Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Esme Cecil

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Esme Cecil

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : V
Wiek : 16
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 165 cm
C. szczególne : śniada cera, okulary, gęste loki spięte w luźny kok, zniszczone trapery
Galeony : 83
  Liczba postów : 20
https://www.czarodzieje.org/t21328-esme-cecil
https://www.czarodzieje.org/t21334-do-esme#689607
https://www.czarodzieje.org/t21333-esme-c#689606
https://www.czarodzieje.org/t21331-esme-cecil#689559
https://www.czarodzieje.org/t21335-esme-cecil-dziennik
Esme Cecil  QzgSDG8
Gracz
Esme Cecil  Empty


PisanieEsme Cecil  Empty Esme Cecil   Esme Cecil  EmptyCzw Kwi 21 2022, 10:11;


Esme Cecil

DATA URODZENIA12 marca 2006 r.
CZYSTOŚĆ KRWI 50%
MIEJSCE URODZENIALiverpool
MIEJSCE ZAMIESZKANIALiverpool, dzielnica Mossley Hill
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI
OBECNIE JEST NA ROKUV
WYMARZONY DOM raczej nie ma
WYBRANY WIZERUNEKZendaya Coleman


Wygląd

WZROST średni, 165 cm
BUDOWA CIAŁA atletyczna, od lat regularnie uprawia sport; waży 55 kg
KOLOR OCZU ma duże brązowe oczy
KOLOR WŁOSÓW naturalnie brązowe
CECHY SZCZEGÓLNE śniada cera, okulary, gęste loki spięte w luźny kok
PREFEROWANE UBRANIA To, że elementy jej szafy nie pasują do siebie, to tylko jedna z ich zalet (polegająca na nadawaniu jej niepowtarzalnego stylu). Wybiera ubrania ze względu na strukturę i fason, lubi, gdy są luźne, praktyczne i wygodne, najlepiej, gdy wydobyte w second handzie za bezcen. Zresztą, nie stanowi to większego faux pas w środowisku starszych czarodziejów, którzy nie nadążają za mugolską modą. Ma zwyczaj posiadać jedną parę obuwia, trapery, które nosi bez przerwy i odnawia lub wymienia, gdy są już bliskie rozpadnięcia się. Na rękach zawsze nosi, ku zgorszeniu bardziej regulaminowych pracowników Hogwartu, liczne pierścionki lub bransolety którymi często bawi się, zajmując wolne ręce.


Charakter

Wygląd i postawa Esme narzucają myśl, że jest typem lekkoducha. Rzeczywiście, jest bezpośrednia i prostolinijna, dobrze radzi sobie ze stresem. Niewiele jest jej potrzebne do szczęścia, z tym może się zgodzić. Sama jednak postrzega siebie jako osobę ostrożną i twardo stąpającą po ziemi.
Z tej ostrożności wynika jej tendencja do unikania formalnych zobowiązań i podejmowania decyzji. Czasami przysparza tym sobie nietuzinkowych problemów, gdy na przykład osoby nadzorujące porządek z góry zakładają, że podporządkuje się zasadom, na które przecież się nie pisała. W taki sposób wyraża się jej nonkonformizm i przywiązanie do wolności osobistej, ocierający się o anarchizm.
Unika też wchodzenia na grunt emocji, starając się pozostawać na dobrze znanym terenie łatwo weryfikowalnych faktów. Jej sposób wypowiadania się jest prosty i trzeźwy. Czym bardziej subiektywny i abstrakcyjny staje się temat rozmowy, tym bardziej język Esme staje się lakoniczny.
Ma osobiste, proste wskazówki na życie. Cierpisz? Zjedz coś. Bardzo cierpisz? Zjedz dużo. Takich wypróbowanych wskazówek jest trochę, dziewczyna się ich trzyma. Jak zauważyła, mogłaby napisać cały poradnik Mądrości Esme Cecil, ale wie, że książka okazałaby się straszną klapą. Te kilka przychylnych opinii osób, którym by pomogła, zostałyby przytłoczone przez tuzin krytycznych głosów ekspertów, którzy kazaliby się jej z każdego zdania szczegółowo tłumaczyć. Nie lubi ostrych dyskusji, a tym bardziej kłótni. Z natury jest też tolerancyjna i unika wyrażania krytyki. Dlatego postronni obserwatorzy mogą pozostawać w błędnym przekonaniu, że nie posiada interesujących opinii na żaden temat. Pragnie, aby każdy żył po swojemu – w końcu dzięki temu ona też będzie mogła być sobą.
Mimo prostoty przekonań, opierania się w wyciąganiu wniosków na anegdotycznych doświadczeniach i ich generalizacji, ma w sobie pierwiastek filozofa. Co jakiś czas, pod wpływem ważnych doświadczeń, wpada w fazę intensywnego szukania odpowiedzi na fundamentalne pytania. Z nikim nie dzieli się swoimi refleksjami, bo jest świadoma swojego braku wyrobienia i oczytania, braku znajomości abstrakcyjnych pojęć i konceptów. Woli w związku z tym uniknąć drwin i umniejszenia swoich umysłowych wytworów, z których jest autentycznie dumna. Zwykle jej ciekawość jest jednak skoncentrowana na rzeczach namacalnych – naturze, technice. Lubi obserwować cykliczne zmiany w przyrodzie i badać sposób działania przedmiotów.   
Świat Esme to zdecydowanie świat wrażeń zmysłowych. Jakkolwiek by to dziwnie zabrzmiało, kocha obserwować, wąchać, dotykać i smakować. Doznania zmysłowe często budzą w niej skojarzenia przeszłych doświadczeń. W nich znajduje wsparcie w trudnych chwilach.
Ma problemy z deficytem uwagi, za co przez całe dzieciństwo była strofowana  i co w znacznym stopniu wpłynęło na jej antysystemową orientację. Choć zażywa środek przeciwobjawowy, czasami całkowicie się zapomina skupiając na danym bodźcu. Jest zdolna do pominięcia rzucającego się w oczy faktu, ale też do doskonałego zachowania w pamięci pozornie pozbawionego kontekstu szczegółu.  
Przed zewnętrznymi zagrożeniami chroni ją zdolność adaptacji, płynięcia z prądem przy jednoczesnym pozostawaniu wierną samej sobie. Wie ile jest warta i nie ma tendencji o tym zapominać nawet w trudnych sytuacjach. Ta stabilność, poczucie, że wiele posiada sprawia, że jest zdolna do małych i dużych poświęceń. Lubiąc trzymać się na uboczu, chętnie oddaje swoją energię i czas wspierając innych w osiąganiu celów.
Esme może sprawiać wrażenie osoby ubogiej emocjonalnie. Jest szorstka w obyciu, nie reaguje na subtelności języka i relacji międzyludzkich. Wynika to jednak bardziej z braku chęci dostosowania się do nich niż całkowitego braku intuicji. Jest przekonana, że stawianie emocji i uczuć na piedestale jest niepotrzebne i szkodliwe.

Historia

Jest późnym dzieckiem późnego małżeństwa. Gdy jej rodzice się poznali, matka była wdową posiadającą dwoje dzieci, które ukończyły Hogwart, a ojciec starym kawalerem. Zanim dostała się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, całe jej życie toczyło się w Liverpoolu. Państwo Cecil byli doświadczonymi życiowo i mądrymi rodzicami. Chcąc, aby córka była przede wszystkim samodzielna, dawali jej dużo wolności, ale też wcześnie nakładali na nią odpowiedzialne zadania. Esme często pomagała w prowadzeniu sklepu z czarodziejskimi produktami pierwszej potrzeby funkcjonującego jednocześnie jako mugolski „Wszystko za 1 funta”. Mieszkali w małym mieszkaniu stanowiącym część bliźniaka. Jej matka przekazała rodzinny dom i część majątku dzieciom, gdy wychodziła po raz drugi za mąż. Ojciec zaś był niegdyś zamożnym przedsiębiorcą, ale przed związaniem się ze swoją przyszłą małżonką już bankrutem. Sklepik, połączony z punktem zdejmowania uroków rzuconych na przedmioty codziennego użytku, był ich sposobem na spokojne życie. Ze względu na funkcjonowanie na granicy świata czarodziejów i mugoli, państwo Cecil wysłali Esme do mugolskiej publicznej szkoły.
W Hogwarcie jak i w Liverpoolu, zawsze potrafiła znaleźć przychylne sobie towarzystwo. Nigdy nie angażowała się zbytnio w szkołę, pozostając zawsze w pozycji najwygodniejszej – uczennicy nie za zdolnej i nie najgorszej.
Na trzecim roku dołączyła do drużyny Quidditcha. Okoliczności tego zdarzenia były nietypowe. Z drużyny odszedł pałkarz i na gwałt poszukiwano sensownego następcy. W tym czasie na korytarzach rozpowiadano przezabawną anegdotę o grubej Esme Cecil (ważyła wtedy 70 kg przy 155 cm wzrostu), która w gestykulacji, przez wyciągnięcie ramienia, powaliła na ziemię inną osobę. Propozycja była wypowiedziana pół żartem pół serio, ale Esme nie obraziła się i ją przyjęła. Widok mocno zbudowanej dziewczyny zwinnie przeszywającej na sportowej miotle powietrze mógł zapadać w pamięć, więc przez dwa lata była rozpoznawana jako „ta gruba pałkarka”.
Apetyt na jedzenie Esme zawsze był nieskrępowany,  jak cała ona. Niestety, jej ciało już w pierwszym roku Hogwartu przestało to ignorować i dziewczyna zaczęła szybko tyć. Na trzecim roku jej waga wskazywała na nadwagę graniczącą z otyłością. Wygląd nie stanowił dla niej szczególnego znaczenia, akceptowała siebie i uważała, że jeśli prowadzi aktywny styl życia (biegała i uprawiała gimnastykę), to jest zdrowa i nie musi się zmieniać. Dzielnie znosiła nieraz okrutne szykany ze strony innych, wrogów i przyjaciół. Jednak względy dobra drużyny zmotywowały ją do tego, aby ograniczyć jedzenie. Wracając do szkoły na piąty rok była już smukła, co stanowiło jedną z ciekawostek powakacyjnych plotek.

Rodzina

★ matka - Lucinda Cecil (62 l.) jest tłumaczką magicznych ksiąg specjalizującą się w tłumaczeniach z niemieckiego, starogermańskiego i języka runicznego. Aktualnie przede wszystkim zajmuje się prowadzeniem ze swoim mężem sklepu. Czarownica półkrwi, wdowa po zmarłym przedwcześnie czarodzieju i matka dwojga dorosłych dzieci.

★ ojciec – Jamie Cecil (62 l.) niegdyś był przedsiębiorcą handlowym związanym z branżą magicznych nowych technologii. Po upadłości firmy, której był udziałowcem, zaczął pracować jako rzemieślnik, naprawiacz zaklętych przedmiotów. Zawierając małżeństwo z Lucindą, otworzył w Liverpoolu pracownię, która jest także sklepem z czarodziejskimi produktami pierwszej potrzeby. Czarodziej półkrwi, pół-Brytyjczyk, pół-Kenijczyk.

Ciekawostki

★ Należy do szkolnej drużyny Qudditcha, ale, choć bardzo lubi latanie na miotle, to nie przepada za samym Quidditchem (woli milczeć na temat tego, że ten sport ma bezsensowne zasady).

★ Ma dziwactwo, pasję do rozkładania przedmiotów na części. Każdy taki proces budzi w niej ogromną ciekawość i ekscytację. Najbardziej lubi przedmioty mugolskie, składające się z wielu różnorodnych elementów. Gdy miała dwanaście lat, wpadła na pomysł szkicowania swoich „wytrzewionych” zdobyczy. Kolekcja Esme składa się już z ponad dwóch albumów.

★W związku z powyższym jest całkiem niezła w realistycznym rysunku.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Archie N. Darling

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 175cm
C. szczególne : Bardzo jasne oczy, kolczyk w języku, dużo biżuterii, kokosowy zapach, irlandzki akcent, dźwięczny głos
Galeony : 700
  Liczba postów : 224
https://www.czarodzieje.org/t21279-budowa-archie-n-darling#686920
https://www.czarodzieje.org/t21280-and-my-darling#686976
https://www.czarodzieje.org/t21278-archie-n-darling-kuferek#686919
https://www.czarodzieje.org/t21282-archie-n-darling-dziennik#687
Esme Cecil  QzgSDG8
Moderator
Esme Cecil  Empty


PisanieEsme Cecil  Empty Re: Esme Cecil   Esme Cecil  EmptyPią Kwi 22 2022, 12:33;RAVENCLAW!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!


Następne kroki:
stworzenie poczty
założenie relacji
zaczęcie gry
rozwój postaci
Życzymy

miłej gry!

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Esme Cecil

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Esme Cecil  QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniów i studentow
-