Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość


Beatrix Cortez

Nauczyciel
Wiek : 43
Czystość Krwi : 100%
Galeony : 244
  Liczba postów : 256
https://www.czarodzieje.org/t14321-beatrix-cortez
https://www.czarodzieje.org/t18651-krucza-poczta-profesor-beatrix-cortez
https://www.czarodzieje.org/t18653-profesor-beatrix-cortez
https://www.czarodzieje.org/t14343-beatrix-cortez
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Kwi 05 2020, 16:40;

First topic message reminder :

Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Bb1553de831b31df4e5182a6040b5bd6

Kruk Nyks bezbłędnie dostarczy każdy list, który Beatrix wyśle do ucznia, bądź odbierze pocztę zwrotną jeżeli taka będzie potrzeba.
Bardzo mądre stworzenie o rozumnym, wręcz ludzkim spojrzeniu.

wzór listu:


Dear XYZ

Pisze do Ciebie ten list, aby przekazac ci bardzo wazna informacje.
Profesor Beatrix Cortez


Ostatnio zmieniony przez Beatrix Cortez dnia Sro Lip 08 2020, 14:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość


Violetta Strauss

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168cm
C. szczególne : blizny pokrywające lewą dłoń: kilka na palcach i wierzchu dłoni oraz jedna biegnąca w poprzek jej wnętrza, blizna na łydce po ugryzieniu inferiusa
Galeony : 408
  Liczba postów : 1660
https://www.czarodzieje.org/t17878-violetta-strauss#504731
https://www.czarodzieje.org/t17893-viola#505013
https://www.czarodzieje.org/t17889-violka#504934
https://www.czarodzieje.org/t17884-violetta-strauss#504822
https://www.czarodzieje.org/t18567-violetta-strauss-dziennik#529
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 01:56;
   

   
Szanowna Pani Profesor Cortez,

   
istnieją jedynie trzy zaklęcia niewybaczalne, których użycie grozi dożywotnim pobytem w Azkabanie. Mają one rzecz jasna charakter czarnomagiczny i uznawane są powszechnie za najbardziej niebezpieczne choć to według mnie jest raczej kwestią sporną.
Pierwszym z nich jest Imperius, który daje rzucającemu całkowitą kontrolę nad celem swojego zaklęcia. Ofiara bez choćby próby sprzeciwu wykonuje wszystkie polecenia rzucającego i jest całkowicie pozbawiona wolnej woli i niezdolna do podejmowania samodzielnych decyzji. Rzucone w niepoprawny sposób potrafi jednak doprowadzić do niezwykle poważnych obrażeń mózgu lub też uszkodzenia psychiki celu. Stało się tak w przypadku Herberta Chorleya, który w skutek użytej na niego klątwie był przekonany, że jest kaczką. Stało się tak właśnie przez uszkodzenia jakich dokonał niewłaściwie rzucony Imperius. Co ciekawe jest to również jedyne zaklęcie niewybaczalne, przed którym można się obronić. Wymaga to jednak niezwykłego nakładu siły woli, podobnego nieco do korzystania z Oklumencji. Niemniej jednak choć jest to bardzo trudne to jednak jest wykonalne.
Drugim z zaklęć jest Cruciatus, który używany jest do torturowania i zadawania niezwykle niezwykle intensywnego bólu, rozlewającego się na całe ciało i paraliżującego ofiarę. Nierzadko powoduje również drgawki. Nie istnieje przeciwzaklęcie, które mogłoby pozwolić na uniknięcie jego działania. Osoby o niewątpliwie silnej psychice mogą jedynie na krótką chwilę odciąć się od niesamowicie silnego bodźca, wywołującego ból lub raczej na pewien moment postarać się go nieco zmniejszyć i nie skupiać na nim, co jest niezwykle trudne. Długotrwale stosowany może doprowadzić do uszkodzeń mózgu i zniszczenia psychiki ofiary. Co ciekawe użycie tej klątwy na osobie, która została poddana zaklęciu Obliviate może odwrócić jego skutki. Jednak jedynie w przypadku intensywnego działania, które zależy głównie od rzucającego. Do użycia Cruciatusa wymagana jest niemalże prawdziwa chęć zadania komuś niewyobrażalnego bólu połączona ze skłonnościami sadystycznymi. Jedynie to potrafi przynieść naprawdę skuteczny efekt rzuconej klątwy.
Ostatnim i z pewnością nieodwracalnym zaklęciem niewybaczalnym jest Avada Kedavra. Nie można się w żaden sposób przed nią uchronić. Chyba że poprzez zejście z trajektorii lotu zaklęcia lub zastosowanie osłony. Powoduje ono natychmiastową śmierć ofiary. Nie pozostawia ono po sobie żadnych śladów na ciele. Ze względy na swój efekt uznawane jest powszechnie za najgroźniejsze z zaklęć niewybaczalnych.
Osobiście nigdy nie miałam do czynienia z działaniem zaklęć niewybaczalnych. Jeśli zaś chodzi o kwestię związaną z tym, które z nich jest w moim odczuciu najgorsze to z pewnością wskazałabym na Imperiusa. Może być to nieco zaskakujący wybór, ale tylko ono ma niezwykle wyjątkowy efekt, którym jest zamknięcie człowieka w jego własnym ciele, niezdolnego do samodzielnego myślenia i całkowite zniewolenie jego umysłu. Na drugim miejscu postawiłabym Cruciatusa, bo z pewnością jest niesamowicie potężny choć istnieje wiele innych zaklęć czarnomagicznych, za których pomocą można zadać niezwykle intensywny ból ofierze. Nierzadko całego ciała. Podobnie rzecz ma się z Avadą, która działa błyskawicznie i przez to bezboleśnie odbiera życie ofierze. Dlatego też ją uznaję za najmniej przerażające z całej trójki, bo podobny efekt, to jest śmierć ofiary, można uzyskać poprzez zastosowanie innego zaklęcia, które przy okazji mogłoby sprawić, że poddana mu osoba przeżywałaby ogromne męki przed samą śmiercią.
   
Z wyrazami szacunku,
Violetta Strauss


Kostka: Nieparzysta
 

 
Szanowna Pani Profesor Cortez,

 
właśnie się zorientowałam, że przez pomyłkę wysłałam Pani pracę domową na temat, który przydzieliła Pani innym uczniom. Przepraszam za to szczerze i wysyłam tym razem pracę poświęconą zaklęciom niewerbalnym. Poprzednią może Pani zignorować.

Zaklęcia niewerbalne jak sama nazwa wskazuje pozbawione są dosyć istotnego elementu, którym jest wypowiadanie na głos odpowiedniej inkantacji. Używanie magii w tej postaci wymaga jednak nieco większego skupienia niż wykonywanie jej w formie werbalnej przez co młodzi adepci sztuk magicznych mogą mieć z nią problem. Używanie pełnych form jest również zalecane przy nauce nowego zaklęcia, by utrwalić sobie jego poprawną formułę, która jest pomocna w czasie rzucania go.
Osobiście należę do osób, które zaklęć niewerbalnych używają w zasadzie przez cały czas. Uważam, że w ten sposób można wyprowadzi zaklęcie szybciej i w przypadku pojedynku nie zdradzić się tak szybko przeciwnikowi ze swoim zamiarem poprzez głośne wymówienie zaklęcia, którego zamierza się użyć. Z tego względu jest to kwestia zarówno praktyczności jak i wygody rzucającego, który nie zawsze może być w stanie lub po prostu mieć ochotę na wymówienie pełnej formy zaklęcia.
Jednak ze względu na nieco większe skupienie na zaklęciu, które wymagane jest szczególnie od młodszych czarodziejów i czarownic zaklęcia używane w formie niewerbalnej, zwłaszcza na samym początku zapoznawania się z tą sztuką, mogą być słabsze niż w przypadku rzucania ich w formie werbalnej z odpowiednio wyartykułowaną formułą. Mogę jednak zaświadczyć na własnym przykładzie, że przez częste ćwiczenia magii w formie niewerbalnej prowadzą do zdobycia pewnego rodzaju płynności w tej sztuce i sprawiają, że czarodziej coraz bardziej się z nią oswaja, a jego zaklęcia nie odbiegają już wcale w swojej jakości od tych stosowanych niewerbalnie.
 
Z wyrazami szacunku,
Violetta Strauss


/rzeczywista pomyłka. dopiero po wysłaniu zorientowałam się że nieparzyste to niewerbalne, a nie niewybaczalne, ale że żal mi było usuwać PD to dopisałam drugi list
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Felinus Faolán Lowell

Student Hufflepuff
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 178
C. szczególne : Nieliczne pieprzyki na twarzy, blada skóra, przenikliwe spojrzenie, opanowanie i spokój. Samotnik, indywidualista. Ubrany zawsze na czarno - czarne spodnie i czarną koszulkę wraz z opcjonalną bluzą.
Galeony : 195
  Liczba postów : 721
https://www.czarodzieje.org/t18786-felinus-faolan-lowell#539099
https://www.czarodzieje.org/t18807-felinus-faolan-lowell#539739
https://www.czarodzieje.org/t18806-felinus-faolan-lowell#539737
https://www.czarodzieje.org/t18796-felinus-faolan-lowell
https://www.czarodzieje.org/t18814-felinus-faolan-lowell-dzienni
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 02:51;


Profesor Cortez,

Zgodnie z otrzymanymi instrukcjami, wysyłam do Pani zadanie domowe z OPCM.

Temat zaklęć niewybaczalnych wbrew pozorom nie ogranicza się tylko i wyłącznie do prostych słów, lecz także chęci skrzywdzenia drugiej osoby i urealnienia własnych czynów. Każdy z nas o nich słyszał, ale mało kto miał tak naprawdę możliwość zobaczenia ich działań w skutkach lub samego użycia. Cruciatus, Imperius i na końcu Avada Kedavra. Doskonale kojarzone, doskonale znane na tle innych, mniej lub bardziej tkliwych zaklęć. Przez większość czarodziejów traktowane jako coś, o czym nigdy nie powinno się słyszeć - a moim zdaniem, jeżeli mam być kimś, kto ma w przyszłości obronić najbliższych, powinienem wiedzieć, jak działają. Teoria a praktyka to całkowicie dwie różne rzeczy.

Początkowo trudno jest stwierdzić, które należy do kategorii "najgorszych'. Owszem, są poszczególne moralne kryteria, dotyczące kręgosłupa moralnego danej jednostki, ale wszystko ostatecznie można odebrać indywidualnie. Cruciatus w sam raz nadaje się do torturowania ofiary i wydobywania z niej potrzebnych informacji, co jest dość przyjemną metodą dla tych, którzy lubią patrzeć na ból innych. Imperius pozbawia całej tej otoczki i pozwala na przejcie kontroli nad ciałem oraz umysłem. Avada Kedavra, z pozoru najgorsze, wedle medycznych autopsji, przyczynia się do wyłączenia organów wewnętrznych, w związku z czym osoba trafiona zwyczajnie nie czuje bólu. I o ile w pierwszym przypadku zostajemy poddani torturom, w drugim podajemy informacje wedle rzucającego, a w trzecim zwyczajnie zostajemy pozbawieni życia... nie da się zwyczajnie wybrać.

Długotrwałe stosowanie dwóch pierwszych czarów wiąże się z ryzykiem uszkodzenia psychiki czarodzieja, który ma z nimi do czynienia w sposób bezpośredni. Wiąże się to z bardzo długą rehabilitacją i tym samym niepewnym powrotem do zdrowia. W krytycznych przypadkach niemożliwy jest powrót w najmniejszym chociażby stopniu do stanu sprzed otrzymania zaklęciem czarnomagicznym w naszą stronę. Oznacza to funkcjonowanie tylko dlatego, bo tak nakazuje prawo obyczajowe; leżenie na oddziale Świętego Munga prawdopodobnie do końca swoich dni, bez możliwości skorzystania z eutanazji.

Moim zdaniem dwa pierwsze zaklęcia, ze względu na długotrwałe skutki, są najgorsze. Trzecie pozbawia jednostki ciężkich prób powrotu do zdrowia przy złym lub zbyt częstym obrywaniu zaklęciami niewybaczalnymi.

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tymi zaklęciami. Owszem, miałem okazję je jedynie usłyszeć w ramach lekcji OPCM. Jak długo ten stan będzie taki, a nie inny? Nigdy nie wiadomo. Niemniej wolałbym uniknąć ich skutków na własnej skórze.

Pozdrawiam,

Felinus Faolán Lowell


Kostka: 4
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Hanael Whitelight

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 16
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 162 cm
C. szczególne : Jasne, niemal białe włosy, przeszywające spojrzenie
Galeony : 143
  Liczba postów : 93
https://www.czarodzieje.org/t19141-hanael-whitelight
https://www.czarodzieje.org/t19156-sallos#561243
https://www.czarodzieje.org/t19157-not-quite-white-light#561244
https://www.czarodzieje.org/t19153-hanael-whitelight#561094
https://www.czarodzieje.org/t19158-hanael-whitelight-dziennik#56
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 12:25;
Szanowna Pani Profesor Cortez


Zaklęcia niewybaczalne, które są tematem mojej pracy, są to zaklęcia niedozwolone, a ich użycie na drugim człowieku jest karalne dożywotnim zamknięciem w azkabanie. Służą do zadawania bólu i cierpienia, oraz uśmiercania. Istnieją 3 zaklęcia niewybaczalne, pierwszym z nich jest imperius, który powoduje całkowite przejęcie kontroli nad swoją ofiarą, która zupełnie traci własną wolę i jest zdana tylko i wyłącznie na rzucającego zaklęcie. Kolejnym zaklęciem jest cruciatus, który wywołuje w ofierze niewyobrażalny ból i cierpienie. Ostatnim, a zarazem najgroźniejszym zaklęciem jest oczywiście avada cedavra, zaklęcie powodujące natychmiastową śmierć ofiary. Zaklęcie jest nieodwracalne i nie ma na nie żadnego przeciwzaklęcia. Moim zdaniem to ono jest najgorsze właśnie dlatego, że jest nieodwracalne. Zarówno cruciatus jak i imperius jest zaklęciem tymczasowym, i choć rzeczywiście może wyrządzić ogromne szkody psychiczne, to mimo wszystko z tej drogi można jeszcze zawrócić, a po śmierci nie pozostaje już nic.  
Osobiście ani ja, ani moja najbliższa rodzina, na szczęście nie mamy żadnych doświadczeń z wymienionymi zaklęciami.Z powazaniem,

Hanael Whitelight

Ravenclaw
kostka: 2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ruben R. Skuja

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 179 cm
C. szczególne : przywidziało Ci się coś
Galeony : 45
  Liczba postów : 149
https://www.czarodzieje.org/t18445-ruben-r-skuja?nid=9#525864
https://www.czarodzieje.org/t18472-rubensowe-listy#525879
https://www.czarodzieje.org/t18471-rubens#525878
https://www.czarodzieje.org/t18454-ruben-r-skuja?nid=10#525866
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 13:45;

Szanowna Pani Profesor Cortez

Zaklęcia niewerbalne polegają na pominięciu wypowiadania inkantacji na głos. Dostatecznie sprawny czarodziej jest w stanie rzucić zaklęcie używając jedynie swojej woli i różdżki, bez otwierania ust. Wymaga to skupienia i dużej wprawy w posługiwaniu się magią.
Zaklęcia niewerbalne są przydatne w walce przede wszystkim przez to, że wprowadzają element zaskoczenia. Nie tylko nie zdradzają zamiaru przeciwnikowi, ale mogą także skrócić czas na reakcję – w walce nawet te kilka ułamków sekundy potrzebne na wypowiedzenie inkantacji może być bardzo przydatne i przeważyć o wyniku potyczki. W przypadku walki z ukrycia, mogą także pomóc zachować anonimowość, co w pewnych konkretnych przypadkach również może być bardzo pomocne – przeciwnik będzie pozbawiony tej jednej informacji – brzmienia głosu osoby rzucającej zaklęcie. Niejednemu czarodziejowi w historii na pewno uratowało to życie, na przykład szpiegowi, który nie może zdradzić swojej lojalności drugiej stronie, ale na przykład musi zatrzymać jakiegoś czarnoksiężnika.
W życiu codziennym raczej nie jest to już umiejętność aż tak przydatna. Owszem, może przyspieszyć rzucenie czaru, ale przez to, że wymaga pełnego skupienia i koncentracji, wcale nie jest łatwiejszą opcją, niż tradycyjny sposób rzucenia zaklęcia.

Z poważaniem,
Ruben R. Skuja
klasa IX


kostka - 5
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Victoria Brandon

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 168
C. szczególne : piegi na całej twarzy
Galeony : 1090
Dodatkowo : Prefekt
  Liczba postów : 820
https://www.czarodzieje.org/t18197-victoria-brandon#517279
https://www.czarodzieje.org/t18201-poczta-brandonowny#517591
https://www.czarodzieje.org/t18202-vicky-i-jej-magiczna-menazeria#517595
https://www.czarodzieje.org/t18199-victoria-brandon#517482
https://www.czarodzieje.org/t18306-victoria-brandon-dziennik
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 14:14;


Szanowna Pani Profesor,

odpowiadając na Pani pytanie dotyczące zaklęć niewerbalnych, pragnę w pierwszej kolejności rozwinąć opis tego zagadnienia. Czary tego typu rzucane są bowiem bez pomocy słów, a jedynie z wykorzystaniem różdżki, którą rzecz jasna należy nakreślić odpowiednie ruchy. Bez tego bowiem równie dobrze moglibyśmy machać jedynie różdżkami i zakładać, że to coś da. Ponadto należy pamiętać, iż zaklęcia niewerbalne nie należą do najłatwiejszych, nie da się opanować ich tak po prostu, z miejsca, wymagają bowiem niesamowicie wiele koncentracji i siły woli, która pozwoli czarodziejowi na ich pchnięcie naprzód, przełożenie bowiem myśli na różdżkę nie jest tak łatwe, jak wykorzystanie słów, choćby cicho wypowiadanych. Należy również pamiętać, iż używanie zaklęć niewerbalnych wymaga wielu treningów praktycznych. Niektórzy uważają także, że stosowanie zaklęć niewerbalnych jest mniej skuteczne niż używanie czarów werbalnych, osobiście muszę jednak przyznać, iż do tej pory nie dostrzegłam znaczących różnic w stosowaniu obu form.
Odpowiadając na kolejne zadane przez Panią pytania stwierdzam, iż stosowanie zaklęć niewerbalnych może być przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i w pojedynku, przy czym w pierwszym wypadku korzyści są z całą pewnością mniejsze. Jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacje, w których ich wykorzystanie jest całkiem przydatne - jak chociażby w trakcie sprzątania, gotowania, czy po prostu - prowadzenia rozmowy, której nie chcemy przerywać. Z drugiej jednak strony ich rzucanie wymaga sporej koncentracji, więc tak naprawdę stosowanie ich w trakcie prowadzonych dyskusji może być znacznie utrudnione. W czasie walki, a zwłaszcza walki prowadzonej na poważnie, a nie stanowiącej jedynie treningu, zaklęcia niewerbalne są w stanie uratować życie. Owszem, przeciwnik ma szansę rozpoznania zaklęcia po ruchu, jaki wykonujemy, niemniej jednak jest na to dość mało czasu, a bez usłyszenia zaklęcia, może jedynie zgadywać, co za chwilę zostanie posłane w jego stronę. Stanowi to, moim zdaniem, dodatkową osłonę, przed którą nie należy się wzbraniać, a wręcz - praktykować. W końcu nie wiadomo, czy pewnego dnia zastosowanie zaklęć niewerbalnych nie uratuje nam życia.

Z poważaniem
Victoria BrandonKość: 5 - zaklęcia niewerbalne
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Brewer

Student Gryffindor
Rok Nauki : I
Wiek : 17
Czystość Krwi : 10%
Wzrost : 178 cm
Galeony : 885
Dodatkowo : Jasnowidzenie
  Liczba postów : 865
https://www.czarodzieje.org/t18375-maximilian-brewer
https://www.czarodzieje.org/t18475-listy-tradycyjne-maxa#526264
https://www.czarodzieje.org/t18474-max-nie-zaprasza#526263
https://www.czarodzieje.org/t18374-maximilian-brewer
https://www.czarodzieje.org/t18428-maximilian-brewer-dziennik#52
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 14:16;

Szanowna Pani Profesor,

pochylając się nad zaklęciami niewerbalnymi muszę przyznać, że nie jestem w stanie powiedzieć z własnego doświadczenia, na ile się sprawdzają, bo po prostu nie jestem w nich zbyt dobry. Wymagają na pewno większej koncentracji, niż zwyczajne czary, poza tym trzeba poświęcić na nie wiele godzin nauki, by opanować je do tego stopnia, by być w stanie rzucać je bezproblemowo. Wyobrażenie sobie efektów czaru i przełożenie ich na stan rzeczywisty jest raczej dość skomplikowaną czynnością, wymagającą sporej siły woli i wiary we własne zdolności, tego jestem pewien. Wydaje mi się, że nie wszyscy czarodzieje są w stanie osiągnąć taki poziom, by być w stanie stosować zaklęcia niewerbalne, niemniej jednak są one na pewno przydatne w czasie walki. W końcu przeciwnik nie może być do końca nigdy pewien tego, czego chcemy na nim użyć, prawda? Mogą pewnie służyć jako różnego rodzaju zmyłki, niemniej jednak są trudniejsze do osiągnięcia, a czasami niezbyt skuteczne. Poza tym należy również pamiętać, że część z nich jest łatwiejsza do osiągnięcia, a niektóre są na tyle złożonymi czarami, że wymagają o wiele wyższego poziomu wiedzy i zdolności, by były w stanie w ogóle zadziałać. Zapewne ich ćwiczenie należy zacząć od czegoś prostego, jak chociażby zwyczajne aqumaneti, bo porywanie się na coś więcej, to jak skok z motyką na słońce. Tak czy inaczej, uważam, że zaklęcia niewerbalne na pewno znajdują zastosowanie w czasie walki, co zaś do życia codziennego, nie znajduję podstaw do ich wykorzystania. Nie sądzę, by były użyteczne przy czynnościach takich jak chociażby sprzątanie, nie mówiąc już zupełnie o gotowaniu, czy przywoływaniu do siebie jakichś konkretnych przedmiotów, zastosowanie ich w ten sposób może być jedynie niezłą praktyką.

Z wyrazami szacunku
Maximilian Brewer
VII rok Dom Gryfa


Kość: 1 - zaklęcia niewerbalne
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Theresa Peregrine

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 164 cm
C. szczególne : Ozdobna broszka w kształcie muszli ślimaka na szkolnej torbie, kwiatowe perfumy, bardzo donośny głos i dużo energii.
Galeony : 101
  Liczba postów : 217
https://www.czarodzieje.org/t18765-theresa-peregrine#538010
https://www.czarodzieje.org/t18833-tereskowa#540953
https://www.czarodzieje.org/t18804-tereska#539712
https://www.czarodzieje.org/t18766-theresa-peregrine
https://www.czarodzieje.org/t18811-theresa-peregrine-dziennik#53
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 15:06;

Szanowna Pani Profesor Cortez

Zaklęcia niewybaczalne to: Avada Kedavra, Imperius oraz Cruciatus. Najgorszym z nich jest moim zdaniem Imperius. Szybka i bezbolesna śmierć to nie jest najgorszy z możliwych losów moim zdaniem. Fizyczny ból także można znieść. Natomiast odebranie woli i zostanie zmuszonym do zrobienia czegoś, na co nie godzi się nasza moralność to już zupełnie inna sprawa. To tak jakby ktoś nam odebrał integralną część nas samych. Od śmierci gorsze jest tylko życie w niewoli.

Theresa Peregrine,
Slytherin, klasa VIIkostka: 4
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Odeya Worthington

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VI
Wiek : 15
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 163cm
C. szczególne : nietypowa izraelska uroda
Galeony : 147
  Liczba postów : 170
https://www.czarodzieje.org/t19111-odeya-worthington
https://www.czarodzieje.org/t19118-korespondencja-ode-prosto-ze-szponow-temidy#556410
https://www.czarodzieje.org/t19119-relacje-ode#556434
https://www.czarodzieje.org/t19113-odeya-worthington#556145
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 15:24;

Szanowna Pani Profesor Cortez,

w nawiązaniu do zadanej przez Panią  chciałabym opisać czym charakteryzują sie zaklęcia niewerbalne. Są to czary rzucane za pomocą różdżki, lecz bez wypowiadania samej formuły zaklęcia na głos. Zaklęcia niewerbalne wymagają niezwykłej koncentracji oraz siły woli, jednak są bardzo przydatne i moga dawac sporą  przewagę nad przeciwnikiem w przypadku pojedynku. Oprócz poświęcenia całej uwagi na zaklęciu, które chce się rzucić, potrzeba także długiego czasu ćwiczeń.

Z wyrazami szacunku,
Odeya Worthington
Gryffindor VI klasa


Kostka: 5 nieparzysta (temat nr.2)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sophie Sinclair

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 172 cm
Galeony : 302
  Liczba postów : 317
https://www.czarodzieje.org/t18692-sophie-sinclair#534986
https://www.czarodzieje.org/t18769-poczta-sophie#538251
https://www.czarodzieje.org/t18710-relacje-sophie#535349
https://www.czarodzieje.org/t18691-sophie-sinclair#534984
https://www.czarodzieje.org/t18698-sophie-sinclair-dziennik
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 16:32;

Profesor Cortez,

Jako pracę domową wylosowałam zadanie opisania zakęć niewerbalnych. Jest to sposób używania magii bez wypowiadania na głos zaklęć. Ponieważ inkantacji nie można zwerbalizować należy, szczególnie na początku nauki, dużo mocniej się skoncentrować przy ich używaniu.
Wydaje mi się oczywiste, że są niezwykle przydatne - tak w życiu codziennym, jak i w walce. Na codzień, ponieważ wypowiadanie inkantacji na głos nie zwraca uwagi innych, o ile czarodziej nie umie rzucić zaklęcia w inny sposób to nie wiem po co miałby to robić werbalnie. Machnięcie różdżką w odpowiedni sposób, bez odzywania się, wydaje mi się zwyczajnie bardziej eleganckie.
Z kolei w walce zaklęcia niewerbalne pozwalają na przwagę nad przeciwnikiem. Bez wypowiedzenia formułki nie jest w stanie przewidzieć dokładnie czego może się spodziewać, nawet jeśli częściowo jest to możliwe do określenia po kolorze zaklęcia. Również atakowanie z ukrycia będzie wymagało użycia magii niewerbalnej. Tutaj jednak i zaklęcia werbalne mają swoje zalety, jak wspomniałam wcześniej, jej używanie jest przeważnie łatwiejsze, ponieważ nie wymaga większej koncentracji. Kiedy czarodziej jest wyczerpany walką albo po prostu rozporoszony, łatwiej może być mu rzucić zaklęcie w sposób standardowy - wypowiając je na głos.  
Pozdrawiam,
Sophie Sinclair


kostka
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Lucas Sinclair

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 183cm
Galeony : 671
  Liczba postów : 762
https://www.czarodzieje.org/t18564-lucas-sinclair#529285
https://www.czarodzieje.org/t18598-landryna-lukiego#531203
https://www.czarodzieje.org/t18574-wbijac-do-lucka#529769
https://www.czarodzieje.org/t18566-lucas-sinclair#529292
https://www.czarodzieje.org/t18716-lucas-sinclair-dziennik#53577
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptySob Cze 20 2020, 22:02;

Szanowna Pani Profesor Cortez,

ten list jest odpowiedzią na zadaną przez Panią pracę domową OPCzM. Poleceniem brzmiało: "rozwiń pojęcie - zaklęcia niewerbalne". A więc, istnieje taki sposób rzucania zaklęć, gdzie nie wymagana jest jego formuła, wypowiedziana na głos. Jednak czar nadal wymaga użycia różdżki i jest bardzo trudny do opanowania, gdyż wymaga od czarodzieja pełnej koncentracji i siły woli. Dlatego właśnie wymagają one długich treningów praktycznych. Mówi się także, że niektóre z zaklęć rzuca się nawet łatwiej, metodą niewerbalną. Istnieje także teza, że większość zaklęć rzucanych niewerbalnie, jest mniej skuteczna od tych, które zostały wypowiedziane. Poniekąd zgadzam się z tym stwierdzeniem, na podstawie własnych obserwacji. Ale uważam, że w przypadku zaklęć, które używa się na co dzień, jest to wystarczająca magia i bardzo przydatna, gdyż nie trzeba martwić się wymową. Co innego w walce, gdzie siła zaklęcia jest przecież niezmiernie ważna.

Z wyrazami szacunku,  
Lucas Sinclair
VIII rok Slytherin


Kostka: 3 -nieparzysta (temat nr.2)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Keyira Shercliffe

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 168 cm
C. szczególne : magiczny tatuaż w formie węża
Galeony : 234
Dodatkowo : animagia
  Liczba postów : 276
https://www.czarodzieje.org/t17789-keyira-shercliffe
https://www.czarodzieje.org/t17819-meresin#501873
https://www.czarodzieje.org/t17818-keyira-shercliffe#501866
https://www.czarodzieje.org/t17805-keyira-shercliffe
https://www.czarodzieje.org/t19447-keyira-shercliffe-dziennik#57
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 00:18;
         

       
Profesor Cortez,

wylosowałam liczbę parzystą, a więc moim zadaniem było odpowiedzieć na pytanie numer jeden. By zaoszczędzić choć odrobinę pergaminu, przejdę do odpowiedzi od razu, bez zbędnych wstępów...

Uczono nas, że istnieją trzy potężne zaklęcia, które zostały sklasyfikowane jako "Niewybaczalne", za których użycie wobec drugiego człowieka grozi kara pozbawienia wolności oraz dożywotniego osadzenia w Azkabanie, a mianowicie:

Avada Kedavra - zaklęcie uśmiercające;
Cruciatus - zaklęcie torturujące;
Imperius - zaklęcie odbierające kontrolę.

Osobiście uważam, że najgorszym z nich jest zaklęcie Imperiusa, ponieważ o ile Avadzie towarzyszy szybka śmierć, a ból wywołany Cruciatusem nie może trwać wiecznie, o tyle całkowite pozbawienie wolnej woli jest najbardziej szkodliwe nie tylko dla tego, kto padł jego ofiarą, ale także dla osób postronnych, niekoniecznie nawet z najbliższego otoczenia. Jednostka będąca pod czyjąś bezwzględną kontrolą - której narzuca się swoją wolę - staje się marionetką, wykonującą rozkazy lalkarza, a z kart historii znamy przecież wiele przykładów na to, jak tragiczne może się to okazać w skutkach.

Sama nigdy nie spotkałam się z sytuacją, w której jakiś czarodziej użyłby któregokolwiek z tych zaklęć na drugiej osobie... Na przestrzeni lat kilkukrotnie byłam natomiast świadkiem użycia Cruciatus na zwierzętach magicznego pochodzenia. Spotkało się to niestety (ku mojemu najgłębszemu ubolewaniu i najszczerszemu oburzeniu) z o wiele mniejszym wymiarem kary. Uważam, że znęcanie się nad bezbronnymi stworzeniami w jakiejkolwiek formie, w tym również przy użyciu Zaklęć Niewybaczalnych, winno nieść tak samo ciężkie konsekwencje.


Z poważaniem,
 
Keyira Shercliffe
Slytherin, rok IX
                  
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Nessa M. Lanceley

Mieszkaniec Doliny
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 157
C. szczególne : drobna budowa ciała, burza rudych włosów, chuda
Galeony : 712
Dodatkowo : Prefekt Naczelny, animag
  Liczba postów : 2496
https://www.czarodzieje.org/t15974-nessa-m-lanceley
https://www.czarodzieje.org/t15976-freya-i-korespondencja-dla-panny-lanceley#434018
https://www.czarodzieje.org/t15977-czerwone-nici-nessy#434024
https://www.czarodzieje.org/t15975-nessa-m-lanceley#433995
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Moderator
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 13:41;

Szanowna Pani Profesor,


w zadanej przez Panią pracy domowej mam rozwinąć pojęcie zaklęć niewerbalnych oraz podkreślić korzyści z nich płynące. Otóż są to czary rzucane bez pomocy inkantacji, a jedynie z użyciem różdżki. Umiejętność ta wymaga olbrzymiego skupienia i biegłości w znajomości zaklęć, pewności dłoni. Tylko prawdziwie zdolny czarodziej, który doskonale rozumie się ze swoją różdżką i ma ją dobrze dopasowaną, będzie w stanie z tej formy rzucania zaklęć korzystać. Jest to trudna sztuka, chociaż znacznie prostsza od zaklęć bezróżdzkowych. W Hogwarcie podstawy tych technik poznajmy na szóstym roku.
Ja sama przyzwyczaiłam się do niewerbalnego czarowania tak mocno, że nie korzystam już praktycznie z inkantacji. Pozwala to zachować efekt zaskoczenia — zwłaszcza podczas pojedynków, jeśli przeciwnik nie od razu skojarzy zaklęcie poprzez wykonywany ręką gest. Uważam, że jest to forma niezwykle praktyczna, wygodniejsza również w życiu codziennym. Posługiwanie się magią tego typu z czasem staje się wręcz mechaniczne, w nawyk wchodzi Ci rzucanie Chłoczyść czy Reparo poprzez samo spojrzenie na miejsce, gdzie czar ma zadziałać.Nessa M. Lanceley, Slytherin, X.1

______________________

.
___________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


William S. Fitzgerald

Student Slytherin
Rok Nauki : I
Wiek : 17
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 183,5 cm
C. szczególne : czupryna ognistorudych i pozostających zwykle w artystycznym nieładzie włosów | gęste brwi | tatuaż z motywem quidditchowym na lewym ramieniu | tatuaż z czaszką węża na prawej piersi
Galeony : 1315
  Liczba postów : 829
https://www.czarodzieje.org/t17623-william-s-fitzgerald#494556
https://www.czarodzieje.org/t17645-ulisses#495903
https://www.czarodzieje.org/t18851-gang-fitzgeralda#541760
https://www.czarodzieje.org/t17635-william-s-fitzgerald#495526
https://www.czarodzieje.org/t19423-william-s-fitzgerald-dziennik
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 14:55;

Szanowna Profesor Cortez,

zwracam się w związku z zadaną pracą domową.
Temat jaki przypadł mi w udziale związany jest z zaklęciami niewybaczalnymi. Wedle wiedzy przekazywanej nam na zajęciach z obrony przed czarną magią i podręczników z tegoż przedmiotu istnieją trzy czarnomagiczne zaklęcia, które określane są mianem „niewybaczalnych”, a przyłapanie na ich stosowaniu grozi dożywotnim zesłaniem do Azkabanu.
Pierwsze z nich to zaklęcie Imperius, które pozwala rzucającemu na całkowite przejęcie kontroli nad umysłem osoby, na którą zostało rzucone. Człowiek będący pod wpływem tej inkantacji przestaje być zdolny do samodzielnego myślenia i decydowania o sobie, spełniając bez sprzeciwu wszystkie rozkazy rzucającego czar. Prawdopodobnie ta klątwa może obdarzać swoją ofiarę umiejętnościami niezbędnymi do wykonania rozkazu, jak większa siła fizyczna czy umożliwienie rzucenia wcześniej nieznanych zaklęć, a niewłaściwie użyte mogło z kolei doprowadzić do trwałego zniszczenia umysłu ofiary. Istnieje możliwość przełamania działania tego zaklęcia, ale wymaga to naprawdę ogromnej siły woli i samoświadomości. Czyni to je jedynym zaklęciem niewybaczalnym, któremu można się przeciwstawić.
Drugie to zaklęcie Cruciatus – używane jest ono najczęściej do torturowania, gdyż wysyła falę paraliżującej energii, która sprawia ofierze niewyobrażalny ból oraz cierpienie, ale przy tym nie zabija. Uczucie to opisywane jest jako tak intensywne, że osoba poddana tej klątwie pragnęła stracić czucie bądź nawet umrzeć, byle nie musieć tego więcej czuć. Z tym, że ów intensywność ponoć zależy od chęci rzucającego; taka osoba musi naprawdę chcieć zadać ból drugiej osobie, żeby było ono skuteczne. Długość trwania tortur zadanych tą klątwą jest zależna wyłącznie od osoby rzucającej – kończą się one w momencie, w którym zdecyduje się ona przerwać czar. Warto tu nadmienić, że długotrwałe stosowanie tej klątwy jest w stanie pozostawić trwałe obrażenia na psychice ofiar. Nie istnieje żadne przeciwzaklęcie, a jedynym sposobem jego uniknięcia trafienia nim.
Trzecie oraz finalne to Avada Kedavra, klątwa uśmiercająca. Rzucenie tej inkantacji powoduje natychmiastową śmierć ofiary, nie pozostawiając przy tym żadnych śladów na jej ciele. Uważana za najgroźniejsze zaklęcie czarnomagiczne, gdyż jej efekty są nieodwracalne i w żaden sposób nie można się przed nią uchronić – dobrze rzucone jest w stanie przebić nawet najskuteczniejszą tarczę. Jedyną ochronę przed nim może zapewnić zejście z toru inkantacji bądź ukrycie się za fizyczną przeszkodą, o którą się rozbije.
Sam nigdy nie miałem styczności z zaklęciami niewybaczalnymi i nie znam nikogo, kto miałby. Jeśli zaś chodzi o sklasyfikowanie tych inkantacji, to osobiście uważam, że najgorsza wcale nie jest Avada Kedavra – w końcu zadana nią śmierć jest szybka i bezbolesna. Gorszy wydaje się być już Cruciatus, którym można zadać tak niewyobrażalny ból, że ofiara pragnie aż umrzeć, niemniej nie trwa on jednak wiecznie. Nie, moim zdaniem najgorsze z tych trzech jest zaklęcie Imperiusa. Z prostej przyczyny – odbiera wolną wolę i sprawia, że jesteś zdany na łaskę bądź niełaskę osoby, która ów zaklęcie rzuciła; twoja samoświadomość zupełnie znika, a ty stajesz się bezwolną marionetką w jej rękach i nie masz na to w zasadzie żadnego wpływu. Okropna perspektywa, przynajmniej jak dla mnie.

Z poważaniem,
William S. Fitzgerald
Slytherin, VII rok
   


Kostka: parzysta
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Avdotya A. Grigoryeva

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 154cm
C. szczególne : Blizna pod lewym nadgarstkiem; dość nietypowy akcent (mieszanka rosyjskiego i japońskiego)
Galeony : 122
  Liczba postów : 106
https://www.czarodzieje.org/t18012-avdotya-a-grigoryeva#511757
https://www.czarodzieje.org/t18013-avdotya-a-grigoryeva#511754
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 15:11;
Szanowna Pani Profesor

Przesyłam moją pracę domową:
Zaklęcia niewerbalne - zaklęcia, które nie wymagają odpowiedniej inkantacji. Nawet, jeśli istnieje, czarodziej zdolny rzucać zaklęcia niewerbalnie nie jest zobligowany do ich recytacji by otrzymać pożądany efekt. Nie jest to sztuka łatwa, wymaga doświadczenia i czasu do opanowania.

Zaklęcia niewerbalne posiadają dwa solidne atuty, dla których warto je opanować: oszczędność czasu oraz element zaskoczenia. Nawet jeśli inkantacja zaklęcia jest krótka, zajmuje ona chwile na werbalizację. W przypadku, kiedy zaś chcemy rzucić dane zaklęcie kilkukrotnie, recytowanie go za każdym razem z pewnością nie jest niczym pożądanym. Świat nie jest przyjaznym miejscem i w przypadku zagrożenia nie tylko pozwala nam rzucić zaklęcie szybciej, ale też daje możliwość zaskoczyć przeciwnika szybkością rzucania zaklęcia, ale również efektem jako, że ten nie łatwo wywnioskować w walce tylko po metodzie trzymania różdżki czy ruchu nadgarstka.

Uważam, że są użyteczne zarówno w życiu codziennym jak i w walce. Magia niewerbalna posiada cechy sprawiające, że staje się pożądana zarówno przy zwykłych, domowych czynnościach, ale też i tych zagrażającym życiu właśnie przez dwa powyższe opisane powody. Wygoda oraz nieprzewidywalność zawsze są w cenie i sądzę, że jest to sztuka, którą warto opanować bez względu na to, czy wiąże się karierę głównie z rzucaniem zaklęciami czy bardziej spokojną profesją.

Z wyrazami szacunku,

Avdotya A. Grigoryeva, RavenclawKostka: 1
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Freja Nielsen

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 25%
Wzrost : 166cm
Galeony : 533
  Liczba postów : 340
https://www.czarodzieje.org/t18384-freja-nielsen
https://www.czarodzieje.org/t18412-freja-nielsen#524470
https://www.czarodzieje.org/t18411-freja#524468
https://www.czarodzieje.org/t18386-freja-nielsen#523423
https://www.czarodzieje.org/t18418-freja-nielsen-dziennik#524592
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 15:54;

Szanowna Profesor


Zaklęcia niewerbalne to zaklęcia, których użycie nie wymaga wypowiedzenia inkantacji na głos. Niektórzy uznają wyższość magii niewerbalnej nad tradycyjną, gdyż jej stosowanie pozwala uzyskać ułamek sekundy przewagi nad przeciwnikiem, który zwyczajnie nie od razu jest w stanie zrozumieć jakie zaklęcie jest kierowane w jego stronę. Jak łatwo się domyślić, wpływa to na jego reakcję, która jest nieco opóźniona, a tym samym możemy przechylić nieco szalę zwycięstwa na naszą stronę. Osobiście nie znalazłam w życiu codziennym dziedziny, w której ten sposób rzucania zaklęć byłby wygodniejszy, zwłaszcza że ich użycie wymaga większego skupienia i koncentracji, natomiast w przypadku pojedynków są one dość powszechnie stosowane.


Z wyrazami szacunku
Freja Nielsen
2 rok studiów, Ravenclaw


nieparzysta, zadanie dot. zaklęć niewerbalnych
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Emily Rowle

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 1,60
C. szczególne : Czerwone usta, zawsze!
Galeony : 1177
  Liczba postów : 1446
https://www.czarodzieje.org/t15867-emily-rowle
https://www.czarodzieje.org/t15996-sowa-emily-felicja#436128
https://www.czarodzieje.org/t15874-emily-rowle?highlight=Emily+Rowle
https://www.czarodzieje.org/t15872-emily-rowle
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Moderator
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 18:10;

Szanowna Pani Profesor

Istnieją trzy zaklęcia niewybaczalne. Powszechnie uważanym za najgorsze jest avada kedavra - zaklęcia uśmiercające. Drugim jest Cruciatus, zaklęcie, które sprawia ogromny ból, a trzecim Imperius, który pozwala rzucającemu czarodziejowi wpłynąć na zachowanie ofiary. Każde z nich jest zakazane nie bez powodu, są bardzo niebezpieczne i mogą wyrządzić nieodwracalną krzywdę. Prawdę mówiąc, nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że najgorsza jest avada kedavra. Zarówno ból jak i brak wolnej woli da się znieść, przynajmniej na krótką metę. Zawsze jest nadzieja, że zaklęcie zostanie zakończone i wszystko będzie dobrze, za to avada kedavra jest nieodwracalna, pozbawia nas życia w kilka sekund i nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić.
Na szczęście nie miałam styczności z żadnym z tych zaklęć. Nie potrafię sobie wyobrazić jak traumatyczne mogłoby być samo obserwowanie tego. Trudno mi powiedzieć, jaką styczność z nimi ma moja rodzina, mogę mieć tylko nadzieje, że również absolutnie żadną.
 
Emily Rowle


Kostki

______________________

Happiness is a choicePowrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Maximilian Felix Solberg

Uczeń Slytherin
Rok Nauki : VI
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : blizna pod lewym żebrem
Galeony : 534
  Liczba postów : 1564
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18542-relacje-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 18:13;

Kość: Parzysta

Szanowna Pani Profesor

Odpowiadając na temat pracy domowej, znam wszystkie trzy zaklęcia niewybaczalne. Są to:
-Imperio (Zaklęcie przejmujące kontrolę nad drugim człowiekiem)
-Crucio (Zaklęcie torturujące)
-Avada Kedavra(Zaklęcie zabijające)
Ciężko mi jednocześnie uznać, które z nich wybrałbym, jako to najgorsze. Z wiadomych powodów zaklęcie Crucio jest okropne. Nie potrafię wyobrazić sobie męki, jaką zadaje. Z drugiej jednak strony wizja całkowitej utraty kontroli nad własnym ciałem i poczynaniami i zostanie cudzą "kukiełką" wydaje mi się równie przerażające, dlatego myślę, że jeśli jest to naprawdę konieczne, muszę uznać zaklęcie Imperiusa za to najbardziej mnie przerażające. Na całe szczęście nikt, kto jest mi bliski ani ja sam nie miałem nigdy do czynienia z żadnym z zaklęć niewybaczalnych.
Maximilian Felix Solberg

Slytherin, VI rok


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Heaven O. O. Dear

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 20
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 1,70
Galeony : 603
Dodatkowo : Dziecko - Milka O. O. Dear
  Liczba postów : 1026
https://www.czarodzieje.org/t16083-heaven-olive-octavia-dear
https://www.czarodzieje.org/t16087-margarita
https://www.czarodzieje.org/t16084-hood
https://www.czarodzieje.org/t16082-heaven-o-o-dear
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Moderator
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 18:21;

Szanowna Pani Profesor

Zaklęcia niewerbalne od tradycyjnych różnią się tylko tym, że przy ich rzucaniu nie ma potrzeby wypowiadać formuły na głos. Z pewnością wymagają trochę większych umiejętności i znacznie większego skupienia, co myślę, że może być trochę kłopotliwe w walce. Zastosowanie takich zaklęć może być szerokie, w zależności od preferencji ktoś może zdecydować się na używanie ich na co dzień, jako ułatwienie codzienności. Ja jednak zdecydowanie bardziej wole pozostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, bo to one wymagają ode mnie mniej skupienia. Zaklęcia niewerbalne najlepiej sprawdza się, kiedy chcesz zaatakować z zaskoczenia, albo pozostać niezauważonym. Wtedy milczenie może pomóc zachować dyskrecję. W otwartej walce myślę jednak, że emocje są zbyt silne na używanie trudniejszej formy tych samych zaklęć.

 
Heaven O. O. Dear


Kostki

______________________

Ain’t about to give it up
I like my coffee with two sugars in it. High heels and my jewellery drippin'. Drink and I get all fired up. Insecure but I'm working with it. Many things that I could get rid of.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Ezra T. Clarke

Mieszkaniec Doliny
Wiek : 23
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 182 cm
C. szczególne : Wygląda coraz zdrowiej; szczupła, ale już nie wychudzona sylwetka, zawadiacki uśmiech, zapach Merlinowych Strzał i mięty, znamię w kształcie kruka na łopatce
Galeony : 1767
  Liczba postów : 2597
https://www.czarodzieje.org/t13332-ezra-thomas-clarke
https://www.czarodzieje.org/t13336-eureka
https://www.czarodzieje.org/t13335-relki-ezry
https://www.czarodzieje.org/t13338-ezra-clarke
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 20:38;

Szanowna Pani Profesor,


zaklęcia niewerbalne to wszystkie te, do których czarodziej nie potrzebuje wypowiedzieć konkretnej inkantacji. Trzeba pamiętać, że jest to bardzo trudna sztuka, głównie ze względu na skupienie, które trzeba w nie włożyć. Nie ma tu miejsca na coś takiego jak przyzwyczajenie i nawet niewerbalnie rzucony lumos bez odpowiedniego zaangażowania zupełnie nie ma szans wypalić. Dobre opanowanie zaklęć niewerbalnych będzie świetnym sposobem na wstęp do magii bezróżdżkowej. Generalnie najbardziej przydaje się, kiedy chcemy zrobić coś z zaskoczenia. I niekoniecznie musi być to pojedynek! Ale psikus na lekcji czy niespodzianka urodzinowa to również dobre okazje.
Nie mam nic przeciwko zaklęciom tradycyjnym, chociaż muszę przyznać, że magia niewerbalna przynosi mi więcej komfortu. To za każdym razem dobre ćwiczenie. Jest zresztą bardziej satysfakcjonujące. A jeśli coś się nie powiedzie, to może nawet nikt nie zauważy.


Ezra T. Clarke, X klasa, Ravenclaw1

______________________


What screws us up most in life is the picture in our head of how it's supposed to be


Ostatnio zmieniony przez Ezra T. Clarke dnia Nie Cze 21 2020, 20:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Billie J. Swansea

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VII
Wiek : 18
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 162
C. szczególne : twarz usiana piegami
Galeony : 332
  Liczba postów : 263
https://www.czarodzieje.org/t16782-sybille-j-swansea#471202
https://www.czarodzieje.org/t16920-nomeolvides
https://www.czarodzieje.org/t16921-i-told-you-my-name-was-billie-jean#471579
https://www.czarodzieje.org/t16904-billie-j-swansea
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 20:47;


Pani Profesor,nie opanowałam jeszcze zaklęć niewerbalnych, więc trudno mi napisać o nich coś konstruktywnego. Wiem na pewno, że są to zaklęcia, których nie musimy wypowiadać na głos. Na pewno uważam to za bardzo efektowne! Ale w codziennym życiu najlepsze są tradycyjne zaklęcia, bo nie wymagają aż takiego skupienia, a przecież jak używam accio to chodzi mi o to, żeby coś przywołać, a nie przypadkiem rozbić o ścianę i musieć potem jeszcze sprzątać. Słyszałam, że jest to metoda powszechnie stosowana w pojedynkach, ale szczerze ciężko mi sobie wyobrazić, żeby przy takiej presji czasu zupełnie się nie denerwować i poprawnie użyć takiej magii. Pewnie dlatego pojedynki to nie moja bajka. I magia niewerbalna też nie.Z wyrazami szacunku
Billie J. Swansea3

______________________

kindness always comes back

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Charlie O. Rowle

Student Slytherin
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 188cm
C. szczególne : łobuzerski, i rozbrajający uśmiech. nadmiar energii, pali
Galeony : 1056
  Liczba postów : 606
https://www.czarodzieje.org/t17714-charlie-oliver-rowle#498256
https://www.czarodzieje.org/t17716-cygaro#498257
https://www.czarodzieje.org/t17719-aniolki-charliego#498308
https://www.czarodzieje.org/t17715-charlie-oliver-rowle#498254
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Moderator
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 21:15;

Droga Pani Profesor Cortez,

przesyłam zadaną przez Panią pracę domową na temat zaklęć niewybaczalnych.
Znane są trzy czary w tej kategorii: Avada Kedavra,Cruciatus oraz Imperius. Stosowanie ich jest surowo zabronione przez Ministerstwo i karane Azkabanem, społeczeństwo również krytycznie patrzy na istnienie tych czarów i nawet wzmianki o nich budzą jego pogardę.
Wszyscy twierdzą, że najgorsza jest Avada Kedavra - zaklęcie, które zabija i jest nieodwracalne. Śmierć jest jednak szybka i bezbolesna, dlatego też wydaje mi się, że znacznie gorsze w konsekwencjach jest zaklęcie Cruciatus. Polega ono na zadawaniu bólu tak długo, aż rzucający ich nie cofnie. Znane są przypadki tortur na aurach tak długich, że stracili oni zmysły oraz rozum, stając się praktycznie warzywem bez umiejętności komunikacji ze światem zewnętrznym. Ofiara nie myśli o niczym innym, jak o porzuceniu uczucia bólu, który jej towarzyszy.
Sam znam te zaklęcia tylko z książek oraz z zajęć, ponieważ jakakolwiek inna forma obcowania z nimi jest zakazana. Moja rodzina słynie jednak ze swoich poglądów, które opiewają na szacunek do czystej krwi oraz zbliżają się do tych, które miał Salazar Slytherin. Mój przodek Damocles Rowle był w latach 1718–1726 Ministrem Magii, który stworzył Azkaban i umieścił w nich dementorów, krążą plotki, że pałał sympatią do czarnej magii. Mój wuj natomiast, Thorfinn Rowle był śmierciożercą i w czasach Voldemorta posługiwał się czarami niewybaczalnymi.


Charles O. Rowle, Slytherin
2

______________________


A leader is one who knows the way, goes the way, and shows the way.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Xavier Needle

Student Slytherin
Rok Nauki : VIII
Wiek : 21
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 186
Galeony : 148
  Liczba postów : 82
https://www.czarodzieje.org/t18305-xavier-needle?highlight=Xavier
https://www.czarodzieje.org/t19370-poczta-xaviera#572475
https://www.czarodzieje.org/t18339-xavier-needle#521755
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Moderator
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 21:43;

Szanowna Pani Profesor

Istnieją trzy zaklęcia niewybaczalne:
1. Avada Kedavra - zaklęcie uśmiercające. Wystarczy chwila, żeby trafnie wymierzone zaklęcie zabiło ofiarę. Śmierć jest szybka.
2. Cruciatus - zaklęcie sprawiające ból większy, niż inne zaklęcia o podobnym działaniu.
3. Imperius - sprawia, że czarodziej, na którego zostało rzucone zachowuje się tak jak chce tego czarodziej rzucający.
Myślę, że najgorszym zaklęciem jest zaklęcie Cruciatus. Śmierć spowodowana Avadą Kedavrą jest szybka i prawdopodobnie bezbolesna, a przynajmniej tak mi się wydaje. Natomiast długimi i skutecznymi torturami z całą pewnością da się kogoś zabić w dużo bardziej bolesny i nieprzyjemny sposób. Ból często pozbawia nas jakichkolwiek hamulców, żeby go zahamować, jesteśmy w stanie zrobić wszystko, stąd myślę, że spełnia ono i funkcję cruciatusa.
Oczywiście nigdy nie miałam styczności z żadnym z wymienionych zaklęć, podobnie jak moja rodzina.
 
Xavier Needle


Kostki

______________________

I don't think the world is sold

I'm just doing what we're told
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Katherine Russeau

Student Slytherin
Rok Nauki : X
Wiek : 23
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 170
C. szczególne : kolczyk w języku i pępku, blizna na dłoni od noża, tatuaż jaszczurka na łydce
Galeony : 275
  Liczba postów : 1869
http://czarodzieje.org/t7531-katherine-nadia-russeau#211124
http://czarodzieje.org/t7533-poczta-kat-russeau#211125
http://czarodzieje.org/t7534-kat-russeau
http://czarodzieje.org/t7535-katherine-nadia-russeau
https://www.czarodzieje.org/t18720-katherine-russeau-dziennik
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 21:57;

nieparzysta-1


Szanowna profesor Cortez

Zaklęcia niewerbalne to zaklęcia rzucane bez pomocy słów, lecz wykonywane za pomocą różdżki.Były trudnymi do opanowania, a ich użycie wymagało silnej koncentracji i siły woli. Opanowane stanowiły wielką korzyść i przewagę, między innymi podczas pojedynków. Uprawianie czarów niewerbalnych było bardzo trudne, ponieważ wymagało stuprocentowej koncentracji oraz wielu praktycznych treningów.
Niektóre czary, takie jak Levicorpus, były łatwiejsze do użycia niewerbalnie niż inne. Większość zaklęć jednak wydawała się być mniej skuteczna, gdy zaklęcie nie było wypowiedziane.
Z poważaniem
Katherine Russeau, Slytherin, Studentka III roku
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Darren Shaw

Student Ravenclaw
Rok Nauki : VIII
Wiek : 19
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 184cm
Galeony : 615
  Liczba postów : 457
https://www.czarodzieje.org/t18607-darren-shaw
https://www.czarodzieje.org/t18609-skrzynka-darrena#532211
https://www.czarodzieje.org/t18610-darren-shaw#532213
https://www.czarodzieje.org/t18608-darren-shaw#532138
https://www.czarodzieje.org/t18612-dziennik-darren-shaw#532281
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 23:05;

Szanowna Pani Profesor

Znane mi zaklęcia niewybaczalne to Avada Kedavra, Cruciatus oraz Imperius. Pierwsze z nich charakteryzuje się błyskiem zielonego światła oraz tym, że natychmiastowo uśmierca nieszczęśnika którego trafi. Cruciatus powoduje agonalny ból tak długo, jak jest podtrzymywane. Imperius pozwala zaś na utrzymywanie nad kimś całkowitej kontroli - często się zdarza, że cel nie pamięta nawet co robił w czasie trwania zaklęcia. Do tego do użycia każdego z nich potrzebne są wyjątkowo silne, negatywne emocje oraz wielkie doświadczenie - dlatego też pierwszy lepszy czarodziej nie jest w stanie ich użyć.
Ciężko mi wybrać najgorsze z tych wszystkich zaklęć, w końcu wszystkie są "niewybaczalne". Po długim zastanowieniu jednak postawiłbym na zaklęcie Imperiusa - osobie naprawdę odpowiedzialnej wszelkie występki popełnionego przez imperiusowanego czarodzieja mogą ujść na sucho, gdyż wysługuje się ona kimś innym, samemu pozostając wystarczająco daleko by uniknąć podejrzeń. Tak kontrolowana osoba może równie dobrze zabić czy zadać ból ofierze, gdyż do takich działań dostępne są zaklęcia inne niż same niewybaczalne.
Co do ostatniego pytania - na całe szczęście ani ja, ani bezpośrednio nikt z mojej rodziny nie spotkał się z tymi klątwami. Jedynie moja babka poznała kiedyś ducha osiemnastowiecznego szkutnika, który zginął po trafieniu zaklęciem Avada Kedavra.

 
Darren Shaw,
Ravenclaw, rok VIII


4[/quote]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Shawn A. McKellen II

Student Ravenclaw
Rok Nauki : IX
Wiek : 19
Czystość Krwi : 100%
Wzrost : 186cm
C. szczególne : hipnotyzujący wzrok, powiększone źrenice, naszyjnik i sygnet z emblematem rodu. Prawie zawsze towarzyszy mu jego wąż, Proxima, owinięty wokół jego szyi.
Galeony : 406
Dodatkowo : Wężoustość
  Liczba postów : 460
https://www.czarodzieje.org/t18432-shawn-a-mckellen-ii
https://www.czarodzieje.org/t18733-poczta-shawna
https://www.czarodzieje.org/t18732-sam
https://www.czarodzieje.org/t18448-shawn-i-mckellen
https://www.czarodzieje.org/t18840-shawn-a-mckellen-ii-dziennik
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 23:09;

kostka: parzystaSzanowna pani profesor,


zaklęć niewybaczalnych jest trzy i za użycie jednego, drugiego, albo i trzeciego Ministerstwo ci już nie wybaczy i pójdziesz do więzienia - strasznego Azkabanu. Zaklęcia niewybaczalne:
- Abra kedabra
- Cruciatus
- Imperius
Według mnie, najstraszniejszym jest abra kedabra. Nawet nie chodzi o działanie, które gra tutaj drugorzędne skrzypce. Niech sobie pani wyobrazi jakiegoś zakapturowanego kolesia, który stanie za panią w kolejce po kremowe i krzyknie "abra kedabra". Statystyki nie kłamią - w przeciągu dziejów, tylko jedna osoba nie przestraszyła się tych słów i był to sławny Harry Potter. Nikt jednak nie zna działania tego zaklęcia, gdyż osoba, na którą jest one rzucane, umiera ze strachu zanim efekty są zauważalne.
A i owszem, byłem świadkiem zaklęcia niewerbalnego i to nie raz. Jeśli miałbym być dociekliwy, to zdarzało mi być jego ofiarą co wieczór za dawnych lat, gdy mój pan ojciec wracał z libacji alkoholowych i grzanki, które mu przyrządziłem były za zimne. Zdarzało mi się to co noc, nigdy nie udało mi się osiągnąć idealnej temperatury pieczywa, tak by było ono satysfakcjonujące dla mojego pana ojca.


Shawn McKellen 11______________________
Who we are
and who we have to be
to survive are two
very different
things...Ostatnio zmieniony przez Shawn A. McKellen II dnia Nie Cze 21 2020, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Elijah J. Swansea

Student Ravenclaw
Rok Nauki : X
Wiek : 20
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 185 cm
C. szczególne : znamię na karku, na które nie działa metamorfomagia; okulary do czytania
Galeony : 944
Dodatkowo : metamorfomagia, kapitan drużyny Krukonów
  Liczba postów : 2234
https://www.czarodzieje.org/t16927-elijah-julian-swansea#471679
https://www.czarodzieje.org/t16932-jeczybula#471794
https://www.czarodzieje.org/t16933-elijah-j-swansea#471795
https://www.czarodzieje.org/t16919-elijah-j-swansea
https://www.czarodzieje.org/t18741-elijah-j-swansea-dziennik#537
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Gracz
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 EmptyNie Cze 21 2020, 23:18;

Kostka: parzysta - 4

Szanowna Pani Profesor,

zaklęcia niewybaczalne to „crucio” służące do tortur przez wywoływanie nieludzkiego bólu, „imperio”, które pozwala kontrolować osobę, na której się go użyje i „avada kedavra”, która uśmierca – nie wiadomo czy boleśnie.
Zdaje mi się, że każdy z nas dobrze zna tę trojkę zaklęć – w każdym razie z teoretycznej strony. Druga wojna czarodziejów nie jest aż tak odległym tematem, a była ona czasem wyjątkowego natężenia tych okropnych klątw. Przyłapałem się jednak na tym, że choć dużo o nich słyszałem i niejednokrotnie czytałem o nich w księgach, tak naprawdę nigdy nie zastanawiałem się głębiej nad ich działaniem i dopiero konieczność napisania tej pracy mnie do tego skłoniła. Może wynika to z tego, jak okropne jest każde z tych zaklęć? Może zwyczajnie nie chcemy myśleć o czymś, co jest tak niekomfortowe?

Kiedy zacząłem myśleć nad tym, które z nich jest tym najgorszym, pierwszym, które przyszło mi do głowy była „avada”. Zdawać by się mogło, że nie ma nic gorszego od śmierci, prawda? Jest nieodwracalna, niemożliwa do cofnięcia i na zawsze odbiera nam ona bliskich. Zacząłem jednak zastanawiać się nad tym głębiej i doszedłem do wniosku, że może wcale nie jest to takie proste. Po porządnym przemyśleniu tematu najbardziej okrutnym zaklęciem wydaje mi się jednak „imperius”.
Śmierć można zadać na wiele sposobów; właściwie wcale nie trzeba posługiwać się magią – ba! powiedziałbym, że wystarczy czekać z założonymi rękami, a ona i tak przyjdzie po nas i naszych bliskich kiedy sobie tego zażyczy. I choć trudno jest się z nią pogodzić, jest ona stałym elementem życia każdego człowieka. „Cruciatus”, choć okrutny i bolesny, jest stanem przejściowym. Wyjątkiem od tego są sytuacje kiedy przedłużające się tortury doprowadzają ofiarę do szaleństwa, jednak używany w mniejszym natężeniu, pozwala na pełne dojście do siebie. Być może zostawia na psychice ślad, lecz z tego co przeczytałem nie na tyle mocny, by nie dało się z nim żyć. Jak za to żyć ze świadomością, że zrobiło się coś okropnego? Będąca pod wpływem „imperiusa” osoba jest bezwolną marionetką gotową wykonać każde zadanie. Nie wyobrażam sobie gorszego losu – zarówno jako artysta, ale przede wszystkim jak człowiek: syn, brat, kuzyn. Gdyby ktoś przejął nade mną kontrolę, mógłby, kierowany chorą zachcianką, sprawić, że zabiłbym własną rodzinę. W czym byłoby to gorsze od avady? Czy da się żyć ze świadomością, że zrobiło się coś okropnego? Czy da się sobie wytłumaczyć, że nie miało się na to wpływu?

Być może moje myślenie jest naiwne – nie zdziwiłbym się, ale takie właśnie jest moje zdanie. Do tej pory nie spotkałem się osobiście z żadnym z tych zaklęć.
Z wyrazami szacunku

Elijah J. Swansea

Ravenclaw, IX rokOstatnio zmieniony przez Elijah J. Swansea dnia Nie Cze 21 2020, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora


Sponsored content

Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QzgSDG8
Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty


PisanieKrucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty Re: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez  Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 3Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Krucza Poczta Profesor Beatrix Cortez - Page 2 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-