Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Pod trzema różdżkami

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 39 z 39 Previous  1 ... 21 ... 37, 38, 39
AutorWiadomość


Elliott Redbird

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 27
Galeony : 1053
  Liczba postów : 1964
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyCzw 13 Sty - 20:58;

First topic message reminder :


Pod trzema różdżkami

Wcześniej Pub Pod Trzema Miotłami. W miejsce zatłoczonego, przepełnionego studentami baru, powstało elitarne miejsce, do którego wstęp mają tylko osoby powyżej 50% czystości krwi. Zapewnia to specjalny zamek, który zamontowany w drzwiach uniemożliwia inny przekroczenie progu. Dodatkowo, przy barze można kupić taki zamek na własny użytek, po to, żeby zabezpieczyć swój dom, lokal czy pokój. Obsługa pewnie spróbuje przekonać się, że to najlepszy sposób, żeby zabezpieczyć się przed coraz częstszymi atakami.
Przy barze możesz zamówić najlepszy alkohol, a większość ludzi przy stolikach dyskutuje na tematy polityczne. Ostatecznie czym chcesz się tu chwalić to wspieranie SLM.

Dostępny asortyment:
►Antymugolski zamek - 100g
► Sok Dyniowy
► Woda Goździkowa
► Piwo kremowe
► Dymiące Piwo Simisona
► Rum porzeczkowy
► Malinowy Znikacz
► Grzane wino z korzeniami i koglem−moglem
► Ognista Whisky
► ”Najlepsza Stara Whiskey Campbell'a”  
► Wino skrzatów  
► Wino z czarnego bzu  
► Sherry
► Rdestowy Miód
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyNie 10 Sty - 17:48;

Rozumiał, że osoby chodzące do szkoły obawiały się o bezpieczeństwo swoje i swoich znajomych podczas pobytu w niej i w okolicznych terenach, jednak nie mógł zarządzić wprowadzenia swoich ludzi ani tym bardziej ludzi Cassidiego do budynku szkolnego bez zgody dyrektora i błogosławieństwa pani minister Grant.
-Młodzi czarodzieje są bardzo ważni dla mnie oraz dla pani Grant, bo w końcu to właśnie wy jesteście naszą przyszłością i, kto wie, czy nie przyjdzie nam przekazać pałeczkę właśnie wam. Niestety tak jak każdy, mam kogoś nad sobą, kto musi zautoryzować każdą podjętą przeze mnie decyzję, o wprowadzeniu ochrony do Hogwartu włącznie.- dopóki sytuacja nie była tragiczna, nie było powodu, by zagęszczać atmosferę. Poza tym, Grant nie opłacało się podejmować takich decyzji, które potwierdzałyby, że sytuacja wymyka się spod kontroli osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
-Myślę, że o posiłki w szkole nie ma się co martwić, a zawsze można przyjść na lunch do takiego miejsca jak to, gdzie jest praktycznie niemożliwe, by któryś ze zwolenników Sojuszu tutaj wszedł, próbując zaszkodzić młodym czarodziejom.- z jednej strony takie rozwiązanie pozwalało wysortować gości i odrzucić tych o mniejszym statusie krwi, którzy chętniej sympatyzują z partią, z której wywodzą się terroryści. Z drugiej jednak tworzyło to kolejne podziały wśród i tak już podzielonej społeczności czarodziejskiej, co nikomu nie mogło na dłuższą metę wyjść na dobre.
-Nie popieram takiego działania, ale nie można też nikomu tego zabronić. Myślę, że regularni goście takich miejsc, jak i ich właściciele są w grupie podwyższonego ryzyka, jeżeli chodzi o atak ze strony SLM, jednak, jeżeli wszystko pójdzie po myśli Ministerstwa, niedługo powinno być po wszystkim, a takie rozwiązanie, które zaogniają sytuację, wyjdą z użycia.- niektórzy ludzie po prostu chyba chcieli poczuć dreszczyk emocji albo wyciągnąć odszkodowanie prowokując radykalnych zwolenników partii sympatyzującej z mugolami. O ile ochrona miejsca nie była niczym trudnym, o tyle ochrona poszczególnych osób indywidualnie wychodziła z gry.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 1163
  Liczba postów : 1115
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptySob 6 Lut - 11:06;

No tak niestety Gareth zanim odpisałby cokolwiek na prośbę Ministerstwa, czy Biura Obrony to pół szkoły zdążyłoby stanąć w płomieniach, więc tutaj nadzieje były naprawdę nikłe.
-Niestety rozumiem. Czasem biurokracja może bardziej zaszkodzić niż pomóc, nie sądzi Pan? - Nie miała nic złego na myśli. Orientowała się po prostu mniej więcej w niektórych procedurach i nie potrafiła zrozumieć, jak to możliwe, by wypełnienie kilku papierków było ważniejsze niż dobro społeczności. Była jednak tylko zwykłą studentką, na dodatek obcą w tym kraju, więc nie miała absolutnie nic do powiedzenia w tym temacie.
-Myśli Pan, że nie znajdą obejścia dla tych zamków? Nie uważam, by zwolennicy SLM dali się tak łatwo powstrzymać. Z tego, co słyszałam wydają się być pozbawieni skrupułów. - Co prawda lokal stosował jakąkolwiek ochronę, w przeciwieństwie do innych miejsc tego typu, ale nie uważała, by miało to powstrzymać chętnych do szerzenia nienawiści przez zbyt długi czas. Przecież ataki można było wyprowadzić także z zewnątrz.
-Dobrze słyszeć, że nie siedzicie tam bezczynnie. Wiem, że czasem często ocenia się pracę Ministerstwa zbyt pochopnie, ale mam nadzieję, że moja prośba na taką nie wyglądała. Domyślam się, że ludzie próbują się chronić jak tylko mogą, ale nie zmienia to faktu, że ta sytuacja daje nam się we znaki. I to nie tylko urodzonym szlachetnie, jak ja. - Podniosła szklankę do ust, by nawilżyć przesuszone z zimna wargi. Nie sądziła, że Zagumov okaże się być tak rozsądnym człowiekiem. Zazwyczaj służby państwowe, z którymi miała do czynienia były niezbyt chętne na jakąkolwiek dyskusję.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyPią 12 Lut - 22:53;

Niestety trudno było mu się nie zgodzić z tym co przed chwilą powiedziała kobieta. Samemu miał ostatnie pięć lat przepełnione zajmowaniem się papierkową robotą, czy to jako stażysta, zastępca szefowej i, na sam koniec, jako szef pierdolnika.
-Niestety tak bywa- powiedział to rozkładając lekko ramiona- Czarodzieje muszą znaleźć idealny bilans pomiędzy szczegółowością przeprowadzanych procedur, a łatwością przeprowadzenia niezbędnych czynności- uśmiechnął się smutno kończąc tę część wypowiedzi. Momentami był bezsilny wobec natłoku rzeczy, które musiał ogarniać w jednej chwili, zwłaszcza, że w przypadku pomyłki, mógłby mieć jakieś niepożądane wyrzuty ze strony takich ludzi jak Cassidy.
-Prędzej czy później uda im się wymyślić sposób na obejście zabezpieczeń, nie brakuje im zdolnych ludzi, a taki system jak ten- wskazał głową w stronę drzwi- może zostać w łatwy sposób rozpracowany, zwłaszcza, że zamek można kupić tutaj na miejscu.- nie chciał zbytnio zamartwiać dziewczyny, jednak nie zamierzał też stwarzać fałszywego przeczucia, że w danym miejscu jest absolutnie bezpieczna, czy to ze względu na ludzi jej otaczających, jak wspomniani wcześniej ludzie patrolujący, czy nawet jej znajomych.
-Szczerze to przydałby się pozytywny artykuł w prasie i to nie jeden, by trochę polepszyć opinie o pracownikach Biura Bezpieczeństwa i ich działalności.- ludzie czytając o sukcesach jego ludzi w wytępianiu terrorystów mogliby zyskać odrobinę odwagi, czy też odwrócić się od tych złych, zaczynając od podawania niezbędnych informacji o lokalizacji bojówkarzy i ich potencjalnych skrytkach.
-Zapewniam, że nie postrzegłem tej prośby, jako urazy.- nie dziwiło go, że uczennica pragnie dowiedzieć się więcej na pewne tematy, skoro dotyczyły one bezpośrednio jej bliskich i jej samej.
-Rozumiem, proszę mi uwierzyć, że na prawdę będziemy robić co w naszej mocy, żeby powstrzymać dalszą eskalację przemocy w stosunku do niewinnych cywili. Jednocześnie zalecałbym zwrócenie się do swoich nauczycieli od zaklęć i obrony przed czarną magią, z prośbą o dodatkowe lekcje, które pomogłyby pani i pani znajomym zwiększyć swoje szanse na wyjście cało, gdybyśmy zawiedli, jako Biuro Bezpieczeństwa.- poza zapewnieniem skuteczności działań swoich ludzi, nie mógł nie zasugerować, by osoby najbardziej zagrożone bezpośrednim atakiem spróbowały chociaż podjąć naukę zaklęć, które mogłyby okazać się niezbędne w przyszłości.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 1163
  Liczba postów : 1115
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyCzw 25 Lut - 12:12;

Sztywne zasady i obowiązki nie raz potrafiły spowolnić coś, co bez tego można by załatwić w mgnieniu oka. Niestety jednak każdy papierek został wprowadzony z jakiegoś powodu i trzeba było liczyć się z ich stosem, jeżeli chciało się ruszyć jakąś sprawę, a Boris na pewno wiedział o tym najlepiej. Irvette nie wiedziała, jak wygląda to w Ministerstwie, ale miała wzgląd w maciupeńki świat biurokracji w rodzinnej firmie, gdzie też nie raz załamywała ręce nad ilością formalności, jakie trzeba było załatwić tylko po to, by móc importować jakieś nasiona, czy rozpocząć wysyłkę do nowego klienta.
-Tak właśnie myślałam. Zamek nie obroni więcej niż same drzwi. No może najbliższe kilka cegieł. Poza tym na pewno ci z SLM mają znajomości i znajdą sposób, żeby to wszystko obejść, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. - Nie potrzebowała, a wręcz nienawidziła złudnej nadziei dlatego cieszyła się, że Zagumov nie mydlił jej oczu jakimiś bajeczkami o cudownej ochronie, jaka miała tutaj miejsce. Jak był syf w magicznym świecie, każdy ostatnio widział i naprawdę trzeba było być ślepcem, by dać się w podobny sposób zwodzić.
-Myśli Pan, że Prorok Codzienny, coś by tutaj zdziałał? Może warto poprosić o udzielenie wywiadu, czy dwóch? W końcu wam raczej nie odmówią, prawda? - Sama nie była wielką fanką tej gazety, od kiedy jej zdjęcie zaręczynowe pojawiło się w jednym z numerów, ale wiedziała, że media mają moc i mogą naprawdę pomóc Ministerstwu nieco ocieplić wizerunek, by ludzie wiedzieli, że coś faktycznie w temacie ich bezpieczeństwa się dzieje.
-Och, nie wiem czy dodatkowe lekcje wchodzą w grę. Szkolny harmonogram jest już i tak dość napięty, a wiele młodych uczniów raczej nie jest chętna do kolejnych godzin w sali od zaklęć. Widzę jednak, że dużo osób ćwiczy na własną rękę, co może też być pomocne. Może zorganizowanie koła pojedynków mogłoby nam pomóc podczas ewentualnego zagrożenia... - Zaczęła myśleć na głos, bo choć miała nadzieję, że Biuro Bezpieczeństwa nie zawiedzie i uważała pomysł Borisa za dość dobry, wątpiła jednak, by wszyscy podobnie patrzyli na tę propozycję. Ludziom i tak już uciekały chęci do życia na samą myśl o dodatkowych obowiązkach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyCzw 25 Lut - 15:37;

Nie mógł zaprzeczyć ani publicznie, ani przed samym sobą, że znajomości i wpływy osób odpowiedzialnych za całe to zamieszanie są na tyle duże, że mogą pozwolić sobie na prawie bezkarne ataki na, między innymi, galerie i pojedynczych czarodziejów. Jedyne kogo udaje się złapać to fanatycznych idiotów, którzy robią za dużo szumu.
-Biura Bezpieczeństwa i naszych sposobów działań nie dadzą rady obejść, więc to jedna rzecz mniej, o którą musi się Pani martwić- powiedział to zdanie ze smutnym uśmiechem wymalowanym na zmęczonej twarzy, tak jakby bardziej potrzebował sam siebie przekonać, że ani pracownicy Biura Bezpieczeństwa, ani Biura Aurorów i najbliżsi doradcy Selmy Grant nie są skorumpowani. Gdyby tak było, to wszelkie poważniejsze próby przeciwdziałania byłyby udaremniane, a spokój byłby tylko pozorny.
-Stracić raczej na tym nie możemy, więc warto spróbować. Ludzie też muszę usłyszeć w końcu jakieś pozytywne wiadomości- byłoby dobrze, gdyby przy wyrażenie zgody na wywiad, dostał wcześniej ustalone z góry pytania, by nie odbiło się Ministerstwu tym, czym by palnął bez zastanowienia podczas rozmowy. W zasadzie wystarczyłoby samo miejsce na pierwszej stronie, gdzie mógłby zostać umieszczony tekst z informacją o sukcesach Biura Bezpieczeństwa w pacyfikowaniu hołoty zaburzającej porządek.
-Rozumiem, sama idea samoorganizacji i uczestnictwa w takim przedsięwzięciu, to już krok naprzód. Pragnę jednak zaznaczyć, że sama umiejętność rzucania zaklęć na nic się nie zda, bo zbir na ulicy rzadko da czas na przygotowanie- to co starał się przez to powiedzieć, to fakt, że oprócz samych pojedynków, twarzą w twarz, uczniowie chcący realnie zwiększyć swoje szanse na wyjście cało z takiej sytuacji, powinni sprawdzić się w niekonwencjonalnych scenariuszach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Puriel Whitelight

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 1.76 m
C. szczególne : jasne włosy, cienie pod oczami, uboga mimika twarzy, błyszczyk na ustach niewidoczny dopiero po spróbowaniu można wyczuć lekki malinowy posmak
Galeony : 61
  Liczba postów : 23
https://www.czarodzieje.org/t20122-puriel-whitelight
https://www.czarodzieje.org/t20130-poczta-puriel#622216
https://www.czarodzieje.org/t20131-anioly-i-demony
https://www.czarodzieje.org/t20123-puriel-whitelight
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyCzw 25 Lut - 17:54;

Polityka była zmienna, niegodziwa, kłamliwa i pełna sprzecznych emocji, które nic nie wnosiły, a powodowały większy chaos. Jakaś część Puriel nie chciała się w to mieszać. Wiedziała, że na dłuższą metę to nie jest dobry pomysł. Zostanie oceniona, a gdy raz utniesz łeb hydrze — urosną dwie. Nie chciała się z tym wszystkim użerać, ale największą zbrodnią byłoby przyglądać się temu wszystkiemu z boku, jako neutralny gracz.
To tu skierowała swoje pierwsze kroki na spotkanie Koalicji Czarodziejskiej. Ubrana w ciemny płaszcz, delikatnie zaznaczyła wargi błyszczykiem, który chronił przed trudami pogody. Przysiadła gdzieś na uboczu, wysłuchując, co mają do powiedzenia członkowie zgrupowania. Jej wzrok od razu wychwycił znanego seniora Rowle'a.
To nie tak, że była Whitelight'em i dlatego wybrała tę stronę. Zwłaszcza że przewodniczącym partii był jej krewny Raziel Whitelight. Zapewne większość myślała, że nie ma swojego zdania. Być może. Wychowanie w domu pełnym magii ze snobistycznym podejściem do społeczności mugolskiej — no cóż, system rodził idealnych członków KC. Słuchała z uwagą i wyciągnęła bladą dłoń po ulotki od przystojnego czarnowłosego młodzieńca.
Przyglądała się im jakiś czas, rozmyślając. To nie tak, że nienawidziła mugoli, ale to, co SLM pragnął uczynić, wydawało jej się mocno przesadzone. Ujawnienie magicznego świata, zniwelowanie roli czystokrwistych, kar grożących za dyskryminację czarodziejów pochodzenia mugolskiego? Nie rozumiała tego, miała się wstydzić swojego pochodzenia. Dlaczego mugole chcieli wleźć w ich życie? Czy historia nie nauczyła ich wszystkich, że to nie jest dobry pomysł? Mugole byli za słabi, zdecydowanie nie pojmowali wielu rzeczy, co niechybnie zawsze prowadziło do zguby. Westchnęła i kiedy spotkanie dobiegło końca, wstała i wyszła, w dłoniach trzymając ulotki, z zamiarem zaangażowania się w sprawę. Musiała coś zrobić, dopóki każdy miał prawo do swojego zdania. Co będzie potem?

| zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 1163
  Liczba postów : 1115
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptySob 6 Mar - 6:26;

Skinęła głową na słowa Zagumova i o ile chciała w nie wierzyć, o tyle zdawała sobie sprawę, że ludzie są tylko ludźmi i nie zawsze wszystko było takie kolorowe, jak się mogło wydawać. Nie orientowała się zbytnio w tutejszych pracownikach rządowych, ale znała kilku we Francji i bardzo dobrze zdawała sobie sprawę, że czasem ich poczucie obowiązku i prawość były zachowywane tylko na pokaz.
-Dobre wiadomości zawsze podnoszą morale. Choć byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby na następnej stronie nie czytali znowu o kimś rozdeptanym przez tabun hipogryfów, czy o kryzysie gospodarczym - Uśmiechnęła się lekko, choć to wszystko zakrawało o lekką ironię. Wiedziała, że gazety muszą podawać informacje ze świata, ale czasem były tak pełne kontrastów, że czytelnik już nie wiedział, w co powinien wierzyć i jaką wersję wydarzeń przyjąć.
-Ma pan rację, ale jest to lepsze niż bezczynność i liczenie na własne szczęście. W murach szkoły, gdzie uczniowie czują się wręcz niezniszczalni, ciężko o takie warunki. No i ciężko jest im też przetłumaczyć, że świat za oknem wcale nie jest taki kolorowy. - Mówiła to głównie o tej młodszej części społeczności, bo ta starsza często zdążyła się już przekonać, że życie potrafi nieźle dać po dupsku. Irv miała o tyle przewagi, że skrywała w sekrecie nie tylko znajomość Czarnej Magii, ale i dar w postaci hipnozy, który na pewno pomógłby jej w niejednej sytuacji.
-A może ministerstwo dałoby radę zorganizować dla nas jakieś warsztaty w tym kierunku? Oczywiście wiem, że macie ważniejsze sprawy na głowie, ale aurorzy dużo lepiej potrafiliby przeprowadzić symulację niebezpiecznych sytuacji niż ktokolwiek z nas. W końcu, wy się na tej robocie znacie jak nikt inny. - Wypowiedziała na głos pomysł, który nagle zrodził się w jej głowie. Była ciekawa, co Zagumov myśli o całym tym przedsięwzięciu. W końcu sam proponował dodatkową aktywność w temacie nauki obrony uczniów.

+
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyNie 7 Mar - 1:05;

Niestety ale nie mógł mieć pewności, że tego typu nagłówki, negatywne, przytaczające informacje o sprawach tragicznych dla jednostki, w przypadku śmierci, czy też dla całej społeczności czarodziejskiej, w przypadku kryzysu gospodarczego, nie pojawią się na łamach gazety, do której zamierzał posłać swoje ogłoszenie.
-Życie już takie bywa, nie mamy wpływu na takie wydarzenia, a nie kontrolujemy przecież gazet, żeby drukowały same szczęśliwe wiadomości, żeby ogłupiały społeczność czarodziejską.-  o ile taka akcja mogłaby pozyskać partii rządzącej większą ilość zwolenników, o tyle osoby zorientowane w sytuacji oraz młodzież, która jednak często szuka głębiej niż przeciętny zjadacz faktów, z pewnością nie uwierzyłyby, w tę wyidealizowaną sielankę i gazeta straciłaby na wiarygodności.
-Rozumiem, ale poglądy na temat tego jak wygląda świat powinny być kształtowane uczniom przez nauczycieli, znajomych z doświadczeniem i właśnie gazety.- liczył, że osoby odpowiedzialne za edukację młodego pokolenia, poza przedstawianiem teorii i jak zmienić wodę w wino, czy inny alkohol, przeprowadzają, chociaż prywatnie, rozmowy wychowawcze z uczniami w różnym wieku na temat tego jak wygląda prawdziwy świat wokół nich i poza murami szkoły.
-Myślę, że zorganizowanie czegoś takiego dla studentów i starszych uczniów nie byłoby problemem. Potrzebowalibyśmy jednak dużo czasu na przygotowanie takich warsztatów. Odezwę się do dyrektora szkoły jak tylko będę wiedział coś więcej.- myślał, że mógłby samemu przygotować coś podobnego dla uczniów, oczywiście oznaczałoby to, że musi zwalić znowu na kogoś część swoich obowiązków, żeby mieć czas na uczestnictwo w czymś takim. W międzyczasie popatrzył odruchowo na kieszonkowy zegarek i zdziwił się jak długo mu zeszło na zwyczajnej rozmowie.
-Ja już niestety muszę iść. Życzę powodzenia w dalszej nauce i bezpiecznego, spokojnego roku szkolnego.- pożegnał się z dziewczyną uściskiem dłoni i z uśmiechem na ustach, po to, by wyjść z budynku i wrócić do domu, gdzie będzie mógł w spokoju spędzić resztę dnia.
+

//ztx2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyCzw 9 Wrz - 22:24;

Boris po pewnym czasie zebrał się w sobie, by wysłać dziewczynie, poznanej dość dawno temu patronusa, który miał być wstępem do dłuższej rozmowy, podczas której to miał wytłumaczyć się ze swojego nietypowego zachowania. Szczerze to nie miał pomysłu co może jej odpowiedzieć na pytania, które pewnie ją dręczyły, nie mówiąc już o tym, jak ma usprawiedliwić swoje postępowanie. Nie było raczej możliwości, by ta ostatnia sztuka wyszła mu, przynajmniej nie z takim efektem jakby chciał. W końcu zostawił młodszą kobietę w niebezpiecznej sytuacji, ale miał tyle szczęście, a raczej ona go na tyle miała, że ten dziwny stwór niczego złego jej nie zrobił, a przynajmniej na to liczył.
Po wejściu do środka, uśmiechnął się widząc, że jego ulubione miejsce w głębi sali jest wolne. Skierował się tam powolnym krokiem, widząc, że Irvette nie zjawiła się jeszcze, po drodze witając się z barmanem, który tylko na krótko obrzucił go wzrokiem, jakby chcąc się upewnić, czy to na pewno on. Zasiadł na fotelu, który to został mocno wygnieciony od czasu jego ostatniej wizyty w tym miejscu i rozpoczął oczekiwanie. Przez lekki stres, który go chwycił, nie był w stanie przełknąć nawet łyka podstawionego mu, dzięki szczodrości gospodarza, napoju. Nie wiedział samemu czemu jest w takim stanie, skoro do tej pory podchodził do podobnych sytuacji z większym spokojem, ale najwidoczniej długie wakacje we Włoszech zmieniły go odrobinę.
Po pewnym czasie udało mu się dostrzec w progu tego przybytku znajomą postać, która zaczęła kierować się w jego stronę. Gdy dziewczyna podeszła do jego miejsca, Boris wstał z fotela i wyciągnął odruchowo rękę.
-Irvette, dobrze cię widzieć- rzucił krótko, prezentując jednocześnie na twarzy szeroki uśmiech. Następnie wskazał miejsce naprzeciwko siebie i gdy jego towarzyszka zajęła miejsce, Rosjanin poszedł w jej ślady.
-Jak ci minęła droga?- zasmucił się wewnątrz, że zaczął od takiego banału, ale czuł, że należy najpierw przełamać pierwsze lody po długim czasie spędzonym oddzielnie, a dopiero następnie będzie dobry moment, by przejść do sedna dzisiejszego spotkania.

@Irvette de Guise
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 1163
  Liczba postów : 1115
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyPią 10 Wrz - 15:21;

Szczerze zdziwiła się widząc patronusa Borisa. Zastanawiała się, co się stało z mężczyzną po tym, jak zniknął, ale jej własne problemy i dziejące się wokół wydarzenia sprawiły, że ślizgonka po prostu o mężczyźnie na chwilę zapomniała. Obydwoje mieli szczęście, że wyszli ze spotkania w podziemiach bez szwanku, choć Irv bardzo zastanawiało nagłe zniknięcie Zagumova. W tamtej chwili było to jej naprawdę nie na rękę, gdy musiała nie tylko walczyć z własnym lękiem ale i jeszcze uważać na nieznajomą istotę, która wyraźnie coś od niej początkowo oczekiwała.
Do "Trzech Różdżek" weszła jak zwykle  nienagannie ubrana. Zarzuciła na siebie czerwony płaszcz, który chronił ją przed wiatrem, a rude loki spięła w dwa koczki na czubku głowy, by nie zostały przypadkiem potargane przez wrześniową pogodę. Już od progu udało jej się rozpoznać znajomą sylwetkę. Znajomą, choć jakby nieco odmienioną w porównaniu z tym, co udało jej się zapamiętać.
-Ciebie też Borisie. - Powiedziała, uznając, że mają już prawo przejść na "ty" co zresztą nieformalnie i tak już dawno zrobili. Uścisnęła jego dłoń i zajęła miejsce, zdejmując uprzednio płaszcz.
-Całkiem przyjemnie, choć nie obyło się bez konieczności użycia parasola. Wrześniowa pogoda tutaj jest okropna. - Powiedziała szczerze, krzywiąc się lekko, po czym zamówiła imbirowy napar na rozgrzanie. -Jak się trzymasz? Długo nie dawałeś żadnego znaku życia. - Przeszła chyba do tematu, który i tak musiał się podczas tego spotkania pojawić. Uważnie lustrowała sylwetkę rosjanina, by wyłapać w nim wszelkie zmiany. Na pewno wyglądał młodziej i na nieco mniej zmęczonego, co mogło świadczyć o tym, że jego życie nieco uległo polepszeniu, choć równie dobrze mogły być to tylko zwykłe pozory.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyPią 10 Wrz - 21:46;

Na pierwszy rzut oka, Irvette nie zmieniła się za bardzo, wciąż ubierała się mniej więcej tak jak ją zapamiętał, chociaż czas mógł rozmyć jego wspomnienia. Co by jednak nie mówić, prezentowała się dobrze. Miał nadzieję, że i on prezentował się zgoła nie najgorzej, bo w końcu wypadałoby zaprezentować się jak najlepiej w takim oficjalnym miejscu.
-Takie już uroki tej naszej kochanej wyspy- odpowiedział już z jedynie połową uśmiechu. Nie przepadał za brytyjską pogodą, która zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym dawała o sobie najbardziej znać. W porównaniu z włoską rezydencją, tutaj spotykała go istna szara, wilgotna katorga. Zastanawiał się, czy nie powinien zainwestować w jakieś maści na reumatyzm, bo w końcu w jego wieku to nic nie wiadomo.
-Dobrze, odpoczywałem sobie w domu pod Bari przez ten czas, kiedy mnie nie było akurat tutaj. Nie odzywałem się, bo chciałem trochę pobyć samemu... Poza tym musiałem się skupić na pewnych sprawach, które wymagały braku ingerencji osób trzecich w jakiejkolwiek formie.- miał nadzieję, że taki krótki wstęp wystarczy dziewczynie na początek. Jeżeli chciała dociekać się szczegółów jego pobytu, to nie miał nic przeciwko, żeby udzielić jej odpowiedzi na pytania, jakiekolwiek by one nie były.
-Ekhm... To tak... Chciałem przeprosić już tak oficjalnie, zachowałem się nieodpowiedzialnie jako towarzysz i jako pracownik Ministerstwa, który jednak powinien dbać o ludzi w potrzebie. Mam nadzieję, że nic ci się nie stało po moim zniknięciu.- postanowił po krótkiej przerwie wyrzucić szybko z siebie te słowa, ruszając przy tym dynamicznie rękoma w niewielkim zakresie, uważając przy tym by niczego nie strącić.
-Mam też nadzieję, że w szkole wszystko układa się po twojej myśli- dodał już spokojniejszym głosem. Jedynie słyszał plotki w Ministerstwie na temat zmiany dyrektora, na byłą szefową Biura Aurorów. Nie orientował się jeszcze w ministerskich roszadach, ale spodziewał się, że taka sytuacja otwierała mu okno, przez które mógłby wejść na wyższy poziom.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 1163
  Liczba postów : 1115
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptySob 11 Wrz - 9:44;

Jeżeli cokolwiek w Irvette się zmieniło to zdecydowanie wzrosła jej ambicja, by w tym roku dać z siebie jeszcze więcej. Poprzedni rok nauki zakończyła z naprawdę przeciętnymi ocenami, co dla niej oznaczało porażkę prawie tego samego pokroju, co zaręczyny z Daemonem i miała zamiar w tym roku ten stan rzeczy zmienić.
-Uroki czy też nie, trzeba się z tym pogodzić. - Podsumowała, kończąc tę wstępną pogadankę o pogodzie i uważając pierwsze lody za przełamane. Zdecydowanie wolała piękną, francuską jesień niż to, z czym musiała zmagać się tutaj.
-Nie musisz się tłumaczyć, Borisie. Po prostu martwiłam się, bo tak nagle zniknąłeś bez słowa. - Dała jasno do zrozumienia, że nie wymaga od człowieka, którego ledwo zna, stałego kontaktu, czy też tłumaczenia się z prywatnych spraw. -Bari? Rezydujesz we Włoszech? Nie dziwię się, że wolałeś siedzieć tam. - Posłała mu ciepły uśmiech, wyobrażając sobie, jak cudnie musi wyglądać okolica zamieszkana przez Zagumova w porównaniu z szarą Wielką Brytanią.
-Było minęło, choć dziękuję za przeprosiny. Nie powiem, jako pracownik Biura Aurorów raczej się nie spisałeś, ale ostatecznie nic się przecież nie stało, choć nie było mi łatwo ze względu na atak klaustrofobii. Na szczęście Flo doprowadził mnie do wyjścia bez większych problemów i oto jestem. - Może i nie powinna stosować względem mężczyzny słów krytyki, ale skoro sam przyznał, że nie do końca sprostał zadaniu, nie miała zamiaru okłamywać go, że było inaczej. Zresztą, przecież nie doniesie nikomu, że taka sytuacja zaistniała. Nie było takiej potrzeby i nie chciała Borisowi szkodzić. Uspokoiła go jednak, upewniając, że nic jej się nie stało w tych wilgotnych i ciemnych podziemiach.
-Początek roku zawsze jest ciężki. Pierwszaki już rozrabiają, a ja miałam nieprzyjemność odjąć już Slytherinowi pierwsze punkty za skrajną głupotę. - Podsumowała swój pierwszy tydzień w Hogwarcie dość ogólnikowo, choć musiała przyznać, że przynajmniej nie miała czasu się nudzić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyNie 12 Wrz - 1:37;

Kiwnął głową, dając znak aprobaty dla słów dziewczyny. W tym przypadku Irvette miała rację, chociaż były możliwości niwelowania skutków tutejszej złej pogody, po pierwsze poprzez odwiedzanie ogrodu botanicznego, w którym było dość przyjemnie, a drugim sposobem było najzwyczajniejsze przesiadywanie w domu w wolnych chwilach oraz przemieszczanie się zabudowanymi środkami transportu lub takimi, które nie wymagały wystawiania się na chłodne, zacinające podmuchy wiatru.
-Mam tam wykupioną skromną posesję, ale i tak moim ulubionym elementem pobytu w tamtym miejscu, jest moment, kiedy mogę przejść się plażą. Widoki na niej są cudowne.- odzyskał na chwilę młodzieńczy wigor, co było widać po mimice jego twarzy i bardziej niż zwykle podekscytowanym głosie. Wspomnienia tamtego miejsca napajały go pozytywną energią i motywowały na co dzień, by był w stanie utrzymać tamto miejsce jako wentyl bezpieczeństwa, gdyby coś tutaj, albo dla niego, albo dla kogoś mu bliskiego poszło nie tak.
-Dobrze to słyszeć, a co się stało z samym Flo? Wiesz coś o tym?- postanowił przemilczeć fakt nieznacznego przejęzyczenia się. Nie przeszkadzało mu to, że mylony jest z pracą w Biurze Aurorów, a korekta mogła być zbędna w tym przypadku, jeżeli wszystko pójdzie po jego myśli.
-Co takiego udało ci się zrobić?- miał na tyle szczęście, lub też nieszczęścia, że w jego szkolnych latach nie było systemu punktowego w Durmstrangu i tak ta szkoła trzyma się do tej pory. Uważał, że lepiej jest karać, jeżeli jest to oczywiście uzasadnione i konieczne do zreformowania danej jednostki, pojedyncze, odpowiedzialne za przewinienia osoby, niżeli całą grupę, która mogła nawet nie być przy całym zajściu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 1163
  Liczba postów : 1115
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyPon 13 Wrz - 19:39;

Oczywiście, że można było przesiedzieć tę okropną pogodę w wygodnych i ciepłych murach, ale czy nie było to też po części marnowanie czasu? Zresztą Ruda doskonale wiedziała, że wilgoć i deszcz pozytywnie wpływają na niektóre gatunki roślin i często wychodziła polować na nie właśnie podczas tak okropnej aury, jaka była chociażby dzisiaj.
-Oh, doskonale Cię rozumiem. Sama mam podobnie i choć uwielbiam plażę, to nic nie poprawia mi nastroju tak, jak przechadzanie się po cieplarniach w moim rodzinnym Lyonie. - Sama aż dostała rozmarzonego spojrzenia na wspomnienie swoich ulubionych roślin, przy których często przysiadywała, by po prostu je podziwiać, czy oddać się jakiejś lekturze w tym cichym, acz przyjemnym towarzystwie. Ciężko było jej także nie zauważyć nagłej zmiany w Borisie, który jakby wymłodniał na samą myśl. -Często tam wracasz? - Zapytała jeszcze, próbując po części dostać nieco większy obraz tej posiadłości, która naprawdę ją teraz zaciekawiła.
-Tak jak obiecałam, wypuściłam go z podziemi. Potem nie mam pojęcia co się z nim działo i szczerze mówiąc tak mi lepiej. Miałam dziwne wrażenie, że... - Tutaj zawahała się na chwilę szukając odpowiednich słów. -Że oczekuje czegoś ode mnie. - Dokończyła z wyraźnie zdegustowaną miną. O ile istota miała naprawdę przyjemną aparycję, o tyle nie widziało jej się wchodzić z nią w jakieś bardziej intymne sytuacje.
-A przyłapałam jednego delikwenta na błąkaniu się po zakazanym piętrze i paleniu. Naprawdę inteligencja niektórych mnie nie przestaje zadziwiać. - Westchnęła na dość osobliwe spotkanie z Harrym, które wciąż siedziało jej w głowie. Ten chłopak ją intrygował, a właściwie nie tyle on, co sposób w jaki był w stanie obrócić jej nastawienie w przeciągu kilku sekund.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyNie 19 Wrz - 18:16;

Wiedział już z doświadczenia, że większość osób preferowała pobyt w rodzinnych stronach, w końcu takie miejsca kojarzyły się z czymś bezpiecznym, azylem do którego można się udać w razie jakiś problemów. On samemu jednak preferowało miejsca nietypowe, ale ze sprzyjającym klimatem i estetyczną, przyjemną dla oka okolicą.
-Jak tylko nakaże się okazja, że będę miał mniej obowiązków w pracy- tak się składało, że wspomniana sytuacja rzadko miała miejsce, ale na swoje szczęście, Boris miał na kogo zwalić swoje obowiązki, dzięki czemu znajdował dość sporo czasu wolnego na rozmaite spotkania i wyjazdy. Jeżeli spokojna atmosfera utrzyma się przez dłuższy czas, to będzie zapewne szansa, żeby pomyśleć o podwyższeniu pensji.
-A ty często odwiedzasz bliskich z Francji?- posiadał siostrę w tym kraju, dokładniej w Paryżu, ale nie był w stanie przypomnieć sobie jak to jest w Lyonnie, który zapewne odwiedził podczas lat życia, które przeznaczył na wędrówki. Zanim osiadł na wyspach, prowadził dość ciekawe życie. Teraz też miał ciekawie, tylko z aspektem ryzyka, które nie zawsze było warte podejmowania.
-Lepiej będzie w takim razie jeżeli już go nie spotkasz- wolałby nie usłyszeć za jakiś czas historii związanej z ponowną konfrontacją z tym osobnikiem. Mierziły go takie istoty, co to bez taktu i manier były nachalne.
-Pierwszak palił papierosy, czy to niepowiązane?- zadał pytanie uśmiechając się nieznacznie pod nieistniejącym wąsem. Był to żart, mierny bo mierny, ale nie zdziwiłby się wcale, gdyby dostał odpowiedź twierdzącą.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 1163
  Liczba postów : 1115
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyPon 20 Wrz - 2:18;

Ruda nie zawsze kojarzyła swoją rodzinną rezydencję we Francji z bezpieczeństwem. Spotkało ją tam wiele złego i ostatecznie to tam sama zaczęła parać się zakazanymi sztukami. Mimo to jednak, wciąż nie potrafiła czuć samych negatywnych uczuć w stosunku do tego miejsca. Może i wypierała te złe rzeczy, a może te dobre były aż tak większej wartości, ale myśląc o Lyonie, czuła na sercu ciepło i spokój, jakiego nie potrafiła jeszcze osiągnąć tutaj, choć mieszkała w Anglii już ponad trzy lata.
-Na Twoim stanowisku to pewnie nie łatwe. - Stwierdziła fakt, wyobrażając sobie, jak wiele obowiązków musi spoczywać na barkach Borisa. Podziwiała go, że ten mimo tego wszystkiego wydaje się by spokojnym człowiekiem.
-Niestety nie... Nasza sytuacja rodzinna jest nieco skomplikowana. Tak naprawdę najbliżsi, oprócz starszej siostry i ojca, przyjechali tu ze mną. Staram się choć raz na dwa miesiące zawitać we Francji, ale czasem jest to niestety niemożliwe, co strasznie mnie irytuje, bo tęsknię za naszymi cieplarniami. - Rozgadała się bardziej niż zwykle na prywatne tematy, ale ostatecznie przy Zagumovie zaczynała czuć się naprawdę komfortowo. Oczywiście, że za Aofie i ojcem również ogromnie tęskniła, co było jednak nieco bardziej skomplikowane, ale to właśnie tej zieleni, o którą jej dynastia dbała od pokoleń, brakowało jej najbardziej. Tego i jej pokoju, w którym poza wścibskim wzrokiem mogła się ukryć i ćwiczyć zakazaną magię.
-Zgadzam się, choć przyznam, że mnie zaintrygował. - Nie czuła się najbardziej bezpiecznie w towarzystwie Flo, ale istota wzbudziła w dziewczynie ciekawość, którą Ruda bardzo chętnie by zaspokoiła. Oczywiście w warunkach kontrolowanych.
-Mon Dieu... Na szczęście nie! Tego jeszcze brakowało! Bym chyba nogi z.... - Tu urwała, rumieniąc się niekontrolowanie. Przeklinała tylko w sytuacjach wyjątkowych i starała się naprawdę zachowywać kulturę. Zdarzały się jednak momenty, gdy ta mniej kontrolowana strona jej osobowości chciała wydostać się na światło dzienne, a Irv nie zawsze na czas mogła ją powstrzymać. -Jakiś student to był, choć i tak nieźle wyprowadził mnie z równowagi. - Płynnie przeszła do zakończenia wyjaśnień, wciąż nie potrafiąc zrozumieć, jak dokładnie czuła się w obecności Hariela. Z jednej strony strasznie ją irytował a z drugiej... Zdecydowanie było w nim coś fascynującego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Boris Zagumov

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 39
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha
Galeony : 1082
  Liczba postów : 568
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Gracz
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 EmptyWto 12 Paź - 22:22;

Na ten moment, po powrocie akurat obowiązków mógł jeszcze odetchnąć, ale mogło się to szybko zmienić, jak to ostatnio bywało. W Ministerstwie bywało jak na morzu, problemy uderzają o jego piękną, aż tak nie nadgniłą łódkę, mogłoby się wydawać inaczej oczywiście, patrząc na osiągnięcia jego biura, ale zawsze są krótkie przerwy kiedy tafla wody jest gładka.
-Szczerze mówiąc, to zależy-tak jak już wspomniał, mógł spokojnie oddelegować innych ludzi do zadań ale jego pozycja wymagała zwiększoną aktywność w ważniejszych przedsięwzięciach, jeżeli chciał myśleć o awansie na lepiej płatną pozycje w Ministerstwie.
-W jakim sensie skomplikowana?-z jednej strony był ciekawy tego co się działo w życiu Irv, ale z drugiej nie chciał zbytnio naciskać, by nie spłoszyć dziewczyny. Nie miał lepszej sposobności żeby wypadać grunt i zorientować się na jakim etapie znajomości obecnie są, jeżeli chodzi o takie zwierzenia.
-Z sentymentu, czy posiadacie tam jakieś niecodzienne okazy flory?-nie ukrywał, że chętnie by nacieszył oko jakimiś pięknymi okazami flory, chociaż w razie czego mógłby zadowolić się samymi opisami. Osobiście widział już wiele okazów przyrody, pięknych trzeba dodać, podczas lat spędzonych na podróżowaniu po różnych zakątkach Starego Świata.
-Rozumiem, poza tym wszystko dobrze w szkole? I jak w ogóle spędziliście wakacje? Orientuję się, że szkoła organizuje wspólne wyjazdy, tylko tym razem nie byłem w stanie pojechać.-może będzie miał okazję, żeby nadrobić któryś już urlop w krótkim czasie na kolejnych, zimowych eskapadach finansowanych przez Ministerstwo i w razie czego zapobiec takim ekscesom jakie miały miejsce na ostatnim wyjeździe.

@Irvette de Guise
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Pod trzema różdżkami - Page 39 QzgSDG8
Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty


PisaniePod trzema różdżkami - Page 39 Empty Re: Pod trzema różdżkami  Pod trzema różdżkami - Page 39 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Pod trzema różdżkami

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 39 z 39Strona 39 z 39 Previous  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Pod trzema różdżkami - Page 39 JHTDsR7 :: 
hogsmeade
-