Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Gry miotlarskie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość


Bell Rodwick
Bell Rodwick

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 29
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7785-bell-rodwick#216614
http://dzika-mafia.blog.onet.pl/
Gry miotlarskie QzgSDG8




Gracz




Gry miotlarskie Empty


PisanieGry miotlarskie Empty Gry miotlarskie  Gry miotlarskie EmptyWto Sie 04 2015, 11:24;




Quidditch


Zasady

1. Trzech ścigających przerzuca kafel pomiędzy sobą, starając się wrzucić go do jednej z trzech pętli przeciwnika. Za każdy gol drużyna dostaje 10 punktów.
2. Obrońca ma za zadanie bronić pętli.
3. Dwóch pałkarzy odbija dwa tłuczki pałkami. Ich funkcją jest utrudnianie gry graczom przeciwnej drużyny i chronienie przed tłuczkami graczy swojej drużyny.
4. Szukający łapie złoty znicz. Za złapanie drużyna otrzymuje 30 punktów i jest to też jednoznaczne z końcem meczu.
5. Powodzenie akcji określają kostki-k6, których zasady zostały określone poniżej, oddzielnie dla każdej funkcji.
6. Za każde 10 punktów z gier miotlarskich w kuferku można zrobić przerzut. Ich łączna liczba definiuje możliwą liczbę przerzutów w całym meczu. Np. 10 punktów = 1 przerzut, 40 punktów = 4 przerzuty. Przerzutu nie można cofnąć.
7. Każdemu zawodnikowi przysługują domyślnie maksymalnie 2 przerzuty w ramach jednej tury. Graczom posiadającym w kuferku 35 i więcej punktów z Gier Miotlarskich (bez wliczania przedmiotów punktowanych) przysługuje do 3 przerzutów na turę o ile pozwala im na to posiadana pula.
8. Osiągnięcie progu 35 punktów kuferkowych (bez sprzętu!) z Gier Miotlarskich oznacza, że można uznać, że postać wstąpiła na poziom zawodowstwa, co ma wpływ na wykonywanie kombinacji oraz ogólną boiskową skuteczność.

Uwaga! Kostkami podczas meczu rzucamy w temacie z kostkami dla gier miotlarskich, nie w klasycznym losowaniu. Kości rzucone poza wspomnianym tematem nie będą brane pod uwagę.


Sędzia

Sędzia jest dowolnym dorosłym, który się zgłosi lub zostanie wybrany w przypadku braku zgłoszeń. Rozpoczyna mecz rzucając kością-k6:

liczba parzysta → rozpoczyna drużyna z wcześniejsza literą alfabetu (np. przy meczu Gryffindor - Slytherin, zaczyna Gryffindor)
liczba nieparzysta → zaczyna druga drużyna


Obrażenia

Jak powszechnie wiadomo, oberwanie tłuczkiem jest równie przyjemne, co herbatka z Pattonem Crainem. W związku z tym każde celne uderzenie wiąże się z bólem, spadkiem mobilności i dyskomfortem. W praktyce oznacza to, że po oberwaniu tłuczkiem, zawodnik, który miał tę nieprzyjemność, traci jeden z przerzutów z aktualnej puli. Co więcej, oberwanie tłuczkiem ponad 3 razy podczas jednego spotkania oznacza konieczność udania się po meczu do skrzydła szpitalnego i napisanie wątku bądź jednopostówki na min. 1000 znaków ze spacją, opisującą przebieg leczenia.


Ścigający

Ściągający drużyny wylosowanej przez sędziego rozpoczyna mecz. Rzuca JEDNĄ kością-k6:

1 / 5 → rzut do pętli drużyny przeciwnej*
2 / 4 → podanie** do innego ścigającego z własnej drużyny
3 → strata kafla na rzecz ścigającego drużyny przeciwnej
6 → rzut do pętli drużyny przeciwnej, może zawierać kombinację (35+ GM)

* po kombinacji obrońcy - wylosowany rzut na pętle zawiera kombinację (nie wymaga 35 GM).

**po podaniu pomiędzy ścigającymi jednej drużyny, gracz otrzymujący kafel rzuca zmienioną kością-k6: 1, 3 – utrata kafla; 2, 4, 5 - celny rzut na pętlę; 6 - rzut na pętlę zawierający kombinację (nie wymaga 35 GM).

Przykładowe kombinacje ścigających (dostępne od 35 GM):
Skok Dionisusa, Fikoł Chelmondistona, Łomot Finbourgha.

Zastosowanie kombinacji oznacza, że rzut do pętli jest trudniejszy do obrony.


Obrońca

Jeżeli kafel zmierza w kierunku obręczy jego drużyny, rzuca on JEDNĄ kością-k6:

1 / 3 / 5 → wpuszczenie gola i wznowienie gry poprzez podanie do ścigającego własnej drużyny
2 → skuteczna obrona i podanie do ścigającego własnej drużyny; w przypadku rzutu z kombinacją - wpuszczenie gola
4 → skuteczna obrona i podanie do ścigającego własnej drużyny; w przypadku rywala z kuferkiem 35+, do skutecznej obrony również należy przekraczać ten próg
6 → skuteczna obrona i podanie do ścigającego własnej drużyny, może zawierać kombinację (35+ GM)

Przykładowe kombinacje obrońców (dostępne od 35 pkt. GM):
Rozgwiazda, Podwójna Ósemka, Laga Paraison.

Zastosowanie kombinacji oznacza, że ścigający otrzymujący podanie będzie mógł posłużyć się kombinacją w przypadku oddawania rzutu na pętlę (bez wymogu 35+ GM).


Pałkarz - atak

Pałkarz może opublikować posta po trzech wiadomościach swojej drużyny (najpóźniej co dwie przeprowadzone przez nich akcje zakończone rzutem/stratą kafla). Rzuca JEDNĄ kością-k6:

1 → celne uderzenie w kierunku rywala
2 / 4 → podanie* do drugiego pałkarza
3 / 5 → pudło
6 → celne uderzenie w kierunku rywala, może zawierać kombinację (35+ GM)

*po podaniu pomiędzy pałkarzami jednej drużyny, adresat rzuca zmienioną kością-k6:

1 i 2 – pudło;
3 i 4 - celne uderzenie w kierunku rywala;
5 i 6 - celne uderzenie zawierające kombinację (nie wymaga 35 GM).

Jeżeli w zespole gra tylko jeden pałkarz:

* W przypadku wylosowania przez pałkarza pudła w ataku, pałkarz rywali otrzymuje możliwość wykonania kontrataku. Jeżeli w atakującej drużynie występuje tylko jeden pałkarz, swój wpis pudłowania i próby obrony kontrataku umieszcza on w jednym poście po wiadomości zawierającej kontratak rywala.

Celne uderzenie może dotyczyć:
- ścigającego - skutkuje przejęciem piłki przez ścigającego drużyny pałkarza;
- obrońcy - odebranie możliwości interwencji - piłka wpada do pętli i mamy gola;
- szukającego (jeżeli ten ma pierwszeństwo w kolejce) - utrata pierwszeństwa w szukaniu znicza.

Celne uderzenie z kombinacją:
Wszyscy- oprócz odebranej tury, tracą również dodatkowy 1 przerzut z posiadanej puli (czyli łącznie 2)

UWAGA! Rzut kością dla ataku pałkarza musi w swojej treści zawierać informację o celu uderzenia.

Przykładowe kombinacje pałkarzy (dostępne od 35 pkt. GM):
Odbicie do tyłu, Switch (zmiana ręki).

Zastosowanie kombinacji oznacza, że uderzenie jest trudniejsze do odbicia i wywołuje poważniejsze efekty przy trafieniu.


Pałkarz - obrona

W przypadku wykonania celnego uderzenia przez pałkarza jednej z drużyn, po jego poście następuje tura obrony pałkarza drużyny przeciwnej. Rzuca on JEDNĄ kością-k6:

1 / 3 / 5 → obrona nieudana, cel zostaje trafiony
2 → obrona udana, skuteczne odbicie tłuczka; w przypadku uderzenia z kombinacją - obrona nieudana
4 → obrona udana, skuteczne odbicie tłuczka; w przypadku rywala z kuferkiem 35+, do skutecznej obrony również należy przekraczać ten próg
6 → obrona udana



Szukający

Szukający publikuje posta co sześć obojętnie czyich wiadomości. Zaczyna szukający drużyny, która nie rozpoczynała pierwszej akcji meczu.

1. W pierwszej turze odpisów, szukający rzucają po JEDNEJ kości-K100 dla określenia pierwszeństwa odpisów w dalszej części rozgrywki. Kolejną turę zaczyna gracz z wyższym wynikiem. Kość K-100 można przerzucić JEDYNIE W PIERWSZEJ TURZE. Wyłoniona w ten sposób kolejność odpisów obowiązuje do końca spotkania. Kolejność może zostać zmieniona w trakcie meczu tylko i wyłącznie w wyniku celnego uderzenia pałkarza.

Przykład: W meczy Gryffindor-Ravenclaw, po rzutach kością K-100 pierwszeństwo pisania postów ma szukający Gryfonów. Ten jednak oberwał tłuczkiem od pałkarza Krukonów, więc od tego momentu pierwszy posty pisze krukoński szukający Kolejność może się ponownie zmienić po celnym trafieniu pałkarza Gryfonów itd.

2. Od drugiej tury odpisów, szukający wykonują po JEDNYM rzucie literą. Wyrzucenie SAMOGŁOSKI dodaje jeden przerzut do posiadanej puli.

Przykład: Bulia Shooks posiada 10 przerzutów za kuferek oraz posiadany sprzęt. W trakcie meczu wyrzuciła 3 samogłoski, więc łącznie ma 13 przerzutów.

3. Od wskazanego przez Mistrza Gry momentu rozgrywki, szukający wykonują rzut DWIEMA kośćmi-k6.

2x K6 rzucane są dopiero, gdy co najmniej jednego posta napiszą wszyscy zawodnicy biorący udział w meczu. Określają, czy postać złapała znicza. Znicz zostaje złapany, a mecz zakończony, jeśli wypadną dwie takie same liczby. Pierwsza tura szukania znicza odbywa się bez przerzutów.

Przerzuty dotyczą kości K-100, ale tylko w pierwszej turze oraz kości K-6 podczas prób złapania znicza. Pula przerzutów jest płynna i może się zmienić w trakcie meczów. Zależy od celnych trafień pałkarzy (utrata przerzutów) oraz wyrzucania samogłosek (zyskiwanie przerzutów).


Zakończenie meczu

Wynik spotkania ustala moment złapania znicza, po którym sędzia obwieszcza koniec meczu. W przypadku, gdy złapanie znicza poprzedzone jest akcją zakończoną golem, obrońca drużyny tracącej punkty pisze swój post bezpośrednio przed postem szukającego kończącego spotkanie.


Przyspieszenie meczu przez MG

Jeśli mecz trwa zbyt długo, Mistrz Gry (ewentualnie sędzia) ma możliwość przyspieszenia rozgrywki. W tym celu obaj szukający od momentu, w którym sędzia o tym zadecyduje, otrzymują kolejno po jednym dodatkowym przerzucie jednej kości-k6, aby ustalić ostateczne rozstrzygnięcie złapania znicza. Przy przerzutach nadal obowiązują rzuty k100, które uporządkują wykonywanie przerzutów przy kolejnych próbach.


Nagroda im. Julii Brooks

Ma na celu wyróżnianie i nagradzanie zawodników, których wkład w losy spotkania okazał się największy. Po każdym meczu Mistrz Gry wybiera najlepszego gracza, którego działania wyróżniały się na tle reszty i przyczyniły się do wyniku spotkania. Nagrodę w równym stopniu może otrzymać szukający, który zdobył zwycięskiego znicza, pałkarz, który wielokrotnie przyczynił się do zdobycia punktów/niestracenia punktów, ścigający, decydujący o rezultacie, czy obrońca, który wykazał się doskonałą skutecznością bronionych rzutów. Zawodnik, oprócz pamiątkowej statuetki, otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 50 galeonów, ufundowaną przez byłą absolwentkę Hogwartu i obecną reprezentantkę kadry Anglii. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń dotyczących zasadności dokonanego wyboru prosimy o kontakt z @Julia Brooks



Obowiązkowy kod

Kod:
<zg>K6 + przerzuty:</zg> [url=link]#[/url]
<zg>K100 / Litera:</zg> (tylko dla szukających) [url=link]#[/url]
<zg>Kuferek:</zg> # GM
<zg>Własny sprzęt:</zg> wpisz
<zg>Wykorzystany sprzęt drużyny:</zg> ([url=https://www.czarodzieje.org/t4523-szkolne-druzyny-quidditcha#611556]ekwipunek szkolnych drużyn[/url])
<zg>Łączna liczba punktów:</zg> X
<zg>Pozostałe przerzuty:</zg> Y/Z
<zg>Oberwania tłuczkiem:</zg> X


Ostatnio zmieniony przez Bell Rodwick dnia Wto Sie 04 2015, 20:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down


Bell Rodwick
Bell Rodwick

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 29
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7785-bell-rodwick#216614
http://dzika-mafia.blog.onet.pl/
Gry miotlarskie QzgSDG8




Gracz




Gry miotlarskie Empty


PisanieGry miotlarskie Empty Re: Gry miotlarskie  Gry miotlarskie EmptyWto Sie 04 2015, 11:24;




Wyscigi na miotlach

Nielegalne wyścigi na miotłach cieszą się sporym zainteresowaniem odkąd do Hogwartu przyjechali uczniowie na mistrzostwa juniorów w Quidditchu. Odbywają się one zwykle wieczorami, w samym środku zakazanego lasu. Są one surowo zakazane, głównie przez to, iż po prostu są niebezpieczne. Niejednokrotnie uczniowie spadali z mioteł, bądź łamali kości na licznych przeszkodach w postaci drzew. Niemniej jednak, sport ten wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie. Ścigać można się maksymalnie w cztery osoby, a pierw każdy z nich rzuca kośćmi, by określić  kolejność w grze. Następnie każdy z graczy rzuca kośćmi, po czym pisze posta w fabule opisującego jego poczynania. Po kolejnych rzutach dodajemy liczbę wyrzuconych oczek, by sprawdzić na jakim polu jesteśmy i jaka przygoda nas czeka na wylosowanym miejscu. Osoba, która pierwsza dotrze do piętnastego pola - wygrywa.


1. Falstart! Musisz cofnąć się na start i próbować dogonić resztę! (Tracisz kolejkę i wracasz na start.)

2. To się nazywa dobry start! Wybrałeś idealną trasę, bo bez żadnych przeszkód wysuwasz się z miejsca na prowadzenie! (Przechodzisz na pole 7.)

3. Nie widzisz, że obok ciebie ktoś leci? Obiłeś się mocno barkiem o swojego przeciwnika, ale szybko wróciliście z powrotem na właściwy tor. (Możesz wybrać przeciwnika, z którym się zderzyłeś.)

4. Ogromne drzewo zagrodziło ci przejście! Bogowie, zanim udało ci się je ominąć, twoi przeciwnicy już dawno polecieli dalej! (Tracisz następna kolejkę.)

5. To było bardzo nieprzyjemne zagranie. Twój przeciwnik właśnie kopnął cię mocno nogą, a tobie ledwo udało się nie wpaść na drzewo. No pięknie! A twoje kolano zdecydowanie nie działa tak jak powinno. (Osoba która to zrobiła to ten kto rzucał kostka przed tobą, jeśli rzucałeś pierwszy, to osoba rzucająca po tobie.)

6. Ależ jesteś nieuważny! Po drodze we włosy wplątał ci się trzminorek, niestety chyba cię użądlił zanim udało ci się go pozbyć i teraz zdecydowanie popadasz w melancholijny nastrój na resztę wyścigu.

7. Czy to przypadkiem nie hipogryf przelatuje obok ciebie? Szybko łap za jego ogon! Uda ci się trochę wyprzedzić resztę! (Przenosisz się trzy pola do przodu.)

8. Już doganiałeś osobę przed tobą, kiedy niespodziewanie jego miotła pojawiła się dokładnie naprzeciwko ciebie. Nie udało ci w odpowiednim momencie skręcić i dostałeś miotłą, chyba tracąc przedniego zęba! Co prawda teraz czujesz krew w ustach i brakujący przedni ząb zdecydowanie ci doskwiera, ale to nic, leć na wygraną! (Osoba która to zrobiła to ten kto rzucał kostką przed tobą, jeśli rzucałeś pierwszy, to osoba rzucająca po tobie.)

9. Widzisz tę osobę obok ciebie? Chyba nie zasłużyła na uczestnictwo w tych zawodach? Póki jesteś w dobrym miejscu, wyjmuj różdżkę i pozbądź się jej! (Rzuć kostką wybierającą zaklęcie, którym trafisz w dowolnego przeciwnika! Wybrana przez ciebie osoba, może się jednak obronić, rzucając kostką, parzysta – udało jej się uniknąć, nieparzysta – dostaje zaklęciem, możliwe też odpadając z gry.)

10. Pędząc na załamanie karku, wpadasz prosto w rój memortków! O mało ich nie staranowałeś, ale chyba parę piór przyczepiło ci się do ubrania. (Rzucasz kostką, parzysta - zgłoś się w upomnieniach po pióro memortka, nieparzysta - jedynie wypluwasz pióra z buzi, zapominając o ich magicznych właściwościach).

11. Ktoś właśnie zaczął ładować się na twoją miotłę! Co to za maniery! Chyba nie pozwolisz się tak traktować? To zdecydowanie będzie walka na śmierć i miotłę! (Osoba która to zrobiła to ten kto rzucał kostka przed tobą. Rzucasz kością, parzysta - udaje ci się zwalić ją z miotły i uratować siebie, nieparzysta - niestety spadasz z miotły i odpadasz z gry.)

12. Cóż to za mocny podmuch wiatru! Ale nie wyszło ci to na złe, bo wyraźnie dzięki niemu przyspieszyłeś! (Ruszasz się jedno pole do przodu.)

13. Och nie, zostałeś trafiony zaklęciem! Chyba byłeś zbyt agresywny w tej grze, że tak ci się dostało! (Osoba która to zrobiła to ten kto będzie rzucał za tobą. Losujesz zaklęcie, którym dostajesz.)

14. Jesteś już tak blisko! A tutaj jakiś złośliwy elf lata ci nad głową zasłaniając widok. I to całkiem skutecznie, bo właśnie się orientujesz, że odrobinę zboczyłeś z trasy. (Cofasz się o cztery pola.)

15. Gratulacje zwycięzco! Z większa lub mniejsza ilością zębów dotarłeś na start i zostajesz mistrzem tych nielegalnych wyścigów


pomysł i wykonanie @Merlin Faleroy


Ostatnio zmieniony przez Bell Rodwick dnia Nie Lis 20 2016, 14:08, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down


Bell Rodwick
Bell Rodwick

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 29
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7785-bell-rodwick#216614
http://dzika-mafia.blog.onet.pl/
Gry miotlarskie QzgSDG8




Gracz




Gry miotlarskie Empty


PisanieGry miotlarskie Empty Re: Gry miotlarskie  Gry miotlarskie EmptyWto Sie 04 2015, 11:25;




Bludger

Nie tylko nielegalne wyścigi stały się niezwykle popularne od przyjazdu nowych uczniów. Zamiast standartowych magicznych bądź mugolskich bijatyk, czarodzieje wymyślili całkiem nową koncepcję, dokładania sobie na miotłach! Różnica jest taka, że walka na miotłach jest zdecydowanie bardziej brutalna i zazwyczaj kończy się na połamanych kończynach. Może być to zwykła osobista kłótnia pomiędzy dwójką uczniów, jak i wyznaczona przez drużynę osoba, która ma pokazać kto tu jest lepszy. Przeciwnicy mają za zadanie zwalić z miotły swojego przeciwnika tak jak pałkarze ścigających. Z tą różnicą, że zarówno jeden i drugi mają w rękach pałki, a tłuczkami celują w siebie. Po trzech rundach, osoba która otrzymała więcej obrażeń, przegrywa. Kiedy mają tyle samo trafień, możliwe są rundy dogrywkowe. Obojętnie kto rzuca pierwszy w odpowiednim temacie jedną kostką. Ich znaczenia to:

1 → pudło
2 → trafienie w nogę przeciwnika
3 → trafienie w rękę przeciwnika
4 → trafienie w plecy bądź tors przeciwnika
5 → pudło
6 → trafienie w głowę, przeciwnik spada z miotły, a osoba rzucająca wygrywa pojedynek i nie ma więcej rzutów.


pomysł i wykonanie @Merlin Faleroy
Powrót do góry Go down


Shenae Halvorsen
Shenae Halvorsen

Student Ravenclaw
Wiek : 26
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 172.5cm
C. szczególne : zimne, zdystansowane spojrzenie
Dodatkowo : ścigająca, kpt
Galeony : 4500
  Liczba postów : 2821
https://www.czarodzieje.org/t7146-shenae-d-angelo#204090
https://www.czarodzieje.org/t7148-shenae-d-angelo#204119
https://www.czarodzieje.org/t7244-shenae-d-angelo#204981
Gry miotlarskie QzgSDG8




Gracz




Gry miotlarskie Empty


PisanieGry miotlarskie Empty Re: Gry miotlarskie  Gry miotlarskie EmptyWto Wrz 29 2015, 16:28;




Zakuty Troll

W grze bierze udział minimum czterech graczy. Gracze stojący w okręgu przerzucają piłkę między sobą, jeden z nich znajduje się w środku okręgu, próbując ją złapać, tak zwany: zakuty troll. Kiedy trollowi uda się złapać kafla, następuje zamiana graczy. Zakutym trollem zostaje ten, od kogo przechwycono kafel. Gra toczy się do trzech zmian.



Zasady

Na początek każdy z graczy rzuca jedną kością. Zakutym trollem zostaje ten z najmniejszą liczbą oczek.

Gracze:

Zakuty Troll:

Wygrywa ten, kto pod koniec gry zdobędzie najwięcej punktów. W razie remisu o zwycięstwie decyduje dodatkowy rzut kością – wygrywa osoba z największa ilością oczek.



Punktacja


  • Zostanie Zakutym trollem: -10pkt
  • Pozbycie się tytułu Zakutego Trolla: +6pkt
  • Bezbłędne podanie kafla:  +2pkt
  • Fatalne podanie kafla: -2pkt
  • Muśnięcie kafla (przez Zakutego Trolla): +1pkt


Kod:
<tkod>Zakuty Troll</tkod>
<div class="kod"><og>Zakuty troll:</og> [color=#66ff66][b]TAK[/b][/color]/[color=#cc0033][b]NIE[/b][/color]
<og>Kostka:</og> wpisz
<og>Punkty z kostki:</og> wpisz
<og>Punkty:</og> suma wszystkich zdobytych przez Ciebie punktów</div>

Powrót do góry Go down


Bell Rodwick
Bell Rodwick

Absolwent Gryffindoru
Wiek : 29
Czystość Krwi : 90%
Galeony : 4902
  Liczba postów : 4482
http://czarodzieje.forumpolish.com/t58-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t243-bell-rodwick
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7785-bell-rodwick#216614
http://dzika-mafia.blog.onet.pl/
Gry miotlarskie QzgSDG8




Gracz




Gry miotlarskie Empty


PisanieGry miotlarskie Empty Re: Gry miotlarskie  Gry miotlarskie EmptyNie Lis 20 2016, 14:06;





Mecze pozafabularne

W celu urozmaicenia turnieju Mistrzostw Świata, poza głównymi meczami, które będą odbywać się w fabule z przeciwnymi drużynami (mecze między Srokami, Osami a Nietoperzami), organizowane będą także mecze pozafabularne. Rozgrywać będą się one z drużynami, które nie biorą udziału w głównej fabule forum, a które zakładamy, że mimo wszystko istnieją. I choć polegać będą wyłącznie na kilku prostych rzutach kostkami, to skutecznie będą one mogły namieszać w tabeli z punktami poszczególnych, głównych drużyn.


Zasady pozafabularnych meczy

Dwoje wybranych graczy rzuca kostkami (za każdym razem to powinna być inna para graczy).

• Gracz A rzuca dwiema kostkami - jedną literową i jedną zwykłą
• Gracz B rzuca trzema kostkami - jedną literową i dwiema zwykłymi


Kostka Literowa
Pierwsza z rzucanych przez parę graczy kostek, to kostka-litera. Mówią one o tym, czy drużyna, którą reprezentują rzucający gracze złapie znicz w tym pozafabularny meczu, czy też nie. Możliwe do wyrzucenia kostki dzielimy na dwie grupy: 1) ABCDE oraz 2) FGHIJ.

• Jeśli obaj gracze wylosują literę z tej samej grupy (np. A i E lub G i I) ich drużyna łapie znicz.
• Jeśli wyrzucą litery z innych grup np. A i H, wówczas drużyna przeciwna łapie znicz.


Zwykłe Kostki
Jeden z graczy rzuca dwiema kostkami na przebieg meczu, podczas gdy drugi rzuca jedną kostką na ilość zdobytych punktów.

Zsumowane kostki, które opisują przebieg meczu:

Kostki mówiące o liczbie zdobytych punktów:
Powrót do góry Go down


Morgan A. Davies
Morgan A. Davies

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 162
C. szczególne : skórzany plecak, nieodłączne bransoletki
Dodatkowo : Animagia (wiewiórka pospolita)
Galeony : 1820
  Liczba postów : 3435
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Gry miotlarskie QzgSDG8




Gracz




Gry miotlarskie Empty


PisanieGry miotlarskie Empty Re: Gry miotlarskie  Gry miotlarskie EmptyCzw Sie 20 2020, 21:30;




Quodpot



Zasady

1. Ścigający przerzucają quoda pomiędzy sobą, starając się wrzucić go do kociołka przeciwników. Za każdego gola drużyna dostaje 10 punktów.
2. Bramkarz ma za zadanie bronić kociołka.
3. Quod jest piłką wybuchową - eksploduje po losowej liczbie tur, wywołując tym samym u zawodnika znajdującego się przy piłce jeden z wyznaczonych przez rzut kostką efektów. Następuje to w momencie, w którym zawodnik przy piłce wylosuje podanie lub stratę piłki podczas tury '0' żywotności quoda. Każdy post dowolnego zawodnika przy piłce = jedna tura.
4. Quod w turze zdobycia gola nie może eksplodować, ponieważ wpada do kociołka zapobiegającego temu.
5. Każde przejęcie piłki przedłuża żywotność quoda.
6. Wybuch quoda w rękach zawodnika danej drużyny sprawia, że zespół rywali zyskuje 10 punktów.
7. Istnieje możliwość gry z bramkarzem 'lotnym', będącym jednocześnie ścigającym. W trakcie rozgrywki zawodnicy mogą się zmieniać na pozycji bramkarza, bądź ustalić, że rolę bramkarza przejmuje zawsze najbardziej w danej sytuacji cofnięty gracz z pola.
8. Gra kończy się w momencie, gdy któraś z drużyn uzyska 50 punków, tym samym wygrywając mecz.
9. Powodzenie akcji określają kostki-k6, których zasady zostały określone poniżej, oddzielnie dla obu funkcji.
10. Za każde 10 punktów z gier miotlarskich w kuferku można zrobić przerzut. Ich łączna liczba definiuje możliwą liczbę przerzutów w całym meczu. Np. 10 punktów = 1 przerzut, 40 punktów = 4 przerzuty. Przerzutu nie można cofnąć.
11. Każdemu zawodnikowi przysługują domyślnie maksymalnie 2 przerzuty w ramach jednej tury. Graczom posiadającym w kuferku 35 i więcej punktów z Gier Miotlarskich (bez wliczania przedmiotów punktowanych) przysługuje do 3 przerzutów na turę.
12. Osiągnięcie progu 35 punktów kuferkowych z Gier Miotlarskich oznacza, że można uznać, że postać wstąpiła na poziom co najmniej początkującego zawodowstwa, co ma wpływ na wykonywanie kombinacji oraz ogólną boiskową skuteczność.

Uwaga! Kostkami podczas meczu rzucamy w temacie z kostkami dla gier miotlarskich, nie w klasycznym losowaniu.



Sędzia

Sędzia jest dowolnym dorosłym, który się zgłosi lub zostanie wybrany w przypadku braku zgłoszeń. Rozpoczyna mecz rzucając dwie kości-k6:

Pierwsza kość:

liczba parzysta → rozpoczyna drużyna z wcześniejsza literą alfabetu (np. przy meczu Gryffindor - Slytherin, zaczyna Gryffindor)
liczba nieparzysta → zaczyna druga drużyna

Druga kość:

Liczba oczek określa liczbę tur, po których quod eksploduje:

1 / 2 - 2 tury
3 / 4 - 3 tury
5 / 6 - 4 tury



Quod


Quod w każdej akcji posiada swoją określoną turowo żywotność, którą wskazują rzuty kością-k6:

Przejęcie piłki:

Strata kafla oraz udana obrona oznaczają, że żywotność quoda wydłuża się - gracz przejmujący piłkę rzuca kością-k6, aby określić liczbę tur, którą quod zyskuje przed wybuchem. Otrzymaną liczbę oczek dzielimy przez 2 i zaokrąglamy w górę.

Uwaga! Przy żywotności quoda równej, bądź wyższej niż 3 tury - nie występuje dorzut po przejęciu.

Wznawianie gry:

Po utracie bramki grę wznawia bramkarz, a po wybuchu quoda robi to ścigający, któremu piłka wybuchła w rękach. W obu przypadkach rzucają oni jedną kością-k6 na określenie żywotności nowego quoda:

1 / 2 - 2 tury
3 / 4 - 3 tury
5 / 6 - 4 tury



Ścigający

Ściągający drużyny wylosowanej przez sędziego rozpoczyna mecz. Rzuca JEDNĄ kością-k6:

1 → rzut do kociołka drużyny przeciwnej
2 / 4 → podanie* do innego ścigającego z własnej drużyny
3 / 5 → strata kafla na rzecz ścigającego drużyny przeciwnej**
6 → rzut do kociołka drużyny przeciwnej, może zawierać kombinację

*po drugim podaniu pomiędzy ścigającymi jednej drużyny (w jednej akcji), gracz z piłką rzuca zmienioną kością-k6: liczba parzysta - rzut do kociołka mogący zawierać kombinację; liczba nieparzysta – utrata piłki. W przypadku, gdy jest to ostatnia tura żywotności quoda, utrata oznacza wybuch piłki w rękach ścigającego.

** jeżeli strata piłki następuje w turze '0' żywotności quoda, dochodzi do jego eksplozji w rękach ścigającego jeszcze przed stratą piłki.

Przykładowe kombinacje ścigających (dostępne od 35 pkt. GM):
Skok Dionisusa, Fikoł Chelmondistona, Łomot Finbourgha

Zastosowanie kombinacji w ofensywnie oznacza, że rzut do kociołka jest trudniejszy do obrony.



Bramkarz

Jeżeli kafel zmierza w kierunku kociołka jego drużyny, rzuca on JEDNĄ kością-k6:

1 / 3 / 5 → wpuszczenie gola i wznowienie gry poprzez podanie do ścigającego własnej drużyny
2 → skuteczna obrona i podanie do ścigającego własnej drużyny; w przypadku rzutu z kombinacją - wpuszczenie gola
4 → skuteczna obrona i podanie do ścigającego własnej drużyny; w przypadku rywala z kuferkiem 35+, do skutecznej obrony również należy przekraczać ten próg
6 → skuteczna obrona i podanie do ścigającego własnej drużyny



Przyspieszenie meczu przez MG

Jeśli mecz trwa zbyt długo, Mistrz Gry (ewentualnie sędzia) ma możliwość przyspieszenia rozgrywki. Zależnie od okoliczności, może on zarządzić rzadsze dorzuty kości-k6 na przedłużanie żywotności quoda lub zmniejszać wartość losowanych na żywotność quoda oczek.



Ostatnio zmieniony przez Morgan A. Davies dnia Wto Paź 06 2020, 23:30, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down


Morgan A. Davies
Morgan A. Davies

Student Gryffindor
Rok Nauki : II studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 162
C. szczególne : skórzany plecak, nieodłączne bransoletki
Dodatkowo : Animagia (wiewiórka pospolita)
Galeony : 1820
  Liczba postów : 3435
https://www.czarodzieje.org/t17419-morgan-a-davies#488348
https://www.czarodzieje.org/t17421-listy-do-moe#488357
https://www.czarodzieje.org/t17420-morgan-a-davies#488355
https://www.czarodzieje.org/t18298-morgan-a-davies-dziennik#5208
Gry miotlarskie QzgSDG8




Gracz




Gry miotlarskie Empty


PisanieGry miotlarskie Empty Re: Gry miotlarskie  Gry miotlarskie EmptyNie Gru 03 2023, 23:55;




Quidditch 2024 - test


Zasady

1. Trzech ścigających przerzuca kafel pomiędzy sobą, starając się wrzucić go do jednej z trzech pętli przeciwnika. Za każdy gol drużyna dostaje 10 punktów.
2. Obrońca ma za zadanie bronić pętli.
3. Dwóch pałkarzy odbija dwa tłuczki pałkami. Ich funkcją jest utrudnianie gry graczom przeciwnej drużyny i chronienie przed tłuczkami graczy swojej drużyny.
4. Szukający łapie złoty znicz. Za złapanie drużyna otrzymuje 30 punktów i jest to też jednoznaczne z końcem meczu.
5. Powodzenie akcji określają kostki, których zasady zostały określone poniżej, oddzielnie dla każdej funkcji.
6. Za każde 10 punktów z gier miotlarskich w kuferku można zrobić przerzut. Ich łączna liczba definiuje możliwą liczbę przerzutów w całym meczu. Np. 10 punktów = 1 przerzut, 40 punktów = 4 przerzuty. Przerzutu nie można cofnąć.
7. Każdemu zawodnikowi przysługują domyślnie maksymalnie 2 przerzuty w ramach jednej tury. Graczom posiadającym w kuferku 35 i więcej punktów z Gier Miotlarskich (bez wliczania przedmiotów punktowanych) przysługuje do 3 przerzutów na turę o ile pozwala im na to posiadana pula.
8. Osiągnięcie progu 35 punktów kuferkowych (bez sprzętu!) z Gier Miotlarskich oznacza, że można uznać, że postać wstąpiła na poziom zawodowstwa, co przekłada się na zasady kostek oraz dodatkowy status -  boiskowa biegłość.
9. Zawodnicy prowadzeni za pomocą @Czarodziejowa Dusza nie mogą wykonywać kombinacji niezależnie od wyniku rzutu (rozpatrują niższy rezultat).

Uwaga! Kostkami podczas meczu rzucamy w temacie z kostkami dla gier miotlarskich, nie w klasycznym losowaniu. Kości rzucone poza wspomnianym tematem nie będą brane pod uwagę.


Sędzia

W rolę sędziego wcielić się może dowolna, acz najlepiej związana z miotlarstwem, postać dorosła. W przypadku braku zgłoszeń, rola ta przypada prowadzącemu spotkanie Mistrzowi Gry. Sędzia rozpoczyna mecz rzucając kością K6:

liczba parzysta → kafel przypada drużynie z nazwą zaczynającą się wcześniejsza literą alfabetu (np. przy meczu Gryffindor - Slytherin, zaczyna Gryffindor)
liczba nieparzysta → kafel trafia do ścigającego drugiej dryżyny


Ścigający

Ściągający drużyny wylosowanej przez sędziego rozpoczyna mecz. Rzuca JEDNĄ kością K6:

1 / 2 → strata kafla na rzecz ścigającego drużyny przeciwnej
3 / 4* → podanie do innego ścigającego z własnej drużyny
5 → rzut do pętli drużyny przeciwnej
6** → rzut do pętli drużyny przeciwnej zawierający kombinację

* Dla ścigających ze statusem boiskowa biegłość, wynik 4 oznacza podanie z kombinacją
** Ścigający ze statusem boiskowa biegłość mogą poświęcić 1 przerzut z puli, by do pierwszego otrzymanego w swojej turze wyniku K6 dodać 1 oczko (nie dotyczy przerzutów!).

Po otrzymaniu podania od drugiego ścigającego lub kombinacji obrońcy zasady rzutu K6 ulegają zmianie:

1 / 2 → strata kafla na rzecz ścigającego drużyny przeciwnej
3 / 4 → rzut do pętli drużyny przeciwnej
5+*** → rzut do pętli drużyny przeciwnej zawierający kombinację

*** Bezpośrednio po kombinacji partnera z drużyny (ścigający/obrońca) do rzutu K6 dodajemy 1 oczko. Dotyczy również przerzutów. Nie ma możliwości dodania kolejnego oczka w ramach statusu boiskowa biegłość.

Przykładowe kombinacje ścigających:
Skok Dionisusa, Fikoł Chelmondistona, Łomot Finbourgha.


Obrońca

Jeżeli kafel zmierza w kierunku obręczy jego drużyny, rzuca on JEDNĄ kością K6:

0 - 3* → wpuszczenie gola i wznowienie gry poprzez podanie do ścigającego własnej drużyny
4 / 5 → skuteczna obrona i podanie do ścigającego własnej drużyny
6** → skuteczna obrona z kombinacją przy podaniu do ścigającego własnej drużyny

* Podczas próby obrony rzutu z kombinacją, od wyniku K6 odejmujemy 1 oczko.
** Obrońcy ze statusem boiskowa biegłość mogą poświęcić 1 przerzut z puli, by do pierwszego otrzymanego w swojej turze wyniku K6 dodać 1 oczko (nie dotyczy przerzutów!).

Przykładowe kombinacje obrońców:
Rozgwiazda, Podwójna Ósemka, Laga Paraison.


Pałkarz - atak/kontratak

Pałkarz może opublikować posta co cztery wiadomości swojej drużyny (najpóźniej co dwie przeprowadzone akcje zakończone rzutem/stratą kafla). Rzuca JEDNĄ kością K6:

1 → pudło, oberwanie tłuczkiem i strata
2 / 3 → pudło i strata
4 / 5 → celne uderzenie w kierunku rywala
6* → celne uderzenie w kierunku rywala zawierające kombinację

* Pałkarze ze statusem boiskowa biegłość mogą poświęcić 1 przerzut z puli, by do pierwszego otrzymanego w swojej turze wyniku K6 dodać 1 oczko (nie dotyczy przerzutów!).

Uderzenie tłuczkiem może dotyczyć:
- ścigającego przejmującego kafel w wyniku straty drużyny przeciwnej - skutkuje ponownym przejęciem piłki przez ścigającego drużyny pałkarza;
- ścigającego wykonującego rzut kaflem do obręczy (tylko w wyniku kontrataku pałkarza) - skutkuje przejęciem kafla przez obrońcę drużyny przeciwnej;
- obrońcy podczas próby obrony rzutu do pętli - skutkuje odebraniem możliwości interwencji i golem;
- pałkarza po wylosowaniu najniższego wyniku K6 w swojej turze ataku - odbiera trafionemu pałkarzowi możliwość obrony kontrataku;
- szukającego mającego pierwszeństwo w kolejce - utrata pierwszeństwa w szukaniu znicza.

Pierwsze w turze pudło ze stratą oznacza, że rzut na kontratak może wykonać pałkarz drużyny przeciwnej. Jeżeli w spotkaniu występuje tylko jeden pałkarz, swój post straty i próby obrony kontrataku umieszcza on w jednym poście po wiadomości zawierającej kontratak rywala.

Celne uderzenie z kombinacją oznacza podwójne obrażenia oraz utratę dodatkowego przerzutu z posiadanej puli.

UWAGA! Post rzutu kością ataku/kontrataku pałkarza musi w swojej treści zawierać informację o celu uderzenia.

Przykładowe kombinacje pałkarzy:
Odbicie do tyłu, Switch (zmiana ręki), (fabularnie) atak po podaniu, (fabularnie) przekształcenie obrony w atak.


Pałkarz - obrona

W przypadku wykonania celnego uderzenia przez pałkarza jednej z drużyn, po jego poście następuje tura obrony pałkarza drużyny przeciwnej. Rzuca on JEDNĄ kością K6:

0 - 3* → obrona nieudana, cel zostaje trafiony
4 - 6** → obrona udana, skuteczne odbicie tłuczka

* Podczas próby obrony uderzenia z kombinacją, od wyniku K6 odejmujemy 1 oczko.
** Pałkarze ze statusem boiskowa biegłość mogą poświęcić 1 przerzut z puli, by do pierwszego otrzymanego w swojej turze wyniku K6 dodać 1 oczko (nie dotyczy przerzutów!).


Obrażenia

Każde otrzymane tłuczkiem uderzenie wiąże się z bólem, spadkiem mobilności i dyskomfortem. W praktyce oznacza to, że po oberwaniu tłuczkiem, zawodnik, który miał tę nieprzyjemność, traci jeden z przerzutów z aktualnej puli (przy uderzeniu z kombinacją - 2 przerzuty i podwójne obrażenia). Co więcej, oberwanie tłuczkiem 3 lub więcej razy podczas jednego spotkania oznacza konieczność udania się po meczu do skrzydła szpitalnego i napisanie jednopostówki na min. 1000 znaków lub 5+postowego wątku, gdzie opisze przebieg leczenia.


Szukający

Tura szukających następuje co sześć postów meczowych. Zaczyna szukający drużyny, która nie rozpoczynała pierwszej akcji meczu.

1. W pierwszej turze odpisów, szukający rzucają po JEDNEJ kości K100 dla określenia pierwszeństwa odpisów w dalszej części rozgrywki. Zwycięzcę wyznacz wyższy wynik K100. Wyłoniona w ten sposób kolejność odpisów obowiązuje do końca spotkania. Kolejność może zostać zmieniona w trakcie meczu tylko i wyłącznie w wyniku celnego uderzenia pałkarza.

2. Od drugiej tury odpisów, szukający wykonują po JEDNYM rzucie literą. Uzyskanie SAMOGŁOSKI umożliwia wykonanie jednego darmowego przerzutu już w pierwszej turze rzutów K6.

3. Od trzeciej tury lub wskazanego przez Mistrza Gry momentu rozgrywki, szukający wykonują rzut DWIEMA kośćmi-k6.

2x K6 rzucane są dopiero, gdy co najmniej jednego posta napiszą wszyscy zawodnicy biorący udział w meczu. Określają one, czy postać złapała znicza. Znicz zostaje złapany, a mecz zakończony, jeśli wypadną dwie takie same liczby. Pierwsza tura szukania znicza odbywa się bez przerzutów (wyjątek stanowią przerzuty przysługujące za uzyskane w literach samogłoski).

Przerzuty mogą dotyczyć kości K100, liter oraz kości K6 podczas prób złapania znicza.


Zakończenie meczu

Wynik spotkania ustala moment złapania znicza, po którym sędzia obwieszcza koniec meczu. W przypadku, gdy złapanie znicza poprzedzone jest akcją zakończoną zmieniającym rezultat spotkania rzutem do pętli, (nie)interweniujący obrońca pisze swój post bezpośrednio przed postem szukającego kończącego spotkanie.


Przyspieszenie meczu przez MG

Jeśli mecz trwa zbyt długo, Mistrz Gry ma możliwość przyspieszenia rozgrywki. W tym celu obaj szukający od momentu, w którym sędzia o tym zadecyduje, otrzymują kolejno po jednym dodatkowym przerzucie jednej kości K6, aby ustalić ostateczne rozstrzygnięcie złapania znicza.


Obowiązkowy kod


Kod:
<zg>K6 + przerzuty:</zg> [url=link]#[/url]
<zg>K100 / Litera:</zg> (tylko dla szukających) [url=link]#[/url]
<zg>Kuferek:</zg> # GM
<zg>Własny sprzęt:</zg> wpisz
<zg>Wykorzystany sprzęt drużyny:</zg>
<zg>Łączna liczba punktów:</zg> #
<zg>Pozostałe przerzuty:</zg> X/Y
<zg>Oberwania tłuczkiem:</zg> Z
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Gry miotlarskie QzgSDG8








Gry miotlarskie Empty


PisanieGry miotlarskie Empty Re: Gry miotlarskie  Gry miotlarskie Empty;

Powrót do góry Go down
 

Gry miotlarskie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Gry miotlarskie QCuY7ok :: 
rozwoj postaci
 :: 
gry i kluby
-