Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Hayden Collins

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Hayden Collins

Nieokreślony
Wiek : 43
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 197cm
C. szczególne : Mroczny znak na przedramieniu, oznaki nadużywania animagii w wyglądzie i zachowaniu
Dodatkowo : Animag (kruk)
Galeony : 59
  Liczba postów : 29
https://www.czarodzieje.org/t20565-hayden-collins
https://www.czarodzieje.org/t20568-hayden#650544
https://www.czarodzieje.org/t20569-hayden-collins#650547
https://www.czarodzieje.org/t20566-hayden-collins
Hayden Collins QzgSDG8
Gracz
Hayden Collins Empty


PisanieHayden Collins Empty Hayden Collins  Hayden Collins EmptyNie Lip 25 2021, 18:12;


Hayden Collins

DATA URODZENIA15.01.1978r.
CZYSTOŚĆ KRWI 100%
MIEJSCE URODZENIASwansea, Walia
MIEJSCE ZAMIESZKANIAAberystwyth, Walia
UKOŃCZONA SZKOŁA Hogwart, Ravenclaw
UKOŃCZONE STUDIA Tak
WYBRANA POSADA DO OBJĘCIAAuror
PRZEPRACOWANY CZAS W POWYŻSZEJ PRACYOd roku 2000
WYBRANY WIZERUNEKTom Hiddleston


Wyglad

WZROST 197cm
BUDOWA CIAŁA Szczupła sylwetka, która w zestawieniu ze wzrostem upodabnia go do tyczki.
KOLOR OCZU Niebieskie
KOLOR WŁOSÓW Czarne
ZNAKI SZCZEGÓLNE Włosy naturalnie mu się kręcą, jednak zawsze prostuje je i starannie układa. Ma mocno wyblaknięty Mroczny Znak na lewym przedramieniu; zarówno w fizjonomii jak i w zachowaniu dostrzec można sygnały nadużywania animagii – lekko szpiczaste uszy, wąskie wargi, ostre rysy twarzy, często wykonywane ptasie ruchy głową niczym tiki.
PREFEROWANE UBRANIA W pracy stawia na strój niekrępujący ruchów, w którym łatwo wtopić się w otoczenie. Często więc można go zobaczyć w spodniach i skórzanej kurtce, wyglądającego absolutnie przeciętnie. Kiedy jednak nie pełni służby, stawia na elegancję i tradycję, ubierając się w szaty o stonowanych barwach – głównie czerni i błękitu, rzadziej zieleni.

Charakter

 Jego oficjalność rzuca pozory bycia osobą dość chłodną i nieprzystępną. Podczas spotkań innych niż prywatne, niezależnie od wieku rozmówcy używa formy pani/pan i korzysta bardziej z nazwisk niż imion. Zawsze zachowuje zimną krew i trzeźwy umysł, bardzo ciężko zmusić go do okazania publicznie poważniejszych emocji. Hayden jest osobą szczerą i bezpośrednią, nie lubi owijania w bawełnę oraz nadmiernego gadulstwa. Preferuje odpowiedzi bogate w treść, ale pozbawione zbędnych szczegółów. Przejawia również swoistą alergię na osoby niepunktualne czy w dość wyraźny sposób mijające się z prawdą w swoich wypowiedziach. Oszczędny tak w słowach, jak i w gestach, przez większość czasu utrzymuje profesjonalne opanowanie. Przepełniony kreatywnością, zainteresowany nowinkami, ciągle dążący do zdobycia nowej wiedzy. Uwielbia rozwiązania nieszablonowe, podążanie własną ścieżką, odrywanie się od schematów i odrzucanie wszelkich zasad – przynajmniej dopóki nie wykracza poza granice prawa. Tęskni do prawdziwej wolności, w której nikt ani nic by go nie ograniczało. Typ odkrywcy i podróżnika.
 Choć w rodzinie był raczej czarną owcą, za młodych lat przyswoił nienaganne maniery oraz zasady związane z dobrym, wręcz arystokratycznym wychowaniem. W przeciwieństwie do rodziców i brata, nigdy nie przejmował się statusem krwi ani nie przejawiał pogardy wobec mugoli – co najwyżej był wobec nich bardzo ostrożny i wolał zachować bezpieczny dystans, głównie z uwagi na brak wiedzy o świecie niemagicznym.
 Większość czasu poświęca pracy, przykładając się sumiennie do każdego powierzonego mu zadania. Zawsze szuka w tym możliwości na własny rozwój, stara się nie korzystać dwa razy z tego samego rozwiązania problemu, działając w sposób trudny do przewidzenia i nieschematyczny. Analizuje każdą sytuację, z którą się mierzy, nigdy nie działa pochopnie, próbuje minimalizować straty, a w miarę możliwości działać z ukrycia. Nie znosi zostawiać niedokończonych spraw, odkładać czegokolwiek na później, toteż bardzo często można zobaczyć jak w ramach nadgodzin ślęczy nad dokumentacją. Podświadomie dąży do udowodnienia swojej wartości, mimo upływu lat wciąż mając dość niską samoocenę wynikającą z relacji z rodziną za młodu.
 Pod całą tą warstwą opanowanego czarodzieja-pracoholika kryje się jednak miękkie, ojcowskie serce. Prywatnie jest do rany przyłóż – z chęcią przechodzi na zwracanie się do rozmówcy po imieniu, obdarza ciepłymi, promiennymi uśmiechami i jest w stanie dość obszernie się rozgadać. Z przyjemnością dzieli się radami, a także wysłuchuje problemów, starając się im w ten czy inny sposób zaradzić. Można do niego przyjść z dosłownie czymkolwiek, a nie odmówi pomocy. Nie jest zwolennikiem wiernego trzymania się regulaminów, więc sporo może wybaczyć i na wiele przyzwolić w swojej obecności.
 Choć na ogół bywa raczej spokojny i ugodowy, potrafi również stanowczo wygłosić swoją opinię i bronić własnych przekonań, nie przejmując się reakcją słuchaczy. Oczywiście nie jest w tym przesadnie uparty – jeśli uzna argumentację „przeciwnika” za sensowną lub zauważy błąd we własnym rozumowaniu, może zmienić zdanie.

Historia

 Przyjście na świat w rodzinie, której główną wartością była nienawiść do mugoli i zdrajców krwi nie było dla Haydena najlepszym startem, na jaki mógł trafić. Urodził się jako drugi, dziesięć minut po bracie bliźniaku, co automatycznie zrzuciło go kilka szczebli w dół w hierarchii szanującego tradycje rodu. Nim trafił do szkoły, wpajano mu wszystkie wartości kultywowane przez rodziców: wyższość czystej krwi, pogardę wobec każdego o niższym statusie, traktowanie społeczności niemagicznej na równi ze szkodnikami. Cassiopeia nie raz przedstawiała synom świat pod postacią metafory ogrodu. Piękne, zdrowe rośliny były czarodziejami przestrzegającymi zasad czystości, chorujące natomiast odpowiadały tym, którzy ulegali wpływom chwastów – mugoli. Gdy mówiła o ogrodnikach, chodziło jej o pozbywanie się szkodliwych elementów, a także leczenie skrzywionych stworzeń o niepoprawnych poglądach.
 Większość wczesnego dzieciństwa spędził w rodzinnej posiadłości, tuż poza granicami Aberystwyth. Przedstawianie mugoli w negatywnym świetle, inteligencją przyrównywanych do trolli, a zdolnościami do zombie oraz nazywanie ich barbarzyńcami skutecznie odbierało Haydenowi chęci do wycieczek w stronę miasta. Trzymał się z dala od tego „zakazanego” świata, choć ciekawość zżerała go od środka. A żeby żadnego z młodych Collinsów nie podkusiło jednak do wyprowadzenia na kurs kolizyjny faktów i sprzedawanych przez rodziców mitów, ich apetyt na przygody i odkrywanie świata zaspokajany był poprzez rodzinne wycieczki. Zwiedzali smocze rezerwaty, miasta zbudowane za pomocą magii, miejsca znane z magicznej aktywności czy wartościowe historycznie i zarazem poza zasięgiem niemagów.
 Dzień, w którym otrzymał list z Hogwartu, był jednym ze szczęśliwszych momentów w jego życiu. Zaczęło się wielkie odliczanie do września i wizyta na ulicy Pokątnej, tym razem w celu zaopatrzenia się we wszystkie niezbędne do nauki przedmioty, a nie w ramach rozrywki. Był to także czas nabycia pierwszej różdżki – po wielu próbach wybrała go jabłoń, co poniekąd było zaskoczeniem. Dotychczas zdawał się nie różnić od brata, jednak już wtedy zaczynał poddawać w wątpliwość wszystko, czego uczyli ich rodzice. Choć nie przyznawał się do tego z obawy przed ich gniewem, nie dawał wiary ich zapewnieniom, jakoby niemagiczni byli tak źli. Kilka wieczorów przed pierwszym września wymykał się, żeby z oddali obserwować miastowych i ich dziwne wynalazki, które działały jakby napędzane magią, a równocześnie nie miały z nią nic wspólnego. Im dłużej patrzył na mugoli, tym bardziej wydawało mu się, że słowa matki były mocno przesadzone.
 W pociągu dość szybko odłączył się od brata, który standardowo starał się stanąć w centrum zainteresowania i wykorzystywał czas podróży na zdobywanie grupy znajomych. Hayden zawsze wolał unikać spojrzeń, preferował ciszę i nie po drodze mu było z popisami Toma. Dzięki temu trafił na przedział, w którym poznał osoby mające się niebawem stać jego najbliższymi przyjaciółmi. Nie dbał o to, że nie mają kilkusetletnich tradycji w rodzinach i nieskazitelnie czystego pochodzenia. Nie postrzegał ich jako gorszych od siebie, a raczej jak kopalnię wiedzy o rzeczach, o których dotychczas nawet nie słyszał. Po przybyciu do zamku musiał zmierzyć się z pogardą we wzroku brata, który owinął się złośliwymi mackami wokół mu podobnych, a podczas ceremonii przydziału znieść wrogie parsknięcie, gdy Tiara po długim namyśle i lekkich negocjacjach ze strony samego Haydena umieściła go w Ravenclawie. Bliźniak wylądował w Domu Węża, idąc śladem swoich przodków. Od tego momentu, relacje braci zaczęły stopniowo się ochładzać, podobnie zresztą jak stosunek Cassiopei do młodszego syna.
 Podczas gdy Thomas szlifował swoje okrucieństwo i starał się uprzykrzać życie każdemu uznanemu za gorszego, Hayden coraz bardziej odstawał od niego zachowaniem oraz zainteresowaniami. Otaczał się książkami traktującymi o transmutacji, przeglądał zbiory biblioteczne i szukał sposobu na pokazanie rodzinie, że wcale nie jest gorszy. Jeśli przy okazji mógłby w jakikolwiek sposób odegrać się na bracie, to zdecydowanie było warto poświęcić czas. W ten sposób zaczął się uczyć animagii. Dla udowodnienia własnej wartości lub przynajmniej by mieć drogę ucieczki przed bliźniakiem.
 Wojna sprawiła, że wbrew własnej woli musiał stanąć po stronie, której nie popierał. Robił jednak wszystko, aby przeżyć, a przez wpływ ojca, który odkrył jego zdolności zmiany postaci, został oddelegowany do szpiegowania w Hogwarcie. W obawie o swoje życie wypełniał tę misję, choć nie w pełni szczerze i czasem przeinaczał fakty, jeśli przekazane informacje mogłyby się odbić na bezpieczeństwie uczniów. W dzień bitwy o zamek, gdy różdżka zmuszona do rzucenia czarnomagicznej klątwy odmówiła posłuszeństwa i pękła, Hayden zrozumiał, że ta wojna nie jest jego wojną, a następnie ukrył się w kruczej formie, by przeczekać całe zamieszanie. Gdy opadł bitewny kurz, odnalazł wśród poległych ojca i brata. Nad tym ostatnim odnalazły go służby zwalczające Śmierciożerców.
 Nie stawiał oporu, poszedł na układ. Wiedział kto opowiedział się po stronie Czarnego Pana, znał ich kryjówki. Bycie dobrze poinformowanym przez dwa lata decydowało jego „być albo nie być” na tym świecie. Wspierał aurorów podczas nalotów na byłych współpracowników, aż wreszcie sam dostał możliwość podjęcia kursu aurorskiego. Niedługo po wojnie poślubił również Franceskę, z pomocą której wreszcie zaczął wychodzić na prostą. W pracy zaś za wszelką cenę starał się udowodnić, że można na nim polegać, a symbol noszony na przedramieniu w ogóle nie pokrywa się z jego faktycznymi przekonaniami. Postawił sobie także jeden cel na przyszłość: nie dać się więcej wciągnąć w polityczne wojny.

Rodzina

★ Cassiopeia Collins zd. Black († 1996r.) – matka, czarownica czystej krwi. Piastowała stanowisko Łamacza Klątw, Śmierciożerca. Zginęła w trakcie Drugiej Wojny Czarodziejów. Zawsze uważała Haydena za gorszego z synów, a ich relacje były chłodniejsze niż powietrze po przelocie dementora.
★ Caerwyn Collins († 1998r.) – ojciec, czarodziej czystej krwi. Urzędnik Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, Śmierciożerca. Zginął podczas Bitwy o Hogwart. Zmusił Haydena do opowiedzenia się po stronie Voldemorta, przyczyniając się tym samym do wcielenia go w szeregi jego armii.
★ Thomas Collins († 1998r.) – brat bliźniak, starszy o całe dziesięć minut, czarodziej czystej krwi. Wychowanek Slytherinu, po szkole zamierzał zostać Amnezjatorem. Zginął podczas Bitwy o Hogwart. Zawsze gardził swoim bratem, dręcząc go na każdym kroku w każdy możliwy sposób.
★ Francesca Collins – małżonka, z którą w szczęśliwym związku pozostaje od około dwudziestu lat. Cały jego świat w osobie jednej czarownicy, dla niego najwspanialsza istota pod słońcem, a zarazem przyjaciółka i stworzenie udręczające go żarcikami.
★ Dzieci – w wieku najróżniejszym, całe gromadne stado. Każdemu by uchylił nieba gdyby tylko mógł i spełnił każdą zachciankę. No, może poza adopcją smoka, bo by się w ogródku mógł nie zadomowić.

Ciekawostki

★ Poza angielskim oraz walijskim zna w stopniu komunikatywnym również norweski i grecki. Nauczył się także mowy trytonów, a od paru lat przyswaja łacinę.
★ Raczej stroni od używek, ale nigdy nie odmówi butelki wina w towarzystwie żony. Czy lekkich ziółek na pozbycie się stresu.
★ Ananas na pizzy to zło. Dla ludzi dosypujących rodzynki do sernika jest specjalne miejsce w piekle.
★ Uwielbia zwierzęta, ale nie potrafiłby powiedzieć czy bardziej woli koty, czy jednak psy.
★ Lubi czasem zmieniać się w kruka, żeby wyłudzać smakołyki od innych ludzi.
★ Często podczas wypowiedzi przeciąga „r” na wzór kruczego krakania.
★ Nie lubi jesieni, a jego ulubioną porą roku jest wczesne lato.
★ Uważaj. Kaczki zawsze obserwują. Zawsze.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Camael Whitelight

Nauczyciel
Wiek : 26
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 185
C. szczególne : tęczówki w kolorze oceanu; bransoletka z morskiego szkła; zapach Lordków i drzewa sandałowego
Dodatkowo : animag (kot syberyjski)
Galeony : 280
  Liczba postów : 824
https://www.czarodzieje.org/t18633-camael-ariel-whitelight
https://www.czarodzieje.org/t18638-alphard#533258
https://www.czarodzieje.org/t18639-anioly-i-demony
https://www.czarodzieje.org/t18634-camael-whitelight#533045
Hayden Collins QzgSDG8
Moderator
Hayden Collins Empty


PisanieHayden Collins Empty Re: Hayden Collins  Hayden Collins EmptyNie Lip 25 2021, 20:00;DOROSŁY!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!

Następne kroki:
stworzenie poczty
założenie relacji
zaczęcie gry
rozwój postaci
Życzymy

miłej gry!


______________________


You’ve heard me saying that smoking was my only vice. But now it isn’t true, now everything is new, and all I’ve learned has  overturned. I beg of you.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Hayden Collins

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Hayden Collins QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty doroslych
-