Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Propozycje i uwagi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość


Morgan A. Davies

Student Gryffindor
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 19
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 162
C. szczególne : klątwa zaklęć, skórzany plecak, nieodłączne bransoletki
Dodatkowo : Animagia
Galeony : 1905
  Liczba postów : 3201
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyPią 3 Kwi - 14:40;

First topic message reminder :

A KAPITANÓW TO NIE MA OZNACZONYCH W SPISIE! :CCCC

A tak już całkiem poważnie to wychodzę z propozycją, by rozgrywki miotlarskie (oficjalne mecze quidditcha, obejmujące całą szkołę spotkania towarzyskie, bludger etc., ale treningi, czy wątki z nauką już niekoniecznie) otrzymały w dziale Losowań własny wątek, przede wszystkim dla przejrzystości kolejnych wyników i możliwości łatwiejszego śledzenia przebiegu spotkań.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Heaven O. O. Dear

Student Slytherin
Wiek : 22
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 1,70
Dodatkowo : Dziecko - Milka O. O. Dear
Galeony : 8
  Liczba postów : 1287
https://www.czarodzieje.org/t16083-heaven-olive-octavia-dear
https://www.czarodzieje.org/t16087-margarita
https://www.czarodzieje.org/t16084-hood
https://www.czarodzieje.org/t16082-heaven-o-o-dear
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptySob 3 Paź - 6:49;

Spieszę z odpowiedziami!
Na początek - za warsztaty wynagrodzenie jest większe, ponieważ są czymś bardziej nietypowym, czymś, co trudno robić co miesiąc i nawet jeśli same w sobie nie są trudniejsze w wykonaniu niż lekcja, to nie są też typowym obowiązkiem, więc nie sposób przeprowadzać ich tak często jak lekcje. Gdyby ktoś chciał robić to co miesiąc, jestem pewna, że byłoby zdecydowanie trudniej wymyślać ku temu "wymówkę". Lekcje w Hogwarcie są z kolei codziennością, więc to jest inna sytuacja. Uważamy też, że nauczyciele tak czy tak mają pewne ułatwienie - zamiast wątku, mogą poprowadzić lekcję, co daje więcej opcji w stosunku do innych zawodów.

Co do "Jakie jeszcze mogę mieć korzyści?", obecnie po prostu rozliczenie punktowe za lekcję zgłasza się w upomnieniach, a nie w rozliczeniach. Widzimy jednak, że to nie jest do końca jasno opisane, więc wprowadzimy poprawki w opisie w upomnieniach. Dodaliśmy też tam pracę domowe, które są już całkowicie usunięte z rozliczeń, ponieważ to faktycznie może być mylące.

Co do pracy domowej, tu znowu, uważamy że ta opcja dla nauczycieli zamiast jednopostówki jest nie fair wobec innych zawodów. Dlatego zdecydowaliśmy się zostać tu przy obecnym systemie.

Dziękujemy za propozycje love
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 23
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Na prawej dłoni nosi Sygnet Myrtle Snow i Pochłaniacz Magii. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1973
  Liczba postów : 7412
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyPon 12 Paź - 20:47;

Przychodzę z zapytaniem, które zastanawia mnie od dłuższego czasu, a na które nigdy nie znalazłam czasu, by się nad nim tak naprawdę jakoś rozpisać. scratch

Mamy opiekunów domów - wszystko legitnie, wszystko fajnie, istnieją, jest super. W przypadku Alexowej nieobecności ze względu na brak wzroku wszystko zostało spoko zorganizowane i tak dalej, stanowisko objął inny opiekun domu, niby fajnie... ale nie do końca. Nie mam tutaj zamiaru skrytykować niczyjego pomysłu, po prostu brakuje mi tutaj osób zastępczych, które nawet w przypadku zwykłej nieobecności (np. trwającej dwa tygodnie) jakiegoś użytkownika po prostu przejęłyby pieczę i poodpisywałyby na listy, przejmując należyte obowiązki. Coś w stylu wiceopiekunów? podopiekunów?

Czy niektóre sprawy nie powinny pozostać w obrębie danego domu? Czy nie powinno być tak, że po prostu do własnego opiekuna podchodzi się z zaufaniem, ogólnie budowanym na przestrzeni lat? Wiecie chyba, o co mi chodzi. Zastanawia mnie to, bo ogólnie można kogoś innego wepchnąć na tymczasowe zajmowanie tego miejsca, ale zazwyczaj wymaga to zapoznania się ze strukturą funkcjonowania, problemami uczniów, które czasami powinien zachować tylko dany opiekun dla siebie. A tu klops, przychodzi ktoś z zewnątrz, jak masz problem, to do niego się zwracaj, wybuduj więź w ciągu... dwóch miesięcy? Nie oszukujmy się, ale to nie jest komfortowa sytuacja dla uczniów, którzy współpracowali dość długi okres czasu z danym opiekunem, który może wiedzieć o ich życiu prywatnym, a tu nagle dowiadują się, że wszelkie sprawy mają kierować do tej i do tej osoby, z innego domu.

Dlatego wychodzę trochę z propozycją podopiekunów, wiceopiekunów - niezależnie od absurdu tej nazwy, jest to po prostu osoba, która posiada równie te same uprawnienia co opiekun, ale w przypadku obecności pierwotnego, głównego opiekuna sprawy nie są do niego kierowane, choć o nich się dowiaduje. Dopiero, gdy z przyczyn fabularnych lub po prostu czystej nieobecności nie jest w stanie pełnić swojej funkcji przez dany okres czasu, wszystkie sytuacje, listy i inne duperelki są kierowane właśnie do podopiekuna, aby nie powodować zatrzymania na fabule i zwyczajnie popychać działanie domów do przodu. Już wcześniej nad czymś takim myślałam, że mogłoby funkcjonować, a chętnych na miejsce może być całkiem sporo. I zamiast +20g do wypłaty, może byłoby +10g? I tak, wiem, nie jest to zgodne z oryginalnym zamysłem uniwersum HP, ale kto powiedział, że wszystko musi dokładnie tak wyglądać? 🤔

Oczywiście jest to tylko luźna propozycja. I nie ma na zadanie nikogo urazić, ale po prostu wtedy, tak sądzę, administrowanie domami byłoby lepsze, bo byłyby dwie osoby, do których ktoś się może zwrócić, w przypadku nieobecności jednej - druga sprawowałaby pieczę itd. Osobiście widzę dużo plusów, pomijając samą organizację tego wszystkiego. heart
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Caelestine Swansea

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : I
Wiek : 19
Wzrost : 163cm
C. szczególne : piegi
Dodatkowo : jasnowidzenie
Galeony : 1418
  Liczba postów : 781
https://www.czarodzieje.org/t17494-caelestine-swansea#491230
https://www.czarodzieje.org/t17580-michael-angelo#493038
https://www.czarodzieje.org/t17549-celeste#492232
https://www.czarodzieje.org/t17526-caelestine-swansea#491698
https://www.czarodzieje.org/t18629-caelestine-swansea-dziennik#5
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyPon 12 Paź - 22:14;

A ja mam drobną propozycję.

Czy istniałaby możliwość w spisie genetyk dopisać przy wilach w nawiasie czy to półwila czy ćwierćwila? Wiem, że można to sprawdzić z profilu postaci, ale to niewiele pracy dla administracji, a dużo mniej dla kogoś, kto wchodzi w spis, żeby mieć pełen obraz na genetyki (szczególnie jeśli sam nad jakąś myśli).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos | tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka | na palcu prawej dłoni zawsze obrączka Bruhavena, a nad nią krwawy znak | blizny: na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, na łydce po ugryzieniu inferiusa, w okolicach zregenerowanego lewego ucha
Galeony : 1994
  Liczba postów : 3622
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyCzw 22 Paź - 17:32;

Taka myśl, która mnie naszła niedawno...

Jakiś czas temu było ogłoszenie w sprawie posad związanych z Quidditchem, w której pisano o tym, że osoby z narodowej reprezentacji również grają w drużynach ligi chociaż nie jest to nigdzie wypisane. I o ile wcześniej nie mieliśmy meczy ligowych to nie było z tym większego problemu: ot ktoś sobie ustali, że poza np. graniem w reprezentacji jest też obrońcą Nietoperzy czy Wędrowców. Teraz jednak jest nieco inaczej. Stąd też moja następująca propozycja:

jako, że nie ma aż tylu osób grających zawodowo, by wypełnić wszystkie pozycje we wszystkich drużynach chciałam zaproponować, by domyślnie każdy zawodnik dopisany był do konkretnej drużyny, a pozycja w reprezentacji była traktowana tak jak pozycja opiekuna domu w przypadku nauczycieli i dodawała do wypłaty dodatkowe 20, 30G czy ile moderacja uzna za słuszne. Pod spisem drużyn przy dopisku Reprezentacja Narodowa po prostu wypisane byłyby nazwiska zawodników, którzy dodatkowo grają w drużynie reprezentacji. (W sumie patrząc na to, że mamy na forum Irlandczyków czy Szkotów to mogłaby być nawet więcej niż jedna reprezentacja narodowa, ale to zupełnie temat na inne rozważania).

Po prostu jak inni wcześniej argumentowali głównie zawodnicy grają w drużynach ligowych, a bycie zawodnikiem reprezentacji to niejako funkcja dodatkowa. Stąd zamiast osobnego stanowiska proponuję po prostu dodatkowe galeony. Myślę, że dzięki temu też można byłoby się dobrze rozeznać z tym kto jest w jakiej drużynie i uniknąć różnych nieporozumień jeśli przyjdzie do kwestii związanych z ligą (tym bardziej, że niedługo osoby, które zaczęły karierę zawodową w wakacje będą mogły ubiegać się o stanowisko w reprezentacji)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Emily Rowle

Student Slytherin
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 1,60
C. szczególne : Czerwone usta, zawsze!
Galeony : 13
  Liczba postów : 1773
https://www.czarodzieje.org/t15867-emily-rowle
https://www.czarodzieje.org/t15996-sowa-emily-felicja#436128
https://www.czarodzieje.org/t15874-emily-rowle?highlight=Emily+Rowle
https://www.czarodzieje.org/t15872-emily-rowle
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyPon 26 Paź - 4:59;

@Felinus Faolán Lowell
Po dłuższej dyskusji doszliśmy do wniosku, że funkcja wiceopiekuna wywoła sporo zamieszania i nie jesteśmy do końca przekonani do tej formy. Jeśli opiekun danego domu jest nieobecny - zawsze można zgłosić się o ingerę do mg, żeby zareagował półfabularnym opiekunem.

@Caelestine Swansea
Jasne, nie ma problemu!

@Violetta Strauss
Propozycja nam się podoba i niedługo wprowadzimy tę zmianę.

Dziękujemy wszystkim za propozycje love
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Caine Shercliffe

Nauczyciel
Wiek : 45
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 188 cm
C. szczególne : drogie garnitury, burzowe spojrzenie
Galeony : 1978
  Liczba postów : 538
https://www.czarodzieje.org/t17784-caine-vergil-shercliffe#500817
https://www.czarodzieje.org/t17800-lexa#501207
https://www.czarodzieje.org/t17799-nie-zabilem-brata#501202
https://www.czarodzieje.org/t17786-caine-v-shercliffe
https://www.czarodzieje.org/t19458-caine-shercliffe#575643
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyCzw 5 Lis - 6:51;

Jest szansa żeby na czas eventu z bałem wkleić kody z atrakcjami w pierwszy post w temacie? Jest bardzo dużo uczestników i ciężko się wracać do odpowiedniej strony i szukać postu rozpoczynającego event. To by wiele ułatwiło. Z góry dzięki!

I dzięki za dodanie wił <3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Fillin Ó Cealláchain

Student Slytherin
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175
C. szczególne : czarne, wąskie ubrania; mocny irlandzki akcent; prawie udany tatuaż na szyi, nad karkiem : all four boyd;
Galeony : 551
  Liczba postów : 1581
https://www.czarodzieje.org/t16446-fillin-o-ceallachain#452046
https://www.czarodzieje.org/t17983-fillin#510202
https://www.czarodzieje.org/t16447-w-moim-domu-straszy#452099
https://www.czarodzieje.org/t16445-fillin-o-ceallachain#452029
https://www.czarodzieje.org/t18350-fillin-o-ceallachain-dziennik
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyCzw 5 Lis - 12:09;

W sensie żeby nie było w spoilerze? Bo wstawiłam tak wczoraj w pierwszy temat.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Caine Shercliffe

Nauczyciel
Wiek : 45
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 188 cm
C. szczególne : drogie garnitury, burzowe spojrzenie
Galeony : 1978
  Liczba postów : 538
https://www.czarodzieje.org/t17784-caine-vergil-shercliffe#500817
https://www.czarodzieje.org/t17800-lexa#501207
https://www.czarodzieje.org/t17799-nie-zabilem-brata#501202
https://www.czarodzieje.org/t17786-caine-v-shercliffe
https://www.czarodzieje.org/t19458-caine-shercliffe#575643
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptySob 7 Lis - 23:17;

a nie, właśnie fajnie w spoilerze bylo. Pisałam to z telefonu, jak jeszcze myślałam, że nie było LOL
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Wiktor Krawczyk

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VI
Wiek : 16
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Mańkut, Rude włosy, centymetrowa blizna na udzie w kształcie smoka. Na policzkach i nosie ma piegi, które według rodzeństwa dodają mu uroku. Amulet Uroborosa zawsze na szyji +1 ONMS
Galeony : 884
  Liczba postów : 561
https://www.czarodzieje.org/t18845-wiktor-iwan-krawczyk
https://www.czarodzieje.org/t19010-irys-wik#547591
https://www.czarodzieje.org/t18897-wiktor-iwan-krawczyk#543748
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyWto 10 Lis - 18:48;

HEJ OD DŁUŻSZEGO CZASU ZASTANAWIAM SIĘ SKORO WPROWADZONO POSZUKIWANIA SKŁADNKÓW TO MOŻNA TEŻ WPROWADZIĆ GDZIE SKŁADNIKI SIĘ ZNAJDUJĄ ABY SZUKAĆ .
NP:ŁZA KSIĘŻYCA -Najczęściej można ją znaleźć w jaskiniach, bądź podziemiach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Nathaniel Bloodworth

Absolwent Slytherinu
Wiek : 25
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 190 cm
C. szczególne : Pierścień na palcu lewej ręki (pochłaniacz magii), podłużna blizna na prawym przedramieniu, skórzana rękawiczka na prawej ręce
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 3139
  Liczba postów : 1870
https://www.czarodzieje.org/t17075-nathaniel-bloodworth#476657
https://www.czarodzieje.org/t17080-nathaniel-bloodworth#476778
https://www.czarodzieje.org/t17070-nathaniel-bloodworth
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyWto 10 Lis - 21:03;

Zdecydowanie mamy w planach przeredagowanie opisów w taki sposób, żeby ułatwiały szukanie składników, wprowadzimy to najszybciej jak możemy, na pewno pojawi się na ten temat ogłoszenie love
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Wiktor Krawczyk

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VI
Wiek : 16
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 160cm
C. szczególne : Mańkut, Rude włosy, centymetrowa blizna na udzie w kształcie smoka. Na policzkach i nosie ma piegi, które według rodzeństwa dodają mu uroku. Amulet Uroborosa zawsze na szyji +1 ONMS
Galeony : 884
  Liczba postów : 561
https://www.czarodzieje.org/t18845-wiktor-iwan-krawczyk
https://www.czarodzieje.org/t19010-irys-wik#547591
https://www.czarodzieje.org/t18897-wiktor-iwan-krawczyk#543748
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyWto 10 Lis - 21:41;

Czyli można liczyć że składniki zwierząt też będą na tej zasadzie. Jezioro,góry,moczary,bagna- zwierzę- składniki
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elijah J. Swansea

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185 cm
C. szczególne : znamię na karku, na które nie działa metamorfomagia; okulary do czytania, na szyi drewniana zawieszka w kształcie aparatu fotograficznego. Na prawym przedramieniu wielka i paskudna blizna, ukrywana metamorfomagią i ubraniami
Dodatkowo : metamorfomagia
Galeony : 1578
  Liczba postów : 2898
https://www.czarodzieje.org/t16927-elijah-julian-swansea#471679
https://www.czarodzieje.org/t16932-jeczybula#471794
https://www.czarodzieje.org/t16933-elijah-j-swansea#471795
https://www.czarodzieje.org/t16919-elijah-j-swansea
https://www.czarodzieje.org/t18741-elijah-j-swansea-dziennik#537
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyWto 10 Lis - 22:02;

To nie do końca będzie tak wyglądało, nie chcemy zmieniać spisu składników, a jedynie zmodyfikować spis roślin i zwierząt tak, żeby dawał konkretniejsze wskazówki. Postaramy się zrobić to tak, żeby było wiadomo, w jakim kraju można go (składnik) znaleźć i w jakich warunkach występuje i tak, tyczy się to też spisu zwierząt, ale możliwe, że w ostatecznej formie będzie to wyglądać nieco inaczej, niż sobie wyobrażasz ♥
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


AJ Jakowlew

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 13
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 1.32 m
C. szczególne : rude włosy, piegi na twarzy i nosie
Galeony : 8
  Liczba postów : 7
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptySob 14 Lis - 13:58;

Nie powinna być jakaś drużyna quidditcha rosyjska? Skoro Durmstrang słynie z Quidditcha? Przydałoby mi się to do karty postaci, jako że moja postać pochodzi z Rosji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Liang Manyue

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 1,76m
C. szczególne : tatuaże; kolczyki w uszach; ubrania jakby losowo wyjmował je z szafy
Galeony : 39
  Liczba postów : 163
https://www.czarodzieje.org/t19639-liang-manyue#585177
https://www.czarodzieje.org/t19647-whatever#585373
https://www.czarodzieje.org/t19668-wszedzie-mnie-pelno#588056
https://www.czarodzieje.org/t19640-liang-manyue#585182
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptySob 14 Lis - 16:22;

@AJ Jakowlew
Faktycznie w naszym spisie nie widnieje taka drużyna, nie świadczy to jednak o tym, że nie istnieje ona wcale. Jeśli tylko chcesz jak najbardziej możesz ująć ją w swojej kp, a także zaproponować, by widniała w forumowym spisie, który obejmuje najbardziej znane drużyny quidditcha czarodziejom z UK, nie są jedynymi istniejącymi drużynami. Jeśli jednak chcesz, żeby widniała w spisie, a niekoniecznie chcesz ją samodzielnie opisywać - jako moderacja możemy to zrobić. wub
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


AJ Jakowlew

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 13
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 1.32 m
C. szczególne : rude włosy, piegi na twarzy i nosie
Galeony : 8
  Liczba postów : 7
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptySob 14 Lis - 17:55;

Nie znam się na tym z bardzo, potrzebna mi tylko nazwa drużyny do karty. Jak nie jest to jakiś problem dla Was to prosiłabym o opisanie i wymyślenie nazwy dla drużyny. ^^
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Freddie Moses

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 180
C. szczególne : luźne ubrania | wzrost | miętówki | kolorowy tatuaż z mieniącymi się gwiazdami na całym przedramieniu
Dodatkowo : Jasnowidz
Galeony : 574
  Liczba postów : 597
https://www.czarodzieje.org/t19792-frederica-moses#599664
https://www.czarodzieje.org/t19793-freddie#599831
https://www.czarodzieje.org/t19791-frederica-moses#599644
https://www.czarodzieje.org/t19873-frederica-moses-dziennik#6063
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptySob 14 Lis - 18:42;

Ok, to niech będą Mewy z Petersburga.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos | tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka | na palcu prawej dłoni zawsze obrączka Bruhavena, a nad nią krwawy znak | blizny: na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, na łydce po ugryzieniu inferiusa, w okolicach zregenerowanego lewego ucha
Galeony : 1994
  Liczba postów : 3622
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyNie 15 Lis - 14:10;

Nie wiem czy to dobra propozycja, ale...

Myślałam sobie o tym jak studenci i uczniowie mają naprawdę zróżnicowane sposoby na zdobywanie punktów: lekcje, prace domowe, kółka... Tymczasem dorośli mają właściwie tylko jeden - samonauki.

Może by wykorzystać w celu pewnego zróżnicowania spis magicznej prasy, w której znajdują się pisma tematyczne i pozwolić dorosłym postaciom na pisanie artykułów do nich?

Działałoby to mniej więcej na zasadzie kółek: postać musiałaby napisać list na X znaków, który dotyczyłby danej ddziedziny w zamian za punkt kuferkowy. Ewentualnie np. rozegrać fabułę z szukania informacji lub zdobywaniu doświadczeń do pisanego artykułu.

Temat mógłby być dowolny lub w każdym miesiącu mógłby pojawiać się jakiś temat przewodni. Np. Preteritum mogłoby wydawać numer poświęcony postaciom wielkich czarodziejów lub życia czarodziejów w XV wieku, a Zielnik Niedzielny mógłby kolejne wydanie poświęcić roślinom ogrodowym lub sposobom na pozbywanie się chwastów i dzkodników z ogródka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Julia Brooks

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 170
C. szczególne : Ciemna grzywka, tatuaże, oburęczność, zapach lawendy, krwawa obrączka na palcu, perfekcjonistka
Dodatkowo : Kapitanka Krukonów
Galeony : 2890
  Liczba postów : 4348
https://www.czarodzieje.org/t19470-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19475-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19471-julia-brooks#576533
https://www.czarodzieje.org/t19697-julia-brooks-dziennik#589978
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyNie 15 Lis - 14:25;

Podoba mi się pomysł Violi i chciałem dodać również coś od siebie. Uczniowie mają regularne lekcje i proponuję, aby coś takiego dodać również dorosłym. Byłyby to regularne comiesięczne warsztaty, prowadzone przez Ministerstwo Magii. W MM jest wiele działów, więc można by to było podpiąć pod odpowiadające im lekcje - aurorzy prowadziliby lekcje samoobrony (Zaklęcia/OPCM), niewymowni z astronomii, smokolodzy z ONMS etc.

Takie "lekcje" mogłyby mieć podobną zasadę działania, jak te w Hogwarcie - byłyby one prowadzone przez graczy-pracowników MM lub przez NPC/półfabularki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ignacy Mościcki

Student Hufflepuff
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 23
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 180cm
C. szczególne : Blizna na prawym policzku sięgająca do podbródka oraz oczy, które wyglądają jakby były lekko podbite
Galeony : 417
  Liczba postów : 692
https://www.czarodzieje.org/t19336-ignacy-moscicki
https://www.czarodzieje.org/t19357-ignacy
https://www.czarodzieje.org/t19358-ignas
https://www.czarodzieje.org/t19338-ignacy-moscicki#571456
https://www.czarodzieje.org/t19360-ignacy-moscicki-dziennik#5719
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyNie 15 Lis - 17:54;

*podbija oba pomysły*

Wydaje mi się, że udostępnienie postaciom z rangą dorosłego kolejnych możliwości na podbicie sobie punktów kuferkowych i zaangażowanie się w fabułę związaną z Ministerstwem Magii, zdecydowanie wpłynie pozytywnie na sytuację dorosłych, którzy raczej trzymają się z daleka od Hogwartu i raczej nie ciągnie ich do gry nauczycielami czy innymi pracownikami szkoły.

Z tego, co widzę (chociaż mogę się mylić, bo nie czytam zbyt wielu fabuł innych graczy) zdecydowana większość aktywności mimo wszystko związana jest stricte z uczniami/studentami i terenami blisko Hogwartu, a mając na względzie to, że za jakiś czas spora ilość postaci może pokończyć studia, to dobrze by było zapewnić im (oraz obecnie aktywnym postaciom dorosłych) jakieś dodatkowe możliwości zdobywania punktów i socjalizowanie się w ramach tych warsztatów ;)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Fillin Ó Cealláchain

Student Slytherin
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175
C. szczególne : czarne, wąskie ubrania; mocny irlandzki akcent; prawie udany tatuaż na szyi, nad karkiem : all four boyd;
Galeony : 551
  Liczba postów : 1581
https://www.czarodzieje.org/t16446-fillin-o-ceallachain#452046
https://www.czarodzieje.org/t17983-fillin#510202
https://www.czarodzieje.org/t16447-w-moim-domu-straszy#452099
https://www.czarodzieje.org/t16445-fillin-o-ceallachain#452029
https://www.czarodzieje.org/t18350-fillin-o-ceallachain-dziennik
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyNie 15 Lis - 21:09;

Okej, więc po pierwsze macie rację - uczniowie mają znacznie więcej do roboty niż dorośli i nie raz próbowaliśmy zrobić coś, aby to zmienić. Przykładem są wprowadzone przed wakacjami ścieżki kariery oraz dorywcze prace, tylko dla dorosłych niezwiązanych z Hogwartem, z których nikt nie korzystał, więc odrobinę traciłyśmy zapał widząc, że piszemy sporo rzeczy na marne.

Jednak aby to zmienić pracujemy nad czymś większym dla dorosłych, żeby urozmaicić im rozgrywkę. To spora rzecz, więc zwyczajnie trochę dłużej trwa niż robienie zwykłego eventu.

Co do pomysłów artykuły mogą być ciekawą rzeczą, tylko musielibyśmy nad tym pomyśleć i jakoś to ugryźć! Jeśli masz jakieś większe szczegóły związane z tym pomysłów, nie krępuj się z pisaniem do mnie.

Co do regularnych warsztatów - my jako moderacja nie robimy lekcji i mogą to robić sami gracze. Z resztą postacie mają możliwość tworzenia swoich warsztatów w pracy, z czego rzadko korzystają, więc nie wiem czy konieczne są do tego pół-fabularne postacie. Jeśli nie chcecie robić własnymi postaciami, proponuję skorzystanie z Czarodziejowej duszy, gdy okaże się, że ludziom to się spodoba możemy zrobić pół fabularnych pracowników MM czy czegokolwiek. Jednak raczej, by rozwiązywali sprawy w pracy przy okazji nauki, nie robili kolejne lekcje dla dorosłych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Alexander D. Voralberg

Nauczyciel
Wiek : 37
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 198
C. szczególne : wysoki i szczupłej postury | blizny wokół ust i na twarzy | nienaturalnie białe oczy i mogące wywołać niepokój spojrzenie | chodzi w garniturowych spodniach i ciemnych koszulach zamiast szat
Dodatkowo : Bezróżdżkowość
Galeony : 909
  Liczba postów : 2100
https://www.czarodzieje.org/t17470-alexander-d-voralberg
https://www.czarodzieje.org/t17584-poczta-alexandra#493071
https://www.czarodzieje.org/t17590-harem-voralberga#497045
https://www.czarodzieje.org/t17573-alexander-d-voralberg
https://www.czarodzieje.org/t18552-alexander-d-voralberg-dzienni
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyNie 15 Lis - 21:10;

Pytanie i propozycja z innej beczki. Jest szansa, aby w Reszcie Świata utworzyć subforum inne szkoły i tam dodać pojedyncze tematy o nazwach Beauxbatons, Durmstrang, etc.? Głównie na jakieś pojedyncze wątki, typu odwiedziny znajomych z wymiany albo jednopostówki z retrospekcjami... bez rozdrabniania się, ale takie lokacje byłyby spoko.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Arleigh Armstrong

Student Ravenclaw
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 170
Galeony : 231
  Liczba postów : 968
https://www.czarodzieje.org/t19680-arleigh-armstrong
https://www.czarodzieje.org/t19687-kilt
https://www.czarodzieje.org/t19681-arleigh-armstrong#589345
https://www.czarodzieje.org/t19720-arleigh-armstrong-dziennik
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyPon 16 Lis - 11:00;

Hej! Zastanawiałem się ostatnio nad mechaniką pojedynków i z nudów rozpisałem sobie taki mechanizm w ramach propozycji. To luźna sugestia, trochę też pytanie, czy obecny system jest dobry, sprawdza się, czy też może pora na coś bardziej ambitnego złożonego? Tutaj duży wpływ na rezultat mają punkty kuferkowe, no i łut szczęście aka k100:

Podstawowe zasady

1. Walczący rzucają literkę. Kto ma bliżej A, zaczyna.
2. W pierwszym poście pierwszej osoby rzuca ona tylko atak.
3. W każdym kolejnym poście rzuca się dwa zaklęcia – pierwsze na obronę, drugie na atak, z dwoma wyjątkami: jeśli atak się nie powodzi, obrona jest niepotrzebna; jeżeli atak jest dobry lub idealny, zaatakowany nie może wyprowadzić kontrataku (przykłady będą niżej).
4. Skuteczność zaklęcia określają punkty i progi. Określa się je w następujący sposób:
Na każde zaklęcie kulamy k100 i dodajemy je do swoich punktów zaklęć. Co oznacza uzyskana w ten sposób suma? Zależy od progów, a progi liczymy tak:
- Wyciągamy średnią z punktów zaklęć pojedynkujących się osób.
- Dodajemy do uzyskanego wyniku 20.
- Powyżej tego rezultatu (tzw. próg pierwszy) zaklęcie udaje się umiarkowanie.
- Dodajemy do progu pierwszego 30.
- Powyżej tego rezultatu (tzw. próg drugi) zaklęcie udaje się dobrze.
- Dodajemy do progu drugiego 40.
- Powyżej tego rezultatu (tzw. próg trzeci) zaklęcie udaje się idealnie.

Przykład:
Pojedynkujący A ma 25 pkt z zaklęć. Pojedynkujący B ma 35 pkt z zaklęć. Średnia wynosi 30.
30+20 = 50, czyli próg pierwszy wynosi 50. Oznacza to, że suma k100+kuferek musi wynosić ponad 50, żeby zaklęcie udało się umiarkowanie.
50+30 = 80, czyli próg drugi wynosi 80. Oznacza to, że suma k100+kuferek musi wynosić ponad 80, żeby zaklęcie udało się dobrze.
80+40=120, czyli próg trzeci wynosi 120. Oznacza to, że suma k100+kuferek musi wynosić ponad 120, żeby zaklęcie udało się idealnie.


Co oznaczają poszczególne skuteczności zaklęcia?

Poniżej progu pierwszego – zaklęcie jest nieudane, tzn. zaklęcie ofensywne nie atakuje, zaklęcie defensywne nie broni, tzw. skucha. Jeżeli atakujący rzuca skuchę, to broniący się nie rzuca na obronę.

Zaklęcie umiarkowane – Nie wiążą się z nim żadne modyfikatory.
Zaklęcie atakujące umiarkowane wywiera lekki wpływ na atakowanego.
Zaklęcie atakujące umiarkowane może zostać odbite przez każde zaklęcie obronne.
Zaklęcie obronne umiarkowane broni tylko przed atakami umiarkowanymi.

Zaklęcie dobre – Wiążą się z nim modyfikatory:
Zaklęcie atakujące dobre ugadza przeciwnika na tyle mocno, że ten nie ma szansy na wyprowadzenie kontrataku (rzuca tylko jedno zaklęcie obronne), chyba, że obroni się zaklęciem idealnym.
Zaklęcie atakujące dobre może zostać odbite przez dobre i idealne zaklęcie obronne.
Zaklęcie obronne dobre broni przed atakami umiarkowanymi i dobrymi.

Zaklęcie idealne – Wiążą się z nim modyfikatory:
Zaklęcie atakujące idealne działa maksymalnie skutecznie, tzn. może, w przypadku niektórych zaklęć, zakończyć pojedynek. Przeciwnik nie ma szansy na wyprowadzenie kontrataku (rzuca tylko jedno zaklęcie obronne).
Zaklęcie atakujące idealne może być sparowane przez zaklęcie obronne idealne.
Zaklęcie obronne idealne broni przed każdym atakiem i umożliwia wyprowadzenie kontrataku po obronieniu się przed zaklęciem dobrym.
Opcjonalnie: Zaklęcie obronne idealne może zrykoszetować zaklęcie ofensywne umiarkowane w stronę napastnika, bez szansy na obronę.


Przykładowa walka 1

Przeciwnik A: 40 pkt kuferkowych, kość C.
Przeciwnik B: 32 pkt kuferkowe, kość F.
Zaczyna przeciwnik A.
Progi wynoszą: (36+20)=56, (56+30)=86, (86+40)=126.

Post A1:
- Petrificus Totalus! K100=44, 44(k100)+40(kuferek)=84 = zaklęcie umiarkowane!
Post B1:
- Protego! K100=77, 77(k100)+32(kuferek)=109 = zaklęcie dobre, obrona udana!
- Imobilus! K100=11, 11+32=43 = skucha!

Post A2:
- Obrona niepotrzebna, bo skucha!
- Expelliarmus! K100=70, 70+40=110 = zaklęcie dobre, atak uniemożliwi kontratak B2!
Post B2:
- Protego! K100=66, 66+32=98 = zaklęcie dobre, obrona udana, nieidealna, więc niewystarczająca do wyprowadzenia kontrataku!

Post A3:
- Expelliarmus! K100=2, 2+40=42 = skucha!
Post B3:
- Obrona niepotrzebna, bo skucha!
- Expelliarmus! K100=96, 96+32=128 = zaklęcie idealne! Przeciwnik A zagrożony utratą różdżki!

Post A4:
- Protego! K100=41, 41+40=81 = zaklęcie umiarkowane! Obrona nieudana!

Przeciwnik B wygrywa, Przeciwnik A traci różdżkę!Przykładowa walka 2

Przeciwnik A: 77 pkt kuferkowych, kość F.
Przeciwnik B: 16 pkt kuferkowe, kość A.
Zaczyna przeciwnik B.
Progi wynoszą: (47+20)=67, (67+30)=97, (97+40)=137.

Post B1:
- Expulso! K100=17, 17+16=34 = skucha!
Post A1:
- Obrona niepotrzebna, bo skucha!
- Perfossus! K100=61, 61+77=138 = zaklęcie idealne! Przeciwnik B zagrożony wpierdoleniem się do rowu!

Post B2:
- Protego!  K100=91, 16+91=107 = zaklęcie dobre! Obrona nieudana!

Przeciwnik A wygrywa, Przeciwnik B wpierdala się do rowu!


Testowe pojedynki na fabule:

Pojedynek z Ofelią Willows
stacja

Pojedynek z Maxiem Solbergiem
polana
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Julia Brooks

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 170
C. szczególne : Ciemna grzywka, tatuaże, oburęczność, zapach lawendy, krwawa obrączka na palcu, perfekcjonistka
Dodatkowo : Kapitanka Krukonów
Galeony : 2890
  Liczba postów : 4348
https://www.czarodzieje.org/t19470-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19475-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19471-julia-brooks#576533
https://www.czarodzieje.org/t19697-julia-brooks-dziennik#589978
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptySro 25 Lis - 18:42;

Wiem, że jest to pomysł, który w teorii nic do fabuły nie wnosi, ale według mnie może być ciekawym smaczkiem i pewnym „unowocześnieniem” świata gry. Chodzi mi o wprowadzenie „sponsoringu” (ale nie takiego, jak niektórzy zwyrole myślą). Na czym ten sponsoring miałby polegać? Otóż mamy na forum pisarzy, aktorów, muzyków, sportowców etc., którzy mogą stanowić swego rodzaju magicznych influencerów. Z takimi postaciami MG czy też inni gracze mogliby nawiązywać pewną umowę. Przykładowo: Bodzio, pałkarz Pustułek dostałby propozycję od MG, żeby wrzucił na wizza zdjęcie fikcyjnego energetyka MagicBull, albo żeby wyleciał na mecz w koszulce z logo (co jest potem uwzględnione w relacji w PC). Za to Bodzio otrzymuje, powiedzmy, 40 galeonów. Drugi przykład, nie sportowy. Robin, początkująca dziennikarka, pisze lifestylowy wpis na wizbooka, w którym wspomina o jakiejś marce wina, które warto spróbować. Dostaje za to 50 galeonów. Jak wspomniałem, takie umowy mogłyby być zawierane również między graczami, np. Mef mógłby zapłacić Artemisowi pieniądze za to, że ten ohasztaguje jego bar na wizbooku. Brzmi to może niepotrzebnie zawile (za co przepraszam), ale w praktyce byłoby proste, bo korzystalibyśmy z obecnego już systemu rozliczania galeonów.

______________________

It's Soton baby!
There's no mountain I can't climb, there's no tower too high, no broom that I can't learn how to fly.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Fillin Ó Cealláchain

Student Slytherin
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 22
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175
C. szczególne : czarne, wąskie ubrania; mocny irlandzki akcent; prawie udany tatuaż na szyi, nad karkiem : all four boyd;
Galeony : 551
  Liczba postów : 1581
https://www.czarodzieje.org/t16446-fillin-o-ceallachain#452046
https://www.czarodzieje.org/t17983-fillin#510202
https://www.czarodzieje.org/t16447-w-moim-domu-straszy#452099
https://www.czarodzieje.org/t16445-fillin-o-ceallachain#452029
https://www.czarodzieje.org/t18350-fillin-o-ceallachain-dziennik
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyNie 29 Lis - 22:43;

@Alexander D. Voralberg każdy może założyć temat, jeśli ktoś ma daną potrzebę w Świstoklikach. Jednak samej szkoły nie widzimy sensu zakładać, gdyż nikt kto w niej nie pracuje lub się nie uczy nie ma możliwości tam wchodzić. Zaś jeśli to tematy przeszłe mogą być one w retro.

@Arleigh Armstrong oraz @Julia Brooks dziękujemy za wasze propozycje, obydwie dodamy w najbliższym czasie po lekkim przeredagowaniu za waszym pozwoleniem. Będziemy się kontaktować.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Felinus Faolán Lowell

Nauczyciel
Wiek : 23
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Na prawej dłoni nosi Sygnet Myrtle Snow i Pochłaniacz Magii. Spokojne spojrzenie, łagodna aparycja.
Dodatkowo : Oklumencja
Galeony : 1973
  Liczba postów : 7412
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyPon 30 Lis - 17:55;

Hejka, wpadam z drobnymi rzeczami, które zauważyłam love.

1. Linki w ogłoszeniach.
Otóż zauważyłam to wcześniej, ale w sumie pomyślałam, że nie ma sensu zgłaszać takiej drobnostki. A jednak kłuje w oczy; czyli akcja po najechaniu myszką na link w ogłoszeniu.

Otóż jedne z nich są takie, z dość paskudnym podświetleniem:


A pozostałe są takie, z pomalowaniem czcionki na taki niebieski brudny:


Nie wygląda to za ciekawie i przydałoby się to ujednolicić. Osobiście jestem za tymi drugimi linkami, czyli bez podświetlenia: wówczas należy usunąć z
Kod:
<a href="" class="postlink">tekst</a>
Klasę "postlink". Końcowy efekt:
Kod:
<a href="">tekst</a>

2. Brak niektórych zdjęć.
Wiem, że może nie jest to aż tak konieczne, ale też, rzuca się w oczy: brak zdjęć w niektórych opisach podkategorii forum. Chodzi mi głównie o kategorię "Mugolskie miejsca", gdzie wyświetla się tylko jedno zdjęcie... i klops. Pusto, niefajnie, trochę niekolorowo, taka pusta ściana. ;(


3. Odnośnik do Wizzengera?
Taka propozycja w sumie, aniżeli błąd, który wpływa na ogólne wrażenia z forum. Ostatnio dość często mam okazję korzystać, jak również inni, z Wizzengera. Pierwsze jednak, aby dostać się do podkategorii, muszę kliknąć Wizzbook, a potem na Wizzengera. Nie dałoby się tego umieścić w praktycznych linkach? luf

A po zabiegu:

Kodzik:
Kod:
<div style="margin-top:-10px;margin-left: 175px;">
<a rel="nofollow" target="_blank" class="postlink" href="http://czarodzieje.forumpolish.com/f164-powiazania-postaci"><span style="opacity:0.9; font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;"> • Relacje </span></a><a rel="nofollow" target="_blank" class="postlink" href="https://www.czarodzieje.org/f9-poczta"><span style="opacity:0.9;  font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;">• Poczta </span></a><a rel="nofollow" target="_blank" class="postlink" href="http://czarodzieje.forumpolish.com/f250-wizbook"><span style="opacity:0.9; font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;">• Wizbook </span></a><a rel="nofollow" target="_blank" class="postlink" href="https://www.czarodzieje.org/f216-wizzenger"><span style="opacity:0.9; font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;"> • Wizzenger </span></a>
<a rel="nofollow" target="_blank" class="postlink" href="https://www.czarodzieje.org/f270-dzienniki"><span style="opacity:0.9; font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;"> • Dzienniki </span></a>                  
</div>
Do wklejenia pod zakończeniem elementu table.

4. Odnośniki pod kategoriami na stronie głównej.
Nie wiem, kiedy to się pojawiło, ale odnośniki (jak na załączonym w punkcie 3. ss) nie są ustawione równo pod obrazkiem i mają różne marginesy z lewej strony.

Przykład (bardziej do lewej):


Poprawione (bardziej do środka):


Kodzik:
Kod:
<div style="margin-top:-10px;margin-left: 177px;">
<a href="https://www.czarodzieje.org/f142-zasady-i-porady" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow"><span style="opacity:0.9; font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;"> • Zasady i porady </span></a><a href="https://www.czarodzieje.org/f68-spisy-organizacyjne" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow"><span style="opacity:0.9;  font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;">• Spisy organizacyjne </span></a><a href="https://www.czarodzieje.org/f65-spisy-fabularne" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow"><span style="opacity:0.9;  font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;">• Spisy fabularne </span></a>                 </div>
Do wklejenia pod zakończeniem elementu table.


I kolejne:


Poprawione:


Kodzik:
Kod:
<div style="margin-top:-10px;margin-left: 175px;">
<a href="https://www.czarodzieje.org/f124-offtop" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow"><span style="opacity:0.9;  font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;">• Offtop</span></a> <a href="http://czarodzieje.forumpolish.com/f129-testy" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow"><span style="opacity:0.9;  font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;">• Testy </span></a><a href="http://czarodzieje.forumpolish.com/f126-gry" class="postlink" target="_blank" rel="nofollow"><span style="opacity:0.9;  font: 10px verdana; font-variant:small-caps; color:#53555b;">• Gry </span></a>      
</div>
Do wklejenia pod zakończeniem elementu table.

5. Duszki w klubach i klasach / domach.
W kółkach zainteresowań i klasach / domach znajdują się osoby, które mają zdjętą rangę, mimo że nie powinny się w nich znajdować - ot, proste przeoczenie. Poniżej przedstawiam listę. Propozycje i uwagi - Page 5 1444931037

Klub Magicznych Wyzwań:
Ramus Vaher.

Stowarzyszenie Miłośników Przyrody:
Maelynn Breeden, Wasilisa Fiodorow.

Koło Realizacji Twórczych:
Rasmus Vaher, Thaddeus H. Edgcumbe.

Laboratorium Medyczne:
Annabell Helyey, Maelynn Breeden, Julius Rauch, Rasmus Vaher.

Inicjatywa Kulturowo-Ezoteryczna:
Hanael Whitelight, Rasmus Vaher.

Gryffindor:
Mia Marcello (VI klasa), Dante A. Dear (II klasa studencka).

Reszta bez żadnych błędów serducha.

----

Oczywiście są to tylko i wyłącznie luźne propozycje. luf
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Huan Bedau

Wiek : 27
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 175
C. szczególne : brunet,oliwkowo-szare oczy,na ramieniu i łokciu ślady kłów po wilkołaku.
Dodatkowo : wilkołak
Galeony : 939
  Liczba postów : 504
http://czarodzieje.org/t5192-huan-bedau
http://czarodzieje.org/t5199-ludwiczek
http://czarodzieje.org/t7245-huan-bedau
Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Gracz
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 EmptyWto 1 Gru - 8:36;

To ja jeszcze to bym podpiął bo są też nie aktywne rangi
https://www.czarodzieje.org/t7823-top-postacie-najlepiej-rozwiniete-statystyki
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Propozycje i uwagi - Page 5 QzgSDG8
Propozycje i uwagi - Page 5 Empty


PisaniePropozycje i uwagi - Page 5 Empty Re: Propozycje i uwagi  Propozycje i uwagi - Page 5 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Propozycje i uwagi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 5 z 7Strona 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Propozycje i uwagi - Page 5 MGJ6B65 :: 
Aktualnosci
-