Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Handlarz Artefaktów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Nessa M. Lanceley

Nauczyciel
Wiek : 22
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 157
Dodatkowo : animag
Galeony : 1188
  Liczba postów : 3440
https://www.czarodzieje.org/t15974-nessa-m-lanceley
https://www.czarodzieje.org/t15976-freya-i-korespondencja-dla-panny-lanceley#434018
https://www.czarodzieje.org/t15977-czerwone-nici-nessy#434024
https://www.czarodzieje.org/t15975-nessa-m-lanceley#433995
Handlarz Artefaktów QzgSDG8
Moderator
Handlarz Artefaktów Empty


PisanieHandlarz Artefaktów Empty Handlarz Artefaktów  Handlarz Artefaktów EmptySob Cze 26 2021, 21:26;


Handlarz Artefaktów


Na pierwszy rzut oka sklep nie wyróżnia się niczym od tych, które widziałeś na bazarze w dzielnicy chmur. Pamiątki, popularne pierdoły i złote talerze rozłożone na stolikach tak naprawdę jednak maskują to, co znajduje się w środku. Nie duże, utrzymane w ciemnych barwach z domieszką czerwonego wnętrze wypełnione jest półkami pełnymi rozmaitych przedmiotów. Podchodząc do lasy, dostrzegasz mężczyznę oraz jego żonę, patrzących na Ciebie podejrzliwym wzrokiem. Wiesz jednak, po co tu przyszedłeś i zgodnie z plotkami, prosisz o te mniej legalne przedmioty, bo chciałbyś wybrać coś dla siebie. Niepewnie, ale zgadzają się na transakcję i zostajesz zaproszony na zaplecze, schowane za wiszącym na ścianie dywanem. Okazuje się, że sklep ten jest zaczarowany tak, że bardzo trudno go znaleźć i odnosi się wrażenie, że każdego dnia zmienia miejsce położenia. Warto nosić specjalny stój, może przychylniej na Ciebie spojrzy?
Musisz jednak podpisać papier, że nikomu nie zdradzisz tego, skąd masz zakazany przedmiot i w przypadku złapania, udasz, że nie wiesz o istnieniu handlarza oraz jego żony. W przypadku złamania umowy dosięgną Cię przykre konsekwencje..

Oferta:
Bransoletka z Turmalinami
Prosta błyskotka, ciesząca się popularnością wśród tutejszych jasnowidzów oraz fanów wróżbiarstwa. Kamienie nawleczone na rozciągliwą linkę mają podobno specjalne właściwości, wspomagające wyraźność wizji.
Detale:
Kategoria: popularne
Kuferek: + 1 Wróżbiarstwo
Cena: 85G

Kieszonkowy kamień burzowy
Niepozorny przedmiot, którego zadaniem jest wzbudzenie chaosu. Rzucając go na ziemie i rzucając w niego zaklęciem zawierającym element elektryczny, uwalnia burzowe chmury, a po chwili rozpoczyna się pokaz piorunów. Użyć go można dwa razy, potem staje się zwykłą błyskotką, którą można wpiąć w wisiorek lub bransoletkę.
Detale:
Kategoria: Trudne do Zdobycia
Kuferek: -
Cena: 80G

Kości Węża
Wykorzystywane są najczęściej w seansach spirytystycznych lub podczas prób kontaktu z przebywającym w odległym miejscu duchem (ściągnięcia go). Aby szkielet zadziałał, musisz skropić go krwią szczura, myszy lub innego stworzenia, które gad jadał za życia. Jego działanie jest silne, bywa kapryśny i nie zawsze słucha czarodzieja, do którego należy. Przypisanie wykonuje się poprzez dotknięcie go różdżka i wypowiedzeniu po arabsku inkantacji, która dołączona jest na pergaminie przy zakupie.
Detale:
Kategoria: Trudne do Zdobycia
Kuferek: +1 Czarna Magia, + 1 Wróżbiarstwo
Cena: 150G

Pierścień Jafara
Ciesząca się złą sławą, ale niezwykle użyteczna błyskotka, jaką jest pierścieńw kształcie węża, ma wiele fanów wśród wielbicieli czarnej magii. Musisz dać się wężowi ukąsić i wywczas świecidełko robi za Twojego szpiega, wypełzając z obrączki i przyczepiając się gdzieś do szaty osoby, którą chcesz podsłuchiwać — nie ma to dalekiego zasięgu, maksymalnie dwa metry. Gdy wąż zostanie wykryty, to kąsa, paraliżując na kilkanaście sekund ofiarę, a sam wraca do właściciela. Można użyć raz na 3 wątki.
Detale:
Kategoria: Trudne do Zdobycia
Kuferek: +2 Czarna Magia
Cena: 200G

Wężowa Laska
Wykonana ze złota, zdobiona innymi metalami laska, kojarzy się tutaj z czarnoksiężnikami oraz zaklinaczami węży. Można swobodnie umieścić w niej róźdzkę, chowając wewnątrz głowy kobry zdobiącej przedmiot. Dzierżąc ją, nie zaatakuje Cię żaden wąż, gdyż syczy ostrzegawczo i sprawia, że gady nie zwracają na Ciebie uwagi.
Detale:
Kategoria: Trudne do Zdobycia
Kuferek: -
Cena: 110G


Rzuć Kostką k6:

2,6- Udaje Ci się znaleźć sklep i do niego wejść.
1,3,4,5 -  Niestety, nie znajdujesz sklepu z plotek i musisz spróbować poszukać go wśród uliczek burzliwej dzielnicy jutro.

Przy każdym wejściu do sklepu należy rzucić kostką.

Spróbuj rzucić kostką jeśli twój Pappar jest dobry z Zaklęć&OPCM.
Tutaj nie musisz nosić specjalnego stroju.  ______________________

.
___________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Maximilian Felix Solberg

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : blizna pod lewym żebrem, blizna na lewej ręce, blizna po pazurach na prawym boku, blizna po sidłach na prawej łydce, blizna po uderzeniu na prawej skroni, na linii włosów, leworęczność, dupa nie zaklęciarz, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni
Galeony : 1067
  Liczba postów : 6751
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Handlarz Artefaktów QzgSDG8
Gracz
Handlarz Artefaktów Empty


PisanieHandlarz Artefaktów Empty Re: Handlarz Artefaktów  Handlarz Artefaktów EmptyPon Lip 26 2021, 11:33;

Kostka: 6
Kupno: 6 (w końcu kurna...)

Wędrował po burzowych obrzeżach pogrążony we własnych myślach. Nie miał żadnego konkretnego celu, więc włóczył się, rozglądając i czasem z ciekawości zaglądając do okolicznych straganów czy sklepików, by bez większej pasji przyjrzeć się wystawianym tam produktom. Podczas swoich mudminowych wędrówek słyszał o jednym lokalu, który sprzedawał nieco mniej powszechne i legalne rzeczy. Szczerze zainteresowały go niektóre z oferowanych przedmiotów, ale nie liczył, że kiedykolwiek znajdzie się w odpowiednim miejscu by móc je zakupić. Nie pierwszy raz wędrował po mieście w podobnym stylu i ani razu nie znalazł tajemniczej miejscówki. Dziś jednak jego szczęście miało się odwrócić.
Właśnie przekroczył próg jednego ze sklepów, gdy od razu poczuł, że coś nie do końca tutaj pasuje. Niby oferta ta sama co wszędzie, ale właściciele zdecydowanie wyglądali na bardziej podejrzliwych i czujnych niż Ci, którzy opiekowali się innymi stoiskami.
Max strzepał kurz ze swojego tradycyjnego stroju w jebitnie zielonym kolorze i postanowił pójść za intuicją i zaryzykować.
Podszedł do mężczyzny za ladą i podsunął mu kartkę z tym, co go interesowało. Nieznajomy przez chwilę przyglądał się jego twarzy w milczeniu, po czym bez słowa kiwnął głową i udał się na zaplecze. Solberg podejrzewał już, że to jego szczęśliwy dzień i wcale się nie pomylił. Mężczyzna wrócił z dwoma szczelnie zapakowanymi pakunkami, a Max przekazał mu odliczoną ilość galeonów, po czym zapakował zakupy do torby. Nie chciał rzucać się z tym wszystkim w oczy, co byłoby skrajnie nieodpowiedzialne i nawet on o tym wiedział. Podziękował mężczyźnie i pożegnał się z nim po arabsku (co podłapał już przez te kilkanaście dni pobytu w tym kraju) i opuścił sklep wraz z zakupami.

//zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Robin Doppler

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 166 cm
C. szczególne : Podobnież duże oczy, trzy podłużne blizny po pazurach od lewego nadgarstka aż do łokcia
Galeony : 1011
  Liczba postów : 860
https://www.czarodzieje.org/t19800-robin-doppler#600127
https://www.czarodzieje.org/t19810-robin-i-jej-sowa#600759
https://www.czarodzieje.org/t19811-robin#600760
https://www.czarodzieje.org/t19808-robin-doppler#600671
Handlarz Artefaktów QzgSDG8
Gracz
Handlarz Artefaktów Empty


PisanieHandlarz Artefaktów Empty Re: Handlarz Artefaktów  Handlarz Artefaktów EmptyPią Lip 30 2021, 10:19;

Zarówno Robin jak i Irvette nie będą wchodzić do Handlarza, więc pozwalamy sobie nie rzucać kością

Teoretycznie ich gospodarze ostrzegli, że zapuszczanie się w niektóre rejony tego miasta, wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Robin mogła tylko się domyślać, że ta zasada szczegolnie dotyczyła kobiet, w dodatku samotnie przemierzających ulicę nadziemnego miasta. Problem polegał na tym, że rzadko kiedy robiła to, czego wymagali od niej inni i bardzo często badała granice bezpieczeństwa w sposób... dosadny. Więc nieszczególnie przejmowała się faktem, że akurat w tej dzielnicy, nie wszystko mogłoby być takim, jakim być powinno.
Cel miała bardzo prosty. Dzisiejszy dzień pozwalał jej na to, aby mogła spędzić nieco czasu na miejskich bazarkach. Chciała kupić pamiątki dla rodziny. Słyszała o tutejszych przedmiotach, które, jeśli ktoś potrafił się targować, mógł nabyc za naprawdę rozsądne pieniądze. A wiedziała, że jej mama po prostu by umarła, gdyby w prezencie od córki dostała te słynne kolczyki Szeherezady! Szeptał o nich cały pałac, zachwalając magię w nich ukrytą. Kimże była więc Robin, by odmówić swojej matce takiego prezentu? A może i dla George'a coś odpowiednie znajdzie się w całym tym gąszczu różności?
Spacerowała od jednego straganu do drugiego, przyglądając się kolejnym rzeczom, w większości bez dużego zainteresowania. W końcu szukała konkretów, a jak na ten moment, okazywało się, że większość z nich to zwyczajne buble. Był nieco rozczarowana. Miała zdecydowanie większe oczekiwania. W końcu, nie raz i nie dwa słyszała o tym, czego to tu nie można znaleźć. A teraz? W większości to były głupie kartki z napisem "I ♥ Jamal" co w ogóle jej nie satysfakcjonowało.
Może właśnie dlatego nie zwróciła uwagi na fakt, że nieco oddaliła się od tej niewątpliwie bezpieczniejszej części straganów? Tutaj było ich jakby nieco mniej i zdecydowanie miały mniej poprawny asortyment. W pewnym momencie uniosła wzrok, czując, że ktoś ewidentnie się jej przygląda. Nie dostrzegła jednak nikogo, więc ruszyła dalej, choć palące uczucie niepokoju nie opuszczało jej ciała. Coś było nie tak... Instynktownie schowała dłoń do kieszeni, w której to czaiła się różdżka dziewczyny. Ot tak, na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie konieczność jej użycia, prawda?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów i piegi
Dodatkowo : Prefekt, Hipnoza
Galeony : 710
  Liczba postów : 824
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Handlarz Artefaktów QzgSDG8
Gracz
Handlarz Artefaktów Empty


PisanieHandlarz Artefaktów Empty Re: Handlarz Artefaktów  Handlarz Artefaktów EmptyPią Lip 30 2021, 10:41;

Spacery po okolicy zawsze były tym, co Ruda lubiła na wakacjach. Nie była osobą strachliwą, która omijałaby konkretne miejsca ze względu na ich złą sławę. Nic więc dziwnego, że pomimo wielu plotek i ostrzeżeń ze strony organizatorów znalazła się dziś w tej konkretnej części burzowych obrzeży. Nie szukała niczego konkretnego. Jej rodzina bywała wcześniej w Arabii i jedyne, co mogła im przywieść, to tutejsze zioła, które chciała zakupić ostatniego dnia wyjazdu, by były jak najbardziej świeże. Interesowała ją jednak kultura tego miejsca i była ciekawa, co niesamowitego może tu zobaczyć. Wejście między lokalny lud zawsze wiązał się z niesamowitymi doświadczeniami i Ruda liczyła, że właśnie coś takiego dzisiaj jej się przytrafi. Może pozna oryginalne smak, których dotąd nie znała, a może zostanie wciągnięta do tajnego lokalu, gdzie tylko nieliczni mają szczęście się pojawić. Tego nie wiedziała, ale była gotowa oddać się w ręce losu. Nie miała jeszcze pojęcia, że niedaleko znajduje się Robin. Ich ostatnie spotkanie w cztery oczy nie zakończyło się najlepiej. Doppler wyraźnie wkurzyła się na Irvette, która specjalnie się tym nie przejęła. Uważała, że zrobiła to, co było trzeba. Nie kontaktowały się jednak od tamtego czasu.
Spacerując między uliczkami, de Guise też odnosiła wrażenie, że jest obserwowana. Może i nawet śledzona. W tej części miast nie trzeba było nosić tradycyjnej szaty, więc dziewczyna postawiła na bardziej swobodny ubiór. Starała się nie wyglądać zbyt wyzywająco, ale jej uroda sama w sobie była już dość egzotyczna jak na to miejsce. Często spotykała się więc z ukradkowymi spojrzeniami, czy bardziej wokalnymi reakcjami. Żadna z nich nie była jednak nawet blisko tego, co dziewczyna czuła w tym momencie. Miała jasne wrażenie, że coś jest nie tak. Problem polegał tylko na tym, że nie potrafiła dokładnie określić, co to miało być.
-Robin! - W końcu zauważyła znajomą twarz i choć nie spodziewała się buziaków na przywitanie, zdecydowała się podejść do dziewczyny. Było to w dużej mierze podyktowane egoistyczną myślą, że ktokolwiek jej nie obserwuje, odpuści sobie widząc, że dziewczyna nie jest już sama.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Robin Doppler

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 166 cm
C. szczególne : Podobnież duże oczy, trzy podłużne blizny po pazurach od lewego nadgarstka aż do łokcia
Galeony : 1011
  Liczba postów : 860
https://www.czarodzieje.org/t19800-robin-doppler#600127
https://www.czarodzieje.org/t19810-robin-i-jej-sowa#600759
https://www.czarodzieje.org/t19811-robin#600760
https://www.czarodzieje.org/t19808-robin-doppler#600671
Handlarz Artefaktów QzgSDG8
Gracz
Handlarz Artefaktów Empty


PisanieHandlarz Artefaktów Empty Re: Handlarz Artefaktów  Handlarz Artefaktów EmptyToday at 13:26;

Naprawdę, to wszystko zaczynało się jej coraz mniej podobać. Ta dzielnica była jakaś taka dziwna i pełna ludzi, którzy patrzyli na nią w sposób, do którego była kompletnie nieprzyzwyczajona. Jak się okazywała, nie wiedzieć czemu, wzbudzała tutaj zainteresowanie swoim, bądź co bądź, niecodziennym jak na te klimaty wyglądem. A to nie był powód do dumy. Szczególnie, kiedy zdecydowała się na samotną przechadzkę po magicznej dzielnicy, pełnej rzeczy, których prawdopodobnie nie powinna widzieć.
Obróciła się błyskawicznie na pięcie, kiedy usłyszała, jak ktoś za jej plecami woła ją po imieniu. Różdżka była już gotowa do rzucania zaklęć, choć okazało się, że nie jest to koniecznym. Poczuła jednocześnie ulgę oraz rozdrażnienie na widok zbliżającej się szybkim krokiem Irvette. Poczucie strachu wzmogło się, więc jednocześnie uznała, taki zbieg okoliczności za sprzyjający.
- Nie sądziłam, że to powiem, ale cieszę się, że cię widzę - powiedziała szczerze i prosto z mostu. Jednak wyraz jej twarzy nie pozostawiał żadnych wątpliwości, co do tego, jak niepewnie czuła się w tym momencie. - Chodź - zawyrokowała, łapiąc bezpardonowo wolną dłoń dziewczyny i ciągnąc ją za sobą, byle dalej od wyczuwalnego wyraźnie zagrożenia. - W tym miejscu coś ewidentnie jest nie tak. Nie powinnyśmy tam zostawać nawet sekundy dłużej. Mówię ci, tam ktoś tak się gapił - relacjonowała jej szybko, półszeptem to, co sama odczuła, z ustami praktycznie kilka centymetrów od jej ucha. Nie chciała, aby ktoś to usłyszał.
Rozejrzała się dookoła. Przeszły kilka przecznic w bardzo szybkim tempie, ale dziwne wrażenie bycia obserwowaną w ogóle nie zniknęło. Skręciły w lewo, a tam nie było nic więcej. Zaledwie kilka metrów chodnika i kamienna ściana, bardzo wysoka. Przez myśl przeszło jej pytanie dlaczego zawsze w towarzystwie de Giuse musiała trafiać w ślepe zaułki?! Obróciła się na pięcie, ale droga wyjścia została im zagrodzona przez trzech bardzo postawnych arabów. Źrenice rozszerzyły się jej w wyrazie strachu, bo nie wiedziała, co zrobić dalej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów i piegi
Dodatkowo : Prefekt, Hipnoza
Galeony : 710
  Liczba postów : 824
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Handlarz Artefaktów QzgSDG8
Gracz
Handlarz Artefaktów Empty


PisanieHandlarz Artefaktów Empty Re: Handlarz Artefaktów  Handlarz Artefaktów EmptyToday at 17:21;

Chyba obydwie poczuły pewnego rodzaju ulgę, choć Ruda nie miała Robin nic za złe. Widziała w niej potencjał i kibicowała dziewczynie w dalszej nauce, ale wiedziała też, że ta musi opanować najpierw pewne podstawy, których jej brakowało. Doppler była jednak w gorącej wodzie kąpana i chciała jak najszybciej otrzymać rezultaty, a to nie było wcale takie proste.
-Po braku kontaktu wnioskuję, że jest to cud. - Uśmiechnęła się poniekąd szyderczo, ale bez oporów dała się pociągnąć gdzieś w boczną uliczkę. -Czyli nie tylko ja czułam się obserwowana? To niedobrze. - Powiedziała spokojnie, choć automatycznie zwiększyła jeszcze bardziej uwagę skierowaną na otoczenie, a palce zaciśnięte na różdżce mimowolnie pogładziły drewno, jakby sprawdzając, czy wciąż się tam znajduje.
-Jak Twoja nauka? Zrobiłaś jakieś postępy? - Zagaiła, ale nie było zbyt długiego czasu na ploteczki, bo jakimś cudem historia zatoczyła koło i znów znalazły się w ślepej uliczce. Wyjście było proste: zawrócić i znaleźć inną drogę. Niestety teoria z praktyką lubiły się mijać i tak miało też być dzisiaj, gdy trójka mężczyzn zagrodziła im drogę. Nie wyglądali jakby chcieli zaprosić ich na randkę.
-Skup się. - Wyszeptała tylko do Doppler, by w razie czego przygotować ją i pokazać, że sama nie ma zamiaru poddać się panice. Lubiła swoje życie i wręcz nienawidziła, gdy ktoś bez jej zgody w nie ingerował.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Handlarz Artefaktów QzgSDG8
Handlarz Artefaktów Empty


PisanieHandlarz Artefaktów Empty Re: Handlarz Artefaktów  Handlarz Artefaktów Empty;

Powrót do góry Go down
 

Handlarz Artefaktów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Handlarz Artefaktów JHTDsR7 :: 
Arabia
 :: 
Miasto
 :: 
Burzowe obrzeża
-