Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Luizjana 2020

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Fillin Ó Cealláchain

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 175
C. szczególne : czarne, wąskie ubrania; mocny irlandzki akcent; tatuaż na szyi, nad karkiem : all four boyd;
Galeony : 722
  Liczba postów : 897
https://www.czarodzieje.org/t16446-fillin-o-ceallachain#452046
https://www.czarodzieje.org/t17983-fillin#510202
https://www.czarodzieje.org/t16447-w-moim-domu-straszy#452099
https://www.czarodzieje.org/t16445-fillin-o-ceallachain#452029
https://www.czarodzieje.org/t18350-fillin-o-ceallachain-dziennik
Luizjana 2020 QzgSDG8
Moderator
Luizjana 2020 Empty


PisanieLuizjana 2020 Empty Luizjana 2020  Luizjana 2020 EmptySob Lip 11 2020, 23:33;
Luizjana 2020


Witajcie w Luizjanie!
Długo wyczekiwana chwila w końcu nadeszła, koniec egzaminów, zakończenie roku szkolne i przede wszystkim – wakacje! Specjalnie przygotowane świstokliki czekały w odpowiednim miejscu, by pomóc Wam się dostać do celu.
Wylądowaliście w samym środku luizjańskich mokradeł, które ukrywają w sobie magiczny resort. O samych bagnach krąży wiele legend, choć zdaje się, że o każdym miejscu, w którym przyjdzie Wam się znaleźć krążą legendy, z którymi warto się zapoznać.
Znajdujecie się jednak niedaleko Nowego Orleanu, jeśli dobrze wytężycie słuch, będziecie w stanie wychwycić pojedyncze jazzowe melodie, które niosą się po wodzie. Warto słuchać ostrzeżeń miejscowych ludzi, nie licząc magicznych stworzeń, nie tak trudno na mokradłach natknąć się na aligatora, z którym spotkanie do najprzyjemniejszych również nie należy. W Nowym Orleanie odobno każdy dom, każda dzielnica ma swojego ducha. Jest wiele takich miejsc w których możemy doświadczyć ich obecności. Miasto ma również swoje mroczne legendy. Jedna z nich głosi, że bram miasta strzegą duchy. Czy wystarczy Wam odwagi, by się o tym przekonać?
Nie tak trudno również dostać się na luizjańskie plantacje. Możecie tam nacieszyć się przyrodą, dowiedzieć czegoś ciekawego, szczególnie jeśli chodzi o historię. Luizjana bowiem zapisała się na kartach historii dość krwawo, choć sami będziecie mogli się też o tym przekonać, gdy tylko zapytacie miejscowych czarodziejów lub… duchów.


Nasze własne duchy


W ramach wycieczki każdy z nas... poniekąd dostaje ducha. Każdy widzi tylko swojego ducha. Przed każdą wątkiem możecie rzucić literką, by dowiedzieć się co wasz duch dziś wyprawia. Może to przynieść korzyć lub wręcz przeciwnie. Nie jest obowiązkiem rzucać literką na początek; jeśli poprosiliście uprzejmie ducha, nie musieliście z nim spędzać czasu.
Co dziś robi Twój duch?:

A - Twojego ducha widzi dziś kompan w wątku! Zaczął go zagadywać i czym strofować, w zależności od charakteru twojego ducha.
B - Twój duch jest dzisiaj wyjątkowo irytujący. Nieustannie Cię zagaduje, więc w każdym poście musisz zaznaczyć, że niegrzecznie przerywa Ci rozmowę, albo o coś pyta.
C - Świetny żart! Twój duch nastraszył Cię w jednym z postów straszliwie, wyskakując znikąd. Niestety bardzo niefortunnie upadłeś i teraz masz ranę. Musisz to rozegrać wedle uznania.
D - Przeszedłeś dziś przez swojego kompana... to nie mogło być fajne uczucie.
E - Dziś Twój duch naprawdę Ci pomógł i opowiedział sporo na temat historii Luizjany! W następnej samonauce jednopostowej wystarczy Ci 2000 znaków, by czegoś się nauczyć.
F - Dziś Twój duch opowiedział Ci zaskakująco dużo komplementów. Czujesz się znacznie lepiej. W następnej lokacji kostkowej lub evencie będziesz mógł przerzucić jedną z kostek! Bonus ten obowiązuje tylko jeśli Twój kolejny wątek będzie w takim miejscu lub podczas wydarzenia.
G - Wdałeś się w wielką kłótnie ze swoim duchem na temat Twojego zachowania. Bądź on na Ciebie nakrzyczał. Wytknął Ci jednak Twoją znaczącą wadę, co musiało Cię odrobinę przybić na co najmniej dwa posty w Twoim wątku.
H - Podczas przechadzki Twój duch pokazał Ci kiedyś ktoś ukrywał pieniądze. Jeśli się nie boisz możesz wziąć 10 galeonów i zgłosić się po nie w odpowiednim temacie.
I - Twój duch obraził się na Ciebie i nie chce z Tobą gadasz. Nie widzisz go cały wątek.
J - Duchowi bardzo podoba się twój wątkowy towarzysz. Wprost mówi o zaletach w wyglądzie osoby i chwali jej charakter. Może spojrzysz dziś na swojego kompana z innej perspektywy?


Jeszcze więcej duchów


Przez całe wakacje można szukać niesamowitych duchów w Luizjanie. Duchy możecie spotkać we wszystkich lokacjach, bądź eventach. Dotyczą one kilku kategorii, które są tematem przewodnim naszych wakacji. Za spotkanie wszystkich duchów, dostaniecie nagrody na koniec wakacji. Aby duch zaliczył się do waszej puli musicie go zauważyć i wspomnieć o tym w poście. Jeśli nie uda wam się go zauważyć… musicie wrócić i spróbować ponownie. W trakcie wakacji będą dodawane lokacje z jeszcze większą ilością duchów.Voodoo


Każdy kto kiedykolwiek słyszał, bądź czytał o stanie Luizjana, doskonale wie, że voodoo stało się poniekąd znakiem firmowym, szczególnie Nowego Orleanu. Jako czarodzieje jednak możecie znacznie więcej i doskonale wiecie, że magia voodoo to nie tylko bajeczki dla mugolskich dzieci. Pobyt w tym miejscu umożliwia Wam jednak stworzenie własnej laleczki voodoo. Jeśli tylko będziecie chcieli możecie to zrobić tutaj.


Występy uliczne


Nowy Orlean rozbrzmiewa kolorami, ale przede wszystkim muzyką. Nie sposób przejść przez sam środek miasta i nawet nie kiwnąć palcem w rytm melodii, która dociera do uszu ze wszystkich stron. Jeśli będziecie mieli szczęście natraficie się na występy fenomenalnych kapeli, a wszystko to na Jackson Square.


Seanse spirytystyczne


Lokacje seansów spirytystycznych to miejsca z kostkami, w których wcielacie się w postacie charakterystyczne dla danego miejsca. Mogą przynieść dużo dobrego, ale są też niezwykle groźne dlatego wchodzicie na własną odpowiedzialność. Niepełnoletni nie mogą tam legalnie wchodzić. Wybieracie sobie lokację do której idziecie, postępując zgodnie z instrukcjami w temacie. Kiedy się tam dostaniecie zobaczycie hide, w którym będą dalsze instrukcje. Przygody potrzebują różnej ilości osób. Od przygody zależy ile trwają. Więcej informacji znajdziemy w tematach z lokacjami.  


Amulet Leveau i rytuał dziękczynny


Luizjana oferuje znacznie więcej niż początkowo mogłoby się wydawać. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami eventu związanego z Marie Leveau, o którym dokładnie możecie przeczytać tutaj.
Jeśli jednak on nie przypadnie Wam do gustu, warto zwrócić uwagę na rytuał dziękczynny, który oferuje różne atrakcje. Zachęcamy do aktywnego udziału w wakacjach!


Nowe cele


Król Umarłych - znajdź co najmniej 10 duchów w Luizjanie (2 pkt)
Bagienny kucharz - napisz w 5 postach w różnych wątkach o tym, że sam przygotowywałeś sobie jedzenie i opisz co. (1pkt)
Nowoorleańczyk - Przeprowadź pełne wątki (6 postów) w co najmniej 4 różnych lokacjach w Luizjanie. (1pkt)
Pochłaniacz kultury - Zrób laleczkę vodoo, weź udział w rytuale, występach ulicznych oraz lokacji spirystystycznej. (1pkt)


Spisy wakacyjne


Luizjana oferuje wiele nowych rzeczy, wobec tego powstały specjalne spisy wakacyjne, w których zamieszczone zostały przedmioty, jedzenie i zwierzęta charakterystyczne dla miejsca, w którym odbywają się wakacje, możecie się z nimi spotkać w różnych luizjańskich lokacjach. Zachęcamy do zapoznania się ze spisami w tym miejscu.


______________________


Niech twój kieliszek będzie zawsze pełny. Niech dach nad twoją głową będzie zawsze mocny. I żebyś był w niebie już od kwadransa, zanim diabeł dowie się o twojej śmierci.             ~ toast irlandzki


From a land beyond the wave
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Emily Rowle

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 1,60
C. szczególne : Czerwone usta, zawsze!
Galeony : 1177
  Liczba postów : 1446
https://www.czarodzieje.org/t15867-emily-rowle
https://www.czarodzieje.org/t15996-sowa-emily-felicja#436128
https://www.czarodzieje.org/t15874-emily-rowle?highlight=Emily+Rowle
https://www.czarodzieje.org/t15872-emily-rowle
Luizjana 2020 QzgSDG8
Moderator
Luizjana 2020 Empty


PisanieLuizjana 2020 Empty Re: Luizjana 2020  Luizjana 2020 EmptyNie Lip 12 2020, 00:25;
Historia Luizjany


Nowy Orlean to mieszanka wielu kultur, głównie francuskiej i hiszpańskiej. Jego długa i zawiła historia czyni go jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w Ameryce. Jest również przepełnione mugolami, którzy wierzą w magię i istoty nadprzyrodzone. Nikogo nie dziwią już niewytłumaczalne zjawiska, dlatego czarodziejom bardzo łatwo odnaleźć się nowoorleańskiej rzeczywistości. Mało tego – wielu z nich prowadzi sklepiki przeznaczone dla mugoli z pseudomagicznymi artefaktami. Wróżbici odnajdują się tu znakomicie i przeplatają prawdę z fikcją, żeby przyciągnąć więcej klientów. Na niewinne sztuczki przymyka się oko a prawo traktuje te kwestie znacznie łagodniej niż w innych miejscach na świecie.
Cała Luizjana stanowi duże skupisko wilkołaków i wampirów, a także czarodziejów, którzy dalej uprawiają niepopularne i powszechnie nieakceptowane formy magii. Różdżka może okazać się tu przeżytkiem – w końcu całe pokolenia afroamerykanów świetnie radziły sobie bez niej.


Kradzież ziemi
Niewiele wiadomo o czasach, kiedy tereny te zamieszkiwane były przez Indian. Wiele mówi się o ich rzekomej potędze i trudnych do opisania brutalnych tradycjach. Kiedy dotarli tu Francuzi – głównie mugole – szybko postanowili zrobić porządek z tymi praktykami, niestety sięgając po równie okrutne środki. Czarodzieje, którzy byli wśród nich milczeli i umywali ręce od problemu, uznając to za dobrą wymówkę do pozbycia się niewygodnych miejscowych; mogli ponadto korzystać ze skupisk magii, które po nich pozostały. To w tych miejscach rosły najlepsze drzewa na różdżki, można było znaleźć wyjątkowe składniki eliksirów, niemal niepowtarzalne nigdzie indziej na świecie. Podobno do teraz można znaleźć wyjątkowe miejsca, w których każde zaklęcie będzie dla nas błahostką.


Wojny wilkołaków i wampirów
Chociaż większość miejscowych okazała się łatwa do usunięcia, nie wszyscy byli tak łatwi do wytępienia. Postrzegana jako hańba likantropia we Francji, w Luizjanie była powodem do dumy; wilkołaki rządziły tym terenem, jedynie od czasu do czasu walcząc z miejscowymi wampirami, które bardziej przypominały zwierzęta, niż ludzi. Nic jednak nie jednoczy tak, jak wspólny wróg – dwa wrogie obozy zawarły sojusz przeciwko przybyłym i wypowiedziały im wojnę. Zginęło w niej wielu mugoli i trochę czarodziejów, jednak bunty zostały uciszone, głównie dzięki temu jak sprytnie Francuzi wykorzystali odnalezione skupiska magii. Wytępiono wiele wilkołaków i wampirów, a te z nich, które uszły z życiem, musiały ustąpić i zaszyć się na nieprzyjaznych mokradłach. Podzieli się terytorium, a nastroje między nimi wróciły do dawniej niestabilnej normy, co odciągnęło ich uwagę od przyjezdnych. Ci zaś byli gotowi zbudować nowy świat, którym z czasem okazał się być Nowy Orlean.

Niewolnictwo
Gdy statki pełne niewolników przybyły do Luizjany, najbardziej nie spodobało się to właśnie społeczności magicznej. Mieli własne problemy, ledwo skończyli wojny z wilkołakami i wampirami, a pojawiło się kolejne, nie mniejsze zagrożenie. Mugole szybko zaczęli wykorzystywać ciemnoskórych, ale ci, którzy mieli wyjątkową i nieznaną im moc, nie poddawali się temu tak łatwo. Wtedy właśnie musieli zareagować miejscowi czarodzieje, którzy takie przypadki brali pod swoją „opiekę”. Większość rodów czarodziejskich miało wśród niewolników samych czarodziejów, którym nie pozwalano czarować, nie mogli mieć różdżek, ani uprawiać magii rytualnej. Nauczeni doświadczeniem wiedzieli jak niebezpieczna może być nieznana magia, bali się, chociaż do opinii publicznej docierało coś zupełnie innego: mówiono, że to czarna magia, magia ofiarna, siejąca zło i spustoszenie. Ludzie panicznie się bali i pilnowali, żeby ciemnoskórzy nigdy nie mieli możliwości czarowania.
To nie było tak proste do upilnowania. Ludność afrykańska znała obrzędy, o których tutejszym nawet się nie śniło, a brak możliwości posiadania różdżki tylko umocnił tę tradycję. Wiedza była po cichu przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nie czuli się dość silni, żeby się postawić, ale nieustannie się do tego przygotowywali, za dnia wiernie służąc swoim panom, w nocy spotykając się ukradkiem, aby uprawiać magię rytualną, ceremonialną. Jak nikt inny znali się na ziołach, eliksirach i nawet pod wpływem najgorszych tortur nie dzielili się swoją wiedzą z nikim z poza swojego kręgu. Wiedzieli, że to była jedyna przewaga, jaka im pozostała.
Niewolnicy z magicznym darem rośli w siłę i zaczęli stanowić zagrożenie. Buntowali się – zabijali swoich Panów, rzucali nieodwracalne klątwy; nikt nie chciał już im podpaść, więc byli uwalniani przez właścicieli. Z czasem udawało im się osiągnąć względnie dobrą pozycję w społeczeństwie i nabywali własnych mugolskich niewolników.
Po zakończeniu mugolskiej wojny domowej niewolnictwo zostało zniesione. To wydarzenie miało duży wpływ na mugoli, ale nie dotyczyło czarodziejów, którzy już od dłuższego czasu byli wolni – zmieniło się tylko to, że w końcu mogli używać różdżek. Może się wydawać to przełomową zmianą, ale prawie  żaden Afroamerykanin nie chciał i nie potrafił posługiwać się tą magią. Kontynuowali obrzędy, pozostawali wierni swoim tradycjom, co tylko pogłębiało przepaść między nimi a resztą magicznego społeczeństwa. Biali ludzie niezmiennie obawiali się ich mocy, stosunki były napięte. Młodzi czarodzieje chodzili do oddzielnych szkół, mieszkali w innych dzielnicach. Obecne tam Ministerstwo Magii nie traktowało ciemnoskóych poważnie, ludzie odwracali od nich wzrok, ale świadomi niebezpieczeństwa, prawie nigdy nie atakowali.


Powstanie wilkołaków
Zamieszkiwanie mokradeł z czasem okazało się zbyt niewygodne dla dumnych wilkołaków. Widziały potęgę Nowego Orleanu i chciały korzystać z niej tak jak pozostali. Dokonywali przemian niektórych miastowych, licząc, że tym sposobem uda im się wywalczyć swoje prawa; niestety bez skutku. Każdy przemieniony był wypędzany z miasta i rozpoczynał nowe życie z dala od bliskich.
Tuż przed jedną z pełni rozpoczęto zmasowany atak – wilkołaki zakradły się do miasta i czekały na zachód słońca, żeby zaatakować. Zginęło wielu ludzi, wielu też zostało przemienionych. Po tym wydarzeniu pozwolono wilkołakom pozostać w mieście, pod warunkiem zażywania eliksiru tojadowego i nie obnoszenia się ze swoją przypadłością. Część zgodziła się na te warunki, jednak wielu wybrało stare życie, przemieniając kolejne pokolenie w wilkołaki. W ten sposób powstało wiele dumnych rodów pełnych tradycji, których przeciętny czarodziej nie ma nawet szans poznać.


Huragan Katrina
Wśród mugoli zebrał ogromne żniwo, ale czarodzieje zaklęcia, które pozwoliły im się przed nim ochronić. Mimo to zniszczone miasto straciło na swojej atrakcyjności, w związku z czym część z nich emigrowała w poszukiwania lepszego miejsca do życia. Skutki huraganu najmocniej odczuły wampiry i wilkołacze rody – ich teren został całkowicie zniszczony.
Mimo wszystko żadna z tych grup – czarodzieje, wilkołaki, wampiry, ani nawet mugole nie zrezygnowali z Luizjany i Nowego Orleanu. Każdy chciał tu wrócić, odbudować to miejsce i przywrócić mu dawną świetność. Czarodzieje doskonale zresztą wiedzieli, że historia tego miejsca jest wyjątkowa, skupiska magii nie są tylko dawno zapomnianą legendą, a pewne rzeczy są nie do odbudowania na innym terenie. Wiedzieli, że warto inwestować w to miejsce.


Współczesność
Problemy rasowe – w tej chwili wszyscy czarodzieje trafiają do szkoły magii, jednak powszechnie wiadomo, że wiedza na temat rytuałów i magii ceremonialnej dalej jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, co nieustannie wiąże się z pewnym podziałem wśród magicznej społeczności. Niektórzy biali czarodzieje starają się odkryć tajniki tej magii, większość jednak woli trzymać się od tego z daleka. Czasami przejawia się to jako bunt młodych czarodziejów, którym rodzice surowo zakazują barbarzyńskich praktyk.
Tylko zamożni biali czarodzieje zamieszkują dobre dzielnice Nowego Orleanu, jeśli więc chcesz poznać go z drugiej strony, udaj się w dzielnice, których zwiedzanie odradza się turystom.

Jazz – narodził się na plantacjach wśród niewolników, dzisiaj jest ważny dla całego Nowego Orleanu; zarówno dla tej mugolskiej, jak i magicznej społeczności. W Nowym Orleanie znajduje się cała masa miejsc, w których można posłuchać tej muzyki.

Hazard – to właśnie w Nowym Orleanie powstało pierwsze kasyno w Stanach Zjednoczonych. Jego popularność szybko sprawiła, że pojawiały się kolejne, a Nowy Orlean stał się prawdziwą stolicą hazardu. Zajęcie to było tak samo popularne zarówno wśród czarodziejów, jak i mugoli. Czasami czarodzieje udawali się do mugolskich kasyn, czasem grali między sobą w specjalnych miejscach. Wtedy też narodziło się gry takie jak np. „Trzy różdżki”. Niestety po stu latach mugole zdelegalizowali kasyna i pozostały tylko te czarodziejskie, które dzięki temu jeszcze mocniej zyskały na popularności.


Skrót

1. Luizjanę z początku zamieszkiwali Indianie; to dzięki nim Nowy Orlean wciąż obfituje w skupiska mocy, w których znacznie łatwiej czarować i można wykonywać skomplikowane obrzędy.
2. W Nowym Orleanie znajdują się wilkołaki, które nie przyznają się do swojej przypadłości, jednak na mokradłach odnajdziemy stare wilkołackie rody, które przekazują tę klątwę dalej.
3. Wampiry żyją na mokradłach i przez wojny z nimi prowadzone nie zbliżają się do ludzi. Ty lepiej też się do nich nie zbliżaj.
4. Niewolnictwo funkcjonowało tak samo jak u mugoli. Czarodzieje zabraniali ciemnoskórym czarować, bo bali się ich mocy. Nie dostawali oni różdżek, więc z pokolenia na pokolenie byli uczeni innych rodzajów magii. To oni są specjalistami od magii rytualnej, vodoo, magii żywiołów i tym podobnych. Część z nich dalej korzysta z różdżki tylko w ostateczności.
5. Ciemnoskórzy czarodzieje na ogół mieszkają w biedniejszych dzielnicach.
6. Huragan nie wpłynął w znaczący sposób na magiczne środowisko, oczywiście poza zniszczeniami, które pogrążyły całe miasto.


______________________

Happiness is a choicePowrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Luizjana 2020

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Luizjana 2020 MGJ6B65 :: 
Aktualnosci
-