Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Havier - Tukan Sabryny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Sabryna Honeyghan

Przyjezdny
Wiek : 30
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 186cm
Galeony : 210
  Liczba postów : 41
https://www.czarodzieje.org/t21633-sabryna-honeyghan
https://www.czarodzieje.org/t21706-havier-tukan-sabryny
https://www.czarodzieje.org/t21637-sabryna-honeyghan
Havier - Tukan Sabryny QzgSDG8
Gracz
Havier - Tukan Sabryny Empty


PisanieHavier - Tukan Sabryny Empty Havier - Tukan Sabryny  Havier - Tukan Sabryny EmptyNie Wrz 11 2022, 23:13;

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hawk A. Keaton

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 183
C. szczególne : miodowe końcówki włosów, blada twarz, blizna na prawym przedramieniu po szponach sokoła, blizny na lewej dłoni i ręce po kugucharze, nosi mugolskie ciuchy
Galeony : 124
  Liczba postów : 854
https://www.czarodzieje.org/t20936-hawk-astor-keaton
https://www.czarodzieje.org/t20940-hawk-a-keaton-poczta#671901
https://www.czarodzieje.org/t20938-hawk-astor-keaton
https://www.czarodzieje.org/t20942-hank-a-keaton-dziennik#671939
Havier - Tukan Sabryny QzgSDG8
Gracz
Havier - Tukan Sabryny Empty


PisanieHavier - Tukan Sabryny Empty Re: Havier - Tukan Sabryny  Havier - Tukan Sabryny EmptyPon Wrz 12 2022, 01:21;

Profesor Honeyghan,

Na osobnym pergaminie podsyłam pracę domową z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami.

Muszę przyznać, że zadanie jest dość specyficzne. Na pewno nie ma nikogo, kogo poszczególne zwierzę byłoby w stanie odzwierciedlić bez najmniejszej skazy i błędu, a też - biorąc pod uwagę wiele rzeczy, początkowo trudno było mi tak naprawdę cokolwiek rozsądnego odnaleźć. Też, jako ludzie się różnimy i inaczej interpretujemy siebie, a inaczej inni nas interpretują. Dlatego też to, co tutaj napiszę, może nie być w stu procentach adekwatne do tego, jakie zwierzę magiczne inni by dla mnie wybrali.

Wybór początkowo chciałem pozostawić w najprostszym rozwiązaniu, bez zagłębiania się w szczegóły. Następnie do listy doszło parę innych magicznych stworzeń, które musiałem wziąć pod uwagę. Nie jest to nic szczególnego: w końcu to w prostocie można odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

Memortek to nikt inny, jak mały, niebieski ptaszek z charakterystycznym cętkowaniem w obrębie opierzenia. Natywny dla Europy Północnej i Ameryki, czasami można go spotkać żyjącego chociażby w rezerwacie Shercliffe'ów w Dolinie Godryka. Jest mały, co pozwala mu na ukrywanie się przed wzrokiem innych, chociaż wyróżnia się specyficzną barwą piór, która jest rzadko spotykana w naturze. Z jednej strony może zabłysnąć, z drugiej strony spędza większość czasu samotnie. Pomijając barwę domu, większość czasu również spędzam samotnie. Czuję się lepiej z samym sobą, aniżeli w grupie wielu osób, w szczególności tych mniej mi znanych. I tak samo memrotek - bo pozostaje mu głównie jego własne towarzystwo.

Ptaszek ten nie posiada jednocześnie niczego, co pozwoliłoby mu na ochronę przed innymi drapieżnikami - dziób nie jest zakrzywiony jak u sokołowatych, natomiast przy stopach nie znajdują się żadne szpony, którymi ten mógłby próbować się bronić. Nie pozostaje im nic innego, jak po prostu uciekać: tak samo unikam potencjalnych konfliktów, a nawet jeżeli te występują, to wolę uciec, aniżeli podjąć się niepotrzebnego ryzyka. Nie uważam rozwiązania w postaci wyjęcia różdżki i rzucania zaklęć ofensywnych za lekarstwo na wszelkie bolączki - bo nie tędy droga.

Najbardziej charakterystyczną cechą u memrotków jest to, że pozostają one nieme przez całe swoje życie, z czym może wiązać się ich samotność, jak i niewielka uwaga ze strony potencjalnych obserwatorów. Nie podążają one tą ścieżką. Inne gatunki charakteryzują się śpiewem, który przykuwa wzrok i słuch, dodatkowo łącząc to wszystko z majestatycznym, rzucającym się mocno w oczy wyglądem. Co więcej: jednocześnie wydawanie dźwięków może mieć funkcję ostrzegawczą, sygnalizującą o potencjalnym niebezpieczeństwie bądź co bądź, być sygnałem godowym: te niebieskie ptaszki są tej możliwości pozbawione. Powoduje to w ich przypadku konieczność uważania na zagrożenia, zdecydowanie trudniejszego szukania drugich połówek, jak i koniecznością wykazania się czymś innym, niż właśnie porannym śpiewem bądź ptasimi tokami.

Dopiero koniec ich życia jest czymś w rodzaju przekazania tej ostatniej szansy na wykazanie się, wyzwolenie i "odejście". Ten, dokańczając żywota, wydaje wszystkie głosy, które usłyszał za życia, w odwrotnej kolejności, bez żadnego wyjątku. Świadczy to o jego pamiętliwości, jak i szczerości oraz prawdy wiążącej się z tym właśnie procesem - bo nie może dorzucić niczego od siebie, zmienić ani jednego zdania, tudzież melodii.
"Przechowuje wspomnienia" w formie śpiewu, w formie podzielenia się nim, odwrotnie, ale z pełną świadomością tego, co usłyszał i jak to brzmiało, nawet jeżeli dla innych może to być kompletnie niezrozumiałe. Spełnia jedną funkcję, do której był przygotowywany od początku swojego życia; o której dowiedział się prawdopodobnie od innych memrotków, a może świadomość postanowiła do niego przemówić, że kiedyś to właśnie tak się będzie musiało skończyć. Żyje z tą świadomością. Może i nie uczestniczy w życiu, nawet swoje ma w częściowy sposób ograniczone, ale zapamiętuje je i chłonie doskonale każdymi innymi zmysłami. Nie wpływa na rozwój wydarzeń, będąc przy tym zdecydowanie lepszym obserwatorem, wszak do tej roli został stworzony: i głównie tylko do tej.

Piórka memrotka natomiast wchodzą w skład veritaserum, jak i eliksirów wspomagających pamięć. Nie bez powodu: memrotek nie może okłamać samego siebie i tego, co usłyszał, będąc przy tym jednocześnie wyjątkowo pamiętliwym.

Ten niebieski ptaszek może nie jest jakoś szczególnie ważny, ale, poprzez swój wygląd, rozmiar, charakter i pewnego rodzaju bycie obserwatorem, stanowi dla mnie najlepsze odzwierciedlenie moich cech. Nie jest tak majestatyczny jak inne stworzenia magiczne, aczkolwiek wspólnie podzielamy wiele podobnych zachowań. Siedzimy w cieniu i po prostu obserwujemy, czekamy, gdy robi się niebezpiecznie - odlatujemy. I nigdy nie wiemy, co przyniesie nam następny dzień.


Pozdrawiam,

Hawk Astor Keaton
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Payton Kingston III

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 1.83
C. szczególne : no więc odstające uszy i mina księcia, a także okulary na nosie dla lansu w sensie, żeby mądrzej wyglądać, zawsze pachnie inaczej bo kocha olejki, perfumy i takie rzeczy
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 278
  Liczba postów : 86
https://www.czarodzieje.org/t21592-payton-kingston-iii
https://www.czarodzieje.org/t21601-chanel
https://www.czarodzieje.org/t21602-relacje-kingstona-iii
https://www.czarodzieje.org/t21591-payton-kingston-iii*-/'-$
https://www.czarodzieje.org/t21733-payton-kingston-iii-dziennik
Havier - Tukan Sabryny QzgSDG8
Gracz
Havier - Tukan Sabryny Empty


PisanieHavier - Tukan Sabryny Empty Re: Havier - Tukan Sabryny  Havier - Tukan Sabryny EmptyPią Wrz 16 2022, 20:37;

Adresuje do profesor Sabryny Honeyghan

Podsyłam wypracowanie dotyczące tego jakie stworzenie magiczne byłoby moim odpowiednikiem zwierzęcia totemicznego:

Moim magicznym zwierzęcym totemem byłby z pewnością Niuchacz. Jestem uroczy przede wszystkim, słodki, ale na pewno niepuchaty. Proszę zobaczyć moje zdjęcie. Dbam o ciało i trenuje regularnie. Oczywiście również nie jestem czarny, ale też żaden ze mnie rasista. Włosy mam brązowe, ale bardziej pod kasztanowe. Muszę powiedzieć z pewnością, że jak Niuchacze należę to materialistów. Kocham przedmioty najlepiej o dużej wartości. Złoto należy do kruszców z tej najwyższej półki, chociaż osobiście wolałbym coś z diamentami. Przecudowne skrzyżowanie krecika ze świstakiem żywi się mlekiem. W sumie to nie jestem jakimś wielkim koneserem mleka, ale lubię. Mamy dużo wspólnego, a jednak również wiele nas dzieli. Nie chciałbym żyć w kopalni pod ziemią. Zero frajdy — samotność i ciemność, jednakże żadne zwierzę w kontekście materialnym tak dobrze mnie nie definiuje, jak Niuchacz, proszę mi wierzyć.


Z wyrazami szacunku
Payton Kingston III,
student drugiego roku, dom Salazara Slytherina
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


River A. Coon

Rok Nauki : VIII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 174
C. szczególne : Ruchome tatuaże, drobna przerwa między lewą jedynką a dwójką, melodyjny głos, lekko włoskie zaciąganie
Galeony : 112
  Liczba postów : 57
https://www.czarodzieje.org/t21577-river-a-coon-williams#701443
https://www.czarodzieje.org/t21595-poczta-racoona#702795
https://www.czarodzieje.org/t21594-river-a-coon-williams-kuferek#702747
https://www.czarodzieje.org/t21603-river-a-coon-dziennik#702930
Havier - Tukan Sabryny QzgSDG8
Gracz
Havier - Tukan Sabryny Empty


PisanieHavier - Tukan Sabryny Empty Re: Havier - Tukan Sabryny  Havier - Tukan Sabryny EmptyPon Wrz 19 2022, 19:47;

> Link do kuferku Jinxa


Szanowna Pani Profesor Honeyghan

Szczerze mówiąc pisząc, to jeszcze w poprzednim semestrze z pewnością podałbym przy takim pytaniu smoka, gryfa bądź inne równie epickie stworzenie, jednak teraz, wzbogacony kulturowo przez obecność kolegów i koleżanek z Mahoutokoro, odkryłem stworzenie, które najbliższe jest mojej niezwykle wrażliwej duszy.
Jestem pewien, że gdybym tylko urodził się nieco bliżej Japonii, to moim totemem zwierzęcym mogłyby być fushigigoi. Pomimo tego, że stworzenia te przypominają karpie, to wcale nie ciągnie ich do wody, a ja, tak jak one, zdecydowanie wolę poruszać się w powietrzu, niż mieć styczność z wodą. Dodatkowo karpie te mają wyjątkową zdolność odzwierciedlania kolorem uczuć osób, przy których przebywają i jestem całkiem pewien, że potrafię zrobić coś podobnego, tylko wie Pani, bez świateł. Zwyczajnie udzielają mi się emocje drugiej osoby, więc wolę przebywać wśród ciekawych osób, niż przymulać z nudziarzami i smutami. Jakby Pani znała jakiś taki odpowiednik tych fushigigoi, tylko z RPA, to będę super wdzięczny za informację. Bo to totalnie mógłby być mój totem.
Bo wie Pani, taki dumbader też by pasował, bo jest z Afryki, jest wytrzymały i szybki, a do tego bardzo pocieszny i też nie potrzebuje za bardzo kontaktu z wodą, ale jak już mogę sobie wybierać i gdybać, to wolę odgórnie nie zakładać, że moim totemem jest jedno z najgłupszych stworzeń magicznych. No i nie jestem wcale toksyczny, więc nie pasuje mi zwierzak z trującą krwią.

Eugene Queen,  Gryffindor
Ale może mi Pani mówić Jinx
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ramsey Shaw

Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 174
Galeony : -221
  Liczba postów : 27
https://www.czarodzieje.org/t21408-ramsey-shaw#693200
https://www.czarodzieje.org/t21716-ramsey-shaw-poczta#708529
https://www.czarodzieje.org/t21409-ramsey-shaw#693201
Havier - Tukan Sabryny QzgSDG8
Gracz
Havier - Tukan Sabryny Empty


PisanieHavier - Tukan Sabryny Empty Re: Havier - Tukan Sabryny  Havier - Tukan Sabryny EmptyPią Wrz 23 2022, 21:07;


Szanowna Pani Profesor Honeyghan,


moim totemicznym patronem z pewnością okazałaby się mrówkolepka żołnierz. Ich rolą jest obrywanie w imię reszty gniazda w ramach żmudnego zadania obrony kolonii. Zdolnościami jednak potrafią sięgać dalej, od znajdowania nowych źródeł pożywienia aż do tworzenia podzielonej na plutony armii zabijającej docelowe zdobycze. Całokształt ich funkcjonowania rysuje się jako to, do czego sam poniekąd aspiruję względem bliskich mi osób, nawet jeżeli dotychczas osiągnięcia na tym polu ograniczały się do podkradania dóbr konsumpcyjnych z zamkowej kuchni.

Życzę miłego wieczoru,

Ramsey Shaw,

Hufflepuff, I rok studencki
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 210 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na palcu pierścień tojadowy - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak, prefekt naczelny
Galeony : 253
  Liczba postów : 1632
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Havier - Tukan Sabryny QzgSDG8
Gracz
Havier - Tukan Sabryny Empty


PisanieHavier - Tukan Sabryny Empty Re: Havier - Tukan Sabryny  Havier - Tukan Sabryny EmptyPią Wrz 23 2022, 23:56;

Profesor Honeyghan

Muszę przyznać że musiałem się nieco zastanowić nad tematem pracy ponieważ nie jest mi łatwo wskazać jedno konkretne stworzenie do którego mój charakter by pasował. Jednak po dłuższym zastanowieniu się uznałem że najlepiej będzie do mnie pasował Zouwu. Osiągają one bardzo duże rozmiary i pomimo dosyć zastraszającego wyglądu, to z natury są stworzeniami łagodnymi. Niebezpieczne dla sporego otoczenia stają się za to jedynie wtedy gdy zostaną rozdrażnione bądź przestraszone. A te cechy oddają mnie w znacznym stopniu. Poza tym tak samo jak ja mają spore zapotrzebowanie na ruch, który najlepiej jest im zapewnić.
Pozdrawiam,
Drake Lilac
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Havier - Tukan Sabryny QzgSDG8
Havier - Tukan Sabryny Empty


PisanieHavier - Tukan Sabryny Empty Re: Havier - Tukan Sabryny  Havier - Tukan Sabryny Empty;

Powrót do góry Go down
 

Havier - Tukan Sabryny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Havier - Tukan Sabryny QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-