Share
 

 Biblioteka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 37 z 39 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Next
AutorWiadomość


Bell Rodwick

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 25
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t649-bellcia
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7785-bell-rodwick#216614
http://dzika-mafia.blog.onet.pl/
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty11.06.10 17:36;

First topic message reminder :


Biblioteka


Wielkie regały z książkami sięgają niemal do sufitu. Można tu spotkać przede wszystkim osoby lubiące się uczyć, czytające dla przyjemności lub po prostu grupki dziewczyn chcące obgadać coś w spokoju. Całe pomieszczenie wypełnia zapach starego pergaminu, a niektóre półki pokrywa cienka warstwa kurzu. Jest tu przestrzeń na której stoją stoliki z krzesłami, by można było przeczytać książkę której nie można wypożyczyć, bądź w ciszy odrobić lekcje
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Katniss Johnson

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 1304
Dodatkowo : ścigająca
  Liczba postów : 545
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7393-katniss-johnson
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7406-tutaj-katniss-johnson-zostaw-wiadomosc
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7396-niezrozumiana-przez-nikogo
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7405-katniss-johnson
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty22.05.14 15:39;

Weszła do biblioteki, trzymając pergamin, pióra i jakieś inne piśmiennicze drobiazgi. Czas zabrać się za wypracowanie o zaklęciach niewerbalnych. Katniss rozłożyła swoje przybory na jakimś stoliku i spytała bibliotekarkę o jakieś pomocne jej tomy. Kiedy ta przyniosła jej naręcze książek, Gryfonka podziękowała i szybko otworzyła pierwszą z nich, która wyglądała na najstarszą. Zaczęła szukać interesujących ją zwrotów i terminów, zapisując je na skrawku pergaminu. Po jakimś czasie stwierdziła, że wystarczy i zamknęła księgę. Skonfrontowała swoje notatki z tym, co zostało jej w głowie z zajęć i po krótkim namyśle zaczęła pisać.
Zajęło jej to dobrą godzinę. Lubiła tworzyć wiersze, opowiadania twórcze, ale wypracowania od biedy też mogła napisać. Postawiła ostatnią kropkę i rozejrzała się, zwijając manatki. Teraz trzeba ruszyć się do sowiarni i przesłać swoje wypociny profesorowi.

zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Meadow Windstow

Student Hufflepuff
Rok Nauki : I
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 144
  Liczba postów : 238
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7705-meadow-c-windstow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7710-sowka-meadow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7709-meowmeow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7711-meadow-windstow
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty23.05.14 21:09;

Nie ma przyszłości, nie ma życia, nie ma nadziei. W ogóle tragedia, masakra, depresja. Ponarzekać zawsze można. Ale w przypadku Meadow było to uzasadnione. Właściwie to wstydziła się tego, że cały czas olewała naukę. Kiedy miała dwanaście lat, posiadała przecież takie ambicje na zdanie OWUTemów, skończenie studiów i superkowe zakończenie edukacji. A tu co? Mea bała się, że nie zda. Oj, dobra, to już lekka przesada, ale faktycznie - z jej ocenami nie było dobrze. Co więc mogła zrobić? Zacząć kuć dopiero pod koniec roku? Ekstra zapłon, ale cóż by jej to dało? Wstyd i hańba.
Windstow ślęczała w bibliotece przy jednym ze stolików nad podręcznikami nic nie rozumiejąc. Jak ona mogła tak zupełnie nie zdawać sobie sprawy z powagi nauki? I jakim cudem ona w ogóle zdawała? Próbując czytać, właśnie takie myśli dręczyły jej głowę. W tym momencie naprawdę podziwiała tych, którym nauka przychodziła tak swobodnie. Dla niej było to coś jak czarna magia, której, swoją drogą, i tak nie ogarniała. Podobnie jak wszystkiego innego, z resztą. Jaka szkoda, że jedynie ocena końcowa z Wróżbiarstwa nie może być brana pod uwagę. No bezsens. Bo akurat z tego była dobra. Bardzo dobra!
Blondynka nie wiedziała co począć w takim momencie. A może w ogóle zamknąć już książki, iść spać albo jeść i okłamywać się, że wszystko jest super? W końcu to dotychczasowo robiła. Próbując skupić się na jednym słowie zbierając w kupę wszystkie literki, Meadow powtarzała sobie w głowie, że przynajmniej nie oblała niczego. No, ledwo. Ale to już coś!
Po jakimś czasie dziewczyna zamknęła z hukiem podręcznik od Transmutacji i odłożyła go do reszty podręczników porozrzucanych po całym jej stoliku. Do tej pory nawet nie zorientowała się jaki bałagan tu zrobiła. Mimo to ani jej się śniło, żeby posprzątać. Siedziała ze zdenerwowaną miną jakby błagając o zbawienie. Nagły przypływ wiedzy czy czegoś takiego. Albo zwyczajnie kogoś, kto odciągnąłby ją od tego mętliku w głowie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lysandra Shepard

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 23
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 35
  Liczba postów : 32
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty24.05.14 21:02;

Biblioteka była i nadal jest ulubionym miejscem Lysandry w całym zamku. Owszem była Krukonką i jej domeną była nauka. Ale ona potrafiła siedzieć tam całymi dniami, albo wynosić do dormitorium tyle opasłych tomiszczy ile się dało.
Dziewczyna zamiast spędzania czasu na imprezach i zawieraniu znajomości wolała zaznajomić się z teściom książek dawno już nie żyjących autorów. Od pierwszej klasy Hogwartu często tu zaglądała i nie tylko.
Parę razy udało jej się nawet odwiedzić Dział Ksiąg Zakazanych, ale to było ekstremalne przeżycie.
Krukonka zawędrowała do biblioteki celem oddania paru tomów, które pochłonęły jej uwagę na kilka ostatnich dni. Z każdą kolejną książką napierała wprawy w coraz szybszym czytaniu. To przekładało się na to, że szybciej pochłaniała kolejne strony, rozdziały w a rezultacie całe książki.
Zejście z wieży Krukonów do biblioteki nie było takie łatwe, ale Lysandra ich nie niosła. Od tego była przecież magia, więc ją stosowała. Może nawet częściej niż byłoby to koniczne. Prawdą było jednak, że Shepard nie mogła się doczekać swoich siedemnastych urodzin, żeby mogła swobodnie posługiwać się magią.
Biblioteka nigdy nie była wypchana po brzegi, więc panował tu spokój i cisza, które zdecydowanie preferowała w takich miejscach Lysa. Nie oznaczało to jednak, że cisza zawsze była czymś dobrym.
Oddawszy wypożyczone książki ruszyła wzdłuż regałów szukając czegoś, co ją zajmie. Nie minęła nawet dłuższa chwila, gdy idealny spokój biblioteki przerwał huk zamykanej książki. Lysandra odwróciła się w kierunku hałasu lekko zdegustowana.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Meadow Windstow

Student Hufflepuff
Rok Nauki : I
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 144
  Liczba postów : 238
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7705-meadow-c-windstow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7710-sowka-meadow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7709-meowmeow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7711-meadow-windstow
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty25.05.14 19:33;

Meadow wstała z siłą, dodatkowo robiąc hałasu z krzesłem i stołem, który o mało co nie przewrócił się. Dziewczyna westchnęła głośno spoglądając ostatni raz na książki pozostawione przez nią w kompletnym nieładzie. Trudno, ktoś to za nią posprząta. Oby.
Windstow odwróciła się od stolika i zaraz po tym dostrzegła znaną jej już sylwetkę przyglądającej się jej ze zniesmaczeniem. Chyba nie po raz pierwszy. Meadow próbowała już wiele razy znaleźć wspólny język z ową dziewczyną, jednak nijak jej to wychodziło. Prawdopodobnie już dawno by się poddała, ale coś ciągnęło ją do dziewczyny. Lysandra wydawała jej się być taka tajemnicza, przez co ciekawa i godna dokładniejszego poznania. Jakby więc mogła odpuścić? W takich kwestiach Mea potrafiła walczyć do końca, aż po wygraną. Postanowiła więc zignorować zdegustowany wyraz twarzy Lysandry, a nawet podeszła bliżej niej i zapytała:
- Jak wy, Krukoni, to robicie? Nauka przychodzi wam tak łatwo, wszystko kapujecie. Specjalny trik? - Dziewczyna uniosła do góry lewą brew. Ton jej głosu był raczej spokojny, ale w tym momencie była lekko wyprowadzona z równowagi. Cóż, gdyby tylko miała pod ręką eliksir poruszający szare komórki, wypiłaby go już dawno. A może to prawda, jedni są po prostu lepsi, zaś drudzy gorsi? Takie wytłumaczenie było dla Meadow najprostsze, a z drugiej strony najbardziej drażniące. Wszak blondynka może i nie należała do osób egoistycznych, ale nie lubiła być "tą gorszą". Tak, nikt nie lubił.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elsa de Rousvelt

Student Slytherin
Rok Nauki : II
Wiek : 25
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 530
Dodatkowo : pół-wila
  Liczba postów : 232
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7604-elsa-yvette-de-rousvelt
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7609-elsowa-poczta
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7607-zwierciadelka
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7651-elsa-de-rousvelt
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty26.05.14 12:22;

Elsa zabrała swoje rzeczy i przeniosła się do biblioteki, mając dość pierwszorocznych Ślizgonów, którzy za nic nie pozwalali jej się skupić na wypracowaniu. Miała już wstęp, ale był dosyć marny. Rozstrój emocjonalny nie pozwalał wili na zaspokajanie ambicji, więc jej cele i priorytety spadły trochę niżej. Niespecjalnie zależało jej na dobrej ocenie, tym razem liczyła tylko na to, że będzie pozytywna. Usiadła w jakimś cichym zakątku i pisała, korzystając z mądrych książek. Łapała się co chwilę na tym, że jej starania przerywane są przez uporczywe myśli. Pojawiało się tyle zagadnień do rozwiązania, tyle możliwości... Szkoda, że jedna była gorsza od drugiej. Nie mogła nic wybrać, pójść w żadną stronę. Nie czuła się komfortowo, stojąc w miejscu.
Planowała napisać to wypracowanie prawie na odwal, żeby było szybko, z głowy. Wyszło natomiast na odwal, ale długo. Stanowczo potrzebowała jakiegoś odreagowania. Skończyła swój esej i zostawiła bibliotekę za sobą, chcąc poszukać jakiegoś miejsca, gdzie mogłaby w spokoju potańczyć.

/zt.
nie przejmujcie się mną, ja tylko na moment ;p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Angelus Scorpion

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 27
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 1,85
Galeony : 76
  Liczba postów : 406
https://www.czarodzieje.org/t7754-angelus-scorpion
https://www.czarodzieje.org/t7758-angelus
https://www.czarodzieje.org/t7757-druzyna-aniola
https://www.czarodzieje.org/t7786-angelus-scorpion#216618
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty26.05.14 18:52;

Angelus nie lubił pisać wypracowań. Zazwyczaj ktoś pisał je za niego, bo on nie miał na to czasu. Niby to jego przyszłość, ale chłopak wolał brzdąkać na strunach swojej gitary aniżeli pisać wypracowania i czytać grube książki naukowe od których po prostu puchł mózg. No dobrze, wiele rzeczy przychodziło mu z niebywałą łatwością ale nie miał tak dobrej pamięci jak co to niektórzy. Usiadł przy stoliku, gdzie było wolne i po prostu zabrał się za pisanie. Zajęło mu to dobrą godzinę bo nie miał zamiaru się z nim cackać niczym z dzieckiem. I tak o pół godziny za dużo spędził pracując nad nim. Nie miał pojęcia czy to wszystko będzie miało ręce i nogi ale postanowił wysłać profesorowi owe wypracowanie sowią pocztą i zapomnieć o tym jak właśnie zmarnował godzinę swojego cennego czasu. Gdy już się z tym uporał opuścił w miarę cichy sposób bibliotekę.

zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Seth Morpheus Lyons

Mieszkaniec Hogsmeade
Wiek : 25
Czystość Krwi : 10%
Galeony : 3837
  Liczba postów : 585
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7742-seth-morpheus-lyons
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7749-latajaca-menda
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7748-porzuccie-wszelka-nadzieje-wy-ktorzy-tu-wchodzicie
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7750-seth-lyons
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Moderator
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty26.05.14 20:41;

Seth był bardzo pilnym uczniem! Nie wierzycie? Nie dziwie się. W każdym razie, w jego pojęciu, bycie pilnym i zorganizowanym polegało na tym, że przyszedł do biblioteki i postanowił napisać to cholerne wypracowanie. Miał jednak totalną pustkę w głowie. Próbował szukać jakichś książek, które mogłyby mu pomóc, ale raczej rzadko bywał w bibliotece, a bibliotekarz/ka, gdzieś się zapodział(a), więc Lyons nie miał nawet szans na to, aby pomóc sobie w jakikolwiek sposób. Westchnął więc, starając się zapanować nad irytacją i chęcią zignorowania wypracowania. Trzęsły mu się nieco dłonie, co jednak nieco mu w tym przeszkadzało. Pieprzona dysfunkcyjność… może jakby zapalił byłoby mu lepiej? Już miał wstawać, kiedy uświadomił sobie, że jedynie próbuje odwlec nieuniknione. Mruknął coś obelżywego pod nosem, co miało określać opiekuna ich domu, po czym zaczął coś pisać, dobrze wiedząc, że bez czyjejś pomocy dostanie okropną ocenę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


avatar

Nauczyciel
Rok Nauki : VII
Wiek : 23
Czystość Krwi : 0%
Galeony : 783
  Liczba postów : 589
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8353-gittan-svensson
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8360-gittan
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8359-stworzmy-historie
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8361-gittan-svensson
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty27.05.14 18:30;

Niestety na pisanie wypracowania z Zaklęć musiała się już zdecydować na bibliotekę. Nie było sensu wypożyczać tyle książek, a następnie chodzić po całym zamku, szukając jakiegoś cichego i odpowiedniego miejsca. Usiadła między regałami, nie przejmując się, że przez to jej pismo będzie niechlujne. Inaczej w ogóle nie napisze tego wypracowania. Samo czytanie książek zajęło jej ponad trzy godziny. Nawet wkręciła się! Co prawda nie tak jak w Starożytne Runy... Interesowało ją, czy mogłaby połączyć zaklęcia niewerbalne z rytuałami czarownic z salem. Może klątwa wtedy miałaby jakieś głębsze znaczenie niż jedynie słowa? Chciałaby, aby kiedyś wyszło jej jedno zaklęć, które stosowało się kiedyś. Kompletnie się zamyśliła. Nie mogła o tym pisać w wypracowaniu, więc musiała się skupić na konkretnym zadaniu. Napisała na początku trochę o historii zaklęć niewerbalnych, skąd się wzięła i kto je pierwszy używał. Następnie podała definicję, którą profesor Blythe powiedział na zajęciach. Opisała czym się różnią zwykłe zaklęcia od tych niewerbalnych. Dopiero później przeszła do dokładnego opisania przykładów. W głównej mierze opisywała przysięgę wieczystą, również sięgając do Historii. Nawet opisała, kiedy została ona użyta w Hogwarcie! Podsumowała wszystko w ostatnim akapicie, a następnie zorientowała się, że bibliotekarka gasi świece. Prędko wyskoczyła ze swojej kryjówki, przerażając ją. Pobiegła do sowiarni.
[zt]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Echo Merope Lyons

Student Gryffindor
Rok Nauki : II
Wiek : 24
Czystość Krwi : 10%
Galeony : 1913
Dodatkowo : Ścigająca
  Liczba postów : 840
http://czarodzieje.org/t7121-echo-merope-lyons
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7122-listy-echo#203156
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7123-echo-w-lesie#203157
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7206-echo-lyons
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty27.05.14 20:18;

Echo w bibliotece pojawiała się ostatnio dosyć często, głównie przez fakt, że czekały ją owutemy. Przesiadywała tu sporo czasu, chyląc się nad książkami z różnych przedmiotów i próbując wkuć jeszcze więcej informacji na blachę. Zawsze uważała, że to zły sposób, ale teraz wzięła ją jakaś dziwna panika, której sama nie rozumiała. I uczyła się, na wszelki wypadek. Na zmianę ze sfinksem, rysowaniem, treningami i całą resztą.
W każdym razie i dziś była w bibliotece. Niosła akurat kilka opasłych tomiszczy, próbując znaleźć sobie jakieś wolne miejsce, bo ktoś znów ją podsiadł. I trafiła na swojego braciszka! Położyła więc książki obok i zajrzała przez ramię na jego wypociny. Przeczytała kawałek i pokręciła głową, krzywiąc się lekko.
- To nie tak - powiedziała, a potem pomogła mu, jak prawdziwa super siostra! Pokazała kilka błędów, poprawiła kilka zdań i tym sposobem wypracowanko stało się lepsze. Taadaaaa.

/zt dla Echo i Setha.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lysandra Shepard

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 23
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 35
  Liczba postów : 32
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty27.05.14 22:16;

Lysandra uważała ciszę biblioteki za jedną z niewielu świętości. Nawet jak na Krukonę nieco przesadzała z nauką. Mogłaby zamieszkać w bibliotece. Tu przynajmniej miałaby swoje miejsce na ziemi. A tak? Raz u ojca, raz u matki, a raz w Hogwarcie.
- Po prostu już tacy jesteśmy - odpowiedziała Lysandra spoglądając na Puchonkę. - Nauka każdemu przychodzi inaczej.
Nie dodała, że Krukoni są po prostu najinteligentniejsi z wszystkich domów. Nie oznaczało to, że inni uczniowie byli tępi. Zdaniem Shepard, Krukoni nieco inaczej podchodzili do nauki. Dla większości było to coś naturalnego, co przychodziło im łatwo. Dla innych pasja, jak w przypadku Lysy.
- Żadne triki. Nauka wymaga czasu, skupienia i uwagi. Jednym przychodzi łatwiej, a innym nieco trudniej. Cała filozofia.
Shepard miała to do siebie, że nie szło jej za bardzo w relacjach z innymi. Wydawała się arogancka, albo zbyt pewna siebie. Z tego powodu albo się ją lubiło, albo nienawidziło. Kompromisu pomiędzy tym nie było.
Krukonka nie bardzo wiedziała, co ma myśleć o Puchonce. Ten dom zawsze był dla niej w pewnym sensie zagadką. Ale nie pogardzała nim. Po prostu wiedziała, że tam się nie odnajdzie. Była za dużą indywidualistką, by należeć do Huffelpuffu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lillian Sundström

Nauczyciel
Rok Nauki : I
Wiek : 25
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 56
  Liczba postów : 38
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8379-lillian-sundstrom
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8388-lilith#236350
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8389-lilithowe
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8387-lillian-sundstrom#236347
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty27.05.14 23:03;

Dla Lilith biblioteka była dobrze znanym miejscem, choć do tej w Hogwarcie wciąż nie do końca się przyzwyczaiła. Nie oznaczało to, że bywała tutaj rzadko od czasu, kiedy przybyła do tej szkoły - w zasadzie, było wręcz przeciwnie; niemniej, w porównaniu do tego, do czego była przyzwyczajona, ta wydawała jej się nieco za mała. Póki były książki, nie miała jednak zamiaru narzekać! Tym razem przywiało ją tu jednak coś innego - tak, właśnie wypracowanie, które w końcu powinno zostać napisane. Miała optymizm, miała ambicje, więc nie było źle. W końcu były to zaklęcia, prawda? Z drugiej strony, po poprzedniej lekcji, wolałaby nieco odetchnąć i zaczekać, aż z jej życia zejdzie ten pechowy cień. No nic to. Wzięła parę książek, wybierając je dłużej, niż inni - chyba dobre pół godziny - aż nie usiadła i nie zaczęła pisać, ostatecznie tylko spoglądając do ich wnętrza kątem oka. Nie miała wielkich problemów z tego typu teorią, choć nie była na tyle oczytana w temacie niewerbalnych, że zdecydowanie wolała sobie pomagać. Więc pisała, pisała i pisała... szybko, własnymi słowami, choć niektóre zdania - czego, miała nadzieję, nie zauważy profesor - ściągnęła żywcem z książek. To było ciekawe. Zaklęcia były ciekawe. Im bliżej była końca, tym bardziej kusiły ją książki, by jednak się w nich zatopić... I pewnie dlatego, gdy wypracowanie leżało skończone obok niej, ona przewracała strony, zdając się nie zauważać świata obok niej. Noc. Zbliżała się noc, więc musiała już się zbierać, o czym przypomniała jej ciemność za oknami. No i fakt, że ludzie jakoś... wyparowali. Będzie musiała jeszcze tu przyjść. Odłożyła książki, wzięła wypracowanie i raz-dwa wyszła z biblioteki, zaintrygowana tym, co nowego udało jej się wyczytać.

/zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Meadow Windstow

Student Hufflepuff
Rok Nauki : I
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 144
  Liczba postów : 238
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7705-meadow-c-windstow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7710-sowka-meadow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7709-meowmeow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7711-meadow-windstow
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty28.05.14 15:31;

A więc to prawda. Żadnych sposobów, żadnych trików, żadnego niczego innego. Jak widać inni mieli to COŚ, czego nie miała ona. Nieważne, czy chodziło o sprawniejsze szare komórki. Najwidoczniej Meadow nie umiała się skupić i była zbyt leniwa by poświęcić nauce chociaż odrobinę czasu. Blondynka zdecydowanie wolała imprezy i typowo dziecięce zabawy, aniżeli ślęczenie nad książkami. Tym samym efekty były żałośliwe. Nawet dla samej Meadow, która nie potrafiła ustać przy swoich ambicjach na poprawę ocen. Cóż, nieźle sobie zmarnowała szansę na porządne wykształcenie.
- A myślisz... że umiałabyś komuś pomóc z nauką? No, nawet nazwijmy to korkami. - O, to jest to! Nawet jeśli było już za późno na nadrobienie całej edukacji, Meadow byłaby dumna z samej siebie gdyby wyszła ze szkoły mając trochę więcej w głowie. No bo nie była przecież kompletnie ułomna, nie miała nawet z niczego zagrożenia. Najważniejsze rzeczy same zostawały jej w głowie, ale na krótki czas. Dlatego też zostawiała naukę na sam koniec.
Windstow była w każdym razie typem ucznia, któremu trzeba poświęcać indywidualny czas, by załapała. W niczym to jej nie pomagało, a wręcz przeszkadzało. No i Mea zawsze dzielnie broniła się przed jakimikolwiek pomocami naukowymi, tak jakby miało to urazić jej dumę. Chociaż osobą z wygórowanym ego nie była, nawet w jednym procencie!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lysandra Shepard

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 23
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 35
  Liczba postów : 32
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty29.05.14 20:29;

Lysandra nie za bardzo potrafiła wczuć się w uczucia innych. Możliwe, że powodem był zbytni praktycyzm dziewczyny i jej wiarę w to, co dało się udowodnić naukowo.
A przede wszystkim Shepard lubiła się uczyć, ale tylko i wyłącznie dla siebie samej. Wyniki w szkole nie były dla niej aż tak bardzo ważne. Co ciekawe wyniki i tak miała bardzo dobre. I całkiem możliwe, iż nawet gdyby nie trafiła do Ravenclawu. Jedynie nie chciałaby się znaleźć w Slythernie. Jej zdaniem nie pasowała tam, bo nie miała wielu cech preferowanych przez Salazara.
Pytanie Meadow ją zaskoczyło. Nigdy nic nikomu nie tłumaczyła jeśli szło o naukę. Niby była cierpliwa, co wymagało przy wycinaniu z materiału i szyciu pluszowych zwierzaków, które było sekretnym hobby Lysy.
Z drugiej strony nie miała podstaw, by mieć pewność czy sobie poradzi, czy też nie. A nie mając podstaw pozostało jej tylko się domyślać.
- Nie wiem - przyznała zgodnie z prawdą.
Lysandra miała tę nietypową chcę, że potrafiła powiedzieć prawdę w sytuacjach, gdy inni woleli by kłamać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Phoenix I. Farãas

Nauczyciel
Rok Nauki : II
Wiek : 24
Czystość Krwi : 25%
Galeony : 406
  Liczba postów : 371
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8029-phoenix-iris-faraas
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8222-colorado#227644
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8103-pif-paf
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8106-phoenix-i-faraas
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty29.05.14 21:33;

No cóż, Nix nie była zadowolona tym, że jej pierwsze zajęcia z zaklęć niewerbalnych nie poszły tak genialnie jak to sobie wyobrażała. No przecież, że miała od razu wszystko załapać, a nie teraz pisać jakieś wypracowania o tym. Zaklęcia powinno się rzucać, a nie pisać o nich wypracowania. No ale co zrobić, nic innego przecież nie mogła zrobić, poza napisaniem tego wypracowania i wysłaniem go profesorowi. Próbowała też niewerbalnie otworzyć kałamarz, ale jak łatwo się domyśleć nie wiele jej z tego wyszło. Westchnęła więc ciężko, odkręciła go swoimi dłońmi i poczęła pisać to jakże głupie wypracowanie. Gdy zaś je już skończyła znalazła swojego pięknego tukana imieniem Colorado i posłała je profesorowi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Emrys Jeffrey Mooler

Student Gryffindor
Rok Nauki : II
Wiek : 26
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 158
  Liczba postów : 236
http://czarodzieje.my-rpg.com/t4848-emrys-jeffrey-mooler
http://czarodzieje.my-rpg.com/t4919-ameba
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6056-mieszanka-wybuchowa-20
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7970-e-j-mooler
http://www.eblito.blogspot.com
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty29.05.14 21:50;

Ona miał pisać wypracownie. Serio? On. Emrys. Jeffrey. Cholerny. Mooler. Miał pisać wypracowanie. Normalnie nie mieściło mu się to w głowie. Fakt, że raz tam oszukał czy coś, ale żeby zaraz mu jakieś wypracowania kazać pisać. Lekka przesadza jego zdaniem to była. No ale co miał zrobić? Bardzo chciał się tych zaklęć nauczyć, a jak już zaczął, to głupio było tak to porzucać, chyba nie?
W każdym razie w końcu udało mu się doczłapać do biblioteki. Może nawet dobrze, że do niej trafił, bo miał dziś takiego cholernego kaca, że każdy dźwięk go drażnił, a z założenia biblioteka była miejscem, w którym ludzie cicho siedzieć mili.
Zasiadł. Napisał. Uradował się w duchu. Znalazł swoją Amebę i posłał list do spora z wypracowaniem. Niech ma! Niech czyta jego zarąbiste słowa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Meadow Windstow

Student Hufflepuff
Rok Nauki : I
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 144
  Liczba postów : 238
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7705-meadow-c-windstow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7710-sowka-meadow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7709-meowmeow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7711-meadow-windstow
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty30.05.14 20:08;

Windstow uśmiechnęła się lekko do Lysandry. Spodziewała się takiej właśnie odpowiedzi, a raczej szczerości ze strony Shepard. Kto jak kto, ale ona wydawała jej się szczególnie szczera. Aż do bólu, a to się oczywiście ceni.
- W takim razie miałabyś może wystarczająco dużo czasu i trochę chęci, by się o tym przekonać? Tak bez owijania w bawełnę, mam teraz problemy ze skupieniem się na nauce i ledwo co zdaję. A to nie jest dla mnie wystarczające, no i wiesz... myślałam, że ktoś mógłby mi pomóc jeszcze cokolwiek załapać. A ty wydajesz mi się osobą, która ma wystarczająco dużo skupienia. Ach, i inteligencji. - Ostatni komplement pewnie zabrzmiałby sztucznie gdyby nie padł z ust Meadow. Nie była ona bowiem typem tak zwanego lizacza tyłków, a kłamstwo uznawała za słuszne tylko i wyłącznie w sytuacjach mocno ekstremalnych. Tym samym odrzucali ją nałogowi kłamcy. A raczej ci, na których kłamstwie już się poznała, bowiem było to dziewczę momentami dziecinnie naiwne. Cóż, ogólnie Meadow było można porównać do dużego dziecka. Nie śpieszyło jej się specjalnie do dorastania, a myśl o skończeniu szkoły i myślenie o jakiejkolwiek pracy przerażała ją. Tak, jasne, kiedyś chciała zostać Aurorem, teraz zresztą też! Ale do tego potrzebowałaby lepszych ocen, na co jest za późno. Co więc może robić innego? Nie zamierzała dalej żyć z pomocą rodziców, ale im starsza była, tym bardziej przekonana była, iż sobie zwyczajnie nie poradzi. Ogarniało ją pesymistyczne myślenie, które było do niej zupełnie nie podobne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lysandra Shepard

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 23
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 35
  Liczba postów : 32
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty31.05.14 23:26;

Lysandra nie mała bliżej sprecyzowanych planów odnoście swoich przyszłych zawodów. Wiedziała jedynie, że nie będzie uzdrowicielem. Po części dlatego, że robiło jej się słabo na widok krwi. Z drugiej strony miała awersję do tego zawodu. No i nie chodziła do Skrzydła Szpitalnego jeśli naprawdę nie musiała.
- Nie wiem, czy mam do tego odpowiednie predyspozycje - powiedziała przyglądając się Puchonce.
Nie mówiła tego, że brakowało jej wiedzy czy pewności siebie. Nigdy to tej pory nikogo nie uczyła, jak już wspomniane było. No i nie miała pewności czy nie dałaby plamy jako korepetytorka.
Jeśli coś poszłoby nie tak mogłaby mogłaby jeszcze tylko bardziej zaszkodzić Meadow.
- Mogę spróbować - zgodziła się, chociaż jej twarz pozostała taka jak była zwyczaj, czyli raczej bez zbędnych emocji. - Musiałabym się jednak to tego przygotować. Z jakiego zakresu masz kłopoty?
Lysandra odgarnęła włosy za ucho lekko przygryzając prawy policzek od środka. Zgodziła się nie dlatego, że nie potrafiła odmawiać.
Chciała zdobyć jakieś nowe umiejętności, bowiem im więcej umiała tym bardziej czuła się pewna siebie. W dodatku chętnie poszerzała swoje horyzonty.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Meadow Windstow

Student Hufflepuff
Rok Nauki : I
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 144
  Liczba postów : 238
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7705-meadow-c-windstow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7710-sowka-meadow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7709-meowmeow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7711-meadow-windstow
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty01.06.14 16:23;

Cóż, z jakiego zakresu? Z większości! Co jednak szło dziewczynie najgorzej? Eliksiry. Oj tak, zdecydowanie. Nie dość, że nie mogła się przekonać do nauczyciela Eliksirów, to jeszcze sam przedmiot jej jakoś tak nie leżał. Zwykła mawiać, że przyrządzanie eliksirów jej się nigdy nie przyda w życiu, więc po co ma się tego uczyć? Prędzej wysadziłaby Hogwart w powietrze (do czego swoją drogą raz PRAWIE doszło, hehehe) niż przygotowała porządny, możliwy do wypicia eliksir.
- Największe kłopoty mam chyba z Eliksirami - stwierdziła po minucie zastanowienia. W głębi duszy cieszyła się, że Lysandra zgodziła się na pomoc z nauką. W końcu wydawało jej się, że Shepard nie lubi marnować czasu, co dopiero na przesadnie sangwiniczną Puchonkę, a tu takie miłe zaskoczenie. Och, no przecież Mea wiedziała, że Lysandra nie jest taka zła na jaką mogłaby wyglądać. Może nie jest tak emocjonalna i spontatnicza jak większość osób, do których Windstow żywiła czystą sympatię, ale w Shepard było coś przyciągającego. Może to ta tajemnicza aura, którą Mea zdołała zauważyć po nieudanych próbach zyskania zaufania Lysandry?
Windstow uśmiechnęła się szerzej i przyjaznym tonem dodała:
- To miłe, że jesteś chętna na stracenie odrobiny czasu na kogoś, kto kompletnie nie kapuje spraw dla ciebie banalnych.
Jak bardzo chętna była to już Lysandra sama wiedziała, ale chociaż Meadow nie zauważyła by dziewczyna poszła na jej propozycje jakby z przymusu czy za karę, to nie myślała też, że Shepard tylko o tym marzyła. Bo gdyby Windstow ogarniała tyle co ona, też pewnie nie oferowałaby wszystkim z uśmiechem na ustach pomocy. Była jednak na tyle kochana by nikomu nigdy tej pomocy nie odmówić. W końcu kto jak kto, ale Meadow naprawdę lubiła pomagać! Tak z samego dobrego serca, ot co.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lysandra Shepard

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 23
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 35
  Liczba postów : 32
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty03.06.14 16:21;

Jeśli szło o zawieranie znajomości to Lysandra nie była pierwszą lepszą osobą, która zaprzyjaźnia się na zawołanie. W stosunku do Krukonki można było być albo pozywanie nastawionym, albo negatywnie. Opcja pośrednia nie istniała.
Blondynka nie miała za wielu znajomych, żeby nie wspomnieć o przyjaciołach. Brakowało jej chęci utrzymywanie znajomości z innymi.
Spontaniczność była dla Lysy też czymś nienaturalnym w jej wykonaniu. Za bardzo wierzyła we wszystko, co dało się logicznie wyjaśnić i tego się trzymała. Nie pamiętała, aby w ostatnim czasie robiła coś tylko dlatego, że zachciało jej się tego idąc na przykład dokądś.
- Eliksiry?
Nie dało się, zdaniem Lysnadry, zaprzeczyć, że przedmiot faktycznie nie należał od całkiem prostych, ale też za trudny nie był. Wszystko miało się wypisane w książce i trzeba było postępować zgodnie z instrukcjami w nimi zawartymi.
- Żeby się podszkolić w eliksirach to na pewno nie w bibliotece. Wypadałoby znaleźć jakieś inne miejsce, ale też musisz się pogodzić z tym, że pójdzie na to trochę składników. Bo nie da się nauczyć kogoś eliksirów na sucho.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Meadow Windstow

Student Hufflepuff
Rok Nauki : I
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 144
  Liczba postów : 238
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7705-meadow-c-windstow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7710-sowka-meadow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7709-meowmeow
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7711-meadow-windstow
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty03.06.14 22:30;

Meadow nie należała ani do słuchowców, ani do wzrokowców, więc ta nauka na sucho w jej przypadku była niemożliwa. To znaczy jasne, na minutę może i by coś tam zrozumiała... i na tym koniec. Określenie "kinestetyk" byłoby prawdopodobnie lepsze, ale Mea zdawała się mieć w ogóle zbyt słabą pamięć (jeśli chodzi o naukę) na zapamiętywanie. Trudno. Przynajmniej miała talent do zawierania znajomości, nie?
- Jasne. W takim razie spotkajmy się jutro. Dzisiaj już chyba nie miałabym głowy, żeby się nad tymi eliksirami skupić, a i tobie pewnie byłoby lepiej przygotować jakiś temat, więc... Masz pomysł gdzie dobrze by nam się pracowało? Ach, no i o której masz czas? Mi tak w sumie pasuje każda godzina. - Meadow uśmiechnęła się promiennie.
W tym samym momencie poczuła narastający głód. Faktycznie, zjadła dzisiaj tylko jeden, mały posiłek, a minęło od niego już sporo czasu. Dziewczyna ukradkiem złapała się za brzuch, gdy usłyszała ciche burczenie w nim. No teraz to tym bardziej nie umiałaby się skoncentrować. Jej myśli zajęły się wyobrażeniami o tym, co Mea mogłaby w tym momencie zjeść. Zgłodniała przez to jeszcze bardziej. No świetnie, tyle rzeczy do wyboru, a ona nadal pozostawała tu bez niczego, jedynie z błagającym o jedzenie brzuchem.
Tak, zaraz pójdzie się najeść tym, co lubi najbardziej. To zdecydowanie. A następnego dnia będzie koncentrować się tylko i wyłącznie na jednym - na nauce ofkors. Tym razem na eliksirach. Porządny grafik, a jednak potrafiła sobie takowy sporządzić. Chociaż to, czy był dobry, jest już tematem do dyskusji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Chantel Dwight

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 74
  Liczba postów : 74
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8516-chantel-dwight
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8519-sowka-cassie#241037
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8517-powiazania-chantel
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8518-chantel-dwight
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty05.06.14 23:02;

Kiedy Chantel weszła do biblioteki, od razu kichnęła. Wszechobecny kurz drażnił zarówno jej organizm, ponieważ była na niego uczulona, jak i zmysł estetyczny. Choć w bibliotece miał on prawo bytu. Ktoś mógłby nawet nadawał temu miejscu pewnego klimatu...
Panna Dwight skierowała swoje kroki do biblioteki, gdyż potrzebowała, a raczej chciała wypożyczyć kolejną książkę o transmutacji. Przeczytała ich już chyba z... Dziesięć? O ile dobrze pamięta. Choć mogła coś przeoczyć. W każdym razie, zapragnęła wiedzieć jeszcze więcej, więc dziś wypożycza kolejną.
Przechadzała się między półkami, szukając czegoś, czego jeszcze nie miała okazji przeczytać. W pewnym momencie, jedna z pozycji przykuła jej uwagę, więc dziewczyna zatrzymała się. Transmutacja - poziom zaawansowany. Cóż... Chantel nie śmiała nawet pomyśleć, że już tak wysoki poziom osiągnęła, aczkolwiek może po przeczytaniu tej książki go zdobędzie? Kto wie. Warto się tym zainteresować.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Adrienne Lorrain

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 24
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 324
  Liczba postów : 568
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6444-adrienne-lorrain
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6502-adi
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6446-adrienne-zaprasza
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7517-adrienne-lorrain#210708
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty06.06.14 12:49;

Czyżby panną Lorrain wszyscy opuścili?
No cóż... Nie pierwszy i nie ostatni raz. Philippe, jej kochany braciszek gdzieś całkowicie odleciał. Nie widziała go już jakiś czas, nie żeby bardzo za nim tęsknila, bo w życiu dość dużo razy dawał jej w kość, ale jednak był to jej przyrodni brat i nieco za nim tęskniła, no ale cóż. Może to i lepiej i panna Lorrain powinna się z tego cieszyć, a nie narzekać, że jest źle.
Kolejna sprawa była związana z jej byłym, niedoszłym ukochanym. Pan Roberts miał się do niej odezwać, a do tej pory cisza. Obawiała się tego, bo jego listy brzmiały bardziej jak groźby, że jej nie zostawi, że on musi z nią poważnie porozmawiać i na pewno się od niego tak łatwo nie uwolni. Ale do cholery, co to ma znaczyć? Powiedzieli sobie dość i tyle. Wyjechał, a tymczasem starał się jej przeszkodzić w układaniu sobie na nowo życia. Nie chciala go już widzieć, a co za tym idzie w ogóle z nim rozmawiać. Pewnie nie będzie miała innego wyboru i chłopak prędzej czy później poprosi ją o spotkanie. Szczerze powiedziawszy chcialaby mieć to już za sobą.
Ruszyła w stronę biblioteki, odnieść wypożyczoną książkę o wróżbiarstwie. Szczerze powiedziawszy przeczytała ponad połowę i dała sobie z nią spokój. Jednak gdy ją oddała postanowiła trochę odpocząć, bo jednak z lochów do biblioteki jest trochę tych schodów, a dziewczyna nie miała ostatnio w ogóle kondycji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Chantel Dwight

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 74
  Liczba postów : 74
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8516-chantel-dwight
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8519-sowka-cassie#241037
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8517-powiazania-chantel
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8518-chantel-dwight
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty06.06.14 13:05;

Kiedy Chantel przeglądała książkę o Transmutacji, kątem oka zauważyła, że nie jest w bibliotece sama. Właśnie do sali weszła blond włosa dziewczyna, niosąca w ręku jakąś książkę. Krukonka zdążyła tylko zauważyć kolor okładki, jednak nie dostrzegła tytułu. Dlaczego ja zawsze muszę wiedzieć, co ludzie czytają... Bezsens. Tak naprawdę nie było to bezpodstawne. Otóż, panna Dwight uwielbiała książki i ludzie oczytani od razu budzili jej sympatię, gdyż czuła, że wreszcie będzie miała o czym z nimi porozmawiać. Dlatego, kiedy widziała człowieka z książką w ręku, od razu budziła się w niej ciekawość. Jakkolwiek głupio by to nie brzmiało. Taka dziwna przypadłość. A że dziewczyna już od dawna nie miała towarzysza do rozległych dyskusji o przeczytanych dziełach, postanowiła porozmawiać z nieznajomą. A nuż okaże się, że będą miały wiele tematów do rozmów?
Cześć. Podobała Ci się ta książka? - Chantel uśmiechnęła się do dziewczyny. - Nie pomyśl sobie o mnie źle, ja po prostu lubię ludzi, którzy czytają. To dowodzi ich inteligencji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Adrienne Lorrain

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 24
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 324
  Liczba postów : 568
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6444-adrienne-lorrain
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6502-adi
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6446-adrienne-zaprasza
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7517-adrienne-lorrain#210708
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty06.06.14 13:18;

Szczerze powiedziawszy jeszcze nigdy nie przyszła do biblioteki, żeby ktoś ją nie zagadał, dlatego trochę dziwnie się czuła, że nie miala żadnego towarzysza do rozmów. Ale dziewczyny z jej domu gdzieś poszły, jedna z nich proponowała jej wyjście do Hogsmeade, ale dziewczyna nie miała na to najmniejszej ochoty. Każde jej wyjście do tej wioski kończyło się totalną klapą, zresztą to miejsce kojarzyło jej się tylko i wyłącznie ze ślizgonem, jej pierwszą, prawdziwą miłością i nie chciała myślami wracać do tego co było, bo to było bezsensowne.
Po jakimś czasie siedzenia i rozglądania się po bibliotece podeszła od niej dziewczyna. Wiedziała, że jest z Ravenclaw'u, ponieważ widziała ją w szacie z logo swojego domu. Jednak nie miala zielonego pojęcia jak się dziewczyna nazywa, ani z której jest klasy. Adrienne miała w zwyczaju zawierać nowe znajomości nie tylko z osobami ze swojego domu, ale też poza nim, dlatego gdy tylko krukonka do niej podeszła uśmiechnęła się dość łagodnie do niej.
- Cześć. Nie, zbytnio nie. Przeczytałam do połowy i postanowiłam ją oddać. Nic ciekawego się z niej nie dowiedziałam, a co jak co, ale dziedzina wróżbiarstwa jest na prawdę ogromna. - mruknęła do niej i posunęła się dziewczynie, ażeby mogła kolo niej usiąść.
- Nie ma problemu... - oznajmiła i po raz drugi uśmiechnęła się do dziewczyny.
- Jestem Adrienne. - podała jej dłoń tym samym zarzucając swoimi blond włosami na bok, ażeby nie zasłaniały jej dostępu do twarzy dziewczyny.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Chantel Dwight

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 74
  Liczba postów : 74
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8516-chantel-dwight
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8519-sowka-cassie#241037
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8517-powiazania-chantel
http://czarodzieje.my-rpg.com/t8518-chantel-dwight
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty06.06.14 13:32;

Chantel odetchnęła z ulgą widząc, że napotkana dziewczyna nie wyśmiała jej, czy też nie zignorowała, gdyż wtedy kompleksy Krukonki przybrałyby na sile. Choć oczywiście - nie dałaby tego po sobie poznać.
- Ach, Wróżbiarstwo, no tak. - Chantel skrzywiła sie. - Astrologię uwielbiam podobnie, jak Astronomię, ale jakieś wróżenie z kul, czy tam kart to dla mnie totalna bzdura.
Po chwili panna Dwight zorientowała się, że przecież jej towarzyszka mogła być tą dziedziną zainteresowana, a ona od razu wyszła z krytyką. Kiedy ja się tego nauczę...
Krukonka delikatnie, aczkolwiek dość stanowczo uścisnęła dłoń Adrienne. Wtedy zauważyła, że dziewczyna jest wychowanką Hufflepuffu. Dobrze, bardzo dobrze - Puchoni byli niezwykle przyjaznymi ludźmi, często pracowitymi, a Chantel ceniła te cechy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Adrienne Lorrain

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 24
Czystość Krwi : 75%
Galeony : 324
  Liczba postów : 568
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6444-adrienne-lorrain
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6502-adi
http://czarodzieje.my-rpg.com/t6446-adrienne-zaprasza
http://czarodzieje.my-rpg.com/t7517-adrienne-lorrain#210708
Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Gracz
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty06.06.14 13:45;

Puchonka na pewno nie należy do tych osób z których sobie żartuje czy kpi. Owszem, nie kiedy jej się to zdarza, ale do osób które zna i za pewne nie lubi. Chantel była nowo poznaną krukonką i na pewno nie będzie się z niej śmiała, bo niby dlaczego.
- Ja uwielbiam wróżbiarstwo, jest to mój ulubiony przedmiot, ale cenie ludzi, którzy mówią wprost co myślą, a nie owijają w bawełnę, bo kłamstwo na pewno nikomu na dobre nie wyszło... - mruknęła. Nie kiedy kłamstwo jest też plusem w jakiś szczególnych sytuacjach, ale ona raczej stara sie nie kłamać, a nie lubi osób, które kłamią tym bardziej w jakiś błahych sprawach. To jest dla niej po prostu głupie. Jak to mówią najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo i ona tu w stu procentach popierała. Krytyka również jest potrzebna innym. Co prawda tutaj chodzilo o przedmiot, ale Adrienne za to nie lubiła Astrologii, ale to nie był żaden problem, przynajmniej puchonka żadnego tutaj nie widziala. Najwyżej nie będą sobie pomagać w pacach domowych i tyle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Biblioteka - Page 38 QzgSDG8
Biblioteka - Page 38 Empty


PisanieBiblioteka - Page 38 Empty Re: Biblioteka  Biblioteka - Page 38 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Biblioteka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 37 z 39Strona 37 z 39 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Biblioteka - Page 38 JHTDsR7 :: 
hogwart
 :: 
Wielkie schody
 :: 
czwarte pietro
 :: 
biblioteka
-