Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Jebediah Dornan Skye

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Jeb Skye

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 186cm
Galeony : 54
  Liczba postów : 31
https://www.czarodzieje.org/t21185-jebediah-dornan-skye#682726
https://www.czarodzieje.org/t21442-flemont#696236
https://www.czarodzieje.org/t21184-wip-jebediah-dornan-skye#682724
Jebediah Dornan Skye QzgSDG8
Gracz
Jebediah Dornan Skye Empty


PisanieJebediah Dornan Skye Empty Jebediah Dornan Skye  Jebediah Dornan Skye Empty07/02/22, 12:19 pm;


Jebediah Dornan Skye

DATA URODZENIA10/06/2002
CZYSTOŚĆ KRWI 50%
MIEJSCE URODZENIA Wolverhampton
MIEJSCE ZAMIESZKANIA Wolverhampton
W HOGWARCIE JEST OD KLASY I roku
OBECNIE JEST NA ROKU Będzie zaczynał III studencki
WYMARZONY DOM Hufflepuff
WYBRANY WIZERUNEK Tanner Buchanan

Wyglad

WZROST 186
BUDOWA CIAŁA Szczupła, widoczny zarys mięśni
KOLOR OCZU Orzechowa zieleń
KOLOR WŁOSÓW Brązowe
ZNAKI SZCZEGÓLNE Parę pieprzyków rozsianych po ciele, częste przeżuwanie czegoś w ustach (może być guma do zucia, cukierek)
PREFEROWANE UBRANIA Wygodne


Charakter


Jeb nie robi z siebie lepszego od innych, wiedząc, że na świecie są po prostu różni ludzie. Nauki te wyciągnął dzięki podróżom z własną rodziną i odwiedzaniem innych szkół. Nie skupia się też na tym co będzie w przyszłości, starając się żyć teraźniejszością. Zmierzając się z własnymi potknięciami nie stara się zrzucać winy na inne osoby, a raczej skupić na tym jak wyciągnąć z tego naukę.

Przeciwnik jakiegokolwiek wywyższania się statusem krwi czy majętności, traktując każdego człowieka tak, jak ten zachowuje się wobec innych. Szczególnie nie lubi, gdy ktoś stara się wyrządzić krzywdę innym ludziom. Czasem bierze się to z niecierpliwości, czasem po prostu z chęci zaspokojenia własnego ego w pozytywnym znaczeniu.

Wychowywał się w rodzinie historyków i podróżników, dlatego… rzadko podróżuje. Ale jeśli już się to zdarza to chce robić to treściwie. Uważa, że każda kultura ma w sobie coś, co i tak sprowadza się do jednej wspólnej myśli bycia dobrym człowiekiem dla ludzi wokół siebie. Dlatego nieważne gdzie jest, zawsze woli postawić na poznanie danego kraju lub miasta w każdym jego odcieniu. Przekłada się to też na ludzi. Inaczej jest przy obowiązkach pracy. Jeb jest tak samo pracowity jak jego matka, ale za to uparty podczas niej jak ojciec. Wszystko musi sprawić, że poczuje spełnienie, inaczej nie pcha się do czegoś, gdzie wie, że nie jest to zakres jego obowiązków lub zainteresowań.

A głównym jednak jego zainteresowaniem jest miotlarstwo (które być może wzięło się od matki) czy starożytne runy i historia magii, choć często też stara się przykładać do zaklęć, gdzie to właśnie Tequala pokazała mu na co może odważyć się człowiek znając bardzo dobrze zaklęcia.
Historia


Urodził się w Wolverhampton, w miejscu, które i tak było wzięte tylko tymczasowo ze względu na to, że ojciec potrzebował miejsca do porodu dla żony. Tak, Jebediah nie urodził się w szpitalu, a we własnym domu. Który choć tymczasowo miało być miejscem narodzin, stał się później “rezydencją państwa Skye”. Matce to na jakiś czas miało odpowiadać, w końcu i tak pracowała z domu, a jej praca skupiała się głównie na promowaniu kultu Ajnów w Japonii. Oczywiście tych magicznych. Więc przynajmniej jedno z rodziców było ciągle w domu. No, z czasem ojciec wracał na dłużej niż trzy miesiące. Był jak na skrzydłach - jeden podmuch wiatru i gdzieś indziej go wywiało. Ale ostatecznie i on zadomowił się w Wolverhampton. Nawet widział jak jego dzieciak szedł do Hogwartu.

W Hogwarcie Jebediahowi udzieliła się bardziej ta ofensywna strona ojca. Matka w czasach szkolnych więcej spędzała nad miotłą (grała w puchońskiej drużynie) i książkami, kiedy ojciec wolał odkrywać wszystko co tkwiło w naturze i historii. W szkole był też większym buntownikiem z braku ojcowskiego oka nad sobą. Podróże nie wybierały, według niego. A kiedy finalnie powrócił na stałe - okazało sie, że przeleciała mu cała edukacja syna.

Ojciec synowego przebaczenia dostąpił, gdy powrócił do domu przed rozpoczęciem przez Jebediaha jego szóstego już roku szkolnego. To właśnie pomysłem ojca było to, aby po ukończeniu Hogwartu Jebediah i Lorna wyruszyli z nim w podróż do Ameryki Północnej, gdzie ojciec znowu poświęcił się badaniom archeologicznym na terenach Meksyku i Brazylii. Jeb nie chciał też próżnować i mieć jakieś cenne doświadczenia. Dlatego w czasie, kiedy ojciec przez rok zajmował się badaniami w Meksyku, Skye chodził do Tecquali, gdzie faktycznie spoważniał w ciągu roku, poznając alternatywy do tego co dawały mu podróże. Nie mógł jednak pozostać na długo bez rodziny, więc kiedy ojciec miał przenieść się do Brazylii, Skye postanowił przenieść się na kolejny studencki rok do Soletrar, gdzie także poznawał czym było brazylijskie, gorącokrwiste życie pośród zaduchu i imprezowego charakteru szkolnej młodzieży.

Kiedy jednak wszystko miało się już ku końcowi i kontrakt na badania archeologiczne się kończył, rodzina postanowiła wrócić do Wolverhampton, gdzie Skye odbędzie ostatni rok w Hogwarcie, dokończy edukację i dopiero po studiach lub w czasie studiów pomyśli co ze sobą zrobi.
Rodzina


★ Conner Skye - Niezbyt chcąc być powiązanym z ojcem, który zrywał relacje z innymi, Conner przyjął nazwisko panieńskie jego żony, stając się "panem Skye". Pan Skye to archeolog i badacz kultury azjatyckiej i mezoamerykańskiej, co powoduje, że wylatuje z Anglii w celu wypraw badawczych wraz ze swoją żoną.
★ Lorna Skye - To ta, która usidliła na dobre Connera i sprawiła, że mężczyzna pędzący tylko za wiedzą i adrenaliną związaną z wyprawami stał się bardziej rozsądny i postanowił ograniczyć się do wyjazdów badawczych na sezon letni. Antropolożka, która (a jakże) zajmuje się kulturą euroazjatycką i wniosła bardzo dużo do badań swojego męża. Przy okazji wydała książki poświęcone czarodziejskim Ajnom, posługując się badaniami polskiego, mugolskiego badacza Bronisława Piłsudskiego.
★ Jacob Tillman - Dziadek, który odsunął się kontaktami z dziadkiem Julii, pozostawiając wyrwę między ich możliwą znajomością. Wydawca książek.
★ Julia Brooks - Kuzynka, wychodzi na to, że nie wiedzą o tym, że są ze sobą spokrewnieni.


Ciekawostki


★ Lubi swoje drugie imię, dlatego czasem jeśli musi gdzieś się wymknąć, a nie chce, aby ktoś go rozpoznał po imieniu - przedstawia się jako Dornan.
★ Jako dziecko podróżników miał przyjemność nauczyć się dodatkowych języków oprócz rodowitego angielskiego. Potrafi posługiwać się językiem japońskim, portugalskim, hiszpańskim i obecnie stara się znaleźć jeszcze piąty język dla siebie. Oba języki, portugalski i hiszpański zna doskonale, lecz zdarza mu się czasem pomylić zwroty z racji podobieństw do siebie obu tych języków. Japoński u niego trochę zardzewiał, wystąpił zanik akcentu czy mylenie pisma, jednak poświęcenie czasu przywróci świetność.
★ Jest wyznawcą Wicca, jednak nie stara się być też przykładny w swej wierze.Ostatnio zmieniony przez Jeb Skye dnia 21/06/22, 07:02 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Darren Shaw

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Dodatkowo : Mistrz Pojedynków I Edycji Profesjonalnej Ligi, Prefekt naczelny
Galeony : 2249
  Liczba postów : 2703
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Jebediah Dornan Skye QzgSDG8
Moderator
Jebediah Dornan Skye Empty


PisanieJebediah Dornan Skye Empty Re: Jebediah Dornan Skye  Jebediah Dornan Skye Empty21/06/22, 08:47 pm;HUFFLEPUFF!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!


Następne kroki:
stworzenie poczty
założenie relacji
zaczęcie gry
rozwój postaci
Życzymy

miłej gry!


______________________

An investment in knowledge pays the best interest.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Jebediah Dornan Skye

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Jebediah Dornan Skye QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniów i studentow
-