Cena: 140g

Peleryna-niewidka
Magiczny płaszcz, umożliwiający znikanie osoby, która się nią okryje. Peleryna z czasem się zużywa, materiał zaczyna coraz bardziej prześwitywać. Jedyną prawdziwą (niezużywalną) niewidkę posiada Harry Potter.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt zaklęcia, +2 pkt transmutacja
Zakup: Borgin & Burkes
Cena: 300g
Dodatkowo: jedna peleryna starcza na 5 wątków

Uzdrawianie

Koc sygnalizujący
Z zewnątrz wydaje się zwyczajnym beżowym bawełnianym kocem. Ma jednak dodatkową funkcję - jeśli (po użyciu koca) temperatura ciała pacjenta spadnie/wzrośnie ponad normę, koc zaczyna wydawać z siebie pikający dźwięk, jak i również wydziela z siebie urywane światło sygnalizujące wykrycie nieprawidłowości temperatury ciała pacjenta. Dostosowując się do wyniku pomiaru koc nagrzewa się bądź schładza, tym samym wspierając uregulowanie temperatury ciała organizmu.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1p uzdrawianie
Zakup: Centrum Affara - Magiczne urządzenia i instrumenty
Cena: 100g

Magiczny fantom
Magiczny manekin służący do ćwiczeń umiejętności uzdrowicielskich. Pod wieloma względami zachowuje się jak ludzkie ciało, umożliwiając np. leczenie nacięć na skórze, ćwiczenie zakładania opatrunków, zrastanie złamanych „kości”. Na źle rzucone zaklęcie reaguje jękiem bólu.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt uzdrawianie
Zakup: Centrum Affara - Magiczne urządzenia i instrumenty
Cena: 250g

Magiczny stetoskop
Urządzenie, które po przyłożeniu do dowolnego miejsca na ciele pacjenta wypowiada wszystkie informacje na temat jego krążenia (m. in. ciśnienie, tętno), a także jest wyposażone w pióro, które po badaniu rysuje na pergaminie elektrokardiogram pacjenta.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt uzdrawianie
Zakup: Centrum Affara - Magiczne urządzenia i instrumenty
Cena: 170g

Okulary diagnostyczne
Specjalne okulary, po których założeniu lekarz widzi "wnętrze" człowieka. Istnieje kilka rodzajów okularów diagnostycznych.  Okulary rentgenowskie pozwalają rozpoznać przede wszystkim urazy mechaniczne kości, ale też zmiany takie jak guzy. Okulary dopplerowskie pozwalają zobaczyć wszelkie zmiany w naczyniach krwionośnych, a nawet zauważyć obecność trucizn we krwi. Natomiast okulary ultrasonograficzne pozwalają widzieć wszelkie zmiany w narządach wewnętrznych,
używane często w celu potwierdzenia ciąży.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt uzdrawianie
Zakup: Centrum Affara - Magiczne urządzenia i instrumenty
Cena: 200g(RTG)/220g(doppler)/250g(USG)

Wróżbiarstwo

Geniusz
Przedmiot, który powiązano z geniusem miejsca lub geniusem rodziny. Z pozoru coś zwykłego, często zupełnie niepozornego, ożywa w kontakcie z ludźmi przynależącymi do miejsca lub rodziny. W przedmiocie pojawia się namiastka twarzy, a genius może (ale nie musi) przemawiać ludzkim głosem, a gdy już to robi, wyraża się zagadkami, szyframi i metaforami trudnymi do interpretacji.
Detale:
Kategoria:  wymaga podania
Kuferek: + 10 pkt Wróżbiarstwo

Kadzidło Cassandry
Kadzidło kojarzone ze słynną Cassandrą McCullough, która podobno zapalała je podczas wprowadzania się w stan, sprzyjający proroczym wizjom. Do dziś nie stwierdzono czy miała coś wspólnego z ich powstaniem czy to jedynie miejska legenda, ale wielu jasnowidzów uważa, że poprawiają klarowność ich wizji.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt wróżbiarstwo / + 3 pkt wróżbiarstwo dla jasnowidzów
Zakup: Akcesoria Wróżbiarskie u Wróżki Céline, The coffin house
Cena: 70g

Kryształowa kula
Obiekt magiczny pozwalający widzieć przyszłość. Jest stosowany przez jasnowidzów.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt wróżbiarstwo
Zakup: Akcesoria Wróżbiarskie u Wróżki Céline
Cena: 60g

Świeca wróżbiarska
Specjalna, biała świeca, która używana jest to nauki piromancji jako jednej z dziedzin wróżbiarstwa. Jest nieco grubsza, ma dłuższy knot, a dodatkowo fabrycznie nakłada się na nią zaklęcie, które sprawia, że odgłosy wydawane przez płomienie są zdecydowanie lepiej słyszalne, co ułatwia naukę niedoświadczonym czarodziejom, szczególnie w klasach pełnych ludzi.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt wróżbiarstwo
Zakup: Akcesoria Wróżbiarskie u Wróżki Celine
Cena: 60g
Dodatkowo: Świeca starcza na 5 wątków

Świece Laurie
Podobno zostały wynalezione jeszcze za życia Laurie Westwick, na cześć której otrzymały nazwę. Po zapaleniu, świeca pali się na niebiesko, a mdlący, lekko różany zapach jaki wydziela, ma pomóc w osiągnięciu odpowiedniego stanu ducha, potrzebnego do wykonywania skomplikowanych obrzędów nekromantycznych.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2pkt wróżbiarstwo
Zakup: Borgin i Burkes, The coffin house
Cena: 200g
Dodatkowo: świeca starcza na 5 wątków

Tablica Quija
Deska albo plansza z nadrukowanymi literami alfabetu oraz innymi znakami, które kolejno wskazywane tworzą wyrazy tworzące odpowiedź na pytania zadawane przez członków seansu spirytystycznego. Używane do kontaktów z osobami, które w swojej duchowej egzystencji postanowiły „iść dalej” i nie zostawać z żywymi.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1pkt wróżbiarstwo
Zakup: Borgin i Burkes, The coffin house
Cena: 90g

Talia kart tarota
Standardowa talia zawiera 78 kart. Z czego 22 karty Wielkiej Arkany służą do gry w Eksplodującego Durnia. Wraz z 56 kartami Małej Arkany wykorzystuje się je  podczas technik wróżenia z kart.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1pkt wróżbiarstwo
Zakup: Akcesoria Wróżbiarskie u Wróżki Céline
Cena: 55g

Zaklęcia

Cylinder zniknięć
Znany to myk, iż z cylindra wyjmowało się królika. Wszystko co tam włożysz zniknie, ale tylko ty będziesz mógł to wyjąć uprzednio podając hasło. Jakie to hasło? Najczęściej kilka słów po łacinie. Cylinder innych haseł nie akceptuje. Hasło też jest zaczarowane i nigdy nie opuści twoich ust niezależnie od tego z kim chciałbyś podzielić się tajemnicą. Wielu czarodziejów zaślepionych eliksirem miłości zmarło od próby zdradzenia hasła.  
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt zaklęcia
Zakup: Sklep z kapeluszami McHavelocka
Cena: 190g

Latający dywan
Środek transportu czarodziejów. Dywany są bardzo popularne w Azji, a szczególnie w krajach takich jak: Indie, Pakistan, Bangladesz, Iran i Mongolia. Ministerstwo Magii w Wielkiej Brytanii zabroniło używania latających dywanów, ponieważ są one klasyfikowane jako obiekty mugolskie
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt zaklęcia
Zakup: do zdobycia w eventach
Cena: --

Wachlarz sakura
Przy rozłożeniu ten niepozorny przedmiot rozprasza lekki, magiczny pył, który tak naprawdę można wykorzystać w ciemnościach, gdyż daje bardzo mocne światło.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 1 pkt zaklęcia
Zakup: do zdobycia na eventach
Cena: --

Peleryna-niewidka
Magiczny płaszcz, umożliwiający znikanie osoby, która się nią okryje. Peleryna z czasem się zużywa, materiał zaczyna coraz bardziej prześwitywać. Jedyną prawdziwą (niezużywalną) niewidkę posiada Harry Potter.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 2 pkt zaklęcia, +2 pkt transmutacja
Zakup: Borgin & Burkes
Cena: 300g
Dodatkowo: jedna peleryna wystarczy na 5 wątków

Zielarstwo

Fiolka (zwykła lub kryształowa)
Służą do przechowywania magicznych ingrediencji, zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego, oraz jako miara podczas warzenia Eliksirów. Magicznie udoskonalone kryształowe fiolki sprawują się bardzo dobrze nawet w transporcie składników ruchomych czy toksycznych.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1pkt zielarstwo lub eliksiry (zwykła) / +2pkt zielarstwo (kryształowa)
Zakup: Sklep Dervish i Bagnes
Cena: 60g (zwykła) / 135G (kryształowa)

Rękawice ochronne
Rękawice używane przez wszystkich zielarzy. Są bardzo cienkie i nie krępują ruchów, jednak zrobione są z bardzo szczelnego materiału, który nie przepuszcza żadnych substancji. Dzięki temu chronią przed wszelkimi poparzeniami czy trującymi wydzielinami roślin.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt zielarstwo
Zakup: Sklep z ubraniami Gladraga
Cena: 60g

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Dexter Vanberg

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 28
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 2342
  Liczba postów : 1898
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2680-dexter-vanberg#91111
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2721-dexterkowe-lisciki
http://czarodzieje.my-rpg.com/t2696-laboratorium-dextera
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7160-dexter-vanberg#204285
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Administrator
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyPią Lis 15 2013, 21:05;
Przedmioty z eventówAmulet Ijda Sufiaan
Amulet pochodzący z Libii to unikalny przedmiot o wartościach magicznych. Ofiarowywany jest zazwyczaj najstarszemu synowi w rodzinie na znak uszanowania tradycji. Istnieje tylko jedna okoliczność, która pozwala ofiarować go obcej osobie - w zamian za ocalenie życia. Jest to najwyższe okazanie wdzięczności, a osoba nosząca go na szyi jest traktowana przez mieszkańców Libii jak rodak.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 OPCM
Zakup: -
Cena: -


Breloczek „New Magic Theatre”
Breloczek z napisem „New Magic Theatre”, który świeci w ciemności, ilekroć powiesz „sztuka dla sztuki” i ogrzewa dłonie, kiedy jest ci zimno
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: --
Zakup: eventy w New Magic Theatre
Cena: --

Księga zaklęć uzdrawiających
Opasłe tomiszcze, nie wiadomo przez kogo napisane. Wiadomo jednak, że zawarte w nim receptury na proste eliksiy, łatwe zaklęcia, pozwalają, aby przy pomocy domowych środków uleczyć się z większości mniej groźnych chorób. Posiadając tę książkę, nie ma konieczności pisania w skrzydle szpitalnym/Mungu, nawet jeśli tak wychodzi z kostek.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +2 uzdrawianie
Zakup: -
Cena: -

Cena: 120g[/spoiler]

Miedziany pas
krasnoludy są z natury silne i wytrzymałe, ale surowe warunki kopalni i kuźni są trudne nawet dla nich. Stworzyły zatem pas, na który nałożono zaklęcia wzmacniające naturalne zdolności noszącego. Noszący go na sobie staje się dwukrotnie silniejszy. Należy jednak zachować ostrożność - nieprzyzwyczajone do nowej siły więzadła mogą się zerwać, a kości popękać. Przyzwyczajać się do niego trzeba stopniowo, inaczej wyczerpie się własną energię natychmiastowo i dotkliwie porani. Nic dziwnego - krasnoludom zajmuje to lata. Bardzo trudno jest też taki pas zdobyć - wykuwane są w niewielkich ilościach, głównie dla górników. Należy przekupić jednego z kowali, aby odstąpił kupującemu któryś z niedawno stworzonych pasów.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: --
Zakup: --
Cena: --

Muzyczna muszla
Jest to intrygująca muszla, niezwykle ładna, wielkości pomniejszej pięści. Jeśli przyłożysz ją do ucha, usłyszysz (wyłącznie ty) swoją aktualnie ulubioną melodię. Bez wątpienia odznacza się wyraźną aurą magii.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +2 działalność artystyczna
Zakup: -
Cena: -


Pochłaniacz magii
Przyjmuje formę eleganckiego pierścienia, wykonanego ze srebra, ze skromną ilością zdobień. Każdy, ktokolwiek się jego dotknie - jeśli jest założony na ręce swojego posiadacza, będzie czuł osłabienie i senność.  
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +2 czarna magia
Zakup: -
Cena: -

Podniszczony syreni puchar
Przedmiot ten, całe szczęście zachował w sobie ułamek magii. Wyglądem przypomina eleganckie naczynie, z wykonanymi zdobieniami w postaci morskich motywów: z syrenami oraz grzbietami fal. Napełniony dowolnym napojem (dotyczy zwyczajnych oraz eliksirów, które wymagają maksymalnie 6pkt do uwarzenia), nadaje jemu konsystencję, kolor oraz smak zwykłej wody.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 eliksiry oraz +1 transmutacja
Zakup: -
Cena: -

Prastara luneta
Przedmiot wydaje się rzeczywiście mieć swoje lata - jest gdzieniegdzie na swojej powierzchni wytarty. Odznacza się pozłacaną, ze zdobieniami powierzchnią. Ukazuje korzystającemu z niej - jak wyglądało miejsce, w które została nakierowana, w zupełnie losowym czasie. Posiadacz jest w stanie oglądać widok zarówno sprzed kilku bądź kilkunastu wieków jak i dziesięciu lat. Wszystko zależne jest od kaprysu przedmiotu, nad którym nie można zapanować (jak na ironię, nie chce współpracować przy wszelkich, owianych przez tajemnice miejscach...).
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +2 historia magii
Zakup: -
Cena: -

Przepiśnik Ragvarka
Magiczna książka kucharska krasnoludów, zawierająca ich przepisy na dania, ale także posiadająca miejsce do wpisywania swoich własnych. Jest zaklęta, dlatego w momencie, kiedy kucharz zepsuje coś w daniu albo zapomni o którymś punkcie, receptura zmienia się, podpowiadając, jak naprawić potrawę. Po wszystkim powraca do swojej pierwotnej formy. Istnieje kilka sztuk.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +2 pkt magiczne gotowanie
Zakup: -
Cena: -

Replika Drogi Mlecznej
Kwadratowy, przezroczysty sześcian o wymiarach 10x10cm, w którym to znajdują się wszystkie gwiazdy, planety, asteroidy, księżyce dostępne w naszej galaktyce. Zachowane są idealnie odzwierciedlone w skali odległości pomiędzy poszczególnymi ciałami niebieskimi. Wszelkie obiekty można przy pomocy różdżki dowolnie przybliżać, oddalać, przemieszczać w miniaturowej galaktyce a szybkie potrząśnięcie układem w górę i w dół powoduje powrót układu do stanu pierwotnego.
Spoiler:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 astronomia
Zakup: -
Cena: -

Różnobarwna muszla
Jest w stanie zmieniać swoje kolory niczym w kalejdoskopie, potrafi również posiadać na swej powierzchni kilka barw naraz. Przy sporym skupieniu, kiedy przytrzymujesz ją w dłoni - możesz spróbować wpłynąć na drobne zmiany w wyglądzie; chwilowo, ponieważ sama jest dość kapryśna. Muszla posiada aurę wyjątkowej magii.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 transmutacja
Zakup: -
Cena: -

Szczęśliwa talia
Na pozór zwykła talia kart do gry w eksplodującego durnia. Działa ona jednak na korzyść jej właściciela. Nie zapewnia zwycięstwa, jednak zwiększa jego szanse i przynosi mu szczęście. W praktyce pozwala mu na jeden przerzut podczas gry - dowolnie, albo liczby, albo wydarzenia.  
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: -
Zakup: -
Cena: -

Świetlista muszla
Pobłyskuje ona co jakiś czas, niezależnie od woli znalazcy światłem. Jest ono zaskakująco intensywne - w półmroku, można dzięki niemu zobaczyć wyraźnie pobliskie przedmioty. Niestety, przez tę właściwość potrafi także przysporzyć różnych problemów z zaśnięciem, o ile nie zostanie odpowiednio ukryta. Muszla posiada aurę wyjątkowej magii, jej światło jest niemożliwe do zatrzymania zaklęciem.
Detale:
Kategoria:nagroda w evencie
Kuferek: +1 zaklęcia&OPCM
Zakup: -
Cena: -

Tajemniczy zielnik
Z pozoru, wygląda jak zwykły zeszyt o wytartej, skórzanej okładce. Zawiera różne, intrygujące - spisane rośliny i obserwacje. Rysunki, wykonane własnoręcznie przed laty - przez dawnego właściciela, wzbudzają niemały podziw swą dokładnością.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +2 zielarstwo
Zakup: -
Cena: -

Uszkodzony flet Pana
Jest to ułamany fragment przedmiotu, który zachował cząstkę właściwej mocy. Potrafi uspokoić pomniejsze zwierzęta (szczury, myszy, drobne ptaki). Dźwięk wydobywający się z niego, jest zaskakująco czysty - rzecz jasna, jak na pęknięty instrument.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 ONMS
Zakup: -
Cena: -
Ostatnio zmieniony przez Dexter Vanberg dnia Czw Mar 20 2014, 12:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Arienne Levittoux

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 24
Czystość Krwi : 0%
Galeony : 346
  Liczba postów : 542
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6136-arianne-rose-levittoux
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6150-belzebub
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6149-relacje-a-zaryzykujesz
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7179-arienne-levittoux#204370
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Gracz
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyCzw Mar 20 2014, 11:36;
Miotły


Światowej klasy miotły wyścigowe

Błyskawica
Produkowana wyłącznie w kolorze czarnym. Magiczny grawerunek, który powstaje przy zakupie, sprawia, że tylko właściciel miotły może na niej latać. Miotła typowo zawodnicza.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 6 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', zakład miotlarski 'Scopa'
Cena: 600g

Błyskawica Doskonała
Podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku latali na nich reprezentanci Bułgarii. Następczyni Błyskawicy, która jednak ostatecznie nie różni się szczególnie od pierwowzoru, choć pozbawiona jest jej ograniczeń odnośnie kolorystyki, czy kwestii jednego właściciela.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 6 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz'
Cena: 600g

Nimbus 2015
Nowoczesny model Nimbusa, który po wielu latach prób i błędów był w stanie dorównać rozsławionej Błyskawicy. Uznawany za szczytowe osiągnięcie firmy Miotły Sportowe Nimbus.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 6 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', zakład miotlarski 'Scopa'
Cena: 600g

Piorun VII
Bezpośredni konkurent między innymi Błyskawicy Doskonałej, produkowany w Manchesterze. Był miotłą reprezentacji Nigerii podczas Mistrzostw Świata w Quidditchu w 2014 roku, podczas których wybuchła afera odnośnie ich odporności na tłuczki. Modele oferowane w sklepach są już jednak pozbawione pierwotnej usterki.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 6 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', zakład miotlarski 'Scopa'
Cena: 600g

Varápidos
Miotły używane przez brazylijską drużynę narodową Quidditcha na Mistrzostwach Świata w 2014 roku, która dofrunęła na nich aż do finału, w którym przegrała z Bułgarią pod przodownictwem Wiktora Kruma. Nadal produkowana oraz chętnie eksportowana poza Amerykę Południową. Z wyłączeniem Europy, bo po deklasacji z 2014 roku Brazylijczycy wciąż żywią pewien sportowy uraz.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 6 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha
Cena: 600g

Starsweeper XXI
Używana przez quidditchowych reprezentantów USA podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku. Firma produkująca Gwiezdne Zamiatarki tworzy je w tej chwili specjalnie na zamówienie Gwiazd ze Sweetwater, przez co niełatwo jest sprowadzić je na Stary Kontynent.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 6 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha
Cena: 600g

Yajirushi
Latała na nich reprezentacja Japonii podczas Mistrzostw Świata w Quidditchu w 2014 roku. Producent nadal niechętnie dzieli się z rynkiem zachodnim nie tylko sekretami produkcji swoich mioteł, ale i swoimi produktami w ogóle.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 6 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha
Cena: 600g

Sportowe miotły lat 90-tych XX w.

Nimbus 2000
Wysokiej klasy miotła o świetnej sterowności oraz niebotycznych osiągach. Jej smukły wygląd oraz staranne wykończenie były punktem odniesienia dla wielu mioteł pojawiających się na rynku jeszcze przez długie lata.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 4 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 200g

Nimbus 2001
Bezpośredni następca Nimbusa 2000, wydany już rok po poprzednim modelu. Występował on jedynie w kolorze czarnym. Jego osiągi i zwrotność prezentowały się niemalże dokładnie tak samo, jak w wersji 2000.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 4 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 200g

Wiciosztych 90
Sportowa miotła produkcji firmy Flyte and Barker, bezpośredni konkurent Nimbusów z lat 90-tych. Jej samoprostujący ogon był wynalazkiem, który w późniejszych latach odmienił świat miotlarstwa wyścigowego, jednak w tym modelu potrafił on krzywić się przy zbyt dużych prędkościach.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 4 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 200g

Zmiatacz 11
Wyprodukowany przez Wytwórnię Mioteł Zmiataczy przed 1995 rokiem, jedna z lepszych mioteł sportowych na rynku w chwili powstania. W ciągu dziesięciu sekund potrafi osiągnąć szybkość 110 km/h.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 4 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 200g

Syberyjska Strzała
Sportowa miotła produkowana w Rosji, z której korzystali reprezentanci krajów nordyckich podczas Mistrzostw Świata w Quidditchu w 1994 roku. Kilka lat później narody te rozdzieliły się, o czym przekonaliśmy się chociażby w roku 2014, kiedy Norwegia wystawiła na Mistrzostwach Świata własną reprezentację.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 4 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 200g

Transylwański Cierń
Produkowana w Transylwanii, czarodziejsko niepodległej części Rumunii, znanej między innymi z hodowania smoków. Miotła była używana przez quidditchową reprezentację Transylwanii na Mistrzostwach Świata w 1994 roku.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 4 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 200g

Australijski Oblot 50
Australijska miotła, którą wykorzystywali australijscy gracze w czasie Mistrzostw Świata w Quidditchu w 1994 roku. Choć nazwa wskazywałaby na raczej relaksacyjne przeznaczenie, osiągi oraz sterowność miotły pozwalały na równe konkurowanie z Nimbusami, czy najnowszym Zmiataczem.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 4 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 200g

Miotły użytkowe

Dębowy Grom 79
Miotła, która została wyprodukowana w 1879 roku przez Eliasa Grimstone'a z Portsmouth. Przystosowana do dalekich lotów i odporna na silne wiatry. Pierwsza miotła w historii, która otrzymała własną nazwę. Toporna, ciężka, niezawodna.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Księżycowa Brzytwa
Miotła, która została wyprodukowana w 1901 roku przez Gladys Boothby. Zaprojektowana z myślą o możliwości latania wyżej niż na innych miotłach oraz z kontrolowaniem tej wysokości. W latach świetności potrafiła nabierać znacznej prędkości, nie tracąc przy tym na zwrotności.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Srebrna Strzała
Miotła wyprodukowana przez Leonarda Jewkesa. Prototyp współczesnej miotły sportowej. Zastąpiona później przez serię Zmiataczy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Świetlista Smuga
Miotła wyprodukowana w 1940 roku przez firmę Black Forest. Choć była wolniejsza od współczesnych jej Zmiataczy, czy Komet, zauważono, że była bardzo elastyczna i pozwalała na osiąganie lepszych wyników w Quidditchu.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Migdrąg
Mmiotła wyprodukowana przez firmę Black Forest. W porównaniu do 'rówieśników' jest szybka, jednak posiada wiele niedociągnięć. Przy wzbijaniu się do góry traci moc. Jest trochę niewygodna i lekko szarpie w lewo. Nigdy nie była wykorzystywana w profesjonalnym sporcie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Spadająca Gwiazda
Najtańsza miotła sportowa, produkowana od 1955 roku przez firmę Universal Brooms Ltd. Znana także jako Meteor. Pomimo początkowego sukcesu w sprzedaży, okazało się, że z czasem Meteory traciły prędkość oraz pułap. Firma zbankrutowała w 1978 roku.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Błękitna Butla
Miotła rodzinna, oferująca kilka miejsc siedzących oraz bezpieczną podróż nawet dla najmłodszych uczestników podróży. Wyposażona w alarm oraz wygodne i stabilne siedziska.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Zmiatacze 1-7
Miotły produkowane przez Wytwórnię Mioteł Zmiataczy. Produkowane od roku 1926, od początku przeznaczone do użytku sportowego. Dziś niemalże każdy z modeli ma status legendy, albo przynajmniej miłego wspomnienia w pamięci osób, które wychowały się jeszcze przed nadejściem Błyskawicy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Komety 140-290
Miotły produkowane od 1929 roku przez Spółkę Wytwórców Komet. Przeznaczone do Quidditcha, jednak nie mające już w sporcie wiele do powiedzenia ze względu na dominacje znacznie lepszych Nimbusów, czy Błyskawicy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g

Nimbusy 1000-1700
Miotły produkowane przez Miotły Sportowe Nimbus od 1967 roku, kiedy to stały się na rynku nie lada sensacją. Zasłynęły z wysokich osiągów oraz zwrotności, stając się swego czasu najpopularniejszymi miotłami sportowymi na europejskim rynku.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt gry miotlarskie
Zakup: Markowy sprzęt do Quidditcha, sklep miotlarski 'Złoty Znicz', Zakład miotlarski "Scopa"
Cena: 100g
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Rains U. Nashword

Student Slytherin
Rok Nauki : II
Wiek : 24
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 1147
Dodatkowo : Hipnoza
  Liczba postów : 454
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10037-rains-unique-nashword
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10040-rains-u-nash#279659
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10041-co-powiesz-na-pakt-z-diablem#279660
http://czarodzieje.my-rpg.com/t10039-rains-u-nash#279655
http://worwiewior.blogspot.com/
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Gracz
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyPią Sty 02 2015, 23:29;
Magiczne pojazdyCzarodzieje wchodzą w nową erę techniczną. Ministerstwo po dłuższych naradach oraz zleceniu najrzetelniejszym naukowcom czarodziejskich prac w końcu wydało dekret o udostępnieniu czarodziejskich aut. Nie są one bardziej skomplikowane w obsłudze niż mugolskie auta, jednak trzeba pamiętać, by w świecie mugoli włączyć specjalnie dostosowany tryb niewidzialności. Dodatkowo nie są one napędzane na benzynę. Czarodzieje wyszli na przeciw globalnym brakom ropy i opracowali specjalny eliksir, który pod wpływem temperatury nabiera podobnych właściwości co benzyna. Jak łatwo się domyśleć, nie należy on do najtańszych, a dostać go można w miejscu zakupu auta. Oczywiście, przez niemałe różnice w napędzie samochody te odpalają się nieco dłużej niż mugolskie. Latają jednak jak marzenie i to się liczy!

   Posiadać oraz prowadzić czarodziejskie auto może osoba, która skończyła 17 lat oraz posiada specjalną kartę samochodową. By posiadać auto trzeba je fabularnie kupić, tak samo jak eliksir napędowy, który starcza na 3 wątki, po czym trzeba go ponownie uzupełnić. Licencję można otrzymać po zdaniu egzaminów na odpowiedni typ pojazdów w Ministerstwie Magii w Departamencie Magicznych Pojazdów.

Rodzaje licencji:

   Poziom I - Jest to prawo jazdy wydawane na pierwszym egzaminie. Upoważnia do prowadzenia nieskomplikowanych motoryzacyjnie pojazdów: motocykli i skuterów.
   

   Poziom II - Prawo jazdy, które pozwala na prowadzenie aut maksymalnie sześcioosobowych. Korzystając z motoryzacji na potrzeby własne ono całkowicie wystarcza.
   

   Poziom III - Prawo jazdy obejmujące wcześniejsze z dodatkiem do prowadzenia większych pojazdów np. towarowych lub publicznych. Chcąc pracować w Błędnym Rycerzu lub przewozić drogie towary do sklepów na pewno trzeba będzie je posiadać.Bravo
Motocykl, na widok którego nie jednemu zaprze dech w piersiach. Produkowany we Włoszech, przez co jego import do najtańszych i najprostszych nie należy. Trzeba o niego bardzo dbać, gdyż szybko się przegrzewa, co może spowodować trwałe uszkodzenie mechanizmu. Doskonale sprawdza się w terenie. Jeśli prowadzi go rozsądny kierowca na pewno posłuży przez długie lata.
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 300g
Licencja: Poziom I
Odpowiednik: Harley Davidson Road King


Solinex
Jest to skuter, specjalnie stworzony dla osób o niewielkich potrzebach, lubiących czuć powiew wiatru we włosach. Przechowywanie go nie sprawi większego problemu, przez co idealnie nadaje się dla osób z małym mieszkaniem.  
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 150g
Licencja: Poziom I
Odpowiednik: Vaneti Lolita


Turnov
Jeden z najbardziej dopracowanych modeli motocykli. Jest lekki, przez co rozwija duże prędkości. Chłodzenie ciekłym azotem zapewnia, że się nie przegrzeje. Przez to jest jednak bardzo delikatny, nieodporny na jakiekolwiek obicia. W mieście na pewno jest w stanie idealnie spełnić swoją rolę.  
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 300g
Licencja: Poziom I
Odpowiednik: Yamaha Virago


Znikacz
Malutkie autko, które może pomieścić z największym trudem czterech pasażerów. Jest jednak stabilne i bezpieczne, nie osiąga dużych prędkości i bardzo rzadko się psuje, dzięki czemu doskonale nadaje się dla początkujących kierowców. Jest to obecnie jedyny samochód, który można prowadzić z uprawnieniami na poziomie I.
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 370g
Licencja: Poziom I
Odpowiednik: Renault 4CV


Globtroter 500
Nie rozwija zbyt dużych prędkości ani nie zachwyca lśniącą karoserią, ale jest niesłychanie stabilny, odporny na zaklęcia i łatwy w obsłudze, a także ognioodporny, przez co cieszy się dość dużą popularnością wśród badaczy smoków. Może przelecieć wiele setek mil, a jego silnik nigdy się nie przegrzewa.
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 400g
Licencja: Poziom II
Odpowiednik: Willys Jeep Overland 1950


Latający Weasley
Pierwszy samochód osobowy skonstruowany przez Arthura Weasleya. Jest najprościej dostępnym autem przez swoją nieskomplikowaną konstrukcję i pojemność, o której pierwsi posiadacze już tworzą legendy. Idealny dla osób, które dopiero rozpoczynają mobilną przygodę.
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 400g
Licencja: Poziom II
Odpowiednik: Ford Anglia 105E


Ogniomiot
Idealne auto dla tych, którzy lubią zadać szyku. Dość szybkie i nie do końca stabilne w powietrzu, prezentuje się fantastycznie, a niezwykle wygodne siedzenia zapewniają komfort podróży. Mało odporne na zaklęcia i dosyć awaryjne. W przeciwieństwie do mugolskich modeli, nie występuje w wersji bez dachu, ze względu na zimno i pęd powietrza na dużych wysokościach.
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 400g
Licencja: Poziom II
Odpowiednik: Cadillac De VillePiorun
Auto przystosowane do szybkiego pokonywania niewielkich odległości. Do jego prowadzenia potrzebna wprawy, gdyż łatwo zachwiać jego równowagą, co spowodowane jest jego niewiarygodną lekkością w porównaniu do innych aut. Przez to też sprzedający radzą, by nie przewozić w nim ciężkich rzeczy.
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 400g
Licencja: Poziom II
Odpowiednik: Ford Torino


Tentakula
Auto, którego nawet najbogatsi mieszkańce czarodziejskich miast by się nie powstydzili. Nie jest może najlepszym technicznie autem, ale na pewno ma klasę. Przepadają za nim szczególnie ludzie starsi, którzy prowadząc auto nie chcą się czuć śmiesznie. Sprzedawcy mówią, że można kupić każdy kolor tego auta, w rzeczywistości jednak produkowane są tylko czarne. Czemu? Ponieważ blacha odporna na brud z równie wielkim problemem przyjmuje lakier.
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 400g
Licencja: Poziom II
Odpowiednik: Mercedes-Benz 600


Wesoły Gumochłon
Samochód dla miłośników dalekich podróży i rodzinnych wyjazdów – pomieści całą rodzinę i całe mnóstwo bagaży, nawet bez magicznego powiększania bagażnika. Nie przegrzewa się zbyt łatwo i jest wyjątkowo stabilny, dzięki czemu nawet młodzi czarodzieje cierpiący na chorobę lokomocyjną, czują się w nim doskonale.
Detale:
Kategoria: popularne
Zakup: Targ samochodowy
Cena: 500g
Licencja: Poziom III
Odpowiednik: Volkswagen Minibus

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bell Rodwick

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 26
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7785-bell-rodwick#216614
http://dzika-mafia.blog.onet.pl/
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Gracz
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyPon Lip 18 2016, 11:11;
Białomagiczne
Amulet Myrtle Snow
Amulet wypełniony jest magiczną energią o rzadko spotykanej sile. Jego pierwszą właścicielką była Myrtle Snow, która zaginęła jednak w tajemniczych okolicznościach gdzieś w okolicach Lodowego Jeziora wiele wieków temu. Energia amuletu, dzięki setkom lat spędzonych w Lodowej Jaskini, stała się niezwykle czuła na uczucia, jakie emanują od każdego człowieka. Kiedy w pobliżu osoby, która nosi amulet, znajduje się ktoś o nieczystych względem niej zamiarach, amulet przybiera kolor głębokiego granatu. Gdy z kolei inna osoba emanuje niezwykle dobrymi zamiarami, amulet robi się błękitny. Przez resztę czasu pozostaje po prostu srebrny.
Detale:
Kategoria: nagroda za event
Kuferek: --

Broszka św. Patryka
Niewielka, czterolistna koniczynka, którą możesz sobie przypiąć w dowolne miejsce.  Św. Patryk był tak naprawdę czarodziejem, który swoja religią i wiarą, jedynie tłumaczył cuda które robił. Mówi się, że czwarty listek koniczynki była jego rzeczywistą i prawdziwą wiarą - magią. Dlatego tchnął w te rośliny coś niezwykłego i czasami te czterolistne nadal przynoszą szczęście. A na pewno te broszki! Tchnięte odrobiną Felixa i kilku zaklęć, sprawiają, że rzucający zaklęcia ma znacznie więcej szansy na sukces niż zwykle!
Detale:
Kategoria: nagroda za event
Kuferek: --

Dodatkowo: Broszka oferuje właścicielowi jeden darmowy przerzut na wątek, niezależnie od posiadanych w kuferku punktów.

Buty do jazdy figurowej na wodzie
Buty te zostały potraktowane pewnego rodzaju zaklęciem lewitującym. Ich podeszwa w momencie dotknięcia tafli wody zaczyna unosić się 1 cm ponad nią, co daje pozory stąpania po wodzie. Opanowanie umiejętności chodzenia w nich jest bardzo trudne - używane są przede wszystkim do bardzo niebezpiecznego magicznego sportu "Jazda figurowa na wodzie", który łudząco przypomina mugolskie łyżwiarstwo figurowe. Najczęściej są szyte na miarę ze skóry i mają wyjątkowo płaską podeszwę - bez żadnych zagłębień. Czasem po bokach doczepiane są skrzydełka, dla ozdoby.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: --

Glob Zaginionych
Niewielki globus nie jest zwyczajną ozdobą na biurko. Można nazwać go rozbudowaną wersją Mapy Huncwotów. Wystarczy wypowiedzieć imię i nazwisko, a w myślach wyobrażając sobie poszukiwanego, by globus pokazał nam jej dokładne położenie. Zabawka zdecydowanie wymagająca skupienia, bo lubi płatać figle, pokazując całkowicie inną osobę na drugim krańcu globu, aczkolwiek z taki samymi danymi osobowymi.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 10pkt do dowolnej umiejętności (wszystkie do tej samej!)

Kamień Filozoficzny
Kamień ten może zamieniać każdy przedmiot w złoto. Oprócz tego wytwarza się z niego Eliksir Życia. Pijąc go można przedłużyć sobie życie w nieskończoność.
Detale:
Kategoria: nie do zdobycia

Kielich Dagdy
Zaczarowany, bezdenny kielich, nazywany również "kotłem odrodzenia". Jest wiecznie wypełniony źródlaną wodą, która gasi pragnienie spragnionych, leczy rany oraz działa jak trucizna na ludzi przesiąkniętych złem.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 5pkt OPCM, + 5pkt uzdrawianie

Lutnia Stowarzyszenia Zaginionych Bardów
Zaczarowana lutnia, która pobudza daną osobę do śpiewu i grania. Jej magia wspomaga talent użytkownika, sprawiając że tylko najzagorzalsi pesymiści nie potrafią docenić piękna wygrywanej przez właściciela tejże lutni muzyki oraz słów przez niego wyśpiewywanych.
Detale:
Kategoria: nagroda za event
Kuferek: + 3 pkt dz. artystyczna

Magiczne okulary
Niepozornie wyglądający przedmiot, który niezwykle ułatwia pracę aurorom, gdyż pozwala dostrzec prawdziwą istotę ludzi i przedmiotów - dzięki niemu łatwo zdemaskować animagów, odkryć kogoś schowanego pod peleryną-niewidką i tak dalej. Wzorowane na słynnym magicznym oku Alastora Moody'ego.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: --

Myślodsiewnia
Płytka kamienna misa, wypełniona świetlistą, biało-srebrną substancją. Służy ona do odsiewania nadmiaru myśli z umysłu. Strząśnięte do myślodsiewni myśli bada się w dowolnym czasie. Istnieją dwa sposoby umieszczania w niej myśli. Jednym sposobem jest przyłożenie jednego końca różdżki do głowy - powyżej skroni, drugiego zaś do substancji w misie i przesłania myśli do myślodsiewni. Drugim sposobem jest umieszczenie myśli i wspomnień w buteleczce. Myśli zamknięte w buteleczce wystarczy wlać do misy. Za pomocą myślodsiewni można także badać cudze myśli, po ich uprzedniemu zdobyciu.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: --

Pierwotne kamienie runiczne
Pełen zestaw oryginalnych kamieni runicznych posiadających swoją unikatową moc. Każdy kamień ma wyryty symbol odpowiadającej mu runy obdarzonej odpowiednim zaklęciem. Specjaliści w dziedzinie starożytnych run potrafią z łatwością wykorzystać moc do odczytywania najbardziej skomplikowanych translacji jak i uwolnić zamkniętą w runach pierwotną magię.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 10 pkt starożytne runy

Prawdziwa Peleryna Niewidka
Pomimo, iż na świecie istnieje wiele peleryn niewidek, ta jest niezniszczalna, nie działają na nią żadne zaklęcia, nie starzeje się z wiekiem, ponieważ została stworzona z włosów demimoza. Obecnie znajduje się w posiadaniu Harry'ego Pottera.
Detale:
Kategoria: nie do zdobycia

Teleskop Nadnaturalnych
Teoretycznie wygląda na zwykły teleskop, jakich wiele na wieży astronomicznej. Różni się nieco rozmiarem, gdyż jest mniejszy i bardziej poręczny. Pozwala na dokładne obserwowanie okolicy i wykrycie ludzi znajdujących się w pobliżu. Jego niezwykłą opcją jest to, że jeżeli osoba spogląda przez niego na kogoś o nieludzkiej genetyce, szkło przybiera niebieskawy kolor. Pomaga to nie tylko rozpoznawać zagrożenie, ale i wynajdywać niezwykłe jednostki, mające małe sekrety.
Detale:
Kategoria: wymaga podania

Uzdrawiające pierścienie Hannibala
Magiczne pierścienie stworzone przez greckiego czarownika Hannibala. Miały one leczyć rany śmiertelne. Nie wskrzeszają zmarłych, ale ratują one rannych, nawet gdy ci znajdują się już na pograniczu śmierci. Jednym wyjątkiem, którego pierścienie nie są w stanie w pełni uleczyć, są rany poniesione w skutek zaklęć czarnomagicznych. Hannibal stworzył 10 takich pierścieni. Wiadomo, że z jednym został pochowany.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 10pkt uzdrawianie


Zamek Theomerasa Pirifaniasa
Specjalny rodzaj zamka do drzwi, na który nie działają żadne zaklęcia. Blokuje on też same drzwi przed jakimikolwiek formami włamania, czyli na przykład obejściem zamka zaklęciem Bombarda. Głębsza specyfika mechanizmu polega na tym, że otwierają go trzy różne klucze na raz. Należy więc posiadać wszystkie trzy, następnie rzucić na nie zaklęcie łączące i dopiero wtedy ma się możliwość otwarcia wrót chronionym Zamkiem Pirifaniasa. Na świecie istnieje ich tylko dziesięć, z czego trzy posiada profesor Faust Rothendal. Sam Theomeras niedawno zmarł ze starości, a tajemnica tworzenia tych zamków zaginęła.
Detale:
Kategoria: wymaga podania

Zmieniacz Czasu
Potężne urządzenie magiczne pozwalające cofać się w czasie.
Detale:
Kategoria: nie do zdobycia

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bell Rodwick

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 26
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7785-bell-rodwick#216614
http://dzika-mafia.blog.onet.pl/
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Gracz
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyPon Lip 18 2016, 11:12;
CzarnomagiczneCzarna różdżka
Aby ją zdobyć, co było marzeniem czarnoksiężników, należy pokonać jej poprzedniego właściciela. Ma niezwykłą moc. Znajduje się w grobowcu Dumbeldore'a.
Detale:
Kategoria: nie do zdobycia

Duszalik
Prosty lub elegancki szal, który nie różni się niczym od innych szali. Jego magia ujawnia się dopiero, kiedy ktoś owinie go sobie wokół szyi. Zaciska się tak, że dusi ofiarę bardzo szybko. Żeby zapobiec śmierci ofiary można rzucić zaklęcie Embracio.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +1pkt czarna magia
Zakup: Borin i Burkes
Cena: 120g

Gwiazda Południa
Przeklęta, kryształowa broszka stworzona przez nowoorleańską czarownicę, Astrid Facilier. Miała powodować u właściciela wzrost atakcyjności i zainteresowania ze strony innych, aż do tego stopnia, że często stawał się on ofiarą gwałtów i prześladowań.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: +10pkt dowolna umiejętność (wszystkie do jednej kategorii!)

Horkruks
Przedmiot, w którym ktoś ukrył cząstkę własnej duszy. Cząstkę tę można powierzyć także innej istocie żywej, jednak nie jest to zbyt rozsądne. Jeśli jednak ciało zostanie zaatakowane lub nawet zniszczone, nie można umrzeć, ponieważ część duszy pozostaje na ziemi, nieuszkodzona.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 10pkt uzdrawianie/czarna magia(dowolny podział)

Jarzębinowa Ferula
Potężna, magiczna laska, stworzona przez kapłanki Avalonu. Miała służyć do niszczenia inferiusuów, ale w nieodpowiedznich rękach może posłużyć także do ich kreacji i kontroli nad nimi, co jednak mało komu się udaje, bo jak wiadomo - na to potrzeba potężnej mocy.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 10pkt uzdrawianie/czarna magia(dowolny podział)

Kadzidło Trwogi
Tajemnicza mieszanina ziół, żywic i minerałów o ciężkim i korzennym zapachu. Stosowana jako kadzidło wywołuje strach i trwogę, tym silniej odczuwane. im dłużej przebywasz w oparach kadzidła i zależne od jego ilości.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 10pkt czarna magia/wróżbiarstwo (dowolny podział)

Kamień Morgany
Magiczny kamień, który własną krwią pobłogosławiła czarodziejka Morgana. Dzięki temu nabrał on cudownych uzdrawiających i ochronnych właściwości. Prawdopodobnie potrafi wyleczyć każdą chorobę. Poza tym właściciel kamienia, może z jego pomocą telepatycznie kontaktować się ze zmarłą Morganą.
Detale:
Kategoria: nie do zdobycia

Kamień Wskrzeszenia
Kamień umożliwiający wskrzeszenie zmarłych, którzy mimo tego, należą do innego świata - nie są w stanie powrócić fizycznie.
Detale:
Kategoria: nie do zdobycia

Krwawe pióro
Czarnomagiczny przedmiot tortur. To rodzaj pióra, które nie wymaga atramentu, jako że pisze się nim za pomocą krwi osoby używającej go. Wszystko co użytkownik napisze, zostaje wyryte na wierzchu jego dłoni. Rany goją się stosunkowo szybko, pozostają po nich zaczerwienienia przez pewien czas, jednak otwierają się, gdy dana osoba ponownie użyje pióra. Ciągłe korzystanie z niego skutkuje powstawaniem blizn. Pióro jest czarne, długie, cienkie i bardzo ostre.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +1pkt czarna magia
Zakup: Borgin i Burkes
Cena: 150g

Ogniste kastety
Para kastetów odlanych z czerwonego metalu. Przy atakowaniu nagrzewają się, zostawiając na ciele przeciwnika bolesne oparzenia. Nosząc je nie tylko zyskujesz na poszanowaniu na dzielni, ale także efekcie zaskoczenia: który czarodziej spodziewałby się, że zamiast cisnąć w niego zaklęciem, walniesz go w szczękę?
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +1pkt czarna magia
Zakup: Borgin i Burkes
Cena: 130g

Ostrze Karona
Magiczny sztylet stworzony przez greckiego czarownika - Karona. Posiada "cudowną" właściwość pochłaniania bólu zadawanego swojej ofierze. Oznacza to, że gdy osoba X ugodzi osobę Y sztylet pochłonie ból osoby Y, a przy następnym jego użyciu na np. osobie Z, osoba Z poczuje zdwojony ból - swój i pochodzący od osoby Y.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 10pkt uzdrawianie/czarna magia (dowolny podział)

Pióro Tajemnic
Wygląda z pozoru na zwykłe pióro, jednak jest ono bardzo ważne. I cenne. Gdy osoba weźmie je w rękę, ono zmusza ją, żeby wyjęła pergamin. Dużo pergaminu. Za jego pomocą spisuje się na papier ostatnie, największe tajemnice. Jeżeli da się je komuś do ręki, nic co stara się ukryć nie będzie bezpieczne. Z tym piórem jednak trzeba się mieć na baczności - atramentem jest własna krew.
Detale:
Kategoria: wymaga podania
Kuferek: + 10pkt starożytne runy/czarna magia (dowolny podział)

Ręka Glorii
Wyschnięta ręka, która świeci tylko temu, kto ją trzyma. Aby ją uruchomić, należy wetknąć w nią świecę. Nie bez powodu nazywana jest najlepszym przyjacielem włamywaczy i złodziei, ponieważ pozwala ona również otwierać zamknięte drzwi.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +1 pkt czarna magia
Zakup: Borgin i Burkes
Cena: 190g

Świeca mroku
Zapalona świeca pochłania światło widzialne w okolicy, również pochodzenia magicznego, tworząc sferę ciemności o gęstości największej blisko świecy.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +1 pkt czarna magia
Zakup: Borgin i Burkes
Cena: 140g
Dodatkowo: świeca starcza na 5 wątków

Taśma obłudy
Gdy tylko owiniesz nią nadgarstek nikt nie powinien rozpoznać, że kłamiesz. Jest to jednak gadżet łatwo rozpoznawalny, dlatego musisz się dobrze zamaskować, co by nikt nie oskarżył Cię o używanie tego.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep Noggin and Bonce
Cena: 80g

Tiara Albusa
Ten stary kapelusz łudząco przypomina ten, który zakładają jedenastolatkowie w Hogwarcie. Ten również należy wsunąć ofierze na głowę. Obudzi najgorsze myśli i koszmary, które kiedykolwiek śniły się danej postaci. Aż wreszcie oślepi ją, by wyzionęła ducha w wielkiej agonii.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +3 pkt czarna magia
Zakup:  Sklep z kapeluszami McHavelocka
Cena: 340g

Welon Morgany
Ten typowo kobiecy gadżet jest dość istotnym dla tego kto go zakłada, bowiem nikt nie jest w stanie się zorientować, że masz go na sobie. Postarza Cię on i dodaje smutku twojej twarzy. Działasz jak dementor na wszystkich w swoim otoczeniu. Wysysasz szczęście, a każda drobna uwaga budzi ból u ofiary. Oczywiście fizyczny.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: +2 pkt czarna magia
Zakup:  Sklep z kapeluszami McHavelocka
Cena: 200gOstatnio zmieniony przez Bell Rodwick dnia Sob Wrz 02 2017, 17:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Raphael de Nevers

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 24
Czystość Krwi : 10%
Galeony : 897
  Liczba postów : 925
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6354-raphael-theodore-de-nevers#178291
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6356-ludzie-listy-pisza#178305
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6355-ekscentryk-i-marzyciel#178298
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7207-raphael-theodore-de-nevers#204480
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Gracz
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyNie Lis 20 2016, 13:54;
Magiczne instrumentyCzarodziejski flet
Legenda dotycząca szczurów biegnących za muzykiem była prawdziwa, tylko działa się w magicznym świecie. Gdy ktoś gra na tym instrumencie, przychodzi do ciebie osoba, która najbardziej z towarzystwa ci się podoba. Może ty to wiesz, może przedmiot to wie i właśnie ci to uzmysłowi!
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 70g

Pianino Lanceley'a
Podobno owe pianino posiada cząstkę duszy osoby, które je zrobiła, dlatego czujesz się powiązany z tym przedmiotem, niczym do jakiejś osoby, czy raczej ulubionego zwierzątka. Trudno jest opanować takie pianino i wymaga to lata ćwiczeń. Na początku to ono potrafi narzuć emocje, które towarzyszą osobom słuchającym, podczas grania na nim melodii. Dopiero po dłuższym czasie oswajasz się z nim na tyle, że to ty potrafisz swoim graniem wpłynąć na to jakie emocje towarzyszą podczas jej słuchania.  
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 3 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 300g

Celtyckie dudy
Podobno to pierwsze dzieło kiedykolwiek wytworzone przez Lanceleya. A jej zadanie było proste- zmusić ludzi do tańca. Kiedy tylko rozbrzmiewa dźwięk owej kobzy, nie możesz ustać w miejscu, nogi same niosą cię na parkiet! Na dodatek nawet jeśli masz dwie lewe nogi, okazuje się, że jesteś tak naprawdę całkiem niezłm tancerzem.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 110g

Gitara różdżkowa
Bardzo popularny przedmiot wśród młodego pokolenia, który zasilany jest różdżką. Należy ją umieścić w odpowiednim otworze, by rozpocząć granie. Nie układasz na niej akordów jak w klasycznej gitarze, tylko kręcisz odpowiednio różdżką, by wydobyć dźwięk jaki chcesz. Owe gitary mają wiele zastosowań, które prowadzą głównie do dobre zabawy. Za każdym razem może zaskoczyć swoim zachowaniem.
- wypuszcza kolorowy dym
- zmienia kolor podłogi, bądź ścian
- sprawia, że podłoga zaczyna się ruszać
- przedmioty wokół zaczynają tańczyć
I inne czynności, jeśli poniesie ją fantazja! Musisz jednak ją dobrze znać, by nie psociła! Czasem specjalnie przedmioty zaczynają atakować gości, a podłoga zwalać ich z krzeseł!
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 130g

Harmonijka Hypnosa
Elegancka harmonijka ustna, której dźwięki działają na słuchacza niesamowicie kojąco. Melodie grane na tym instrumencie pozwalają zapaść w głęboki sen - intencje grajka wpływają na to, czy wywołuje koszmary, czy przenosi do krainy marzeń.
Detale:
Kategoria: trudne do zdobycia
Kuferek: + 1 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 150g

Samostrojące się instrumenty smyczkowe
Skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas nigdy więcej nie będą fałszować! Struny są specjalnie zaczarowane - nigdy nie wymagają strojenia. Mają jedną wadę - najdrobniejsze poruszenie kołkami powoduje całkowite rozstrojenie instrumentu. Wytwórcy tych instrumentów myśleli o zablokowaniu kołków, jednak nikt się na to nie zdecydował - w końcu za strojenie do dziś żądają dużych pieniędzy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 80 - 135g

Kwitnąca trąbka
Wyjątkowo uroczy instrument, który pomaga zatrzeć złe wrażenie po fałszywych i błędnych dźwiękach - natychmiast po ich wydaniu z czary głosowej wysypują się drobne kwiatki, nie zakłócając przy tym dalszej części utworu. Niestety, trąbka wymaga częstego i dokładnego czyszczenia ze względu na płatki kwiatów, które często w niej utykają.  
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 85g

Brzęcząca lira korbowa
Instrument dość starej daty, najpopularniejszy w grupie starszych czarodziei. Posiada 8 strun i jest względnie identyczna z mugolskim odpowiednikiem. Nie trzeba jednak zawracać sobie głowy korbą - kręci się ona sama, w dodatku na tyle szybko, by jedna ze strun wydobywała z siebie brzęczący dźwięk, który ma spełniać funkcję rytmiczną. Oczywiście brzęczeniu można zapobiec, przed graniem trzykrotnie stukając w strunę różdżką.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 130g

Inteligentna perkusja
Z inteligentnym zestawem perkusyjnym żadna pomyłka nie jest straszna! Instrument sam poprawia nierówny rytm, sama zwalnia lub przyspiesza tempo, a także sam gra, jeśli perkusista zapomni nut. Ma niesamowitą pamięć do tego, co się na niej gra, ale także do zasłyszanych rytmów, dzięki czemu można być spokojnym, że na występie nie zaliczy się żadnej wpadki - wystarczy wcześniej puścić oryginalny kawałek lub choć raz zagrać poprawnie, uprzednio wkładając różdżkę w specjalny chwytak przy crashu - w przeciwnym wypadku instrument nie zapamiętuje niczego.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 200g

Magiczny saksofon
Instrument dęty drewniany, który w użyciu niewiele różni się od swojego odpowiednika. Istotny jest natomiast kolorystyczny efekt, gdyż w zależności od zagranego dźwięku magiczny saksofon przybiera różne barwy: od czerni, przez ciemną czerwień i pomarańcz, aż do jaskrawego złota. Im niższy dźwięk, tym ciemniejszy kolor, im wyższy, tym jaśniejszy.  
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 2 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 200g

Samogrająca harfa
Olbrzymi instrument, który z pewnością nie zmieści się w podrzędnym mieszkanku w Hogsmeade. Pozornie niczym nie różni się od mugolskiej harfy, jednak bardziej zorientowani dostrzegą nie czterdzieści siedem, a czterdzieści osiem strun. Po szarpnięciu czterdziestej ósmej, najniższej, przez chwilę słychać nieprzyjemne dla ucha buczenie, podczas którego należy zanucić jakąś melodię, by chwilę później rozbrzmiała ona bez najmniejszego muśnięcia strun. Nie trzeba znać całej melodii, by harfa pociągnęła ją dalej - wystarczy krótki kawałek. Kilkukrotne szarpnięcie spowoduje powtórzenie melodii tyle razy, ile szarpnięta zostanie struna. Na instrumencie jednak można grać też całkiem normalnie, po mugolsku.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 3 pkt do działalności artystycznej
Zakup: Sklep muzyczny
Cena: 350g


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Fillin Ó Cealláchain

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175
C. szczególne : czarne, wąskie ubrania; mocny irlandzki akcent; prawie udany tatuaż na szyi, nad karkiem : all four boyd;
Galeony : 513
  Liczba postów : 1247
https://www.czarodzieje.org/t16446-fillin-o-ceallachain#452046
https://www.czarodzieje.org/t17983-fillin#510202
https://www.czarodzieje.org/t16447-w-moim-domu-straszy#452099
https://www.czarodzieje.org/t16445-fillin-o-ceallachain#452029
https://www.czarodzieje.org/t18350-fillin-o-ceallachain-dziennik
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Moderator
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyPon Lis 23 2020, 21:38;

Pamiątki


Atlantyda

Czarodziejski Sekstant
W żeglarstwie jest to przyrząd nawigacyjny służący do mierzenia wysokości ciał niebieskich nad horyzontem, a także kątów pomiędzy obiektami. Magiczny sekstant wyposażony jest w automatyczny system pomocy użytkownikowi i samouczek naprowadzający, czy szkolący. Należy jednak pamiętać, że gadający magiczny sekstant ma swoją duszę. Należy go traktować z rozmysłem, bo może tak samo pomóc, jak zaszkodzić, nauczyć astronomii, czy zagadać nas na śmierć. Używając go, w trakcie rejsu, podczas szukania gwiazd otrzymujemy bonus do końcowego wyniku +10 punktów.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 pkt astronomia
Zakup: Sklep pokładowy
Cena: 70g

Kompas wskazujący skarb
Kompas, który pokazuje największe pragnienia, czy jest to czerstwy chleb Jednookiego Billiego (sławny korsarzom kuk pokładowy) czy może dziewczyna, akurat stojąca obok.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy
Cena: 20g

Magiczna Luneta
Pozwala zaglądać na wskroś przez cienkie powierzchnie, najczęściej cienkie, drewniane ściany na statku, czy dyktę; nie tylko pokazuje to co znajduje się daleko na horyzoncie na morzu, ale także głęboko w nim, uatrakcyjniając rejs możliwością oglądania przez szklane oko barwnych raf koralowych, czy ławic ryb.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy
Cena: 40g

Magiczny proch armatni
Zamienny proch armatni do armatki, zamiast wypalać dziury pozostawia niezmywalne napisy, szary służy do dedykowania przez właściciela, czerwony pozostawia na wycelowanym miejscu słodkie słówka, pomarańczowy rzuca zbereźne teksty, brązowy szasta obelgami, zielony dowcipnymi hasełkami, biały zmazuje działanie wszystkich poprzednich. Kolorowy zaś... pozostawia to przypadkowi.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy
Cena: 4g - jedna porcja

Małe działo armatnie
Kilkunastokrotnie zmniejszona replika działa armatniego, ładowanego specjalnym magicznym proszkiem (dokupienia oddzielnie - magiczny proch armatni). Wystrzeliwuje z siebie kolorowe, łaskocząco-kłujące iskierki, pozostawiające na ubraniach niewielkie wypalone na kolorowo dziury.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy
Cena: 6g

Mapa skarbów
W rzeczywistości mapa ta prowadzi jedynie do zagubienia jej użytkownika, zmienia kierunki i cele w zależności od tego, jak blisko odnalezienia się właściciel mapy jest. Z tą mapą zwiększa się swoje szanse na stracenie orientacji w terenie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy
Cena: 3g

Samotopiące Się Bikini
Bikini tworzone w najróżniejszych, wymyślnych wzorach, z jedną tylko bardzo podstępną właściwością. W kontakcie z wodą z solą morską zaczyna się stopniowo, powoli wytapiać, aż w końcu całkowicie zniknie. Kupowane zwykle w prezencie przez żartownisiów.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy, Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 7g

Samotopiące Się Kąpielówki
Kąpielówki tworzone w najróżniejszych, wymyślnych wzorach, z jedną tylko podstępną właściwością. W kontakcie z wodą z solą morską zaczynają się stopniowo, powoli wytapiać, aż w końcu całkowicie znikają. Kupowane zwykle w prezencie przez żartownisiów.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy, Sklep "Wszystko po 5 galeonów"
Cena: 7g

Syreni naszyjnik
Naszyjnik zrobiony ze śliskiego, najpewniej zaczarowanego rzemyka, na końcu którego lśni zawieszka w kształcie miniaturowego trójzębu. Ilekroć obrócisz ją w palcach, podczas wpatrywania się w oczy rozmówcy, ten, będąc nieco oszołomionym, bez zastanowienia wyrzuci z siebie szczerą odpowiedź na zadane mu pytanie, nawet jeśli dopiero co zamierzał kłamać. Z magicznych właściwości rzemyka można skorzystać jedynie trzy razy, potem staje się zwyczajną ozdobą.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy
Cena: 50g

Szklane, magiczne oko
Proteza oka, bez szczególnych właściwości dla kogoś, kto nie może go użyć jako własnego, ale strasznie wygląda, dla żartu żyjącą własnym życiem gałkę oczną można wrzucić koleżance do zupy.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Sklep pokładowy
Cena: 2g

Islandia

Biżuteria Snotry
komplet kolczyków i naszyjnika typu choker. Eleganckie, bogato zdobione z mnóstwem wariantów. Podczas zakupu należy wybrać dowolny język. Kolczyki pozwolą go rozumieć, a naszyjnik sprawi, że także wypowiadanie się nie będzie sprawiało żadnych problemów. Aby działały, muszą być noszone razem, jako zestaw.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Islandia - sklepik
Cena: 70g

Bransoleta Gungnir
wykonana z cyny ozdoba, przypominająca owijającą się wokół ręki włócznię. Stworzona została na podstawie opisanej w mitologii krasnoludów broni ich boga, Odinna, jaka zawsze trafia w cel. Tak i ten przedmiot sprawia, iż noszący nigdy się nie zgubi na swojej drodze - tak długo, jak chociaż raz w miejscu docelowym już był. Zatem może Walhalli nie odnajdzie, ale drogę do domu nawet po wielu kielichach miodu bez problemu.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Islandia - sklepik
Cena: 60g

Kościane kamienie runiczne Frigg
Zestaw wykonanych z kości wieloryba run, używanych przez wieszczki do przewidywania przyszłości. Tylko raz w roku określonego dnia i miesiąca można było zabić zwierzę, z którego pozyskało się surowiec na te kamienie. Jeden szkielet zezwala na stworzenie jednego zestawu - każda runa ma przypisaną sobie kość. Są to zatem bardzo rzadkie, ale też niezwykle silne magicznie przedmioty.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2 wróżbiarstwo (+3 jeśli jesteś jasnowidzem)
Zakup: Islandia - sklepik
Cena: 140g

Kubek w kształcie czaszki
Każdy płyn jaki zostanie do niego wlany, przybiera kolor i konsystencję krwi. Smak oraz zapach się nie zmieniają, zatem można bezpiecznie popijać "krew" swoich wrogów bez obaw o ból brzucha.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Islandia - sklepik
Cena: 30g

Mjolner
Przywieszka w kształcie młota, która wedle wierzeń krasnoludzkich broni przed złem oraz zapewnia siłę i zdrowie. Odlewany jest z brązu lub srebra. Nigdy złota jako, że ten metal uznawany jest za zbyt słaby i miękki, by wykonywać z niego amulety ochronne.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2 OPCM
Zakup: Islandia - sklepik
Cena: 120g

Mufka z lisa polarnego
Ciepła mufka dedykowana paniom, jaka ochroni dłonie przed nieprzyjemną, zimową pogodą. Posiada wewnątrz kieszonkę na różdżkę i najpotrzebniejsze drobiazgi, pełnić zatem może rolę torebeczki. Obłożona niezbyt silnymi zaklęciami, pozwala pomieścić więcej niż sugerować może jej rozmiar.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Islandia - sklepik
Cena: 40g

Pierścień Draupnir
Złoty pierścionek z runicznym napisem na wewnętrznej stronie. Wierzenia krasnoludzkie podają, że pierwszy Draupnir wykuty przez bogów pozwalał stworzyć tyle kopii dowolnego przedmiotu, ile tylko właściciel pierścienia sobie życzył. Przepadł jednak w odmętach czasu. Ta wersja jest imitacją, sprzedawaną jako popularna pamiątka i ozdoba.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 transmutacja
Zakup: Islandia - sklepik
Cena: 70g

Wilcza łapa
Breloczek wykonany z połączenia kości z metalem w kształcie wilczej łapy. Krasnoludy wierzą, że ich główny bóg, Odinn, posiada armię złożoną z krwiożerczych wilkołaków, jakie mogą zmienić się w bestie na życzenie. Nazywają ich wilczymi berserkerami (Ulfhedinn), bowiem szał, ogarniający wilkołaki, czyni je odpornymi na każde zaklęcie. "Przed armią Ulfhedinn nie ma obrony", mówią, odlewając wilcze amulety, aby posiąść choć część siły wilka.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 OPCM (+2 jeśli jesteś wilkołakiem)
Zakup: Islandia - sklepik
Cena: 100g

Kolumbia

Bransoletka z ayuahascą
Pleciona w prosty sposób bransoletka niespecjalnie przyciąga wzrok swoim kolorem – chociaż można spotkać ich parę, to wszystkie są raczej wyblakłe z powodu, że barwy nadawane są naturalnymi składnikami, które Indianie znajdą w dżungli. Wyróżnia ją kawałek lakierowanej kory, który jest wpleciony w środek i wyglądamy niczym kamień – to Ayhuasca. Indianie twierdzą, że obecność tej rośliny wspomaga intuicję.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Ukryta wioska - maloka
Cena: 48g
Dodatkowo: Nosząc bransoletkę, w przypadku wykonania przerzutu, zawsze możesz wybrać opcję bardziej dla ciebie korzystną, nawet jeśli zasady zakładają inaczej.

Bransoletka z sierści jaguara
Bransoletka wygląda jakby była wycięta prosto z jaguara – od spodu ma nawet skórę, chociaż ciężko stwierdzić czy jest prawdziwa. Po jej założeniu można lepiej widzieć w ciemności, ale efektem ubocznym jest sierść jaguara porastająca całe ręce aż do ramion.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Ukryta wioska - maloka
Cena: 14g

Bransoletka z zębów piranii
Malutkie żeby wyrwane z paszczy piranii są niezwykle ostre i raczej nie wyglądają pięknie, chociaż przeplatane są ładnym wzorem z kolorowego, naturalnie barwionego sznurka. Bransoletka wyczuwa osoby, które mają złe zamiary względem noszącego ją i kiedy ktoś taki zbliży się na wyciągnięcie ręki, próbuje go ugryźć.  
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Ukryta wioska - maloka
Cena: 16g

Dmuchawka z kompletem strzał
Dmuchawka to rurka długości ok 30 cm, wykonana z gałęzi jakiegoś drzewa, wydrążona w środku. Aby jej użyć, należy włożyć do środka strzałę (wygląda trochę jak przerośnięta wykałaczka z puchem przyczepionym na końcu) i dmuchnąć. Kiedy strzała trafi w ofiarę, działa na nią niczym Drętwota. Mniejsze zwierzęta może otumanić nawet na parę godzin, jednak na człowieka działa unieruchamiając część ciała, w którą się trafiło.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: --
Zakup: Ukryta wioska - maloka
Cena: --

Naszyjnik z kłami tygrysa
Naszyjnik zrobiony jest z najprawdziwszych kłów tygrysa różnej wielkości. Kiedy założy się go na siebie, nie dzieje się nic specjalnego, jednak po paru godzina noszenia zamiast mówić można jedynie ryczeć jak tygrys, a na całej skórze pojawiają się półprzezroczyste, czarne paski. Wystarczy zdjąć naszyjnik, żeby jego efekty uboczne zniknęły.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Ukryta wioska - maloka
Cena: 14g

Pióropusz z piór papugi
Piórka tego pióropusza są w wielu różnych kolorach. Po założeniu go na głowę również włosy się w nie zmieniają.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Ukryta wioska - maloka
Cena: 10g

Torebka z łusek pirarucú
Wygląda na dosyć zwyczajną, chociaż ciekawie wykonaną torebkę, w rzeczywistości zastosowano tu skórę wsiąkiewki a dodatkowo torebka jest wodoodporna i ugryzie każdego, kto będzie chciał z niej coś ukraść.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Ukryta wioska - maloka
Cena: 30g

Luizjana

Amulet Leveau
Owiany wieloma legendami, podobno ma niesamowitą moc, ale nikt nie potrafi dokładnie określić jego działania.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: nieznane właściwości
Zakup: -
Cena: -

Cygaro
Ręcznie zwijane cygara doprawione nutą magii, nic bowiem nie rozluźnia tak jak kilka buchów z prawdziwego nowo orleańskiego cygara! Mówi się, że zapalenie ich przywołuje duchy, czy masz odwagę to sprawdzić?
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 15g

Kamienie szlachetne i minerały
Według wierzeń każdy kamień miał przypisaną moc, niewiele w tym prawdy, jednakże cieszą oko jako pamiątka, bowiem zmieniają kolor w zależności od nastroju osoby trzymającej.
Dostępne kamienie: ametyst, agat, kwarc, akwamaryn, kamień księżycowy, lazuryt, malachit, perła, onyks, tygrysie oko.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 15g

Karty tarota
Standardowa talia siedemdziesięciu ośmiu kart Wielkiej i Małej Arkany, ręcznie malowana przez nowo orleańskich artystów.
Detale:
Kuferek: wróżbiarstwo
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 55g

Komplet katalizatorów
Wielkości dłoni nieoszlifowany kamień aleksandrytu z nadanymi mu magicznymi zdolnościami jest rzadki do uzyskania (nie licząc licznych podróbek). Głównie oscylują w kolorze bieli i szarości; są katalizatorami i wzmacniaczem magii. Służą wspomaganiu zaklęć ochronnych; aby wyciągnąć z nich ich maksimum wsparcia należy posiadać ich trzy sztuki. Używając całego kompletu mamy gwarancję, że nasze zaklęcie ochronne wytrzyma: dodatkowe 2 ataki bądź trwa dłużej o 15 sekund (jeśli jego naturą jest utrzymanie się przez kilka). Aby efekt nam przysługiwał należy kamyki rozłożyć wokół siebie (danego obszaru) w trzech różnych miejscach w maksymalnej odległości dwóch metrów między sobą i pozostać w obszarze ich działania na czas rzucania zaklęcia. Komplet kamyków można użyć trzykrotnie zanim pękają. Za cały komplet uzyskujemy +3 do Zaklęć tylko Defensywnych (3/3 użycia), po wykorzystaniu bonus znika. Moc kompletów się nie kumuluje.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 100g

Laleczki voodoo
Szmaciana lalka, najczęściej służąca do uprzykrzania komuś życia. Przedmiot reprezentuje ducha konkretnej osoby, należy więc go wypełnić fragmentami jej ubrań, włosami lub naskórkiem. Wbicie szpilki w lalkę nie może spowodować trwałych obrażeń, jedynym efektem jest doskwierający, lecz nieczyniący realnej szkody ból. Niewielu wie, że laleczka może również pomagać zdobyć czyjąś sympatię - jeśli pokropi się ją perfumami lub obsypie płatkami róż - a nawet szczęście, jeżeli doczepi się do niej goździki, czosnek lub pieniądze.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 100g

Łapacz snów
Jednorazowo pozwala przechwycić sen z minionej nocy, po jego obejrzeniu przedmiot traci swoją moc i zamienia się w zwyczajną ozdobę.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 15g

Magiczne płyty winylowe
Odtwórz je i zamknij oczy, a gdy tylko je otworzysz ujrzysz magiczną projekcję twórcy utworów, płyty niezwykle cieszą oko i pieszczą zmysł słuchu prawdziwą jazzową muzyką.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 20g

Magiczny olejek
Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają wielką moc, pozyskane z nich olejki odpowiadają za inny rodzaj powodzenia. Posmaruj się jednym z nich jeśli chcesz wykorzystać jego działanie.
Aloes zapewni nam ochronę przed zaklęciami rzuconymi w złej intencji, ambra – przyciągnie do nas płeć przeciwną, anyż – szczęście i powodzenie, imbir – szczęście w hazardzie, a bazylia uspokaja.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 20g

Makijaż Lady Yastry (dla kobiet)/ Woda kolońska Lady Yastry (dla mężczyzn)
Sprawia, że artysta jest bardziej atrakcyjny i przyciąga uwagę publiki.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +2 Działalność Artystyczna (tylko w czasie występu)
Zakup: -
Cena: -

Maska
Magiczna ozdobna maska, gdy tylko się ją założy na twarz, sprawia, że Twoje ubrania mienią się najróżniejszymi kolorami!
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 25g

Miniaturka Jean Laffite's
Figurka mierząca zaledwie kilka cali, przestawia wąsatego pirata w wielkim kapeluszu. Dodatkową jego opcją jest śpiewanie dwóch morskich chantów. Jedynym minus to wyczerpanie się jej sił po zaśpiewaniu trzydziestu trzech chantów.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 Działalność Artystyczna
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 35g

Odłamek Arktura
Prawdziwy i unikalny kawałek gwiazdy która sto lat temu opadła na ziemie dzikiej magii. Jeśli trzymany blisko siebie wzmacnia zdolności wróżenia czarodzieja (oraz jasnowidzów) bądź przyspiesza przyswajanie wiedzy związanej z astronomią.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +3 astronomia
Zakup: -
Cena: -

Perłowa laleczka voodoo
Wyrzeźbiona w kamieniu szlachetnym to idealna pamiątka z Nowego Orelanu. Laleczka katalizuje moc czarodzieja w trakcie wróżenia i pomaga oczyścić umysł.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 wróżbiarstwo
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 57g

Tatuaż z runą Algiz
Tatuaż nasączony prastarą dawną magią łączy się z esencją mocy czarodzieja i jednocześnie wzmacnia jego talenty i predyspozycje. Runa chroni i wzmacnia czarodzieja. Tatuaż nigdy nie zanika, nie da się go przesłonić magią ani metamorfomagią.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 do najlepiej rozwiniętej statystyki
Zakup: -
Cena: -

Statek w butelce
Miniaturka statku będącego na wiecznym rejsie. Prawdziwa woda nieustannie faluje, a statek płynie w miejscu, jego żagle powiewają w środku butelki z grubego szkła.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 35g

Światło Rigiel
Jest to bardzo gorąca kryształowa kuleczka, która po rozbiciu się o przeszkodę wybucha bardzo oślepiającym i parzącym światłem. Wszystkie istoty czarnomagiczne bądź rośliny wrażliwe na światło automatycznie giną bądź zostają całkowicie sparaliżowane. Jeśli czarodziej znajduje się blisko wybuchu traci wzrok na 1 wątek, otrzymuje poparzenia drugiego stopnia od światła słonecznego i potrzebuje leczenia medycznego (jego oczy na pewien czas wypełnia bielmo). Światło Rigel działa w promieniu 4 metrów od miejsca wybuchu. Jednoczesne użycie proszku natychmiastowej ciemności zmniejsza działanie Światła Rigiel do 2 metrów.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +2 OPCM
Zakup: -
Cena: -

Świece
Wyglądają jak zwykłe, kolorowe świeczki, które nie mają w sobie nic nadzwyczajnego. Nie oceniaj jednak po pozorach, nie od dziś wiadomo, że świece z Nowego Orleanu nie są wcale takie zwyczaje. Każda z nich napełniona jest odpowiednim eliksirem, czy uda Ci się go rozpoznać po kolorze lub zapachu świeczki? Pamiętaj, że działanie nie będzie tak silne jak po spożyciu eliksiru, niemniej jednak nie będzie niezauważalne.
× Czerwona – wypełniona afrodisią, której działanie powoduje zwiększenie popędu seksualnego; pachnie różami.
× Różowa – wypełniona amortencją, powoduje delikatne zauroczenie osoby, która ją zapali w stosunku do osoby, od której świecę otrzyma; zapach podobnie do eliksiru odbierany jest przez każdego zupełnie inaczej.
× Szara – niech Cię nie zwiedzie jej niemrawy kolor, do jej wytworzenia użyto bełkoczącego napoju, odpalenie ją powoduje trudność z ułożeniem słów w odpowiedniej kolejności; bezzapachowa.
× Zielona – relaksująca i odprężająca za sprawą dodatku colore inverso; pachnie niczym świeżo skoszona trawa.
× Niebieska – jej spalanie powoduje łatwość w zasypianiu, choć prawdę mówiąc jest zwyczajnie nasączona eliksirem usypiającym dormitionis; zapach duszący i słodki.
× Czarna – kolor przypomina złowrogie działanie, lecz absolutnie nie ma z nim nic wspólnego, ma w sobie nieco eliksiru euforii, powodując szczęście osób będących w otoczeniu spalającej się świecy; o zapachu intensywnych kobiecych perfum.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 40g

Unikalny kubek z Cafe de Munde
Nie dość, że jedyny w swoim rodzaju to w dodatku idealny do kawy! Jest w stanie podgrzewać Twoją kawę do ulubionej temperatury.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 15g

Wzrok Ann
Brelok, naszyjnik, bransoletka z zaczarowanym w środku kosmosem i planetami. Pamiątka ta stworzona jest na cześć jednej z najbardziej utalentowanych jasnowidzów Nowego Orelanu.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2 astronomia
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 75g

Woreczki mojo
Rysunki różnych symboli są używane jako amulety i umieszczane w workach mojo. Woreczki zwykle wykonane są z tkaniny lub ze skóry, do których oprócz symboli wkładane są korzenie i zioła.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 zielarstwo
Zakup: Sklep z pamiątkami
Cena: 100g


Meksyk

Błogosławiony Różaniec
Na pierwszy rzut oka przypomina ten znany na całym świecie, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się, dostrzec można wyryty na kamykach alfabet runiczny, układający się w modlitwę o ochronę i szczęście. Wykonany jest z czerwonych i pomarańczowych, występujących tu opali, pozbawionych dokładniejszego szlifu.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2 starożytne runy
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 190g

Breloczek z Oka Lunballi
Otoczone szkłem oko, o brązowej tęczówce. Pozostaje zwykle zamknięte, jednak gdy ktoś zbyt długo się na nas patrzy, powieka się unosi i odwzajemnia spojrzenie podglądającego. Popularna jako dodatek do kluczy czy torebki.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 45g

Drewniana Maska Bogów
Włożona w tworzenie ich praca ludzkich rąk sprawia, że nigdy nie spotka się dwóch takich samych masek. Wykonane z magicznego drewna, znane są ze swojego powiązania z naturą i matką ziemią. To doskonały pomysł na prezent dla wszystkich miłośników zielarstwa! Do wyboru mamy dużą, klasyczną ozdobę lub mniejszą, w formie breloczka.  
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 zielarstwo
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 85g

Naszyjnik Indian Huichol
Kolorowe, dziergane na szydełku ozdoby. Tworzące je kobiety z plemienia Huichol włożyły wiele serca w ich tworzenie, dlatego wzór nigdy się nie powtarza. Znane ze swojej magicznej mocy, idealne źródło inspiracji. Do wyboru w wielu wariantach.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 działalność artystyczna
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 80g
Naszyjnik z Onyksem lub Turkusem
Ciężka i solidna ozdoba, również ręcznie wykonywana i popularna pośród czarodziejów w meksyku. Każdy kamień szlachetny, którego użyto do stworzenia całego sznurka, ma inny odcień. Wpływają doskonale na talent magiczny.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2 zaklęcia
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 160g

Ozdobna butelka z Meksykańskim Ginem
Idealna na prezent, pływają w niej owoce jałowca, przypominające oczy skorpionów. Bardzo silny alkohol, o mocnym i cierpkim smaku. Nie ma po nim kaca, jednak spożywany w dużych ilościach sprawia, że żółknie nam skóra!
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 20g

Puszka z Fioletową Agawą
Kolorowa puszka, pełna sypanej, magicznej herbaty o właściwościach chłodzących ciało. Przez pięć godzin od wypicia jest nam chłodno i przyjemnie, człowiek się także nie poci. Nie wolno pić jej zbyt dużo, można dostać wstrząsu termicznego! Pita na ciepło nie ma efektu. Puszka 150gr (10 użyć)
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: -
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 25g

Ręcznie robiona bransoletka
Wykonana w meksykańskim stylu ozdoba. Na czarne rzemyki wplecione są kamienie, które przedstawiają antyczne runy ochronne, których używali Majowie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1 starożytne runy
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 100g

Totem Protekcyjny
Kolejna drewniana ozdoba, znana wśród mieszkańców wsi i wierzących w tradycję rdzennych mieszkańców kraju. Podobnie jak maski, wykonane są z drewna stosowanego do produkcji różdżek. Każdy indywidualnie dobiera pod siebie symbol zwierzęcia, które ma je reprezentować. Zawieszona na rzemyku podobizna jego łba lub całości, wspiera naturę człowieka.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2 transmutacja
Zakup: Sklep z pamiątkami w Meksyku
Cena: 180g


Mont Blanc

Alpejski garnek
Gratka dla zapalonych kucharzy. Pozwala przyrządzić prawdziwie pyszny alpejski ser nawet jeśli nie masz najmniejszego talentu kulinarnego
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1pkt magiczne gotowanie
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 80g

Biały płomień
Mały ognik który nigdy nie gaśnie. Przechowywany w eleganckim metalowym pudełeczku z grawerem masywu górskiego służy najczęściej do ogrzewania dłoni podróżującym po górskich ścieżkach lub zwyczajnie by cieszyć oko.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 40g

Czapka świstaka
Noszona na głowie pogwizduje za atrakcyjnymi przedstawicielami płci, która Cię interesuje!
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 20g

Etola z piór wieszczka
ekstrawagancka część ubioru i absolutny must-have każdej stylowej czarownicy. Czarne pióra zaklęte są w taki sposób, by ogrzewały odsłoniętą skórę, a właściwości magiczne tych ptaków sprawiają, że noszący te etole wróżbici zdają się mieć jaśniejsze wizje.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1pkt astronomia i wróżbiarstwo (+2pkt przy genetyce jasnowidza)
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 80g

Kufel z rogu koziorożca
Epickich rozmiarów kufel który pilnuje stanu upojenia konsumenta. Gdy przesadzisz z trunkami nie dość, że zaczyna się z niego ulewać to jeszcze beczysz jak prawdziwa koza! Ma wygodny uchwyt by móc go przypiąć do paska.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 20g

Kula émotif
Kula z cienkiego kryształu, w której znajdują się zaklęte, tańczące płatki śniegu. Podarowana drugiej osobie pozwala podglądać jakie emocje skrywają się w obdarowującym. Gdy jest to gniew, śnieżynki miotają się szarpane straszną wichurą, gdy radość, wirują tanecznie, gdy smutek roztapiają na dnie bańki.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 20g

Kryształy lumière
Ozdobne kryształy pamiątkowe sprzedawane po dwie sztuki. Po potarciu jednego o drugi zaczynają jarzyć się jasnym, błękitnym światłem.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 16g

Le nuage
Chmura w butelce. Piękny kremowy cumulus zaklęty w butelce obrazujący dokładnie stan zachmurzenia nieba jaki panuje nad szczytem górskim. Obserwuj wielkie burze i łagodne nimbusy przez okrągły rok, wspominając miło spędzone ferie.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +1pkt astronomia i wróżbiarstwo
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 40g

Medalion lub brelok z szarotką alpejską
Szarotka alpejska rośnie zwischen Schnee und Eis czyli pomiędzy śniegiem i lodem; wygląda niewinnie jednak zdolna jest przetrwać w ekstremalnych warunkach. Medaliony i breloki z zaklętą szarotką z czasem wzmacniają odporność i kondycję fizyczną noszącego, a także wyostrzają jego umiejętności magii leczniczej.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: +2pkt uzdrawianie
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 120g

Pleciona bransoletka z aleksandrytem
Bransoletka ta, starannie wyplatana ze zwykłego rzemyka, ozdobiona niewielkim kamieniem szlachetnym, po założeniu pozwala słyszeć w szumie wiatru prawdziwą muzykę.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: Mont Blanc - centrum miasteczka
Cena: 25g
Ostatnio zmieniony przez Fillin Ó Cealláchain dnia Pon Lis 23 2020, 21:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Fillin Ó Cealláchain

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175
C. szczególne : czarne, wąskie ubrania; mocny irlandzki akcent; prawie udany tatuaż na szyi, nad karkiem : all four boyd;
Galeony : 513
  Liczba postów : 1247
https://www.czarodzieje.org/t16446-fillin-o-ceallachain#452046
https://www.czarodzieje.org/t17983-fillin#510202
https://www.czarodzieje.org/t16447-w-moim-domu-straszy#452099
https://www.czarodzieje.org/t16445-fillin-o-ceallachain#452029
https://www.czarodzieje.org/t18350-fillin-o-ceallachain-dziennik
Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Moderator
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie EmptyPon Lis 23 2020, 21:46;
Przedmioty świąteczneCeltycka noc


Jajeczna pozytywka
Zaczarowany przedmiot wykonany ze skorupek po jajkach magicznego zająca. Dotknięta różdżką zaczyna grać najpopularniejsze melodie Celtyckiej Nocy i wytwarza magiczną bańkę (pomieści dwie osoby), wewnątrz której mamy uczucie, że siedzimy nad strumieniem w samym środku wiosny. Zdawać by się mogło, że słychać nawet śpiew ptaków i zapach świeżej trawy!
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 DA
Zakup: -
Cena: -

Kolczyki z Królikiem
Inspirowana Celtycką Nocą biżuteria wykonana ze złota oraz zaczarowanej cyrkonii- wykonywana przez potomków druidów, którzy jako jedyni, znają potrzebne zaklęcie. Gdy jest noszona — kamyk zmienia kolor na zielony, jeśli w promieniu 5 metrów znajduje się jakieś magiczne zwierzęta.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 ONMS
Zakup: -
Cena: -

(na)Strojny wianek
Subtelna ozdoba głów wszystkich panien (choć nie tylko) wykonana z różnokolorowych polnych kwiatów, nawiązująca do tradycji Celtyckiej Nocy. Nie jest to jednak taki zwyczajny wianek! Osoba, która nałoży go na głowę może dostrzec, że kolor jej włosów zmienia się w zależności od aktualnego nastroju. I tak: ognistoczerwone kosmyki mogą pojawić się w przypadku rozdrażnienia czy złości, błękitne - gdy czarodziej jest spokojny lub rozmarzony, a kolor żółtojajeczny... wskazuje na głębokie zawstydzenie.
Detale:
Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: +1 transmutacja
Zakup: -
Cena: -

Uszy królika
Opaska z uszami królika, która po założeniu przemienia daną osobę w to właśnie zwierzę na 12h. Taka osoba posiada wszystkie cechy królika. Zostaje jej jednak zdolność słownej, ludzkiej komunikacji. Mogą wystąpić jednak efekty uboczne takie jak pozostanie wąsików, uszu lub ogonka po powtórnej transformacji w człowieka.
Efekty uboczne:

Rzuć kostką by sprawdzić czy masz efekty uboczne. Sam możesz wybrać, które z nich się u Ciebie pojawią. Pamiętaj, żeby wspomnieć o nich w kolejnych wątkach:
1,2 - Żadnych efektów ubocznych
3,4 - Efekt uboczny na godzinę po przemianie.
5,6 - Efekt uboczny na cały dzień po przemianie.
Detale:

Kategoria: nagroda w evencie
Kuferek: -
Zakup: -
Cena: -
Boże Narodzenie

Bombki-pamiątki
Magiczne ozdoby, dekorujące choinkę. Ukazują na swej powierzchni najlepsze wspomnienia osób, które znajdują się przy nich.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: świąteczny sklep
Cena: 10g

Czapka elfa
Inspirowana mugolskim trendem czapka doskonale wpasuje się w gust miłośnika małych pomocników! Założona na głowę, powoduje zmianę uszu w szpiczaste i wydłużone; efekt ten znika natychmiast po zdjęciu czapki.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: świąteczny sklep
Cena: 20g

Poroże renifera
Urocza opaska z porożem renifera, idealna dla miłośników kultury mugolskiej. Założona na głowę, powoduje zmianę uszu w typowo kojarzone z owym zwierzęciem oraz wyrośnięcie ogona; efekt znika natychmiast po zdjęciu czapki.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: świąteczny sklep
Cena: 20g

Wiecznie modny szalik
Ten szalik specjalnie dostosowuje się do reszty twych ubrań; zmienia kolor, aby dopełnić kreację.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: --
Zakup: świąteczny sklep
Cena: 30g


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Przedmioty czarodziejskie QzgSDG8
Przedmioty czarodziejskie Empty


PisaniePrzedmioty czarodziejskie Empty Re: Przedmioty czarodziejskie  Przedmioty czarodziejskie Empty;

Powrót do góry Go down
 

Przedmioty czarodziejskie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Przedmioty czarodziejskie MGJ6B65 :: 
wprowadzenie
 :: 
spisy fabularne
-