Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Delilah Douvre

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Delilah Douvre

Nieokreślony
Wiek : 18
Wzrost : 1.82m
Galeony : 8
  Liczba postów : 4
Delilah Douvre QzgSDG8
Gracz
Delilah Douvre Empty


PisanieDelilah Douvre Empty Delilah Douvre  Delilah Douvre EmptyWto Lis 23 2021, 20:41;


Delilah Douvre

DATA URODZENIA13/03/2003
CZYSTOŚĆ KRWI75%
MIEJSCE URODZENIAMarsylia, Francja
MIEJSCE ZAMIESZKANIALondyn, Anglia
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI
OBECNIE JEST NA ROKUI studencki
WYMARZONY DOMRavenclaw
WYBRANY WIZERUNEKMatthew Bell

Wyglad

WZROST 1.82m
BUDOWA CIAŁA Szczupła, atletyczna o delikatnie zarysowanych mięśniach.
KOLOR OCZU Zielononiebieskie, w niektórym świetle lubią wpadać w bardziej "wodniste" tony.
KOLOR WŁOSÓW Bardzo ciemny brąz, przechodzący już praktycznie w czerń. Zwykle ułożone w artystyczny nieład, na specjalne okazje starannie zebrane i wystylizowane.
ZNAKI SZCZEGÓLNE W wolnych chwilach, które nie są wypełnione magią, często da się go zobaczyć z gitarą. Posiada również kolczyk w języku (i w jeszcze jednym miejscu czekającym na odkrycie), który powstał za namową jego bliskiego przyjaciela. Na prawym udzie ma takie samo znamię jak jego brat bliźniak - niewielki półksiężyc. Zdecydowanym znakiem rozpoznawczym jest również jego imię, które często jest tematem żartów. W końcu zwykle jest kojarzone z damskim odpowiednikiem.
PREFEROWANE UBRANIA O Delu śmiało można powiedzieć, że w jego szafie panuje kompletny dualizm - albo chaos. Uwielbia przede wszystkim czerń i klasyczne kolory. Delikatnym przełamaniem może być nieco czerwieni czy bordo, a styl jest zbyt trudny do określenia. Zwykle wybiera strój na dany dzień bardzo intuicyjnie, dlatego albo można spodziewać się jego bardzo eleganckiej oraz poważnej wersji w koszuli, dobrze skrojonej marynarce lub płaszczu.. Albo w wygodnych jeansach z łańcuchami, luźnej koszulce i skórzanej kurtce.


Charakter


Czy znalazłaby się sentencja, która idealnie opisuje chłopaka?
Owszem - burza w szklance wody. Zdecydowanie wszędzie go pełno, od małego był duszą towarzystwa, co czyni go przeciwieństwem brata bliźniaka. Jest bardzo energiczny, potrzebuje wielu zajęć ponieważ bez ciągłego, lekkiego ukłucia adrenaliny oraz nowości potrafi szybko się wszystkim znudzić. Zawsze walczy o swoje, pewnie przez to nieraz miewał kłopoty będąc "za bardzo wyszczekanym". Uwielbia być w centrum uwagi, jednak nigdy czyimś kosztem: zawsze wciąga do rozmowy bardziej zestresowane, zawstydzone osoby pomagając im się odnaleźć w tłumie. Od swojego przyjaciela często słyszy, że ma zadatki na świetnego lidera, Del jednak zbywa to tylko wymownym prychnięciem - w końcu dobry lider jest punktualny oraz bardzo dokładny.. A on zdecydowanie taki nie był. Nie przywiązuje zbytniej uwagi do detali, chyba że chodzi o ukochaną muzykę. Uwielbia się uczyć, choć nigdy się do tego nie przyzna, podobnie jak do bycia molem książkowym.
Jeśli napomknęliśmy już o bliskich warto wspomnieć, że jest bardzo oddanym przyjacielem; choć zwykle otacza się sporą gromadą ludzi, ma tylko jednego prawdziwego przyjaciela, którego dopuszcza do swojego serca. Delilah słynie też ze swojej szczerości, nigdy nie boi się powiedzieć tego co myśli, a jak wiemy prawda w oczy kole. Przez tę cechę charakteru zdarzało mu się przysporzyć sobie kilku wrogów.
Jeśli kocha prawdziwie, to na zabój. Ciężko jednak dostać się do jego wnętrza przez co miłosne znajomości zwykle bywają krótkie oraz powierzchowne, to sprawia, że może uchodzić za flirciarza oraz casanove w oczach innych.
W stosunku do rodziny jest bardzo czuły i kochający. Zdecydowanie są to jedyne osoby, które otrzymują od niego bezwarunkowe ciepło oraz miłość, przy rodzinie pozwala sobie również na pokazanie nieco swojej wrażliwej, miękkiej strony do której nie przyznaje się otoczeniu. Jako starszy (o całe 5 minut!) bliźniak jest bardzo nadopiekuńczy w stosunku do brata, zdecydowanie skoczyłby za nim w ogień i sprał każdego - chociażby za krzywe spojrzenie.


Historia


Urodził się we Francji, choć jako maluch mało oczywiście z tego pamięta, szczególnie że rodzice dosyć szybko przeprowadzili się do Anglii. W późniejszych latach często odwiedzał tam swoich dziadków, poznając przede wszystkim zakątki Marsylii. W Londynie dorastał w domu pełnym miłości pod czujnym okiem rodziców oraz dziadków ze strony matki, to zdecydowanie sprawiło, że nabrał pewności siebie, lecz niezbyt przesadnej.
Od maleńkości miał styczność z magią, której używała jego rodzina, dlatego jego pierwszy "wybuch mocy" nastąpił dosyć szybko i w ciekawych okolicznościach. Miał około 4 lat, kiedy... podpalił spodnie szefa swojego ojca, który odwiedzał ich w domu w sprawach biznesowych. Zdecydowanie nie przypadł mu do gustu "wysoki, dziwny pan, który narzeka na jego tatę", więc stało się! Choć dostał lekką reprymendę, Nickolas zdecydowanie nie mógł ukryć rozbawienia przed synem. Od tamtej pory rodzice zaczęli powoli kształcić swoje dzieci, krok po kroku dawkując im informacje.
Uwielbiał przesiadywać w gabinecie ojca, który zawsze był zapełniony wróżbiarskimi różnościami - wielokrotnie zdarzyło mu się rozbić kolekcję filiżanek do tasseomancji, ponieważ jako dziecko był wyjątkowo niezdarny. Kusiły go również wszystkie błyszczące kamienie, które z zamiłowaniem układał po swojemu (większość została pogubiona za pomocą mało wprawnych rączek, a rodzina potrafiła znaleźć je dosłownie wszędzie). Ze względu na posiadane znamię w kształcie półksiężyca, rodzice żartobliwie dokuczali jemu oraz jego bratu, że zamienią się w wilkołaki jeśli będą niegrzeczni. Aktualnie minęło już prawie 18 lat i nadal się to nie wydarzyło (a Delilah zdecydowanie nie należał do aniołków).
Największy rozwój magiczny chłopaka nastąpił oczywiście podczas pierwszego roku szkolnego: był bardzo chłonnym uczniem, który do późnej nocy przesiadywał nad książkami wręcz pożerając dostępną mu wiedzę. Przekładało się to później na dobre stopnie i sporą znajomość omawianych podczas zajęć tematów.
W późniejszych latach chłopak nadal praktykował ten sposób zdobywania wiedzy, chociaż w okresie "buntu" jego oceny się nieco pogorszyły. Główny związek z tym mógł mieć pierwszy miłosny kryzys i złamane serce, co również przyczyniło się do lekkiego zamknięcia swoich uczuć w sobie. Choć nadal był bardzo towarzyski, jego znajomości - szczególnie te miłosne - mogły wydawać się bliskim dosyć płytkie i powierzchowne. Ciężko było się dokopać do jego "ja" i do tej pory nikomu się to nie udało. Wyjątkami byli jego brat oraz najlepszy przyjaciel, którego poznał jeszcze w Londynie, chłopcy byli praktycznie nierozłączni po rozpoczęciu nauki w szkole.
Placówkę udało mu się ukończyć z dobrymi stopniami, na co pracował w pocie czoła, ponieważ nadal skrycie marzy o karierze Aurora. Czy to się uda? Nie wiadomo, ale warto próbować i mieć marzenia. Z tym nastawieniem rozpoczął pierwszy rok studencki, mając nadzieję że Fortuna się do niego uśmiechnie.


Rodzina


Nickolas Douvre - Francuz z dziada pradziada, który posiada dzięki temu tytuł markiza. Półkrwi czarodziej o sporej wiedzy oraz umiejętnościach z zakresu Wróżbiarstwa. Przed poznaniem swojej żony pracował we Francuskim Ministerstwie Magii w Departamencie Tajemnic, szczególną opieką obdarzał wszelkie magiczne artefakty z tej dziedziny. Bardzo wysoki mężczyzna o platynowych, wręcz białych włosach i intensywnie zielonych oczach, miał bardzo urodziwe, choć dosyć ostre rysy. Swoją żonę poznał całkowicie przypadkiem w jednym z czarodziejskich barów, całkowicie przeświadczony o sile przeznaczenia - żadne z nich nie miało być tego wieczoru we wspomnianym miejscu. Kiedy po kilkuletnim małżeństwie dowiedzieli się o ciąży, niedługo po narodzinach swoich pociech przeprowadzili się do Wielkiej Brytanii, do dziadków Liny, gdzie Nickolas podjął pracę w tym samym Departamencie, jednakże w jego londyńskim odpowiedniku. Zawsze pielęgnował w bliźniakach francuskie tradycje oraz razem z żoną wpajał im swój rodzimy język. Ma świetne kontakty ze swoimi dziećmi, jest bardzo bliski Delilah.
Lina Douvre - śliczna, drobna i wręcz eteryczna Angielka, czystej krwi czarodziejka o dużych, złoto-bursztynowych oczach, które skrywały się za szkłami okularów. Miała zdecydowanie angielski temperament, nieco wycofana z relacji międzyludzkich, ostrożna i wychowana wśród surowych tradycji, spokojna i powściągliwa. Bardzo ciepła dla bliskich oraz rodziny, dodatkowo mąż zdecydowanie zmienił jej światopogląd i nieco otworzył ją na nowe oraz nieznane. Od początku byli praktycznie nierozłączną parą, która bardzo się ucieszyła na wieść o dzieciach. Szybko podjęli decyzję o przeprowadzce do rodziny kobiety, która była w stanie pomóc im w wychowaniu dwójki dzieciaków. Po narodzinach bliźniaków zawsze pilnowała by dorastali w domu pełnym zrozumienia oraz rozmowy, również miała świetne kontakty ze swoimi dziećmi, choć była ulubienicą Aimé.
Aimé Douvre - brat bliźniak Delilah, warto podkreślić, że pomimo sporego podobieństwa, byli bliźniętami dwujajowymi. Chłopak zdecydowanie odziedziczył delikatną urodę po matce z cechami swojego ojca. Miał piękne bursztynowe oczy oraz białe włosy, co dodawało mu powabu. Od małego trzymali się blisko z bratem, u którego był oczkiem w głowie, co Del zawsze lubił podkreślać. Byli niczym ogień i woda, co dawało im uczucie dopełnienia - kiedy jeden bliźniak był otwarty oraz wybuchowy po ojcu, drugi przejął spokojną postawę matki. Aimé od dziecka zajmował się sztuką, pięknie malował, czego zazdrościł mu brat, który zawsze miał do tego dwie lewe ręce.
Elijah Moore - najlepszy przyjaciel Delilah. Blondyn, który "cierpiał" na heterochromię, przez co jedno oko miał zielone, a drugie brązowe. Znają się od dziecka, ponieważ ich rodzice mieszkali niedaleko, rozpoczęli również razem naukę od pierwszej klasy w szkole magii. Od małego robili wszystko razem, bywając nawzajem w swoich domach tak często, że każda z rodzin wręcz traktowała drugiego jak własne dziecko. Del zawsze polega na chłopaku w każdej możliwej sprawie, dzieląc z nim najbardziej skryte myśli. Elijah również zawsze doradza mu z partnerkami oraz partnerami, którzy często zmieniają się w życiu Dela - z czego przyjaciel z pewnością nie jest zadowolony. Razem również stworzyli kapelę, w której El jest perkusistą; to chyba jedyna typowo mugolska naleciałość i zajęcie, które chłopcy chętnie rozwinęli.


Ciekawostki


★ Kocha zapach cynamonu, który kojarzy mu się z bliską osobą.
★ Używa perfum o zapachu kardamonu, zdecydowanie podobają mu się bardziej korzenne zapachy.
★ Posiada kolczyk w języku oraz drugi w bardziej zakrytym miejscu.
★ Uwielbia lekcje Eliksirów oraz Zaklęć, w przyszłości marzy mu się zostanie Aurorem. Po ojcu pała również zamiłowaniem do Wróżbiarstwa.
★ Od małego ćwiczył grę na mugolskiej gitarze, aktualnie jest praktycznie nierozłączny ze swoim elektrykiem - Ibanezem.
★ Uwielbia jeść naleśniki na śniadanie. Potrafi pożreć ich całą górę w kilka minut, oblewając je dodatkowo prawie całym dzbankiem syropu klonowego.
★ Bardziej magicznym, ulubionym słodyczem są różowe kostki lodów kokosowych - łatwo zaskarbić sobie nimi jego przychylność.
★ Kawa w każdej postaci jest jego słabością, zdecydowanie ma to po ojcu.
★ Herbata w zasadzie również - to ma po matce!
★ Na prawym udzie ma niewielkie znamię w kształcie półksiężyca, podobnie jak jego brat.
★ Jest dwujęzyczny - zna francuski oraz angielski.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Delilah Douvre

Nieokreślony
Wiek : 18
Wzrost : 1.82m
Galeony : 8
  Liczba postów : 4
Delilah Douvre QzgSDG8
Gracz
Delilah Douvre Empty


PisanieDelilah Douvre Empty Re: Delilah Douvre  Delilah Douvre EmptyPon Lis 29 2021, 23:51;

Gotowe! I tutaj kuferek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Camael Whitelight

Nauczyciel
Wiek : 26
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 185
C. szczególne : tęczówki w kolorze oceanu; bransoletka z morskiego szkła; zapach Lordków i drzewa sandałowego
Dodatkowo : animag (kot syberyjski)
Galeony : 482
  Liczba postów : 916
https://www.czarodzieje.org/t18633-camael-ariel-whitelight
https://www.czarodzieje.org/t18638-alphard#533258
https://www.czarodzieje.org/t18639-anioly-i-demony
https://www.czarodzieje.org/t18634-camael-whitelight#533045
Delilah Douvre QzgSDG8
Moderator
Delilah Douvre Empty


PisanieDelilah Douvre Empty Re: Delilah Douvre  Delilah Douvre EmptyWto Lis 30 2021, 08:47;

Cześć! wub
Zanim zaakceptuję kartę, mam kilka uwag:
Przede wszystkim masz niewymiarowy awatar, awatary na naszym forum powinny mieć wymiary 320x200. Jeśli masz problem z przycięciem zdjęcia – wyślij mi je w wiadomości prywatnej i chętnie pomogę!
Prosiłabym o małe rozbudowanie charakteru pod względem dopasowania do wybranego przez Ciebie domu. Obecnie oprócz jednego zdania niespecjalnie pasuje mi do Dela Ravenclaw, więc małe przeredagowanie tego tak, by jednak krukońskie cechy były na pierwszym planie, na pewno nie zaszkodzi.
W związku z brexitem, staramy się unikać obcokrajowców na forum, stąd też moje pytanie: co matka Delilah robiła we Francji? Wspominasz, że wróciła do Anglii dopiero po kilku latach, warto byłoby to trochę uzasadnić. Mam też wrażenie, że ta Francja, choć praktycznie wcale tam nie mieszkał, odgrywa większą rolę w życiu chłopaka niż Anglia, w której się wychował. Prosiłabym więc o uzasadnienie tych rzeczy. Brytyjczycy też są fajni!

______________________


You’ve heard me saying that smoking was my only vice. But now it isn’t true, now everything is new, and all I’ve learned has  overturned. I beg of you.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Delilah Douvre QzgSDG8
Delilah Douvre Empty


PisanieDelilah Douvre Empty Re: Delilah Douvre  Delilah Douvre Empty;

Powrót do góry Go down
 

Delilah Douvre

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Delilah Douvre QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
nowe karty
-