Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Klasa do Obrony Przed Czarną Magią

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 12 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorWiadomość


Cherry A. R. Eastwood

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : Ok. 160
Galeony : 182
  Liczba postów : 546
https://www.czarodzieje.org/t15998-cherry-a-r-eastwood
https://www.czarodzieje.org/t16002-berry#436492
https://www.czarodzieje.org/t16000-i-swear-i-don-t-care#436296
https://www.czarodzieje.org/t15997-cherry-a-r-eastwood
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Moderator
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptyPią Wrz 21 2018, 23:33;

First topic message reminder :


Klasa OPCM

W tej średniej wielkości klasie znajdującej się na pierwszym piętrze, od lat odbywają się zajęcia z Obrony Przed Czarną Magią. Ze względu na średnie wymiary pomieszczenia, dwa rzędy ławek są stosunkowo blisko siebie ustawione. Nie jest to najlepiej oświetlona klasa. Jednak ściany zdobią różne lampy dające nieco jasności. W rogu pomieszczenia, nieopodal biurka nauczyciela, znajduje się gablota na której można znaleźć wiele nieco poniszczonych już książek dotyczących OPCM.

Opis zadań z OWuTeMów:OWuTeMy - OPCM

Wchodzisz do Klasy Obrony Przed Czarną Magią, być może się denerwując, a być może nie. W każdym razie w tym momencie ważą się Twoje losy jeżeli chodzi o ten egzamin. Wybrałeś Obronę Przed Czarną Magią. Dobrze. Stajesz więc pośrodku sali, przed Tobą znajduje się stolik, przy którym siedzi znany Ci Marco Ramirez oraz dwoje nauczycieli ze Szkoły Magii Aash Al Maleek. Jeżeli jesteś z tej szkoły i ucieszyłeś się, że będziesz mieć fory, to niestety, ale muszę Cię zawieść, bowiem oboje wyglądają na takich, których nie wzruszyła Twoja obecność. To Twoja komisja, która skrzętnie wszystko notuje za pomocą samopiszących piór, więc mają mnóstwo okazji do przypatrywania się Tobie i słuchania tego, o czym mówisz. Także dobrze się zastanów nad odpowiedziami i czynami! Nie zapomnij się także przedstawić na początku.
Na biurku oprócz pergaminów i kałamarzy stoją dwie czary, z których unosi się czerwony dym. Na jednej z nich świeci się napis „teoria”, na drugiej zaś „praktyka”. Komisja wyjaśnia Ci, że musisz wylosować jedno pytanie z tej pierwszej i jedno zadanie z drugiej. Możesz zacząć od którejkolwiek chcesz. Gdy sięgasz po kartkę i ściskasz ją w dłoniach, ta zamienia się w coś na kształt wyjca, który jednak nie krzyczy, tylko spokojnie zadaje Ci pytanie bądź wyznacza zadanie. Jak Ci poszło?

Zasady:
Rzucasz czterema kostkami w specjalnym temacie do rzutów na egzaminy zgodnie z zasadami owutemów oraz rzutów. W tym temacie powinien pojawić się post z przeżyciami oraz działaniami postaci oraz specjalny kod, podany na dole posta.

Oceny:
Ocena z egzaminu to suma punktów za pierwsze i drugie zadanie (plus dodatkowe punkty) według następującej rozpiski:
2-3 - Okropny
4-5 - Nędzny
6-7-8 - Zadowalający
9-10 - Powyżej Oczekiwań
11-12 - Wybitny
Dodatkowo, za każde 8 punktów w kuferku z OPCM i zaklęć można dodać +1 do punktów.

Opis zadan:

teoria:
Pierwsza kostka:
1 – Jak działa zaklęcie Riddikulus? Na czym się go używa?
2 – Jak bronić się przed dementorem? Opisz działanie odpowiedniego zaklęcia.
3 – Podaj trzy odmiany zaklęcia Protego i opisz każdą z nich.
4 – Podaj trzy sposoby na wykrycie trucizn.
5 –  Jak postępować w przypadku natknięcia się na podejrzane, magiczne artefakty?
6 – Wymień trzy zaklęcia niewybaczalne i opisz je.
Druga kostka:
Oznacza ilość punktów, otrzymanych za odpowiedź. 1 to odpowiednio 1 punkt, 2 - 2, itd.

praktyka:
Pierwsza kostka:
1 – Obroń się przed zaklęciem Drętwota trzema różnymi zaklęciami defensywnymi.
2 – Znajdź i zneutralizuj trzy pułapki magiczne.
3 – Zastaw dwie pułapki - na człowieka i dowolne stworzenie.
4 – Ukryj się przed członkiem komisji, używając nie więcej niż trzech zaklęć.
5 – Pokonaj trzy boginy.
6 – Używając tylko zaklęć defensywnych, przez dwie minuty nie daj przeciwnikowi do siebie podejść.
Druga kostka:
Oznacza ilość punktów, otrzymanych za wykonane zadanie. 1 to odpowiednio 1 punkt, 2 - 2, itd.

Na końcu posta należy dodać następujący kod:
Kod:
<retroinfo>Kuferek - OPCM:</retroinfo> wpisz ilość punktów w kuferku z tej dziedziny
<retroinfo>Wyrzucone kostki - teoria:</retroinfo> wpisz kostki za teorię
<retroinfo>Wyrzucone kostki - praktyka:</retroinfo> wpisz kostki za praktykę
<retroinfo>Suma:</retroinfo> wpisz sumę kostek opisujących punkty za praktykę i teorię oraz ewentualnych punktów bonusowych za punkty z kuferka
<retroinfo>Ocena:</retroinfo> wpisz ocenę
<retroinfo>Strona - losowania:</retroinfo> Wpisz stronę z odpowiedniego tematu, na której były losowane kostki

Prawdę mówiąc, Cherry niezbyt lubiła lekcje Obrony Przed Czarną Magią. Niesamowicie peszyło ją uczęszczanie na zajęcia prowadzone przez dyrektorkę - nie mogła się do tego przyzwyczaić. Ilekroć na Bennett wpadała, to zaraz się plątała i gubiła we własnych myślach, bo jednak trochę inaczej patrzyła na nauczyciela, a na dyrektora. Zdawało jej się, że to wywiera dodatkową presję, a Wiśnia wcale się na tych lekcjach nie popisywała. Nie była szczególnie zdolną czarownicą, nad czym jej matka zawsze bez skrupułów ubolewała; przynajmniej z miotłą sobie radziła, co ratowało ją w oczach ojca.
I to na miotle jej zależało. Wiśnia nie potrafiła posiąść się z radości, która towarzyszyła jej od momentu podjęcia się pracy w Muzeum Quidditcha - nieistotne, że nie wzięto jej pod uwagę na stanowisko przewodnika, jej jak najbardziej pasowało rozpoczęcie od małych kroczków; mogła sprzedawać bilety! Samo to wydawało jej się fenomenalne. Zajarała się tak mocno, że nawet kiedy miała przerwę pomiędzy lekcjami, to siedziała z nosem w książce Jak spaść z miotły, traktującej o niebywale ryzykownych akrobacjach powietrznych. Nic dziwnego, że zjawiła się w sali tuż przed rozpoczęciem zajęć; wciągnęła się w lekturę i zapomniała o całym świecie. W końcu weszła do pomieszczenia, pomrukując "dzień dobry", chociaż dyrektorki jeszcze tu nie było.
Znalazła wolne miejsce, usiadła i wyjęła różdżkę, doczytując o zmodyfikowanym Zwisie Leniwca.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Drake Lilac

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 201 cm
C. szczególne : Bardzo wysoki i barczysty. Praktycznie cały czas nosi na ręce Bransoletę Wielkiej Wezyrki - tak na wszelki wypadek.
Dodatkowo : Wilkołak
Galeony : 248
  Liczba postów : 672
https://www.czarodzieje.org/t20288-drake-lilac
https://www.czarodzieje.org/t20289-poczta-drake-a#636524
https://www.czarodzieje.org/t20286-drake-lilac#636463
https://www.czarodzieje.org/t20314-drake-lilac-dziennik#638560
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptySro Paź 13 2021, 00:40;

Grupa:Confringo
Kostki: 6 i 38
Efekt: Jestem antymagnesem?

Wieść o tym że przyszła pora za zaklęcie ofensywne jakim było Confringo, przyjął z bardzo, bardzo dużą aprobatą. Można powiedzieć że poprawiła mu ona humor i to konkretnie. To mocno wybuchowe zaklęcie chciał opanować już dłuższy czas temu, ale nie miał ku temu okazji. W końcu w bardzo niewielu miejscach można je bezpiecznie ćwiczyć. W końcu nie dość że wywoływało eksplozję, to jeszcze do tego tworzyło ogromną ilość płomieni służących do spopielenia przeciwnika. Rzucanie zaklęcia nie szło mu najlepiej na początku ze względu na dosyć ciężki do wykonania ruch. W pewnym momencie coś zrąbał i poczuł znajome uczucie towarzyszące aktywacji jego klątwy. Ale tym razem było coś inaczej. Nie tak. Zobaczył jak odznaka Hope od niej wystrzeliwuje w jego kierunku. Już był gotowy na zderzenie, ale ta skręciła i jebła w Mulan. No szczęście w nieszczęściu. Szczerze to wolał tę wersję klątwy. Lepiej jak coś się trzyma z daleka, niż się klei.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Marla O'Donnell

Student Gryffindor
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : szeroki uśmiech, roziskrzone spojrzenie, głośny śmiech, koścista sylwetka, bardzo ekspresyjny sposób bycia, wyraźnie zarysowane kości policzkowe, irlandzki akcent, często wplata kolorowe apaszki we włosy
Galeony : 305
  Liczba postów : 217
https://www.czarodzieje.org/t20424-marla-o-donnell#646655
https://www.czarodzieje.org/t20478-marla-o-donnell#647470
https://www.czarodzieje.org/t20470-marla-o-donnell#647414
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptySro Paź 13 2021, 01:23;

Grupa: Drętwota
Kostki: 2
Efekt: nic sie nie wydarzylo

Miła pogawędka z Harrym skończyła się szybciej niż się spodziewała. Okrutnie zostali rozdzieleni do innych par i w dodatku jeszcze musieli ćwiczyć jakieś spierdolone ataki. Powinna była się przyłożyć do takich praktyk, wszak ostatnio nie pokazała klasy i zaprezentowała umiejętności na poziomie pięciolatki, która pierwszy raz trzymała w ręce różdżkę, ale nieszczególnie się tym przejmowała. Nigdy nie miała po drodze z zaklęciami ofensywnymi czy defensywnymi i miała zamiar całe życie polegać na ukochanej transmutacji.
Uśmiechnęła się uprzejmie do @Rylan A. Coulter, z którym sparował ją Reed. Kojarzyła go z imprezy Percy'ego - pamiętała swoje zdziwienie widząc go u boku Narcyza, ale nie mieli nigdy zbytniej okazji do dłuższej rozmowy. - Sorry, jestem chujowa w tego typu inkantacjach - zaznaczyła na wstępie, celując różdżkę w Krukona. - Drętwota! - krzyknęła dziarsko, ale co najwyżej mogła się tym magicznym patykiem podrapać w nosie, bo klasycznie jej nie wyszło. - Może jakbyś zaczął i mnie trafił to coś by mi się w mózgu przestawiło i wtedy dałabym radę jakąś iskrę z tego gówna wykrzesać - wskazała na różdżkę zrezygnowana, żartując ze swojej nieudolności.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : wyjątkowo niski i zachrypnięty głos | tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka | blizny: na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, na łydce po ugryzieniu inferiusa, w okolicach zregenerowanego lewego ucha
Galeony : 984
  Liczba postów : 3252
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptySro Paź 13 2021, 13:18;

Grupa: Confringo
Kostki: 3 i 50
Efekt: wybacz, @Shawn E. Reed, ale atakuję cię

Akurat jeśli chodziło o Lupus Palus to niestety się nie popisała. Chyba będzie musiała po prostu przysiąść na dłużej do ćwiczeń tego zaklęcia, aby nie dopuścić do podobnych sytuacje jak atakowanie pierwszorocznych gryzieniem w tyłek. Tyle dobrego, że młodemu raczej nic za bardzo się nie stało, bo wyczarowany wilk nie miał aż tak solidnej postaci.
Teoretycznie z kolejnym zaklęciem nie powinna mieć aż takich problemów i nie było czego się obawiać. Może po części jej błąd leżał właśnie w zbyt dużej wierze w siebie? Było to całkiem możliwe u Krukonki, która zdecydowanie zbyt dobrze czuła się w dziedzinie zaklęć. Zwłaszcza, gdy nie należały one do kategorii defensywnych, z którymi radziła sobie zdecydowanie gorzej. Confringo postanowiło ją więc zaskoczyć. I chociaż owszem udało jej się rzucić zaklęcie bez większego problemu to to jednak zamiast skutecznie lecieć do wskazanego przez Strauss celu, pomknęło prosto w kierunku nauczyciela, który musiał je jakoś zablokować.
- To za tę Drętwotę z zaskoczenia - powiedziała jeszcze, uśmiechając się do niego przepraszająco i starając się jakoś zażartować z tej sytuacji chociaż może właśnie kopała własny grób, starając się to bagatelizować i udawać, że owe zagranie było intencjonalne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Rylan A. Coulter

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 170
Galeony : 90
  Liczba postów : 148
https://www.czarodzieje.org/t20738-rylan-a-coulter
https://www.czarodzieje.org/t20742-rylan-a-coulter#658468
https://www.czarodzieje.org/t20740-rylan-a-coulter
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptySro Paź 13 2021, 18:59;

Grupa: Drętwota
Kostki: 2
Efekt: Absolutnie nic

Mimo niewielkiej porażki postanowił się nie zrażać tylko zaparcie uczestniczyć w dalszej części lekcji. Mimo tego, że zgodnie z poleceniem mieli przejść do ofensywy to narastał w nim stres co by było, gdyby... Gdyby jednak nie udało mu się rzucić poprawnego zaklęcia również w tej części lekcji? Nie oczekiwał od siebie zbyt wiele, ale jakąkolwiek reakcję mogłaby jego różdżka okazać. Z drugiej strony... Wiedział, że to nie jest jej wina. Rylan uważał ja za niesamowicie oddaną i niezawodną. To on był tą częścią, która powodowała problemy.  
Obdarzył Marlę podobnym uśmiechem do tego, który ona skierowała w jego kierunku. Chłopak zdecydowanie miał pamięć do twarzy, dlatego też i ja kojarzył. Jednocześnie uśmiech na jego twarzy z każdym kolejnym słowem wypowiadanym przez nią jakby zdawał się promienieć jeszcze bardziej.  
- Wiem, że to zabrzmi źle, ale to... Dobrze. Ja też nie radze sobie kompletnie z takimi zaklęciami. - wydusił z siebie gmatwając się przy okazji w swoich myślach.  
Kiedy faktycznie z różdżki O’Donnel nie wystrzeliła nawet najmniejsza iskra wiedział, że to może być jeszcze trudniejsze niż mu się początkowo wydawało. Nie liczył na sukces, skoro już na wstępie dziewczyna zaliczyła się do tego grona mniej doświadczonych, ale... No cokolwiek.  
- Biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do wybuchów w latach poprzednich myślę, że gdybym nie daj Merlie rzucił to zaklęcie poprawnie to jednego z nas mogłoby już nie być. - Sparował żart ponownie uśmiechając się szeroko. Faktycznie za Coulterem ciągnęło się pasmo niezapowiedzianych i nieplanowanych eksplozji, zwłaszcza w obrębie eliksirów, które przecież kochał.
- Drętwota! - Wypowiedział słowa zaklęcia zamachując się odpowiednio różdżką z jakże pompatycznym wyrazem twarzy. Tym bardziej durnowato musiało to wyglądać biorąc pod uwagę to jak bardzo mu nie wyszło. Efekt był podobny do tego, który uzyskała Marla, czyli absolutne nic. - Różdżki jeden, my zero.  


@Marla O'Donnell
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


William S. Fitzgerald

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 183,5 cm
C. szczególne : tatuaże: motyw quidditchowy na lewym ramieniu, czaszka wężna na prawej piersi i runa Algiz po wewnętrznej stronie lewego przedramienia | amulet z jemioły zawsze na szyi
Dodatkowo : Kapitan Drużyny Ślizgonów
Galeony : 2784
  Liczba postów : 1620
https://www.czarodzieje.org/t17623-william-s-fitzgerald#494556
https://www.czarodzieje.org/t17645-ulisses#495903
https://www.czarodzieje.org/t18851-fitzgerald-company#541760
https://www.czarodzieje.org/t17635-william-s-fitzgerald#495526
https://www.czarodzieje.org/t19423-william-s-fitzgerald-dziennik
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptySro Paź 13 2021, 22:53;

Grupa: Confringo
Kostki: 5 | 90
Efekt: zaklęcie tak łupnęło, że aż wywaliło dziurwę w ścianie

  Przy ćwiczeniu zaklęcia defensywnego zdecydowanie się nie popisał; liczył na to, że uda mu się nieco odkuć przy czarach ofensywnych, do których przeszli w kolejnym etapie zajęć, bo te na ogół szły mu lepiej. Grupa zaawansowana miała zająć się ćwiczeniem Confringo na manekinach, zważając na dość wybuchowy efekt tej konkretnej inkantacji.
  Stanąwszy naprzeciw jednej z kukieł najpierw przećwiczył sobie wymowę, a potem odpowiedni ruch różdżką „na sucho” nim przystąpił do pierwszych prób faktycznego rzucania zaklęcia. Z początku kompletnie nic się nie działo, z końca różdżki nie wydobywał się nawet snop iskier – dopiero przy szóstym podejściu wreszcie coś się zadziało. I to w dodatku od razu z pierdolnięciem, dość dosłownym, bo rzucone przez niego Confringo okazało się na tyle silne, że po Merlinowi ducha winnym manekinie nie zostało właściwie nic, a w dodatku wyjebało jeszcze całkiem sporych rozmiarów wyrwę w ścianie za kukłą.
  — Okurwa — wymamrotał bezgłośnie pod nosem, kiedy już zdołał opanować kasłanie wywołane unoszącym się w powietrzu pyłem, zerkając przy tym odrobinę zdumionym spojrzeniem na różdżkę w swojej dłoni. Co jak co, ale aż takiej siły to się nie spodziewał, przeszła ona jego najśmielsze oczekiwania.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Jenna Hastings

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : I
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 145
C. szczególne : Piegi; jasne, przenikliwe oczy; spojrzenie zbyt poważne jak na jej wiek. Bardzo rzadko się uśmiecha, a jej słownictwo jest zaskakująco rozbudowane.
Galeony : 77
  Liczba postów : 222
https://www.czarodzieje.org/t20652-jenna-hastings#654948
https://www.czarodzieje.org/t20720-poczta-jenny-hastings#657820
https://www.czarodzieje.org/t20722-jenna-hastings-relacje#657833
https://www.czarodzieje.org/t20653-jenna-hastings#654950
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptySro Paź 13 2021, 23:41;

Grupa: Drętwota
Kostki: 1
Efekt: Z twojej różdżki wylatuje bardzo słaba drętwota, która ulatnia się, zanim jeszcze doleciała do celu.

Przez to całe zafascynowanie nauczycielem Jenna miała problemy z rzucaniem nawet najprostszych zaklęć. Nie mogła się skupić i szło jej coraz gorzej. W obliczu absolutnej tragedii, którą w oczach Krukonki była niemożność poprawnego wykonania zadania, wdzięki profesora jakoś straciły na znaczeniu. Dziewuszka wciąż zerkała w jego stronę, ale brak zainteresowania z jego strony i niepowodzenie naukowe zadziałały na nią bardzi demotywująco. Dobrze, że chociaż obrona jej się udała, bo już w ogóle byłaby klapa. Ostatecznie jednak dziewczynka zaczęła czuć zmęczenie i przytłoczenie tym wszystkim. Może za dużo na siebie wzięła? Poranne ćwiczenia, koła zainteresowań, samodzielna nauka, nadprogramowe zadania... Może jednak nie była aż tak zdolna, jak jej się wydawało? Strasznie ją zdołowała ta myśl. Westchnęła i podjęła dalszy trening, myśląc o jednym. Że już bardzo chciała, żeby lekcja dobiegła końca i żeby zaszyć się w jakimś ustronnym, cichym miejscu z Christianem, tak, żeby mogli sobie w spokoju porozmawiać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Christian Hastings

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : I
Wiek : 11
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 152
C. szczególne : Rozwichrzone włosy
Galeony : 97
  Liczba postów : 138
https://www.czarodzieje.org/t20685-christian-hastings#656607
https://www.czarodzieje.org/t20721-poczta-christiana-hastingsa#657830
https://www.czarodzieje.org/t20724-christian-hastings#657839
https://www.czarodzieje.org/t20686-christian-hastings#656610
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptyCzw Paź 14 2021, 10:10;

Grupa: Drętwota
Kostki: k6: 4
Efekt: Z różdżki wylatują małe fajerwerki, które oprócz tego, że fajnie wyglądają, nie robią niczego innego.

Christian w końcu zauważył, że Jena dziwnie się zachowuje. Patrzyła w nauczyciela jak w obrazek przez jakiś czas. Chłopak poczuł ukłucie zazdrości. Nie był pewny czemu, w końcu nauczyciel był fajny, więc nic dziwnego, że Jennie się spodobał, ale jakoś za bardzo się spodobał. By la jego kuzynką i w ogóle, ale czasami czuł coś takiego, kiedy Jego kuzynka okazywała więcej zainteresowania komuś innemu, zwłaszcza jeśli to był chłopak albo mężczyzna. Dziwne uczucie, Starał się je odpędzić, bo było nielogiczne i przeszkadzało w zadaniu. Ale Nie bardzo mu to szło, bo zaklęcie wywoływało iskierki i tyle. Problemem pewnie jeszcze było to, że podświadomie nie chciał skrzywdzić dziewczyny. Jenn chyba miała podobnie, bo jej zaklęcie działało jeszcze gorzej. Ale mimo wszystko się starał.
- Może mamy zły dzień. Spróbujmy jeszcze parę razy, w końcu zadziała tak, jak powinno.
Starał się dopingować Krukonkę jak potrafił. W końcu oboje należeli do domu, który nie poddaje się łątwo jeśli chodzi o naukę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Percival d'Este

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 201cm
C. szczególne : Piegi, tatuaże na całym ciele, kolczyki, od czasu do czasu makijaż i pomalowane paznokcie. Często farbowane włosy, aktualnie brąz wchodzący w czerń. Chorobliwie biała cera. Krzyż Dilys na łańcuszku na szyi.
Galeony : 254
  Liczba postów : 723
https://www.czarodzieje.org/t20115-budowa
https://www.czarodzieje.org/t20140-jackson
https://www.czarodzieje.org/t20141-herosi-i-ci-inni
https://www.czarodzieje.org/t20137-percival-d-este
https://www.czarodzieje.org/t20139-percival-d-este-dziennik
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptyNie Paź 17 2021, 22:32;

Grupa: Confringo
Kostki: 4/7
Efekt: inwersja klątwy

Może i on nie jest jej typem, ale patrząc po asystentce, to Hope zdecydowanie jest w jego typie, pozwoliłem sobie tego nie mówić na głos, a jedynie uśmiechnąć się nieco tajemniczo. Przytulenie mnie było niesamowicie słodką niespodzianką i sam również wtuliłem się w gryfońskie objęcia mojej przyjaciółki.
- Dobrze – wyszeptałem w odpowiedzi, uśmiechnięty i szczęśliwy takim zbliżeniem (oczywiście przyjacielskim). Nieraz było nam dane się przytulać, ale tak jakoś ten raz dał mi więcej satysfakcji niż zwykle.
- Hm, stopa ma swoje plusy i minusy. Ale ogólnie podsumowując jest cholernie niepraktyczna, więc chyba faktycznie wolę palce u dłoni. – Przyznałem jej rację, wcześniej nawet się nad tym nie zastanawiając. Złapałem z nią kontakt wzrokowy, kiedy ta tylko uniosła głowę z mojego ramienia. Przywitawszy ją również uśmiechem, wzruszyłbym ramionami (gdyby właśnie nie była przytulona do jednego), zamiast tego pokręciłem przecząco głową.
- Rozumiem cię absolutnie dobrze, chilleriada. Ruby nigdy nie oceniłaby cię źle, przecież ją znasz joł. Po prostu jej powiedz, ona cię zrozumie, lepiej niż ktokolwiek inny. – Odpowiedziałem jej, najchętniej pstrykając ją w czoło za mówienie takich głupot, nie miałem ku temu jednak możliwości. Zresztą, skończyły się chwile wytchnienia, lekcja się oficjalnie rozpoczęła i trzeba było kminić zaklęcia.
Następnym tematem magicznym, jaki mieliśmy ruszyć na tej lekcji było confringo. Mi udało się je rzucić dopiero po czterech próbach, piąte było udane i w pełni odpowiadało opisowi.
W międzyczasie klątwa Irvette zdążyła mnie zaatakować, choć wcale nie wierzyłem, żeby stało się to totalnym przypadkiem, że akurat ja oberwałem. Trochę pobolało, ale zdołałem wrócić do lekcji, a nie do skrzydła szpitalnego, a z moim kruchym ciałem nigdy nie wiadomo. Wcześniej jednak zdarzył się taki kwiatek, że z różdżki nie wyleciała nawet upośledzona wersja tego zaklęcia, zamiast tego… paznokcie zaczęły mi gwałtownie rosnąć, że aż musiałem je sobie magicznie przycinać na bieżąco. Strasznie dziwne, ale przynajmniej wyglądały bardzo zadbanie (nie żebym normalnie je zaniedbywał!).

______________________Halloween is everyday.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Shawn E. Reed

Mieszkaniec Londynu
Wiek : 30
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 184 cm
C. szczególne : Tatuaże, magiczna metalowa proteza prawej ręki, Gwiazda Południa zawieszona na łańcuszku na szyi.
Dodatkowo : magia bezróżdżkowa
Galeony : 470
  Liczba postów : 1160
https://www.czarodzieje.org/t13596-shawn-e-reed?highlight=Shawn
https://www.czarodzieje.org/t13600-wrona-shawna
https://www.czarodzieje.org/t13598-shawn
https://www.czarodzieje.org/t13601-shawn-e-reed?highlight=Shawn
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptyNie Paź 17 2021, 22:50;

Wpatrywałem się w pracę podopiecznych z należytą uwagą, tym bardziej, że pracowali dzisiaj nad naprawdę zaawansowanymi i niebezpiecznymi już zaklęciami, które mogły spowodować naprawdę dużą szkodę dla zdrowia potencjalnej ofiary. Pilnowałem ich więc, by nie wpadli przypadkiem na pomysł, by wymierzyć różdżki przeciwko sobie, takie zachowanie najpewniej skończyłoby się wyrzuceniem z klasy.
Jedna z pierwszych osób rzucających confringo już zwróciła na siebie uwagę, kiedy zdecydowanie przesadziła z mocą zaklęcia i nie tylko dokonała totalnej dekapitacji na manekinie, ale i wyburzyła ścianę w sali.
- Jeśli chciała pani podziwiać widoki, wystarczyło podejść do okna. – Odpowiedziałem na jej przeprosiny, machając jednak na to ręką i naprawiając ścianę, dając ją pod skrzydła Nessy, która sama się do tego zgłosiła.
Kolejni uczniowie robili większe lub mniejsze postępy, najważniejsze jednak było to, że nie stali w miejscu i wyglądali na naprawdę zaangażowanych. Do tego stopnia, że Violettcie pomylił się chyba obiekt do zaatakowania, gdyż zaklęcie poszybowało w moim kierunku. Zareagowałem błyskawicznie, wyciągając różdżkę i mówiąc cichym, acz spokojnym głosem:
- Exluditur. – Do mych policzków doszedł jedynie zimny powiew wiatru, zwróciłem się jednak twarzą do krukonki. Tyle dobrego, że zaklęcie poszybowało we mnie, a nie nikogo innego.
- Z zaskoczenia stracisz więc dziesięć punktów. Oprócz tego, że zaklęcie chciało mnie zabić, to było całkiem poprawne, oby tak dalej. Tylko tym razem patrz dokładniej. – Rzuciłem jej ostatnie spojrzenie i poszedłem dalej, przyglądać się innym uczniom. Gdy zbliżał się powoli koniec zajęć, klasnąłem w dłonie (co wydało dość nienaturalny dźwięk, zważywszy na moją protezę) i modulując sobie głos zaklęciem, zacząłem mówić (na tyle głośno, by każdy mnie dobrze słyszał, lecz bez przesady).
- Dziękuje wam wszystkim za uczestnictwo w dzisiejszej lekcji. Mam nadzieje, że na poważnie weźmiecie sobie do serca moje słowa o tym, że bez rozwoju i progresu nie ma szans, by ktokolwiek z was przeszedł do kolejnej klasy i zdał mój egzamin. Każdy z was musi być lepszy niż jest w chwili obecnej. Zadania póki co nie zadaje, jeśli takowe się pojawi, z pewnością się o tym dowiecie. Jeśli ktoś ma jakieś do mnie pytania, proszę zostać w klasie, reszta może już wychodzić. – Usiadłem na biurku, dłonie trzymając na udach, w wyczekiwaniu aż każdy wyjdzie, albo może znajdzie się ktoś z pytaniem, wątpliwościami.

z/t dla wszystkich, chyba że ktoś chce się mnie jeszcze o coś zapytać, to może pisać, proszę tylko o oznaczenie mnie w poście

______________________


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Baby O. Macha

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : I
Wiek : 11
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 150
Galeony : 86
  Liczba postów : 158
https://www.czarodzieje.org/t20458-baby-ophelia-macha?highlight=Baby
https://www.czarodzieje.org/t20863-poczta-baby#667362
https://www.czarodzieje.org/t20864-hit-me-baby-one-more-time?highlight=baby
https://www.czarodzieje.org/t20460-baby-ophelia-macha?highlight=Baby
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Gracz
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 EmptyCzw Paź 21 2021, 21:56;

Może Irytek w końcu się nią znudził? Już od paru dni dawał jej spokój. A może po prostu nastąpił jakiś progres w tych klątwach, tak jak wspominał Ezra. W sumie wolała nie zastanawiać się za długo nad przyczyną, wolała rozkoszować się spokojem i może ewentualnie przygotować na kolejny atak. Co prawda na Irytka nie mogła wiele poradzić, ale mogła chociaż rozejrzeć się za potencjalnymi zaklęciami. Zresztą, chciała opanować chociaż w teorii parę zaklęć ofensywnych, skoro planowała zaproponować Emrysowi pojedynek. Skoro już miała wyjśc z inicjatywą, absolutnie nie mogła go przegrać. Póki co na zaklęciach nie nauczycieli się jeszcze zbyt wielu przydatnych zaklęć, wiedziała, że istnieje klub pojedynków, ale konkretów o nim też jeszcze nie słyszała. Temat wydawał jej się na tyle interesujące, że uznała, że warto spróbować na własną rękę. Nawet jeśli nie było to w pełni zgodnę z zasadami, musiała tylko przemyśleć, jak dokładnie się za to zabrać.
Zaklęcie levicorpus wydawało jej się szczególnie trudne, ale też całkiem przydatne i nie dało się ukryć - chętnie użyłaby go na przeciwniku. Nie była tylko pewna, jak przećwiczyć je na sucho, ale kiedy dostrzegła, że klasa do obrony akurat stała pusta, a w rogu zostały jakieś manekiny (pewnie po starszych uczniach), uznała, że to dobre miejsce, żeby to przećwiczyć. Nie zabrała się odrazu za rzucanie zaklęcia, najpierw znalazła je w podręczniku i dokładnie wczytała się w jego opis. Zaczęła powtarzać wymowę zgodnie z instrukcjami, skupiając się na intonowaniu odpowiednich sylab. Ćwiczyła to do znudzenia, ciesząc się, że nikogo nie ma wokół i nie widzi jak gada sama do siebie. W końcu przeszla do ćwiczenia ruchów różdżką. Najpierw próbowała bardziej kolistymi, ale potem udało jej się osiągnąć coś zgodnego z opisem. Trudno było załapać, kiedy nie widziałeś nauczyciela pokazującego ci to na żywo, opis opisem, ale to nie było do końca oczywiste. Uznała, że musi po prostu popróbować na manekinie, w końcu nic złego nie miało się stać przy nieudanej próbie.
Oczywiście, za pierwszym razem nic się nie wydarzyło. Zmarszczyła nos, bo manekin ani drgnął, a była pewna, że zrobiła wszystko zgodnie z instrukcją. Kolejna próba również była niepowodzeniem, tym razem widziała drobny ruch, ale nic więcej. Uznała, że czas spróbować trochę innego ruchu różdżką. Zaokrągliła go i skupiła się bardziej na obiekcie, mając nadzieje, że to wystarczy i faktycznie - manekin ruszył odrobię w górę, ale wciąż, to nie było to. Nie zdołała go nawet obrócić. Wróciła do kilku prób na sucho i jeszcze raz przeczytała opis, żeby upewnić się, że niczego nie pominęła. W końcu uznała, że musi trochę mocniej zaakcentować ostatnią literę i pewniej machnąć na koniec koła. Faktycznie, kiedy tylko do tego się zastosowała, manekin powędrował w górę i obrócił się, tak jak powinien. Uśmiechnęła się, widząc ten rezultat i po przerwaniu zaklęcia, wykonała je ponownie. Wiedziała, że nie może odpuscić po jednym, bo to mogło być szczęście. Kolejna próba znowu była nieudana, bo mimowolnie znowu zmieniła akcent, ale zaraz przypomniała sobie poprawną wymowę i kolejne kilka prób z rzędu wyszło w porządku. Dopiero kiedy czuła, że rzucanie przychodzi jej automatycznie i nie musi zbyt długo się zastanawiąć, przepisała formułkę i wszystkie wskazówki do swojego notatnika, na wypadek gdyby zapomniała go w przyszłości. Doczytała rozdział do końca, uznając, że może znaleźć jeszcze jakaś istotną informacje. W końcu odłożyła wszystko na miejsce i wróciła do pokoju wspólnego.

/zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 QzgSDG8
Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty


PisanieKlasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty Re: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią  Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Klasa do Obrony Przed Czarną Magią

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 12 z 12Strona 12 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Klasa do Obrony Przed Czarną Magią - Page 12 JHTDsR7 :: 
hogwart
 :: 
Wielkie schody
 :: 
pierwsze pietro
-