Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Neapol

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 2 Previous  1, 2
AutorWiadomość


Jessica Smith
Jessica Smith

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 176cm
C. szczególne : Biały znak Zorzy łączący wewnętrzne kąciki oczu | Złote okulary (tłumaczki) | Krwawa 'obrączka' na lewej dłoni | Rude włosy | Brisingamen, Ijda Sufiaan i druidzki amulet na szyi | Delikatny zapach frezji
Galeony : 245
  Liczba postów : 1683
https://www.czarodzieje.org/t18405-jessica-anneliese-smith#525187
https://www.czarodzieje.org/t18434-jess-smith
https://www.czarodzieje.org/t18435-jess-smith#525191
https://www.czarodzieje.org/t18433-jessica-smith#525176
https://www.czarodzieje.org/t19201-jessica-smith-dziennik
Neapol - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Neapol - Page 2 Empty


PisanieNeapol - Page 2 Empty Neapol  Neapol - Page 2 EmptySro Sty 13 2021, 10:09;

First topic message reminder :


Neapol


Trzecie pod względem populacji miasto we Włoszech. Neapol leży na południu, w centrum Zatoki Neapolitańskiej - i u podnóża Wezuwiusza. Z powodów historycznych, artystycznych i politycznych od czasów średniowiecza miasto uznawane jest za jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych Europy. Dzięki temu miastu świat poznał m.in. neapolitańską odmianę teatru, neapolitańską pieśń oraz kuchnię – wraz ze swoim symbolem – znaną na całym świecie pizzą neapolitańską
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Boris Zagumov
Boris Zagumov

Dorosły czarodziej
Wiek : 41
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha, rytualny krwawy znak na małym palcu prawej ręki, naszyjnik Ariadne zawsze zawieszony na piersi oraz mocno zmęczona twarz z widocznie podkrążonymi oczyma, które wydają się zapadać w sobie
Galeony : 44
  Liczba postów : 714
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Neapol - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Neapol - Page 2 Empty


PisanieNeapol - Page 2 Empty Re: Neapol  Neapol - Page 2 EmptyCzw Kwi 08 2021, 14:24;

Chociaż ostatnio udało mu się załatwić poszerzenie kadr jego biura, to dalej miał wątpliwości do tego, czy Ministerstwo miałoby odpowiednią ilość ludzi, którzy oprócz obowiązków biurowych, albo dokładając im to w pulę, byliby w stanie po nałożeniu namiaru na takich ludzi sprawdzać ich środowisko oraz zachowania. Inną kwestią jest jeszcze to, czy nowy lub obecny Minister wyrażą chęci na zaakceptowanie takiej inicjatywy.
-Jakby stworzono nowy departament w Ministerstwie Magii, to pewnie dałoby się zorganizować coś takiego, ale na to będzie trzeba jeszcze więcej czasu- czasu i zwiększenia wydatków rządzących. Wątpił w to, że odpowiedzialni za fundusze obniżyliby pensje obecnie pracującym, ponieważ to wpłynęłoby na jeszcze gorsze wyniki ich pracy. Natomiast w przypadku pozostawienia obecnych płac, zapewne ceny za podstawowe usługi poszłyby w górę.
-Niestety nie za bardzo. Musimy chyba postarać się o tłumacza- zamknął książkę, pozwalając Felinusowi doczytać resztę tekstu, która znajdowała się na widocznych dla niego kartkach, po czym ruszył z powrotem w stronę osoby, która wskazała im miejsce, w którym znajdowała się ten niezrozumiały dla nich na ten moment utwór.
Po wypożyczeniu książki i wypełnieniu wszystkich niezbędnych papierów z tym związanych, wskazał chłopakowi gestem głowy, że teraz muszą wyjść. Nie wiedział niestety, gdzie mają się udać, by znaleźć osobę, która mogłaby im pomóc w zrozumieniu tego, co znajduje się w wybranym przez niego tomie.
-Jeden problem z głowy i od razu pojawił się następny- trzeba było przyznać, że nie mieli dzisiaj szczęścia co do tych poszukiwań. Na szczęście mógł zabrać książkę ze sobą do Ministerstwa, czy po prostu do Londynu i tam poszukać jakiś informacji na ten temat.
Powrót do góry Go down


Felinus Faolán Lowell
Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 23
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Na prawej dłoni nosi Sygnet Myrtle Snow i Pochłaniacz Magii. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1973
  Liczba postów : 7412
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Neapol - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Neapol - Page 2 Empty


PisanieNeapol - Page 2 Empty Re: Neapol  Neapol - Page 2 EmptyCzw Kwi 08 2021, 15:14;

No tak - siła w ludziach i tym, czy jest możliwość ich zatrudnienia za realne pieniądze w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa. Niby powinien to być priorytet, ale z tym jednak różnie bywa, w związku z czym nie bez powodu Lowell pozostawał świadom tego, żeby liczyć siły na zamiary. Zapewne jedna jednostka nie byłaby w stanie kontrolować poczynań wielu innych, ale jak wiele tak naprawdę klasyfikowało się pod skrzydła, jakie ktoś mógłby im zapewnić? No właśnie. Wszystko zależy od konkretnego przypadku i tego, czy jednak umieszczenie za kratkami lub w izolacji będzie bardziej korzystne ze względu na stwarzanie bezpośredniego zagrożenia dla pozostałych obywateli.
Niby może samemu nadawałby się na aurora, ale obecnie chłopak chciał trochę jednak pożyć. Zaznać smaku życia, zamiast wplątywać się w kolejne, niebezpieczne sytuacje. Bo przynajmniej teraz potrafił częściowo rozróżnić, czy przypadkiem jeden wypad nie zakończy się obrażeniami śmiertelnymi. Nie bez powodu zadem Lowell skreślił Nokturn z własnej listy, skupiając się w pełni na tym, by jakoś przeżyć kolejne miesiące. Pod czułym okiem psychologia, kiedy to jednak chęć adrenaliny wysuwała się do przodu, uniemożliwiając mu tym samym prawidłowe funkcjonowanie.
- Czasu, pieniędzy. Wiem, jak to funkcjonuje. - kiwnąwszy głową, nie było jednak możliwe, by w krótkim czasie zorganizować coś, co mogłoby zresocjalizować ponownie zagubione osoby. Albo o dziwnych skłonnościach. Zapewne samemu by się do nich kwalifikował, ale obecnie z własnymi problemami natury psychicznej pozostawał całkowicie samemu; przynajmniej dokładnie określił się z tym, dla kogo chce się poprawić. Komu nie chce sprawiać przykrości; lekkie, prawie wręcz niewidoczne westchnięcie, okraszone rozkurczeniem i skurczeniem żeber klatki piersiowej, wydostało się z jego ust.
Lowell skrzywił się lekko na to, że żaden z nich nie zna ojczystego języka tego kraju. To znacznie utrudniało rekonesans pod względem zdobywania informacji, także ich umiejętności doszukiwania się informacji zeszły poniekąd na dno. Bo o ile jakieś tam cyferki rozumiał, o tyle jednak wiele rzeczy pozostawało poza zasięgiem jego własnych oczu. Może to czas na naukę czegoś kompletnie nowego?
- Mugole mają narzędzia, które by to przetłumaczyły bez osoby trzeciej, ale jakoś mi się nie widzi ryzykować ujawnienia magicznego świata. - powiedziawszy, ewidentnie wolał uniknąć potencjalnych kłopotów powiązanych z jego bezmyślnością. A przynajmniej teraz, kiedy to pozostawał jeszcze w jakiś stopniu funkcjonującym studentem. Bo życie bywa przewrotne i wszystko może się zmienić w mgnieniu oka; nie bez powodu Lowell poszedł zatem z Borisem do miejsca wskazanego przez osobę. Wypełnianie papierów nie było czymś, co specjalnie lubił, ale rozumiał taką kolej rzeczy. Samemu, pracując jako sprzątacz, widział, ile na szpitalu przewraca się w szufladach takich papierków.
Skierowanie kroków w stronę wyjścia co prawda było okraszone koniecznością przedostawania się przez tłum, ale udało im się to zrobić bez większego problemu. Świeże powietrze przedostało się do płuc, a mężczyźni mogli odetchnąć od całego zgiełku, który to miał miejsce w bibliotece.
- Połowa sukcesu za nami. Zawsze tej książki mogło nie być, tak to pozostaje kwestia tłumacza. - kiwnąwszy głową, może nie mieli szczęścia, a raz po raz pojawiały się kolejne mury, które to musieli przeskoczyć, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Książkę mieli. Teraz tylko kwestia znalezienia osoby, która za pewną kwotę zechce im przełożyć to wszystko w jedną, zrozumiałą całość. - Po powrocie znajdziemy odpowiednią osobę. Teraz... nie wiem. Nadal Neapol czy wracamy do rezydencji? - miał ochotę się przeciągnąć, ale tego nie zrobił, trzymając pod pachą własną torbę z lekami. Musiał je zażywać, a dopiero po tym, jak zdołał uspokoić częściowo własne nerwy na plaży, nie bał się ich brać z powrotem.

Powrót do góry Go down


Boris Zagumov
Boris Zagumov

Dorosły czarodziej
Wiek : 41
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 177 cm
C. szczególne : Blizny po gniciu na szyi, klatce piersiowej i górze brzucha, rytualny krwawy znak na małym palcu prawej ręki, naszyjnik Ariadne zawsze zawieszony na piersi oraz mocno zmęczona twarz z widocznie podkrążonymi oczyma, które wydają się zapadać w sobie
Galeony : 44
  Liczba postów : 714
https://www.czarodzieje.org/t18108-borys-zagumov
https://www.czarodzieje.org/t18123-boris
https://www.czarodzieje.org/t18246-boris-zagumov?highlight=Boris
https://www.czarodzieje.org/t18109-boris-zagumov
Neapol - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Neapol - Page 2 Empty


PisanieNeapol - Page 2 Empty Re: Neapol  Neapol - Page 2 EmptyPią Kwi 09 2021, 21:01;

Był zadowolony, że osoba, z którą przebywał w ostatnim czasie coraz częściej jest obeznana w tym jak funkcjonują podstawowe rzeczy w miejscu jego pracy, podobnie jak i w wielu, bardziej rozbudowanych zawodach, które wymagają dobrego zarządzania kadrą. Kiwnął głową na słowa chłopaka, ponieważ uznawał, że nie musiał odpowiadać mu słowami, w końcu mógł wyrazić swoją opinię na ten temat niewerbalnie.
-Nie, to faktycznie byłoby niepożądane- powiedział, śmiejąc się nieznacznie. Też nie widziało mu się podejmowanie zbędnego ryzyka, mając na uwadze, że tłumaczenie książki to błaha sprawa, która mogła zostać załatwiona spokojnie w Londynie.
-Myślę, że możemy wrócić. Nie wiem czy było by mądre chodzenie z wypożyczoną książką.- nie chciał ryzykować, że po takim wysiłku dzieło, które poszukiwali zostanie zgubione, albo co gorsze, zniszczone. Gdyby odłożył ją w rezydencji, to mógłby ją spokojnie przenieść do Londynu bez problemu.

/ztx2
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Neapol - Page 2 QzgSDG8
Neapol - Page 2 Empty


PisanieNeapol - Page 2 Empty Re: Neapol  Neapol - Page 2 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Neapol

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Neapol - Page 2 JHTDsR7 :: 
reszta świata
 :: 
Świstokliki
-