Czarodzieje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Share
 

 Poczta Camaela

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4
AutorWiadomość


Camael Whitelight
Camael Whitelight

Nauczyciel
Wiek : 29
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 185
C. szczególne : tęczówki w kolorze oceanu; bransoletka z morskiego szkła i syrenia bransoleta; zapach Lordków i drzewa sandałowego; tatuaż z Oazy Cudów na łopatce; pierścień kameleona
Dodatkowo : animag
Galeony : 1101
  Liczba postów : 1345
https://www.czarodzieje.org/t18633-camael-ariel-whitelight
https://www.czarodzieje.org/t18638-alphard#533258
https://www.czarodzieje.org/t18634-camael-whitelight#533045
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Administrator
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty04.04.20 21:13;

First topic message reminder :


Sowa Camaela


Alphard


Niesamowicie wredna i absolutnie nieszanująca kogokolwiek prócz Camaela sowa. Nie dziobie tylko wtedy kiedy dasz mu smakołyk - w innym wypadku, cóż, obyś miał w zanadrzu zaklęcia lecznicze lub plastry.

tak pisze Cam:

tak możesz pisać Ty:


Ostatnio zmieniony przez Camael Whitelight dnia 22.03.21 19:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość


Terry Anderson
Terry Anderson

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : V
Wiek : 15
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 166 cm
C. szczególne : mocny szkocki akcent, piegi na całym ciele, kilka pryszczy na twarzy, w trakcie mutacji
Galeony : 310
  Liczba postów : 512
https://www.czarodzieje.org/t22400-terrance-anderson#739510
https://www.czarodzieje.org/t22405-poczta-terry-ego#739699
https://www.czarodzieje.org/t22401-terrance-anderson#739613
https://www.czarodzieje.org/t22440-terry-anderson-dziennik#74317
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty05.10.23 9:48;

Szanowny Panie Profesorze,


Jedną z podstawowych zasad transmutacji jest zależność między złożonością obiektu transmutowanego, przedmiotu w który ten obiekt transmutujemy oraz skomplikowaniem odpowiedniego zaklęcia. Jak wiadomo im mniej skomplikowany obiekt, tym łatwiejsze zaklęcie, znacznie trudniej jest także zamienić przedmiot mniej skomplikowany w bardziej skomplikowany niż na odwrót. Mając na uwadze powyższe reguły, oczywistym wydaje się, że transmutacja bezkręgowców i kręgowców charakteryzować będzie się odmiennym poziomem trudności. Poniżej zamieszczam uzasadnienie.

Bezkręgowce i kręgowce to dwie grupy organizmów zwierzęcych charakteryzujących się budową wielokomórkową (w przeciwieństwie do takich pantofelków czy ameb, które są organizmami jednokomórkowymi). Cechą wyodrębniającą kręgowce i bezkręgowce jest posiadanie szkieletu wewnętrznego (w przypadku kręgowców) lub jego brak (w przypadku bezkręgowców, które mogą posiadać szkielet zewnętrzny). Kolejną różnicą są skomplikowane układy (nerwowe, wydalnicze, oddechowe, pokarmowe etc..) wykształcone u kręgowców, podczas gdy bezkręgowce posiadają układy o znacznie mniej skomplikowanej budowie (czasami połączone, np. pokarmowy z wydalniczym). Bezkręgowce uznaje się zwyczajowo za mniej rozwinięte organizmy. Obie grupy podlegają dalszym podziałom, a wśród stworzonych w ten sposób typów można wymienić m.in. gąbki, parzydełkowce, stawonogi, mięczaki – wśród bezkręgowców, a także gady, płazy, ssaki, ptaki czy ryby – wśród kręgowców.

Zważywszy więc na poziom rozwinięcia ciał kręgowców i bezkręgowców, stoję na stanowisku, że to właśnie druga z wymienionych grup jest łatwiejsza do transmutowania. Wynika to zarówno ze znacznie mniej skomplikowanej budowy, jak i zazwyczaj mniejszych rozmiarów. Dodatkowo czarodziej transmutujący bezkręgowce nie musi przejmować się licznymi skomplikowanymi procesami zachodzącymi w czarowanym organizmie – procesy biologiczne u bezkręgowców także zachodzą, są jednak zdecydowanie mniej skomplikowane. O poziomie trudności rzucanego zaklęcia będzie decydowało także to, w co chcemy zamienić naszego bezkręgowca. Podejrzewam, że pomimo generalnej zasady wspomnianej wyżej, trochę łatwiej będzie zamienić kręgowca w bezkręgowca niż odwrotnie – łatwiej o zniwelowanie szkieletu niż tworzenie go od podstaw.

Podsumowując całą wypowiedź – transmutacja jest dziedziną niezwykle zniuansowaną, niemniej bardzo wdzięczną, jeśli ktoś włoży w nią odpowiednio dużo pracy i serca. Podporządkowana jest wielu zasadom, z których jedna – dotycząca złożoności zaklęć transmutacyjnych – przesądza, że co do zasady transmutacja bezkręgowców będzie łatwiejsza od transmutacji kręgowców ze względu na stopień rozwoju tychże organizmów. Niemniej jak wykazałem wyżej, istnieją sytuacje, w których łatwiej będzie przemienić kręgowca w obiekt mniej skomplikowany niż bezkręgowca w przedmiot o bardziej złożonej budowie.

Z wyrazami szacunku,
Terry Anderson
Powrót do góry Go down


Cleopatra I. Seaver
Cleopatra I. Seaver

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 178 cm
C. szczególne : Egipska uroda | tatuaże | krótkie włosy | złote oczy | biżuteria - naszyjnik ze złotym zniczem
Galeony : 198
  Liczba postów : 383
https://www.czarodzieje.org/t22484-cleopatra-ifrith-seaver#746111
https://www.czarodzieje.org/t22540-poczta-cleopatry#748319
https://www.czarodzieje.org/t22485-cleopatra-ifrith-seaver#746155
https://www.czarodzieje.org/t22567-cleopatra-i-seaver-dziennik#7
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty05.10.23 21:50;

Szanowny Profesorze Whitelight,


Różnice w transmutacji bezkręgowców i kręgowców wynikają głównie z ich budowy. Zgodnie z nazwą obydwu klasyfikacji, pierwsza grupa nie posiada wykształconego kręgosłupa, natomiast druga posiada zarówno kręgosłup, jak i czaszkę, które między innymi pełnią funkcję ochronną dla układu nerwowego. Sam kręgosłup stanowi również funkcję podporową i podstawę budowy szkieletu, co umożliwia uzyskanie o wiele większych rozmiarów u kręgowców. Wspomniany układ nerwowy, będący mocno rozwinięty u kręgowców, pozwala na używanie układu mięśniowego, stanowiącego główną siłę napędową dla organizmu. Związane jest to z większymi możliwościami w kwestii mobilności. Dodatkowo, u wyżej sklasyfikowanych kręgowców możliwe jest wykonywanie czynności zgodnie z wolą, gdzie w przypadku bezkręgowcach mamy do czynienia jedynie z odruchami i czynnościami zapewniającymi funkcje czysto życiowe.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione rzeczy, stwierdzam, że grupą łatwiejsza do transmutacji są bezkręgowce. Zgodnie z zasadami transmutacji, im mniej skomplikowany organizm, tym bardziej jest podatny na manipulacje i zmiany.


Cleopatra I. Seaver

______________________
All is riddle, and the key to a riddle is another riddle.
Powrót do góry Go down


Leroy Baxter
Leroy Baxter

Uczeń Ravenclaw
Rok Nauki : VI
Wiek : 16
Czystość Krwi : 90%
Wzrost : 181
C. szczególne : Heterochromia
Galeony : 75
  Liczba postów : 92
https://www.czarodzieje.org/t22575-leroy-baxter#750844
https://www.czarodzieje.org/t22577-leroy-baxter
https://www.czarodzieje.org/t22576-leroy-baxter#750845
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty06.10.23 19:21;
   

   
Szanowny Panie Profesorze,

   


Oto prezentuję zadaną pracę domową nt. różnic w transmutacji bezkręgowców i kręgowców:

Bezkręgowce to stworzenia o ciele pokrytym nabłonkiem, nie posiadające szkieletu w ogóle lub obdarzone szkieletem zewnętrznym w postaci skorupy lub pancerza. Ich układ krwionośny jest otwarty tj. krew bezpośrednio obmywa ich narządy w jamie ciała zamiast być do nich doprowadzaną żyłami oraz tętnicami. Ich układ nerwowy skupiony jest w stronie brzusznej ciała. Bezkręgowce są zmiennocieplne.
Przykłady: gąbka, pająk, nicienia, żuk, ślimak.

Kręgowce to stworzenia posiadające skórę i szkielet wewnętrzny. Ich układ krwionośny jest zamknięty, a układ nerwowy skupiony w stronie grzbietowej ciała. Kręgowce mogą być stałocieplne (np. ssaki lub zmiennocieplne (np. gady).
Przykłady: krokodyl, koń, pies, człowiek, sowa.

W mojej opinii i doświadczeniu znacznie łatwiej jest transmutować bezkręgowce. Przemiany kręgowcow wymagają znacznie większej wyobraźni oraz wiedzy nt. bardziej skomplikowanej budowy ciała  stworzenia z tej grupy. W szczególności trudniej poprawnie przekształcić lub ukształtować układ krwionośny i układ nerwowy tak, aby zaklęcie dało poprawny efekt. W przypadku bezkręgowców łatwość ich transmutacji polega na prymitywniejszej budowie tych organizmów. Nie znaczy to jednak, że pełna transmutacja np. pająka należy do łatwych zadań. Zawsze należy podchodzić do zaklęcia transmutacyjnego z wyjątkowym skupieniem i uwagą.
   
Z wyrazami szacunku
Leroy Baxter
Powrót do góry Go down


Wacław Wodzirej
Wacław Wodzirej

Student Hufflepuff
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 21
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 172 cm
C. szczególne : Miodowe końcówki włosów | dziwny wąs pod nosem | pieprzyk po lewej stronie nosa | blizna na lewej ręce | zawsze gotów rzucić w Ciebie kasztanem
Galeony : 1862
  Liczba postów : 1007
https://www.czarodzieje.org/t21017-waclaw-wodzirej#675364
https://www.czarodzieje.org/t21021-poczta-wacka#675681
https://www.czarodzieje.org/t21018-waclaw-wodzirej#675372
https://www.czarodzieje.org/t21057-waclaw-wodzirej#676702
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty07.10.23 14:06;

Szanowny Profesorze Whitelight!


Jakie są różnice między transmutacją bezkręgowców i kręgowców?

Aby uzyskać pożądany produkt transmutacji należy posiadać stosowną wiedzę o substracie, zaś podstawową zasadą owej nauki magicznej jest, iż proste obiekty łatwiej przemienić w inne proste obiekty. Kolejny stopień trudności dodaje nam materia, którą jest substrat tj. czy jest on obiektem żywym czy martwym z punktu widzenia biologii. Z tych prostych twierdzeń z łatwością klaruje nam się teza, iż trensmutacje bezkręgowców oraz kręgowców to nieco wyższy poziom wiedzy i umiejętności niż dorabianie sobie dekoltu w swetrze.
  Pozostając w temacie biologii skupmy się wspomnianych zespołach grup zwierząt, w których występują cztery zasadnicze różnice przy czym:
* Bezkręgowce:
- posiadają szkielet zewnętrzny o zróżnicowanej budowie;
- posiadają pojedynczą warstwę nabłonka płaskiego;
- układ krwionośny jest z reguły otwarty;
- układ nerwowy jest po brzusznej stronie ciała.

* Kręgowce:
- posiadają szkielet wewnętrzny, osiowy, w postaci czaszki i kręgosłupa;
- ich skóra jest wielokomórkowa;
- układ krwionośny jest zamknięty;
- układ nerwowy jest po grzbietowej stronie ciała.

Różnice ewolucyjne wskazują, iż łatwiej uzyskać produkt z substratu, którym są bezkręgowce. Niemniej może być to względnie mylące, gdyż przemiana kręgowców dopiero zdaje się fascynującą, absorbującą oraz spektakularną. Niemniej to właśnie grupy bezkręgowców stanowią podstawę i elementarny punkt do nauki skomplikowanych organizmów żywych. kolejnym elementem wskazującym na fakt, iż bezkręgowce są łatwiejszym substratem do trenmutowania jest to iż o wiele wcześniej poznajemy w szkole te zaklęcia, które na to pozwalają.
   Może ostatni argument jest abstrakcyjny, ale w pewien sposób jak najbardziej właściwy i odwołuje się do wiedzy autorytetów.
Z wyrazami szacunku,
Wacław Wodzirej
Powrót do góry Go down


Maximilian Felix Solberg
Maximilian Felix Solberg

Student Slytherin
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 20
Czystość Krwi : 50%
Wzrost : 194 cm
C. szczególne : leworęczność, Znak zorzy w postaci czerwonej kreski na palcach lewej dłoni, tatuaż kojota na lewym ramieniu,tatuaż fiolki z syreną i sroką na lewym przedramieniu, Telepatyczne połączenie z Brewerem
Galeony : 3947
  Liczba postów : 11650
https://www.czarodzieje.org/t18528-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18530-poczta-maxa-felixa
https://www.czarodzieje.org/t18529-maxmilian-felix-solberg
https://www.czarodzieje.org/t18677-max-felix-dziennik
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty09.10.23 10:09;

Szanowny Profesorze Whitelight,

Transmutacja istot żywych jest niezwykle trudna, a budowa organizmu, który chcemy zamienić mocno wpływa na wysiłek jaki trzeba włożyć w zaklęcie i oczywiście samą jego strukturę. Nic więc dziwnego, że między transmutacją kręgowców, a bezkręgowców, jest ogromna przepaść, którą nie każdy potrafi przeskoczyć.
Zaczynając od początku:
Bezkręgowce to zwierzęta wielokomórkowe nieposiadające wewnętrznego szkieletu w postaci kręgosłupa i czaszki. To w tej grupie znajduje się około 90% znanych nam dzisiaj zwierząt.
Analogicznie, kręgowce to istoty, które ten wewnętrzny szkielet posiadają, a do którego przyczepione są mięśnie umożliwiające im odpowiedni zakres ruchu.
Różnica między tymi dwoma kategoriami, z biologicznego punktu widzenia, jest też zauważalna w układzie krwionośnym. U bezkręgowców jest on otwarty, a u kręgowców - zamknięty. Do tego kręgowce posiadają dwie warstwy skóry, podczas gdy bezkręgowce tylko jedną.
Ogólnie patrząc, kręgowce to organizmy o wiele bardziej skomplikowane ze względu na swoją budowę, a przez to ich transmutacja jest o wiele trudniejsza, gdyż trzeba zwracać uwagę na więcej elementów i ich poprawną przemianę. Jak piszą podręczniki "Im bardziej złożony produkt i subprodukt, tym bardziej złożona transmutacja", co znajduje swoje odzwierciedlenie w tym przypadku. Najmniejszy błąd podczas przemiany kręgowca może okazać się niewybaczalny, wręcz śmiertelny nawet, podczas gdy w kwestii bezkręgowców czasami będzie to tylko uszczerbek kosmetyczny. Co jednak ciekawe, w wypadku obydwu transmutacji - kręgowców i bezkręgowców - zazwyczaj stosujemy podobny ruch nadgarstkiem (płynny i okrągły) oraz w większości stosowany jest chwyt Alfa.

Maximilian Felix Solberg,

Student SlytherinuPowrót do góry Go down


Valerie Lloyd
Valerie Lloyd

Uczeń Hufflepuff
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 0%
Wzrost : 172 cm
C. szczególne : blizna na łuku brwiowym
Galeony : 364
  Liczba postów : 488
https://www.czarodzieje.org/t22001-valerie-lloyd
https://www.czarodzieje.org/t22003-poczta-val
https://www.czarodzieje.org/t22002-valerie-lloyd
https://www.czarodzieje.org/t22007-valerie-llyod-dziennik
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty10.10.23 12:40;

Szanowny Panie Profesorze,

Podstawową różnicą dzielącą kręgowce od bezkręgowców jest budowa ich ciała.
Kręgowce, do których zalicza się płazy, ryby, ptaki, gady, a także przede wszystkim ssaki, posiadają rdzeń kręgowy, strunę grzbietową oraz kręgi. Struna grzbietowa to pierwotna forma wewnętrznego szkieletu, która w późniejszym czasie zastępowana jest przez kręgosłup. Cechą charakterystyczną stworzeń tego typu jest to, że mają dwuboczną symetrię ciała oraz dwie pary kończyn.
  • Wszystkie kręgowce mają szkielet wewnętrzny, który składa się z kości;
  • Mózg kręgowców chroni czaszka;
  • Szkielet stanowi swoistą podporę dla tkanek, dzięki czemu organizmy te potrafią osiągać większe rozmiary.

Z kolei bezkręgowce to wszystkie zwierzęta, które kręgosłupa i czaszki nie posiadają. Oprócz tej cechy negatywnej z punktu widzenia systematyki niewiele je ze sobą łączy. Warto wiedzieć, że do tej licznej grupy należy większość żyjących stworzeń, a liczba gatunków charakteryzujących się tą cechą przekracza milion. Zalicza się do nich między innymi pajęczaki (choć tak ciężko uwierzyć w to, że taka akromantula nie ma kręgosłupa!), owady, mięczaki oraz skorupiaki.

Odpowiadając na pytanie zadane przez pana profesora - zdecydowanie łatwiej transmutować istotę, która nie ma kręgosłupa. Transmutacja to sztuka trudna sama w sobie, wystarczy jeden niewprawny ruch nadgarstkiem, zła intonacja zaklęcia lub pomyłka w inkantacji i katastrofa gwarantowana. Skoro organizmy kręgowców cechują się pewną symetrią, a także zbudowane są nie tylko z mięśni, ale i nerwów ściśle przyległych do kręgosłupa, ich nieudana transmutacja może prowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu istoty objęciem zaklęciem.
Serdecznie pozdrawiam
Valerie Lloyd
Powrót do góry Go down


Gabriel A. Gaughan
Gabriel A. Gaughan

Student Gryffindor
Rok Nauki : I studencki
Wiek : 18
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 180 cm
C. szczególne : silny szkocki akcent | czarny sygnet na małym palcu prawej dłoni
Galeony : 22
  Liczba postów : 100
https://www.czarodzieje.org/t22544-gabriel-aeron-gaughan
https://www.czarodzieje.org/t22549-poczta-gabriela-gaughana#748718
https://www.czarodzieje.org/t22545-gabriel-a-gaughan
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty10.10.23 22:50;
 


Szanowny Panie Profesorze,

Niniejsza wiadomość jest odpowiedzią na zadaną pracę domową.

Najważniejszą różnicą pomiędzy bezgręgowcami a kręgowcami jest brak posiadania przez pierwszą grupę zwierząt wewnętrznego szkieletu. Do grupy kręgowców zaliczamy ssaki, ptaki, ryby oraz gady i płazy. Swój szkielet wewnętrzny zbudowały z tkanki chrzęstnej lub kostnej, stanowi on swego rodzaju rusztowanie i podporę dla wszystkich tkanek i narządów znajdujących się w organizmie. Oprócz tego u tych zwierząt obserwujemy dobrze rozwinięty układ nerwowy (obwodowy i ośrodkowy) oraz równie mocno wyspecjalizowane narządy zmysłów. Charakterystyczne dla kręgowców jest także symetryczne rozłożenie niektórych narządów, jak np. nerek czy skrzeli bądź płuc, a także zamknięty układ krwionośny z wielojamowym sercem. U zwierząt bezkręgowych nie możemy wyróżnić tych cech, nie mają one wewnętrznego szkieletu, a jedynie ten zewnętrzny. Są jednak najliczniejszą grupą zwierząt i do tej pory niezbadaną w całości, ale ich liczba na pewno przekracza milion. Ewolucyjnie stoją nieco niżej niż organizmy kręgowe. Do tej grupy zaliczamy przede wszystkim owady, pajęczaki, stawonogi, mięczaki, parzydełkowce czy płazińce i obleńce.

Transmutacja jako sztuka magiczna już z samej natury jest dość trudna, a gdy weźmie się pod uwagę przemienianie istot żywych - ta trudność zwiększa się jeszcze bardziej. Można to stopniowanie poziomu zaawansowania jeszcze poszerzyć, właśnie o bezkręgowce i kręgowce. Transmutowanie tych drugich będzie znacznie bardziej skomplikowane, trudniejsze, a to właśnie za sprawą bardziej złożonej budowy organizmu tychże zwierząt i przede wszystkim obecności rozbudowanego układu szkieletowego, mięśniowego i nerwowego. Niewielki błąd może kosztować wiele cierpienia, nieprawidłowo wypowiedziana inkantacja czy niedokładny ruch nadgarstka może zupełnie zaburzyć spodziewany efekt transmutacji.  

Łączę ukłony,
Gabriel A. Gaughan
Gryffindor, I rok studiów
 
Powrót do góry Go down


Harmony Seaver
Harmony Seaver

Uczeń Gryffindor
Rok Nauki : VII
Wiek : 17
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 156 cm
C. szczególne : Wiecznie obecny, promienny uśmiech (SeaverSmile™). Często chodzi z łyżwami przewieszonymi przez ramię. Bransoletka z charmsami. Tatuaż na lewym przedramieniu - fiolka zamknięta zwojem, z którego wypływa syrenka, otoczona falami. Blizna w kształcie kluczy nad sercem.
Galeony : 1926
  Liczba postów : 2480
https://www.czarodzieje.org/t21971-harmony-seaver
https://www.czarodzieje.org/t21984-poczta-harmony-seaver#719486
https://www.czarodzieje.org/t21972-harmony-seaver#719257
https://www.czarodzieje.org/t22000-harmony-seaver
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty11.10.23 2:28;Szanowny Panie Profesorze,


Odpowiadając na Pana pytanie, różnica między kręgowcami a bezkręgowcami leży właśnie w ich nazwie. Kręgowce to najliczniejszy podtyp strunowców (zwierzęta dwubocznie symetryczne), mocno zróżnicowany morfologicznie, gdyż obejmuje takie zwierzęta jak kręgouste, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Kręgowce stanowią zaledwie 5% opisanych gatunków zwierząt. Cechują się obecnością tkanki kostnej, występującej jako szkielet wewnętrzny, który jest podporą dla tkanek i narządów. Kręgowce zamieszkują najróżniejsze środowiska, występują na wszystkich kontynentach i oceanach.

Bezkręgowce to zespół wszystkich grup zwierzęcych, które, ze względu na ich różnorodność, najłatwiej opisać jako przeciwstawiane kręgowcom. A to dlatego, że wyodrębnia się je na podstawie negatywnej cechy diagnostycznej – braku szkieletu wewnętrznego (osiowego) w postaci kręgosłupa i czaszki. Pozostałe cechy, którymi określa się bezkręgowce nie są jednoznaczne. Co ciekawe! Najliczniejszym typem wszystkich zwierząt są stawonogi, jest ich na tyle dużo, że patrząc statystycznie bardziej sprawiedliwym podziałem byłby ten na stawonogi i nie stawonogi!

Wracając jednak do Pana pytania, jest ono trudne. Pierwsza myśl jaka się nasuwa jest taka, że transmutować łatwiej będzie bezkręgowca, gdyż kręgowce mają szkielet wewnętrznym, moim zdaniem jest jednak zupełnie odmiennie.

Myślę, że trudniejsza jest transmutacja bezkręgowców, gdyż nie są ono osiowosymetryczne. To grupa stworzeń wyjątkowo nieprzewidywalna w kształtach, rozmiarach i sposobie działania. Owszem, zapewne ślimaka łatwiej przetransmutować niż wcześniej wspomnianego płetwala błękitnego, ale gdy weźmie się stworzenie, które ma symetrię aż na czterech osiach i porówna do tylko dwubocznie symetrycznego, nagle transmutacja trudniejsza staje się u kręgowców.

Dodatkowo dochodzi kwestia tego czym bezkręgowce są. Kręgowiec jest tylko jednym organizmem, symetrycznym w jednej osi, o kręgosłupie i czaszce. Jestem przekonana, że dużo łatwiej jest objąć zaklęciem transmutacyjnym jeden obiekt o jasnej podporze w postaci systemu kostnego, niż na przykład takiego żeglarza portugalskiego. Czy wie Pan, że żeglarz portugalski to ogromny zbiór stworzeń, w którym każde odpowiada za inne zadanie! Żeglarz portugalski tworzy kolonie o skróconym pniu. Kolonia ma wypełniony gazem pneumatofor, z kolei z pneumatoforu zwisają szeregi tentakul złożonych z osobników żywicielskich i płciowych, oraz z poskręcanych nici chwytnych zaopatrzonych w komórki parzydełkowe służącą do paraliżowania ofiary. Ruchy tych nici przenoszą sparaliżowaną ofiarę do kolonii polipów, która znajduje się pod gazowym pęcherzem. I wszystko to, całe te zbiory i kolonie stworzeń tworzą pojedynczego żeglarza portugalskiego. Moim zdaniem objęcie magią całego skomplikowanego systemu i nie zabicie go po drodze przy transmutacji jest o wiele trudniejsze, niż transmutacja kręgowca.

Myślę, że podobna sytuacja, to znaczy znacznie trudniejsza, będzie, jeżeli czarodziej będzie miał za zadanie transmutować niesporczaka (także bezkręgowca) w coś innego, nie uszkadzając tego drobnego organizmu.

Tak więc, podsumowując moją pracę, uważam, że ze względu na złożoność struktur i nieokreśloną konkretną formę bezkręgowców, są ona znacznie trudniejsze do transmutacji, patrząc na nie całościowo jak na grupę.Z wyrazami szacunku,
Harmony Seaver
VII klasa, Gryffindor______________________

Show the world you've got that fire
Feel the rhythm getting louder
Show the world what you can do
Prove to them you've got the moves
I don't know about you
… But I feel better when I'm dancing

Powrót do góry Go down


Lockie I. Swansea
Lockie I. Swansea

Student Slytherin
Rok Nauki : III studencki
Wiek : 22
Czystość Krwi : 75%
Wzrost : 192
C. szczególne : zawsze długi rękaw i jakiś elegancki golfik, zapach cytrusowo-drzewny, piżmowy, ziemisty
Galeony : 1042
  Liczba postów : 969
https://www.czarodzieje.org/t22245-lachlan-innocent-swansea#731964
https://www.czarodzieje.org/t22255-jakko-sowa-locka#732448
https://www.czarodzieje.org/t22244-lockie-i-swansea-kuferek
https://www.czarodzieje.org/t22717-l-i-swansea-dziennik#764926
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Gracz
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty12.10.23 20:13;
   

   
Profesorze Whitelight
   


Transmutacja zwierząt można podzielić na dwie główne kategorie: transmutację bezkręgowców i kręgowców. Oto trzy przykłady różnic:
Różnice w Budowie: Pierwsza i najbardziej oczywista różnica między bezkręgowcami a kręgowcami to ich budowa fizyczna. Kręgowce mają wewnętrzny szkielet kostny, który stanowi dla nich podporę, podczas gdy większość bezkręgowców polega na zewnętrznym szkielecie, czyli pancerzu, który chroni ich ciała. Ta fundamentalna różnica w budowie sprawia, że zaklęcia transmutacji muszą brać pod uwagę zupełnie różne aspekty anatomii tych dwóch grup zwierząt.
Kompleksowość Organizmu: Kręgowce są generalnie bardziej złożone niż bezkręgowce. Posiadają bardziej skomplikowany układ nerwowy, układ krwionośny oraz inne zaawansowane organy, co sprawia, że ich transmutacja jest bardziej złożona.
Wielkość i Masa: Chociaż istnieją bezkręgowce o dużych rozmiarach, jak kalmary giganty, większość z nich jest stosunkowo mała w porównaniu z kręgowcami. Masa i wielkość organizmu mogą wpływać na ilość energii magicznej potrzebnej do przeprowadzenia transmutacji.

Biorąc pod uwagę powyższe różnice, można uznać, że łatwiej jest transmutować bezkręgowce. Bezkręgowce, mając mniej złożoną budowę i zazwyczaj mniejsze rozmiary, wymagają mniej skomplikowanych zaklęć i mniejszej ilości energii magicznej do przemiany. Ponadto, biorąc pod uwagę ich zewnętrzny szkielet, możemy mniej martwić się o wiele wewnętrznych procesów i funkcji, które musimy uwzględnić przy transmutacji kręgowców.
   
   

   
Lockie Swansea
   

   
Powrót do góry Go down


Mistrz Gry
Mistrz Gry

Czystość Krwi : 100%
Galeony : 32379
  Liczba postów : 100942
http://czarodzieje.forumpolish.com/t7560-wielka-poczta-mistrza-gry#211658
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Specjalny
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty06.12.23 18:38;
Czarodzieju,

śnij piękne sny i odpoczywaj, bo ciężko pracowałeś przez cały rok, by dotrwać do tego dnia. Znam Twoje marzenia, nie musisz się obawiać, że o Tobie zapomniałem, bo przecież nie jesteś już od dawna maleńkim dzieckiem. Wiem również, że od dawna jestem dla Ciebie jedynie legendą, mniej lub bardziej miłą, i chociaż wiem, jak zareagujesz na ten list, jak spojrzysz na przyniesiony przez mojego wysłannika list, i tak go do Ciebie kieruję.

Ufam, że rozbudzi w Tobie pragnienie przygody i nadzieje, że przypomni Ci o tym, co dawno temu opowiadano Ci o wspaniałym, ukrytym domu czarodzieja, który przynosi na świat Święta. Bez Ciebie te tegoroczne są bowiem zagrożone i pragnę wierzyć, że zechcesz pomóc mi je ocalić, przyglądając się jednocześnie, z jakim mozołem buduję je przez cały rok. Wystarczy, że sięgniesz po przyniesiony Ci prezent, a trafisz wprost do Merfox Village. Mój lisi wysłannik będzie Ci towarzyszył i o Ciebie dbał.

Papa Świąt

Event ŚwiątecznyO północy na Twoim łóżku ląduje nie tylko list, ale również paczka. Całkiem spora, pięknie zapakowana, sprawia niesamowite wrażenie i aż cała drży. Duch liska polarnego, który ją przyniósł, zwija się obok niej w kłębek i bacznie cię obserwuje, czekając, aż się obudzisz, by przekonać się, co się właśnie wydarzyło. To prawdziwa magia, taka, z jaką nie miałeś jeszcze styczności i jest w niej coś pociągającego!

Duch polarnego liska od tej pory nie odstąpi cię na krok, będzie tuż przy tobie, czekając na to, czy sięgniesz po niesamowity świstoklik, który przyniósł ci tej nocy, jako pierwszy podarunek od samego Papy Świąt. To nie jest coś, czym można łatwo wzgardzić, ale z całą pewnością nikt się nie obrazi, jeśli postanowisz pozostać w domu i oglądać śnieg zza okien, czekając na Boże Narodzenie.

Żeby dowiedzieć się, jaki polarny lisek cię nawiedził, zapoznaj się z zasadami, które znajdziesz w tym temacie. A więcej o całym wydarzeniu poczytasz tutaj. Życzymy fantastycznej, niezapomnianej przygody w Merfox Village, w końcu i ty możesz uratować Święta!

Udział w evencie świątecznym jest całkowicie dobrowolny! Jeśli nie masz ochoty na taką przygodę, nie musisz rzucać na lisiego towarzysza, ani wybierać się do Merfox Village.
______________________

Poczta Camaela - Page 4 Tumblr_myxyl0JKkN1s94thyo1_500
Powrót do góry Go down


Estella Vicario
Estella Vicario

Nauczyciel
Wiek : 43
Dodatkowo : Teleportacja
Galeony : 223
  Liczba postów : 531
http://czarodzieje.forumpolish.com/t3548-estella-vicario#108434
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Specjalny
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty19.12.23 17:08;

Drogi Camaelu,

Niestety, nie piszę w żadnej przyjemnej sprawie. Miałam okazję godzinę temu spotkać na ruchomych schodach dwójkę wychowanków domu Slytherina podczas bójki. Maximilian Solberg oraz Lockie Swansea. Czy pan Solberg przypadkiem nie został wydalony ze szkoły dwa lata temu i w tym roku podjął studia? Myślałam, że dużo bardziej będzie uważał na łamanie regulaminu w związku z tym. Z tego co zobaczyłam, a był to sam koniec całego wydarzenia, to polała się krew, Maximilian zepchnął Lockiego ze schodów, chociaż zdawali się już rozmawiać... normalnie, gdy w końcu do nich dobiegłam. Nie wiem o co poszło, do tej pory wydawało mi się, że raczej się lubią. W każdym razie, myślę, że to konieczne, abyś wiedział o całym zajściu. Odjęłam im po dwadzieścia punktów, ale kwestie czy to wystarczająca kara pozostawiam oczywiście Tobie, jako opiekunowi.
Życzę Ci miłego dnia mimo tych wieści!
Estella
Powrót do góry Go down


Listonosz
Listonosz

Galeony : 3963
  Liczba postów : 3566
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Specjalny
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty26.12.23 18:38;Wesołych świąt!

M.F.S.Dołączony podarunek:

Butelka miodu pitnego, kapcie z ruszającymi się wężami.
O przedmiotach można przeczytać więcej w spisach.


Cam,
Wesołych i spokojnych świąt (przynajmniej aż do nas dojedziesz, bo Juniper już od dwóch dni pyta kiedy dokładnie przyjeżdżacie), odpoczynku, regeneracji, cierpliwości.
Życzę Ci wszystkiego dobrego pod słońcem, wiesz o tym.
Gwen

Dołączony podarunek:

Po otwarciu pudełeczka okazuje się, że jest ono magicznie pomniejszone. Zawiera jednak cały komplet cudowności.
- słoik kandyzowanych szyszek piniowych nasączonych eliksirem wiggenowym,
- peleryna niewidka,
- torebka miodowych cukierków
O przedmiotach można przeczytać więcej w spisach.


Powrót do góry Go down


Słodka Swatka
Słodka Swatka

Galeony : 632
  Liczba postów : 435
Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Specjalny
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty13.02.24 21:36;

Camael

To niesamowicie przerażające, że gdy pęka serce, nie słychać żadnego dźwięku. Wypadki samochodowe kończą się hukiem, upadek kończy się trzaskiem, nawet pisanie wydaje dźwięk drapania pióra po papierze. Ale dźwięk łamanego serca...? To całkowita cisza.
Prawie tak, jakby nikt, nawet sam wszechświat, nie był w stanie stworzyć dźwięku takiej dewastacji.
Prawie tak, jakby cisza była jedynym sposobem, w jaki wszechświat mógł oddać szacunek dźwiękowi rozpadającego się serca.
Pozwól sobie, żeby te święta były dla Ciebie kojące, zamiast przypominać o utraconych uczuciach.


C

Meeting you was a coincidence,
Becoming your friend was a choice
But falling in love with you I had no control over.
TW


______________________

serducha serducha serducha serducha serducha serducha serducha serducha serducha serducha
Powrót do góry Go down


Sponsored content

Poczta Camaela - Page 4 QzgSDG8
Poczta Camaela - Page 4 Empty


PisaniePoczta Camaela - Page 4 Empty Re: Poczta Camaela  Poczta Camaela - Page 4 Empty;

Powrót do góry Go down
 

Poczta Camaela

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 4Strona 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Czarodzieje :: Poczta Camaela - Page 4 QCuY7ok :: 
akcesoria postaci
 :: 
poczta
-