Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Nad Jeziorem

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorWiadomość


Lara Burke

Student Gryffindor
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175 cm
C. szczególne : Kolczyk w nosie, oraz obok dolnej wargi, bardzo jasne włosy często ma przy sobie swojego nieśmiałka. Powoli wraca na właściwe tory
Galeony : 201
  Liczba postów : 586
https://www.czarodzieje.org/t18343-lara-burke#521843
https://www.czarodzieje.org/t18362-listy-lary#522823
https://www.czarodzieje.org/t18355-lara-i-jej-relacje#522683
https://www.czarodzieje.org/t18352-lara-burke#522441
https://www.czarodzieje.org/t18489-lara-burke-dziennik
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptySob Lis 07 2020, 01:29;

First topic message reminder :


Nad Jeziorem


W samym centrum błoni rozciąga się ogromne jezioro. Uczniowie często tu przychodzą, szczególnie w gorętsze dni, gdy chłodna woda jest wprost idealnym sposobem by choć odrobinę się ochłodzić. Jest to również idealne miejsce, by przy cichym plusku małych fal obijających się o brzeg, odrobić lekcje, bądź poczytać książkę. Czasem można zaobserwować tu ogromną kałamarnicę, leniwie przebierającą swoimi mackami.


Sama nawet nie zauważyła, jak wiele zmian w jej życiu wprowadziło pojawienie się Dunbara pod tym mostkiem w Hogwarcie. Kompletnie nieświadomie cały czas towarzyszyło jej dziwne przeświadczenie, że za chwilę obudzi się z tego snu i znów będzie tą Larą, która wręcz rozpaczliwie potrzebowała pomocy. Tymczasem dzień mijał za dniem, a ona wciąż miała obok siebie kogoś, kto był w stanie wyciągnąć ją nawet z największego bagna emocjonalnego. Nic więc dziwnego, że nawet teraz, kiedy zwyczajnie miała ochotę kląć na czym świat stoi, siedząc obok Dżemiego, jakoś nie mogła tego zrobić. Bo nagle przestawała widzieć w tym sens. Bo wolała się delikatnie uśmiechać zamiast wprowadzać się w jeszcze większą złość. No i nie ma co ukrywać, jego uśmiech był tak zaraźliwym że nie sposób było przejść obok niego obojętnie. Chyba nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, jak pozytywny wpływ na nią posiadał. Nadal towarzyszył jej uśmiech na ustach kiedy przedstawiał jej doskonały plan stania się kopią słynnego hrabi. - Raczej nie polecam tych soczewek. Z tego co zauważyłam bardzo łatwo dzięki nim wystraszyć ludzi - na całe szczęście, jego nie wystraszyła, bo dalej dzielnie siedział obok niej. A może to właśnie dlatego że nie mógł obecnie zobaczyć jej oczu? Prychnęła pod nosem na wzmiankę o Irytku. Nienawidziła serdecznie tego gada od momentu, kiedy jej noga pierwszy raz przekroczyła próg zamku. Na samą myśl, że mogła jeść coś, do czego on coś dorzucił, brało ją na mdłości. Już miała rozchylić palce swoich dłoni, aby sprawdzić, o co mu dokładniej chodziło, ale jednak nie było jej to potrzebne. Od razu po słowach przeszedł do czynów, gdzie po chwili z równie wielką gorliwością go całowała, kompletnie nie zwracając uwagi na cały świat wokół nich. Przecież przyzwolenie otrzymali od samego prefekta naczelnego! Grzechem by było nie skorzystać. Jakoś tak instynktownie przesunęła się do niego jeszcze bliżej, całkowicie zatracając w tej cudownej pieszczocie. Co jak co, ale doskonale wiedział, jak poprawić jej nastrój. Odsunął się w końcu, nawet nie wiedząc, dlaczego to robi. Oddech miała mocno przyspieszony, a wzrok wrócił do normalności, co przywitała z nieskrywaną ulga. Złapała dłoń chłopaka i podniosła się z zajmowanego miejsca. - Ruszaj tyłek, miałeś mi pokazać swój autorski taniec - uśmiechnęła się do niego zachęcająco, bo miała dziwne przeczucie, że jeśli, zostaną dłużej w tym miejscu, to skończy się to szlabanem za bardzo nieodpowiednie zachowanie. - A do mnie i sukni się nie przyzwyczajaj - dodała, by pociągnąć go w stronę parkietu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 22
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Zawsze nosi czarną bluzę z haftem tańczącego Derwisza z tyłu wraz z kojotem i wilkiem z przodu na rękawach, pisze lewą ręką, rzuca zaklęcia prawą, na której palcach nosi Sygnet Myrtle Snow, Pochłaniacz Magii i Pierścień Sidhe. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1947
  Liczba postów : 7128
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyCzw Cze 17 2021, 00:22;

Spoiler:

TEORIA
   Test: 1 > 1 > 6
   Modyfikatory i przerzuty: 3 przerzuty
   Wynik: 12
PRAKTYKA
   Węzidło: 100
   Minutki:
          11 + 24 > 39 + 24 (reszta przerzutów off, bo się zepsułam z rzutami, a i tak jest W)
          [url=link]kostka nr 2[/url]
          [url=link]kostka nr 3[/url]
          [url=link]kostka nr 4[/url]
          [url=link]kostka nr 5[/url]
   Modyfikatory i przerzuty: 3 przerzuty, +24pkt
   Wynik: 5 + 1 = 6
Wynik
   Punkty: 12 + 6 = 18
   Ocena: W

Jedno wiedział - z tym człowiekiem nigdy nie miał lekcji, bo jakimś cudem zawsze udawało mu się go unikać. Czy to poprzez obowiązkowe wakacje od szkoły, czy jednak stan zdrowotny, niemniej jednak - zgodnie z własnym podejściem do tej sprawy - zamierzał zdać tym samym przedmiot, wszak ONMS wiązało się stricte z Uzdrawianiem, a i kiedyś przepadał za zwierzętami. Nawet jeżeli te obecnie jakoś wyczuwają od niego dziwną aurę, no cóż, stał przed salą i czekał, aż wszystko się rozpocznie. Ubrany na elegancko, choć nie do końca, wszak wiedział, że część praktyczna może tak naprawdę ubrudzić go i przyczynić się do gorszego urazu niż kopnięcie z kopyta od abraksana. Na szczęście bark go już nie bolał i mógł ostatecznie wziąć cięższy wdech, wiedząc, że w warunkach kontrolowanych nic złego nie powinno się wówczas wydarzyć. Chyba, raczej, na pewno.
Najwidoczniej, kiedy to przysiadł do ławki, okazało się, że pytań było sporo, ale nie były one trudnościowo jakoś skomplikowane. Niosły ze sobą prędzej możliwość swobodnego wykazania się, tak więc i ruszał naprzód z pierwszymi pytaniami, nie zastanawiając się jakoś specjalnie nad śmiertelnym wrogiem bazyliszka bądź tego, z jakich zwierząt składa się chimera. Gatunki trollów może nie były tym, o czym lubił się rozpisywać, ale koniec końców szło mu całkiem nieźle. No ba, jakimś cudem nie miał problemów z pytaniami, a więc i test pozostawał wypełniony najróżniejszymi odpowiedziami, które - jak Lowell miał nadzieję - będą w jakiś sposób prawidłowe. Rysowane raz po raz literki, które układały się w słowa, pozostawały wyraźne i prawidłowe, jako że lewą rękę zdołał w ciągu tych paru miesięcy całkiem nieźle opanować.
Część praktyczna była bardziej ekscytująca, bo, jak się okazało, pójście nad jezioro z nauczycielem, gdzie czekała jeszcze dodatkowo komisja (to się nieźle postarali), niosło ze sobą konieczność założenia kelpii więzadła, z czym nie miał żadnego problemu. Najwidoczniej szczęście mu dopisywało; złe sytuacje ciągle go omijały i poza koniecznością użycia na sobie zaklęcia Bąblogłowy, wyglądało na to, że wiele rzeczy pozostawało w kontrolowanych warunkach. Dlatego, kiedy zakończył zakładanie przedmiotu na stworzenie, nie pozostawało nic innego, jak udać się w swoiste rodeo na podwodnym rumaku i udowodnić, że mimo ćwiczeń - nawet jeżeli bardzo by się starał - zdołał chwycić się zwierzaka tylko i wyłącznie na jedną minutę. No cóż, to, co się pobawił, to jego, a i tak wyszedł zadowolony z egzaminu, gdy okazało się, że szło mu całkiem nieźle i nie miał prawa narzekać. To są w sumie zawsze te ostatnie, dobre wspomnienia ze szkoły, prawda?

[ zt ]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Zoe Brandon

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 170
C. szczególne : piegowata twarz, wianki we włosach, dużo gada
Galeony : 141
  Liczba postów : 163
https://www.czarodzieje.org/t19573-zoe-brandon#581404
https://www.czarodzieje.org/t19575-sowa-zoe#581413
https://www.czarodzieje.org/t19572-zoe-brandon#581405
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyCzw Cze 17 2021, 12:32;

Spoiler:

TEORIA
   Test: 1
   Modyfikatory i przerzuty: -
   Wynik: 2 (ale po ściąganiu 0)
Ściągi
   Rzut na ściągę: 30
   Rzut na stres: 1
   Rzut na powodzenie: C
   Rezultat: wyzerowana część teoretyczna. droga młodzieży, NIE WARTO
PRAKTYKA
   Węzidło: 23
   Minutki:
          56
          73
          95
          83
          75
   Modyfikatory i przerzuty: -
   Wynik: 5
Wynik
   Punkty: 5
   Ocena: O


Choć w książkach zaczytywała się namiętnie, zdecydowanie nie było wśród nich zbyt wielu podręczników - zawsze wydawało jej się, że posiadanie wiedzy praktycznej jest dużo bardziej przydatne, i dużo ciekawiej jest się go uczyć, niż wkuwać nudną teorię, która jakoś nigdy nie chciała na dłużej zadomowić się w jej umyśle. Ambitna była, naturalnie, jednak nie na tyle, by na przykład regularnie przyswajać tegoroczny materiał z opieki nad magicznymi stworzeniami i skrzętnie zgłębiać tajniki rozmaitych gatunków opisanych w podręcznikach; dlatego gdy tuż przed egzaminem dowiedziała się od grupki wyraźnie przestraszonych Puchonów, że profesor Villeneuve przygotował m o r d e r c z o trudny sprawdzian z zadaniami opisowymi, testem wielokrotnego wyboru i Merlin (he) wie czym jeszcze, cóż, lekko spanikowała. Na tyle, by dać się namówić wewnętrznemu demonowi na szybkie spisanie ściągi, która w teorii miała ją uratować od kompletnej porażki, w praktyce... cóż. Sama świadomość podjęcia skandalicznej próby oszustwa sprawiała, że Zosia zapociła dłonie, zzieleniała na twarzy i prawie zemdlała ze stresu, że zostanie przyłapana - i nawet ślepy Alex by zauważył, że dziewczę kręcące się nerwowo w ławce na tyłach coś kombinuje. Została zdemaskowana przez nauczyciela jeszcze zanim cokolwiek wyczytała z lekko rozmazanych bazgrołów, a wszystko, co zdążyła do tej pory napisać - niewiele - zostało bezlitośnie przekreślone i podsumowane wielkim "0 punktów". Żenująca porażka rozproszyła ją na tyle, że podczas praktycznej części zadania (bardzo ekscytującej, swoją drogą) kompletnie zapomniała o potrzebie założenia na zwierzę wędzidła, o czym na szczęście przypomniał jej profesor, odejmując przy tym jeszcze kilka punktów. Wiedziała, że jeśli nie uda jej się odpowiednio długo utrzymać na grzbiecie kelpii, najzwyczajniej w świecie obleje - a ponieważ nie miała zamiaru do tego dopuścić, przełknęła śliskie skrzeloziele, zacisnęła zęby, uśmiechnęła się do swojego rumaka i bardzo zdeterminowana udała się na wspaniałą podwodną przejażdżkę, która przebiegła tak gładko i przyjemnie, jakby robiła to codziennie. Udało jej się wytrzymać całe pięć minut zgodnie z poleceniem nauczyciela, a kiedy wyłoniła się na powierzchnię i zaczerpnęła powietrza, była z siebie tak dumna i tak szczęśliwa, że nawet nie przejęła się tym, że koniec końców jej wiedza została oceniona jako okropna.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów, piegi, lawendowy tatuaż za lewym uchem
Dodatkowo : Prefektka, Hipnoza
Galeony : 1216
  Liczba postów : 1171
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyCzw Cze 17 2021, 20:17;

Spoiler:
TEORIA
   Test: 3
   Wynik: 6pkt

PRAKTYKA
   Węzidło: 23 > 65
   Minutki:
          100
          3
         
   Modyfikatory i przerzuty:przerzut na wędzidło za kuferek (użyty) +12 do minutki za kuferek (i tak nic nie daje)
   Wynik: 6pkt
Wynik
   Punkty: 12pkt
   Ocena: Z

Idąc na egzamin z ONMS kompletnie nie wiedziała czego się spodziewać. Niby ostatnio trochę się podszkoliła w tej dziedzinie, a jednak wciąż nie czuła się zbyt pewna wśród magicznych zwierząt. Siadając do teorii była więc naprawdę maksymalnie skupiona. Test był długi i dotykał naprawdę wielu zagadnień. Niektóre były dziewczynie bardzo dobrze znane, inne zdecydowanie mniej. Starała się nigdzie nie zostawiać pustego miejsca. Pióro sunęło po pergaminie starając się umieścić na nim możliwie najwięcej poprawnych odpowiedzi, choć niestety nie zawsze było to takie proste. Trolle, kapturki i inne piękne stworzenia w końcu zaczęły jej się mieszać w oczach razem z całą wiedzą, jaką na ich temat dziewczyna posiadała. Ledwo zorientowała się nawet, że czas przeznaczony na tę część egzaminu minął. Oddała więc pergamin nie do końca ukontentowana z tego, jak jej poszło i przystąpiła do części praktycznej.
Gdy usłyszała, że jej zadaniem jest dziś kelpie nie wiedziała, czy się cieszyć, czy wręcz przeciwnie. Bardzo dobrze pamiętała, że podczas lekcji poległa przy druzgotkach, choć kilka dni później z Blainem miała okazję dostrzec i nawet nieco wywabić to stworzenie ze szkolnego jeziora. Ostrożnie zajęła się więc zakładaniem wędzidła, co o dziwo poszło jej naprawdę sprawnie, a dzięki temu mogła zabrać się za dalszą pracę. Dosiadła kelpie i już zanurzyła się pod wodę. Niestety nie było jej dane spędzić tam zbyt wiele czasu. Minęła minuta, może z kilkoma sekundami, gdy już była ponownie na brzegu. Ruda miała już serdecznie dość tych wszystkich egzaminów i tym bardziej licznych porażek, jakie w swoim mniemaniu odnosiła. Na szczęście zbliżała się już do mety i rozciągała się przed nią wizja błogiego odpoczynku.

//zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Drake Lilac

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 203 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na ręce Bransoletę Wielkiej Wezyrki - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak
Galeony : 368
  Liczba postów : 764
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyCzw Cze 17 2021, 23:30;

Spoiler:

TEORIA
   Test: 1 > 5
   Modyfikatory i przerzuty: darmowy przerzut(wykorzystany)
   Wynik: 10
PRAKTYKA
   Węzidło: Postać stworzona po 01.02.2021. Nie muszę rzucać : D
   Minutki:
          33 + 27 = 60
          34 + 27 = 61
          72 +27 = 99
          32 + 27 = 59
          42 + 27 = 69
   Modyfikatory i przerzuty: + 15 do wyniku za świeżą postać, +12 do wyniku za kuferek, +5 pkt za wędzidło
   Wynik: 5 + 5 = 10
Wynik
   Punkty: 10 + 10 = 20
   Ocena: Wybitny

Nadeszła pora na opiekę nad magicznymi stworzeniami. Przedmiot, który zdecydowanie znajdował się bardzo wysoko na jego liście ulubionych przedmiotów szkolnych. Mimo to część teoretyczna była... ciekawa. Niektóre pytania były dziecinnie proste, ale były też takie przy których musiał się kilka chwil zastanowić. Trafiły się nawet takie przy których poległ i nie był w stanie na nie sensownie odpowiedzieć. Pytaniami które go pokonały były oczywiście siódme i dwunaste. Na szczęście z resztą jakoś sobie poradził. Kiedy przeszli do części praktycznej, dziękował sobie że jednak postanowił ślęczeć w bibliotece, kiedy pisał dla Villeneuve'a pracę domową o kelpiach. Skrzeloziela nie brał, bo jego efekt trwał aż godzinę a on miał utrzymać się na stworzeniu tylko przez pięć minut. Dlatego zdecydował się na zaklęcie bąblogłowego, które sam rzucił. Dobrze że w wodzie były też trytony, bo naprawdę nie miał chęci zwalczania natrętnych druzgotek. Nigdy też by nie pomyślał że egzamin może mu sprawić tyle frajdy. Przez te pięć minut w wodzie czuł się wspaniale. Zleciały mu one tak szybko, że nawet nie wiedział kiedy. Po otrzymaniu oceny, która napawała go dumą mógł ruszyć się wysuszyć i przygotować do kolejnego egzaminu.

/zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Maximilian Felix Solberg

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : leworęczność, dupa nie zaklęciarz, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu
Galeony : 535
  Liczba postów : 7678
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyWto Cze 22 2021, 11:34;

Spoiler:
TEORIA
   Test: 6
   Modyfikatory i przerzuty: 2 przerzuty kuferkowe, +24pkt do utrzymania się na kelpii
   Wynik: 12pkt.

PRAKTYKA
   Węzidło: 58 - sukces
   Minutki:
          84
          13 > 74
          94
           4 > 68
          55
   Modyfikatory i przerzuty: przerzuty kuferkowe 2 (użyte)
   Wynik: 10pkt.
Wynik
   Punkty: 12 + 10 =22pkt
   Ocena:W

Opieka nad Magicznymi Stworzeniami brzmiała dla Maxa jak koszmar. Nigdy nie krył się z tym, że nie jest to jego ulubiony przedmiot i też nie posiadał aż takiej wiedzy w tym temacie, by czuć się wyjątkowo pewnym. Ponownie więc nie oczekiwał cudów, gdy tak zmierzał na błonia w kierunku jeziora. Nie trzeba było być geniuszem, by domyślić się, że egzamin będzie pewnie traktował o istotach wodnych.
Widząc arkusz z pytaniami przez chwilę go zatkało. Dostał nagłej pustki, którą to musiał jakoś zwalczyć. Powoli przypominał sobie potrzebne informacje, spisując je na pergaminie. Powoli acz dokładnie zapełniał pustą przestrzeń, aż w końcu okazało się, że nie pozostawił nawet kawałka pustego miejsca. Tego to na pewno się nie spodziewał.
Nieco bardziej pozytywnie nastawiony przystąpił więc do części praktycznej. Nigdy nie miał do czynienia z kepie, ale wiedział dokładnie, jak postąpić, by ta dała mu wejść na swój grzbiet i nie utopiła w ciągu sekundy. Dość sprawnie poradził sobie z wędzidłem, a następnie dosiadł istoty. Nieco niechętnie przyjął skrzeloziele, nie będąc pewnym, jak będzie się po nim czuł i ruszył pod wodę. Wydawało mu się, że jest tam zaledwie kilka sekund, więc ślizgon naprawdę zdziwił się, gdy wypłynął na powierzchnię i usłyszał, że spędził w jeziorze całe pięć minut.
Mokry, ale i zadowolony opuścił błonia wiedząc, że na dziś ma już fajrant.

//zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Doireann Sheenani

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 158
C. szczególne : Jest drobniutka. || Wygląda zdecydowanie młodo; piwa jej nie sprzedadzą.
Galeony : -150
  Liczba postów : 561
https://www.czarodzieje.org/t20296-doireann-sheenan#636815
https://www.czarodzieje.org/t20298-korespondencja-doireann-sheenani#637079
https://www.czarodzieje.org/t20299-korepetycje-z-matematyki#637082
https://www.czarodzieje.org/t20295-doireann-sheenan#636813
https://www.czarodzieje.org/t20301-doireann-sheenani-dziennik#63
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptySro Cze 23 2021, 20:46;

Spoiler:

TEORIA
   Test: k6
   Modyfikatory i przerzuty: Modyfikator dla początkujących
   Wynik: 12

PRAKTYKA
   Węzidło: -
   Minutki:
          78
          91
          82
          37 + 15 = 52
          69
   Modyfikatory i przerzuty: Modyfikator dla początkujących; brak rzutu na węzidło, +15 do czasu.

   Wynik: tu wpisujesz ilość uzyskanych punktów w cz. praktycznej.
Wynik
   Punkty: 10
   Ocena: 22 - wybitny

  Doireann miała bardzo specyficzną relację z Opieką Nad Magicznymi Stworzeniami. Były to bowiem jedne z jej ulubionych lekcji. Wciąż nie oznaczało to jednak, że przychodziła na nie z promiennym uśmiechem, bezbłędnie przygotowana i naładowana chęciami na poznawanie kolejnych niesamowitych kreatur i ich jeszcze dziwniejszych właściwości. Część teoretyczna zajęć była bezpieczna i nawet ciekawa, a mimo to potrafiła doprowadzić młodą Puchonkę do mdłości. Sheenani miała niską odporność na magiczne dziwactwa i niebezpieczeństwa, toteż słuchanie o niektórych przypadkach było... trudne.
  Dziewczyna uznawała jednak, że wszystko jest lepsze od trzymania w ręku różdżki, toteż starała się za makabrycznym materiałem nadążać. Teoretyczna część egzaminu pokazała, że... Bitwę z własnymi lękami wygrała - i to w epickiej i widowiskowej walce, której koniec zwieńczony został pokazem fajerwerków i wiwatującym tłumem. Przynajmniej tak wyglądało to w głowie Puchonki, która coraz mniej dowierzała, jak dobrze szły jej egzaminy. Do tej pory zdobywała naprawdę wysokie oceny. Czuła w kościach, że dobra passa nie potrwa zbyt długo.
  Kiedy zrozumiała, na czym praktyczna część egzaminu miałaby polegać, poczuła, jak uginają się pod nią kolana. Na nic zdały się zapewnienia o bezpieczeństwie; Doireann nie widziała przed sobą atrapy, a kalpię. Narastający lęk nie omieszkał dodać jej parę kolejnych centymetrów w kłębie. Jeszcze zanim odważyła się podejść do tego wcale-nieżywego-wcale-niegroźnego-konia-co-wciąga-pod-wodę-i-zabija z zamiarem założenia wędzidła, czuła się, jakby przegrała wszystko. Dotychczas zdobyte dobre oceny przestały mieć znaczenie, gdy spojrzała w oczy niechybnie nadchodzącej śmierci.
  Prawdopodobnie owe przerażenie sytuacją przyczyniło się do tego, że Doireann wytrzymała pod wodą naprawdę długo. Dziewczę, z okalającą jej głowę bańką powietrza, zesztywniałe ze strachu, przyległo do grzbietu atrapy, skupiając się tylko i wyłącznie na jednym - nie spadnij. I nic nie było w stanie jej rozproszyć.
  Kiedy część praktyczna się zakończyła, a Doireann wysłuchała, co do powiedzenia miał profesor, Puchonka niemalże biegiem oddaliła się od jeziora. Była roztrzęsiona i rozpłakana; a zdobycie najlepszej możliwie oceny wcale jej nie pocieszało. Postanowiła, że już nigdy nie wlezie na nic, co chociaż trochę przypominać będzie kalpie.

//zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mulan Huang

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : niewielki tatuaż z przodu lewego barku, często zmienia kolor włosów oraz korzysta z magicznych i barwiących soczewek, czasami chodzi z widocznym modelem smoka chińskiego ogniomiota, którego nazwała pieszczotliwie Mushu
Galeony : 183
  Liczba postów : 496
https://www.czarodzieje.org/t20227-mulan-huang#630198
https://www.czarodzieje.org/t20246-lacze-lan
https://www.czarodzieje.org/t20247-mulan#631275
https://www.czarodzieje.org/t20228-mulan-huang#630207
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptySob Cze 26 2021, 23:08;

Spoiler:
TEORIA
   Test: 5
   Modyfikatory i przerzuty: 3/4 przerzuty wykorzystane (3 za kuferek, 1 za nową postać)
   Wynik: 10
PRAKTYKA
   Węzidło: nie muszę
   Minutki:
          77+15+24=116
          13+15+24=52
          59+15+24=98
          74+15+24=113
          31+15+24=70
   Modyfikatory i przerzuty: +15 za nową postać, +24 za kuferek
   Wynik: 10
Wynik
   Punkty: 10+10=20
   Ocena: Wybitny.

Nie było mowy o tym, żeby Huang ominęła egzamin z ONMS. Jej ukochana dziedzina, ta z którą wiązała swoją przyszłość. Po prostu nie było opcji, aby nim wzgardziła. Dlatego też zjawiła się na wyznaczonym miejscu o odpowiedniej porze, aby przystąpić do części teoretycznej. Ta nie byłą wcale taka straszna. Głównie dlatego, że większość pytań była dosyć popularna i należała do podstaw zagadnień związanych z magicznymi stworzeniami. Ciekawiło ją natomiast jaką formę mogłaby przyjąć część praktyczna. Dosyć szybko przekonała się o tym w momencie, gdy dotarli nad jezioro. Niemożliwe... Ujeżdżanie Kelpie? Ale jak to? Tak po prostu?
Z uśmiechem na ustach podeszła do magicznej atrapy, aby następnie skierować zająć się zakładaniem jej wędzidła. Ta część poszła jej z pewnością bezbłędnie i mogła z powodzeniem zacząć siodłać kelpie wcześniej spożywszy skrzeloziele. No to żelaznego byka puszczono w ruch.
Nie było łatwo. Koń wierzgał się całkiem mocno zarówno nad powierzchnią wody jak i pod nią, a nagłe uderzenie tafli wody przy nurkowaniu było sporym wyzwaniem. Czuła napływający masyw wody jeziora, a jedyne co mogła zrobić to zacisnąć mocniej dłonie na trzymanych lejcach oraz ścisnąć mocniej udami boki zwierzęcia, starając się jakoś dostosować do jego ruchów i nie dać się zrzucić przy pierwszej lepszej szansie. Cudem udało jej się wytrwać całe pięć minut, które przesycone były adrenaliną płynącą żyłami, szybko bijącym sercem i okrzykami euforii. To było naprawdę fajne. Chciała jeszcze raz. No, ale zamiast tego mogła jedynie przyjąć wystawioną ocenę i opuścić tereny jeziorne.

z|t
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


William S. Fitzgerald

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 183,5 cm
C. szczególne : tatuaże: motyw quidditchowy na lewym ramieniu, czaszka wężna na prawej piersi i runa Algiz po wewnętrznej stronie lewego przedramienia | amulet z jemioły zawsze na szyi
Dodatkowo : Kapitan Drużyny Ślizgonów
Galeony : 3264
  Liczba postów : 1683
https://www.czarodzieje.org/t17623-william-s-fitzgerald#494556
https://www.czarodzieje.org/t17645-ulisses#495903
https://www.czarodzieje.org/t18851-fitzgerald-company#541760
https://www.czarodzieje.org/t17635-william-s-fitzgerald#495526
https://www.czarodzieje.org/t19423-william-s-fitzgerald-dziennik
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyPon Cze 28 2021, 12:43;

Spoiler:

TEORIA
   Test: 4
   Modyfikatory i przerzuty: 1/1 przerzut [kuferek – 13 pkt]
   Wynik: 8 pkt

PRAKTYKA
   Węzidło: 349 – sukces
   Minutki:
          89
          50
          93
          96
          55
   Modyfikatory i przerzuty: 0/1 przerzut na wędzidło [kuferek], 1/1 przerzut na utrzymanie się pod wodą [kuferek], +12 do utrzymania się pod wodą [kuferek]
   Wynik: 10 pkt

Wynik
   Punkty: 8 [teoria] + 10 [praktyka] = 18
   Ocena: PO

  Dlaczego zdecydował się zdawać opiekę nad magicznymi stworzeniami? Sam chyba nie byłby sobie w stanie do końca odpowiedzieć na to pytanie, nigdy w końcu nie przejawiał jakiegoś nadmiernego zainteresowania zwierzętami, choć na lekcjach nawet sobie jako tako radził (miał nawet wyrobioną licencję). I to prawdopodobnie zadecydowało o tym, że i w tym roku postanowił znów podejść do egzaminu z tego przedmiotu, nawet jeśli w zasadzie nie musiał.
  Jak każdy inny egzamin i ten rozpoczęła teoria składająca się z dwunastu pytań. Na pierwszy rzut oka mogło się to wydawać dużo, ale po wczytaniu się w ich treść okazało się, że nie są one specjalnie trudne i nie wymagają tworzenia elaboratów na kilka rolek pergaminu. Nie był ekspertem, a i tak na większość udało mu się udzielić odpowiedzi, których był pewien; co do reszty miał pewne wątpliwości, ale ogólnie i tak był całkiem dobrej myśli, jeśli chodzi o tę część.
  Nie da się zaprzeczyć, że znacznie więcej entuzjazmu wzbudzała część praktyczna, która miała polegać na utrzymaniu się przez co najmniej pięć minut na grzbiecie nurkującej kelpii. Nie takiej żywej rzecz jasna, ale dość wiernie wykonanej magicznej atrapy tego stworzenia. Jak dobrze pamiętał z napisanego w ramach jednego z zadań domowych eseju najpierw należało tej wodorostowej paskudzie założyć wędzidło, żeby nie skończyć jako jej obiad. Tak więc i zrobił. Potem rzucił na siebie zaklęcie Bąblogłowy, jako iż nie widział sensu we wmuszaniu w siebie obślizgłego skrzeloziela, skoro w wodze miał spędzić góra kilka minut, a efekt zielska utrzymywał się co najmniej godzinę, by następnie dosiąść grzbietu stworzenia-atrapy i dać się porwać pod taflę jeziora.
  Utrzymanie się na grzbiecie kukły wcale nie należało do najprostszych zadań, temu nie było co zaprzeczać, ale Ślizgon mocno zacisnął palce na wodrostach i dość pewnie przylgnął do grzbietu wodnego demona. Sporo pewnie też dawało mu to, że miał dużo doświadczenia w lataniu, które teraz starał się przekładać na to zadanie; nie zaprzeczyłby też, że zwyczajnie dobrze się przy tym bawił. Nie liczył czasu spędzonego w jeziornej toni, ale kiedy atrapa się wynurzyła okazało się, że spędził tam całe wymagane pięć minut.
  Uzyskana ocena go jak najbardziej satysfakcjonowała, więc pozostało mu jedynie się osuszyć po tym podwodnym rodeo i opuścić brzeg jeziora.

   | z/t
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Yuuko Kanoe

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 166cm
C. szczególne : azjatycka uroda, zawsze nienagannie wyprasowany mundurek z odznaką prefekta
Dodatkowo : Prefektka
Galeony : 5843
  Liczba postów : 1822
https://www.czarodzieje.org/t17924-yuuko-kanoe#507792
https://www.czarodzieje.org/t17975-yuuko
https://www.czarodzieje.org/t17976-yuu
https://www.czarodzieje.org/t17925-yuuko#507797
https://www.czarodzieje.org/t19163-yuuko-kanoe-dziennik#561975
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptySro Cze 30 2021, 00:23;

Spoiler:
TEORIA
   Test: 3
   Modyfikatory i przerzuty: kuferek
   Wynik: 6pkt
PRAKTYKA
   Węzidło: 54
   Minutki:
          98
          65
          79
          8 przerzucone na 60
          60
   Modyfikatory i przerzuty: kuferek
   Wynik: tu wpisujesz ilość uzyskanych punktów w cz. praktycznej.
Wynik
   Punkty: 10pkt
   Ocena: 6pkt+10pkt=16pkt - Powyżej Oczekiwań

Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami z pewnością była przedmiotem interesującym, ale równocześnie dosyć niebezpiecznym. W zasadzie nie wiedziała czego powinna się spodziewać i jaki zakres materiału zostanie poruszony w czasie egzaminu. Być może dlatego właśnie poszło jej tak... średnio. Nie była zachwycona z tego, że nie potrafiła odpowiedzieć na tak wiele pytań, ale miała nadzieję na to, że przynajmniej zrehabilituje się w tracie trwania części praktycznej.
Nie bardzo uśmiechała jej się perspektywa ujeżdżania Kelpie. Miała, co do tego złe przeczucia. Nawet jeśli zwierzę nie było prawdziwe. rzuciła na siebie zaklęcie Bąblogłowy, a następnie chwyciła wędzidło, które umieściła w pysku wodnego wierzchowca. To był dobry początek. Teraz jedynie utrzymać się na jej grzbiecie.
Okazało się jednak całe szczęście, że nie było to aż tak trudne wyzwanie. Nie była sportowcem. Obawiała się, że przez to może mieć pewne trudności w trakcie wykonywania tego zadania, ale jednak nie było takiej tragedii. Chociaż może Kelpie po prostu nieco się nad nią zlitowała i nie szalała aż tak bardzo. Faktem było na pewno to, że Kanoe trzymała się jej tak kurczowo, że aż pobielały jej palce, a gdy tylko zeszła na ląd czuła jak nogi niemal się pod nią uginają z nadmiaru emocji. Ważne jednak, że zaliczyła tę część bez większego problemu.

z|t
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ariel D. H. Dickson

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 11
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 149
C. szczególne : Dziewczęce rzęsy, pieprzyki na lewej stronie twarzy i ciele, piegowaty nos, wiecznie nieobecne spojrzenie
Galeony : 28
  Liczba postów : 35
https://www.czarodzieje.org/t20726-ariel-dante-horace-dickson
https://www.czarodzieje.org/t20729-poczta-ariela#657948
https://www.czarodzieje.org/t20727-ariel-d-h-dickson
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptySro Wrz 15 2021, 20:11;

Chciałem udać się nad jezioro od samego początku szkoły, ale udaje mi się to dopiero w tym momencie. Hogwart zarzuca mnie obowiązkami w ilości, której się nie spodziewałem i dla nikogo nie ma tam taryfy ulgowej. Jestem zajęty przez całe dnie, tym bardziej że wszystko zajmuje mi znacznie więcej czasu niż przeciętnemu uczniowi. Pisanie esejów i prac domowych to jakieś nieporozumienie, myśli krążą niespokojnie godzinami, aż w końcu zastaje mnie noc. Tym razem nie zamierzam na to pozwolić i wychodzę z zamku chwilę po ostatnich zajęciach.
Oczywiście mży, ale nie byłbym Szkotem, gdyby mi to przeszkadzało. Udało mi się nie zapomnieć płaszcza, więc paskudna aura dosłownie po mnie spływa kiedy idę przez błonia, w swoich kaloszach wskakując w każdą napotkaną po drodze kałużę. Żadna mi nie umknie! Patrzę przed siebie i wyznaczam sobie błotno–kałużową trasę prowadzącą do mojego celu. Skacząc przez nie, zbliżam się do brzegu jeziora i byłbym dotarł już do celu, gdyby udało mi się pokonać ostatnią, największą z nich. Patrzę na nią srogo, a ona błyska do mnie swoją niewzburzoną jeszcze powierzchnią, kropelkami deszczu puszcza do mnie oczko. Więc skaczę.
To nierówna walka i niestety kałuża ją wygrywa. Chlupie dookoła kiedy w nią wskakuję, a potem coś idzie nie tak (za to ja nie idę wcale) i ślizgam się w jej mokrym dnie, lądując tyłkiem w samym jej środku.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Oliver F. Fox

Nieokreślony
Wiek : 11
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 135
C. szczególne : Nadmierna dbałość o dykcję, więc gdy się podekscytuje jego "r" może brzmieć nieco zabawnie; specyficzny, nieco niezręczny uśmiech, który prezentuje niemal cały czas; zapach jabłkowej gumy balonowej; okulary z grubymi szkłami
Galeony : 247
  Liczba postów : 219
https://www.czarodzieje.org/t20456-oliver-flynn-fox#647281
https://www.czarodzieje.org/t20461-korespondencja-olivera-f-foxa#647375
https://www.czarodzieje.org/t20459-oliver-flynn-fox#647328
https://www.czarodzieje.org/t20464-oliver-f-fox-dziennik#647383
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptySro Wrz 15 2021, 22:50;

Próbował naprawić swojego dziurawego buta zaklęciami, jednak albo nie opanował wystarczająco nowopoznanego Reparo, albo to zwyczajnie nie mogło poradzić sobie z materiałem, który nie tyle uległ wypadkowi, co zwyczajnie przetarł się ze starości. Nie zamierzał pozwalać na to, by taki szczegół powstrzymał go przed szukaniem składników, które, jeśli wierzyć starszym uczniom, pozwolą mu dorobić się aż kilkunastu galeonów więcej miesięcznie. Nie tylko obłożył stopę super wytrzymałym papierem kanapkowym, ale też obwiązał ją foliową reklamówką, tak przygotowaną ochronę zakrywając najcieńszą skarpetką, jaką tylko znalazł w swoim kufrze. Przy każdym kroku szeleścił cicho, jednak krótki spacer przez błonia upewnił go w tym, że jego konstrukcja działa i choć sam but przemókł mu dość szybko, tak on sam nie czuł wcale zimna, które po lekcji zielarstwa usztywniło mu wychłodzone palce.
Kitrał się właśnie na samym skraju jeziora, koczując w wysokiej trawie przy samych szeleszczących cicho na wietrze trzcinach, gdy nagle wyciągnął się w górę, wynurzając się z zieleni niczym surykatka z piasku, w podobny sposób rozglądając się w koło w poszukiwaniu źródła donośnego chluśnięcia.
- Pomóc Ci? - zawołał w ramach powitań, na wpół w szoku, na wpół w zmartwieniu przyglądając się wyłożonemu na mokrej ziemi chłopakowi, raz dwa doskakując do niego, komicznie manewrując między kałużami, nie ufając światowi magii na tyle, by nie bać się, że któraś z nich nie pochłonie go zupełnie. - Ojej, Ariel - wypalił głupio, gdy wyciągnął już dłoń przed siebie, gotów pociągnąć chłopaka do pionu, drugą dłonią unosząc zachlapane mgiełką okulary, by z przymrużonymi oczami przyjrzeć się napotkanemu przypadkiem uczniowi, nie kryjąc wcale zdziwienia, ale też trudów identyfikacji. - Zabawne, że zawsze któryś z nas ląduje na ziemi, nie? - zagadnął pogonie, uśmiechając się szeroko, gdy przecierał już okulary o sweter, by z mokrymi smugami mogły powrócić na jego nos. - Też przyszedłeś szukać żab? Podobno taka pogoda jest najlepsza na zbieranie skrzeku, ale trudno mi się szuka przez ten deszcz...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Emrys A. R. Landevale

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 11
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 145
C. szczególne : Rzadko się uśmiecha, jeszcze rzadziej śmieje; ma na nadgarstku małą bliznę ugryzieniu gnoma
Galeony : 206
  Liczba postów : 126
https://www.czarodzieje.org/t20450-emrys-a-r-landevale
https://www.czarodzieje.org/t20769-korespondencja-emrysa#660796
https://www.czarodzieje.org/t20484-emrys-a-r-landevale#647515
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyNie Lis 14 2021, 21:46;

Nie był jeszcze pewny, co myślał o Marli O'Donnell; słyszał o niej trochę na korytarzach i to raczej w pochlebnych kontekstach, a i na plus oceniał fakt, że starsza, zapewne zapracowana - bo sądził jeszcze, że bycie studentem jest wyłącznie dla tych, którzy szczerze pasjonowali się nauką - koleżanka znalazła dla niego tak łatwo wolny czas. Z drugiej strony jej bezpośredni, a nawet wulgarny sposób bycia zdecydowanie go onieśmielał, szczególnie w połączeniu z dobitną pogardą do zasad i reguł, którą wyraziła w liście. Nie wiedział zatem, czy moralne było korzystanie z pomocy osoby w ten sposób postępującej i mogącej chcieć sprowadzić go na złą drogę.
No i z trzeciej strony naprawdę, naprawdę chciał utrzeć nosa Baby.
Ubrał się więc ciepło, nie bardzo wiedząc, czemu mają praktykować legalne zaklęcia poza zamkiem, kiedy pogoda nie była zupełnie sprzyjająca, ale postanowił się o to nie dopytywać, bojąc się, że umykało mu po prostu coś istotnego. Być może transmutacja reagowała lepiej przy większej wilgotności powietrza?
- Dzień dobry - rzucił nieśmiało do Gryfonki - długo zastanawiał się w jaki sposób się do niej zwracać, bo samo imię wydawało mu się niegrzeczne i niezręczne, jakby nie do końca był do tej formuły uprawniony. Zaraz jednak się wyprostował, postawą próbując dodać sobie pewności siebie.- Jestem Emrys Ambrose Ray Landevale. Przyszedłem się uczyć - wyrecytował już standardową formułę, wyciągając poważnie rękę do dziewczyny.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Marla O'Donnell

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : szeroki uśmiech, roziskrzone spojrzenie, głośny śmiech, koścista sylwetka, bardzo ekspresyjny sposób bycia, wyraźnie zarysowane kości policzkowe, irlandzki akcent, często wplata kolorowe apaszki we włosy
Galeony : 424
  Liczba postów : 287
https://www.czarodzieje.org/t20424-marla-o-donnell#646655
https://www.czarodzieje.org/t20478-marla-o-donnell#647470
https://www.czarodzieje.org/t20470-marla-o-donnell#647414
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyPią Lis 19 2021, 00:57;

Uśmiechnęła się szeroko na widok chłopca. Nigdy w życiu by się nie spodziewała, że ktoś się do niej zgłosi o pomoc w nauce. N A U C E. Była pewna, że gdy to nastąpi to świat się skończy. A jednak, apokalipsa (jeszcze) nie nadeszła i nic nie wskazywało na to, żeby miało do niej dojść. Świadomość, że do tego młodego Krukona dotarła wieść, iż to właśnie ona dobrze sobie radzi z transmutacją, powodowała u niej przyjemne ciepło w okolicy serca. - Cześć! Nie musisz się stresować ani mówić do mnie dzień dobry, jestem Marla - wyciągnęła dłoń, aby przypieczętować tę nową znajomość i dodać chłopakowi trochę odwagi. Wyglądał na spiętego, a nie chciała, żeby ktokolwiek w jej towarzystwie czuł się sztywno. - Ubrałeś się ciepło? Będziemy się uczyć tu, bo mamy dookoła mnóstwo rekwizytów, które możemy wykorzystać. Wzięłam gorącą czekoladę i mnóstwo słodyczy, mam nadzieję, że pomożesz mi je zjeść - zaczęła konwersację klasycznym słowotokiem, wskazując na torbę wypchaną owymi przekąskami.
Gdy zorientowała się, że zapomniała zgarnąć z dormitorium pled, zdjęła apaszkę z głowy i za pomocą Invento transmutowała ją w duży, miękki koc. - Pomożesz mi rozłożyć? Przecież nie będziemy siedzieć na ziemi ani tak sterczeć!
Kiedy ogarnęli już miejsce, klapnęła, zachęcając do tego samego Krukona. - Okej, pomyślałam sobie, że zaczniemy od czegoś, co nie tylko ułatwi ci codzienne życie, ale i będzie przydatne w jakichś pojedynkach. Quartario - oznajmiła uroczyście. - Wiesz do czego służy to zaklęcie? - zapytała, chcąc jednocześnie sprawdzić na jakim poziomie jest jego podstawowa wiedza. - Jeśli tak, to jakiego chwytu byś użył?


Póki co bez kostek - sama oceń czy Emrys wie o czym mowa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Emrys A. R. Landevale

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 11
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 145
C. szczególne : Rzadko się uśmiecha, jeszcze rzadziej śmieje; ma na nadgarstku małą bliznę ugryzieniu gnoma
Galeony : 206
  Liczba postów : 126
https://www.czarodzieje.org/t20450-emrys-a-r-landevale
https://www.czarodzieje.org/t20769-korespondencja-emrysa#660796
https://www.czarodzieje.org/t20484-emrys-a-r-landevale#647515
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Gracz
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyNie Lis 21 2021, 23:44;

Stresowanie się w większości wypadków nie było od niego zależne, więc samo zapewnienie starszej koleżanki nie sprawiło, że jego ramiona opadły luźno, chociaż szeroki uśmiech Gryfonki i przyjazny słowotok, a już w szczególności torba wypchana słodyczami - do której oczywiście od razu ciekawsko się wychylił - nieco go uspokajały. Energicznie pokiwał więc głową, może jeszcze się nie uśmiechając, ale dając się podejść na tyle, by nie marszczyć podejrzliwie czoła.
- Nie skurczy się zaraz? Moje transmutacje zawsze trwają tylko chwilkę - zdradził jej półszeptem, jakby samo wspominanie o tym, że coś mu nie wychodziło, było dla niego trudne i wstydliwe - bo przecież rodzice wymagali od niego bycia ponadprzeciętnym. Łapiąc miękki materiał w palce i pomagając rozłożyć go starannie na ziemi, zupełnie nie pamiętał, że przecież od Marli był sporo młodszy i miał jeszcze sporo czasu, by takich rzeczy się nauczyć. Opadł obok niej na koc, od razu wygładzając kilka zagnieceń i wbijając wzrok w swoje palce, licząc że to jednak Gryfonka poprowadzi rozmowę odpowiednim torem.
- Och, tak myślę. - Skinął głową, potrzebując jednak chwili, aby się przekonać do wypowiedzenia teorii, której nie był pewny. - Quart jest od ćwierci, więc zaklęcie pomniejsza. To znaczy nie tak jak Reducio. Pomniejsza ciężar? Bo rzeczy jest tyle samo, ale wydaje się, że mniej - wytłumaczył koślawo, zdecydowanie nie czując się zbyt swobodnie w ustnych odpowiedziach; gdyby mógł to sobie zapisać, to Marla na pewno nie pomyślałaby sobie, że jest niemądry. - I... no nie jestem pewien, ale spróbowałbym chwytu beta. Alfa i gamma wyglądają dużo ofensywniej. - Udał, że trzyma różdżkę w dłoni i, utrzymując łokieć przylegający do ciała, zaprezentował, w jaki sposób poprawnie wykonywało się wspomniany chwyt.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31656
  Liczba postów : 80994
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Specjalny
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 EmptyYesterday at 22:09;


Koło realizacji twórczych

Tym razem Forester przeszedł sam siebie - dużą część szkolnego jeziora zamienił w lodowisko. Postawił odpowiednią, ciepłą budkę, w której dwa wesołe skrzaty wypożyczają łyżwy. Na lodowisku zazwyczaj może przebywać niezbyt duża ilość osób, by nie sprawić problemów czuwającej tutaj magii i nie wpaść do wody. Raz dziennie Howard rozsiada się na przygotowanym dla niego krzesełku i pilnie ocenia jak kto potrafi poruszać się po zamarzniętej tafli. Usilnie próbuje znaleźć króla lodowiska. 

❅❅❅❅
Zasady:

Każdy z was może po prostu pojeździć na łyżwach i zobaczyć jak wam poszło. Nawet jeśli nie chcecie występować w konkursie - i tak zgadzacie się na to wchodząc tutaj (Howard pilnie monitoruje!). Rzucacie kostkę k100 na to jak wam poszło podczas jazdy na łyżwach. Macie dodatkowe modyfikatory. Jest to konkurencja z tańca na łyżwach, nie z szybkości, wytrzymałości itp. Na końcu podkreślcie wasz ostateczny wynik k100.

Nie możecie wylosować więcej niż 49 jeśli macie napisane w karcie, że nie lubicie/umiecie łyżew/sportów zimowych. 
Jeśli wasza postać nigdy nie jeździła na łyżwach, jest słaba w sportach itp. (nie musi być to potwierdzone w fabule, wystarczy, że sami o tym wiecie) - również nie możecie wylosować więcej niż 49. Opisujcie to zgodnie z kanonem postaci.
Możecie dodać 10 punktów do rzutu kostką, jeśli DA jest jedną z waszych dwóch najwyższych statystyk i kolejne 10 jeśli to taniec jest jest waszą domeną. 
Połamany Gumochłon odejmuje sobie od wyniku - 30 punktów. Gibki jak lunballa dodaje do wyniku (szybkość 15, zręczność i zwinność 30).

0-24 Niestety, to jest zwyczajna jazda na tyłku, nie taniec. Wywalacie się nieustannie, jeździcie pupą po lodzie i więcej jesteście na pośladkach niż na nogach. Rzućcie dwa razy kostką k6, by zobaczyć ile razy upadliście. Po tej żenującej przejażdżce obowiązkowo musicie pójść do osoby, która ma co najmniej 15 punktów z uzdrawiania albo skierujcie się do SS. 
25-49 Cóż, nie idzie wam to najlepiej... Może nie wyróżniacie się spektakularną porażką, ale... No nie idzie wam za dobrze. Rzućcie kostką k6, by sprawdzić ile razy upadliście. Jeśli wylosowaliście 1 lub 6 - oznacza, że wpadliście na jakąś osobę i musicie to rozegrać. 
50-79 Naprawdę nieźle! Wygląda na to, że faktycznie... jakoś tańczycie na tym lodzie! Tu jakiś obrót, tam machnięcie ręką. Naprawdę fajnie! Może spróbujecie porwać kogoś do tańca? Jeśli decydujecie się na obrót razem z drugą osobą rzućcie kostką k6. Parzysta - Jest perfekcyjnie! Obydwoje dodajecie +20 do swojego wyniku k100. Nieparzysta - Obydwoje upadliście na tyłki... odejmujecie -20 do swojego wyniku 100. 
80 + To prawdziwa magia co wyprawiacie na tym lodowisku! Naprawdę nie można oderwać od was wzroku. Rzućcie kostką k6, by zobaczyć jak wam poszła ostatni figura, gdzie możecie kogoś podnieść! Parzysta - No dobra, nie warto było podnosić. Co prawda sama figura jest niezła, ale osoba której to zrobiliście nie utrzymała się stabilnie, poleciała do barierki i wpadła do jeziora. Na ułamek sekundy wszyscy tak są podekscytowani samym podniesieniem, że mało kto zauważa tonącego partnera, więc wasze punkty nie zostały odjęte. Nieparzysta - Idealne zakończenie! +5 punktów do wyniku k100 dla Ciebie oraz osoby, którą podnosisz. 

______________________

Nad Jeziorem - Page 7 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Nad Jeziorem - Page 7 QzgSDG8
Nad Jeziorem - Page 7 Empty


PisanieNad Jeziorem - Page 7 Empty Re: Nad Jeziorem  Nad Jeziorem - Page 7 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Nad Jeziorem

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 7 z 7Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Nad Jeziorem - Page 7 JHTDsR7 :: 
hogwart
 :: 
Okolice zamku
 :: 
blonia
 :: 
jezioro
-