Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Moira Morgana Blake

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Moira Morgana Blake

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : V
Wiek : 15
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 150 cm
C. szczególne : Bladość, kolorowe włosy, jasne oczy. Wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości.
Dodatkowo : Jasnowidz
Galeony : 147
  Liczba postów : 87
https://www.czarodzieje.org/t20669-moira-morgana-blake#655874
https://www.czarodzieje.org/t20682-hermes#656149
https://www.czarodzieje.org/t20681-i-have-a-method-to-my-madness#656146
https://www.czarodzieje.org/t20676-moira-morgana-blake#656087
https://www.czarodzieje.org/t20717-moira-m-blake-dziennik#657782
Moira Morgana Blake QzgSDG8
Gracz
Moira Morgana Blake Empty


PisanieMoira Morgana Blake Empty Moira Morgana Blake  Moira Morgana Blake EmptyWto Sie 24 2021, 12:45;


Moira Morgana Blake

DATA URODZENIA20/07/2006
CZYSTOŚĆ KRWI25%
MIEJSCE URODZENIALondyn
MIEJSCE ZAMIESZKANIASevenoaks
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI
OBECNIE JEST NA ROKUV
WYMARZONY DOMObojętnie
WYBRANY WIZERUNEKVanja Jagnić

Wyglad

WZROST 150 cm
BUDOWA CIAŁA Szczupła, wręcz wychudzona.
KOLOR OCZU Błękitne
KOLOR WŁOSÓW Naturalnie blond, ale farbuje.
ZNAKI SZCZEGÓLNE Niska i chuda, blada, kolorowe włosy, jasne oczy.
PREFEROWANE UBRANIA Nie należą z babcią do bogaczy, więc aby trochę odciążyć domowy budżet, Moira sama szyje prawie wszystkie swoje ubrania, przerabiając stare ubrania babci czy inne, niepotrzebne materiały. Ubiera się najczęściej w własnoręcznie uszyte sukienki, mające specyficzny styl i w jasnych kolorach.


Charakter


„A teraz powiem ci jedną rzecz:
ludzie sami nie zmieniają się nigdy.
Ludzi zmienia życie.”

Za dziecka wiecznie roześmiana i patrząca na świat niespodziewanie pozytywnie. Wychodziła do ludzi i lubiła zawierać nowe znajomości. Nawet po uaktywnieniu się jej magicznych zdolności, gdy większość rodziny zaczęła traktować ją z rezerwą, pozostawała energiczną i pozytywną osobą. Do czasu.
Odkrycie umiejętności jasnowidzenia i świadomość wiążących się z nim konsekwencji sprawiła, że Moira z wesołego dziecka stała się milczącą i starającą trzymać się na uboczu dziewczyną. Choć na jej ustach prawie zawsze widnieje delikatny, jakby rozmarzony uśmiech, sprawia wrażenie zbyt poważnej i nieco lękliwej osoby. To w pewnym sensie prawda. Moira nadal ma swoisty lęk przed dotykaniem innych i rzeczy do nich należących. Stara się jednak za bardzo tego po sobie nie pokazywać.
Na ogół nie odmówi nikomu pomocy i nie potrafi przejść obojętnie obok kogoś potrzebującego, ponieważ jest nadzwyczaj empatyczna. Czyjąś krzywdę potrafi odczuwać jak własną. Zawsze też wysłucha czyichś problemów i spróbuje ów osobę pocieszyć czy coś jej doradzić. Ma miękkie serce i ma w sobie dużo współczucia. Unika jednak dużych zgromadzeń, a jeśli już na jakieś trafi, to woli trzymać się na uboczu. Zdarza jej izolować się od innych, zwłaszcza gdy czuje nadchodzącą wizję. Bo ukrywa się ze swoim darem i stara się nie mówić o nim zbyt wielu osobom, mając w pamięci to, jak na wieść o jej zdolności zareagowała matka.
Gdy trochę lepiej ją poznać, Moira przestaje sprawiać aż tak ponure i poważne wrażenie. Raczej nieczęsto zdarza jej się żartować, ale umie docenić poczucie humoru innych. Bardzo ciężko przychodzi jej też kłamstwo. Nawet gdy nie kłamie, a tylko przemilcza pewne fakty, czuje się wyjątkowo źle i podle. Stara się więc mówić zawsze prawdę, choć jeśli komuś sprawia tym ból, sama również wewnętrznie ten ból przeżywa.
Po zamieszkaniu z babcią, przy której już nie musiała udawać, że magia nie istnieje, i mogła otwarcie interesować się tym światem, zaczęła poznawać lepszą stronę czarodziejskiego życia. Oddała serce naturze, dlatego najlepiej czuje się na przedmiotach z naturą związanymi - zielarstwie, ONMS i eliksirach. Z wiadomych przyczyn dobrze radzi sobie też na wróżbiarstwie - miewa sprawdzające się przeczucia. Z innych przedmiotów jest w najlepszym przypadku mocno przeciętna, choć naprawdę stara się przyswoić sobie jak najwięcej wiedzy. Zajmuje jej to jednak więcej czasu niż w przypadku przedmiotów "przyrodniczych".


Historia


"A może świat zawsze jest lepszy,
gdy ma się jakiś wybór?"

Moira takiego wyboru nie miała, choć nie zawsze zdawała sobie z tego sprawę. Urodziła się w zwyczajnej, niczym niewyróżniającej się rodzinie, jako trzecie z pięciorga dzieci państwa Blake. Jej matka pracowała jako agent nieruchomości, a ojciec był wziętym prawnikiem. Mieli spory dom z ogródkiem na przedmieściach Londynu, szarego minivana i dwa yorki, które wiecznie gryzły napotkane w domu buty. Ich spokojne życie przerwało pewne wydarzenie, które miało miejsce krótko po ósmych urodzinach Moiry. Podczas rodzinnego obiadu posprzeczała się z bratem. Uniosła głos, uderzyła pięścią w stół... a znajdujące się za nią okno eksplodowało.
Do tej pory pamięta wyraz twarzy matki, zaraz po tym, jak to się stało - niedowierzanie, obrzydzenie, rozczarowanie. I te wymownie zaciśnięte w wąską kreskę usta. Wszyscy wzięli to za jakiś dziwny wypadek, ale wieczorem usłyszeli z ust Doris przedziwną historię. Historię o magii i o Hogwarcie. Wtedy Moira zrozumiała, czemu nigdy nie mówiono o rodzinie matki. Doris była chałakiem - przejawiała tak małe zdolności magiczne, że w odróżnieniu od swojego rodzeństwa nie dostała listu ze szkoły magii. Po osiągnięciu pełnoletniości oddzieliła się od magicznej rodziny i nie utrzymywała z nimi kontaktu. Nienawidziła magii. Fakt, że jedno z jej dzieci przejawiło magiczne zdolności nie spodobał jej się ani trochę.
Od tamtego czasu coś się zmieniło, i to na gorsze, choć jeszcze nie było to tak dokuczliwe. Od matki trąciło chłodem, a reszta rodziny zachowywała się tak, jakby wydarzenia tamtego dnia nie miały miejsca. Jedynie jej najstarszy brat Morfeusz nie traktował jej jak dziwoląga. W dniu jedenastych urodzin dostała list z Hogwartu, a potem rozpoczęła tam naukę. Rodzina traktowała ją jeszcze ozięblej, ale za to listownie odezwała się do niej jej babcia, która była czarownicą czystej krwi.
Wszystko zmieniło się w wakacje, tuż przed pójściem Moiry do drugiej klasy. Jedno wydarzenie zaważyło na reszcie jej życia. I nie miała żadnego wyboru.
To były siedemnaste urodziny jej najstarszego brata. Razem z kolegami świętował je w ich domku nad jeziorem. Moira siedziała w salonie, a jeden z yorków przywlókł za sobą koszulkę Morfeusza, którą pewnie wyciągnął z pokoju chłopaka. Schyliła się po ubranie. I nagle jakby znalazła się w innym świecie.
Światło znikło, a wokół niej była tylko czerń. Gęsta, nieprzenikniona czerń. A potem pojawił się dokuczliwy chłód. I uczucie, że tonie. Dusiła się, jakby to prawdziwa woda zalewała jej płuca. Nie wiedziała, ile trwało to w rzeczywistości, ale miała wrażenie, że tkwi w tej czerni i dusi się godzinami. Gdy wróciła do rzeczywistości zwymiotowała. A potem wpadła w histerię. Rodzice nie posłuchali jej krzyków i błagań, by jechać po Morfeusza. Nikt jej nie słuchał. Wzięli ją za histeryczkę. A rano okazało się, że tuż po północy Morfeusz utonął. Dwie godziny po napadzie histerii Moiry. Gdyby tylko jej wtedy posłuchali...
Matka obarczyła ją winą za ten wypadek. Zupełnie jakby dziewczyna miała na to jakiś wpływ. Kazała jej się pakować. A trzy godziny później na progu ich domu pojawiła się starsza, egzotycznie ubrana kobieta, która okazała się jej babcią. Harmonia Seymour od tamtej chwili stała się jej jedyną rodziną, ponieważ matka wyrzuciła Moirę z domu.
Jak się okazało, dziewczyna odziedziczyła zdolność jasnowidzenia właśnie po babce. W końcu znalazła zrozumienie, co pomogło jej uporać się ze stratą Morfeusza. Harmonia wytłumaczyła jej, że to nie była jej wina. Że ona tylko zobaczyła przyszłość. W jej życiu pojawiły się za to nowe obawy. I to nawet gorsze, niż te poprzednie...


Rodzina


Harmonia Seymour - babcia, czarownica czystej krwi, zarabiająca na życie wróżeniem i sprzedawaniem eliksirów i innych preparatów własnej roboty. Mieszkają w starym, podniszczonym domu w lesie w okolicach Sevenoaks. Po tym jak matka wyrzuciła Moirę z domu stała się ona jej jedyną rodziną i opiekuje się wnuczką. To po niej Moira odziedziczyła dar jasnowidzenia.
Doris Blake - matka (po rodzicach 50%czystości krwi), jest charłakiem i nie przejawia prawie żadnych magicznych zdolności. Odkąd wyrzuciła córkę z domu nie utrzymuje z nią kontaktów.
Ojciec i rodzeństwo - ojciec mugol, rodzeństwo 25% czystości krwi, ale bez magicznych zdolności. Również nie utrzymują kontaktu z Moirą.


Ciekawostki


★ Od kilku lat mieszka z babcią w okolicach Sevenoaks. Harmonia, poza wróżeniem, zajmuje się także wytwarzaniem amuletów, eliksirów i naturalnych kosmetyków, z których jest znana wśród lokalnej, magicznej społeczności. Sprzedawanie tych wyrobów i wróżenie stanowi ich źródło utrzymania, ponieważ kilka lat wcześniej Harmonia wydała większość majątku na próby znalezienia lekarstwa dla ciężko chorego męża.
★ Wizje Moiry to najczęściej kolory. Im kolor ciemniejszy, tym mroczniejsza wizja. Przytrafiają jej się one najczęściej po dotknięciu innej osoby lub rzeczy do niej należącej, dlatego dziewczyna na ogół unika dotyku innych, z obawy, że wpadnie na czyiś oczach w trans. Gdy ma wizję nieruchomieje, jej oczy "wywracają się" białkami do góry, a po wizjach miewa migreny. Powoli uczy się trochę nad tym panować i lepiej interpretować to, co widzi i czuje podczas takiej wizji.
★ W rodzinie matki panowała tradycja nadawania dzieciom imion zaczerpniętych z mitologii greckiej lub rzymskiej. Stąd jej imię - Moira - na cześć bogiń losu, a także imię Morfeusza. Wyrzucając ją z domu matka stwierdziła, że to te imiona najpewniej były źródłem ich nieszczęścia.
★ Nie należą z babcią do bogaczy, więc aby trochę odciążyć domowy budżet, Moira sama szyje prawie wszystkie swoje ubrania, przerabiając stare ubrania babci czy inne, niepotrzebne materiały. Czasem też sprzedaje uszyte rzeczy, w ten sposób zarabiając na swoje większe wydatki.
★ Często zmienia kolor swoich włosów, choć nie robi to zaklęciami. Stosuje naturalne preparaty czy płukanki opracowane przez babcię.
★ Kocha koty. W domu mają ich trzynaście, a Moira do Hogwartu zawsze bierze ze sobą biało-rudą kotkę Niobe (kot szkocki zwisłouchy).
★ Lubi makijaż, zwłaszcza czerwone i bordowe szminki i pomadki. W szkole stara się jednak nie malować zbyt często, a na pewno nie na lekcje.
★ Często snuje się samotnie po różnych łąkach, polanach czy lasach, nucąc pod nosem i zbierając rośliny czy inne ingrediencje do preparatów i eliksirów babci.Ostatnio zmieniony przez Moira Morgana Blake dnia Czw Sie 26 2021, 12:34, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Camael Whitelight

Nauczyciel
Wiek : 26
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 185
C. szczególne : tęczówki w kolorze oceanu; bransoletka z morskiego szkła; zapach Lordków i drzewa sandałowego
Dodatkowo : animag (kot syberyjski)
Galeony : 482
  Liczba postów : 916
https://www.czarodzieje.org/t18633-camael-ariel-whitelight
https://www.czarodzieje.org/t18638-alphard#533258
https://www.czarodzieje.org/t18639-anioly-i-demony
https://www.czarodzieje.org/t18634-camael-whitelight#533045
Moira Morgana Blake QzgSDG8
Moderator
Moira Morgana Blake Empty


PisanieMoira Morgana Blake Empty Re: Moira Morgana Blake  Moira Morgana Blake EmptyCzw Sie 26 2021, 12:54;HUFFLEPUFF!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!


Następne kroki:
stworzenie poczty
założenie relacji
zaczęcie gry
rozwój postaci
Życzymy

miłej gry!


______________________


You’ve heard me saying that smoking was my only vice. But now it isn’t true, now everything is new, and all I’ve learned has  overturned. I beg of you.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Moira Morgana Blake

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Moira Morgana Blake QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniów i studentow
-