Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Matilda Shercliffe

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Matilda Shercliffe
Matilda Shercliffe

Absolwent Hufflepuffu
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 5
  Liczba postów : 1
Matilda Shercliffe QzgSDG8
Gracz
Matilda Shercliffe Empty


PisanieMatilda Shercliffe Empty Matilda Shercliffe  Matilda Shercliffe EmptyNie Cze 16 2024, 12:14;


Matilda A. Shercliffe

DATA URODZENIA 15.05.1999
CZYSTOŚĆ KRWI 50%
MIEJSCE URODZENIA Dolina Godryka
MIEJSCE ZAMIESZKANIA Hogsmeade
UKOŃCZONA SZKOŁA Hogwart, Hufflepuff
UKOŃCZONE STUDIA Tak
WYBRANA POSADA DO OBJĘCIA Auror
PRZEPRACOWANY CZAS W POWYŻSZEJ PRACY od 2020
WYBRANY WIZERUNEK Lily James


Wyglad

WZROST 170 cm
BUDOWA CIAŁA szczupła, nic szczególnego
KOLOR OCZU brązowe
KOLOR WŁOSÓW najczęściej blond
ZNAKI SZCZEGÓLNE tatuaż na karku
PREFEROWANE UBRANIA w pracy - koniecznie spodnie, a poza nią najczęściej skromne, dziewczęce sukienki jednolitego koloru


Charakter


Promienie słońca wpadają do mieszkania, po którym krząta się pozornie chaotycznie. Ale w każdym szaleństwie jest metoda, również w tym – wszystkie jej ruchy są po coś i to chyba najzgrabniejsze określenie jej sposobu działania. W jednej chwili zmierza do kuchni, by nalać sobie kubek gorącej, gorzkiej czarnej kawy, a już w drugiej porywa na wpół rozwiązane sudoku, by po momencie odrzucić je w kąt i zacząć zbierać się do wyjścia. Jest nieokrzesana i niepoukładana, ale właśnie to jest w niej takie urocze.
To niepoprawna optymistka, w każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji jest w stanie dostrzec jakieś sensowne wyjście. Cechuje ją pomysłowość, ale uwagę i siły poświęca innym – nie ma czasu, by zajmować się sobą, bo przecież do uratowania jest cały świat. Uwielbia podawać pomocną dłoń, czuć się potrzebna, to poprawia jej humor i daje siłę do działania. Często się śmieje i nie wzbrania się od swoich emocji, choć chciałoby się przecież powiedzieć, że czasami wręcz powinna.
Z natury jest dosyć niepewna siebie, a udział w tym niewątpliwie mieli jej cudowni rodzice i wychowywanie się pośród gromadki rodzeństwa, pośród której zawsze czuła się nieco niedoceniana. Być może dlatego usilnie próbuje zwrócić na siebie uwagę – czyjąkolwiek – i aby to zrobić jest w stanie popełnić wiele głupstw. Owszem, są sytuacje, w których wie, że należy być powściągliwą, ale nie zawsze się jej to udaje. Każdy popełniony błąd (a jest ich sporo) traktuje jednak śmiertelnie poważnie. Często nie może spać w nocy, gdy nawiedzają ją widma źle podjętych decyzji, ale gdy rano wstaje z łóżka i zwleka się do łazienki, powtarza w lustrze jak mantrę, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Nadzieja to jej motor napędowy. Pomimo trudnej pracy, w ludziach zawsze stara się dostrzegać przede wszystkim dobro – według niej nikt nie rodzi się zły, a od wielu bolączek czarodziejskiego społeczeństwa dałoby się uniknąć, gdyby wszyscy dołożyli swoją cegiełkę do konstruowania lepszego świata. Jest idealistką i marzycielką, co nie ułatwia jej czasami wykonywania obowiązków, do których podchodzi śmiertelnie poważnie. Często zarywa nocki w pracy, pisze raporty i wypełnia papierkową robotę po godzinach, chadza na długie patrole. Jest pełna pasji i cierpliwości, cechuje się również głęboką wiarę w to, że wszelkie trudy popłacają.
Rzadko kiedy ucieka się do kłamstwa, a jeśli już to robi to po ty, by chronić innych. Chciałaby spełnić oczekiwania absolutnie wszystkich, potrafi wiele obiecywać z intencją dotrzymania słowa, ale jest przecież tylko człowiekiem. Nie rozumie tego, że nie musi robić wszystkiego sama, że czasami również powinna pozwolić sobie na odpoczynek i chwile słabości. Jednocześnie pod tą fasadą śmiechu, pozytywnej energii i nieprzebranych pokładów dobrych chęci kryją się głębokie lęki i smutek. Te pierwsze ze względu na to, że czasami nawet ona dopuszcza do siebie myśl, że sama nie jest w stanie zawrócić kijem Tamizy. A to drugie ponieważ wie, że nawet jeśli umrze próbując to zrobić, to z pewnością nikt tego nie doceni.

Historia


Przyszła na świat w znamienitym czarodziejskim rodzie zajmującym się przede wszystkim opieką nad magicznymi stworzeniami. Nie była najstarsza ani najmłodsza, a wychowanie wśród gromadki rodzeństwa i pod okiem nieczułych rodziców odcisnęło na niej dość znaczne piętno. Tym bardziej, że każdy Shercliffe urodził się z ręką do zwierząt, podczas gdy ona nie wzbudzała wcale ich zaufania. Przechadzanie się po rezerwacie nigdy nie sprawiało jej szczególnie wielkiej przyjemności, traktowała to jako przykry obowiązek i jest tak do dzisiaj. Od dziecka wiedziała więc, że nie ma szans, aby podążyć śladami swoich przodków.
Nie sposób powiedzieć, z kim miała gorsze relacje - z ojcem czy matką. Ten pierwszy był tak mocno skupiony na swojej pracy, że niemal wcale nie poświęcał Aurorze uwagi. Zwłaszcza gdy okazało się, że wcale nie ma wrodzonego talentu do transmutacji a jest w niej jedynie dobra. To nigdy nie wystarczało, musiała być najlepsza - może dlatego ma dzisiaj do niej taki ambiwalentny stosunek? Jeśli chodzi o matkę, bywały czasy, gdy bardzo mocno się z nią spierała. Irytowało ją, że Charlotte zawsze wydaje się, że wie co dla niej jak najlepsze i nie pytając się o niczyje zdanie (no cóż, może jedynie swojego męża) podejmuje wszystkie ważne decyzje dotyczące Aurory. Co gorsza, kiedy była mała, o wiele łatwiej było na nią wywrzeć wpływ. Zgadzała się ślepo na to, co kazali jej robić rodzice, niemal usługiwała rodzeństwu jak skrzat domowy, będąc na ich każde zawołanie. Wiele zmieniło się jednak, gdy w wieku 11 lat otrzymała list do Hogwartu.
Przydzielono ją do domu Helgi Hufflepuff, co na początku potwornie ją zdołowało. Chciała być kojarzona z kruczą mądrością, gryfią odwagą albo ślizgońską ambicją - ale Puszki? Co one miały do zaoferowania? Szybko jednak odpowiedzi przyszły do niej same - tak łatwo odnalazła się w pokoju wspólnym w podziemiach zamku. Zaczęła doceniać swoje oddanie innym ludziom, uczyć, że za lojalność należy się lojalność, kreślić nieśmiało granice, których inni nie mieli prawda przekraczać. To w szkole nauczyła się asertywności a także tego, że jej chaos jest tylko i wyłącznie jej i że nawet największą z wad można przekuć w zaletę. W trakcie edukacji podstawowej miała masę przyjaciół, kilka przelotnych miłości a także od groma znajomych. Zawsze była bardzo towarzyska, gdzie impreza tam i ona, choć szczerze powiedziawszy zachowywała się na nich całkiem grzecznie. Nigdy nie potrzebowała alkoholu, żeby dobrze się bawić.
Po zdaniu OWUTEM-ów od razu poszła na studia - nie wyobrażała sobie innej drogi, bo przecież bez tego nigdy nie miałaby szans na zostanie aurorem. Poza tym studia odwlekały moment, w którym rodzice przedstawią jej propozycję nie do odrzucenia - aranżowane małżeństwa było czymś, co nie wiedzieć czemu było i wciąż jest akceptowalne w towarzystwie arystokratycznej śmietanki towarzyskiej. Dyplom obroniła w czerwcu 2019 i od razu pomknęła do pracy. Wtedy też podjęła ostateczną decyzję o wyprowadzce z rodzinnej rezydencji do Hogsmeade.
Bardzo zależało jej na tym, żeby jak najszybciej się usamodzielnić. Zresztą, dalej zależy - zbiera pieczołowicie każdego galeona i odwagę w sobie, by gdy przyjdzie pora na ujawnienie planów rodziców powiedzieć im grzeczne, ale kategoryczne nie. Nie ma pojęcia, jak wpłynie to jej relacje z nimi, ale nie zamierza żyć pod niczyje dyktando. W końcu nie jest już tym dzieckiem, które dało traktować się jak popychadło.
W pracy zdarzył się jej bardzo intensywny romans, który zaczął się niezobowiązująco, a skończył bardzo poważnie. Była o krok od porzucenia swoich marzeń, zrezygnowania z pracy i zajęcia się nawet być może ich wspólnym domem, ale on nie był tym faktem zachwycony. Zerwał z nią i wyjechał, zanim ostatecznie podjęła jakąkolwiek decyzję. A złamane serce uświadomiło jej, kogo zawsze powinna stawiać na pierwszym miejscu. Od tamtego czasu poświęca się głównie samorozwojowi i karierze zawodowej.


Rodzina


★ Edmund Shercliffe (ur. 1959 r.) - ukochany ojczulek. Despota i pracoholik, wymagający i nieczuły - po prostu ideał. Matilda w głębi duszy jest przekonana, że w jakiś dziwny sposób bardzo kocha ją i jej rodzeństwo, ale wcale nie jest tego taka pewna na co dzień. Aktywny zawodowo pomimo zaawansowanego wieku, nadzoruje rezerwat Shercliffe’ów i nic nie wskazuje na to, że zamierza przestać to robić do końca swojego życia.
★ Charlotte Shercliffe (ur. 1965 r.) - matka, definicja powiedzenia, że piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Chce dobrze, ale nie słucha co się do niej mówi, twierdzi, że wszystko zawsze wie najlepiej. Z zawodu jest uzdrowicielką zwierząt, ale nie idzie to bynajmniej w parze z jakąś łagodnością. Mimo to Rory czeka na dzień, w którym być może ją przytuli.
★ Frederick Shercliffe (ur. 1996 r.) - starszy brat. Pan maruda i niszczyciel dobrej zabawy, ale nie powstrzymuje jej to wcale przez licznymi próbami poprawienia mu humoru. Stara się z nim spotykać na tyle często, na ile on jej na to pozwalała. Martwiło ją to, że Fred jest od końca szkoły w swoistym limbo i nawet nie próbuje znaleźć swojej drogi. Bardzo mocno też kibicuje, żeby aranżowane narzeczeństwo nie przetrwało próby czasu.
★ Wally Shercliffe (ur. 1978 r.) - starszy brat. Trudno jej powiedzieć jaki jest, bo dzieli ich dosyć duża różnica wieku, a jego wieloletnia absencja w jej życiu z pewnością nie pomogła w zbudowaniu relacji. Jakiejkolwiek. Zawsze podziwiała go jednak za to, jak kategorycznie odmówił rodzicom prób interweniowania w jego życie. Teraz, gdy wrócił, liczy na to, że odnajdą jakoś wspólny język.
★ rodzeństwo, kuzynostwo, dalsza rodzina

Ciekawostki


★ Uwielbia sudoku, chociaż bardzo często w ogóle nie kończy go rozwiązywać.
★ Pija tylko i wyłącznie czarną, niesłodką kawę – wszystkie inne to dla niej abominacja.
★ Fascynuje ją Kraj Kwitnącej Wiśni – w swoich marzeniach była tam milion razy, ale faktycznie niestety nie dostąpiła tego zaszczytu, bo jest zbyt skupiona na sprawach bieżących i rozwijaniu swojej kariery.
★ Nie żeby miała czas na takie rzeczy, ale marzy o dwójce dzieci – chłopcu i dziewczynce. Ma już nawet wybrane odpowiednie imiona.
★ W wolnych chwilach zaczytuje się w mangach i komiksach mugoli – ot, dziwna fascynacja z lat dziecięcych, która nigdy jej nie minęła.
★ Nie pochwala wszelakich używek, pije tylko okazjonalnie i niewiele – najczęściej na imprezach.
★ Hobbystycznie śpiewa, choć nie zamierza z tym robić nic konkretnego.
★ Kocha plakaty i fotografie – całe mieszkanie ma zawalone twórczością graficzną wszelkiej maści i albumami ze zdjęciami (raczej przyjaciół, nie rodziny).
★ Chciałaby mieć charjuka, ale dobrze wie, że nie mogłaby mu poświęcać tyle czasu, ile powinna.
★ Na karku ma niewielki tatuaż o konturze kolibra. Nie żeby to była wiedza powszechnie znana.
★ Od kilku miesięcy fascynuje się również szermierką, choć wiele jeszcze musi się nauczyć.
Powrót do góry Go down
 

Matilda Shercliffe

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Matilda Shercliffe QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
nowe karty
-