Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Rozpoczęcie roku

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Freddie Moses

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 180
C. szczególne : luźne ubrania | wzrost | miętówki | kolorowy tatuaż z mieniącymi się gwiazdami na całym przedramieniu
Dodatkowo : Jasnowidz
Galeony : 551
  Liczba postów : 580
https://www.czarodzieje.org/t19792-frederica-moses#599664
https://www.czarodzieje.org/t19793-freddie#599831
https://www.czarodzieje.org/t19791-frederica-moses#599644
https://www.czarodzieje.org/t19873-frederica-moses-dziennik#6063
Rozpoczęcie roku QzgSDG8
Gracz
Rozpoczęcie roku Empty


PisanieRozpoczęcie roku Empty Rozpoczęcie roku  Rozpoczęcie roku EmptySro Sie 31 2022, 22:34;


 
Rozpoczęcie rokuTegoroczne rozpoczęcie roku można najlepiej określić słowem chaotyczne. Niby działo się to co zwykle. Oficjalne wprowadzenie pierwszoklasistów, piosenka tiary przydziału, rozdzielnie przestraszonych, młodych czarodziei po domach. Ale każdy gołym okiem widział, że coś tu się święci. Nauczyciele pojawiali się i znikali przy stole nauczycielskim, co raz podbiegając do Li Wang i szepcząc coś pośpiesznie do niej. Sowy wlatywały znienacka do Wielkiej Sali z ton listów rzuconych na stół profesorów. Nawet przemowa dyrektorki była jedynie krótkim powitaniem zakończonym słowami jedzmy. Dziwna atmosfera, pełna niezrozumiałego napięcia została przerwana gdzieś w trakcie obiadu. Dyrektorka wstała z miejsca, klasnęła w dłonie, by skupić na sobie uwagę wszystkich uczniów.
- Jak widzicie mamy dość zapracowany początek roku. Moi drodzy szkoły w Tequali oraz Mahoutokoro uległy... znacznemu zniszczeniu w trakcie klęsk żywiołowych. W obawie, że tamte tereny mogą nadal nie być bezpieczne rozdysponowano część uczniów aż do Hogwartu. Mam nadzieję, że wykażecie się współczuciem i empatią wobec wszystkich przyjezdnych. Kiedy skończycie jeść, proszę o pomoc wszystkim uczniom z innych szkół. Nie znają jeszcze dobrze Hogwartu. Obawiam się, że potrzebna będzie niektórym wasza pomóc. Dlatego proszę kończyć jak najszybciej.
Li Wang pośpiesznie odchodzi ze swojego miejsca a wraz z nią większość nauczycieli. Opiekunowie domów poganiają prefektów, by zagarnęli wszystkich do trzeciej klasy do pokojów wspólnych. Starszych zaś wysyłają na krótkie przejście po zamku, by sprawdzili czy jacyś nieuważni studenci innych szkół nie wpakowali się w tarapaty

Zasady wydarzenia
Zamiast zwykłego rozpoczęcia roku z pisaniem w Wielkiej Sali i krótkich pogawędkach - macie kilka zadań, które będą was obowiązywać dopóki nie skończą się. Są to krótkie scenariusze, postawią was one przed problemem na który natrafiliście podczas powrotu do pokoju wspólnego albo może chęci pomocy zagranicznym uczniom.
>> Możecie rozgrywać dowolną ilością osób. Ale wśród was musi być co najmniej jeden uczeń z zagranicy. Jeden przyjezdny = jedno zadanie. Jeśli nadal nie ma wielu przyjezdnych - zadania te nie znikną dopóki się nie skończą.
>> To unikalny sposób na poznanie się! Rozgrywacie go w wątkach masowych, a tytułem musi być imię przyjezdnego, miejsce gdzie odbywa się przygoda oraz literka scenariusza.
>> Ponieważ jest to poniekąd retrospekcja możecie to robić w dowolnym czasie. Za wykonanie zadania każdy z was jeden punkt do dowolnej umiejętności oraz 10 punktów dla waszego domu.
>> Pamiętajcie, że nie może być to samonauka i nie możecie rozliczać tego jako jeden z trzech wątków.
>> Rzucacie literką by sprawdzić na który scenariusz trafiliście. Kiedy zaczniecie - uzupełniacie kod poniżej. Jeśli literka, którą wylosujecie jest już w trakcie robienia - bierzecie kolejną następną literkę.

Kod:
<zg>Kto: </zg>Wpisz osoby uczestniczące w tym scenariuszu
<zg>Literka: </zg> Podlinkuj i wpisz wylosowaną literkę
<zg>Gdzie: </zg> Podlinkuj wątek
<zg>Status: </zg>w trakcie/zakończony

>>Jeśli nie zakończycie wątku przez dwa miesiące od wstawienia tu wpisu - scenariusz zostaje ponownie odblokowany.

Wszelkie pytanie kierujemy do @Hariel Whitelight.

Literki

A - Kiedy wracaliście do swoich pokojów znaleźliście ucznia przyjezdnego, który... utknął w schodach. Musiała to być jakaś sztuczka Irytka bo wyjęcie go z nich graniczy z cudem, a oczywiście wokół nie ma nikogo oprócz was! Jedno z was niech rzuci dwoma kostkami k6. Pierwsza oznacza ile postów przyjezdny jest w schodku, druga jak często zaczynają się ruszać z wami na pokładzie. Możecie dorzucić k100, by sprawdzić ile procent ciała przyjezdnego wciągnął schodek.

B - Może zwyczajnie poszliście komuś pomóc, a może próbowaliście wymknąć się na błonia by odpalić Merlinową Strzałę. Jedno jest pewne - coś udało wam się znaleźć. A mianowicie ucznia przyjezdnego, którego porwała bijąca wierzba. Rzućcie kostką k6, by sprawdzić jakie obrażenia miał przyjezdny po spotkaniu z wierzbą. 1 to niewielkie zadrapania, bo uratowaliście go raz dwa, aż do 6 mówiącej, że to dość rozległe rany i zanim go uratowaliście chyba poszliście na kawę.

C - Nie wiem co wy tu robiliście, ale za znaleźliście ucznia z zagranicy w dowolnej lokacji trudnodostępnej (sami możecie wybrać której; nie musicie rzucać kostką na wejście). Rozegrajcie wątek w tej lokacji, rzućcie w niej ewentualnymi kostkami i znajdźcie z niej wyjście wspólnymi siłami.

D - Człowiek nie może nawet załatwić swoich potrzeb w spokoju. Wchodzicie do toalety w której stajecie oko w oko ze studentem przyjezdnym. I nie jest wam dane pójść do kabiny, wyjść i nigdy się nie spotkać. Bo oto jakiś żartowniś (bardzo uzdolniony magicznie) zamknął was w toalecie, tak że nie możecie otworzyć drzwi w żaden sposób, krany zaczynają wariować i zalewają łazienkę, a wam pewnie nadal chce się siku. Każdy z was rzuca kostką k100 by zobaczyć w ilu procentach zalewa go woda.

E - Kto wie czego kręciliście się po lochach. Ale chyba wam życie niemiłe - takie zakradanie się w okolice najróżniejszych eliksirów. Znajdujecie zagubionego ucznia z zagranicy w lochach. Zagraniczny student jednak nie wie gdzie co jest i przypadkiem wylewa na was eliksiry. Każdy z was musi rzucić eliksir, który spadł wam na głowę i was omamił.

F - Kiedy idziecie sobie wzdłuż gabinetów nauczycieli słyszycie jakiś wielki hałas za drzwiami. Okazuje się, że w jednym z gabinetów dowolnego profesora siedzi sobie przyjezdny czekający na kogoś kto go poprowadzi do sali. Możecie z nim poczekać, zostawić lub... pomyszkować po gabinecie. Pamiętajcie żeby zaczepić profesora u którego będziecie siedzieć, by miał możliwość wejścia do własnego gabinetu, bądź powiedzieć dowolnemu MG o tym u kogo przesiadujecie.

G - Przeszliście się nad jezioro podwzychać nad pięknymi widokami szkolnymi - a tu kolejny uczeń innej szkoły. Może byście podeszli i zaproponowali mu odporowadzenie go do jego nowych dormitoriów? Zanim jednak to robicie na przywitanie wychodzi wam kałamarnica. Każdy z was rzuca kostką. Parzysta - łapie was macka i musicie się uwolnić zaklęciami, albo szukać pomocy u towarzysza; Nieparzysta - unikacie macek i udaje wam się uciec.

H - Wasze pierwsze spotkanie nastąpiło w sali bez grawitacji. Wchodzicie tam pewnie słysząc dziwne dźwięki, a tu - jeden z uczniów zagranicznych lata sobie w najlepsze. I to nie sam. Jedna z jego walizek jest otwarta i dosłownie wszystko lata w powietrzu, zaś zwykłe Accio zdaje się nie działać. Pewnie przydałaby się mała pomoc!

I - Oto historia stara jak świat, znana przez najstarszych górali. Idzie sobie dwójka uczniów, wchodzi do jakiegoś schowka na miotły i zatrzaskuje się w nim z jakiegoś powodu. Dodatkowo jednemu z was łamie się różdżka (sami ustalcie komu albo rzućcie kostką), a na drugie spadają jakieś graty na łeb, wywala się i obija sobie tyłek czy co tam chce. W samym schowku musicie mieć co najmniej 3 posty. Za próby hajdów wasze domy stracą 50 punktów.

J - Wasz przyjezdny wszedł do miejsca gdzie jest boginownia! Zazwyczaj uczniowie z Hogwartu dobrze wiedzą, że należy unikać tych miejsc, ale wiadomo... chodzą ci zagraczniczniacy i tylko pakują się gdzie nie trzeba. I tak oto stajecie twarzą twarz z uczniem z innej szkoły oraz jego boginem... Cóż, miejmy nadzieję że ktoś z was był uważny na OPCM! Jedno z was rzuca kostką k6 by sprawdzić w ile postów radzicie sobie z boginem.

______________________


I have seen the

future, and it sucks!

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Nanael O. Whitelight

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 22
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 171cm
C. szczególne : Niezwykle jasne i mocno pomalowane oczy, styl vintage, taneczna gracja przy każdym ruchu, wiecznie perfekcyjnie pomalowane paznokcie
Dodatkowo : Metamorfomagia
Galeony : 1007
  Liczba postów : 382
https://www.czarodzieje.org/t19962-nanael-o-whitelight#612606
https://www.czarodzieje.org/t20214-now-or-never#628807
https://www.czarodzieje.org/t19963-nanael-o-whitelight#612607
https://www.czarodzieje.org/t20225-nanael-o-whitelight-dziennik#
Rozpoczęcie roku QzgSDG8
Moderator
Rozpoczęcie roku Empty


PisanieRozpoczęcie roku Empty Re: Rozpoczęcie roku  Rozpoczęcie roku EmptyPią Wrz 02 2022, 22:06;

Kto: @Ryuuji E. Mimamoru i Nanael O. Whitelight
Literka: H
Gdzie: tutaj
Status: w trakcie

______________________Do you ever get a little bit tired of life?
Like you're not really happy,
but you don't wanna die
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Victoria Brandon

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168
C. szczególne : Piegi na całej twarzy; ciemnogranatowe blizny na prawym biodrze
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 2099
  Liczba postów : 1625
https://www.czarodzieje.org/t18197-victoria-brandon#517279
https://www.czarodzieje.org/t18201-poczta-brandonowny#517591
https://www.czarodzieje.org/t18202-vicky-i-jej-magiczna-menazeria#517595
https://www.czarodzieje.org/t18199-victoria-brandon#517482
https://www.czarodzieje.org/t18306-victoria-brandon-dziennik
Rozpoczęcie roku QzgSDG8
Gracz
Rozpoczęcie roku Empty


PisanieRozpoczęcie roku Empty Re: Rozpoczęcie roku  Rozpoczęcie roku EmptySob Wrz 03 2022, 21:45;

Kto: @Andrew Park i Victoria Brandon
Literka: I
Gdzie: tutaj
Status: w trakcie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hariel Whitelight

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 22
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 184
C. szczególne : podobny do Camaela, wręcz myląco gdyby nie oczy i pieprzyk nad górną wargą | pachnie perfumami z nutą sosny | nosi super buty, które tworzą za nim kwiatkowy korowód | zawsze ma kolorowe okularki na nosie
Galeony : 323
  Liczba postów : 600
https://www.czarodzieje.org/t20706-hariel-whitelight#657554
https://www.czarodzieje.org/t20730-poczta-harry-ego#657951
https://www.czarodzieje.org/t20707-hariel-whitelight#657557
https://www.czarodzieje.org/t20986-hariel-whitelight-dziennik#67
Rozpoczęcie roku QzgSDG8
Moderator
Rozpoczęcie roku Empty


PisanieRozpoczęcie roku Empty Re: Rozpoczęcie roku  Rozpoczęcie roku EmptyNie Wrz 04 2022, 19:14;

Kto:  @Mun Soo-jin i Harry Whitelight
Literka: D
Gdzie: tutaj
Status: w trakcie

______________________

You look like an angel. Walk like an angel. Talk like an angel. But I got wise.
You're the devil in disguise
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Jesús O. del Espiño Reyes

Przyjezdny
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 190cm
C. szczególne : Dołeczki w policzkach, żywa gestykulacja (+ chwilami język migowy), mocny akcent, podwójny tatuaż armband na prawym przedramieniu; szpila prawdy jako wisior
Dodatkowo : Jasnowidz
Galeony : 31
  Liczba postów : 65
https://www.czarodzieje.org/t21635-jesus-o-del-espino-reyes#705254
https://www.czarodzieje.org/t21665-all-my-prayers-poczta-jesusa#706397
https://www.czarodzieje.org/t21636-jesus-o-del-espino-reyes-kuferek#705255
Rozpoczęcie roku QzgSDG8
Moderator
Rozpoczęcie roku Empty


PisanieRozpoczęcie roku Empty Re: Rozpoczęcie roku  Rozpoczęcie roku EmptyPon Wrz 05 2022, 12:33;

Kto: Jesús O. del Espiño Reyes i @May Jupiter Farris
Literka: J (bo pozajmowane już)
Gdzie: tutaj
Status: w trakcie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Doireann Sheenani

Student Hufflepuff
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 158
C. szczególne : Jest drobna i wygląda zdecydowanie młodo. | Na lewym barku ma blizny po Sectumsemprze, a pomiędzy łopatkami ma tatuaż. | Posiada kolczyk w nosie. | Końcówki włosów pofarbowane są na żółto.
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 307
  Liczba postów : 963
https://www.czarodzieje.org/t20296-doireann-sheenan#636815
https://www.czarodzieje.org/t20298-korespondencja-doireann-sheenani#637079
https://www.czarodzieje.org/t20299-korepetycje-z-matematyki#637082
https://www.czarodzieje.org/t20295-doireann-sheenan#636813
https://www.czarodzieje.org/t20301-doireann-sheenani-dziennik#63
Rozpoczęcie roku QzgSDG8
Gracz
Rozpoczęcie roku Empty


PisanieRozpoczęcie roku Empty Re: Rozpoczęcie roku  Rozpoczęcie roku EmptyNie Wrz 18 2022, 16:07;

Kto: @Renji E. Mimamoru i Doireann Sheenani
Literka: B, 5
Gdzie: Tutaj
Status: /W trakcie
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Rozpoczęcie roku QzgSDG8
Rozpoczęcie roku Empty


PisanieRozpoczęcie roku Empty Re: Rozpoczęcie roku  Rozpoczęcie roku Empty;

Powrót do góry Go down
 

Rozpoczęcie roku

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Rozpoczęcie roku MGJ6B65 :: 
Aktualnosci
-