Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Emrys A. R. Landevale

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Emrys A. R. Landevale

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 11
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 145
C. szczególne : Rzadko się uśmiecha, jeszcze rzadziej śmieje; ma na nadgarstku małą bliznę ugryzieniu gnoma
Galeony : 276
  Liczba postów : 213
https://www.czarodzieje.org/t20450-emrys-a-r-landevale
https://www.czarodzieje.org/t20769-korespondencja-emrysa#660796
https://www.czarodzieje.org/t20484-emrys-a-r-landevale#647515
Emrys A. R. Landevale  QzgSDG8
Gracz
Emrys A. R. Landevale  Empty


PisanieEmrys A. R. Landevale  Empty Emrys A. R. Landevale   Emrys A. R. Landevale  EmptySro Lip 07 2021, 11:11;


Emrys Ambrose Ray Landevale

DATA URODZENIA20.10.2010
CZYSTOŚĆ KRWI 100%
MIEJSCE URODZENIA Walia, malownicze przedmieścia Bangor
MIEJSCE ZAMIESZKANIAWalia, malownicze przedmieścia Bangor
W HOGWARCIE JEST OD KLASYI
OBECNIE JEST NA ROKUod września 2021 będzie na I
WYMARZONY DOM Ravenclaw
WYBRANY WIZERUNEK Alex Ruygrok

Wyglad

WZROST 145 cm
BUDOWA CIAŁA Szczupły, nawet nieco wątły.
KOLOR OCZU Szaro-niebieskie.
KOLOR WŁOSÓW Z każdym rokiem coraz ciemniejszy odcień blondu.
ZNAKI SZCZEGÓLNE Rzadko się uśmiecha, jeszcze rzadziej śmieje; ma na nadgarstku małą bliznę po zbyt mocnym ugryzieniu płoszonego gnoma.
PREFEROWANE UBRANIA Jak każde dziecko, przede wszystkim lubi to, co wygodne. Ma jednak wysokie mniemanie o własnej dojrzałości, które skłania go do noszenia koszul i szat, ponieważ dorośli ludzie muszą ubierać dorosłe ubrania.

Charakter

Żyje w przekonaniu, że nie ma zbyt wiele czasu.
Z poznanych dotąd biografii wielkich czarodziejów nauczył się, że do własnego wizerunku na kartach czekoladowych żab prowadzą tylko dwie drogi: przełomowe osiągnięcie lub wyjątkowo nieszczęśliwy wypadek. Jest jednak daleki od marzeń, by jak Fulbert Bojaźliwy wspominany być jedynie z pobłażliwym uśmiechem na ustach, dlatego cały czas szuka. Szuka, czyta i wymyśla, nieustannie potykając się o rodzicielskie "to już było". Ma ułożony plan na najbliższe kilka lat, ale zupełnie nie wie, w jaki sposób go zrealizować; obarczony jest wszak wielkimi wymaganiami, o których nieustannie przypomina mu imię noszone po wielkim czarodzieju. Wydaje mu się, że jeśli już teraz, w najmłodszych latach, nie zacznie przejawiać wyjątkowych zdolności, zdefiniuje całą resztę swojego życia. Ekscytacja z pójścia do Hogwartu miesza się więc z poważnym poczuciem niewystarczalności; martwi się, co będzie, jeśli szkoła obnaży przed wszystkimi, że wcale nie jest tak bystry, tak utalentowany, tak pracowity jak chcieliby jego rodzice, a jedyne, co potrafi robić dobrze, to czytać i opowiadać na temat cudzych osiągnięć.
Żyje w przekonaniu, że obietnica jest wszystkim.
Jeżeli już do czegoś się zobowiązuje, to robi wszystko, by dotrzymać danego słowa, choćby i sam miał na tym jakoś ucierpieć; zawsze oddaje rodzicom resztę z zakupów i nie rozumie odwołanych na ostatnią chwilę spotkań lub niedotrzymanych terminów - jest to dla niego tak ważne, że gdy jedna z księgarni znacząco spóźniła nadanie przesyłki, Emrys postanowił nigdy więcej nie prosić rodziców o dokonywanie tam zakupów i twardo się tej obietnicy trzyma, nawet jeśli księgarnia jako pierwsza w całej okolicy ma nowe numery komiksów z serii "Magiczne Trio". Z tego powodu tak bardzo lubi porządek, strukturę i zasady, przekonany że chaos jedynie powoduje niepowodzenia, których dałoby się z łatwością uniknąć.
Odpowiedzialność i lojalność są jego silnymi zaletami. Emrys nie będzie posuwał się do manipulacji i kłamstw i jedynie w dużej złości zdarza mu się powiedzieć coś, czego w rzeczywistości nie ma na myśli. Nie zawsze potrafi potem przeprosić, ale wypowiedziane słowa długo siedzą w jego głowie, ponieważ uczciwość jest jednym z centralnych punktów jego osobowości, a emocje, niezależnie czy jego czy innej osoby, nie powinny być ważniejsze od prawdy.
Żyje w przekonaniu, że lepiej być samemu niż w złym towarzystwie.
Trudno mu nadążyć za rówieśnikami, choć woli myśleć, że to im trudno nadążyć za nim; woli rozrywki przewidywalne, nie uważając, by sięgnięcie najwyższej gałęzi drzewa warte było złamanej ręki, a ognisko ze śpiewami i grami nieprzespanej nocy. O wiele lepiej czuje się otoczony książkami niż innymi ludźmi, przez których łatwo wpada w trudną do przerwania spiralę złości i frustracji. Emrys jest bardzo gniewnym dzieckiem. Nie lubi, gdy coś idzie nie po jego myśli, gdy ktoś bez pytania bierze jego własność, wpycha się do kolejki, łamie zasady, gdy zbyt bezpardonowo narusza jego strefę komfortu. Nie lubi hałaśliwych zwierząt, bałaganu, wytykania mu błędów - choć sam względem innych robi to nagminnie - a najbardziej ze wszystkiego nie znosi dźwięku skrzypiec. Dorastał we względnym dostatku, przez co o wiele częściej na jego buzi można dostrzec grymas niezadowolenia niż uśmiech, jakby cały świat, niezależnie jak bardzo się starał, nie mógł spełnić wszystkich oczekiwań jedynego dziecka w małej rodzinie Landevale. Mimo tego potrafi zrobić dobre wrażenie - rodzice bardzo przyłożyli się do wpojenia mu, że wrażenie jest ważne. Nigdy nie pociągnąłby dziewczynki za warkoczyk i nie odpowiedziałby nieuprzejmie starszej osobie. Dopóki nie poczuje się pewnie na danym gruncie, wydaje się być nawet nieśmiały. Ci, co znają go nieco lepiej, nazywają ten stan po prostu ciszą przed burzą.
Nigdy nie udało mu się zbudować z nikim trwałej więzi, a i rodzice dobrego przykładu na tym polu mu nie dają, za bardzo zapracowani, by rozwijać swoje życie towarzyskie. A skoro oni mogą żyć bez tego, to i Emrys takiej samowystarczalności chce dla siebie na przyszłość.

Historia

Współczesna nauka zdaje się dopiero powoli odkrywać to, co rodzina Landevale podświadomie wiedziała od zawsze - przeszłość minionych pokoleń nie rozmywa się wraz ze śmiercią, ale zostaje przekazywana dalej w genach i wpływa na to, kim się stajemy. Nigdy nie wiadomo, kiedy nawet domowy anubilis poczuje stłumiony zew przodków - z tego powodu starają się nigdy nie zapominać, w grubych kronikach gromadząc wszystkie znane historie. Pierwsza z nich powraca do V wieku i odwołuje się do jednego z rycerzy Okrągłego Stołu, szlachetnego Lanvala i jego ukochanej, która wprowadziła go magicznej krainy Avalon i po których ślad Landevale'owie wciąż noszą w swoich nazwiskach.
Zawsze są gdzieś obok, spisując historie innych, doradzając, wchodząc pomiędzy zwaśnione strony i rozstrzygając konflikty, nie chcąc jednak rzucać się w oczy. Przenikają do Ministerstwa Magii i prowadzą liczne antykwariaty, po prostu lubią wiedzieć. Uważają, że historia jest najlepszą nauczycielką życia i to z niej o wiele więcej można się dowiedzieć niż z filiżanki wypełnionej fusami lub linii na dłoniach. Nie opowiadają się również za wielodzietnością; już na trójkę dzieci w jednej rodzinie patrzą sceptycznym okiem, uważając, że prowadzi to tylko do załamywania się tradycji i przymykania oczu na kwestie wychowania. Emrys od początku miał być jedynakiem - upragnionym i wyczekanym, narodzonym po to, by przejąć ideały swoich rodziców. Cadeyrn i Rhiannon nigdy nie szczędzili galeonów na swojego syna, wiedząc, jak poważna jest to inwestycja, a Emrys nigdy ich nie zawiódł, wlepiając w nich swoje dziecięce, niebieskie oczy z pełną ufnością. Rzadko kiedy otrzymywał w zamian czułość lub przynajmniej czas - gdy miał pięć lat jeszcze naiwnie prosił tatę, by przyszedł się z nim pobawić w pokoju, w wieku sześciu rozumiał już, że ojcowskie "biegnij już, zaraz przyjdę" nigdy nie nadejdzie. Mając lat siedem potrafił już sam zajmować się sobą i nawet sam czytał pierwsze książeczki, z myślą, że przynajmniej tak może wprawić rodziców w dumę. Do dziesiątego roku życia jego najlepszą przyjaciółką była Szarlotka, przy której od czasu do czasu zdarzało mu się przelać sfrustrowaną łzę, dzięki której poznał smak domowych cynamonowych bułeczek i której jako pierwszej pokazał list z Hogwartu mający otworzyć zupełnie nowy rozdział w jego życiu.

Rodzina

★ Cadeyrn Landevale (ur. 1983)  - ze starożytnego walijskiego “Król bitwy”; sędzia Wizengamotu, który surowe praktyki z sądu często przenosi do domu; kręgosłup rodziny; dba o wychowanie syna, kontrolując postępy i wymierzając kary za nieodpowiednie zachowania. Bardzo trudno zdobyć jego aprobatę.
★ Rhiannon Landevale (ur. 1988) - z celtyckiego “Wielka królowa”; szefowa w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, jedynie w wolnym czasie matka i głowa rodziny, sprawująca pieczę nad domowymi finansami i strukturą organizacyjną. Kilka lat pracowała w bankowości. Nie widząc jednak perspektyw na satysfakcjonujący ją rozwój, przeniosła się do Ministerstwa Magii. Nie spędza zbyt wiele czasu w domu, ale dba, by Emrys miał zapewnione jak najlepsze warunki dorastania.
★ Szarlotka - serce rodziny, łagodna i cierpliwa skrzatka domowa, towarzysząca w dzieciństwie Rhiannon, a wcześniej jeszcze jej matce i babce. Ma doskonałą pamięć i zna wiele przepięknych opowieści.
★ Wszelka bliższa i dalsza rodzina.

Ciekawostki


★ Literek nauczyła go skrzatka domowa, Szarlotka, ponieważ rodzice nie mieli czasu na opowiadanie mu historii na dobranoc. Od tego czasu uwielbia czytać książki. Ma też w swoim pokoju wszystkie komiksy z serii “Magiczne Trio”.
★ Jest przekonany, że jego ulubionym przedmiotem w szkole będzie Historia Magii i Runy. Jest zafascynowany biografiami wielkich czarodziejów i historiami rodów, nie tylko czystokrwistych.
★ Zdarza mu się zapamiętać jakieś słowo lub cytat i nagminnie go używać, nawet jeśli nie zawsze pasuje do kontekstu zdania, ale sprawia, że wypowiedź brzmi mądrzej.
★ Przejawia predyspozycję do nauki języków. Komunikatywnie - jak na jedenastolatka - posługuje się angielskim i francuskim, a także zna podstawowe zwroty po walijsku.
★ Rodzice próbują zmusić go do nauki gry na skrzypcach, ponieważ ta umiejętność dobrze wygląda w towarzystwie. Emrys jednak nienawidzi ćwiczeń z muzyki; ukrywanie instrumentu po kątach domu lub celowe fałszowanie to jego jedyny otwarty bunt przeciwko zasadom rodziców.
★ W domu nie uprawia sportu, sam do końca nie wie, czy to lubi. Z pewnością jednak nie podoba mu się idea nauki latania na miotle.
★ Próbuje nie być sentymentalny - jego tata mówi, że dobry prezent, to praktyczny prezent, stąd Emrys na urodziny częściej dostaje książki i nowe pióra niż zabawki.
★ Nie lubi wróżbiarstwa ani numerologii; zaglądanie w fusy i odczytywanie przyszłości na bazie linii na dłoniach uważa za nienaukowe bzdury, które powinny zostać wycofane z programu szkolnego.
★ Na pamięć zna już zapisy z Kodeksu Ucznia i Nauczyciela, dzięki czemu świadomy jest nie tylko własnych obowiązków, ale również ograniczeń praw nauczycielskich.
★ Ma doskonale zaplanowaną przez rodziców  ścieżkę kariery prowadzącą od funkcji prefekta do posady w Wizengamocie.
★ Choruje na Magicum Visius - wśród najbliższej rodziny nie odnotowano jednak przypadków choroby, stąd pojawiające się od czasu do czasu pieczenie oczu i częste ich przecieranie usprawiedliwiane jest czytaniem przez Emrysa książek po nocach.
★ W domu rodzice nigdy nie odsyłali go do pokoju podczas dorosłych dyskusji, którym chłopiec z wypiekami na buzi zawsze się przysłuchiwał. Emrys lubi więc powtarzać surowe i czasem radykalne opinie swojego taty, utożsamiając je z własnymi.
★ Nie potrafi oprzeć się czekoladowym żabom - zarówno ze względu na samą słodycz, jak i karty, które skrupulatnie zbiera.
★ Boi się zwierząt, szczególnie takich z ostrymi zębami. Nie weźmie na ręce i nie pogłaszcze cudzych pupili, dopóki nie będzie całkowicie pewny, że nie są groźne.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Salem Latif

Nauczyciel
Wiek : 27
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 190cm
C. szczególne : Zapach kadzideł, ślady farb na dłoniach, bardzo dużo pierścionków
Galeony : 94
  Liczba postów : 236
https://www.czarodzieje.org/t20282-salem-omar-usama-latif#634668
https://www.czarodzieje.org/t20303-bitaqa-sowa-salema#637187
https://www.czarodzieje.org/t20281-salem-latif-kuferek
https://www.czarodzieje.org/t20306-salem-latif-dziennik#637474
Emrys A. R. Landevale  QzgSDG8
Gracz
Emrys A. R. Landevale  Empty


PisanieEmrys A. R. Landevale  Empty Re: Emrys A. R. Landevale   Emrys A. R. Landevale  EmptyPią Lip 09 2021, 21:56;RAVENCLAW!

Witamy Cię na Czarodziejach! Twoja karta zostaje zaakceptowana, dostajesz więc uprawnienia do gry. Poniżej znajdziesz przydatne w dalszych krokach na forum linki, z którymi warto abyś się zapoznał!


Następne kroki:
stworzenie poczty
założenie relacji
zaczęcie gry
rozwój postaci
Życzymy

miłej gry!

Pamiętaj, że twoja postać dopiero we wrześniu dowie się do jakiego domu trafi!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Emrys A. R. Landevale

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Emrys A. R. Landevale  QCuY7ok :: 
karty postaci
 :: 
karty uczniów i studentow
-