Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta Gerrarda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Gerrard Rodgers

Nauczyciel
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 178cm
C. szczególne : Liczne ślady poparzeń, blizny po ranach ciętych i ugryzieniach na rękach, przedramionach i torsie
Galeony : 61
  Liczba postów : 30
https://www.czarodzieje.org/t20270-gerrard-rodgers#633158
https://www.czarodzieje.org/t20273-poczta-gerrarda#633294
https://www.czarodzieje.org/t20269-gerrard-rodgers#633079
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyNie Kwi 11 2021, 21:03;

Poczta Gerrarda Waldohreule_in_freier_Wildbahn
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Jessica Smith

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : Biały znak łączący wewnętrzne kąciki oczu - zasłonięty złotymi okularami | Znamię namiaru na wnętrzu lewej dłoni | Brisingamen na szyi
Galeony : 373
  Liczba postów : 1225
https://www.czarodzieje.org/t18405-jessica-anneliese-smith#525187
https://www.czarodzieje.org/t18434-jess-smith
https://www.czarodzieje.org/t18435-jess-smith#525191
https://www.czarodzieje.org/t18433-jessica-smith#525176
https://www.czarodzieje.org/t19201-jessica-smith-dziennik
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyPon Kwi 12 2021, 22:23;

Szanowny Panie Rodgers,

  Nie czuję się na tyle kompetentna, by podejmować się prób kreacji zupełnie nowego leku na istniejące już choroby - niemniej, postarałam się puścić wodze fantazji i jednocześnie podeprzeć moje pomysły logiką. Mogę mieć jedynie nadzieję, że są one choć trochę realistyczne.

  Choroba, którą wzięłam na warsztat jest Plagrio - powodowana poprzez dotknięcie Śmiercioplagi, magicznego stworzenia. Aktualnie ta jednostka chorobowa nie ma dedykowanego lekarstwa - a jest zaleczana Eliksirem Czyszczącym Rany i zimnymi okładami. Wywołuje ją dotyk, toteż logicznym wydaje mi się zadziałanie na zmiany skórne z zewnątrz.

  Dlatego też myślę, że odpowiednim lekarstwem mogłaby okazać się maść, sporządzona na bazie śluzu z Aloesu Uzbrojonego - którego świeże liście często są składnikami eliksirów, właśnie ze względu na swoją gęstą konsystencję. Sam Aloes słynie z właściwości łagodzących i przeciwzapalnych oraz antyseptycznych.
  Kolejnym składnikiem maści byłyby sparzone liście Bieluni Dziędzierzawej oraz świeże Krwawe Ziele - oba te składniki popularne są w eliksirach leczniczych. Bieluń działa antybakteryjnie i własnym intensywnym zapachem zwalczałaby również odór potencjalnie rozkładających się tkanek. Krwawe Ziele z kolei uśmierzałoby ból chorego.
  Głównym składnikiem jednak byłaby Księżycowa Rosa - jako rdzeń napędzający zdolności regeneracyjne organizmu, z racji tego, że jej kwiaty wykazują potężne uzdrawiające właściwości.

  Żadna ze mnie uzdrowicielka ani eliksirowar, acz sądzę, że jedna aplikacja maści na pewno by nie wystarczyła. Plagrio jest chorobą dość przewlekłą i jeśli miałaby być leczona zewnętrznie, zastosowałabym okłady z takiegoż lekarstwa po prostu aż do ustąpienia objawów.


Z wyrazami szacunku,
Jessica Smith
Ravenclaw


______________________
Wit beyond measure

is man's greatest treasure.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lucas Sinclair

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 183cm
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
Galeony : 1470
  Liczba postów : 1730
https://www.czarodzieje.org/t18564-lucas-sinclair#529285
https://www.czarodzieje.org/t18598-landryna-lukiego#531203
https://www.czarodzieje.org/t18574-wbijac-do-lucka#529769
https://www.czarodzieje.org/t18566-lucas-sinclair#529292
https://www.czarodzieje.org/t18716-lucas-sinclair-dziennik#53577
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyPon Kwi 12 2021, 22:58;

Szanowny panie Rodgers,

w związku z zadaną przez Pana pracą domową z eliksirów, chciałbym opisać moje wymyślone lekarstwo na Comburet.

Jest to choroba wywoływana przez kontakt z jadem tentakuli i powoduje punktowe oparzenia, które zajmują zdrową skórę i rozprzestrzeniają się po całym ciele, powodując jedną wielką, czerwoną ranę.

Pierwszym składnikiem, który przyszedł mi do głowy jest aloes uzbrojony. Ta roślina ma wiele zastosowań jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju toksyny pochodzące od zarówno od zwierząt jak i innych roślin. Dlatego uznałem, że może być przydatna także w przypadku jadu tentakuli.

Drugim składnikiem na mojej liście byłaby łza księżyca. Krople, wydobywające się z płatków tej rośliny mają właściwości silnie regenerujące i lecznicze, a także są w stanie zwalczyć każdą trucizną - o ile są zebrane w trakcie pełni księżyca.

Kolejnymi składnikami uzupełniającymi mojej maści byłyby rumianek lekarski (który miałby na celu dopełnienie procesu regeneracji skóry poparzonej) oraz szałwia lekarska (mająca właściwości oczyszczające i również regenerujące).

Jeśli chodzi o przygotowanie, stawiałbym na najprostszą formę procesu tworzenia maści. Najpierw rozdrabniamy - za pomocą zaklęcia lub ręcznie - wszystkie suszone bądź świeże rośliny w moździerzu, następnie dodajemy spoidło, jakim w moim przypadku byłby olej liany (posiada dodatkowo działanie przeciwzapalne) i wszystko aplikujemy bezpośrednio, cienką warstwą na ranę.

Jeśli chodzi o okres leczenia, wydaje mi się, że po około dwóch tygodniach, codziennego stosowania, oparzenia powinny stopniowo znikać, a rany goić się zdecydowanie w szybszym tempie. W razie potrzeby kurację można przedłużyć o dodatkowe siedem dni.  

Z wyrazami szacunku,
Lucas Sinclair
IX rok Slytherin
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Blaine Jagvarsson

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 182
C. szczególne : Tatuaż z runą "Jera" na lewym pośladku
Galeony : 37
  Liczba postów : 93
https://www.czarodzieje.org/t20232-blaine-jagvarsson#633001
https://www.czarodzieje.org/t20274-odinson-kruk-jagvarssona#633479
https://www.czarodzieje.org/t20231-blaine-jagvarsson#630623
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyPon Kwi 12 2021, 23:39;

Sz. Profesorze G. Rodgers

Jako jedną z największych chorób magizakaźnych uważam likantropię. Jak wszyscy dobrze wiemy, albo ewentualnie ktoś, kto faktycznie o tym przeczytał - likantropia jest chorobą nabywaną na stałe i niestety nie da się jej pozbyć lub wyleczyć. Osoba zarażona likantropią zamienia się ostatecznie w krwiożerczego, niechcącego zabijać magicznych zwierząt wilkołaka. Przez wiele wieków osoby dotknięcie tą chorobą były szykanowane i wystawione na ostracyzm społeczny. Odkrycie eliksiru tojadowego przez Newta Scamandera, wybitnego magizoologa, pomogło wilkołakom wieść w miarę normalne, stabilne życie. Niestety, ale nie ma ostatecznego lekarstwa i eliksir tojadowy to jedyny wybór na ulżenie w cierpieniu każdej pełni. Jednak często ludzie dotknięci likantropią i nie gotowi na wejście w ten świat - po prostu zażywają Eliksir Żywej Śmierci, który piją w nadmiarze. W swoich stronach miałem tylko jednego członka rodziny, który postanowił opuścić ten świat właśnie przez zarażenie wilkołactwem.

Następną chorobą, niestety negatywną jest Herpevius, czyli choroba dotykająca ludzi przez zakażenie krwią lub drogę płciową. Choroba powolnie rozwijająca się, jednak w ostatecznej swojej formie wyniszcza kompletnie człowieka, aż ten ostatecznie umiera. Nie da się wyleczyć osoby chorej na Herpevius... Ale można jedynie przedłużać jej życie serią eliksirów wiggenowych, a także innych wzmacniających. Ostatecznie osoby umierają w wyniku braku odporności lub wyniszczenia organizmu.

Środkami wzmacniającymi organizm są: eliksir wiggenowy, eliksir regenerujący, pieprzowy.

Blaine Jagvarsson, Slytherin, VII klasa
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Tuilelaith Brennan

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 180 cm
C. szczególne : Wysoki wzrost, wieczne garbienie się, niezliczona ilość kolczyków w obu uszach
Dodatkowo : Wężoustość
Galeony : 39
  Liczba postów : 122
https://www.czarodzieje.org/t20204-tuilelaith-brennan
https://www.czarodzieje.org/t20209-korespondencja-tuilelaith
https://www.czarodzieje.org/t20208-relacje-tuilelaith
https://www.czarodzieje.org/t20206-tuilelaith-brennan
https://www.czarodzieje.org/t20321-tuilelaith-brennan-dziennik#6
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyWto Kwi 13 2021, 10:59;

Szanowny Profesorze Rodgers,

Według mnie, jedną z najbardziej dotkliwych dla społeczności czarodziejskiej chorób jest jeszcze w wielu aspektach nierozumiana dystrofia, która dziedziczona jest genetycznie. Bardzo często okazuje się ona przyczyną śmierci nieświadomego swej przypadłości czarodzieja, a dzieje się tak dlatego, iż ta dolegliwość może przebiegać bezobjawowo. Jeśli jednak się uzewnętrznia, to przysparza choremu wiele cierpień związanych z bólem i niedowładami mięśni. Ponieważ magomedycy wciąż rejestrują różne natężenie objawów na przykładzie tysięcy pacjentów i z trudem zyskują istotne dla przeciwdziałania rezultaty swych uciążliwych badań, dystrofia jest niestety na dłuższą metę nieuleczalna. Istnieje oczywiście specyfik wynaleziony w 2010 - eliksir rozluźniający mięśnie, który podawany domięśniowo doraźnie pomaga w uśmierzeniu objawów. Nadal jednak poszukuje się leku, który uderzałby w źródło problemu.

Kolejną trudną do wykrycia, nietypową chorobą, o której chciałam wspomnieć, jest przewlekle postępująca neurogna. Dotyka ona nawet co dziesiątego czarodzieja. Powoduje ona, że często nieświadomy dolegliwości chory wpada w niebezpieczne zachwiania emocjonalne, od ataków szału, które wyzwalają w destruktywnym dla otoczenia stopniu jego czarodziejską moc, po całkowite wyzucie z jakichkolwiek uczuć. Przyczynia się to do zaników pamięci i wspomnień. Leczenie podejmuje się za pośrednictwem regularnych wizyt u magipsychiatry. Korzystny okazuje się zażywany regularnie eliksir spokoju.

Ostatnią moją propozycją jest nieuleczalna likantropia. Nie da się uniknąć skutków ugryzienia wilkołaka, a więc zaatakowany prędzej czy później sam się nim stanie. Jednak doświadczony czarodziej jest w stanie zahamować negatywne skutki ukąszenia poprzez sporządzenie wywaru tojadowego. Ów złożony preparat należy spożywać około pełni księżyca, by człowiek zarażony wilkołactwem mógł zachować ludzką świadomość w momencie przemiany.

Podstawowym środkiem wzmacniającym odporność jest powszechnie znany eliksir pieprzowy. W wyjątkowych przypadkach należy sporządzić jego zaawansowaną wersję, czyli eliskir ekstrapieprzowy. Jeśli jednak w grę wchodzą poważniejsze obrażenia i zakażenia, pomocny może okazać się eliksir wiggenowy, który w nawet najmniejszej dawce leczy ciężkie rany.
Tuilelaith Brennan, VI rok, Slytherin
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Olivia Callahan

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 173
C. szczególne : lekka wada wzroku; zmuszona jest przez nią nosić okulary, wąskie usta, gęste i długie włosy
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 656
  Liczba postów : 913
https://www.czarodzieje.org/t18233-olivia-callahan
https://www.czarodzieje.org/t18263-pegaz
https://www.czarodzieje.org/t18255-oli
https://www.czarodzieje.org/t18234-olivia-callahan
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyWto Kwi 13 2021, 12:13;

Szanowny Panie Profesorze,jeśli miałabym być szczera, zadana przez Pana praca domowa była dużym wyzwaniem, ponieważ wymagała nie tylko tego, żeby zagłębić się w temat eliksirów, ale również chorób i historii magii, która nie jest lubianym przez uczniów przedmiotem, a przynajmniej nie przeze mnie. Niemniej spędzając w bibliotece trochę czasu udało mi się natknąć na pewne informacje, które według mnie mogą stanowić odpowiedź na pańskie zagadnienie. 
Pierwszą chorobą o której chciałabym napisać jest Groszopryszczka, poważna choroba wywoływana przez pewien gatunek grzyba, bardzo zakaźna. Objawia się wściekle fioletowymi bąblami na całym ciele. W późniejszym stadium grzyb może zaatakować aparat mowy i chory traci głos. Choroba może przywiązać chorego do łóżka nawet na kilka miesięcy. Przypadłość ta jest także bardzo zaraźliwa, można złapać ją nawet przez niewielki kontakt z chorą osobą. Jeśli chodzi o jej udział w życiu społeczności czarodziejów to w 1877 roku podejrzewano, że odmiana groszopryszczki, mózgowa groszopryszczka, była powodem tego, że nikt nie pamiętał mistrzostw świata w quidditchu, które odbyły się w tamtym roku.
Kolejną choroba o jakiej chciałabym wspomnieć jest Smocza ospa. Groźna choroba zakaźna, która może być nawet śmiertelna. Występuje tylko u społeczności magicznej. Objawy są podobne do mugolskiej ospy, z tym że oprócz charakterystycznej wysypki u chorego, występuje też zabarwienie skóry na zielono, a twarz pokrywa się bolesnymi dziobami. W lżejszych przypadkach występuje tylko zielono-fioletowa wysypka między palcami, choremu mogą też lecieć iskry z nosa podczas kichania. W świecie czarodziejów odegrała swoją rolę ponieważ zachorował na nią Eldritch Diggory – Brytyjski Minister Magii, który zmarł na smoczą ospę w 1747 roku, ale również Mołdawska narodowa drużyna quidditcha, która przed eliminacjami do Mistrzostw Świata w Quidditchu 2014 została powalona przez epidemię smoczej ospy i nie mogła wziąć udziału w rozgrywkach ku wielkiemu zawodowi kibiców. 
O ile nie dowiedziałam się, co może niwelować skutki pierwszej choroby, gdyż okrywałam, że w jej przypadku zaleca się izolację, tak na smoczą ospę lekarstwo wynalazła Gunhilda z Gorsemoor (1556 – 1639). Zmniejszyło to śmiertelność choroby, jednak problem z nią ciągle istniał. 

Jeśli mam się odnieść do tego w jaki sposób bronić się przez zachowaniem to zależałaby przede wszystkim eliksir pieprzowy, regenerujący, spokoju oraz łagodzący chociaż ich zastosowanie zależy głównie od pierwszych objawów jakie wystąpią. 
Z wyrazami szacunku 

Olivia Callahan, Gryffindor

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Darren Shaw

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
C. szczególne : Pierścień Claddagh na środkowym palcu prawej dłoni
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 482
  Liczba postów : 1865
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Moderator
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyWto Kwi 13 2021, 14:08;

Szanowny Profesorze Rodgers,

  Odpowiadając na zadaną przez Pana pracę domową, chciałbym zmierzyć się ze stworzeniem przepisu na eliksir, który mógłby być zamiennikiem naparu z tykwobulwy podczas leczenia brzytwówki. Choroba ta objawia się bólami głowy oraz osłabieniem organizmu, najlepszym sposobem na wyleczenie jest zaś 'wygrzanie' choroby przez kilka dni.

  Pierwszym składnikiem, który chciałbym w takim wypadku wykorzystać, byłby hibiskus ognisty - a więc roślina popularna dzięki swoim rozgrzewającym, ważnym podczas leczenia brzytwówki, właściwościom. Dla wydłużenia efektu - gdyż leczenie tej choroby trwa zwykle parę dni - można dodać parę nasion rauhitii, która także rozgrzewa organizm, nawet przez kilka godzin.

Do tego dodałbym nieco marozy, gdyż ten rodzaj mchu używany jest w eliksirach przeciwbólowych, co pomogłoby w przeciwdziałaniu migrenowym bólom głowy.

Powyższe składniki podawałbym, po odpowiednim przyrządzeniu, doustnie, dwa-trzy razy dziennie. Dodatkowo, pamiętając o tym że brzytwówkę najczęściej łapie się po kontakcie z brzytwotrawą, zalecałbym okłady z szałwii lekarskiej, które właściwości pomogłyby oczyścić ranę.

Darren Shaw

Ravenclaw, IX rok

______________________

An investment in knowledge pays the best interest.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Camelia Robbins

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : V
Wiek : 16
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 172
C. szczególne : Gibki jak lunaballa (zręczność), Powab willi (zwierzaki),Mocno zmaterializowany, Dwie lewe różdżki (transmutacja)
Galeony : 117
  Liczba postów : 184
https://www.czarodzieje.org/t20235-camelia-robbins#631000
https://www.czarodzieje.org/t20239-stefan-robbins#631152
https://www.czarodzieje.org/t20240-relki-camelki#631156
https://www.czarodzieje.org/t20237-camelia-robbins#631005
https://www.czarodzieje.org/t20242-camelia-robbins-dziennik#6311
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyWto Kwi 13 2021, 17:02;

Szanowny Profesor Rodgers

Dzień dobry, poniżej przesyłam pracę domową.

Wybrane choroby:

Smocza Ospa - choroba zakaźna, a nawet śmiertelna. Charakteryzuje się wysypką, zielonym zabarwieniem skóry oraz pojawieniem się charakterystycznych dziobów na twarzy chorego. Dodatkowo mogą pojawić się lecące przy kichaniu z nosa iskry lub sine chrosty między palcami. Chorego w takim wypadku należy izolować i można podawać eliksir pieprzowy, spokoju, regeneracji oraz łagodzący. Najskuteczniejsze będzie jednak podanie lekarstwa, które stworzyła Gunhilda z Gorsemoor.

Linkantropia- jakby nie patrzeć jest to choroba albo jak by niektórzy to określi stan, który jest wywołany przez ugryzienie jednego z przedstawicieli wilkołaków. Prewencją w tym wypadku będzie gromadzenie wiedzy na temat wilkołaków oraz nienarażanie się na ich atak. W przypadku ugryzienia wywar tojadowy wypity około północy pomoże zachować świadomość i zahamuje chociaż trochę negatywne skutki likantropi.

Herpevius- choroba przenoszona drogą płciową lub przez krew. U chorego objawia się znaczącym spadkiem odporności, a także uciążliwym osłabieniem, nawracającymi bólami głowy, problemami z trawieniem i uszkodzeniami rdzenia magicznego, a w dalszym stopniu również problemami z rzuceniem prostych zaklęć. Zażywanie eliksirów wiggenowych jedynie przedłuża życie chorego, gdyż ten zwykle umiera w wyniku pojawienia się chorób i schorzeń towarzyszących na skutek praktycznego braku odporności lub zniszczenia sygnatury magicznej. Lekarstwa jeszcze nie wynaleziono.
Camelia Robbins
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Victoria Brandon

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168
C. szczególne : piegi na całej twarzy
Dodatkowo : Prefekt Naczelny
Galeony : 904
  Liczba postów : 1171
https://www.czarodzieje.org/t18197-victoria-brandon#517279
https://www.czarodzieje.org/t18201-poczta-brandonowny#517591
https://www.czarodzieje.org/t18202-vicky-i-jej-magiczna-menazeria#517595
https://www.czarodzieje.org/t18199-victoria-brandon#517482
https://www.czarodzieje.org/t18306-victoria-brandon-dziennik
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyWto Kwi 13 2021, 17:25;

Szanowny Panie Profesorze,

odnosząc się do postawionego przez Pana zadania związanego z magicznymi chorobami, chciałabym podnieść zagadnienie smoczej ospy, która przecież ściga świat czarodziejski przynajmniej od XII wieku. To z tego czasu pochodzą informacje o Gunhildzie Kneen, która została wykluczona z rozgrywek qudditcha. Co ciekawe, lek na smoczą ospę został wynaleziony dopiero na przełomie XIV-XV wieku, co sugeruje, iż źródło choroby z całą pewnością nie było zbyt łatwe do odkrycia, tak samo jak składniki lecznicze, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na zatrzymanie rozwoju choroby. Smocza ospa określana jest jako choroba zakaźna, dlatego też mam pewne wątpliwości, czy jest ona w ogóle możliwa do całkowitego wyeliminowania, ponadto, skoro po dzień dzisiejszy, a minęło już kilka wieków od wynalezienia lekarstwa, zdarzają się jednak przypadki śmiertelne, należy zaważyć, iż jest to choroba wysokiego ryzyka, której mutacja mogłaby doprowadzić do zdziesiątkowania populacji czarodziejskiej. Nie słyszałam o tym, by lek wynaleziony przez Gunhildę z Gorsemoor był w jakikolwiek sposób modyfikowany, śmiem zatem twierdzić, że chorym po dziś dzień podaje się tę samą wersję medykamentu, która ma na celu zahamowanie rozwoju choroby, a zatem pozbycia się charakterystycznej wysypki, bolesnych dziobów oraz zielonkawej skóry.

Odnosząc się do Pańskiego pytania dotyczące możliwych do stosowania eliksirów w celu wzmocnienia lub też zapobiegania smoczej ospie, wskazałabym na pieprzowy - ze względu na jego właściwości rozgrzewające, które mogłyby zaleczyć początkowe osłabienie chorego, ułatwiające złapanie choroby zakaźnej; ponadto pokusiłabym się o wskazanie na eliksir spokoju, gdyż słaby i przemęczony organizm jest podatniejszy na zachorowanie; oraz łagodzący, który może pomóc w sytuacji pojawienia się pierwszych wyprysków, a przynajmniej dokładnie tak sobie to wyobrażam.

Odpowiadając na Pańskie pytanie dotyczące własnego przepisu na lekarstwo, zastosowałabym w nim następujące składniki:
Smocza krew - jednym z działań, jakie posiada ten składnik eliksirów, jest zdolność do leczenia brodawek; ma również właściwości oczyszczające i choć dotyczy to raczej powierzchni użytkowych, to należy zauważyć, iż smoczej krwi używa się w wielu eliksirach;
Mandragora - ponieważ stanowi ona bardzo silny środek pobudzający, który byłby niezmiernie użyteczny przy próbie wzmocnienia organizmu i zmuszenia go do walki z chorobą;
Róg jednorożca - z uwagi na właściwości oczyszczające; róg jednorożca często stosowany jest w eliksirach stanowiących antidota na trucizny, co prowadzi do konkluzji, iż we właściwym zestawieniu składnik ten posiada właściwości odtrutki;
Imbir - posiada właściwości rozgrzewające.

Z poważaniem
Victoria Brandon

______________________


if i reach for the sun
it would be shining

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów i piegi
Dodatkowo : Prefekt, Hipnoza
Galeony : 248
  Liczba postów : 622
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptySro Kwi 14 2021, 16:03;

Szanowny Profesorze Rodgers,

W odpowiedzi na zadaną przez Pana pracę domową, chciałam pochylić się nad alternatywnym rozwiązaniem leczenia w przypadku choroby znanej jako GLACIALICISTUS.
Choroba ta wywołana jest poprzez kontakt z Salionixem - zimową rośliną spotykaną praktycznie na całym świecie. Powoduje potworne wyziębienie organizmu nawet po skrajną hipotermię. Glacialicstus objawia się uczuciem marznięcia, zimnymi kończynami, drżeniem mięśni, osłabieniem ramion i nóg, zawrotami głowy, dezorientacją i niepokojem, a w poważniejszym stadium pojawiają się  ponadto ból z zimna, brak wrażliwości na bodźce, skurcze mięśni, utrata poczucia czasu i zachowania energii, a także apatyczne zachowanie i zaburzenia świadomości. Tradycyjne leczenie tej przypadłości polega na utrzymywaniu stałej, nieco podwyższonej temperatury ciała i zażywaniu eliksiru pieprzowego, którego głównym zadaniem jest rozgrzanie ciała osoby zarażonej.
Jeżeli jednak miałabym stworzyć własne remedium, wykraczające poza tę miksturę, zapewne spróbowałabym stworzyć maść, bądź wywar oparty na bazie papryczki Red Savina Habanero oraz kory Materny. Papryczka, jak powszechnie wiadomo, dzięki swojej ostrości skutecznie rozgrzałaby organizm, zastępując główną rolę pieprzu. Kora materny natomiast, jest składnikiem nieco mniej popularnym ze względu na klasyfikację rośliny jako zagrożonej, jednak posiada właściwości nie tylko rozgrzewające ale i ochronne, przez co mogłaby pomóc wzmocnić organizm osoby chorej i prawdopodobnie dłużej utrzymać jego ciepło.
Zalecałabym stosowanie takiego remedium dwa razy na dobę. Odpowiednio przyrządzone powinno dać radę utrzymać wyziębiony organizm w granicach poprawnej temperatury i pomóc mu pozbyć się szkodliwej bakterii.
Z wyrazami szacunku,
Irvette de Guise, Slytherin, VIII rok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Bruno O. Tarly

Student Gryffindor
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 183,5
C. szczególne : mocno zarysowane kości policzkowe, baran na głowie, typowo brytyjski akcent
Dodatkowo : prefekt
Galeony : 1373
  Liczba postów : 1082
https://www.czarodzieje.org/t17773-bruno-o-tarly
https://www.czarodzieje.org/t17828-korespondencja-bruna#501992
https://www.czarodzieje.org/t17827-znajomkowie-bruna#501987
https://www.czarodzieje.org/t17803-bruno-o-tarly
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyCzw Kwi 15 2021, 03:29;


Szanowny Panie Rodgers


Niniejszy list jest odpowiedzią na zadaną pracę domową.

Długo szukałem schorzenia lub przypadłości, którą byłbym w stanie leczyć na własną rękę, alternatywnie. Zlecone przez Pana zadanie nie jest łatwe, ale ostatecznie zdecydowałem się, że spróbuję zmierzyć się z chorobą Uirusia, która właściwie jest zespołem objawów występujących po zatruciu tykwobulwą (gdy zje się niedojrzałe kwiaty lub wypije taki sok tej rośliny). Objawami schorzenia są uporczywe wymioty, ból brzucha, zmęczenie i swędząca wysypka, która obejmuje przede wszystkim szyję, dekolt i... uszy. Standardowo w leczeniu stosuje się eliksir po-zatruciowy, eliksir regeneracyjny lub inny, w którego skład wchodzą składniki łagodzące zmiany skórne oraz hamujące wymioty.

Jeśli miałbym sam tworzyć mieszankę ziół leczniczych na napar/eliksir dla chorego na Uirusię, to na pewno postawiłbym na proste i bezpieczne składniki, które nie powodują żadnych fatalnych skutków ubocznych. Zatrucie tykwobulwą nie jest czymś, co zagraża życiu, a pacjent powinien przede wszystkim odpoczywać i przyjmować dużo płynów.
Do swojego eliksiru dodałbym na pewno świeże liście mięty pieprzowej, która załagodzi bolący żołądek oraz liście szałwii lekarskiej. Przeciwwymiotnie świetnie działa także korzeń kozłka lekarskiego, rdest ptasi i czystek. Z powyższych składników przyrządziłbym napar do picia, najlepiej na ciepło, od razu po ściągnięciu kociołka z ognia. Natomiast na swędzące problemy skórne przygotowałbym eliksir do przemywania, w którego skład wchodziłyby przede wszystkim kwiaty rumianku, liście zielonej herbaty, zmielone nasiona czarnuszki, skrzyp polny i dziurawiec. Powyższe składniki mają działanie łagodzące świąd, zmniejszające stan zapalny i przeciwalergiczne.
Wszystkie wybrane przeze mnie elementy składowe eliksirów są naturalnymi ziołami i nie powinny zaszkodzić. Mogą za to pomóc, jeśli będzie się je stosować regularnie przez kilka dni.
Z wyrazami szacunku,
Bruno O. Tarly

Gryffindor, III rok studiów

______________________

hear me roar
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Brewer

Student Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 18
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 178 cm
C. szczególne : Tatuaże na ramionach, przedramionach i torsie - mugolskie, nie poruszają się
Dodatkowo : Jasnowidzenie
Galeony : 1323
  Liczba postów : 1102
https://www.czarodzieje.org/t18375-maximilian-brewer
https://www.czarodzieje.org/t18475-listy-tradycyjne-maxa#526264
https://www.czarodzieje.org/t18474-max-nie-zaprasza#526263
https://www.czarodzieje.org/t18374-maximilian-brewer
https://www.czarodzieje.org/t18428-maximilian-brewer-dziennik#52
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyCzw Kwi 15 2021, 11:53;

Panie Profesorze,

odpowiadając na zadaną przez Pana pracę domową, informuję, że wybrałem plagrio i to właśnie na to schorzenie zamierzam, tak to nazwijmy, stworzyć eliksir leczniczy. Wiedząc, że choroba ta prowadzi do gnicia ciała, a chwilowo jedyny sposób na to, by z nią walczyć, to stosownie eliksirów czyszczących rany, postaram się dobrać coś zupełnie innego i zaproponować odmienny sposób leczenia, choć nie powiem, by był mniej bolesny.

Na początku podaję składniki:
1. Czułki szczuroszczeta (1x)
2. Pancerz chropianka (1x)
3. Proszek z ośmiornicy (szczypta)
4. Przywrotnik (2x)
5. Gryzące cebule (4x)
6. Brodawkolep (dwie szczypty)
7. Olej rycynowy (4 miarki)

Ad 1 - choć jest to rzadki składnik, bardzo pożądany, gdyż pomaga w zwiększeniu odporności na klątwy i uroki, plagrio zaś wywołuje dotknięcie magicznego stworzenia (Śmiercioplaga), a zatem możemy zakładać, iż dotyk taki ma podobne działanie do klątwy/uroku; stosując czułki szczuroszczeta możemy zatem zwiększyć odporność na rozwój takowych w ciele pacjenta;
Ad 2 - podobnie jak powyższy składnik, ten również jest rzadki, ale pożądany w przypadku szykowania antidotum, a dokładnie tego tutaj potrzebujemy, działania o charakterze odtrutki, by ciało pozbyło się toksyn (niezależnie od tego, jakiego pochodzenia);
Ad 3 - zastosowaniem tego składnika, jest wzmocnienie działania całego eliksiru, bez konieczności stosowania większych dawek dwóch powyższych składników, należy unikać ich przedawkowania;
Ad 4 - uznałem jego wykorzystanie za konieczne z uwagi na jego właściwości obkurczające oraz hamujące krwotoki - w przypadku gnicia, ciało odpada i otwiera się, powodując możliwość wystąpienia krwotoków;
Ad 5 - znajdują one zastosowanie w leczeniu czyraków, są ostre i mogą wpływać na pacjenta, jak również na medyka, jeśli nie zostaną odpowiednio spreparowane, ich "gryzące" właściwości mogą być jednak przydatne w pozbywaniu się zakażenia z ciała;
Ad 6 - w zetknięciu ze skórą brodawkolep prowadzi do pokrycia jej skorupą, co mogłoby wspomóc proces gojenia, który prowadzony byłby przez wskazane powyżej składniki, osłaniałby gnijące ciało;
Ad 7 - olej rycynowy w przypadku zastosowania na ciało ma znaczne właściwości oczyszczające, co w przypadku usuwania ran, jak również gnijącego ciała, będzie miało na pewno zbawienne znaczenie.

Takie zestawienie eliksiru prowadziłoby do procesów oczyszczających, z zastosowaniem odtrutki, pod specjalnie wytworzona skorupą, która chroniłaby rozpadające się ciało. Po zastosowaniu eliksiru należałoby usunąć jego resztki po upływie maksymalnie dwunastu godzin i zastosować eliksir oczyszczający rany, po czym po kolejnych dwunastu/dwudziestu czterech godzinach proces powtórzyć.

Z poważaniem
Maximilian Brewer

______________________


I know, I know we'll never forget
Smoke on the water and fire in the sky
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Tristan Kerganton

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 182 cm
Galeony : 140
  Liczba postów : 148
https://www.czarodzieje.org/t20223-tristan-kerganton#630085
https://www.czarodzieje.org/t20226-gwiazdka#630149
https://www.czarodzieje.org/t20224-tristan-kerganton#630088
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyCzw Kwi 15 2021, 22:14;

Szanowny panie Rodgers,

Lekarstwo na smoczą ospę.
Główne składniki:
Krwawe ziele - suszony kwiatostan - przeciwbólowo i uspokajająco.
Waleriana - gałązki waleriany - ułatwiający zasypianie.
Księżycowa rosa - silne działanie uzdrawiające.
Czystek - oczyszcza ciało z toksyn i hamuje rozwój stanu zapalnego.
Sposób podanie: suszony kwiatostan krwawego ziela podać doustnie, następnie zmoczyć okład eliksirem z pozostałych głównych składników i położyć go na twarzy chorego. Okład należy ściągnąć po okresie piętnastu minut. Powtarzać dwa razy dziennie do ustąpienia objawów.
Z wyrazami szacunku,
Tristan Kerganton
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mulan Huang

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : niewielki tatuaż z przodu lewego barku, często zmienia kolor włosów
Galeony : 103
  Liczba postów : 156
https://www.czarodzieje.org/t20227-mulan-huang#630198
https://www.czarodzieje.org/t20246-lacze-lan
https://www.czarodzieje.org/t20247-mulan#631275
https://www.czarodzieje.org/t20228-mulan-huang#630207
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyPią Kwi 16 2021, 00:41;


Szanowny Panie Rodgers,


wiele chorób na przestrzeni wieków nękało czarodziejską społeczność. Jedną z nich była na pewno Groszopryszczka, która przez swoją zaraźliwość od dawna była uciążliwa dla mieszkańców magicznego świata. Jest to choroba grzybicza, w której występują ogromne fioletowe bąble na ciele. Gromadzi się w nich ropa. Niekiedy w takich ilościach, że te pękają z przepełnienia. Zgodnie z dawnymi zapiskami skutecznym remedium na Groszopryszczkę było przywiązanie sobie do gardła wątroby ropuchy i zanurzenie się nago w czasie pełni księżyca w beczce pełnej oczu węgorzy. Jest to jednak jedynie przesąd. Obecnie stosuje się terapie eliksirową oraz regularnie upuszcza się ropę z pęcherzy, które przemywa się eliksirami czyszczącymi rany.
Smocza Ospa z kolei jest chorobą odzwierzęcą, która przeniosła się na ludzi ze żmijozęba peruwiańskiego. Pierwsze przypadki odnotowano już w XII wieku. Charakteryzuje się tym, że chory zielenieje, a jego twarz pokrywają dzioby. Choroba ta mutowała bardzo długo tak, że w XIV wieku stała się ona niezwykle niebezpieczna i śmiertelna dla czarodziejów. Dopiero ponad sto lat później Gunhilda z Gorsemoor opracowała eliksir na bazie z ziół amazońskiej puszczy, który zdecydowanie wspomaga kurację i sprawił, że śmiertelność zdecydowanie się obniżyła.
Ostatnią chorobą, którą chciałabym przytoczyć jest Herpevius, który pojawił się w czarodziejskim świecie w poprzednim stuleciu, a przynajmniej od tego czasu jest on znany i diagnozowany. Wiadomo o nim, że przenosi się drogą płciową oraz przez kontakt z krwią zarażonego. Rozwija się powoli i wyniszcza organizm, osłabiając układ odpornościowy. Dotychczas nie znaleziono jeszcze skutecznego leku na Herpeviusa. Istnieją jednak liczne eliksirowe terapie eksperymentalne, które łagodzą przebieg choroby i działają objawowo.
Z poważaniem,
Mulan Huang
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos, blizny na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, blizna na łydce po ugryzieniu inferiusa, blizny w okolicach zregenerowanego lewego ucha, tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka
Galeony : 630
  Liczba postów : 3004
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyPią Kwi 16 2021, 01:20;


Szanowny Panie Rodgers,


chorobą, na którą chciałabym stworzyć samodzielnie lek jest zdecydowanie Amentis. Ze względu na to, że z reguły leczy się ją eliksirem uspokajającym. Dlatego mój wywar bazowałby na takich ziołach jak waleriana i księżycowa rosa, które posiadają właśnie takie właściwości. Dodatkowo dorzucenie do tego zestawu krwawego ziela mogłoby zdecydowanie wpłynąć pozytywnie na podwyższone ciśnienie i szybciej zadziałać w sytuacji, gdy uderzyłyby halucynacje.
Całość z pewnością doskonale komponowałaby się z korzeniem asfodelusa, który idealnie współgra z innymi składnikami eliksiru, tworząc jego silną bazę. Uważam również, że naprawdę ciekawym byłoby dodać do tej całej mieszanki mięty, która dodatkowo orzeźwia i otrzeźwia umysł, co niezwykle przyda się nękanym owym schorzeniem pacjentom.
Z wyrazami szacunku,
Violetta Strauss
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Julia Brooks

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 170
C. szczególne : Ciemna grzywka, tatuaże, oburęczność, zapach lawendy
Galeony : 324
  Liczba postów : 2279
https://www.czarodzieje.org/t19470-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19475-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19471-julia-brooks#576533
https://www.czarodzieje.org/t19697-julia-brooks-dziennik#589978
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyPią Kwi 16 2021, 14:53;


  

 
Profesorze,

 
Chorobą, o której chciałam napisać, jest choroba weneryczna znana jako nitinia. Najczęściej stosowaną metodą leczenia tego schorzenia, są okłady ze ślazu, jednak uważam, że można złagodzić jej objawy przy pomocy innych specyfików. Jednym z objawów choroby są ropne narośle, z którymi mógłby sobie poradzić wyciąg z czyrakobulwy i krylicy kwitnącej, które słyną z działania antyseptycznego. Dodatkowo wywar ten wzbogaciłabym krylicą w fazie rozwoju oraz rumiankiem, używanymi w eliksirach łagodzących podrażnienia i wysypki. Taki eliksir należałoby nakładać na zmienione chorobowo miejsca, aż do momentu zniknięcia narośli. Dodatkowo terapię wsparłabym eliksirem na bazie kory drzewa wiggen (działanie regenerujące), kurkumy (działanie przeciwzapalne) oraz pieprzu (zwiększa wchłanianie kurkuminy). Eliksir taki należałoby spożywać każdego dnia, aż do ustania symptomów choroby.
 

   
Julia Brooks
 


Ostatnio zmieniony przez Julia Brooks dnia Pią Kwi 16 2021, 16:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hope U. Griffin

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VI
Wiek : 16
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 165 cm
C. szczególne : Piegi - zimą słabo widoczne
Galeony : 185
  Liczba postów : 337
https://www.czarodzieje.org/t20055-hope-ursula-griffin#617982
https://www.czarodzieje.org/t20074-gobaith#618955
https://www.czarodzieje.org/t20059-hope-u-griffin#618372
https://www.czarodzieje.org/t20191-hope-u-griffin-dziennik
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Moderator
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyPią Kwi 16 2021, 16:01;


Szanowny Panie Rodgers,

pierwszą z chorób, które zamierzam wymienić w mojej pracy i zarazem najpoważniejszą jest smocza ospa – niezwykle zaraźliwa, a w dodatku z możliwym skutkiem śmiertelnym (do tego jest paskudna!). Lekarstwo na nią wynaleziono w XVII wieku i stosuje się je do dziś, co jest bezpośrednim dowodem na to, że nie jest ono w pełni skuteczne.
Podobnie zaraźliwą przypadłością jest groszopryszczka, która jest w stanie przykuć chorego do łóżka nawet na kilka miesięcy; w średniowieczu stosowano podobno jakieś zabobonne metody z ropuchami i ich wnętrznościami. Niestety nie wiem, jak leczy się ją obecnie, choć podejrzewam, że można jedynie wzmacniać organizm odpowiednią dietą i eliksirami oraz dbać o podrażnioną bąblami skórę. Pozostaje się cieszyć, że nie musiałam doświadczyć leczenia osobiście!
Można wspomnieć też o znikaniu epidemicznym, lecz nie jest to groźna choroba, po prostu dość upierdliwa męcząca. Leczy się ją eliksirem wiggenowym.
Jeśli chodzi o eliksiry wzmacniające organizm to należy do nich na pewno regenerujący, w wyjątkowych wypadkach można użyć dictum.
Z wyrazami szacunku

Hope U. Griffin

VI rok, Gryffindor


______________________


i've been searchin’
nothin’s workin’
i've been trippin’
no one’s perfect
chasing vision
just the surface
shirt’s on backwards
not on purpose
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Yuuko Kanoe

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze nienagannie wyprasowany mundurek z odznaką prefekta
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 4499
  Liczba postów : 1612
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17976-yuu
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Poczta Gerrarda QzgSDG8
Gracz
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda EmptyPią Kwi 16 2021, 16:52;Szanowny Panie Rodgers,


chorobą, na którą lek chciałabym opracować byłaby zdecydowanie Vomila, czyli wyjątkowo nieprzyjemne i męczące zatrucie pokarmowe, którego dokładnych przyczyn jeszcze dokładnie nie zbadano.
Ze względu na charakter choroby z pewnością zastosowałabym w nim takie składniki jak chociażby rumianek lekarski, który stanowiłby wraz z wodą bazę eliksiru ze względu na swoje właściwości lecznicze. Zdecydowanie dobrze działa on na podrażnienia żołądka i jelit, a także mógłby sprawić, że eliksir będzie łatwiej przyswajalny także drogą doustną (chociaż zdecydowanie zaleca się stosowanie eliksirów dożylnie w przypadku Vomili).
Kolejnym składnikiem mojego eliksiru byłby rdest ptasi, znany ze swojego powszechnego wykorzystania w leczeniu problemów jelitowych i wspomagający trawienie. Myślę, że dobrze komponowałby się z pozostałymi składnikami wśród których znajduje się jeszcze dla przykładu korzeń rącznika pospolitego, stanowiącego niezwykle silny surowiec lekarski, który pomógłby w zwalczaniu skutków zatrucia i w odżywianiu organizmu.
Ze względu na swoje właściwości odtruwające z pewnością z chęcią zastosowałabym w eliksirze także krople łez księżyca, które zwalczałyby odpowiedzialne za ten stan toksyny lecz ze względu na to, że jest to składnik dosyć trudno dostępny to zapewne musiałabym jakoś obejść się bez niego.
Z kolei dodanie odrobiny marozów mogłoby zmniejszyć odczuwane przez chorego bóle brzucha, które mogą występować ze względu na chociażby silne torsje targające chorym.
Ostatnim użytym przeze mnie składnikiem byłyby kwiaty hibiskusa ognistego, aby nadać eliksirowi właściwości rozgrzewających ze względu na to, że wycieńczony chorobą organizm często zostaje wychłodzony przez częste wymioty.
Z wyrazami szacunku,
Yuuko Kanoe
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Poczta Gerrarda QzgSDG8
Poczta Gerrarda Empty


PisaniePoczta Gerrarda Empty Re: Poczta Gerrarda  Poczta Gerrarda Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta Gerrarda

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta Gerrarda QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-