Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Ścieżki kariery

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Melusine O. Pennifold
Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 23
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
ścieżki - Ścieżki kariery QzgSDG8
Gracz
ścieżki - Ścieżki kariery Empty


Pisanieścieżki - Ścieżki kariery Empty Ścieżki kariery  ścieżki - Ścieżki kariery EmptyPon Maj 04 2020, 19:57;Ścieżki karieryAnalogicznie do kół zainteresowań utworzyliśmy dla dorosłych proponowane ścieżki kariery, w których będą się pojawiać zadania do wykonania, pomagające postaci wspiąć się po szczeblach kariery i awansować, a także być może stać się bardziej rozpoznawalnym.

Dorośli czarodzieje będą mogli w tym temacie wyrazić swoje zainteresowanie przypisaniem do danej ścieżki kariery.

Zasady

1. Ścieżki kariery dorosłych postaci nie posiadają żadnej struktury klubowej, co za tym idzie – nie mają przewodniczących i postacie nie organizują samodzielnie zadań.
2. Jedna postać może wykazać zainteresowanie maksymalnie trzema ścieżkami kariery, przy założeniu, że dorosły czarodziej nie ma czasu na więcej zajęć, kiedy zajmuje się pracą i innymi obowiązkami. Na drodze wyjątku, moderacja może rozpatrzyć większą ilość ścieżek – należy to jednak dobrze i logicznie uargumentować, a także wykazywać zainteresowanie w późniejszym wykonywaniu zadań. Przy czym na każdy okres trwania zadań, jedna postać może wykonać ich maksymalnie dwa.
3. Zadania będą pojawiać się kwartalnie, jedno i to samo zadanie mogą wykonać maksymalnie dwie postaci. Zadania będą się wiązać z nagrodami przedmiotowymi lub pieniężnymi.
4. Poza nagrodami, za wykonanie zadań można także otrzymać punkty kuferkowe. By otrzymać 2pkt należy napisać standardowy wątek na 6 postów po minimum 5 linijek, natomiast by otrzymać 1pkt należy napisać post na minimum 3500 znaków ze spacjami. Zadanie można jednak wykonać krótszym postem lub wątkiem i otrzymać nagrodę, lecz nie punkty kuferkowe!
5. Chęć wykonania zadania należy zgłosić w tym temacie, kodem zamieszczonym na dole posta i rozpocząć je w ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie usunięte, a zadanie pozostanie wolne dla innej osoby. Po wykonaniu zadania należy zgłosić się ponownie odpowiednim kodem w tym temacie, po zdobycze nie należy się zgłaszać w upomnieniach.

Dodatkowo: Wszelkie pytania należy kierować do @Ruby Maguire, w razie jej nieobecności każdy moderator i mistrz gry służy pomocą.
Twórca: @Dina Harlow

kody do zgłoszeń

• Zgłoszenia do przypisania do ścieżki

Kod:
<zg>Imię i Nazwisko:</zg> wpisz
<zg>Ścieżka kariery:</zg> wpisz

• Zgłoszenia chęci wykonania zadania

Kod:
<zg>Imię i Nazwisko:</zg> wpisz
<zg>Zadanie ze ścieżki:</zg> nazwa ścieżki kariery
<zg>Rozpoczęte:</zg> tak / nie (w przypadku rozpoczęcia należy podlinkować odpowiedni post)

• Zgłoszenia wykonania zadania

Kod:
<zg>Imię i Nazwisko:</zg> wpisz
<zg>Wykonane zadanie:</zg> wpisz nazwę ścieżki i podlinkuj wykonane zadanie
<zg>Zyski:</zg> wpisz należne nagrody i punkty jeśli spełniłeś warunkiOstatnio zmieniony przez Melusine O. Pennifold dnia Pon Maj 04 2020, 20:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Melusine O. Pennifold
Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 23
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
ścieżki - Ścieżki kariery QzgSDG8
Gracz
ścieżki - Ścieżki kariery Empty


Pisanieścieżki - Ścieżki kariery Empty Re: Ścieżki kariery  ścieżki - Ścieżki kariery EmptyPon Maj 04 2020, 19:58;


 
ArtystaŚcieżka kariery Artysta dotyczy wszystkich postaci, które mogą się poszczycić znajomością artystycznego półświatka. Każdy muzyk, rzeźbiarz, aktor, a także dziennikarz, malarz czy pisarz i tym podobne, jest mile widziany w tej ścieżce.

Zadania związane są z taką dziedziną jak Działalność Artystyczna.

Zadanie na czerwiec – sierpień
Smocze ataki zagroziły nie tylko przyrodzie, zwierzętom i czarodziejskiemu społeczeństwu, ale także ważnym zabytkom. W pierwszej kolejności Ministerstwo pomogło z największymi szkodami i problemami, kiedy jednak najgorszy kryzys został zażegnany, a właściwe ośrodki w pierwszej linii działania powołane, można było skupić się na dziedzictwie kulturowym. Stary rynek został zniszczony, historyczne cegły i freski ucierpiały, naścienne malowidła pokryła sadza po smoczym ogniu. Ministerstwo prosi wszystkich artystów, zarówno wyszkolonych jak i ulicznych, o pomoc w odrestaurowaniu zabytkowych uliczek, obiecuje przy tym zapewnić wszystkie potrzebne narzędzia, które każdy uczestnik będzie mógł zachować po skończeniu wszystkich prac jako podziękowanie.

W ramach współpracy każdy uczestnik otrzyma zestaw pędzli (+2pkt DA).

Artyści

Christopher Walsh
Larkin J. Swansea
Elijah J. Swansea


 
PrzyrodnikŚcieżka kariery Przyrodnik dotyczy wszystkich postaci, które zaznajomione są z magiczną florą i fauną. Każdy, kto wie co nie co na temat roślin i zwierząt, czy też zwyczajny miłośnik magicznych stworzeń odnajdzie się w tej ścieżce.

Zadania związane są z taką dziedziną jak Zielarstwo i Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami.

Zadanie na czerwiec – sierpień
Przyroda cierpi, zarówno zwierzęta jak i rośliny czują niepokój, który opanował świat. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że magiczne stworzenia zaczęły znajdować się nie tam, gdzie było ich miejsce, a czarodziejskie rośliny w odpowiedzi na stres zaczęły działać mocniej i ostrzej niż dotychczas. Dla laików stanowi to ogromne niebezpieczeństwo, żaden niedoświadczony czarodziej nie chciałby przecież stanąć twarzą w twarz ze spłoszonym hipogryfem. Ministerstwo nawołuje do zachowania spokoju, ale jak można zachować spokój, kiedy na ogródku ni stąd ni zowąd pojawiły się diabelskie sidła, które nie reagują na światło tak jak powinny?

Zielarze – nikt się nie spodziewał, że tak łatwo będzie spotkać zjadacza trupów, okazuje się jednak, że ostatnie wydarzenia bywały tragiczne w skutkach, a zwabiona roślina dotarła poza cmentarze. Co więcej – wskutek stresu zaczęła poszerzać swoje ataki, nie ograniczając się już tylko do martwych. Musicie ją unieszkodliwić, w tym celu rzućcie k100, jeśli wynik będzie poniżej 50 roślina atakuje Waszą nogę, a kolejna kostka k100 poinformuje Was jak źle jest, otóż wynik powyżej 90 oznacza, że Waszej nogi poniżej kolana nie da się uratować. Otrzymujcie przerzut za każde 10pkt z zielarstwa w kuferku, a w nagrodę otrzymujecie rękawice ochronne (+1pkt zielarstwo).

Zwierzęciarze – natrafiacie na trzy! smocze jaja. To niecodzienny widok i na pewno bardzo niebezpieczny w związku z ostatnimi wydarzeniami. Jaja oznaczają bowiem, że samica musi być gdzieś niedaleko, a w obecnych czasach zdaje się to być jeszcze bardziej niebezpieczne niż kiedykolwiek wcześniej. Rzućcie kostką k6, wynik 6 oznacza, że smoczyca Was znalazła – rzucacie jeszcze raz kostką, tym razem k100, jeśli wynik będzie powyżej 80, smok urywa Wam głowę rękę, w innym wypadku udaje Wam się zbiec. Otrzymujecie przerzut dowolnej kości za każde 15pkt z ONMS w kuferku i dodatkowy, jeśli braliście udział w tych warsztatach. W nagrodę za zajęcie się jajami (jeśli uciekliście nie otrzymujecie nagrody) otrzymujecie amulet uroborosa (+1pkt ONMS).

Wykonując zadanie z tej ścieżki automatycznie się zgadasz na lekkie i ciężkie obrażenia.

Przyrodnicy

Christopher Walsh
Maximilian Felix Solberg 
TwórcaŚcieżka kariery Twórca dotyczy wszystkich postaci, które odnajdują się w tworzeniu przedmiotów wszelakich, od różdżek po magiczną biżuterię i pojazdy, tudzież ich naprawianiu.

Zadania związane są z taką dziedziną jak Transmutacja.

Zadanie na czerwiec – sierpień
Ostatnie pożary znacząco uszczupliły zapasy odzieży ochronnej i sprzętu pierwszego działania Czarodziejskiego Pogotowia Ratunkowego. W ogniu ostatnich rewelacji coraz więcej czarodziejów zgłasza się z chęcią pomocy i przejścia do niej potrzebnych szkoleń, jednak brakuje wyposażenia, które zapewniłoby bezpieczeństwo. Nabory cały czas trwają, a Departament Wypadków i Katastrof składa wiele zamówień na potrzebną odzież, niestety dużo trudniej jest zdobyć specjalnie miotły strażackie. Ministerstwo nie ma innego wyjścia niż zaprosić wszystkich wolnych twórców na specjalne kursy z procesu budowy tych wyjątkowych mioteł i zatrudnić ich do ich wykonania. Czasu jest mało a Czarodziejskie Pogotowie Ratunkowe musi być gotowe na możliwość pojawienia się gorszych ataków!

W ramach nagrody za pomoc, twórcy będą mogli zachować czarne lustro (+2pkt transmutacja), które każdy dostał jako pomoc na szkoleniu.

Twórcy

Maximilian Felix Solberg
Larkin J. Swansea
Salazar Morales


 
KucharzŚcieżka kariery Kucharz dotyczy czarodziejów, którzy posiadają zdolności magicznego gotowania, ścieżka ugości wszystkich miłośników cukiernictwa i gotowania, barmanów i mistrzów w zaparzaniu kawy.

Zadania związane są z taką dziedziną jak Magiczne Gotowanie.

Zadanie na czerwiec – sierpień
Wiele członków czarodziejskiej społeczności ucierpiało przez smocze ataki bardziej, niż można się tego było spodziewać. Pierwszy ogień wydawał się najgroźniejszy, ale radzenie sobie z problemami po nim okazało się dużo trudniejsze na dłuższą metę, niż Ministerstwo mogło z początku zakładać. Pojawiło się wiele zgłoszeń opisujących trudy wykarmienia rodziny przy wszystkich kosztach związanych z naprawami. Wiele czarodziejów całkowicie straciło dachy nad głową, tym samym nawet nie mogąc zaspokoić podstawowej potrzeby – głodu. Znalezienie się z dnia na dzień na ulicy to nie tylko brak schronienia, ale i jedzenia. Ministerstwo ruszyło z inicjatywą tymczasowych banków żywności i otwartych kuchni, proszą o pomoc w gotowaniu dla najbardziej poszkodowanych wszystkich chętnych kucharzy, oczywiście obiecując im wynagrodzenie od przepracowanych godzin.

W ramach zapłaty rzuć kością k6 i wynik rzutu przemnóż przez 15.

Kucharze


 
UzdrowicielŚcieżka kariery Uzdrowiciel jest dla czarodziejów zafascynowanych magiczną medycyną i eliksirami wszelakimi. Każdy kto posiada wiedzę na temat zaklęć leczniczych, a także zna na pamięć instrukcje warzenia eliksirów, znajdzie swoje miejsce na tej ścieżce.

Zadania związane są z taką dziedziną jak Uzdrawianie i Eliksiry.

Zadanie na czerwiec – sierpień
Szpitale i apteki pękają w szwach, czarodzieje proszą o pomoc i porady. Nie tylko ataki smoków zaczęły przyczyniać się do utraty zdrowia, ale także niewyjaśnione dotąd przypadki nieszczęść, które spadły na czarodziejską społeczność i… przybierające na sile protesty przeciw braku działań Ministerstwa Magii. Rozzłoszczone tłumy są niespecjalnie bezpiecznym miejscem, a o urazy tam łatwo. Uzdrowiciele i eliksirowarzy mają ręce pełne roboty w pomocy poparzonym i trafionym najróżniejszymi zaklęciami, nawet tymi czarnomagicznymi.

Uzdrowiciele – niezależnie od tego czy pracujecie w szpitalu, czy może akurat uczestniczycie w jednym z protestów – a może znaleźliście się tam przypadkiem? – musicie pomóc poszkodowanym czarodziejom. Rzućcie kostką k6, jej wynik mówi o tym ilu poszkodowanych do Was przyszło. Na każdego musicie poświęcić min. 70 słów, w nagrodę otrzymacie koc sygnalizujący (+1pkt uzdrawianie).

Eliksirowarzy – czas uwarzyć nieco eliksirów, które mogą pomóc czarodziejom. Sami wiecie najlepiej jakie jest zapotrzebowanie, rzućcie kostką k6, jej wynik mówi ile eliksirów musicie uwarzyć – uwaga! Tylko dwa z nich mogą się powtórzyć. Warzenie możecie opisać w jednym poście, a na każdy eliksir należy poświęcić min. 70 słów, w nagrodę otrzymacie zwykłą fiolkę (+1pkt eliksiry)

Uzdrowiciele

Maximilian Felix Solberg
Thalia S. Heartling
Nathaniel Bloodworth


 
QuidditchŚcieżka kariery Quidditch jest przede wszystkim dla graczy quiddicha, trenerów miotlarskich i wszystkich związanych z tym sportem, a także dla każdego, kto kocha sport wszelaki.

Zadania związane są z taką dziedziną jak Gry Miotlarskie.

Zadanie na czerwiec – sierpień
Niezadowolenie ogarnęło wszystkich zawodników i fanów quidditcha. Ministerstwo Magii niedawno ogłosiło, że do odwołania zawiesza wszelkie imprezy sportowe ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Wszystkie mecze zostały odwołane i przeniesione w czasie, choć nikt nie podał dokładnej daty. Wzburzenie jest spore, ale walka z MM skazana na przegraną. Nikt jednak nie sądził, że taka decyzja kiedyś nastąpi, a postawione przez niektórych pieniądze przepadną!

Sportowcy – czas pokazać na co Was stać, popieracie decyzję Ministerstwa, czy może jesteście wielce oburzeni i uważacie, że to kompletnie bezpodstawne? Za fabularne określenie swojego stanowiska możecie otrzymać kompas miotlarski (+1pkt gry miotlarskie).

Sportowcy


 
Auror / Łamacz KlątwŚcieżka kariery Auror / Łamacz Klątw to ścieżka dla znakomitych zaklęciarzy i tych, którzy posiedli wiedzę z zakresu obrony przed czarną magią, a może wręcz i samą czarną magią?

Zadania związane są z taką dziedziną jak Zaklęcia i OPCM.

Zadanie na czerwiec – sierpień
Zdaje się, że to była tylko kwestia czasu, aż magiczną społeczność ogarnął buntowniczy nastrój. Tracą dobytki, swoich krewnych, pupili i nie widzą, że Ministerstwo Magii zamierza zrobić cokolwiek. Miasta i magiczne wioski ogarnia panika pomieszana ze strachem, Czarodziejskie Pogotowie Ratunkowe nie nadąża przyjeżdżać do poszkodowanych wskutek działań smoków, ale także licznymi protestami – bardziej nieoficjalnych oraz tych większych. Takie miejsca to wspaniała okazja dla wszystkich miłośników zakazanej magii.

Aurorzy – pojawiacie się na jednym z protestów, chcąc złapać czarnoksiężnika, o którym dostaliście zawiadomienie. Rzućcie kostką literką jeśli wylosujecie samogłoskę znajdujecie go bez problemów. Żeby go jednak pojmać musicie rzucić kostką k100, wynik powyżej 65 to powodzenie. Otrzymujecie przerzut dowolnej kości za każde 10pkt z zaklęć i OPCM.

Łamacze klątw – w Wasze ręce trafia bliżej Wam nieznany przedmiot czarnomagiczny. Okazuje się, że burzliwe czasy sprzyjają na nakładanie nieznanych dotąd klątw, a może nawet kilku różnych. Musicie unieszkodliwić pudełko, które z pozoru wygląda niegroźnie. Rzućcie kostką k100, jeśli wylosujecie wynik poniżej 40 byliście nie dość ostrożni i klątwa przechodzi na Was – rękę, którą dotknęliście przedmiot pokrywają paskudne oparzenia II stopnia, dorzućcie dodatkową k100 wynik określa powierzchnię poparzeń. Musicie udać się do św. Munga i napisać min. post na 1000 znaków, by to wyleczyć. Otrzymujecie przerzut dowolnej kości za każde 10pkt z zaklęć i OPCM.

W nagrodę otrzymacie wachlarz sakura (+1pkt zaklęcia i OPCM)

Aurorzy i Łamacze

Salazar Morales
Nathaniel Bloodworth 
UrzędnikŚcieżka kariery Urzędnik to droga dla każdego, kto odnajduje się w przesiadywaniu w Ministerstwie Magii, bądź też żyje w zgodzie z goblinami w banku Gringotta, a może tłumaczy teksty na własną rękę?

Zadania związane są z taką dziedziną jak Historia Magii i Starożytne Runy.

Zadanie na czerwiec – sierpień
W Ministerstwie Magii nie dzieje się teraz za dobrze. Każdy ma świadomość powstających ruchów oporu i popleczników różnych działań – podział ten jest także widoczny w samym Ministerstwie. Nic w tym dziwnego, w końcu obecność departamentów zajmujących się magicznymi stworzeniami nie będą wcale przyklaskiwać zagładzie smoków! Napięta atmosfera udziela się wszystkim, podjudzana dodatkowo dziwnymi efektami, które na początku kwietnia spadły na niektórych czarodziejów, wypadki w Ministerstwie napawały niepokojem, a każdy wiedział, że sędzia Wizengamotu – Ewan Maguire wciąż nie wyszedł ze szpitala.

Urzędnicy – musicie sobie poradzić z narastającymi niepokojami i podburzaniem pracowników, a może to Wy macie już dość. Zdaje się jednak, że należy zachować spokój i wykonywać swoją pracę. Może wypełniacie setny w tym tygodniu raport o użyciu magii wśród Mugoli, a może opisujecie jakieś durne wybuchy kociołków, być może jeszcze uczestniczycie w procesie jednego ze zbuntowanych czarodziejów, który siał spustoszenie na Pokątnej? Wiadomo jednak, że takie czasy były najlepszą okazją na mały awans, a może podwyżkę? Jeśli napiszecie wątek w pracy – możecie otrzymać dodatkowe 100 galeonów!

Urzędnicy

Nathaniel Bloodworth
  
Człowiek NaukiŚcieżka kariery Człowiek Nauki to droga dla każdego, kto wróży z magicznej kuli lub fusów herbaty, a także czarodziejów, potrafiących odczytywać wszelkie znaki pojawiające się na nocnym niebie.

Zadania związane są z taką dziedziną jak Wróżbiarstwo i Astronomia.

Zadanie na czerwiec – sierpień
Wiele można się dowiedzieć, kiedy potrafi się odczytywać gwiazdy i przewidywać przyszłość. Ostatnio nie jest najłatwiej dla czarodziejskich społeczności, a niegdyś sporadyczne smocze ataki stają się coraz częstsze. Może to czas, by udowodnić niedowiarkom, że Wasze umiejętności nie są wcale bezużyteczne? Nie od dziś wiadomo, że te dziedziny nie mają wielu fanów, wielu czarodziejów uważa je za nieistotne i nie mające wiele wspólnego z magią.

Ludzie nauki – pochwalcie się swoimi umiejętnościami i określcie, gdzie, a może kiedy, nastąpi kolejny smoczy atak. W tym celu musicie rzucić kostką k100, jeśli wynik będzie wyższy niż 70 dokładnie udaje Wam się określić następny atak smoków, a Ministerstwo w podzięce daje Wam wykres gwiazd (+1pkt astronomia) jeśli zajmujecie się astronomią lub talię kart tarota (+1pkt wróżbiarstwo) jeśli zajmujecie się wróżbiarstwem. Otrzymujecie przerzut za 15pkt z Astronomii i Wróżbiarstwa.

Ludzie Nauki


Ostatnio zmieniony przez Melusine O. Pennifold dnia Wto Maj 05 2020, 15:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
 

Ścieżki kariery

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: ścieżki - Ścieżki kariery QCuY7ok :: 
rozwoj postaci
 :: 
gry i kluby
-