Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Mechanika tworzenia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Moderator
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyPon Maj 04 2020, 19:45;
Tworzenie przedmiotów


Podstawowe zasady

1. Chęć podjęcia się stworzenia/wynalezienia przedmiotu należy zgłaszać w tym temacie PRZED rozpoczęciem tego procederu, zostanie wtedy graczowi przydzielony MG który będzie zaglądał i śledził postępy by w razie co pomagać/podpowiadać,
2. Przedmioty magiczne dzielą się na dwie grupy, przedmioty zwykłe, o niskiej szkodliwości, nie umożliwiające znaczącego wpływu na rzeczywistość, innych graczy bądź ludzkie życie, a także przedmioty zaawansowane, będące skomplikowanymi konstrukcjami bądź umożliwiające znaczący wpływ na rzeczywistość lub życie innych postaci.
3. By stworzyć lub wynaleźć przedmiot magiczny gracz otrzymuje od nadzorującego Mistrza Gry narzuconą liczbę punktów sukcesu, konieczną do zebrania, by móc uznać przedmiot za wykonany bądź wynaleziony. W zależności od stopnia skomplikowania, trudności i unikatowości tego przedmiotu pula punktów sukcesu może się wahać nawet do 100. Bierzemy również pod uwagę kartę, doświadczenia oraz kuferek waszej postaci.
4. By stworzyć przedmiot z pierwszej grupy, przedmiot zwykły, należy rozpatrywać opcje podane w ETAPIE I. Tabela zawiera rozpisane scenariusze oraz ich wartość punktów sukcesu. Oznacza to, że napisanie jednopostówki (2k znaków) opisującej postać wykonującą wybrany scenariusz otrzymujesz określoną liczbę punktów. Za pisanie etapów w wątkach, zamiast w jednopostówkach, można zdobyć o 1 punkt więcej niż wartość podana w tabeli,
5 By stworzyć przedmiot z drugiej grupy, przedmiot zaawansowany, należy rozpatrywać opcje podane w ETAPIE I (punkty sukcesu przyznawane przez MG) oraz rozpatrzyć kości z ETAPU II, jedną, dwie, bądź wszystkie trzy kości - ilość kości do rozpatrzenia przyznaje nadzorujący Mistrz gry uwzględniając skomplikowanie, niebezpieczeństwo i poziom zaawansowania wytwarzanego przedmiotu.
6 Przed stworzeniem przedmiotu należy założyć temat w tworzeniu przedmiotów. Musi być w nim nazwa robionej rzeczy. Jeśli jest już temat z nazwą rzeczy, w nich zamieszczasz  nowego posta, w którym opisujesz swoje postępy. Najlepiej zrobić go na początku, by móc go dowolnie edytować podczas procesu tworzenia.
7 Jeśli tworzysz własny przedmiot, który posiadasz tylko ty i postać zniknie z forum bez słowa, MG będzie miał prawo rozpowszechnić wytwarzanie przedmiotu, w jakiś sposób.


Ważne informacje

Żeby podjąć się tworzenia/wynajdywania przedmiotów musisz mieć minimum 20 pkt z bazowej dziedziny przedmiotu - to jest: by stworzyć przedmiot mający wartość związaną z dziedziną eliksirów, np. Złoty kociołek, należy mieć 20 pkt z eliksirów.
• Jeśli jednak Twoja postać posiada mniej niż 20 pkt z danej dziedziny, może spróbować rzutu kości k100 na cud. Rzutu na cud można dokonać raz na miesiąc, sprawia on, że przy wyniku 1 lub 100 postać nawet nie mając 20 pkt z danej dziedziny może podjąć się trudów tworzenia przedmiotów.
• Jednocześnie można zdobywać punkty z maksymalnie trzech scenariuszy punktów sukcesu - to znaczy, że jednocześnie możesz przeglądać księgę dotyczącą danego zagadnienia i rozmawiać o nim ze specjalistą, jednakże muszą one być połączone ze sobą logicznie (np. połączenie testowania z obserwacją); wątki w których postać niczym omnibus będzie miała cztery ręce i podzielność uwagi matki pięcioraczków nie będą uznawane,
• Jeśli Twoja postać jest twórcą przedmiotów podstawowych, zawodów wypisanych poniżej, korzystasz z progów punktów sukcesu podanych poniżej; nie musisz prosić o wycenę MG, a jedynie zgłosić chęć tworzenia przedmiotu.
• Jeśli chcesz by wykonany przez Ciebie przedmiot, po stworzeniu go należał do Ciebie musisz dodatkowo uiścić opłatę pieniężną za wykorzystane do tworzenia materiały w wysokości wyznaczonej przez nadzorującego proces Mistrza Gry,
• Pamiętaj, że miotła którą tworzysz nie będzie dodawała tyle punktów co najnowszy Nimbus. Jeśli chcesz zrobić przedmiot na więcej punktów, będzie on znacznie trudniejszy do wytworzenia, dlatego polecamy przez zrobieniem rzeczy o dużej ilości punktów próbować zrobić kilka o mniejszej wartości. Mistrz gry przyznając punkty sukcesu do kolejnych Twoich wynalazków będzie uwzględniał Twoje rosnące doświadczenie jako twórcy czy wynalazcy.


Kod do zgłoszeń


Kod:
<zg>Nazwa przedmiotu:</zg> jeśli tworzysz przedmiot istniejący wpisz jego nazwę, jeśli to wynalazek, podaj propozycję lub nazwę roboczą tego projektu
<zg>Kategoria:</zg> czy jest to przedmiot popularny, unikatowy, trudny do zdobycia, czy może wynalazek jedyny w swoim rodzaju?
<zg>Dziedzina/dziedziny magii: </zg>wpisz lub wymień, których dziedzin magii dotyczy tworzony przedmiot, jeśli masz z tym problem bądź przedmiotu nie dotyczy żadna dziedzina, Mistrz Gry pomoże Ci to określić.
<zg>Opis: </zg>Miejsce na opis wyglądu, bądź planowanego wyglądu przedmiotu, możesz zawrzeć tu linki do obrazkowych referencji,
<zg>Właściwości: </zg>Opisz dokładnie jakie jest planowane działanie tego przedmiotu, szczególnie, jeśli jest to coś, czego na forum (bądź w kanonie) jeszcze nie ma. Na podstawie całości Mistrz Gry przyzna Ci wymagane punkty sukcesu i określi czy musisz rozgrywać także drugi etap tworzenia.
<zg>Materiały:</zg> Materiały, które będą potrzebne do stworzenia i ewentualna propozycja ceny.


Kod do tematu o wytwarzaniu


Kod:
<zg>Nazwa przedmiotu: </zg>podaj nazwę przedmiotu
<zg>Punkty sukcesu: </zg> wpisz ustaloną przez MG ilość koniecznych punktów sukcesu
<zg>Kategoria: </zg>podaj ustaloną wcześniej kategorię
Dziedzina/dziedziny magii: wpisz ustaloną dziedzinę magii
<zg>Opis:</zg> Miejsce na opis wyglądu, bądź planowanego wyglądu przedmiotu, możesz zawrzeć tu linki do obrazkowych referencji/ UWAGA: ten punkt tylko jeśli jesteś pierwszą osobą tworzącą ten przedmiot, nie dotyczy on wszelkich przedmiotów zwykłych takich jak różdżek itp.
<zg>Właściwości:</zg> Opisz dokładnie jakie jest planowane działanie tego przedmiotu, szczególnie, jeśli jest to coś, czego na forum (bądź w kanonie) jeszcze nie ma. Na podstawie całości Mistrz Gry przyzna Ci wymagane punkty sukcesu i określi czy musisz rozgrywać także drugi etap tworzenia/ UWAGA: ten punkt tylko jeśli jesteś pierwszą osobą tworzącą ten przedmiot, nie dotyczy on wszelkich przedmiotów zwykłych takich jak różdżek itp.
<zg>Materiały:</zg> Materiały oraz ustalona z MG ich cena.
<zg>Tworzenie przedmiotu:</zg>
Posiadana wiedza - tu wpisz ile punktów zyskujesz
Badania - [ur=LINK]tu zalinkuj wszystkie etapy,w których robisz badania, wraz z punktami sukcesu, które według Ciebie powinieneś dostać[/url]
Materiały - [ur=LINK]tu zalinkuj wszystkie etapy,w których zbierasz materiały, wraz z punktami sukcesu, które według Ciebie powinieneś dostać[/url]
Konstrukcja - [ur=LINK]tu zalinkuj wszystkie etapy,w których konstruujesz, wraz z punktami sukcesu, które według Ciebie powinieneś dostać[/url]
Testowanie - [ur=LINK]tu zalinkuj wszystkie etapy,w których testujesz, wraz z punktami sukcesu, które według Ciebie powinieneś dostać[/url]
Zdobyte łącznie punkty sukcesu - Tu na koniec dodaj punkty sukcesu
<zg>Kości z innych etapów:</zg> punkt tylko dla tych, którzy mają dodatkowy etap

Twórca mechanik w tym temacie: @Dina Harlow z pomocą @Melusine O. Pennifold.


______________________

Czy trafila do
morza, gdzie do
tego dnia zyje?  
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Melusine O. Pennifold

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 21
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 169
C. szczególne : turban na głowie z magicznymi wzorami, piegi na twarzy, płynne ruchy, zwiewne ubrania;
Galeony : 758
  Liczba postów : 653
https://www.czarodzieje.org/t15444-meluisne-pennifold
https://www.czarodzieje.org/t15473-meluzyna#415677
https://www.czarodzieje.org/t15452-meluzyna#414962
https://www.czarodzieje.org/t15446-meluisne-pennifold#414814
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Moderator
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyPon Maj 04 2020, 19:47;
Mechanika tworzenia


Etap I


Każda dziedzina zawiera w nawiasie maksimum punktów sukcesu możliwych do zdobycia poprzez wykonywanie zawartych w niej zadań. To znaczy, że na przykład:
jeśli masz do wykonania przedmiot wymagający 30 PS tylko 15 z nich może być uzyskanych z kolumny “Posiadana wiedza”.

Posiadana wiedza (15):
- możliwe 2 PS za każde 10 pkt z transmutacji w kuferku,
- możliwy 1 PS za każde 10 pkt ze specjalności zawodowej,
Badania (10):
- czytanie książek 1
- rozmowa ze specjalistą 2
- badanie podobnych przedmiotów 2
- zapoznawanie się z rynkiem 1
- eksplorowanie braków w tej dziedzinie magii 1
- rozmowa z profesorem szkolnym 1
Materiały (10):
- zakupy materiału 1
- polowanie 2 (materiały odzwierzęce)
- zbieranie 2 (materiały mineralne/roślinne)
- poszukiwania 2
- szmuglerstwo/paserka 1
- przerabianie/odzyskiwanie materiału 2
- kształcenie się w dziedzinie obróbki materiału 1 (nauka tkania, rzeźby, mechaniki itp)
Konstrukcja (10):
- praca nad detalem 1
- szlifowanie rzemiosła 2
- sprawdzanie wytrzymałości zdobytych materiałów 2
- sprawdzanie autentyczności zdobytych materiałów 2
- testowanie konstrukcji pod kątem trwałości na uszkodzenia 1
- rozmowa ze specjalistą na temat projektu pod kątem uwag do całości 2
- rzucanie zaklęć na przedmiot 1
Testowanie (5):
- testowanie na sobie 1
- testowanie na innych 2
- testowanie na zwierzętach -5 (kara)
- obserwacja 1
- odporność na zużycie 1
- gwarancja producenta 1


Lista przedmiotów o stałych wartościach - ich etap II nie dotyczy, chyba, że ktoś chce stworzyć jakąś dewiacje od normy (typu czarna różdżka - wiadomo, że nie można jej zrobić, ale chodzi właśnie o takie “odstępstwa”)
Będzie ona rozwijana wraz z poszerzaniem się możliwości bądź powtarzaniem się przedmiotów wykonywanych przez graczy.


Przedmioty podstawowe


Różdżki 20 (mogą być wykonane tylko przez twórcę różdżek tj. Ukończony kurs na twórcę różdżek)
Miotły 25 (mogą być wykonane tylko przez twórcę mioteł tj. Ukończony kurs na twórcę mioteł)
Kufry 20
Magiczna biżuteria (żeby miała magiczne właściwości musisz mieć ukończony kurs na twórcę magicznej biżuterii)
- 20 jeśli daje 1 pkt z danej dziedziny
- 30 jeśli daje 2 pkt z danej dziedziny
Instrumenty magiczne
- 20 jeśli daje 1 pkt z danej dziedziny
- 30 jeśli daje 2 pkt z danej dziedziny
- 40 jeśli daje 3 pkt z danej dziedziny
Pojazdy magiczne (tworzone od zera, nie ulepszanie mugolskich) 30


Etap II

Etap drugi zostaje przydzielony przez nadzorującego Mistrza Gry. Może to być przykaz rzutu jedną kością (Kość 1) dwiema kośćmi (Kość 1 + Kość 2 lub Kość 1/2 + Kość Szaleństwa) lub, w przypadku bardzo skomplikowanych, silnych bądź trudnych do stworzenia/opanowania przedmiotów trzema kośćmi (kość 1 + kość 2 + kość szaleństwa).
W przypadku tworzenia przedmiotów czarnomagicznych należy zawsze rzucić kością szaleństwa.
Niezależnie od tego jaka kość Ci wypadnie musisz uwzględnić ją fabularnie, to znaczy, że treść zawarta w kości musi pojawić się w którymś rozgrywanym przez Ciebie wątku bądź jednopostówce. W zależności od tego jaki wypadnie scenariusz być może będziesz musiał rozegrać dodatkowe wątki/jednopostówki, albo zachować się w sposób określony w kościach. Dopiero po ukończeniu scenariuszy możesz zgłosić w temacie, że ukończyłeś pracę nad przedmiotem, a Mistrz Gry sprawdziwszy Twoje wątki finalnie i oficjalnie może przyznać Ci odpowiednią nagrodę.

Kości I
1 - Twój sąsiad, bądź jakiś natrętny podglądacz zauważył, że wykonujesz jakąś skomplikowaną rzecz. Zaczyna Cię o niego wypytywać, coraz częściej widzisz go przy Twoich oknach. Jesteś rozproszony i musisz na chwilę zawiesić swoją działalność. Odczekaj dwa miesiące, bądź rzuć kostką, jeśli mimo to chcesz kontynuować badania. Pamiętaj, że jeśli rzucisz drugi raz musisz rozpatrzyć wynik kości.
Druga kość:


1 2 - Gość w dom bóg w dom, gdy przychodzi z wódeczką nie spodziewasz się, że tak naprawdę przyszedł z zamiarem upicia Cię i wyciągnięcia od Ciebie szczegółów Twojego pomysłu. Okazało się, ze ugościł Cię twoim ulubionym trunkiem, a Ty pijany do granic możliwości zdradzasz mu nad czym pracujesz. Tracisz 3 PS, musisz je nadrobić z tabeli w etapie I.
3 4 - Twój sąsiad zauważył co robisz i próbował wykraść Ci przedmiot. Na szczęście go nakryłeś, jednak on zdążył go uszkodzić podczas ucieczki, czy szarpaniny. Napisz jednopostówkę o całej sytuacji oraz co najmniej dwa posty o tym jak naprawiasz uszkodzony przedmiot.
5 6 - Udaje Ci się zmylić Twojego sąsiada, co prawda częściej pracujesz po nocach i nie jesteś teraz wyspany, ale nie jest źle. Wspomnij w postach swoje niedospanie.


2 - Wszystko trwa coraz dłużej, masz wrażenie, że praca nad tym przedmiotem pochłania całą Twoją energię. I może to prawda. Poświęcasz tyle czasu na jego tworzenie, że nie masz czasu na znajomych. Jeśli w przeciągu następnych trzech tygodni rozpoczniesz wątek lub skontaktujesz się w jakikolwiek sposób bliską Ci osobą na forum, musisz napisać trzy dodatkowe różne wątki z tabeli etapu I.

3 - Myślenie nad swoim wynalazkiem, nad swoim dziełem, kosztuje Cię tyle energii umysłowej, że aż odbija się to na Twojej kondycji psychicznej. Rzuć dodatkową kością, by dowiedzieć się jaka przypadłość Cię dotknęła.
Druga kość:

Parzyste: hipermenzja (pamięć wzmożona, zdolność odtwarzania zwiększonej liczby wspomnień) dostajesz bonusowe 2 pkt do kuferka do dowolnej dziedziny po wykonaniu przedmiotu,
Nieparzyste: amnezja (niepamięć albo luka pamięciowa; postać hipomnezji, w której dochodzi do utraty możliwości odtwarzania wspomnień z jakiegoś odcinka czasu) zaczynasz zapominać wielu rzeczy, musisz powtórzyć część swojej pracy i swoich badań: zdobądź cztery dodatkowe punkty sukcesu z tabeli etapu I.


4 - Szperasz w wizznecie w poszukiwaniu inspiracji i motywacji do pracy, pewnego dnia wrzucasz świetną ideę na swój profil i ktoś komentuje go tak parszywie, że tracisz ochotę na cokolwiek, a już na pewno na kontynuowanie dzieła. Możesz ponownie zacząć po miesiącu albo przeprowadzeniu wątku z kimś, kto na nowo obudzi w tobie wiarę do tego działania inaczej sukces wynalazku zostaje odłożony o 31 dni.

5 - Nie umiesz powiedzieć co Cię tak nagle tknęło. Tyle czasu męczysz się z tymi materiałami, doświadczeniami, badaniami i testami, że pewnego dnia wstajesz i masz już serdecznie dość. Chcesz rzucić wszystko i wyjechać na Madagaskar kleić lepianki z gliny. Odegraj dwa wątki, w których rzucasz wszystko i zachowujesz się wprost przeciwnie do tego jaka jest Twoja postać. Byłeś pracusiem? Będziesz się lenić. Byłeś melomanem? Nienawidzisz muzyki.

6 - Załamanie nerwowe może strzelić każdego, pielęgniarkę, kierowcę błędnego rycerza, aurora, a choć jedne zawody są ważniejsze inne mniej - kiedy Ciebie właśnie coś strzeliło to nawet nie wiesz co się dzieje. Pierwszej napotkanej osobie przez to ciśnienie podniesione kolejną porażką, wygadałeś największy znany Tobie, najmroczniejszy, najbardziej niebezpieczny dla swojej (lub czyjejś) reputacji/kariery sekret i nawet nie wiesz jak to Ci się mogło tak po prostu wymsknąć!

Kości II
1 - Twój przedmiot jest na tyle skomplikowany, że w pewnym momencie musiałeś popełnić jakiś błąd. Na tyle, że kiedy jesteś nieobecny, bądź nie masz go na oku, naładowany magią przedmiot wybucha. Nie niszczy się kompletnie, ale za to pokój w którym go trzymałeś… potrzebujesz naprawdę dużego remontu. Pamiętaj, że dopóki za niego nie zapłacisz, wygląda on tragicznie. Musisz zapłacić równowartość jednej trzeciej kosztu Twojego całego mieszkania. Przedmiot musisz zaś z powrotem odnowić i dać mu czas. Napisz cztery jednopostówki, bądź napisz o tym dwa wątki. Pamiętaj, że musisz dać mu czas, więc możesz pisać raz na tydzień od zakończenia jednopostówki/ wątku.

2 - Podczas testowania swoje przedmiotu masz jakiś podejrzany uraz. Patrząc na to jaki jest Twój przedmiot możesz wybrać czy iść do świętego Munga, czy może sam spróbujesz się wyleczyć, własnymi sposobami.
Co robisz?:

Jeśli Twój przedmiot jest czarnomagiczny i zdecydujesz się pójść do Munga, zostaniesz zamknięty w więzieniu na miesiąc.
Jeśli nie jest czarnomagiczny, musisz napisać jeden wątek i jedną jednopostówkę w szpitalu, w którym spędzasz trzy tygodnie.
Jeśli jest czarnomagiczny i decydujesz się samemu leczyć, napisz do swojego MG, by przydzielił Ci odpowiednią do przedmiotu klątwę. Rzuć też kością na obłęd.


3 - Widząc Twoją ciężką pracę i ogólne zmęczenie ktoś kto jest najbliższy Twemu sercu, przyjaciel/członek rodziny/partner zaczyna usilnie odciągać Cię od wynalazku martwiąc się o Twoje zdrowie. Rzuć dodatkową kością.
Druga kość:

Parzyste: Słuchasz go/jej i dajesz się odciągnąć na jakiś czas. Tracisz 4 punkty sukcesu, które musisz odrobić.
Nieparzyste: Wdajesz się w straszliwą kłótnie na temat swojego wynalazku, cierpi na tym Twoja relacja z tą osobą - musisz to odegrać fabularnie z drugim graczem, ale zyskujesz jednocześnie 2 pkt kuferkowe z dowolnej dziedziny tak Cie to zmobilizowało i zainspirowało do pracy.


4 - Ilość czasu i skupienia jaką wkładasz w pracę nad swoim przedmiotem wpływa znacząco na wykonywany przez Ciebie zawód. Raz czy drugi zawaliłeś zadanie zlecone Ci przez szefa i przymknął na to oko, ale teraz już miarka się przebrała. (utrata jednomiesięcznej pensji)

5 - Dorobiłeś się choroby z przemęczenia, sprawdź w spisie chorób z czym wiąże się Fessum i odegraj to fabularnie, pamiętając, że opiera się on na nastroju dystymicznym - wskazuje wyraźnie na złe samopoczucie, zahamowanie myślenia, lękliwość i hipochondryczne wręcz poczucie wyczerpania i dolegliwości cielesnych.

6 - Może już dawno o tym wiedziałeś, a może dopiero teraz się tego dowiadujesz, ale ktoś kiedyś już robił niemalże identyczny przedmiot. A ty wpadasz w obsesję, chcąc zrobić wszystko by znaleźć o nim jak najwięcej informacji, a może znaleźć go i rozkręcić na części pierwsze, byle tylko nie było to nic lepszego niż Twój przedmiot. Rzuć kostką.

Druga kość:

Parzysta - znajdujesz osobę, która jest w posiadaniu czegoś podobne (albo po prostu masz takie wrażenie) i napadzie dziwnego szału niszczysz dowolną rzecz z kuferka innego gracza o wartości co najmniej 100g. Zostajesz pociągnięty do odpowiedzialności i musisz zapłacić osobie równowartość ceny przedmiotu, bądź go odkupić.
Nieparzysta - przekopujesz się przez stare księgi, wyszukujesz informacji o najdawniejszych czasach, szukasz śladów bliźniaczego przedmiotu. Czy pamiętasz już w jakich czasach żyjesz? Musisz odrobić 2 punkty sukcesu, gdyż zamiast ulepszyć swój wynalazek, robi się zwyczajnie przestarzały. Do tego musisz rozegrać wątek w którym Twojej postaci wydaje się, że żyje w dowolnych, innych czasach.

Kości na szaleństwo
Kość szaleństwa jest wypadkową obowiązkową do zagrania według wytycznych podanych w odpowiednim scenariuszu (wątek lub jednopostówka na 2k znaków). Pokonanie klątwy, bądź rozegranie scenariusza z wyrzuconej kości pozwala rozpatrywać proces wykonywania przedmiotu jako sukces (chyba, że kość mówi inaczej). Jedyną możliwością zmiany przerzutu w kościach szaleństwa jest posiadanie zmieniacza czasu. Przy tworzeniu przedmiotów czarnomagicznych zawsze trzeba rzucać kośćmi na obłęd, przy innych dziedzinach konieczność ustala MG w zależności od poziomu spaczenia przedmiotu.

1 - Autoagresja: Uczucie posiadania ciał obcych pod skórą i konieczność wycinania ich, wyciągania spod skóry

2 - Mutyzm: Przedmiot oddziałuje na Ciebie w najgorszy z możliwych sposobów. Nie masz pojęcia jak to się stało ale nieuregulowana magia wywołuje w Twojej głowie powstanie odłamka jaźni, który zmienia się gwałtownie, tworząc w Twojej pamięci wspomnienie znikąd, którego tam wcześniej nie było, traumę z dzieciństwa tak straszną, że stajesz się niemową na cały miesiąc.

3 - Klątwa: Coś poszło nie tak jak to planowałeś. Być może sięgnąłeś po nieodpowiednie narzędzia, może w desperacji zaryzykowałeś inkantacjami, które nie powinny być nigdy użyte, może całkowicie opacznie podszedłeś do finałowego etapu tworzenia przedmiotu - finał jest jeden, przy ostatnich poprawkach, widząc już metę swojej długiej i ciężkiej pracy, przedmiot zmienił swoją właściwość i odbił się na Tobie klątwą. W zależności od tego co chciałeś uzyskać, efekt pozostawia na Tobie piętno na najbliższy miesiąc (bądź pięć wątków fabularnych) - napisz do prowadzącego MG by uściślił efekt klątwy indywidualnie w stosunku do Twojego wynalazku/przedmiotu.

4 - Obłęd: praca nad przedmiotem wywołuje w Tobie obłęd. Myślisz dniami i nocami o swoim dziele, czasami już sam nie wiesz, ale rozmawiasz tylko o tym, na zadane pytania odpowiadasz historiami z procesu tworzenia, przedmiot który tworzysz zaczyna opanowywać każdą sferę Twojego życia. Możesz pogodzić się z porażką, lub rzucić kością jeszcze raz (jeśli zdecydujesz się na drugi rzut musisz rozpatrzyć wynik rzutu)
Dodatkowy rzut:

Parzyste - porozmawiaj ze specjalistą w dziedzinie psychologii/psychiatrii i uwolnij się od swojej manii. Zajmie Ci to miesiąc. Nieparzyste - osiągasz sukces w tworzeniu przedmiotu okupujesz to jednak utratą najbliższej Ci relacji (partner/przyjaciel/rodzina) która odwraca się od Ciebie/rozstaje się z Tobą.


5 - Paranoja: Przedmiot nad którym pracujesz wdziera Ci się do snów, do myśli, do codziennego życia. Zatruwa Twój umysł tak, że nie zauważasz kiedy krzywi Ci psychikę. Dopada CIę paranoja hipohondryczna - zaczynasz wierzyć, że jesteś chory na przewlekłą i śmiertelną chorobę, której objawy psychosomatyczne zaczynają się pojawiać pomimo jakichkolwiek medycznych ku temu przesłanek. Borykasz się z tą chorobą już na zawsze, chyba, że przez następny miesiąc odegrasz trzy wątki z lekarzem, który zdiagnozuje i pomoże Ci wyleczyć się z tej klątwy.

6 - Samolubność: To tylko Twój wynalazek, wyłącznie Twój. Tyle czasu nad nim pracujesz, tylko Tobie należy się chwała i władza związana ze stworzeniem go. Nie wiesz dlaczego, nie wiesz skąd, ale zaczynasz fiksować się na tym jaki jesteś wspaniały. Dopada Cię poważne, choć pozornie trudne do zauważenia zaburzenie, narcyzm, w którym Twoje zachowanie zaczyna być dominowane potrzebą bycia podziwianym. Przestajesz odczuwać jakąkolwiek empatię, nie dostrzegasz, że zaczynasz niszczyć relacje z ludźmi wokół siebie obracając wszystko ku swojej uciesze. Ceną za ten scenariusz jest utrata jednej, ważnej dla postaci i fabularnie istniejącej znajomości. Jeśli chcesz tego uniknąć musisz rozegrać wątek realizacji faktu posiadania zaburzenia i podjęcia się leczenia u specjalisty.
Twórca mechanik w tym temacie: @Dina Harlow z pomocą @Melusine O. Pennifold.

______________________

Czy trafila do
morza, gdzie do
tego dnia zyje?  
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ezra T. Clarke

Nauczyciel
Wiek : 23
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 182 cm
C. szczególne : Szczupła, nawet lekko umięśniona sylwetka, zawadiacki uśmiech, zapach Merlinowych Strzał i mięty, znamię w kształcie kruka na łopatce
Galeony : 2793
  Liczba postów : 2819
https://www.czarodzieje.org/t13332-ezra-thomas-clarke
https://www.czarodzieje.org/t13336-eureka
https://www.czarodzieje.org/t13335-relki-ezry
https://www.czarodzieje.org/t13338-ezra-clarke
https://www.czarodzieje.org/t19322-ezra-t-clarke-dziennik
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Gracz
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyCzw Maj 07 2020, 20:30;

Nazwa przedmiotu: Wachlarz Hypnosa? Nie wiem, tak roboczo, jestem tragiczna w nazwy
Kategoria: Jedyny w swoim rodzaju? Chcę, żeby to był oryginalny pomysł Ezry, nie jakieś odtwarzanie. Z drugiej strony to nie jest skomplikowany przedmiot, więc może to za mocna kategoria. Trudny do zdobycia?
Dziedzina/dziedziny magii: czarna magia
Opis: Wachlarz wykonany z piór paqui, wyglądem bardzo zbliżony do ogona tego stworzenia; przez płynnie przeplatające się barwy, układające się w hipnotyczne wzory, wydaje się, jakby był w ciągłym ruchu. Tak poglądowo: coś w takim stylu
Właściwości: Sam w sobie nie ma właściwości hipnotycznych, za to pomaga hipnotyzerowi skupić uwagę jego rozmówcy i osłabić jego wolę/umysł/koncentrację, aby osoba stała się bardziej podatna na wszelkie sugestie i zewnętrzne wpływy.

Nazwa zatwierdzona, jak będziesz chciał zmienić dać znać.
Kategoria przedmiotu trudna do zdobycia, musisz jednak zaznaczyć na koniec tworzenia, że sprzedajesz komuś formułę tworzenia przedmiotu. Możesz za to dostać dodatkowe galeony. Jeśli nie wykonasz takiego wątku, zostanie on zakwalifikowany jako unikatowy.
Opis i właściwości - zaakceptowane.
Liczba punktów sukcesu potrzebna do zdobycia: 25, dodatkowo: kość na szaleństwo.
UWAGA: Jeśli chcesz wykonywać przedmiot musisz rzucić skutecznie kością na cud, bądź mieć w kuferku co najmniej 20 pkt z czarnej magii. Dopóki tego nie zrobisz, nie możesz zakładać tematu z tworzeniem przedmiotu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Timothy Tongue

Mieszkaniec Doliny
Wiek : 38
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 196cm
Galeony : 45
  Liczba postów : 27
https://www.czarodzieje.org/t19127-timothy-timmy-tongue?nid=13#562420
https://www.czarodzieje.org/t19168-poczta-t-t#562423
https://www.czarodzieje.org/t19126-timmy-tongue?nid=14#562421
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Gracz
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyPon Cze 08 2020, 02:32;

Nazwa przedmiotu: Fenix Pro Zero
Kategoria: Oryginalny pomysł Tima na nową miotłę sportową
Dziedzina/dziedziny magii: Gry Miotlarskie
Opis: Ciemny, modrzewiowy projekt miotły autorstwa Timothy'ego Tongue'a, która ma odpowiedzieć na nowoczesne warunki każdego gracza Quidditcha. Posrebrzana rączka chroniona zaklęciem przeciwko przetarciom, im dalej idąca w dół, do swych witek zaczyna posiadać popielatą barwę. Smukła, lekka. Dobra dla początkowych, zawodowych zawodników ligii Quidditcha lub dla kogoś, kto szykuje się do zawodostwa.
Właściwości: Miotła sportowa, pozwalająca użytkownikowi posiadanie bonusu do Gier Miotlarskich w postaci dodatkowych 4pkt. Zaklęcie poduszkowe, tak jak w każdej miotle. Można na niej zarówno ćwiczyć efektowne i skuteczne manewry. Tym, którzy oglądają ją w locie wydaje się, że unosi się za nią delikatny, ciemnawy dym, który zaraz znika, nie pozwalając przeciwnikom przewidzieć co zamierza gracz. To tylko aspekt kosmetyczny.

Przedmiot zaakceptowany. Utwórz w wytwarzaniu przedmiotów temat, zgodny z regułami. Ewentualne pytania na priv do @Fillin Ó Cealláchain.
Aby stworzyć tę miotłę potrzebujesz: 26 punktów sukcesu
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Morgan A. Davies

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 162
C. szczególne : klątwa zaklęć, blizna po zębach na lewym ramieniu
Galeony : 1876
Dodatkowo : Kapitan drużyny Gryfonów
  Liczba postów : 2702
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Gracz
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyNie Sie 09 2020, 12:26;

Nazwa przedmiotu: Carmen
Kategoria: unikatowy
Dziedziny magii: Transmutacja, Działalność Artystyczna
Opis: drewniana, wilcza zawieszka, ręcznie wycinana i rzeźbiona, docelowo permanentnie dopięta do ulubionej bransoletki Morgan.
Właściwości: Przy bliskim kontakcie z dowolnym zaklęciem, czy źródłem magii, wilkowi delikatnie jaśnieją oczy, jakby drewno było nagle wypalane. Jest to jednak zaledwie przykrywka dla prawdziwego działania przedmiotu. Służy on bowiem dziewczynie  do negowania dwóch rzucanych na nią zaklęć, które mogłyby zdemaskować jej animagiczny talent, bądź postawić ją w niebezpiecznej sytuacji przez osiągnięty element zaskoczenia, czy nagłą zmianę fizycznych cech. Zawieszka pochłania zaklęcia Lividus Fera oraz Revale Animagi w taki sposób, by nie wywołały one żadnych rezultatów. Wygląd zawieszki jest ukłonem w kierunku babci-czarownicy, która jest wilczym animagiem i zaraziła wnuczkę pasją do tej dziedziny magii.

Przedmiot zaakceptowany. Utwórz w wytwarzaniu przedmiotów temat, zgodny z regułami. Ewentualne pytania na priv do @Fillin Ó Cealláchain.
Aby stworzyć przedmiot potrzebujesz: 30 punktów sukcesu oraz rzut kością I kością na drugi etap. Cena materiałów: 5 g, drewniany klocek.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Morgan A. Davies

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 162
C. szczególne : klątwa zaklęć, blizna po zębach na lewym ramieniu
Galeony : 1876
Dodatkowo : Kapitan drużyny Gryfonów
  Liczba postów : 2702
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Gracz
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyPon Sie 17 2020, 18:03;

Nazwa przedmiotu: Sesame
Kategoria: unikatowy
Dziedziny magii: Historia Magii, Działalność Artystyczna, Zaklęcia (?)
Opis: kieszonkowa, magiczna mapa Hogwartu - od lat tworzona przez Gryfonkę i bez przerwy noszona w plecaku. Jeden z jej najambitniejszych projektów, by zachować po szkole niepowtarzalną pamiątkę. Pokryta zabezpieczeniami przez rozdarciem, spaleniem, ubrudzeniem i zjedzeniem. W zależności od potrzeby, może ukazywać plan całej szkoły, bądź wybranych pomieszczeń. Raz odkryte lokacje są przez dziewczynę na bieżąco dorysowywane wraz z ewentualnymi praktycznymi wskazówkami.
Właściwości: Na życzenie jest w stanie ukazać swojej użytkowniczce drogę do pożądanych pomieszczeń, miejsce przebywania związanych z zamkiem duchów oraz lokacje podejrzanych przeciągów wewnątrz ścian, czy za obrazami, gdzie zwykle kryje się tajne przejście, bądź pokój. W praktyce pozwala na dwa rzuty w ciągu doby w pokojach wymagających kostek na wejście. Sugeruje również istnienie ukrytych przejść za posągami, wejść do Pokojów Wspólnych czy też obecność studni/korytarza/ziejącej dziury pod umywalką w łazience Jęczącej Marty. W żaden jednak sposób nie podpowiada, jak dostać się do środka któregokolwiek obiektu i czego spodziewać się po rozwiązaniu zagadki związanej z wejściem. Reaguje wyłącznie na komendę 'wskaż' i tylko przy szczerych chęciach Morgan.

Przedmiot zaakceptowany. Utwórz w wytwarzaniu przedmiotów temat, zgodny z regułami. Ewentualne pytania na priv do @Fillin Ó Cealláchain.
Aby stworzyć przedmiot potrzebujesz: 21 punktów sukcesu. Cena materiału: 45g, zaczarowany wcześniej pergamin.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : niema, blizny na palcach i wierzchu lewej dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, blizna na łydce po ugryzieniu inferiusa, tatuaż z runą algiz na wnętrzu lewego nadgarstka
Galeony : 640
  Liczba postów : 2576
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Gracz
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyPią Wrz 04 2020, 08:48;

Nazwa przedmiotu: różdżkowe zarękawie
Kategoria: popularne
Dziedzina/dziedziny magii: zaklęcia?
Opis: skórzane zarękawie służące jako podajnik różdżki. Po założeniu go na przedramię, czarodziej umieszcza w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu różdżkę, którą może dzięki temu nosić przy sobie w wygodny sposób i mieć zawsze pod ręką.
Właściwości: przy odpowiednim ruchu nadgarstkiem i skupieniu magii zarękawie uwalnia różdżkę i podaje ją do dłoni użytkownika.
Materiały: skóra, rzemienie itp

Przedmiot zaakceptowany, w wytwarzaniu przedmiotów utwórz zgodny z regułami temat, ewentualne pytania na priv do @Elijah J. Swansea.
Aby stworzyć przedmiot, potrzebujesz 27 punktów sukcesu; koszt materiałów to 30g.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Arleigh Armstrong

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 170
Galeony : 48
  Liczba postów : 922
https://www.czarodzieje.org/t19680-arleigh-armstrong
https://www.czarodzieje.org/t19687-kilt
https://www.czarodzieje.org/t19681-arleigh-armstrong#589345
https://www.czarodzieje.org/t19720-arleigh-armstrong-dziennik
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Gracz
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyPią Lis 13 2020, 11:27;

Nazwa przedmiotu: Miotła Highlander
Kategoria: Jedyna w swoim rodzaju  Mechanika tworzenia 3831175897
Dziedzina/dziedziny magii: Gry miotlarskie
Opis:
Arleigh coraz bardziej wciąga się w quidditcha i zaczyna myśleć o grze ligowej, a od dzieciństwa marzy się jej własna miotła. Kocha szkolne nimbusy, ale umówmy się - nie będzie na nich latała całe życie. Nie chce też kupować miotły w sklepie, bo z jakiegoś powodu jest przekonana, że potrzebuje czegoś własnego. Dlatego pójdzie niedługo do biblioteki i zacznie czytać o wytwarzaniu mioteł (będzie post). Następnie poruszy ten temat w rozmowie z Brooks (będzie wątek) i zaproponuje, żeby razem poczytały coś więcej na ten temat (będzie wątek) i może poszły się doszkolić, a ostatecznie nawet zrobić kurs na twórcę mioteł (będzie kurs i egzamin).
Arla opracuje sobie plan i schemat, opierając się głównie na miotłach, które zna i lubi - szkolnych nimbach - ale uwzględniając swoje osobiste preferencje. Wykorzysta swoje miejsce pracy ('Markowy sprzęt do quidditcha'), żeby dokładnie przyglądać się różnym miotłom, elementom i dostać się do specjalistycznych książek (będą posty). Będzie chciała pracować nad poszczególnymi elementami, zaczynając od prostszych, a skończywszy na najtrudniejszych, dlatego roboczo nazwałem ten projekt "Highlander - konstrukcja miotły w 5 aktach".
Chciałbym, żeby Arla po kolei wytwarzała 4 kluczowe części miotły i żeby dopiero piątym etapem było ich połączenie w Highlandera. Jestem chętny i gotowy do tego, żeby każdy akt był jednym wytwarzaniem. Wiem, że to mnożenie roboty, ale chciałbym poczuć to wytwarzanie, wczuć się w tę miotłę i pozwolić Arli na to samo. No i dzięki temu każdy kolejny element miotły będzie tworzony w oparciu o poprzedni i doświadczenie zyskane podczas jego wytwarzania. Słowem, będzie to po prostu lepsze, bardziej legitne, ciekawsze do opisania, dobrze dopracowane.
Przewiduję więc: 1. Wytworzenie siodełka; 2. Wytworzenie podpórek; 3. Wytworzenie trzonka; 4. Wytworzenie wici; 5. Złożenie miotły - umieszczenie wszystkich części w bazie trzonu. KLIK - Schemat! Arla będzie składała swoją miotłę na zapleczu 'Markowego sprzętu do quidditcha', gdzie stworzy sobie prowizoryczny warsztat (będzie wątek).
Właściwości: Jestem otwarty na dyskusję i pertraktacje dotyczące bonusów, które zapewni miotła :).
Materiały: Dostosuję się do mądrzejszych od siebie, natomiast podstawka pod poszczególne etapy, to na pewno:
1. Siodełko - drewno (akacja), żeliwo, mosiądz, skóra.
2. Podpórki - żeliwo, mosiądz.
3. Trzonek - drewno (akacja), żeliwo, mosiądz
4. Wici - jeszcze nie zdecydowałem jakie, czy któreś drzewa nadają się do tego lepiej? Brzoza?

Wiem, że jest jeszcze wcześnie, Arla nie ma jeszcze twórcy mioteł etc, ale chciałem się już zgłosić, poprosić o wstępne zatwierdzenie planów i uporządkować sobie strumień myśli. Buziaki aż tryska miłością.

Przedmiot zaakceptowany, w wytwarzaniu przedmiotów utwórz zgodny z regułami temat, ewentualne pytania na priv do @Elijah J. Swansea.
Aby stworzyć przedmiot, potrzebujesz 45 punktów sukcesu; wytworzona przez Ciebie miotła może mieć maksymalnie +3pkt GM.
Materiały:
etapy, to na pewno:
1. Siodełko - drewno (akacja), żeliwo, mosiądz, skóra. - 20g
2. Podpórki - żeliwo, mosiądz. -15g
3. Trzonek - drewno (akacja), żeliwo, mosiądz - 50g
4. Wici - 10g
Dodatkowo: obręcze - 15g
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Arleigh Armstrong

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 170
Galeony : 48
  Liczba postów : 922
https://www.czarodzieje.org/t19680-arleigh-armstrong
https://www.czarodzieje.org/t19687-kilt
https://www.czarodzieje.org/t19681-arleigh-armstrong#589345
https://www.czarodzieje.org/t19720-arleigh-armstrong-dziennik
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Gracz
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyPią Lis 20 2020, 18:55;

Nazwa przedmiotu: Muszelki Echo
Kategoria: Jedyny w swoim rodzaju
Dziedzina/dziedziny magii: Proszę o podpowiedź (transma/zaklęcia?) - za niedługo w obu będę miał 20 pkt. +
Opis: Wygląd, każda ok. 1 cm długości.
Właściwości: Chodzi mi de facto o airpodsy :>. Arla słucha dużo muzyki, kiedy jest w domu, gdzie działa elektronika, ale w Hogwarcie wiadomo jak jest. A bardzo jej na tym zależy, więc chciałaby sprawić, żeby zaczarowane muszelki mogły zapamiętywać ("robić echo") kilka kawałków, może nawet być jeden, no i go "grać". Musiałaby je za każdym razem kłaść obok odtwarzacza/głośników i użyć zaklęcia, żeby zaczęły "nagrywać", a następnie same "uruchamiałyby się" podczas wsadzenia do uszu. Myślę, że to całkiem możliwy przedmiot, biorąc pod uwagę jego naturalne ograniczenia, tj. niewielką lub w ogóle minimalną "pojemność" kawałków, no i konieczność "zapamiętywania" muzyki.
Materiały: Muszelki + czary ;)

Przedmiot zaakceptowany, w wytwarzaniu przedmiotów utwórz zgodny z regułami temat, ewentualne pytania na priv do @Elijah J. Swansea.
Aby stworzyć przedmiot, potrzebujesz 16 punktów sukcesu; koszt materiałów to 10g. Sugeruję, żeby główną dziedziną były rzeczywiście zaklęcia.

______________________Once I blazed across the sky
Leaving trails of flame
I fell to earth, and here I lie
Who'll help me up again?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Julia Brooks

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 170
C. szczególne : Ciemna grzywka, tatuaże, oburęczność, zapach lawendy
Galeony : 364
  Liczba postów : 1592
https://www.czarodzieje.org/t19470-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19475-julia-brooks
https://www.czarodzieje.org/t19471-julia-brooks#576533
https://www.czarodzieje.org/t19697-julia-brooks-dziennik#589978
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Gracz
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyCzw Gru 17 2020, 14:47;

Nazwa przedmiotu: Podnóżek do miotły sportowej
   Kategoria: Jedyny w swoim rodzaju? Julia chce ulepszyć jedynie własną miotłę i  nie planuje żadnej masowej produkcji.
   Dziedzina/dziedziny magii: Gry Miotlarskie
   Opis: Quidditch z każdym rokiem staje się grą coraz bardziej dynamiczną. Ma to związek z postępem branży miotlarskiej – miotły stają się lepsze, co ma bezpośrednie przełożenie na szybkość rozgrywki. Julia chce ulepszyć własną miotłę za pomocą nowych podnóżków. Te miałyby inne ułożenie, nadające miotle bardziej opływowy kształt, a także byłyby wykonane z materiału mało znanego w magicznym świecie, ale powszechnie używanego w świecie mugolskim – włókna węglowego. Odciążyłoby to samą miotłę i w połączeniu z bardziej opływowym kształtem, sprawiłoby, że ta stałaby się nieznacznie szybsza.
   Właściwości: Wykonane z wysokiej jakości włókna węglowego podnóżki miotlarskie, zwiększałyby opływowość miotły, a za sprawą użytego materiału – obniżałyby jej wagę całkowitą, zwiększając tym samym prędkość maksymalną o kilka mil na godzinę. Zmiana prędkości nie byłaby znaczna, ale w zawodowym sporcie mogłaby ona czynić różnicę. Proponuję, aby przedmiot dodawał +1 do GM i był wliczony na stałe w miotłę.
Materiały: Włókna węglowe - Ich wysoce zorganizowana struktura nadaje im dużą wytrzymałość mechaniczną, a fakt, że składają się prawie wyłącznie z grafitu, powoduje, że są one nietopliwe i odporne chemicznie. Stosowane są tam, gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość produktu w połączeniu z małym ciężarem. Tworzy się z nich śmigła samolotów, maszty i kadłuby jachtów, a także elementy samochodów Formuły 1.

Przedmiot zaakceptowany, ALE:
Włókna węglowe to nie jest rzecz, na której ludzie znają się ot tak po prostu. Jako mugol żyjący od zawsze w mugolskim świecie nie wiem o nich praktycznie nic, a co dopiero dziewczyna, która przez połowę życia tkwiła w zamku, praktycznie odcięta od mugolskiej rzeczywistości. Chcę solidnych podstaw znajomości materiału oraz sposobu jego obróbki – może Julia kogoś zna, a może sama gdzieś to wyczytała?

Aby stworzyć przedmiot, potrzebujesz 33 punktów sukcesu, 1 rzut kością na II etap oraz dodatkowy rzut k100 zlecony przeze mnie, dotyczący wykrycia wynalazku przez świat zewnętrzny. Ze względu na karierę Julii w zawodowej drużynie Quidditcha, takie ulepszenie sprzętu może (choć nie musi) zostać uznane za niezgodne z regulaminem i nieść ze sobą konsekwencje.

k100:
1-69: Masz szczęście, nie wzbudziłaś niczyjego podejrzenia, ot, zwykła nastolatka dbająca o swój sprzęt miotlarski.
70-89: Czujesz się obserwowana? Może tylko tak Ci się zdaje, a może masz rację. Możesz, choć nie musisz spodziewać się ingerencji Mistrza Gry.
90-100: To przypadek, czy ktoś na Ciebie nakablował? Pewnego dnia dziennikarz Proroka Codziennego puka do Twoich drzwi/dopada Cię w kawiarni i zadaje natrętne pytania, usilnie próbując zejść na temat sprzętu, jakim się posługujesz. Z daleka czuć, że coś wie... pytanie tylko, jakie będą tego konsekwencje.

Cena materiałów to 500 galeonów* Stwórz temat zgodny z regułami i pamiętaj, by podlinkować w nim rzuty. Wszelkie pytania kieruj do @Elijah J. Swansea

* Wysoka cena wykonania takiego ulepszenia wiąże się z brakiem wykorzystania go w miotlarstwie – zakładamy, że do tej pory nie użyto podobonej technologii głównie dlatego, że była ona bardzo droga i przez to niezbyt opłacalna – miotły byłyby po prostu niewarte swojej ceny.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Mefistofeles E. A. Nox

Mieszkaniec Doliny
Rok Nauki : X
Wiek : 23
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 185
C. szczególne : Tatuaże; kolczyki; wilkołacze blizny; bardzo umięśniony; skórzana obroża ze złotym kółkiem;
Galeony : 2102
Dodatkowo : Wilkołak
  Liczba postów : 3937
https://www.czarodzieje.org/t15136-mefistofeles-e-a-nox#403342
https://www.czarodzieje.org/t15139-kind#403356
https://www.czarodzieje.org/t15137-what-does-life-mean-to-me#403353
https://www.czarodzieje.org/t15134-mefistofeles-e-a-nox
https://www.czarodzieje.org/t18387-mefistofeles-e-a-nox-dziennik
Mechanika tworzenia QzgSDG8
Moderator
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia EmptyNie Sty 17 2021, 22:36;

Nazwa przedmiotu: Obrączki żywego złota
Kategoria: Unikatowy, Mefik się nie bawi w masową produkcję
Dziedzina/dziedziny magii: Zaklęcia i Uzdrawianie?
Opis: Dwie złote obrączki
Właściwości: Obrączki są ze sobą powiązane, dzięki czemu po dotknięciu jednej z nich można wyczuć bicie serca osoby, która nosi drugą. Magia pozwala na śledzenie aktualnego rytmu serca niezależnie od odległości, o ile obie obrączki są noszone w tym samym czasie.

U Thìdley'ów jest zegarek z podobnym efektem - "Pokazujące bliskość do śmierci (analizując obecny stan zdrowia, przyśpieszone tętno etc)" - którego działania chciałabym częściowo użyć jako inspiracji.
Mef to taka złota rączka i jest dobry w handmade stuff. Ogólnie chodzi o to, żeby Sky przez swój pierścień czuł bicie serca Mefisto, a Mefisto przez swój czuł bicie serca Sky'a, bez żadnych dodatkowych informacji.

Materiały: Troszku złota, dużo magii? Mechanika tworzenia 815879627

______________________

I didn't wanna show what lives under my skin
but you're messing with a (cute) beast.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online


Sponsored content

Mechanika tworzenia QzgSDG8
Mechanika tworzenia Empty


PisanieMechanika tworzenia Empty Re: Mechanika tworzenia  Mechanika tworzenia Empty;

Powrót do góry Go down
 

Mechanika tworzenia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Mechanika tworzenia QCuY7ok :: 
rozwoj postaci
 :: 
Wytwarzanie przedmiotow
-