Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Amulet Laveau

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Emily Rowle

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 1,60
C. szczególne : Czerwone usta, zawsze!
Galeony : 1177
  Liczba postów : 1446
https://www.czarodzieje.org/t15867-emily-rowle
https://www.czarodzieje.org/t15996-sowa-emily-felicja#436128
https://www.czarodzieje.org/t15874-emily-rowle?highlight=Emily+Rowle
https://www.czarodzieje.org/t15872-emily-rowle
Amulet Laveau QzgSDG8
Moderator
Amulet Laveau Empty


PisanieAmulet Laveau Empty Amulet Laveau  Amulet Laveau EmptySob Lip 11 2020, 21:28;
Amulet Laveau


Marie Laveau w Nowym Orleanie dalej budzi podziw. Wokół jej historii powstało wiele legend, wiele półprawd, ale w tym wszystkim sporo jednak było faktów. Nawet mugole o niej słyszeli, chociaż oni do tego wszystkiego podchodzą raczej jak do bajki. Czarodzieje doskonale wiedzą, jak potężną miała moc, chociaż większość boi się do tego przyznać. Podobno nigdy nie użyła różdżki, mimo, że urodziła się jako wolna kobieta koloru. Miała prawo nabyć różdżkę, ale zamiast tego wolała korzystać z magii swoich przodków, przez co została uznana za bardzo kontrowersyjną postać. Zwłaszcza, że zawsze głośno mówiła o swoich poglądach - uważała, że mugole powinni znać prawdę na temat magii i powinni móc z niej korzystać. Udzielała trafnych porad i odprawiała najtrudniejsze rytuały. W całym mieście da się usłyszeć pogłoski na temat jej amuletu. Podobno on podsycał jej moc i dawał więcej możliwości, jednak po jej śmierci zaginął. Niektórzy twierdzą, że przekazała go swojej córce, inni, że została w nim pochowana. Nikomu jednak nie udało się dotrzeć do jej grobu.
Może tobie uda się go odnaleźć?


Regulamin


1. Celem eventu jest odnalezienie amuletu Laveau. On jest główną nagrodą. Trzeba mieć na uwadze, że istnieje tylko jeden amulet - a więc zwycięzca też może być tylko jeden.
2. Amuletu można szukać w pojedynkę, lub w parze. Dwóm osobom będzie zdecydowanie łatwiej na niektórych etapach poszukiwań, jednak trzeba pamiętać, że amulet jest jeden i może znaleźć się w kuferku tylko jednej osoby. Możecie umówić się na pożyczanie go sobie nawzajem, jednak zawsze musicie przekazywać go sobie fabularnie, nie listownie, żeby druga osoba mogła go użyć. W jednym wątku może używać go tylko jedna osoba.
3. Event składa się z 3 etapów i będzie trwał przez całe wakacje, chyba, że komuś uda się znaleźć amulet szybciej.
4. Warunkiem wzięcia udziału jest skończone 17 lat.
5. Każdy, kto spełnia warunek z punktu czwartego, może wziąć udział w pierwszym etapie. Zapisujemy się dopiero po wykonaniu pierwszego etapu, tylko wtedy mamy prawo przystąpić do kolejnych.
6. W evencie, zwłaszcza w ostatnim etapie, będzie brany pod uwagę wasz wiek, kuferek, doświadczenie i możliwe, że także inne czynniki.
7. Za 1 i 2 etap otrzymacie nagrodę w postaci 3 punktów do dowolnej umiejętności. 3 etap zostanie nagrodzony w zależności od zaangażowania i ilości napisanych postów.
8.Biorąc udział w evencie zgadzacie się na lekkie i ciężkie ranienie postaci. Włączając w to drobne stałe urazy np blizny, zaniki w pamięci, ciężkie, długo gojące się rany/schorzenia. Kalectwo i poważne nieodwracalne konsekwencje tylko za konsultacją, tego nie musicie się obawiać.


Etap I


Co wiecie na samym początku?
1. O Marie Laveau każdy słyszał i każdy wie o niej cokolwiek. Źródłem wiedzy jest cały Nowy Orlean, w każdym zakątku możecie znaleźć cząstkę niej.
2. Nikt nie zna adresu i nikt nie powie wam, jak dotrzeć do jej domu.
3. Nikt nie wie jak dostać się do jej grobu.
4. Jej amulet ma ogromną moc, jednak jego dokładne zastosowanie nie jest wam znane.

Wasze zadania
1. Musicie napisać post na 3 tysiące znaków, bądź wątek na minimum 5 postów na osobę w dwóch wybranych lokacjach z:
a) Dom Catherine Laveau
b) Sklep Marie Laveau
c) Podtopiony cmentarz
d)Salon fryzjerski "Laveau"
Jeżeli pracujecie w parze: możecie odwiedzić te miejsca wspólnie i napisać w nich wątek, możecie oboje napisać jednopostówke wszędzie, lub podzielić się lokacjami. Wystarczy, że jedna osoba odwiedzi dane miejsce.
Jeżeli pracujecie pojedynczo: musisz albo napisać jednopostówkę w każdym z miejsc, albo napisać tam wątki (może być z kimś niezwiązanym z eventem).
Wszystko możecie robić w dowolnej konfiguracji, część miejsc możecie odwiedzić na wątek, część na jednopostówkę. Byle minimum jedna osoba z grupy pojawiła się w danym miejscu. Pamiętajcie, że im bardziej się postaracie, tym łatwiej wam będzie w 2 etapie. Wątki na pewno będą doceniane bardziej, niż jednopostówki! W danym miejscu nie musicie nawet skupiać się na Laveau, jednak to, jak bardzo się zaangażujecie, również będzie miało znaczenie.
2. Musicie napisać minimum jeden wątek (minimum 5 postów na osobę), lub jednopostówkę (minimum 3 tysiące znaków) w którym czytacie o historii Marie Laveau. Zadanie to muszą wykonać obie osoby z pary.
3. W minimum 3 wątkach (nie muszą być zakończone) musicie wspomnieć o Laveau. Mogą to być wątki związane z poprzednimi zadaniami, jednak jednopostówki się nie liczą. Zadanie muszą wykonać obie osoby z pary.
4. O Marię Laveau musicie zapytać przynajmniej jednego nowoorleańskiego ducha. Zadanie muszą wykonać obie osoby z pary.

DODATKOWO Miejcie na uwadze, że cała wasza wakacyjna aktywność jest obserwowana. To, jak bardzo zaangażujecie się w poznawanie Nowego Orleanu, to jak wykonacie poprzednie zadania, wszystko może mieć wpływ na dalsze etapy. Żeby dostać się do 2 etapu musicie wykonać 4 powyższe punkty, jednak narzędzia, jakie otrzymacie w tym etapie, będą zależeć od waszego zaangażowania.
Zresztą, Nowy Orlean to wyjątkowe miejsce. Może wystarczy mieć oczy szeroko otwarte, żeby poznać niektóre jego tajemnice?


Zapisy


Pamiętajcie, żeby aby zapisać się do eventu, musicie wykonać I etap, rozpisany powyżej. Czas macie do 12.08.2020. Do tego czasu musicie wstawić w tym temacie poniższy kod.
Kod:
<zg>Postać:</zg> wpisz pełen nick postaci, w przypadku pracy w parze, należy wpisać tu obie osoby, wypełniacie tylko jeden kod
<zg>Wykonane zadania:</zg> [url=LINK]1a[/url], [url=LINK]1b[/url], [url=LINK]1c[/url], [url=LINK]1d[/url], [url=LINK]2[/url], [url=LINK]3[/url], [url=LINK]4[/url]
<zg>Dodatkowa aktywność:</zg> Pole nieobowiązkowe, jeśli myślicie, że powinniście zwrócić na coś uwagę, to jest dobre miejsce. Niemniej, to, że tu czegoś nie wpiszecie, nie znaczy, że to zostanie niezauważone.  


______________________

Happiness is a choicePowrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Morgan A. Davies

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 162
C. szczególne : klątwa zaklęć
Galeony : 284
Dodatkowo : Kapitan drużyny Gryfonów
  Liczba postów : 2232
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Amulet Laveau QzgSDG8
Gracz
Amulet Laveau Empty


PisanieAmulet Laveau Empty Re: Amulet Laveau  Amulet Laveau EmptySob Sie 01 2020, 09:13;

Postać: Morgan A. Davies

Wykonane zadania:

1a Podtopiony cmentarz - z Loulou Moreau i udziałem MG (wątek - trwa),
1b Salon fryzjerski - z Olą Krawczyk (wątek).

2 Cmentarz św. Ludwika - Violą Strauss (wątek - ma po 6 postów, ale dobijamy jeszcze do dłuższej nauki w wątku).

4a Strzelnica - opowieść Kotny (1 post),
4b Masowy grób - Kotna cz. 2 (1 post).

Dodatkowa aktywność:

A Domek #14 - króciutkie wspomnienie o zainteresowaniu sprawą (wątek),
B Tawerna Lafitte'a - zaczepiony duch zmienił temat, ale podzielił się wskazówką (1 post).

Punkt 3 spełniony we wszystkich powyższych wątkach.

ostatnia aktualizacja: 6.08, 16:39
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
 

Amulet Laveau

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Amulet Laveau MGJ6B65 :: 
Aktualnosci
-