Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 [Event] Inwazja magicznych psotników

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Finn Gard

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 177
C. szczególne : Podkrążone oczy, nerwowość i spięcie widoczne w każdym ruchu i grymasie, trochę nieprzytomny wzrok.
Galeony : 649
  Liczba postów : 1806
https://www.czarodzieje.org/t16780-finan-gard-konczy-sie-tworzyc#466593
https://www.czarodzieje.org/t16790-listy-do-finnu#466907
https://www.czarodzieje.org/t16783-finan-gard#466737
https://www.czarodzieje.org/t18293-finan-gard-dziennik
[Event] Inwazja magicznych psotników QzgSDG8
Gracz
[Event] Inwazja magicznych psotników Empty


Pisanie[Event] Inwazja magicznych psotników Empty [Event] Inwazja magicznych psotników  [Event] Inwazja magicznych psotników EmptySro 23 Wrz - 10:49;
Inwazja magicznych psotników


Nikt nie spodziewał się, że coś takiego mogłoby kiedykolwiek się wydarzyć. Przez cały okres wakacji pewne rodzaje stworzeń nie tylko postanowiło zwiększyć swoją populację, ale też zawrzeć sojusz… To wydarzyło się pewnego poranka. Hogwart zalała niebiesko- czarna armia chochlików kornwalijskich i niuchaczy, którzy postanowili… podbić Hogwart? Wnieść chaosu? Irytek jest najszczęśliwszym duchem na świecie zaś wszyscy Hogwartyczcy wraz z Kadrą Nauczycielską stają przed wyzwaniem: opanować inwazję. Ajax Swann podgłośnił swój głos i zakomunikował, iż za złapanie jak największej ilości niuchaczy czekają nagrody! A chochliki? Wrzucić do klatki i przede wszystkim nie pozwolić im wywrócić zamku do góry nogami.

Do dzieła, czarodzieje!


Z czym to się je?

Waszym zadaniem jest wyłapanie niuchaczy i uchronienie lokacji przed zagładą chochlików kornwalijskich. Dobierzcie sobie dowolną lokację, rzućcie kośćmi (poniżej napisane które i w jakim celu) i działajcie. Dozwolone są drobne własnowolne modyfikacje scenariuszy o ile sam jego plan jest zachowany. Np. chochliki podpaliły mi szatę? Jeśli chcesz mogły Cię popchnąć zbyt blisko kominka i wtedy element Twojego ubrania zapłonął. Działaj!

Ponadto:

Jeśli masz minimum 17 pkt z ONMS automatycznie żaden niuchacz nie jest w stanie Ci uciec nawet jeśli wylosowana kość tak twierdzi.
Jednopostówki nie wchodzą w grę.
Nie ma ograniczeń pod kątem multikont.
Dowolnie dobierzcie sobie lokacje jednak cała akcja rozgrywa się na terenie zamku i w okolicy.
W tym temacie proszę zgłaszać zdobyte niuchacze oraz na co i jaką ilość je wymieniacie. Zgłoszenia bez linków do rozegranych wątków nie będą brane pod uwagę.
Nauczyciele mogą brać udział w akcji.
Zdobyte przedmioty/galeony bądź ich utraty należy zgłaszać w odpowiednim do tego temacie.
Postów w wątku musi być minimum pięć i nie muszą posiadać | zt aby zostały zgłoszone.
Wyłapywanie niuchaczy może odbywać się na lekcjach ale tylko i wyłącznie za zgodą prowadzącego lekcję nauczyciela, który uwzględni obecność psotników i chaos jaki wnoszą. Proszę pamiętać, że stworzenia robią demolkę, a więc znacząco utrudniają prowadzenie zajęć. Uwaga. Liczba minimalnej ilości postów "łapania niuchaczy" obowiązuje również na lekcjach.
Chochliki są jedynie destrukcyjnym tłem. Można je znokautować, ale nie liczą się do ogólnej puli.
Wszelkie pytania proszę kierować do mnie na PW/GG/discord (tiril#8072).
Akcja kończy się 1 listopada i do tego czasu będzie można kończyć oraz zgłaszać wymianę niuchaczy na nagrody. Jeśli ktoś nie zdąży to niestety przepadają!
Możecie zapisać sobie tutaj post zgłoszeniowy z pierwszym wątkiem, a następnie go edytować gdy przybędą nowe.
Kod pomocniczy do zgłoszeń nabytych niuchaczy oraz wymiany ich na nagrody:

Kod:
<zgss>Zdobycze xxx - wpisz swój nick</zgss>
<Zg>Wątki:</zg> wpisz tu wszystkie linki z rozegranymi wątkami
<Zg>Niuchacze z wątku:</zg> podaj ilość
<Zg>Wymiana:</zg> wpisz ile niuchaczy na co dokładnie wymieniasz
<Zg>Aktualny stan niuchaczy:</zg> ile Ci pozostało niuchaczy

Pod zgłoszeniem wymiany niuchaczy na nagrody pojawi się komentarz MG/moda, który tym samym potwierdzi dokonanie wszelkich wymian i aktualnej liczby posiadanych niuchaczy.

EDIT, WAŻNE! Nagrody można odebrać jednorazowo. Czyli aby zdobyć każdą z nagród należy zebrać bodajże 58 niuchaczy.

W wątku na minimum 5 postów na osobę możesz zdobyć 1k6 niuchaczy (liczba wyrzuconych oczek to liczba złapanych niuchaczy) na osobę. Należy jednak rzucić jeszcze Literą aby dowiedzieć się co Cię przy okazji napotkało...

Spoiler:
A - takiego bałaganu w lokacji dawno nie widziałeś. Wszystko, co stało na swoim miejscu zostało wywrócone do góry nogami. Widzisz wyniesione z zamku zbroje, czyjeś kufry, plecaki a ze środka wylatuje zawartość: zeszyty, atramenty, a nawet gryzące firsbee - chochliki rzucają wszystkim gdzie podpadnie, znajdzie się tam nawet zardzewiały kufer/stalowy transporter, który minął Twoją głowę o dosłownie jeden cel. A niuchacze? Niestety w trakcie chaosu niuchacze rzucają się na Ciebie przez co zostałeś okradziony z przedmiotu bądź czegokolwiek błyszczącego o równowartości 30 galeonów (np. kolczyki, pierścionek, zegarek). Mechanicznie proszę zgłosić utratę 30 galeonów zaś fabularnie dowolnie rozegrać proces okradzenia przez niuchacza. Zamiennie możesz utracić jeden dowolny wybrany przez siebie przedmiot z kuferka.  
B - chochliki poderwały z ziemi wszystko, co się dało. Krzesła, ławka, plecaki wrzucają na szczyt drzewa, na tablicy zapisane sprośne żarciki i akompaniament nieopodal dryfującego roześmianego i szczęśliwego Irytka… chaos w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeśli zaś chodzi o niuchacze… zostałeś przez nie dotkliwie podziobany i podrapany. Trafiły Ci się bardzo wojownicze egzemplarze. Twoje dłonie i ręce pozostawiają wiele do życzenia. Wszystkie zadrapania i siniaki są równoważne ranie średniej - porcja eliksiru wiggenowego z pewnością nie zaszkodzi.
C - chochliki uszkodziły rurę kanalizacyjną/namówiły pomnik w fontannie do psot/niosą wiadra z wodą, która zalewa teren przed Tobą. Każdy krok grozi poślizgiem. Gdy niuchacz przed Tobą uciekał to przeturlał się w taki sposób, iż z jego torby wypadło 20 galeonów. Wyłów je z tej brei i możesz je zachować.
D - chochliki ciągną Cię za ubranie, drapią gdzie popadnie, rozrywają gdzieniegdzie Twoje ubranie zanosząc się przy tym przeraźliwie denerwującym śmiechem. Musisz co rusz się od nich odganiać bowiem ciągną Cię na wszystkie strony jakby próbując Cię oderwać od ziemi i nauczyć niekontrolowanej lewitacji. Niuchacze nie czekają na atencję, rozpierzchają się na wszystkie strony.
Co za prędkość… musisz się sporo nabiegać, namachać i zmęczyć aby złapać chociaż jednego złodzieja. Są bardzo zwinny, młode i krnąbrne. Dopiero pod koniec swojego wątku złapiesz jakiekolwiek niuchacza.
E - chochliki wyrzuciły na korytarz kamienną pochodnię tuż przed Twoimi stopami/kilka chochlików trzymało pod pachami skradzioną różdżkę i rzuciły w Ciebie "incendio" - rozżarzony popiół wytwarza z siebie jednak kilka niebezpiecznych iskier - Twoje obuwie/kawałek szaty płonie. Zauważasz też, że teren wokół wysypany jest popiołem, lepiej to szybko usunąć albo zwilżyć wodą, prawda? Jeden z kręcących się tu niuchaczy niestety uciekł i nie jesteś w stanie go odnaleźć. Musisz się zadowolić tą ilością która Ci pozostała. W tym wątku zdobywasz 1k6 -1 niuchacz (od rzutu kością na ilość niuchaczy odejmij jednego).
F - Chochliki wyrzuciły na najbliższy teren dwa kieszonkowe bagna. Smród jest nie do wytrzymania, a przemieszczanie się graniczy z cudem. Błoto klei się do ubrań, nieprzyjemnie dla ucha pluska, a chochliki zanoszą się śmiechem i próbują Cię nim jeszcze dodatkowo ochlapać. Schwytany przez Ciebie niuchacz miał przypiętą do futra syrenią spinkę. Masz dwie opcje: zachować ją bądź oddać właścicielce (koleżanka z pierwszych klas dowolnego domu, która dosyć głośno rozpowiada, że została okradziona), a wówczas dostrzeże to jeden z nauczycieli i ceniąc Twoją uczciwość obdaruje Cię 15 punktami dla domu (zgłoś je w odpowiednim temacie!) Jeśli jesteś dorosły: możesz zachować spinkę bądź ją sprzedać za 30 galeonów.
G - chochliki wywlokły zbroje rycerskie ze swoich miejsc i rozwaliły je tuż przed Twoim nosem. Niuchacze schowały się w przyłbicy i z takim oto kamuflażem uciekały w różne strony. Hałas jaki tutaj się rozgrywa przyprawia o migrenę. Do wątku będzie towarzyszyć Ci ból głowy.
H - chochliki porwały z kuchni nauczynia i rzucają nimi w Ciebie, w otoczenie - a są tam noże! Co prawda stołowe ale nie są bezpieczne rzucone z taką siłą. Jeden z niuchaczy w trakcie gonitwy został od takowego ranny. Jeśli poświęcisz oddzielnie czas na udzielenie mu pomocy (post poza wątkiem na 2000 znaków oraz podanie zwierzęciu z własnej kieszeni 1 porcji eliksiru wiggenowego) to otrzymasz 1 punkt do ONMS.
I - chochliki chwyciły wielki kufer profesor Sanford za rączki i próbują go rozhuśtać, aby po chwili rzucić nim w ścianę/drzwo. Kufer o dziwo pęka na kilka części, a ślad uderzenia o obiekt robi wrazenie. Zajęty unikaniem latającego kufra kątem oka zauważasz, że dwa niuchacze uciekają z wypchanymi po brzegi torbami! Zwiewają z imponującą prędkością. Rzuć kością 1k6 by dowiedzieć się czy zdołasz złapać choć jednego…
Parzysta - w ostatniej chwili pochwyciłeś jednego niuchacza. W tym wątku zdobyłeś 1k6 - 1 niuchacz  (od rzutu kością na ilość niuchaczy odejmij jednego).
Nieparzysta - niestety oba Ci uciekły. W tym wątku zdobyłeś 1k6 -2 niuchacze  (od rzutu kością na ilość niuchaczy odejmij dwa).
J - gdzie są chochliki? Ta cisza jest zbyt podejrzana. Udało Ci się wyłapać niuchacze bez większego wysiłku… jednak istotnie ta cisza była jedynie zwiastunem chaosu. Chochliki latały pod sufitem i czekały aż podejdziesz w odpowiednie miejsce, a następnie wylały na Ciebie i wszystko wokół wiadro gęstej fioletowej farby. UPS.

Za pojmanie pewnej ilości niuchaczy otrzymasz nagrodę.
5 niuchaczy - 30 galeonów
10 niuchaczy - 80 galeonów
18 niuchaczy - 1 punkt do dowolnej umiejętności
20 niuchaczy-  Amulet Myrtle Snow (przedmiot białomagiczny!)

A więc do dzieła, czarodzieje!


______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Finn Gard

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 177
C. szczególne : Podkrążone oczy, nerwowość i spięcie widoczne w każdym ruchu i grymasie, trochę nieprzytomny wzrok.
Galeony : 649
  Liczba postów : 1806
https://www.czarodzieje.org/t16780-finan-gard-konczy-sie-tworzyc#466593
https://www.czarodzieje.org/t16790-listy-do-finnu#466907
https://www.czarodzieje.org/t16783-finan-gard#466737
https://www.czarodzieje.org/t18293-finan-gard-dziennik
[Event] Inwazja magicznych psotników QzgSDG8
Gracz
[Event] Inwazja magicznych psotników Empty


Pisanie[Event] Inwazja magicznych psotników Empty Re: [Event] Inwazja magicznych psotników  [Event] Inwazja magicznych psotników EmptyPią 25 Wrz - 14:49;


drodzy dorośli


Z racji, że doszły mnie słuchy iż dorośli chętnie zajęliby się łapanką niuchaczy udostępniam taką możliwość. W całym Hogsemade pałętają się na wolności krnąbrne niuchacze, które uciekły z hodowli pewnego czarodzieja zwanego George'm Johnsonem. W centrum miasteczka na tablicy ogłoszeń pojawiła się informacja, że za wyłapanie niuchaczy w stanie nienaruszonym gotów jest sowicie zapłacić! Nie wspomniał jednak, że niuchacze włamały się do magicznej menażerii, uwolniły swoich pobratymców oraz przy okazji chochliki kornwalisjkie. Na miasteczko przypuszczano szturm. Pomożecie opanować sytuację?

Kostki, litery, scenariusze obowiązują od teraz również osoby z rangą dorosłego. Możecie modyfikować treść liter jedynie pod kątem chaosu wniesionego w lokacji, w której przebywacie w Hogsmeade (edycja kostek byłaby zbyt duża zatem pozostawiam Wam możliwość delikatnych modyfikacji pod kątem potrzeb lokacyjnych). Proszę zachować główny cel scenariusza, np. nie spada na Was kufer profesor Sanford a powiedzmy porwana przez chochliki walizka jakiegoś przechodnia.

UWAGA, WAŻNE! Można łączyć niuchacze z Hogwartu oraz Hogsemade choć fabularnie proszę zaznaczyć, że oddawane są jednej osobie.
W razie pytań zapraszam na PW/GG/discord.


______________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Felinus Faolán Lowell

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Nieliczne pieprzyki na twarzy, blada skóra, spokój i obojętność. Blizny: dwie na prawej łydce i pośladku, ślad po ugryzieniu na lewym przedramieniu i obojczyku, ślad po pazurach w obszarze prawej miednicy. Nie posiada jąder.
Galeony : 295
  Liczba postów : 1378
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
[Event] Inwazja magicznych psotników QzgSDG8
Gracz
[Event] Inwazja magicznych psotników Empty


Pisanie[Event] Inwazja magicznych psotników Empty Re: [Event] Inwazja magicznych psotników  [Event] Inwazja magicznych psotników EmptyPią 2 Paź - 22:47;

Zdobycze Felinusa Faolana Lowella
Wątki: Obraz doliny - 3 sztuki
Korytarz na IV piętrze - 5 sztuk
Korytarz na IV piętrze (Skrzydło zachodnie) - 3 sztuki
Pomnik lwa (s) - 6 sztuk
Cieplarnia numer dwa - 5 sztuk
Klasa eliksirów - 2 sztuki
Niuchacze z wątku: 24
Wymiana: Amulet Myrtle Snow
Aktualny stan niuchaczy: 4


Ostatnio zmieniony przez Felinus Faolán Lowell dnia Wto 20 Paź - 2:21, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ignacy Mościcki

Student Hufflepuff
Rok Nauki : IX
Wiek : 21
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 180cm
C. szczególne : Blizna na prawym policzku sięgająca do podbródka oraz oczy, które wyglądają jakby były lekko podbite
Galeony : 510
Dodatkowo : Prefekt
  Liczba postów : 519
https://www.czarodzieje.org/t19336-ignacy-moscicki
https://www.czarodzieje.org/t19357-ignacy
https://www.czarodzieje.org/t19358-ignas
https://www.czarodzieje.org/t19338-ignacy-moscicki#571456
https://www.czarodzieje.org/t19360-ignacy-moscicki-dziennik#5719
[Event] Inwazja magicznych psotników QzgSDG8
Gracz
[Event] Inwazja magicznych psotników Empty


Pisanie[Event] Inwazja magicznych psotników Empty Re: [Event] Inwazja magicznych psotników  [Event] Inwazja magicznych psotników EmptySro 14 Paź - 18:06;

[Zdobycze] Ignacy Mościcki
Wątki:
[1] [+6] Ścieżka do sowiarni
[2] [+6] Wielkie Schody -> Pokój Śmiechu
[3] [+3] Obraz Doliny
[4] [+2] Brama Wejściowa
[5] [+2] Apteka
[6] [+1] Wąski korytarz II piętra
Niuchacze z wątków: 20
Wymiana: Amulet Myrtle Snow
Aktualny stan niuchaczy: 0
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Julia Brooks

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 170
C. szczególne : ciemna prosta grzywka, tatuaże, zapach lawendy
Galeony : 61
  Liczba postów : 534
https://www.czarodzieje.org/t19470-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19475-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19483-julia-brooks#576912
https://www.czarodzieje.org/t19471-julia-brooks#576533
[Event] Inwazja magicznych psotników QzgSDG8
Gracz
[Event] Inwazja magicznych psotników Empty


Pisanie[Event] Inwazja magicznych psotników Empty Re: [Event] Inwazja magicznych psotników  [Event] Inwazja magicznych psotników EmptyCzw 15 Paź - 22:40;

Zdobycze Julii Bombowiec Krawczyk Brooks  
Wątki: 8
1
6
3
2
Niuchacze z wątku: 20
Wymiana: Amulet
Aktualny stan niuchaczy: 0


Ostatnio zmieniony przez Julia Brooks dnia Nie 18 Paź - 8:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Orla H. Williams

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 171 cm
C. szczególne : Brokat, cekiny, frędzle i kolory. Hipiska, która jest królową parkietów wszelakich.
Galeony : 5
  Liczba postów : 217
https://www.czarodzieje.org/t19578-orla-holly-williams
https://www.czarodzieje.org/t19582-sowka-orli#581690
https://www.czarodzieje.org/t19576-orla-h-williams
[Event] Inwazja magicznych psotników QzgSDG8
Gracz
[Event] Inwazja magicznych psotników Empty


Pisanie[Event] Inwazja magicznych psotników Empty Re: [Event] Inwazja magicznych psotników  [Event] Inwazja magicznych psotników EmptyNie 18 Paź - 0:57;

Zdobycze Orli H. Williams

Wątki:
Polana - 4 ✓
Łazienka Jęczącej Marty - 3 ✓
Boczny korytarz - 6 ✓
X - 5 (z Nancy)
Brzeg jeziora - 4
Posąg centaura z kobietą - 2
Korytarz na V piętrze - 3
Y - 4 (z Olą)
Z - 1 (z Cassianem)

Niuchacze z wątku: TBA
Wymiana: TBA
Aktualny stan niuchaczy: TBA
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

[Event] Inwazja magicznych psotników QzgSDG8
[Event] Inwazja magicznych psotników Empty


Pisanie[Event] Inwazja magicznych psotników Empty Re: [Event] Inwazja magicznych psotników  [Event] Inwazja magicznych psotników Empty;

Powrót do góry Go down
 

[Event] Inwazja magicznych psotników

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: [Event] Inwazja magicznych psotników MGJ6B65 :: 
Aktualnosci
-