Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Leże wielkiego trolla

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Eskil Clearwater

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : V
Wiek : 16
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 180
C. szczególne : prawie zawsze ma na głowie kaptur albo czapkę
Dodatkowo : Półwil
Galeony : 194
  Liczba postów : 618
https://www.czarodzieje.org/t19775-edward-eskil-clearwater#597052
https://www.czarodzieje.org/t19779-pokrecona-skrzynka-na-listy#597322
https://www.czarodzieje.org/t19776-eskil-clearwater#597057
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptyNie Sty 31 2021, 15:37;


Leże wielkiego trolla


Na samym krańcu wyspy, po zejściu na zbocze przy nieuczęszczanym szlaku znajduje się upiorna jaskinia. Droga tu usłana jest kośćmi zwierząt, stęchlizną i dławiącym odorem. Mimo wszystko widać w śniegu wydeptaną ścieżynę, co podpowiada, że pojawiają się tu ludzie. Spotkać tu można wiele połamanych różdżek pokrytych kleistą breją bądź będące trwale zamrożone. Nie usłyszysz tu nawet jednego najmniejszego zwierzęcego dźwięku. Panuje to martwa cisza, a im bliżej jaskini tym do uszu dociera mrożące krew w żyłach dyszenie. To tutaj znajduje się dziki górski troll, który niechętnie udostępnia śmiałkom mapę, dzięki której czarodzieje mogą podjąć się próby odnalezienia kopii artefaktów - Łuku oraz Strzały. Za przyniesienie ich oferuje nagrodę, a ich z pewnością mu nie braknie - za trollem w głębinach jaskini znajduje się masa zardzewiałych kufrów o tajemniczej zawartości. Troll jest ogromny, sięga aż cztery metry wzrostu. Do ciała ma wrośnięte elementy ubrania i opancerzenia. Leży w jednym miejscu, wśród miliona kości i szczątek zwierząt. Cuchnie niemiłosiernie i wydaje z siebie ponure dźwięki. Na widok gości z reguły rzuca w nimi jakimiś kamieniami, a gdy Ci wykrzyczą słowa "ŁUK" bądź "STRZAŁA", troll wskazuje łapskiem wschodnią ścianę jaskini, gdzie wyryta jest mapa wyspy z oznaczonymi czterema lokalizacjami. Należy sobie ją przerysować i spieprzać stąd nim Troll uzna Was za przekąskę. Wszelkie powyższe informacje mogliście usłyszeć od tutejszych starszych czarodziejów.

To lokacja eventowa. Osoby, które nie biorą udziału w evencie proszeni są o pominięcie leża, chyba, że życie im niemiłe :) Leże jest troskliwie doglądane przez Mistrza Gry.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 31339
  Liczba postów : 70635
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Specjalny
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptyCzw Lut 04 2021, 20:32;
Artefakty z Torsvårg


Tutejsi czarodzieje zachęcają gorąco do zapoznawania się z nordyckimi legendami, w które społeczność magiczna bezapelacyjnie wierzy. Chodzą również pogłoski, że jeden z potomków trolla Hestnannena poszukuje artefaktu swego pradziada - łuku oraz strzały. Każdy, kogo zapytacie, zapewnia, że troll wynagradza sowicie tych, którzy odnajdą to, czego pragnie. Co mądrzejsi mogą dowiedzieć się, że nie chodzi tu o tej najprawdziwszy artefakt, a jedynie o jego wierne kopie, rozrzucone po całym łańcuchu górskim. Warto wiedzieć, że są sporo warte… a żądni przygód mogą otrzymać mapę z zaznaczonymi czterema lokacjami zaginionego łuku oraz pojedynczej strzały. Skąd akurat taka broń? Oto legenda.

Spoiler:
Pewnego dnia jadący konno troll, zwany Hestmannen, zobaczył kąpiącą się w towarzystwie siedmiu sióstr dziewczynę o imieniu Lekamøya. Zapragnął ją zdobyć, lecz dziewczyny, spostrzegłszy go, uciekły. Siedem sióstr schroniło się na wyspie Alsten, a Lekamøya uciekała dalej. Jeździec zrozumiał, że nie uda mu się jej dogonić i wypuścił w jej kierunku strzałę. Na szczęście zauważył to jeden z mieszkańców wybrzeża i rzucił w niebo swój kapelusz, który, przebity strzałą, spadł do morza. Wtedy nastał świt i promienie słońca zamieniły wszystkie trolle w kamienie. Tak oto powstał słynny górski łańcuch Siedem Sióstr przypominająca kształtem rumaka. Norweska starszyzna dodaje, że próbowano stworzyć identyczną broń - Łuk Hestnannena. Wiele jego pierwowzorów walą się po Norwegii, a ponoć jeden z nich mógłby okazać się tym prawdziwym...


Zasady:

Uwaga. Event polega na odnalezieniu wiernych kopi Łuku oraz Strzały Hestnannena. Są to magiczne artefakty o niecodziennej mocy. Potomek Hestnannena, ogromny i cuchnący troll oferuje jeden ze swoich zrabowanych skarbów w zamian za przyniesienie mu kompletu broni. Istnieje jednak możliwość oszukania trolla, aby zatrzymać zabytek dla siebie… i zrobić z niego ciekawy użytek.

Zwrócenie łuku oraz strzały gwarantuje otrzymanie 1 punktu do dowolnej umiejętności oraz unikalnego przedmiotu eventowego:
Spoiler:
Rogi Odyna - jest to woreczek ze sproszkowanymi rogami Odyna, których właściwości pozwalają dwukrotnie wzmocnić bądź wydłużyć działanie warzonego eliksiru. Taka porcja wystarczy na uwarzenie 2 eliksirów o wzmocnionym działaniu.

Udane oszustwo trolla i zabranie skarbu dla siebie gwarantuje dwie możliwości: możesz zatrzymać łuk i strzałę na pamiątkę albo… łuk sprzedać (dostaniesz za niego 250 galeonów) a strzałę przetopić na unikalny przedmiot:
Spoiler:
Valknut (zdjęcie) - runa/ magiczny tatuaż Valknut lub naszyjnik/pierścień +2 do najlepiej rozwiniętej dziedziny

-> Aby zgłosić się do eventu należy napisać jednopostówkę w Leżu Trolla, gdzie możecie spisać ze ściany mapę z zaznaczonymi mniej więcej lokalizacjami zaginionych artefaktów. Nie ma wymagań liczby słów, ale wierzę, że nie będzie to pięć zdań na krzyż. Aby ukończyć event należy również napisać jednopostówkę i wypełnić niżej umieszczony kod końcowy.

-> Do odnalezienia są dwa artefakty: Łuk oraz Strzała. W jednym wątku można odnaleźć tylko jeden artefakt, a więc aby ukończyć event potrzeba dwóch pełnoprawnych wątków, w których odnajdujecie oba przedmioty.

-> Udział może wziąć każdy, bez żadnej granicy wiekowej ani punktowej.
-> Event zostanie zamknięty 1 marca 2021 roku, a więc najlepiej do tego terminu zakończyć oba wątki i rozliczenie.

-> W evencie można brać udział w parach jednak obie osoby muszą wciąż rzucać kością na powodzenie odnalezienia artefaktu. To, że Pan A znajdzie łuk w danej lokacji, nie znaczy, że Pan B również, mimo że mu w tym towarzyszy.

->Wszelkie wątpliwości rozwieje @Eskil Clearwater (PW/GG/disc (#tiril8072)


Odnalezienie artefaktów


Aby odnaleźć artefakty będziecie musieli rzucić kością i sprawdzić czy jednej z czterech lokacji  odnajdziecie to, czego szukacie.*

-> Jeśli kostki mówią, że nie znajdziesz w lokacji artefaktu wystarczy napisać tam 1 post na minimum 1000 znaków, gdzie najlepiej opisać nieudane próby odnalezienia artefaktu.
-> Oddzielny jest wymagany wątek na znalezienie łuku i oddzielnie na znalezienie strzały - a więc aby odnaleźć oba artefakty należy napisać po jednym wątku dotyczącym odnalezienia łuku oraz odnalezienia strzały.
-> Do wyboru są cztery lokacje. Wybrać można je wedle uznania:
- Zamszony Las - Łuk
- Jezioro "Oko Odyna" - Strzała
- Przeklęta zorza - Łuk
- Biała jaskinia - strzała

Wynik kości należy podlinkować w swoim pierwszym poście w lokacji. Kość to 1k6.
Spoiler:
1 - błądziłeś po lokacji dobre kilka godzin, używałeś wielu zaklęć, czasami wydawało Ci się, że coś tam błyszczy w oddali jednak siłą rzeczy nie znajdujesz ani Łuku ani Strzały. Dzień stracony, musisz szukać dalej. Może warto sprawdzić czy prawidłowo trzymasz mapę albo czy Twój kompas dobrze wskazuje kierunek świata? A może pogoda uniemożliwiła Ci go odnalezienie? Tak czy siak kończysz poszukiwania z pustymi rękoma. Wyziębiłeś się za wszystkie czasy!

2-4 - poszukiwania zwieńczone zostały sukcesem jednak ile się przy tym namęczyłeś to wiesz tylko Ty. Czasami aż kusi się zapytanie Merlina czy był sens męczyć się dla jakiejś kopii artefaktu dla głupiego trolla.
Udaj się do jednej z czterech powyższych lokacji i zapoznaj się z tamtejszymi kostkami, do których należy rzucić kością.

5-6- Nie minęła godzina, a odnalazłeś artefakt. Znajdował się w trudno dostępnym miejscu jednak Twoje zaklęcia, spostrzegawczość pozwoliły Ci szybko uporać się z wyciągnięciem go z kryjówki. Poszło jednak zbyt szybko, prawda? Gdzieś musi być jakiś haczyk.
Dorzuć literę bo artefakt chce na Ciebie wpłynąć:
Samogłoska - artefakt drży, nagrzewa się i zachowuje jakby po prostu żył. Słyszysz nawet jego szept... ale nie da się rozpoznać języka. Może to zasługa Twojego silnego umysłu, silnej woli a może po prostu w porę zorientowałeś się, że ten artefakt jest czarnomagiczny i powziąłeś odpowiednie środki bezpieczeństwa, ale artefakt nie zdołał na Ciebie w żaden sposób wpłynąć. Noszenie go przy sobie wiąże się jedynie z silnym psychicznym dyskomfortem.
Spółgłoska - Nim się zdołasz zorientować artefakt wdziera się swą magią do Twojego umysłu i rozsiewa tam chaos. Od tej pory do końca trwania tego eventu (bądź dłużej jeśli jesteś wrażliwszy i tego chcesz) co kilka słów wpada ci przekleństwo, nabierasz siły fizycznej (w granicach rozsądku - kubek zmiażdżysz w ręku, ale nic poza tym), kruche rzeczy pękają w Twoich rękach, dopada Cię silne pragnienie upicia się wszelkimi trunkami a różdżka nie słucha Cię przez cały Twój następny wątek. Masz ochotę ja złamać na pół oraz iść napierdzielać bronią białą najbliższego wroga. Duch wikinga, prawda?


Oszustwo Trolla


Aby okłamać trolla musisz zebrać odpowiednią ilość punktów:
Jak zdobyć?

Modyfikatory dla osób ze stażem poniżej 2 miesięcy na forum:
Aby oszukać trolla należy zebrać łącznie 5 punktów. Wówczas udaje Ci się go okłamać i poza tym, że jest wściekły to nie rzuca się na Ciebie z atakiem. Wygania Cię i lepiej tu nie wracać. Brawo, masz artefakty dla siebie!.

+1 pkt za każde 5 pkt z ONMS bądź Działalności Artystycznej
+1 pkt za zapis w KP dot. umiejętności kłamania
+1 pkt za każde przeżyte 11 lat
+1 pkt dla hipnotyzera, oklumenty, potomka wili, metamorfomaga i jasnowidza
+1pkt za znajomość trollańskiego (musi to być zapisane w KP)
+1 pkt za posiadany w kuferku przedmiot punktowany z dziedziny ONMS, trzymany przy sobie i wspomniany w poście,
+1 pkt podarowanie trollowi rozpraszacza-błyskotki, która go rozkojarzy typu: lusterko dwukierunkowe, kamyk ukrycia, ukrytego wspomnienia, błyskotki ze spisu przedmiotów i posiadane w kuferku - jeśli masz wątpliwości czy takie coś przejdzie, zapytaj!

Utrata punktów za:
-1 pkt za bycie animagiem, legilimentą, wilkołakiem, czarodziejem z magią bezróżdżkową
-1 pkt jeśli artefakt wpływa na Twój umysł (efekt kostkowy)

Modyfikatory dla osób z wyższym stażem na forum niż 2 miesiące:
Aby oszukać trolla należy zebrać łącznie 8 punktów. Wówczas udaje Ci się go okłamać i poza tym, że jest wściekły to nie rzuca się na Ciebie z atakiem. Wygania Cię i lepiej tu nie wracać. Brawo, masz artefakty dla siebie!.

+1 pkt za każde 15 pkt z ONMS bądź Działalności Artystycznej
+1 pkt za zapis w KP dot. umiejętności kłamania
+1 pkt za każde przeżyte 11 lat
+1 pkt dla hipnotyzera, oklumenty, potomka wili, metamorfomaga i jasnowidza
+1 pkt za posiadany w kuferku przedmiot punktowany z dziedziny ONMS, trzymany przy sobie i wspomniany w poście,
+1pkt za znajomość trollańskiego (musi być to zapisane w KP)
+1 pkt podarowanie trollowi rozpraszacza-błyskotki, która go rozkojarzy typu: lusterko dwukierunkowe, kamyk ukrycia, ukrytego wspomnienia, błyskotki ze spisu przedmiotów i posiadane w kuferku - jeśli masz wątpliwości czy takie coś przejdzie, zapytaj!

Utrata punktów za:
-1 pkt za bycie animagiem(troll nie lubi "zwierzęcych" na swoim terenie), legilimentą, wilkołakiem, czarodziejem z magią bezróżdżkową (jest zbyt niebezpieczny by mu wierzyć)
-1 pkt jeśli artefakt wpływa na Twój umysł (efekt kostkowy)

Jeśli nie udaje Ci się go oszukać to cóż, masz farta, że nie próbowałeś, prawda?Uwaga. Aby artefakty zostały uznane w kuferku należy napisać post końcowy w lokacji leża trolla. Należy uwzględnić w poście, że przybywacie oddać artefakty bądź oszukujecie trolla (jeśli Wasz wynik to umożliwia). Nie musicie zgłaszać się po przedmiot w specjalnym temacie, gdy zobaczę post końcowy w leżu trolla, przyznam przedmiot do kuferka.

Kod końcowy:
Kod:
<zg>Artefakt Łuk:</zg> podaj link, gdzie go znalazłeś
<zg>Artefakt Strzała:</zg> podaj link, gdzie ją znalazłeś
<zg>Zdobyte przedmioty dodatkowe:</zg> jeśli takowe znalazłeś, wpisz je tutaj
<zg>Artefakty:</zg> zwracam i dostaję za to 1 punkt oraz [i]Rogi Odyna[/i] / oszukuję trolla oraz przetapiam skarb - zdobywam 250 galeonów za łuk oraz Valkunt +2 pkt do najlepiej rozwiniętej statystyki (wybierz: tatuaż/runa/pierścień/naszyjnik)- nie musisz nigdzie tego przetapiać, uznajemy, że to zrobiłeś.
<zg>Efekty końcowe:</zg> czy artefakty na Ciebie wpływają? Czy jesteś pod wpływem czarnomagicznego zaklęcia? Wypisz te efekty, które trzymają się Ciebie dłużej niż 1 wątek

______________________

Leże wielkiego trolla Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Beatrice R. Zakrzewski

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : III
Wiek : 15
Czystość Krwi : 50%
Galeony : 122
  Liczba postów : 98
https://www.czarodzieje.org/t16227-beatrice-ristananna-zakrzewski#444625
https://www.czarodzieje.org/t16235-beatrice-p#444945
https://www.czarodzieje.org/t16230-beatrice#444671
https://www.czarodzieje.org/t16229-beatrice-r-zakrzewski#444663
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptyWto Lut 09 2021, 04:08;

// nowy post po wszystkich poprzednich i pierwszy od powrotu

Dość mocno wycofała się z życia szkolnego od niemal roku: przestała chodzić na treningi oraz też angażować się kółka, czy też spotykać się przyjaciółmi. Można śmiało powiedzieć, że jeśli ktoś chowa się cień tak jak to zrobiła Beatrice to chodzi tutaj o jedno... O problemy... Jeśli ktoś tak założył to w sumie za bardzo się nie pomylił. Jednak też nie miał do końca racji też. Beatrica wycofała się, ponieważ pogubiła się. Sądziła, że życie jest łatwiejsze i lepiej jest je zrozumieć. Coraz bardziej przekonywała się jak wielkiej bańce mydlanej żyła. I chociaż tego nie przyzna głośno to jednak jej brat miał trochę racje. Jeśli ktoś spróbowałby jej to powiedzieć, że tak sądziła całkowicie by się z tego wyparła.
Z ludźmi zwykle rozmawiała pokoju wspólnym lub też na zajęciach. Chciała być sama by poukładać sobie w głowie życie uczuciowe własnej matki. Z jednej strony fajnie, że miała coraz to nowego ,,tatę". Bo każdy kolejny próbował ją przekupywać do siebie. Jednak powoli to robiło się nudne. Zaczęło jej czegoś w tym wszystkim brakować. Dlatego kiedy usłyszała po lekcji DA, że Irvette chciała odnaleźć zaginione artefakty. Od razu podbiła do dziewczyny. Nie pytając czy chce mieć towarzystwo, czy też nie. Tylko rzuciła ,,wchodzę to".... Na szczęście dziewczyna zbytni nie protestowała. Jasne znały się nie raz się spotykały po zajęciach i miały podobne zainteresowania, o których często rozmawiały. Chociaż Beatrice była młodsza od Irvet to ta zgodziła się by poszła z nią. Może miała swoje powody, tak jak Bea swoje, dla których się zgłosiła. Musiała oderwać myśli od kolejnego ojczyma i skupić się w końcu na sobie. Złapać wiatr w miotle i poszybować ku przygodzie.
Właśnie tak dokładnie pana Zakrzewski znalazła się w Leżu trolla przeszukując ściany by spisać z nich mapę i odnaleźć zaginione artefakty wraz z koleżanką. Nie wiedziała co Irvetta zamierza z nimi zrobić. Bo jeśli znajdą zamierzałaby to Iver je wzięła. Z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że ona już zyskała swoją nagrodę, a drugi po był Ivertty pomysł z poszukiwaniami.


Ostatnio zmieniony przez Beatrice R. Zakrzewski dnia Sro Lut 10 2021, 17:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Irvette de Guise

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172cm
C. szczególne : Burza rudych włosów i piegi, pierścionek zaręczynowy na palcu
Dodatkowo : Hipnoza
Galeony : 102
  Liczba postów : 306
https://www.czarodzieje.org/t19796-irvette-lavena-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19821-poczta-irvette#601307
https://www.czarodzieje.org/t19822-znajomi-rudej#601308
https://www.czarodzieje.org/t19797-irvette-de-guise
https://www.czarodzieje.org/t19820-irvette-de-guise-dziennik#601
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptyWto Lut 09 2021, 12:01;

Legenda o Skandynawskich artefaktach nie umknęła uwadze Irvette. Długo myślała o tym, czy na pewno powinna się porywać na coś takiego, ale ostateczni w końcu niedługo miała zostać przykładną panią domu i matką, więc musiała skorzystać, póki jeszcze mogła. Dorwała więc Beatrice i zaproponowała wspólną przygodę. Zawsze we dwie raźniej, a z krukonem to już tym bardziej bezpiecznie. Ucieszyła się, gdy dziewczyna przystała na propozycję. Obydwie widać potrzebowały ucieczki od otaczającej je rzeczywistości, a okazja nadarzyła się do tego wręcz idealna.
O umówionej porze spotkały się więc w tym dość osobliwym miejscu, by przyjrzeć się mapie, która miała zaprowadzić ich do ukrytego w Norwegii skarbu. Przekopiowały instrukcje, by mieć je zawsze pod ręką i po krótkiej naradzie postanowiły udać się najpierw do białej jaskini, by tam spróbować swojego szczęścia w odnalezieniu magicznej strzały. Miała przy sobie amulet Uroborosa, który mimo, że był zwykłą błyskotką, w pewien sposób dodawał jej odwagi przed tym, co może czekać dziewczyny w tej nieznanej im lokacji.

//zt wraz z Beatrice
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos, blizny na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, blizna na łydce po ugryzieniu inferiusa, tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka
Galeony : 1092
  Liczba postów : 2745
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptySro Lut 10 2021, 21:38;

Nasłuchała się naprawdę wielu legend w swoim życiu. I musiała przyznać, że ta, która dotyczyła lokalnego trolla i zaginionych artefaktów skutecznie przykuła jej uwagę. Tym bardziej, że mogła samodzielnie stać się częścią tej historii i dopisać jej zakończenie. Choć oczywiście wątpiła w to, aby w pobliżu znajdowały się oryginalne przedmioty magiczne o tak wielkiej mocy i znaczeniu.
Swoją wędrówkę rzecz jasna zaczęła od wizyty w leżu wspomnianego wcześniej trolla.
W kieszeni kurtki zimowej jak zwykle skrywała dwie różdżki, bo jedna to za mało, a zawsze może dojść do wypadku, w którym jedna z nich zostanie poszkodowana. Przez tułów przerzucony też miała pasek torby, w której skrywała przede wszystkim jeden ze swoich notatników, który często jej służył w ciągu ostatnich miesięcy. Dosyć subtelnym Lumosem oświetliła sobie wnętrze leża trolla, by móc ujrzeć, co dokładnie się w nim kryło. Jej wzrok natrafił po jakimś czasie na coś, co przypominało mapę z zaznaczonymi punktami, w których być może znajdowały się artefakty. Nauczona doświadczeniem z poszukiwań domu Laveau, umieściła różdżkę między zębami i sięgnęła po notatnik, by przy pomocy ołówka przerysować to, co znajdowało się na skalnej powierzchni. Miała nadzieję, że stanie się to dla istotną wskazówką. Dopiero po wykonaniu tego zadania opuściła leże, kierując się w jedynie sobie znanym kierunku.

post rozpoczynający event. z|t
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Felinus Faolán Lowell

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Nieliczne pieprzyki na twarzy. Spokojne, harmonijne spojrzenie. Krzyż Dilys na szyi. Blizny, opisane w dzienniku postaci.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 402
  Liczba postów : 3747
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptyCzw Lut 11 2021, 10:18;

Torsvårg kryło w sobie naprawdę wiele tajemnic, które powiązane były głównie ze starą, nordycką kulturą. I, jak żeby inaczej, ta zaczęła Lowella interesować. Nawet jeżeli nie przepadał za zimnem i liczył, że ferie spędzą w całkowicie innym miejscu, to jednak nie mógł zabarykadować się w pełni we własnym igloo, jakoby sądząc, iż to wszystko samo przeminie. Chciał odkrywać - nawet jeżeli chłodny wiatr miał uderzać go w policzki i przyczyniać się do odmarznięcia palców, a ciemność panująca dookoła, wszak jeszcze przez jakiś czas, niewielki, miało to wszystko potrwać, zdawała się go pożerać. Tak naprawdę chciał odszukać część artefaktów, nie czując się bezpośrednio zagrożonym. Podczas jednak pobytu w igloo musiał przygotować samego siebie do tej niewielkiej wyprawy, wszak nie zamierzał bawić się w jakieś późniejsze proszenie o pomoc; czuł się co najmniej dobrze. Nawet jeżeli ciągle odczuwał skutki przeciążenia sygnatury, było już znacznie lepiej - a przynajmniej mógł rzucać zaklęcia, choć te go niestety męczyły. I chociaż potrafił używać ich w prawidłowy sposób, przyczyniały się do nadmiernego uczucia znużenia i tym samym senności.
- ...kapelusz, który, przebity strzałą, spadł do morza. Wtedy nastał świt i promienie słońca zamieniły wszystkie trolle w kamienie... - powiedział, zapoznając się z legendą, która to znajdowała się na jednej z broszur. Norwegia słynęła z naprawdę wielu historii zahaczających o dziedzictwo i dawne korzenie, co nie zmienia faktu, iż nie mieli prawa wiedzieć, czy to jest do końca prawda. Mimo to, jako że każda powieść zawierała w sobie pewnego rodzaju ziarenko prawdy, Lowell nie mógł nie odnieść wrażenia, iż nie inaczej jest w tym przypadku. W każdym bądź razie... był chętny do tego, by zwiedzić częściowo tereny. - Jak myślisz, ile z tego to prawda, a ile to czyste kłamstwo? - mruknął pod nosem do Maximiliana, kiedy to do własnej, bezdennej torby schował tym samym dwie fiolki z eliksirami od Skylera, które to mogły im się przydać, jak również parę innych, przydatnych rzeczy. Trochę jedzenia w postaci kanapek i czekolady, kakao w termosie, jeszcze gorące, oczywiście, a jak żeby było inaczej, pierścień Sidhe, własną, wzmacniającą czarną magię różdżkę, no i krzyż Dilys na piersi.
Wyruszyli tym samym do początkowej lokacji, gdzie, na mapie, znajdowały się poszczególne lokacje, w których potencjalnie mogą odpoczywać i nabierać mocy urzędowej poszukiwane przez jednego z potomków trolla Hestnannena artefakty. Lowell dokładnie analizował każdy kawałek, jakoby chcąc zrozumieć, gdzie to najlepiej byłoby iść. Sam jeszcze zbyt wielu miejsc nie miał okazji zwiedzić, co nie zmienia faktu, iż był chętny do tego, by bardziej zapoznać się z tym, co ma do zaoferowania im Norwegia.
- Hm, jeżeli chcemy łuk, to pozostaje nam Zamszony Las i Przeklęta zorza, natomiast w przypadku strzał... Jezioro "Oko Odyna" i Biała jaskinia. Gdzie chciałbyś pierwsze rozpocząć? - zapytawszy się, palcem przekierował po mapie, kierując potem spojrzenie czekoladowych tęczówek w stronę Solberga. Co jak co, ale sam nie chciał decydować, w związku zdawał się również na jego własną intuicję. Albo doświadczenie, wszak sam zbytnio nie zapuszczał się aż nadto, by coś go nie pożarło. Czasami tak, ale nie za daleko... no i żeby nie wypruło mu flaków. Ogólnie, nie chciał przyczyniać się do żadnego zmartwienia, w związku z czym pilnował się pod względem własnej, nieuchronnej ciekawości.

@Maximilian Felix Solberg
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Felinus Faolán Lowell

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Nieliczne pieprzyki na twarzy. Spokojne, harmonijne spojrzenie. Krzyż Dilys na szyi. Blizny, opisane w dzienniku postaci.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 402
  Liczba postów : 3747
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptyCzw Lut 11 2021, 10:48;

W innym, późniejszym czasie
Partner: @Violetta Strauss

Nie musiał się zbytnio oglądać, kiedy to ruszył wraz z Violettą, ponownie, do leża Wielkiego Trolla. Nie zamierzał jednak ponownie szukać artefaktu, a prędzej dotrzymać towarzystwa dziewczynie. Zresztą, był zainteresowany pewnymi kwestiami i krokami podjętymi pod względem odzyskania przez nią głosu, wszak zbyt wiele nie miał prawa wiedzieć, a już coś podobno się tam szykowało. No ba, nawet nie wiedział, iż ta była w stanie już odzyskać własny głos, dlatego, tym razem początkowo, decydował się przemierzać przez leże w ciszy i należytym spokoju. Odpowiednio wyciszając swój umysł, nie chciał mimo wszystko i wbrew wszystkiemu przyczynić się do wkurzenia czegokolwiek lub kogokolwiek, dlatego kroki stawiał harmonijnie, by przypadkiem, poprzez własną, czasami wręcz wrodzoną niezdarność, nie przyczynić się do upadku na kamienie. Już wcześniej rozdarł sobie spodnie podczas tańców - więcej przypału, a jak żeby inaczej, nie potrzebował, w związku z czym przyglądał się mapie, dokładnie ją analizując. Raz po raz, rozpoznając mniej lub bardziej ścieżki, którymi miał okazję poruszać się po okolicach Torsvårgu.
Zabrał ze sobą jeden eliksir wiggenowy, przystosowany do ogólnego zastosowania, jak również jeden eliksir specjalnie pod jego grupę krwi. Na szyi znajdował się krzyż Dilys, który to zawsze miał ze sobą praktycznie, natomiast w kieszeni dzierżył paczkę fajek. Jeżeli będzie musiał z nich skorzysta, na pewno jednego szluga postanowi odpalić, faszerując się nikotynowym, słodkim kłamstwem. Zabrał również prowiant w postaci słodkości i wysoko kalorycznych rzeczy, wraz z kakao w termosie włącznie; nie zamierzał umierać z głodu, a takie poszukiwania, w szczególności dla Strauss, wszak sam nie zamierzał zbytnio szukać ponownie artefaktów, mógł się bardzo przydać.
Po przerysowaniu przez Krukonkę mapy, ruszył za nią, by tym samym móc oddać się mniejszej lub większej dyskusji. Nie przejmował się tym aż tak - wszak chodzenie w ciszy miało swoje plusy i minusy, chociaż co chwilę słyszał, jak eliksiry w kieszeni zdają się co chwilę o siebie stykać. Nie bez powodu je zatem odpowiednio zabezpieczył zaklęciem, przygotowując się do kolejnej podróży.

[ zt z Violą, idę jako osoba towarzysząca, nie szukam artefaktów ]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Maximilian Felix Solberg

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : blizna pod lewym żebrem, blizna na lewej ręce, blizna po pazurach na prawym boku, leworęczność, dupa nie zaklęciarz
Galeony : 683
  Liczba postów : 4887
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptyPią Lut 12 2021, 11:37;

Latanie po zimnych, tajemniczych miejscach w poszukiwaniu jakiś przedmiotów, które prawdopodobnie nie są mu do niczego potrzebne? Jakby Solberg mógł sobie odmówić takiej przyjemności? Nie potrzebował namowy, by spakować różdżkę w kieszeń i ruszyć na wyprawę. Nie brał wiele, zaledwie jakąś przekąskę i amulet Uroborosa, a do tego jak zawsze prezent Gwiazdkowy od Beatrice. Miał nadzieję, że tyle mu wystarczy, by jakoś tę przygodę przetrwać zresztą, zbyt wiele więcej nie miał. Wszystkie eliksiry mu się skończyły, więc musiał liczyć tylko i wyłącznie na własną magię.
-Jak w każdym micie coś z prawdy pewnie jest. Nie od dziś wiadomo, że trolle są głupie, więc mogły jakkolwiek się zamienić w kamień, ale raczej nie spowodował tego żaden kapelusz. - Zaśmiał się, samemu wpatrując w broszurkę. Sam nigdy jakoś nie rozmyślał nad znaczeniami dawnych podań. Traktował je jako fajne historyjki, bądź kulturowe ciekawostki, chociaż do tych norweskich miał szczególny sentyment.
Dotarli do mapy, którą magicznie zaczął kopiować na własny kawałek pergaminu.
-ŻADNEJ JASKINI! - Powiedział trochę zbyt szybko i agresywnie. Nie miał pewności, ale ta zaznaczona na mapie wyglądała podejrzanie znajomo, a ślizgon nie miał zamiaru ponownie przeżywać tych wszystkich emocji. Nie teraz. Potrzebował trochę odpoczynku, więc bez zastanowienia wskazał na jezioro. -Woda wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Oddałbyś swoje oko za bycie wszystkowiedzącym? - Zapytał z ciekawości, nawiązując do nazwy akwenu, po czym poprawił pasek od plecaka na swoim ramieniu i jeszcze raz spojrzał na mapę.
-Komu w drogę....? - Wskazał na wyjście z lokacji, by następnie mogli wyruszyć w kierunku wspomnianego wcześniej jeziora.

//zt z Felkiem
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Gunnar Ragnarsson

Student Slytherin
Rok Nauki : III
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 188 cm
C. szczególne : blizna z pazurów wzdłuż kręgosłupa do połowy pleców; na ramionach tatuaże run nordyckich wpisanych w islandzką, mistyczną symbolikę i zarys skalnych grani
Dodatkowo : Prefekt
Galeony : 2576
  Liczba postów : 847
https://www.czarodzieje.org/t17572-gunnar-e-ragnarsson#492803
https://www.czarodzieje.org/t17578-huugin#493014
https://www.czarodzieje.org/t17577-son-of-ragnar#493011
https://www.czarodzieje.org/t17571-gunnar#492793
https://www.czarodzieje.org/t18614-gunnar-ragnarsson-dziennik#53
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptySob Lut 13 2021, 14:27;

Nikogo zapewne nie zdziwiłby fakt, że Gunnar zainteresował się norweską legendą. Co prawda, dalekie one były do tych, jakie poznał w Islandii. Folklor nieco różnił się od tego norweskiego, pomimo, że oba kraje składały się na jeden region. Tym bardziej z ciekawością poznawał nowe mity, których jeszcze nie znał. Pochylił się nad ścianą, oglądając zapiski, a chwilę później ukucnął przed nią, grzebiąc w zastanowieniu w torbie, w poszukiwaniu pergaminu. Zaskakująco przygotowany, jak na kogoś, kto nigdy nie pojawiał się na lekcji z piórem, kałamarzem i rolkami magicznego papieru. Teraz przyłożył ostrą końcówkę pióra do niezgrabnie zaczętych kształtów mapy, wypisując najważniejsze lokacje. Kilka razy zatrzymał się, przytrzymując pióro w zębach, kiedy jedną ręką skalował wymiary z mapy, a drugą pozostaiał wyciagniętą przed sobą ze swoim brzydkim szkicem.
Nikt inny nie doczytałby się sromotnych zapisków, ale na szczęśćie, na tym zależało mu nawet bardziej. Dlatego zadowolony z siebie, końćząć mapę, odczekał jeszcze chwilę aż atrament wyschnie. Siadając na zimnej skale, opierając się o wyrastający z ziemi stalagmit, podparł się nogą w kostce o kolejną skałę przed siebie, z ciekawością przypatrując się wskazówkom na ścianie.
Czekała go interesująca przeprawa po Norwegii...

zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elaine J. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : pomalowane usta, wyprostowane plecy, nowy wizerunek
Dodatkowo : metamorfomag
Galeony : 243
  Liczba postów : 1366
https://www.czarodzieje.org/t16910-praca-wre
https://www.czarodzieje.org/t16935-syczek-jeczybula#471819
https://www.czarodzieje.org/t16911-elaine-swansea#471382
https://www.czarodzieje.org/t18301-elaine-j-swansea-dziennik
Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Gracz
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla EmptySob Lut 13 2021, 15:32;

zapisuję sobie na później:
kość poszukiwania:
łuk: 3
strzała: 1 -> 6
wpływ strzały -> spółgłoska

Nie do końca odnajdywała się w zimnym klimacie jednak radziła sobie tak jak potrafiła to pełnokrwista Brytyjka wyrzucona w samym środku Norwegii. Zadbała o to, aby nie dokuczało jej absolutnie żadne zimno, różdżkę dokładnie wyczyściła, wykupiła mapę miasteczka, łamanym angielskim porozmawiała z tutejszymi czarodziejami, a potem samodzielnie udała się w podróż w poszukiwaniu trolla i kopii artefaktów. Z początku zastanawiała się czy nie powinna poprosić Elijaha o towarzystwo, ale ten zajęty był z Morgan, a więc po raz kolejny odpuściła. Nie zamierzała mu się narzucać, bowiem doskonale zdawała sobie sprawę co to być w kimś zabójczo zakochanym. Nie była dzieckiem, mogła sobie sama poradzić z poszukiwaniem artefaktów... chyba, że uda się jej zebrać w sobie i zapytać Gunnara czy nie chciałby jej towarzyszyć. Już wcześniej go wypatrzyła tylko nie miała czasu go zagadnąć. Teleportowała się tak blisko jak zdołała, a dowiedziała się, że gdzieś tu znajduje się punkt aportacyjny, z czego skwapliwie skorzystała. Po dłuższym czasie brodzenia w śniegu odnalazła jaskinię i wtedy dopadło ją zwątpienie. Cholercia, nie można rozdrażniać trolla. Ten był ogromny! Przez chwilę wybiła się z koncentracji metamorfomagicznej, głównie z szoku. Bardzo szybko przekopiowała mapę ze ściany na swój zwitek pergaminu i byleby nie zostać jedzeniem czmychnęła z jaskini. Kilometr za nią teleportowała się bliżej miasteczka, aby tam zapoznać się z przekopiowaną mapą. Czas rozpocząć poszukiwania i poznawanie tutejszej historii!

| zt

______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Leże wielkiego trolla QzgSDG8
Leże wielkiego trolla Empty


PisanieLeże wielkiego trolla Empty Re: Leże wielkiego trolla  Leże wielkiego trolla Empty;

Powrót do góry Go down
 

Leże wielkiego trolla

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Leże wielkiego trolla JHTDsR7 :: 
Norwegia
 :: 
Okolice
-